Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
10. okt 2010

Psala Meleri a zdravi vas!Uziva si rodiny v CR 😉
@schnucki 😀 a pomaha to drandit po obyvaku 😀 😕 Dnes se mi behem te chvilinky zdalo o nasem mimi 😵
Cekam az se mm probudi ten bude zase zdeseny az me uvidi,me oci a pod jeje
Co nadelam,kdyz spat nejde tak nejde.
@ivanajelinek Koukam,ze mas maleho draka co nechce spinkat jeje
Jeste mimi nemam ale snad pomuze nejaky postreh.... podle toho co vim tak kdyz place a je nakrmeno a prebaleno melo by se k nemu pouze prijit a utesit ho v postylce jinak si na to zvedani moc zvykne a bude to vyzadovat stale.
Ad ledove rucky to ma kazde miminko prvnich par tydnu nez se nauci samoovladat teplotu tela proto se ma sahat vzdy na brisko a podle toho se pozna,jestli je diteti chladno.Nemelo by se moc prehravat tak pozor.
V mistnosti mezi 18-20 stupni by melo mit tilko(body s kratkym) a klasicke dupacky a pak zavinovacku ci deku.Cepicku na hlavicce jen v pripade ze mate doma pruvan z ventilace...
Sama nevim co a jak tak taky pak uvidim ale urcite poznas sama co je nej 😉

finfrle
10. okt 2010

Tu je ale mrtvo 😕 😨 to si budu asi psat sama koukam 😲
Odpoledne se mi podarilo usnout na hodinku a pul ale mela jsem zase problemy to vleze udychat 😝
Ted jsem se vratila z prochazky,kde za nami behaly kravy 🙂 no nadherne.Mam zase novy listecek pod sklem v obyvaku,proste podzim 😵
Preji vsem klidnou noc.

barbora87
10. okt 2010

Ahojte babulky
Len na rychlovku pisem boli sme na tom krste na sk,teraz sme v aute ale uz v rakusku...
Malemu v brusku sa v kostole nepacilo kopal ako sialeny...tak krstit asi nebudeme 🙂))
Inak bolo fajn vidiet rodinku uz asi na posledy pred porodom...
Som ale uplne k.o. :( sa tesim do postele...zajtra pride kolegina na navstevu ale poobede budem oddychovat...

Dufam ze ste v poriadku babulky moje

barbora87
11. okt 2010

Ahojte babule...
Hajate este?ja som bola zase 5.30hore :((( potom sa mi podarilo zaspat ale zavolala mi mamina tak nic zo spanku...ale dala som vyprat,spapala som kolaciky co mi babka vcera zbalila a este lezim v posteli

A vy kde ste stratene?

ivanajelinek
11. okt 2010

dobre ranko..Tak ja tak narychlo...uz gazdujeme sami, tatinko je uz v robote. 😒 maly zaspal klasika okolo 1.00 a potom som kojila o 4.00 a o 7.00.Teraz este spinka a zachvilu budeme zasa papat. Rano som ho prebalovala a ked som dala prec plienku, tak spustil taku naloz. No vsetko okakane. Ja, cela kupelka, zem, a aj maly. 😀 Tak som doteraz upratovala tu spust 😀
@barbora87 No tebe sa to uz tiez krati 😎 Co tak fotecku bruska...
@finfrle No co aka bola noc?

barbora87
11. okt 2010

@ivanajelinek ahoj ivi jeee tak to si mala co robit 🙂)) ale to je super ked kazde3hodky papa...
Tak drzim palceky aby ste to dobre zvladli...
No krati sa to veru...uz teraz v sob budem mat tu babyparty...normalne nestihampozerat ako to uteka...v stredu idem k dr na kontrolu...som zvedava kolko maly asi vazi...
No fotecku bruska pridam ked sa pripojim s mobilom na pc...

schnucki
11. okt 2010

dobre ranko,

tak my byli dneska v noci kazde dve hodky vzhuru, jsem myslela ze me klepne 😝 ... ted mi zaspala tak snidam a poklizim tak trosku, potom chci jit na prochazku a vyzvednout v lekarne kapky na prdiky ....

