Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
19. jan 2011

@schnucki jeje tak vy taky tři! no je to guláš....my taky tak....snad se nám to naučí!

kleopatris
19. jan 2011

@meleri jasne, za sa nam to detusky naucia 😵 sice nie hned, najprv budu miesat, ale potom z nich budu jazykove sikulky 😵

emily327
19. jan 2011

@blondynka400 aj my sa pripajame ku gratulantom cmuk Nechce sa mi verit,ze uz mate rok. Neskutocne rychlo to ubehlo. Teraz si len rodila 😀 VSETKO LEN TO NAJ CMUK :-*

meleri
19. jan 2011

@kleopatris no doufám, já mám z toho místama už depku...a občas ti to lidi řeknou...jaktože ještě nemluví 😖

TY VOLE, už asi 30 min se tu někdo dobývá do mého zámku pak zkouší ostatní byty kolem, nikdo není doma, situace k posrání, pak kroky dolů sem se dívala, slušně oblečený chlap, nastoupil do auta a odjel, co to je za HO....ado to nemůže slušně zaklepat ale klíčama se dobývat do zámku fuj.....mě úplně rozbolelo břicho..

lubinka9
19. jan 2011

Jediny problem je v tom, ze ak dieta nechodi do skoly kde sa uci napr. cestina alebo slovencina, resp. vas rodny jazyk, nikdy sa dobre nenauci gramatiku.
Vo vseobecnosti su ale tieto deti inteligentnejsie aj ked mozno rozpravat zacinaju neskor. Ale su to mudre hlavicky a rozlisovat sa naucia rychlo.

lubinka9
19. jan 2011

@meleri klidek, uz je prec.
som sa chcela spytat, ako u vas prebiehalo odstavenie od kojenia? Maly zrazu nechcel alebo nejak plynule predlzoval intervaly ci ako? A laktaciu si zastavovala liekmi alebo sa postupne tvorila menej a menej mlieka podla toho ako sa chcel maly kojit?

kleopatris
19. jan 2011

@meleri presne jak pise lubinka uz je prec, ale bud rada, ze nezaklopal...este by si mu otvorila a nieco vam urobil 😔

@lubinka9 no s tou gramatikou mas pravdu, ale nevadi, mne ide len o to aby sa s nasimi vedel dohovorit. Aj tak slovencina zase taky medzinarodny jazyk nie je, ze by ju potreboval dokonale vediet. I ked clovek nikdy nevie 😝
Inak ja ti tak zavidim, ze uz kojis len 1-2 krat...ja si mozem UM sama vypit, sice si cucne z neho ale uz caka kedy vytiahnem prso 🙄 mama mé mé a uz to ide. Musim na tom este zapracovat. Kolkokrat denne mu este davas UM?

lubinka9
19. jan 2011

@kleopatris no u nas to bol boj, nastastie ma vzal na milost. Uz som dalej nezvladala kojit v noci co hodina.. Maly bol evidentne hladny. A este k tomu to specialne mlieko Alfare je taky hnus, ze nic horsie nepoznam. To si mala vidiet tie ksichty na zaciatku. Prve dni som mu musela pridavat do toho Glukopur. A proste som mu prsnik nedala aj ked vrieskal, skor to bolo tak, ze ked si myslel, ze mu idem ponuknut prsnik a otvoril pusinku tak som mu tam supla cumel s flaskou. Nebolo to bez odporu, bol taky zurivy, ze mi robil mostiky na posteli, proste sa postavil na hlavu a paty 😕 😀
Inak sa nedalo. Teraz kojim raz cez den a raz v noci.. UM davam pred nocnym spanim, raz v noci, pred obednajsim spankom a pred poobednajsim spankom/to niekedy kojim miesto toho.. Zalezi jak citim prsia na dotyk. Uz pri tak zriedkavom kojeni sa tak nenalievaju, fakt to postupne upada.

lubinka9
19. jan 2011

@kleopatris a niekedy davam zapijat pocas papania rohlika alebo chlebika, lebo to mu nejak nejde dolu krkom a potom ho nadrapuje.
Inak kedze nemozme klasicke maslo davam na pecivo Veto (3x nadsena niesom, tiez dobry sajrajt ale nieco na tom chlebiku mat musi, vyvazujem to potom zvysnymi zdravymi vecami), k tomu nadrobnunko nakrajany ladovy salat alebo najemno postruhany surovy kalerab. To mu jede!

