Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
25. sep 2010

@schnucki Ahoj maminko!!! 😵 😵 😵 😵
Fotecky jsou uzasne,manzel se zamiloval do vasi male 😅 to jsem zvedava co bude s tou nasi 😀
Normalne zvazujeme po zkouknuti vasich fotecek,ze malou taky nechame nafotit.Uvidime jestli tu nekoho sezeneme.
Co se tyce kojeni vazne jsem precetla moc knizek,clanku a i mluvila se sestrickou ktera se timto zabyva uz roky v CR a mimi se ma kojit 10-15 min ne vice a nenechavat si zbytecne ozuzlavat bradavky aby nevznikali prasklinky.Jsem rada,ze odsavacka ti pomohla a mala zacala normalne pit!Pry i to zvraceni k tomu patri a je to docela bezne.
Moc se drzte holky nase!
Tomu rikam prekvapko,ze za tebou prijela rodina 😵

@ivanajelinek na tebe myslim moc ikdyz ted bylo takove obdobi,kdy jsem moc nenapsala...
Jsem docitala a koukam,ze uz to mozna pomalu prichazi co 😕 😉
Co se tyce vytopeni mistnosti vsude se uvadi kde dite spi 18-20 (snizuje se tim riziko prehrati a nahleho umrti novorozence.Prebalovani okolo 20-22 a koupel pry taky tak ne zadnych 24 a vice jak se uvadi ze starych dob.Koupani ma trvat max 3 min a to obden a mimi se i otuzuje a je na tom pak lepe.
Jsme se s mm domluvili ze nechame teplotu v baraku na 20 a jen na koupani trochu pritopime ale jinak ne.
Mimi by se nemelo pry prehrivat,takze ani prehanet moc s oblecenim a dvoje cepicky a pod... 😉

emily327
25. sep 2010

@meleri dakujem za pismenka. Urcite ked uz mas jedno dietatko, ktoremu sa musis venovat a si tehotna, tak je to namahavejsie, ako ked cakas prve babo. Verim, ze coskoro pocitis pohyby a budes si to vychutnavat 🙂 A aj mas nejake pocity,ze co to bude? Ci je vam to jedno? Akurat dnes nad ranom sa po ulici presli dvaja opiti co tu vykrikovali, ale to su asi taki, co tu byvaju a vyhodili si z kopytka 😀 Tak som sa zobudila a pomyslela si,ze no ako som to uriekla 😀 Ale inak je tu fakt bozsky klud. Kusok mame krasne ciste - priezracne jazero, hradzu pri Dunaji. Aj preto sme chceli byvanie, kusok od BA ale aby sme boli mimo a tam kde je aj priroda. A to sa nam podarilo, co sme velmi radi. A to vase byvanie je niekde v centre?

finfrle
25. sep 2010

@ivanajelinek Neboj holka jsem v poradku jen to bylo vazne vycerpavajici a stresove.Ted uz sedim na zadku a vyridim si uz jen nejake malickosti.Ve stredu jedeme na River dance tak se vazne tesim.Bude romantika jeste pred porodem a zmena.
Odsavacku mam a jsem za ni rada.Manzel na ni trval po tom co slysel a procetl a ja taky.Doporuceni od maminek co si prosli problemy s kojenim(temer kazda).Hodim foto 😉

finfrle
25. sep 2010

@emily327 Dobre ranko tehulko jak se ma Sonicka?

emily327
25. sep 2010

@finfrle dobre ranko, dakujem ma sa dobre, v noci konecne spinkala a teraz cakame kym nam tatino urobi ranajky 🙂 Jaj zase sa jej cka 😀 Chudatko moje, stale pije tu plodovu vodu a potom sa jej cka v brusku. A co vy, ako sa mate vy? Ako ste spinkali?

finfrle
25. sep 2010

Nase odsavacka 🙂

finfrle
25. sep 2010

@emily327 Nespinkali ale mame v brichu joo zivo 😅 se pujdu asi nalozit do vany a relax s knizkou.
Taky bych si dala libit po probuzeni snidani od manzela ale uz vidim jak cely stastny ve ctyri mi dela snidani 🤐 😀 tak je to vzdy na me.