@ivanajelinek koukam jste meli veselo 😀 ale je super ze takhle spi, jeste kdyby driv zaspal, vid ... jinak ja jsem cely tyden s malou sama, manza odjel na vernferkehr ....

@barbora87 jeee, kolacky od babci 😵 .... babyparty? to pak musis dat vedet jake to bylo 😉 ... a jak se jinak citis?

barbora87
11. okt 2010

@schnucki ahojky tak mala ti dava zabrat co?ale bude lepsie neboj 🙂
No kolacky od babci 🙂)) na mna mysli...
No ja som zvedava na tu babyparty veru...nikdy som na niecom takom nebola a hned premiera 🙂
No inak sa citim celkom fajn sem tam mavam take bolesti ako keby som mala dost ms ale tak slabucke bolesti a hned to prejde...no a drobec ma nohy na pravo a tlaci mi tam na tie ladviby ze je to niekedy neprijemne...ale tatino ma z neho radost ked kope...a sem tam ma chyti panika ze 2mesiace do porodu...ale inak ok 🙂))
A ako sa ty citis!beries este lieky?

schnucki
11. okt 2010

@barbora87 to ja doufam ze bude lip 😀 holt jak jsme ji zacali koupat, mezi 7-8h, tak se ji posouplo usinani a musim v noci nebo spis rano menit plinku, protoze uz nam 2x pretekla, tak si pak mysli ze je asi den a spi jen dve hodky ... uvidime dneska 🙂
ty bolesti to se ti deloha pripravuje, to je normalni ... no ja byla na jedne baby party, davali jsme tehulce darecky a hrali ruzne hry, bylo to zajimave ... myslim ze tam jsem poznala mirusch 😀

ivanajelinek
11. okt 2010

@schnucki Ahojky 😉 Moj krpec tiez este spi, ale uz by som ho rada aj zobudila aby som ho nakojila. Ale ze vraj sa deti nemaju budit. ja tiez pojdem von, ale az nejak poobede. Takze aj ty si cely tyzden sama? A aj v noci, ci manzel pride vzdy vecer domov? Nas maly spi v takychto pyzamkach..A nas tatino sa dal potetovat..

mirusch
11. okt 2010

Ahojte babule. Som grogy. Precitane, ale nezvladam reagovat.
V noci som skor nespala, nove tabletky davaju zabrat, asi ich musim vymenit. 😝 skoro rano som sla k ortopedovi, lebo ma to plece hrozne trapi, tak mam tam zapal, pre tych co rozumeju Schleimbeutel, neviem ako sa to povie po slovensky. No som zvedava, ci sa mi to vylieci alebo musim an injekcie 😖
Tak len aby ste vedeli, ze zijem. Ozvem sa neskor.

blondynka400
11. okt 2010

Ahoj holky,
tak se hlásím z IT. I cesta nezpátek absolutně bez problémů, malá je cestovatelka 😀
@finfrle no mně by 4 těhotenství nevadily, ale 4x se starat o to malé miminko, to bych asi nezvládla 😝 😀

mirusch
11. okt 2010

@ivanajelinek No fiiiha, ten musi byt na syna hrdy, take tetovanie si dal. Pjekne 😵

barbora87
11. okt 2010

@schnucki musis verit ze sa to upravi 🙂)) no to je mozne ze si potom mysli ze je den 🙂))
No hej tiez som si povedala ze deloha sa zacina pripravovat...ale musim povedat ze taketo bolesti mi vobec nechybali 🙂))
No budem informovat ze aka bola babyparty 🙂)

schnucki
11. okt 2010

@ivanajelinek my jsme uz od 8h vzhuru, zas mela tu fazi kdy neni schopna zaspat a kazdou hodku mi tu rve hlady, takze jsem rada ze zaspala, normalne je schopna bejt i do 12h vzhuru .... ja musim na nejaky ty pyzamka taky mrknout, dneska jsem zas musela prat .... jinak tetovani je super, ja o nejakym takovym taky premyslim 😀
jsem uplne sama, manza jezdi po nemecku a prijede az v patek, nekdy se mu povede na noc prijet domu, ale tenhle tyden asi ne ... no a pristi tyden bude jezdit svoji nocni, tak ho budu mit alespon odpo po ruce 🙂 .... se toho tydne docela bojim, cely tyden sama ....