meleri
19. jan 2011

@lubinka9

ono to přišlo tak nějak samo. prostě jak jsem dávala příkrmy tak víc a víc jedl. a pak se začal stydět pít na veřejnosti, tak se takto zrušilo denní kojení....no a noční potom podobně, že už nechtěl, nahradili jsme to fenyklovým čajem, na který byl zvyklý z mlíka páč jsem pila jen fenyklový čaj...

kleopatris
19. jan 2011

@lubinka9 musim aj ja nejak vymysliet, mne sa budi pravidelne okolo 23, 1, 5 a o 7 vstavame...a tiez uz toho mam dost. Kebyze ho mam stale tahat z postielky a do postielky tak mam krize v p...li.
Ja som bola blba, ze som maleho nenaucila na flasku. On mi proste flasku s cumlom do ust neda, len natahuje ten cumel a hra sa s nim. Pit z toho nevie. A z toho avent poharika mu tecie naraz vela a tecie mu to kade tade. Zaujimave ze u vody to tak nema, len s mliekom. Asi naschval ho vypusta kutikami von.
To mate fakt zle, ze mlieko nemoze a ine nieco? Sojove alebo tak asi tiez nie, ze? Soja je tiez alergen...alebo kozie mliecko a produkty z neho?

nevestinka2010
19. jan 2011

@meleri
je to bohuzel zamknuta diskuze Breznatka a zakladatelka je uz ted v porodnici - vcera se ji narodily dvojcata - holky, takze te tam ted nema kdo pustit, ale treba casem, no a nebo to nejak zvladnem tady spolu 😉
no to je fajn, ze je ti taky lepe, a vylety si uzivej!

dnes mam volno, ted uz budu mit pracovni tydny vzdy jen 4 dny, ve stredu volno, je to fajn, cloveka to pak tak nevycerpa... posledni den v praci jsem 18.2., ale to uz utece...
venku je pekne, sice chladno, ale jasno, taky vyrazime na nejakou delsi prochazku...

@finfrle ja se i ozvu telfonem casem, jsem u O2 tak si te muzu myslim jeste pridat a volat zadarmo... skype sem musela odinstalovat z pracovniho pc, ale za budu na materske tak si ho zase pekne stahnu, abych byla v kontaktu 😉

zatim se mejte
koukam, ze tu nekteremaji tesne pred prichodem mimisku, tak hodne stesti!!!

kleopatris
19. jan 2011

este k teme spanie, @meleri mam pocit, ze budem jak ty 😀 maly uz mi viac menej chce zaspavat v postielke a ja si ho po prvom nocnom kojeni nechavam u seba 😀 aj teraz na obedny spanok sa mi prvy krat vypytal spat do postielky, som z toho nejaka smutna 😢 proste velkaci uz su ti nasi chlapi

lubinka9
19. jan 2011

@kleopatris a jak sa ti vypyta spat do postielky? Ze: Mamo daj ma spat ako velkaca? 😀 😀
ten moj by zasa len so mnou, ked ho prenasam v noci spat do postielky a sa mi preberie a zisti, ze zrada tak zacne plakat. Za to ale cez den sme sa uz naucili pekne zaspavat v postielke, nemusim pri nom lezat a to je pre mna velky uspech, kedze po tom hroznom obdobi s ekzemom nijak inak zaspat nevedel.
a tie avent cucatka, to mame aj my tak, tecie to kade tade. Kupili sme v Ikea taku sadu na jedenie a tam je poharik spolu s takym cucatkom vrchnakom a to mu sice az zabehne niekedy jak to naraz vybehne ale zasa ho to neodradza, proste vie, ze to to pohar pre velkacov a to sa mu rata

lubinka9
19. jan 2011

@meleri takze v noci nepijete UM ale cajik? To uz je asi skor o zvyku ako hlade, nie? A ako ti vlastne maly v noci spi, este sa budi, kolko x? Ci spi az do rana?

meleri
19. jan 2011

@lubinka9 ne ten čaj ho pak už přestal bavit...pije převážně vodu, kakao a džusy co vymačkávám s takovým přístrojem.
v noci nepije nic, pouze jak je nemocný nebo je moc horko. spí celou noc. pije ráno..