ivanajelinek
25. sep 2010

Dobre ranko...tak my sme mali tiez kludnu noc...Teraz sa chystam a idem na kurz. Mame od 10-15.00.takze ked sa tu neukazem, tak som na kurze.este nerodim, dobre 😀 Dobre je, ze je to v nemocnici, takze ked ma to chyti, mozem ist hned na to 😀 Prajem vsetkym krasny(sice u nas uprsany a chladny) dnik...

finfrle
25. sep 2010

@ivanajelinek to mas hvezdicku za nahlaseni 😉 uzij si to!

emily327
25. sep 2010

@ivanajelinek tak si uzi kurz a potom informuj co vsetko si sa tam dozvedela 🙂 Pekny dnik pa pa moja. 😉

ivanajelinek
25. sep 2010

Takze kurz sa nekona. Akurat mi pisala hebamme sms, ze musi ist k porodu...Takze nic 😒 Tak musim vymysliet plan B 😀

emily327
25. sep 2010

@ivanajelinek hm no skoda. A aky je plan B???
Ja uz mam plan na dnes vybaveny. 😀

ivanajelinek
25. sep 2010

No praveze neviem. MM isiel pomahat so stahovanim, potom ma trening, tak ho uvidim az vecer 😒 ja som tam dneska chcela ist hlavne kvoli tym dychacim cviceniam. Sice mi hebamme povedala, ze ak sa to nestihne, ze ved budem mat ju pri porode, ze spolocne to zvladneme. A ako sa citite dneska? mna zasa tahaju tie stehna. To je taaak neprijemna bolest 😠

ivanajelinek
25. sep 2010

Inak vies co rozmyslam ? ze co keby to aj teraz na mna prislo a hebamme je pri porode. To by bolo zaujimave. Nemam sa jej ani ako dovolat, len ist do nemocnice, lebo viem, ze tam bude...

emily327
25. sep 2010

@ivanajelinek jaj no chuda, tak si sama co? No my dnes cakame,ze pride svokor s priatelkou a mame ist na navstevu ku kamoske co ma kusok od nas dom. Takze o program postarane. A hlavne treba upratat, pred prichodom navstevy. Mam pocit,ze toho prachu sa nikdy nezbavime. Vcera vecer som uvarila slepaciu polievku, upiekla pernik a dnes musim urobit este bryndzove pirohy so smotanou a slaninkou. Takze o program fakt postarane.
Ja som dnes v pohode. Malinka si od rana kopka a ja som v pohode. Tu sa dnes trosku ochladilo a vyzera to tak,ze bude prsat, takze citim,ze je nizky tlak a som ako mechom udreta 🙂 A tie krce v stehnach mam aj ja. Mna skor hnevaju tie chodidla, hrozne mi puchnu fnuk
Neboj, uz by si porodila, ak by to na teba prislo, horsie je,ze mm nie je doma. Ako mas daleko nemocnicu?

barbora87
25. sep 2010

Ahojte babule
Tak hlasim stal sa zazrak spala som do 9.30!!!to som cele tehu tak dlho nespala 🙂))
Tak som si urobila caj s medom a jogurt a pozeram telku...
Mm isiel pomahat bratovi a vecer teda uz poobede ide robit niekam security az do zajtra obeda...tak budem sama :(((

Inak vcera som stihla upratat cely byt potom prisla jedna maklerka a potom som sa nalozila do vane tak mi bolo fajn ani ma nic nebolelo...a neskor poobede prisli dalsi dvaja makleri....tak uvidime...
Maly az skoro do polnoci frcal v brusku asi sa zblaznil 🙂))
Rano ma chcel zobudit ale spala som dalej 🙂))

A co vy babule?

@ivanajelinek prid ma navstivit aj ja som sama :(((

@emily327 ty odpocivaj!!!ved budes za chvilu rodit a stale nieco robis!

@finfrle chuda moje to mas ale stresy :((( ale nepozastavaj sa nad takym clovekom!nestoji za to!

yarden
25. sep 2010

@emily327 Ahoj, rachu sa zbavite tak do mesiaca dvoch. Potom uz nebude, zatial ked je vsetko nove, tak sa prasi. Steny si musia sadnut, a tak. JA som bola tiez minuly rok zufala, nemalo to konca, furt bolo vsetko take poprasene ale to preslo.
A vana je fakt pohodlna, velka, aj pre dvoch 😀 Vzdy ked ideme domov do SR, prva vec je napustit vanu a relaxovat chvilu. 😎 Ja sa trochu obavam, ked dojdeme o necele dva tyzdne, ze zmrznem. NEma byt spat babie leto?