@mirusch no prosimte ... ja se teda musim podivat do slovniku co to s tebou je ... moc na tebe myslime a prejeme at se to brzo zlepsi a nemusis na nejake ijekce .... a mas pres den cas, ze by jsi se zkusila natahnout ....

tak mi to naslo ze je to nejaky tihovy vacek coz vubec nevim co je, tak snad to neni nic hrozneho ....

mirusch
11. okt 2010

@schnucki Budem na teba mysliet, ale ty to zvladnes, neboj. Co ma ale trapi, ze ktovie kedy sa uvidime, moj chlap je stale chory 😖 A ja cakam, kedy to od neho chytim.
No, je to nejaky vacok - v klbe, sakra to boli, ja uz ani neverim, ze ma to niekedy prejde 😝 Som proste na odstrel, no.
Najradsej by som teraz spala, v noci som mohla tak 3 hodiny, uf. Ale musim nakupit a ozehlit, fakt musim. A do muzea nejake veci a moja platena praca ani nehovorim. Ach jo.
Dufam, ze vy sa mate lepsie.

@blondynka400 Dcera sikovna po mame 😉

blondynka400
11. okt 2010

@mirusch když myslíš 😀

schnucki
11. okt 2010

@blondynka400 super ze jste cestu zmakli 🙂

@mirusch ojoj, a v jakym kloube? ... a neslo by alespon to muzeum prelozit aby jsi si alespon trosku odpocala?

urcite to tu s malou zmaknem, ja jen mam hruzu z vecera, ona ma po koupani vzdycky takovou tu fazi kdy nemuze zaspat a strasi mi tu a kolikrat breci, hlad ma kazdou hodku a nejlepe nosit, to jsme se vzdycky stridali 😝 no uvidime, treba me usetri 😀

finfrle
11. okt 2010

Pekny den preji!
Vcera bylo u nas slzave udoli ale uz jsem ok.Pozdeji pisnu jen at vite,ze ziju.

finfrle
11. okt 2010

Dnesek byl moc uzasny den,modra obloha a slunicko opravdu pohladilo podusi. 😵
Je pravda,ze jsem si nelehla ani nachvilinku,proste to neslo.Ja vim mela bych ale uz zase budu 😉
Vyprala jsem 4pracky a poklidila jsem barak ale mm pekne pomahal.Umyl auto a dal dohromady zahradku.
Manzel mi pak i pekne vyhubovat a pokazde mi donesl zidli at sedim a druhou mi dal pod nohy 🙂 no milacek.
Ted si dam jen veceri a sprchu a pujdu hajinkat.
Mala se ted pekne vrti jojo
Kamoska co mela termin jako ja prave dnes porodila,tak mi to doslo a uz se ani nehnu!
Zitra jedeme koupit kojici podprsenku a nejake drobnosti do porodnice a pak jdeme na predporodni kurz.Bude sranda,jsme si to minule vazne uzili. 😀

schnucki
11. okt 2010

@finfrle super ze jste meli dneska uzasny den a manzel je zlaticko 😀 ... ale s tim uklizenim to moc neprehanej, to pocka 🙂

my meli dneska den na draka ... dopoledne byla zase vzhuru, pak usla asi na hodku apul, pak jsme se najedli a jeli na prochazku, tak to usla v kocarku ... domu jsme dorazili nekdy v pul druhy a ve dve hodiny se vzbudila a byla az do 5h vzhuru ... v 6h tu zvonil typek kvuli topeni, tak ji vzbudil, usla az ted tak doufam ze bude aspon v noci spat ....
akorat budu muset nekdy menit plinu, tak budu muset nejak rychle abych ji moc nevzbudila, nejlepe pred krmenim 😀

