Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
16. okt 2010

@emily327 koukam mate doma taky maleho hladovce 😀 nase mala chce kolikrat uz po pul hodine zase jist, sice nevypije celou lahev, ale kolikrat si rikam aby nebyla pak tlusta 😅
super ze vysledky jsou uz lepsi, to nas moooc tesi 🙂 ... a jinak jak valcite??

@barbora87 snaz se vyspat dokud to jde 😀 ... jeee, to pak informuj jake to bylo 🙂

my jedeme koupit tu ohradku a pyzamko a mamka neco na sebe 😀

finfrle
16. okt 2010

@schnucki To vis uz je tu tvrdy podzim ale co je dnes zvlastni je to,ze je uplne nadherne modre nebe.Bude to k veceru zase na prochazku,teda kdyz mm se bude citit dobre.Vcera mu moc dobre nebylo a i proto jsem mu delala kolace.Prece jenom kdyz uz rekne,ze je mu zle tak asi je.
Vazne maminy si chvalili nejvice Baby calm snad vas prdiky nebudou moc trapit.Taky neuveritelne moc maminek chvalilo kdyz kojili tak pili fenyklovy caj a i kminovy odvar.Nektere co nekojili davali malinkym trochu fenykloveho caje a i pediatr z CR to doporucoval ale kdyztak si nejakemu zavolej a uvidis.Nekdo doporucuje nekdo ne.

@barbora87 Jen si to pekne uzij!!!
Tu nespavost moc znam az moc dobre ale posledni dobou to celkem jde.Jsem se naucila spat s druhou perinou,kterou si davam pod bricho a mezi nohy.Problem je,ze mam neuveritelne problemy dychat.V noci jsem zase vydesila mm protoze jak sel spat jsem zrovna mela zachvat a mela jsem vazne malo kysliku az me to vydesilo aby mela dost i mala.Vcera mi na to GP nic nerekl tak v pondeli to reknu v nemocnici.
Drz se a pohlad za me maleho v brisku!

finfrle
16. okt 2010

@emily327 Super,ze krev mas vporadku.Malinka je sikovna a viditelne chce pekne dohnat co ji chybelo na vaze pri narozeni.Neboj mlicko zase bude a nebudes stihat odsavat 🙂 chce to vyvazenou stravu at se muze tvorit a mozna nejake caje pro podporu mleka a i Gravimilk!
Myslim na vas moc!

emily327
16. okt 2010

@finfrle no caj mam od pediatra zakazany a gravimilk pijem denne 😉 Dakujeme cmuk

finfrle
16. okt 2010

@emily327 Proc mas caj na kojeni zakazany?A to jako vsechny druhy jo???To nechapu... 😕

emily327
16. okt 2010

@finfrle ano, pediater povedal,ze je to velmi moderne a mamicky to piju na litre. Hoci sa mliecko vytvara, ale deticky z toho granulovaneho caju boli brusko. Tak neviem ci len ten co ma granule alebo vsetky caje. Ja nepijem ziaden, iba gravimilk 😉

emily327
16. okt 2010

@schnucki ahoj moja, no je to mala hladoska 🙂 Ale inak pohoda, je to skvele babatko. Len si musim davat pozor co zjem, aby ju nebolelo brusko. Inak pohoda. Len mam pocit,ze nic ine nerobim, iba krmim z cecika, prebalujem, odsavam a sem tam spim 🙂 Ale velkou pomocou je mm doma. Tieto zaciatky by som bez neho neviem ako zvladla. Ked som na wc a nie je mi moc dobre od zaludka, tak je skvele,ze on je pri malej a prebali, zabavi a ja sa nemusim nahlit, alebo ked som v sprche.... No uvidime ako si poradime, ked pojde do prace. Ale zatial nic nema, tak to asi tak skoro nebude. Ale nevadi, ja som rada,ze je s nami doma. Inak rozmyslame o krste. Vy budete davat malu krstit?