@kleopatris
jo je to v dupě! já bez něho nemůžu spát! on usne u sebe v postýlce a já ho pak nesu k nám....nejhorší je že nevím jak to budem dělat s mimčem ,čtyři už se do postele nevlezem..asi ho budu muset nechávat v postýlce.. ☹

kleopatris
19. jan 2011

@lubinka9 ja mam jeho postielku na mojej nacapenu a on sa k nej postavi a hopka a ukazuje prstikom dokial ho tam nestrcim. Dala som ho dnu a on sa schulil do klbka a v momente zaspal a ja sa s nim trapim u seba v posteli, lezim tam a on mi vzdy zdrhol a skackal u postielky 😵

lubinka9
19. jan 2011

@kleopatris soja vonkoncom nie, je to silny alergen a kozie mlieko sa u takychto deti tiez nemoze. Po roku mu zacnem davat ovsene a ryzove mlieko, to pijem aj ja kedze som na mliecnej diete.
Inak odkedy sme nabehli na to speci mlieko, upravila sa nam stolica, kakame 1-2x denne, nie ako 5-7x za den, v ovela mensom objeme, lepsia konzistencia-tuhsie a zacali sme rychlejsie priberat. Dovtedy nepriberal nic alebo malinko, 1kg za vyse 2mesiace. Takze u nas zmena k lepsiemu aspon v tomto.

meleri
19. jan 2011

@nevestinka2010 to neva! hele tak napiš častěji! 😀 mi se s tebou dobře píše! hlavně jsem dycky zvědavá jak se ozveš jak ti je a tak....mi je líp a líp teda, fakt asi díky tomu železu, už mě ani záda nebolí ani břicho, vylezu i do kopce zas, ten třetí trimestr je lepší jak druhý teda.

kleopatris
19. jan 2011

@meleri no meleri ty mas aspon uz "nahradu" ale koho si strcim do postele ja? 😀 mm mi nestaci 😀

kleopatris
19. jan 2011

@lubinka9 boze to ti fakt kakal tak casto? chudatko ☹ ja ani neviem, ze take mlieka existuju. Mne maly tiez skoro nepribera, ale on mi strasne zle je. Co uz s nim narobim. Nasilu ho nutit nebudem. Dufam, ze si zvykne.Este nesolis ci hej? kedy zacnes?

lubinka9
19. jan 2011

@kleopatris no zlaty 😵
u nas je to naopak, v noci sa mrnavy zobudi, ani nie od hladu ale hopka v tom Schlafsacku, mrnci a ukazuje prstikom na mna 😀 Ked sa tvarim, ze nevidim, nepocujem, trochu si poplace a bud si lahne spat alebo zosilnie plac a i ked skusam dat cumel uz ho ukludnim len u mna v posteli. Inak sa mi budi v pribliznych casoch ako si pisala, kukne na mna, pomrnci a bud zaspi alebo ako som uz pisala

kleopatris
19. jan 2011

@lubinka9 lubi a kolkokrat ti maly este cez den spinka? mne uz len raz 😖

lubinka9
19. jan 2011

@kleopatris nesolim ani sa skoro nechystam, naco zatazovat male oblicky. Skor musim najst inu nahradu jodu v strave.

kleopatris
19. jan 2011

Ani ja nesolim, ale sem tam mu dam, ked jeme zemiaky kusok zemiaka alebo spagety, co uz som ale osolila. Ale zase tam tej soli moc nema 😅. Mne sa zda, ze mu stale varim take zbrndy chudakovi....uz mu aj zapekas alebo len dusis? Ja vsetko este dusim/varim na vode.

meleri
19. jan 2011

@kleopatris tak si ho nech jako malého! však sem tam ještě vlezete ne? u mě je to horší s tím břichem, nemůžu spát na břichu tak zabírám víc místa.... ☹

jo příkrmy příkrmy, to je taky legrace, ale mě to teda baví, dobré je mít nějaké ty recepty občas..

lubinka9
19. jan 2011

@kleopatris mam pokazenu ruru, nepece svina jedna, takze stale varim a naparujem. Vacsinou spi 2x okolo tej 11 a potom okolo 15:30-16:00. Po 17 ho uz ale budim.
Niekedy spat nechce doobeda, podla toho ako sa zobudi rano, niekedy vstane okolo 8 a to spi az tak okolo 14 hodku, hodku a pol a potom uz ho nedavam, by mi buntosil v noci.

lubinka9
19. jan 2011

som objavila pri obede dalsi zubok. Cislo 5 zije! 😀

ivanajelinek
19. jan 2011

babenky, tie co kojite, kedy ste zacali s prikrmami? Az po tom 6-tom mesiaci? Lebo mne dr. povedal, ze od polky februara mozem pomaly zacat s mrkvou. To nam bude tak 4,5 mesiaca. 😕

lubinka9
19. jan 2011

@ivanajelinek ja som zacala ked mal maly ukonceny 5 mesiac, keby som mala vratit cas posunula by som to este o 2 tyzdne, teda 5,5m