mirusch
11. okt 2010

@finfrle To skarede zazeranie tvojho manzela, ktore ma odo mna povolene, to plati aj na pripad, ked budes prilis aktivna 😕 😀 🙄 Vsak dobre, ale nemusis vsetko naraz, alebo ano?
Ja som bola prudko zabrzdena vo svojej cinnosti 😝 Je mi tak naprd, ze idem pekne vsetko porusit a budem lezat v posteli, lebo ine sa fakt neda. Som na smrt unavena a neviem vobec spat. Klb ma boli ako svina 😠 Lekarka tvrdi, ze musim vydrzat aspon tyzden este a ak sa mi nezlepsi, tak vymeni tabletky.
Obavam sa, ze svoj vylet do SR zrusim 😔

Ale pocasie je nadherne, na to sa neda nic povedat. Rano sice kosa na zimnu vetrovku, ale cez den nadherne slnecno a dost teplo, no krasa. Aspon nieco pozitivne.

@schnucki Vidim, ze skusas rozne strategie 😀 A najlepsie na tom je, ze ked nieco vymyslis, co funguje, tak si slecna rozmysli inak a mozes zacat odznova. Uf.

Prajem vam prijemnu dobru noc, vyspite sa aspon trochu.

emily327
12. okt 2010

Ahojte, ja sa velmi ospravedlnujem,ze nepisem ale nejako nie je kedy. A hlavne zle sa mi po siti sedi, tak moc PC nedavam. Ale len aby ste vedeli,ze malinka je zlaticko a uz nabiehame na rezim,ze prebalit, napapat a spinkat. Konecne sme sa poslednu noc krasne vyspali a potom iba raz v noci krmenie a zase spinkame az do teraz. Neuveritelne,ze ako taky maly cloviecik dokaze s nami komunikovat, presne viem,ked zamrnci alebo zaplace ( co je teraz uz malo kedy, iba ked sa preberie a chce papat a prebalit), ze jej chyba. Hoci na porod a pobyt v nemocnici nespominam v dobrom... Neviem ci vam pisat o porode a pobyte v nemocnici...
Neviem sa na nasu princeznu vynadivat, je to krasny pocit a ja som hrozne stastna. Mame aj dost mliecka, krmim iba s klobucikom, kedze mam dost ploche bradavky, na nos si odstriekam a krasne papkame z flase, aspon viem,ze kolko toho spapka aby mala plne brusko. Posledne 2 dni, spinka, tak mam dost casu aj na seba, aj na domacnost. A mm pomaha lebo je doma. Hoci si hlada pracu a ked odide, tak je to na 3 -4 hod. Ale s malou to v pohode zvladame, Vela sa rozpravame 😀 Ona skor,ze e e eee 🙂 Ale maminka jej rozumie xixi
Ja sa uz citim lepsie. Prisli sme domov z porodnice v piatok a ja mam od vtedy ciernu stolicu, hm no neviem ci je to dobre, Mala som cely vikend zvysenu teplotu, triasku a neskutocnu malatnost.. Mam velmi nizke hodnoty hemoglobinu a hrozila mi transfuzia krvi po porode. Ved som im aj po 6 hod, 3 krat odpadla a malu mi dali az na 2 den lebo som nebola schopna ist ani na wc sama. Teraz beriem zelezo a kyselinu listovu ale kazdy den je chvilka, kedy mi pride slabo a na odpadnutie. Snazim sa vela vela pit. Ale nevadi, hlavne,ze je malinka ako tak ok. Preco pisem ako tak? Pri porode jej zlomilu klucnu kost - resp. ona si pri vychadzani von zlomila ale mne to dali vediet az na 2 den kedy som si vsimla rulku pod pravou rucickou na figaciu v perinke. Doteraz to prezivam velmi tazko,ze som jej ublizila uz pri porode. Ale nevyzera to,ze ju to boli. Z porodnice sme odchadzali a lekarka mi povedala,ze malinka ma zle vysledky prietokov obliciek, ze treba ist o 6 tyzdnov na kontrolu - sono. Ale ze to ma vela novorodeniatok,ze to sa upravi. Aj porodnik ma upokojil,ze to nie je nic vazne. Tak si to ani velmi neberiem. lebo by som sa zblaznila. Som po pobyte v nemocnici tak psychicky vycerpana,ze snazim sa mysliet pozitivne a hlavne verim,ze vsetko bude v poriadku. Domov sme prisli z 2800g a som zvedava zajtra kolko bude mat, ideme prvy krat k pediatrovi. Malinka v pohode stiahne 80ml na jednu davku. Takze v skratke ako sa mame. A co vy? Nemam sancu vas docitat ale verim,ze sa vam dari dobre a ze ste v poriadku. Velmi na vas myslim a hoci nepisem casto som tu s vami 😉 Urcite uz teraz budem castejsie tu, tak aj napisem viac. Opatrujte seba aj babatka - maminy 😉 cmuk
Ak by ste chceli preposlem do IP ako prebiehal porod a pobyt v nemocnici, napiste.