finfrle
16. okt 2010

@emily327 No ja co ctu knizku tak to je od ljednoho stareho zkuseneho lekare,ktery z ditete nedela vedu,co teda uz je posmrti a rozhodne si nemyslim,ze je to neco moderni.Granulovane caje jsou vazne fuj to se neda srovnat s ususenou bylinou a pod...
Bylinky se pouzivali davno a myslim,ze kdyz opravdu vis a nechas si poradit od odbornika a hlavne to proberes i s vice lekari pak se clovek muze rozhodnout.Si vem svym zpusobem gravimilk je vyborny a z ceho je vlastne vyroben..!
Asi nejrozumnejsi je se ridit i vlastni zkusenosti,jist vyvazene vsechno a tim myslim vazne vsechno jen si dat pozor na urcite potraviny co delaji lidskemu organismu problemy.Je to zkouska,chyby nez se nauci kazda z nas co a jak je pro dane dite vporadku a co ne. 😉
Tak snad budeme mit stesti a podari se nam na to prijit jak to bude nej 😉 🙂

emily327
16. okt 2010

@finfrle vies to je tak,ze co knizka a co odbornik to iny nazor. Ja caje nepijem, mliecka mam dost zatial a ten gravimilk je fajn, kedze kravske mlieko malej nerobi dobre na brusko ( mam to vyskusane). Inak je fakt,ze kazdej z nas robi nieco ine dobre a je len na nas si najst to spravne, aby bolo aj mliecko a aj babatko spokojne 😉 Drz sa moja cmuk coskoro budes aj ty davat cecik malej princeznej, je to nieco krasne 😉

Inak musime sa pochvalit, prve nase kojenie bez klobucika prebehlo pred chvilkou, konecne sa mi bradavky tym odsavanim trosku povytiahli a ja dufam,ze uz budem kojit iba bez klobucika, co by bolo super. Drzte palce 😉 pa pa
Idem si lahnut k malej som unavena. Dobru nocku.

barbora87
16. okt 2010

Ahojte babule
Tak akurat ma mm doviezol domov...bolo to super poobedie a maly celu dobu hajaltaksom si to fakt uzivala...dostali sme peniazky na ten monitor dychu a pestunlu v 1...a este aj do h&m poukazku,bodycka,ponozky i love mum/dad a este aj taky balik plny drobnosti a drogerie pre maleho no uzasne...
Bolo to super posediet s babulami a pokecat...ale som dost k.o. Pojdem si lahnut s mm a pozerat telku...

finfrle
16. okt 2010

@emily327 Momentalne mi prijde predstava davat cucat bradavky mimiskovi zvlastni 😀 zrovna me boli jako hrom a to jeste nekojim 😅 Kdybych mohla tak bych si bradavky rozskrabala...
Uvidime snad se ty hormony uz trochu zmeni.

Brisko mi dela teda nejake takove navaly ale jde to.
Manzel si semnou sednul do detske loznice a konecne jsme nabalili veci do nemocnice ale prijde mi,ze toho musis mit tolik...mam tasku pres rameno a maly kufrik pro malou.Je v tom vazne vse...pleny,4 baliky velkych vlozek no vsechno...uz jen prihodit nakonec nabijecku,fotak a podobne drobnosti.
@barbora87 To jsem moc rada,ze jste dostali pekne darecky a i toze jsi si to uzila.Takovy babinec da zabrat a ikdyz te potesi tak i pekne unavi.Jen si pekne odpocin.Co malinky dovadi?

Yarden a ty co nejak jsi nam prestala psat???!!! 😕 😨 😲 😉
Jak se ma spuntik a jak se citis?Jo chtela jsem se zeptat koupila jsi toho Matouska?Jsme si ho dnes s mm cetli na zahrade a docela se i bavili.

barbora87
16. okt 2010

@finfrle ahoj moja no ako hovoris somsi to fakt uzila ale som fakt k.o. Teraz som lahla do postele...maly je cely denvklide len sem tam niekde zatlaci...asi citi ze maminka je k.o.
A co ty moja?

yarden
16. okt 2010

Ahojte babulky... Nemam cas Vam pisat, ale obcas na Vas mrknem 😉
Som sa cele leto flakala a myslela som si ze mam cas, ael mam tyzden na jednu vec a uz som z toho nervozna a bojim sa ze to nestihnem... 😠