@ivanajelinek Skoda ze Ti to dnes nevyslo s tym kurzom. Tak si namiesto toho oddychni, relaxuj, nic neupratuj...
Ked Ta bolieval chrbat, pomahal Ti ta fit lopta? Mna neskutocne niekedy boli, ale tahaju ma svaly z chrbta az na stehna zozadu...

@finfrle Chuda, to si mala teda hrozny den. Ti Iri su asi fakt neskutocni... Snad Ti z tej socialky napisu pozitivnu odpoved...

yarden
25. sep 2010

@barbora87 Ti si tiez ako duracell. Upratat cely byt naraz... JA to robim postupne, kazde poschodie iny den... A aj moj maly je akcny viac v noci a nad ranom. Cez den je kludnejsi...
A mala otazka - su dobre detske obchody v SHopping Centre Sud vo VIE? Alebo kde su hlavne velke kocikove? Hladam kadeco na inete, ale kedze ty si odtial, mas lepsi prehlad... Dik...

emily327
25. sep 2010

@barbora87 jaj tak dlho som uz veru nespala ani nepamatam 🙂 Ale je dobre, ze sa ti da spat tak dlho. Jaj no stale je co robit a mne je lepsie ked nieco robim ako ked iba sedim. Od kedy malo sedim, nebolia ma krize, chrbat a ani kostrc. Takze pre mna je pohyb super. A ako to vyzera s bytom? Ozaj nebude problem, aby ste svoj predali a hned aj kupili taky co chcete?

@yarden zlatinko babie leto prave konci. Cely tyzden bolo nadherne, 23 stupnov. A od zajtra sa uz ma ochladit. A ta vana, no zatial sme si ju nevychutnali. Ale verim,ze po porode si to uzijeme s drahym. A co sa toho prachu tyka, tak to si ma nepotesila lebo si to neviem predstavit,ze mala bude v tak prasnom prostredi fnuk

barbora87
25. sep 2010

@yarden no vcera som fakt frcala 🙂)) ale citila som sa uplne fajn a mmked prisiel tak len cumel 🙂))
No nas cert niekedy aj cez den tak frci!teda ked sa hybem tak je klud ale ked si sadnem tak koniec 🙂))
No v scs mas obrovsky obchod babyone tam mas vsetkeho kopu...potom
Je toys r us to je obrovska hrackaren tam ale maju aj vybavu pre mimi aj nejake kociky,postielky a tak
Potom mas v kazdom obchode s nabytkom aj detsky roh tam mas tiez v kazdom kociky,detske veci a celu vybavu co treba...obchody sa volaju leiner,lutz,kika
A to vsetko je v tom shopping city süd...
Takze mate fakt co pozerat 🙂))
A kedy chcete prist?

finfrle
25. sep 2010

Clovek se jde jen okoupat a tady se vsichni rozepisou 😅 🙂

barbora87
25. sep 2010

@emily327 no moj rekord bol do 9spat ale dnes sa stal zazrak 🙂) a teraz sa citim uplne fajn 🙂)) zase vymyslam co budem robit 🙂))
Jaj no tak to je super ze ked sa hybes tak ta nic neboli...ja mam dni co sa ledva postavim...
No uvidime ci sa bude dat ten nas predat...a my nechceme teraz kupovat ale zobrat si myslim ze slovensky sa volaju druzstevne...no uvidime...
Vcera vecer ma trochu chytila panika🙂 ze sa tu dobre citim ze nechcem ist prec...ale zase aj pre hafanov aj maleho bude lepsie ked budeme niekde kde je to kludnejsie...a ked bude mini zahradka alebo tak

finfrle
25. sep 2010

@ivanajelinek Na ty bolestive kycle a panev pomaha cviceni vazne me se o dost ulevilo.Do tureckeho sedu,zada rovna a chodidla k sobe.Taky na mici je to paradni jen se houpej a bude dobre! 😉
@yarden uz je dobre a ted po koupeli jeste lepe ale nechce se mi ted nic jak jsem uvolnena 🙂
@barbora87 dobre rano ospalko 😉 ty nase deti jsou na tom stejne koukam 🙂 Jak to vypada s cukrem omezila jsi trochu???