emily327
12. okt 2010

Precitala som poslednych zopar stran, prepacte mi ale iba o Ivanke a schnucki 😀 Lebo viem,ze oni momentalne maju asi rovnake problemy, starosti a radosti ako ja s deturencami.
Ivanka, ja malu vobec nebudim, robila som to v porodnici, lebo mi to kazali ale pri odchode domov mi povedali,ze to netreba,ze dieta citi,ze je hladne a ze sa zobudi a vypyta si. A mala dokaze spat aj 5 hod. A co sa tyka toho odgrgovania, nasa mala si skoro nikdy ani cez den ani cez noc neodgrguje, ona vzdy zaspi pri kojeni, na to som sa tiez pytatla a staci dietatko polohovat na stranu, aby ked sa mu odgrgne pri spinkani, aby sa nezadusilo a u nas to zatial funguje 🙂

Inak nasa mala nema studene rucicky, ale to asi aj tym,ze jej davam na rucicky rukavicky. Aby sa nedoskriabala. A myslim,ze aj to ako je oblecena,ze je ok lebo nie je ani horuca ani studena. Nozicky ma stale v ponozkach a body a dupacky jej stacia v zavinovacke. Kurime tak, aby nebolo viac ako 22 stupnov. Ale samozrejme,ze je ked svieti slniecko pocas dna. Ale v noci nie je viac ako 22 v izbe. Len my si zvykame na to,ze nam je strasne teplo 😀 Hlavne po tom ako sme sa vratili z Irska a sme neskutocne otuzili 😀

ivanajelinek
12. okt 2010

Dobre ranko. tak my sme v noci zasa vobec nespali...Maly celu noc vymyslal. Jedoval sa a nechcel spat. Teraz zaspal raano o 9.00, tak uvidim dokedy. Som mala pocit, ze ho celu noc bolelo brusko, ale ved mal pocas noci 2 plne okadene plienky. Ale vydaval celu noc take zvuky, ze ako keby tlaci. Mozno si chcel len poprdkat a mu to neslo 😵 Neviem...
@emily327 No ja som nemala tiez prijemny porod. Sice starostlivost a to vsetko okolo bolo perfektne, ale porod bol tazky. Ale si poviem ze mohlo byt aj horsie.
Si predstavte ja som mala na izbe kocku, ta ani nevedela ze je 9 mesiacov tehotna. Mala nejake problemy s oblickami ci s niecim a v stredu doma ju chytili nejake bolesti a porodila za 2 hodinky doma aj s priatelom.ATo je sila ze? A mala sa narodila 50cm a 3000g, zdrava jak buk. A to ona cele tehu brala antibiotika a vselijake tabletky. Dokonca bola aj u gynekologa a ani ten jej tehu nepotvrdil. Tak sa chodili doktori na nu pozerat, lebo nikto tomu nechcel verit.
Ja tiez neobliekam maleho nejak moc, ale on ma stale take studene rucicky, tak si vzdy myslim ze mu je zima. Mozno skusim tiez na noc rukavicky.