@finfrle Ahoj, ahoj... Som OK. Maly si v noci kopal a kopal a cez den spi... Len ked sa pretaca, tak sa mi vlni brucho ako more 😀
MAtouska mi zohnala mamina, ale zatial som si ju nechala v SR, aj tak nemam cas ju momentalne citat. Ale hned som si ju prelistovala, je fakt velmi dobra. A je super, ze ju doplnili o aktualne temy a problematiku, lebo ten doktor bol uz fakt stary... Ale je velmi dobre napisana. Velmi pekne DAKUJEM za tip, 😵

@barbora87 Super super den si zazila... Tie party fakt daju zabrat, ale na druhej strane velmi potesia 😉 Tak uz len relaxuj...

finfrle
16. okt 2010

@barbora87 To je dobre,ze uz hajas!Ja se ted chystam do sprchy a do pyzamka a budu koukat na nejake serialky.
Parkrat odpoledne se mi udelalo vselijak a i me dvakrat poradne natahlo.Zaludek nejak moc nedrzi.
Jinak se ale citim skvele.Nechali jsme si poslat nakup z CR shopu a volali,ze prijedou az okolo pulnoci,tak bede nejspise mm cekat sam ale mozna to taky vydrzim abych to rovnou uklidila.

finfrle
16. okt 2010

@yarden Stihnes neboj 😉 co mas ted vlastne v planu,co zhanis a pod?!
Jj je to vazne fajn cteni a ono pred porodem je cas na to cteni jsme si precetli do tretiho mesice a ted si to prectu zase odzacatku at si to zase poradne urovnam v hlave,hlavne to kojeni.

yarden
16. okt 2010

@finfrle Nic nezhanam. Len musim nieco napisat. Kedysi som bola v takej euforii, ze to bude lahke, ale az take lahke to nie je. Ale snad to zvladnem. Este kym som s bruskom, lebo potom s bejby to asi nebude mozne...

finfrle
16. okt 2010

@yarden napisat? zeby roman 😉
Tak at to jde od ruky holka a at maly moc nedovadi. 😉

barbora87
16. okt 2010

@yarden a co musis urobit?no bolo to fakt super taky babinec a maly bol uplne kludny tak som si to fakt uzila...
A inak je vsetko ok?kedy musis ist zase na sk?

@finfrle no som fakt nejaka k.o. Ale za chvilu pride aj mm za mnou do postelea budeme oddychovat...a zajtra si budeme uzivat volny den...
No uz sa ti to krati...mam taky pocit ze to uz dlho nepotrva...a kedy ta budu vysetrovat ze ci sa otvaras alebo tak?

yarden
16. okt 2010

@finfrle @barbora87 To je dobre s tym romanom 😀 No ono to v podstate moze byt, 😉
Davno mi bolo malo studia a skoly a tak si robim nieco dalej... 😝
Takze od rana do vecera som pri PC, vecer ma vzdy stipu oci a davam si kamilkove obklady a tak...
Ale inac pohoda. ZAtial to beriem sportovo 😀

barbora87
16. okt 2010

@yarden jezis tak to sa nenudis co?ale trosku sa setri dokial mozes...

finfrle
16. okt 2010

@barbora87 Do nemocnice jedu v pondeli ale kontrolovat te nebudou dokud nezacnou bolesti ci nepraskne voda.Jojo tak to tu chodi.Ja doufam,ze mala pocka az do terminu ci ponem.Nejak nespecham se i bojim ne porodu ale toho prcka 😀 😅 😀 abych vedela co a jak....

@yarden tak moc do pc nekoukej at oci neboli!Potrebujes i odpocivat!

barbora87
16. okt 2010

@finfrle aha no mna moj dr posledne mesiace zo spodu nevysetroval len v nemocke co som bola...ze kvoly infekciam tu nekontroluju...ale za necelych 6tyzdnov idem do nemocky tam budu robit utz a vysetrenie kvoly tomu streptokok ci ako sa to vola...no a potom myslim raz za tyzden do nemocky...
No to ti verim ze sa bojis skorej toho prcka 🙂)) aj ja...ved ani neviem co s nim a ako ho obliekat a kupat a tak

finfrle
16. okt 2010

@barbora87 Si rikam,ze na jednu stranu je dobre,ze se dole nikdo nehrabe aby nezatahli infekci dovnitr.Vsak k cemu mi to bude,kdyz mi reknou,ze jsem na 3cm nebo na 5cm stejne dokud nezacnu mit bolesti ci nepraskne voda,tak se nic dit nebude jen at pak ze me mimi nevypadne co 😀

