Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

veroussek
21. máj 2011

@yarden díky!

zdenkaw
22. máj 2011

@yarden dakujem...ale mas pravdu uz si namyslam ze nikdy mat nebudem :( a mozno je to aj tym ze stale na to myslim ,len ked je tazde nemysliet ..tento tyzden pojdeme s partnerom k lekarovi tak sa aj trosku bojim..

emily327
22. máj 2011

@yarden jej aka pekna fotka 😉 A ked mas mm? No zlaty Maxik,ze je dobrucky a krasne spinka 😉 Len tak dalej. Ako znasa horucavy? Mne uz to teplo zacina vadit a to este nie je ani leto ☹

yarden
22. máj 2011

@emily327 ahoj emily 😉 manzel bol na tyzden v SR 😠 tak sme si kralovali s maxom sami dvaja. Ale co chvila doleti 😵
dnes v noci uz tak pekne nespinkal. Miestni domorodci tu oslavovali jeden sviatok, ked sa vsade palia ohne 😠 este furt je vonku smrad. Citim sa ako vyudena 😀 celu noc rachotili a zabavali sa, tak sa maly budil. A teploty znasa zatial ok. Cez obed nechodim von, to je len v chladku na terase. Ale aj ked je v tieni v kociku, tak ma spoteny chrbatik a to mu davam uz len take najtensie overaliky s kratkymi nohavicami a rukavmi a aj tak sa poti 😠 A tp tu este nie je teplo a vlhko ako bude 😠
Ale uz sa tesime do SR 😵 uz strihame meter 😀

emily327
22. máj 2011

@yarden A kedy priletite? Nepamatam si, uz na stalo? Ak budes mat cas a chut, tak sa ozvite radi sa s vami stretneme 😉 cmuk dobru nocku

yarden
23. máj 2011

@emily327 uz na stalo, home sweet home 😀 z IL odchadzame na konci jula. To uz pojde rychlo. Len to balenie co nas caka 😝
A jasne, ked prideme a navstivime vsetkych pribuznych, rada sa ozvem a mozeme sa stretnut 😉

A nastava tu nejaky pisaci utlm 🙂 kde ste vsetky?

lubinka9
23. máj 2011

@blondynka400 strihala si uz malu?
my sme pristrihovali ofinu uz 2x (v spanku 😀 ) ale teraz by to chcelo uz radikalne a profesionalnejsie 😀 , hlavne ofinu, vrch hlavy a okolo usiek. I ked je mi luto vlaskov, hlavne tie vzadu co ma take dlhe a krasne kudrlinkate 😵
Neviem si ale predstavit, ze by mi to zive striebro obsedelo u kadernicky. Uz to ale musim riesit, hlavka sa nam moc poti, stale mokra, teraz tie horka.. potom sa skriabe..
ako to bolo u vas? doma ci u kadernika?

blondynka400
23. máj 2011

veroussek na krabičce? Co máš za firmu? Ty máš maminku doktorku nebo sestřičku? Že ti ho píchla 😀 Jojo, je to tak,do vody
Na netu se najdou různé věci to je pravda. Bohužel ne všemu se dá veřit. Akorát teď jsi mě zaskočila tím dávkováním, jestli 3x nebo 2x denně, já mám totiž pocit že jenom 2x, ach ta skleroza 😠
Snad dorazí, ono to klidně může být jenom špinění, jak asi nebyla ovu ani pořádně slizince, nemá být z čeho klasická MS. Jestli jsi měla problémy i předtím, tak to je nic moc, to se HA nezlepší, spíš naopak... To je hold tak, když se HA nasazuje tehdy, když ještě není cyklus plně vyzrálý 😝
@lubinka9 já malou stříhala už asi 4x, 2x ofinku a pak 2x celou hlavu, jak já říkám na kastrůlek. 😀 Ale všichni mi to chválí že to má dobrý 😀 Normálně jsme jí posadila na židli, manžel jí něco vyprávěl a já stříhala. Samo že hezky neseděla ale dá se, neboj. A i ten střih zvládneš, na poprvé to bylo sice nic moc,pak jsem ještě průběžně dostříhavala kde to měla delší a tak ale teď na podruhé už to bylo ok. Jak píšeš, prostě to nešlo, potila se jí hlavička no hrůza.... U kadeřníka by to u nás tedy nešlo ani náhodou a navíc abych pravdu řekla mi to připadá jako vyhazování peněz...

yarden
31. máj 2011

Ahojte vsetky,

ako sa mate?
Unas vsetko v poriadku. Max si uz dva tyzdne isiel zozrat rucicky a dnes rano som nasla v pusine prvy zubok 😝 A vceratam este nic nebolo. Sice ho nie je este velmi vidiet, ale ked strcim prst do pusy, tak je ho citit. Uz sa jemne prerezal.
A od vcera ma Max na cele aj modrinu 😝 Ako sa otacal ako blesk, tak sa zosmykol, z takej nizkej sedacky a to som bola vedla neho ☹ Trosku plakal, ale hned sa zacal usmievat a bolo vsetko OK. Viac sa zlakol. Ale mne nebolo vsetko jedno. NOrmalne sa mi roztriasli kolena ☹