ivanajelinek
12. okt 2010

@emily327 ,
@schnucki Kolko krat za tych 24hod kojite alebo davate flasku? lebo ja tych 7-8 krat a neviem ci to neni malo.

finfrle
12. okt 2010

Ahoj holky tek vcera zacala noc slibne...usnula jsem uz v jedenact a sla na zachod az o pul druhe ve ctyri jsem se probudila a ne a ne spat,4.30prisla sms a ja premyslela kdo rodi ci jestli je nemocna kamoska ok a pak me napadlo,ze je neco zle s babickou...no nadhera tak me to donutilo vylezt z postele a precist si ji nastesti vse ok.Kdyz jsem se vratla do postele zacal prozmenu asi o 20min houkat alarm naseho auta(rano jsme nasli otevrene dvere ale nic nechybi)tak jsem vyletela pred barak s tim svym bruchem a zamnou manzel 😀 prvni tehule a pak chlap(nez se on vzbudi bylo by auto pryc 😀 ).Uz jsem nespala azz znodu po sedme jsem zabrala tak jsem polehavala a byla rada a najednou zvonek u dveri,tak jsem myslela,ze je to postak a ono sefuv bracha mi privezl zeleninu ze zahradky a casopisy 😅 kdyby jste me videli...mastne vlasy,v pyzamu,neumyta no des... 😀 😀 😀 tak si sednul na 20min semnou do kuchyne a jen povidal.Jsem se citila jako ...nastesti to bral v pohode a chapal,ze moc nespim a ze se dnes zadarilo lezet dele.
JInak mala vecer dost tlacila a tak divne na panev asi uz je nejak nizko.

schnucki
12. okt 2010

@emily327 ahoooj, teeeda mala je krasna, opravdu se vam povedla 😵 ... a to ti tak dlouho spi? co ja bych za to dala, nas rekord jsou 4h 😀 ... ty jsi ji neublizila, to se holt stava 🙂 nedavej si nic za vinu 😉

@ivanajelinek ja co ji davam mlicko, tak na baleni stoji ze by mela vypit 120ml 5x denne, ale ona pije casteji, pokazde kdyz se vzbudi tak ma hlad a pres den se mi nekdy budi i po hodine, hlavne kdyz je vzhuru tak chce skoro kazdou hodku jist, ... ale ona tech 120ml najednou neda, delam ji 90ml, nekdy to vypije cele, ale vetsinou treba 60-70ml a zbytek treba za 15min ... ale rikam si ze ona musi vedet jak ma hlad a jak ne 🙂
zkousela jsi ty kapicky proti prdikum??

@finfrle no uz se ti to blizi 😀 ... jinak je super ze jsi se alespon trosku vyspala 🙂

schnucki
12. okt 2010

jinak u nas v noci vypadlo topeni, nevim od kolika, ale netopilo ani jedno v byte, nekdy kolem pulnoci se mala vzbudila a ja mela snad zimnici, tak saham na topeni a nic, zkousim v ostatnich pokojich a nic ... tak jsme se prestehovali do detskeho pokoje, je mensi nez nase loznice a je tam trosku tepleji ... manza bude volat majiteli a jestli s tim nic neudela nakopu ho nekam ... jinak pres den topi, tak to nechapu ....

finfrle
12. okt 2010

@schnucki To je teda neco,ze vam vypnuli topeni.Ja tu sedim v 16 stupnich a rikam si,ze mozna bych mela zatopit ale me to tu uz vazne neprijde jak jsem zvykla ale budu muset hlidat teplomer,protoze az se mala narodi uz nebudu moc spolehat na svuj pocit...
A jak se ma malinka princeznicka?

Ivanko ten tvuj chlapik tu ma uz dve nevesty 😉