Ted postavim obed,mame kapustu,veprove kotlety,brambor a dusenou mrkev a jako dezert bude dnes teply coko kolac se slehackou 😵 ,a pujdu pozdravit sousedky at me pak neukamenuji 😀 ze k jedne jdu a k druhe ne.Vecer davaji moc pekny film si u nej poplacu i zasmeju alespon emoce vylitnou ven 😀 jako by toho bylo vcera malo 😀 😀 😀

Mirusch nejak te postradam slunicko!Kdepak se mi i holkam loudas.Nerikej,ze zase trhas pracovni rekordy!Taky nejaky vzruso a odpocinek ne?!

Jo holky musim naprasit,ze jak jsme vcera kecali s Emilkou tak jsme se nasmali vsichni ctyri ale k tomu napraseni ten bytecek maji nadherny! 😵 😵 😵 😵 Uz se nedivim,ze jsi Emilko chtela byt ve svojem 😉

finfrle
25. sep 2010

@barbora87 jj souhlas mini zahradka je super!

barbora87
25. sep 2010

@finfrle no budeme mat s nimi co robit 🙂)) no tak cukor som trosku obmedzila...ziadne banany,ziadna slahacka,ziadna coko poleva,caj s medom,ale kazdy den potrebujem nieco sladke :( ale len trosku
No hafani vymali raj keby mali zahradku...je mi ich luto ze su so mnou v byte zavrety...a tu sa s nimi neda ist von lebo kitty steka na vsetko a vsade auta...

finfrle
25. sep 2010

@barbora87 To jo ja vim jak cica byla stastna,kdyz si mohla lehnout jen do travy a nebo na zed a spat na cerstvem vzduchu a jak skakala a honila broucky 😵 milacek maly chybi tu.
Je dobre,ze jsi cukr omezila ale medik do caje muzes 😉 sem tam si dej ale radeji takove ty tycinky a pod zahod je to plne Ecek a blbosti....to uz radeji banan 😉

barbora87
25. sep 2010

@finfrle no verim ti zevam chyba :( ale je jej teraz lepsie...netrapi sa a nema bolesti...
No ja som mala este take polomacane susenky tak to mi chutilo 🙂)) ale uz nemam :(
No ale snazim sa 🙂))

finfrle
25. sep 2010

@barbora87 Mama mi pred nekolika minutama poslala pry dva velke baliky a pry tam mame i Mikulase 😀 to jsem zvedava kdo to sladke bude jist 😀 ja ho nemusim a mm zacal pred nejakou dobou zase cvicit ikdyz sem tam zblajzne coko...asi dame ochutnat Irum 😅 Ted jdu varit mm stale spinka asi byl po tech nervech taky unaveny a ted se dospava 🙂
Co dnes kuchtite?Ivanko,yarden barbor a spol????

barbora87
25. sep 2010

@finfrle jeee uz mikulasa 🙂)) zlata mamina 🙂)) no to mm by bez sladkeho neprezil!!!je zavislak na sladkom!!!
No varit neviem este...nic doma skoro nemame...
Ale mm dufa ze stihneme ist este nakupit...mam chut na zemiakovu kasu a k tomu nejake mäso...no uvidime...a zajtra asi spagety bolognese

yarden
25. sep 2010

@finfrle Dnes nevarim.. Vcera som nachystala aj na dnes, a je klud. Kuraci paprikas a halusky... LEn ked sa mi rozmrazi cesto, tak upeciem slane tycinky. NEch mame co chrumkat.... Kedze ja furt nieco zujem 😀
A ja od zaciatku tehu nemozem ani kyslu kapustu, fazulu, sosovicu. Strasne mi je z toho zle. Ale minuly tyzden som robila pecene masko, knedlik a kapustu ale dala som si len trocku kapusticky... A mne tak chuti. Objavili sme tu okrem ruskej, co je len zaliata kyslym nalevom aj nemecku, chuti ako nasa. Pekne kvasena, mnam...
Ale ty pod slovom kapusta u Vas myslis kel? Alebo myslis Vase zeli?