Zelam vsetkym krasny den 😵

emily327
31. máj 2011

@yarden ahoj moja, dakujem mame sa dobre. malinkej idu zubky, uz ma dole dasienka navrete, aj dnes hnackuje. Tak dufam,ze coskoro vylezu. A tusim Maxik predbehol vsetky deticky 😀 Parada. My ideme zajtra k pediatrovi do poradne, tak som zvedava co mudre nam povie co sa prikrmovania tyka. Zatial papame po menej ale papame.Stale nam chuti viac mliecko ako ostatne. Ale kasicky na vecer jej chutia velmi a ovocie tiez. Zeleninka pomenej, ale to casom bude ok. Neriesim to, lebo mala ma krasnu vahu a nevyzera,ze by jej nieco chybalo :D :D A ja mam mliecka dost, takze sme obe spokojne. Krasne blaboce, teraz casto hovori mamamama a v noci kes spinka je to prekrasne, ked sa zobudi s malym placom a mamamamama no nadhera 😉 Za tu modrinu sa vobec netrap, este ich bude. ale ja poznam ten pocit, ked sa prelaknes na smrt, a oni z toho maju decka radost 😉 Opatrujte sa a uzivajte IL, coskoro uz budete na Sk 😉 Aj tebe krasny dnik cmuk

yarden
31. máj 2011

@emily327 😀 Asi fakt vsetkych predbehol. Konecne sa prejavili moje geny 😀 ja som mala zubky este skor. Dnes je dost nepokojny a len by sa nosil na rukach a nechce ani velmi papat. Stale papa len svoju ruku a nechce ani cumlik a ani hryzatko. Uz som mu potrela aj dasienko takym gelikom na rastuce zuby, no tvaril sa hrozne, asi dost nechutne to bolo.
A daj zajtra vediet ako ste dopadli u doktora. Ja uz k miestnemu nepojdem, napisem radsej svojej do BA.

Drzte sa a pekne papajte 😉

ivanajelinek
31. máj 2011

Ahojte kocky 😉 Tak konecne mam cas aspon nieco napisat. Ten moj certik mi dava poriadne zabrat 😀
@yarden Gratulujem k zubku 🙂
My uz mame 2 zubky. Obidva dolne. A rastieme ako z vody.
@emily327 A ake davas kase malej. Mliecne ci nemliecne? A kolko prikrmov papate? My zatial len 2 (na obed a potom okolo tej 18.00 kasu s ovocim. Inak sa len kojime. Neviete odkedy sa moze davat jogurt? My mame dalsiu prehliadku az medzi 9-12 mesiacom.
A inak vobec maly nechce stvornozkovat. Ako nahle sa da na brucho tak bud spusti plac alebo sa pretoci spät na chrbat. Ale uz pekne stojime a robime aj nejake tie krociky ked ho drzim za ruky.
Tak prajem vsetkym pekny dnik 🙂

yarden
31. máj 2011

@ivanajelinek Dakujeme!
S manzelom uz OK? Uz po operacii?

A Ivi, kedy si zacala s prikrmami u maleho?

stardust
31. máj 2011

Caute baby! Vybavovali ste pre svojich krpcov slovenske rodne listy? Co k tomu treba? Rodny list vystaveny v krajine narodenia (uradne prelozeny, treba aj apostilu ci nie? ), vypisana ziadost o RL...este nieco? A ako je to so zapismi deti do novych pasov? Zapisu mi ich na ambasade, alebo sa robi zapis do pasu v Bratislave na prislusnom urade?

ivanajelinek
31. máj 2011

@yarden S manzelom uz dobre. Uz ma aj druhu operaciu za sebou, takze to je dobre. Uz chodi aj bez barli a za 2 tyzdne mu zacina rehabilitacia. A preco vlastne odchadzate z Izraelu? Ja som zacala s prikrmami v 5-tom mesiaci. Mesiac som davala len samotnu zeleninku(vzdy par lyziciek na obed,samozrejme som postupne zvysovala davky)A potom od siesteho mesiaca som zacala davat mäsko, potom som skusila aj ovocie, ale nam moc nechutilo. Tak okolo 6,5-7 mesiaca som zacala s kasami aj s ovocim a to nam chuti. A teraz rozmyslam pomaly kedy dat aj 3-ti prikrm doobeda. Takze papame pekne.

barbora87
31. máj 2011

Ahojte babule
Taaaak sa zase hlasim...mame sa fajn maxi je maxi v nedelu uz mal 5.mesiacikiv a zacali sme s mrkvickou...zubky zatial ziadne...od aprila sme samy cez tyzden mm je na vojne...s maxikom si uzivame jeden druheho zboznujem ho!!!je to moje slniecko...