barbora87
16. okt 2010

@finfrle no len co mna trochu nezpokojuje ze keby som sa uz teraz zacala otvarat tak na to ani nikto nepride...neviem no...z jednej strany si hovorim ze by nebolo zle raz za cas tam nakuknut ale zase z druhej strany tie infekcie...no neviem

finfrle
16. okt 2010

@barbora87 to jo mas pravdu ale radeji klidek,kdysik se taky nekoukali a deti se rodili ne 😉 😅 😕 se koukni sama zrcatkem ale to ti asi moc nerekne 😀 😀 😀

barbora87
17. okt 2010

Ahojte babule
Este hajate?ja som vecer ,,uz" pred11zaspala a spala som az do 8.30...juhuuu
Len rano som musela cistit kupelku a chodbu nas hafan jerry ju celu po..al a potom ogrcal sedacku...tak chudacik je taky mrzuty a mne to trha srdce ho tak vidiet :(
Ale zajtra mu bude dufam lepsie...
Inak som si vsimla ze v tehu knizke dr napisal ze maly je kp a mne povedal ze ma hlaviclu dole...tak veru neviem ako lezi...

A co dnes robite?my budeme doma oddychovat s mm

ivanajelinek
17. okt 2010

Ahojte...Tak ako sa mate tehulky?
@barbora87 Neboj, este ma maly dost casu aby sa otocil do spravnej polohy...
My sme v noci zasa dobre nespali. Maleho som o 1.30 kojila a bol hore az do 5.00 cize do dalsieho kojenia.Bolelo ho hrozne brusko, tak som masirovala. Tak sme s manzelom trosku s malym ponocovali 😀 My tu mame hroznu zimu, nejak len 6st 😝 Uvidime ci vobec pojdeme s malym dnes von.Ale jemu cerstvy vzduch robi dobre, vzdy vonku dobre spinka a potom sa aj poriadne napapa.
@finfrle A ty sa ako citis? Este mas poslickov?

finfrle
17. okt 2010

@barbora87 Ahoj poklade,hned po ranu takovy uklid jeje no snad hafanovi bude lepe.
Ja celou noc cekala na tu rozvazku nakupu meli prijet mezi pulnoci a jednou pry vyjimecne a o pul druhe jsme to vzdali.Ve tri rano pred barakem rev,souseduv pas stekal a jen jsem videla jak rychle bezi k dalsimu domu,tak se asi neco stalo.Mm me zahnal do postele,ze nosim dite a at mazu spat co to jde...nicmene jsem uz moc nenaspala a stale koukala na mob kolik je hodin a jestli uz prijel ten nakup 😒 no do ted nic a zadny hovor... 😠 to je pristup!

@ivanajelinek Ahoj tak se pokus odpocivat behem dne at nacerpas dalsi sily na maleho 😉
6st neni zle aby jste nesli ven!A jestli jsi unavena a ven se ti nechce dej maleho na balkon ci k otevrenemu oknu 😉
Poslickove jsou jak kdy ale nekdy je to uz dost bolestive tak se hlidam pokazde kdyz jdu nazachod.Jinak se snazim na nic nemyslet.Tasku uz mam zabalenou 🙂
Dnes asi vyzehlim tech par kousku obleceni co tu mam jeste pro malou a budu dnes jen relaxovat.Navareno mam ze vcerejska tak snad jen mm oskrabe brambory a je hotovo.

barbora87
17. okt 2010

@ivanajelinek ahoj ivi...joj tak tiahnete nocne 🙂 no tu je tiez kosa 7stupnov...my dnes ani von nevylezieme...
No len nechapem ked pivedal ze je hlavickou dole a do tehu knizky napise nieco ine...no ja idem na kontrolu az v 37.tt a aj do nemocky ten tyzden idem...ale tak oni budu vediet co a ako

finfrle
17. okt 2010

@barbora87 To jsou lekari...reknou a pak napisou spatne.Vsak ti prohmataval brisko ne tak asi hlavicku citil uz dole 😉 ja se taky az v 37tt dozvedela jak je polohou a snad mi to potvrdi i zitra.