A co vy babule

emily327
1. jún 2011

@ivanajelinek ahoj moja, davam bezmliecnu, ryzovu zatial a odstriekavam si svoje mliecko. A jogurt sa moze davat tusim od 7.mesiaca. Ja zatial nedavam ale coskoro zacnem. V sobotu mame 8.mesiacov. Papame desiatu ovocie a obed zeleninovo masovy prikrm alebo ovocie a na vecer kasu. Ale tiez sa viac kojime, ako papame.Ale to neriesim, lebo dnes sme boli v poradni a Sonicka ma 8800g a 71cm a obvod hlavicky 44cm. Lekar mi povedal,ze nemam jediny dovod na obavy,ze krasne pribera, ze ju do papania urcite namam nutit. Ved to ani nerobim 🙂 Len bol prekvapeny,ze takto pekne pribera a papa malinko,ze mam skvele mliecko. A je to fakt tak,ze mam tolko mlieka,ze az. Som zan vdacna. 😉

ivanajelinek
1. jún 2011

@emily327 Ahojky. Tak to mate krasne miery 😉 Ja tiez zatial len bezmleicnu. Mne povedala hebamme, ze pokial dojcim ze nemam davat zbytocne mliecne kase, ked obsahuju UM. A dojcim na poziadanie, takze hadam mam este dost mliecka. Inak ako sa mate? My sme dneska boli na krytej plöavarni, tak sa malemu hrozne pacilo. Sa vyblaznil a potom mi spal 2 hodiny 😎
@barbora87 A chuti maxikovi mrkvicka? Inak ale ten cas leti, ze?
Ozaj aj planujete niektora uz dalsie mimi?

yarden
2. jún 2011

@emily327 Wow! To ma Sonicka krasne miery!!! 😀 ty mas fakt asi namiesto mlieka smotanu!!! Taku dobru sladku slahacku 😀 😀 😀

@ivanajelinek A to si bola len tak alebo na baby plavani? To verim, ze sa voda malemu pacila. 😉

meleri
3. jún 2011

čaute zdravím z čr 🙂 snad se máte fajn všichni! cesta byla záhul ale dalo se to....

yarden
3. jún 2011

@meleri Ahoj meleri 😉
uzi si pobyt doma v CR! Ked sa Ti bude dat, tak sa ozvi 🙂
A ako zvladli cestu tvoji mali drobci?

alegro
3. jún 2011

ahojte...vie niekto,ako to prebieha v UK s vyplatenim porodneho-vola sa to-sure start maternity grand....vdaka 😀

alegro
3. jún 2011

sorry...neviem preco mi to hodilo otazku do tejto rubriky....? ☹

emily327
3. jún 2011

@ivanajelinek ahoj, mame sa dobre. Sonicka ma zajtra uz 8.mesiacov a dnes zacala lozit, tak sme sa tesili s mm ako male deti,ze ake pokroky mala robi. Uz je to velke babo, sme fakt velmi stastni,ze ju mame. Je to uzasne byt rodicom 🙂 Super,ze sa malemu paci vo vode 😉
@yarden veru,ze asi mam smotanu :D som rada,ze mam tolko mliecka.Ale uz sa zase rozpapkala a papa uz aj zeleninovo masove prikrmy na obedik. A ovocie tiez.
@meleri no to verim,ze to bola dlha a unavna cesta. A ako sa mate? Na ako dlho ste sli do CR? Tak si to tam uzite 😉 cmuk

emily327
7. jún 2011

Tak uz aj my mame prvy zubok 🙂 Ako sa mate zienky ?

yarden
8. jún 2011

@emily327 Gratulujem!!! A ako sa citi Sonicka? Tiez slintala a bola nepokojna?

Maxovi uz lezie hned aj druhy a je strasny nepokojny. Uz si nepcha do pusy len ruku ale ma momentalne vyssie stadium a uz frci na rukave a predlakti 😀

Vcera mi prisla kamaratka s manzelom a malym syncekom na tyzden a doniesli mi kopu veci aj od mojej maminy 😀 A take vzacnosti ako bebe keksy 😵 caje na kojenie 😀

A este 52 dni a ideme domov 😉

pekny den.

emily327
10. jún 2011

@yarden Sonicka je v pohode cez den. V noci vidim,ze sa jej zubky tlacia, lebo je chudatko ubolena, casto sa zobudi s placom, ale mamina vzdy utisi 😉 Som rada,ze chce cuckat mliecko, niektore deticky boli ked cuckaju a idu im zubky... Uslintana nie je ale nepokojna ano. Cez den nam pomahaju hryzatka. To potesi balicek z domova 😉 Ubieha to a coskoro ste na sk ;--) cmuk

yarden
14. jún 2011

Ahojte...

Je tu nejaky uplny utlm.
Hlasim, ze Maxovi sa prerezal v sobotu uz aj druhy zubok a zacal hryzt vsetko ako maly vlk. Najviac mu chutia moje prsty a az ako druhe su hryzatka. Ale je hrdina. Neplakal velmi, ale je nepokojny. Spinka kratsie ale niekolko krat denne v kociku na prechadzke alebo na terase.

A co mate nove vy ostatne? KDE STE???

Zelam pekny den. 😀

mishel33
14. jún 2011

ahojte 🙂
J apracujem v UK a s priatelom by sme chceli zacat snazilkovat koncom leta s tym,ze ak sa nam to podari tak sa vratime na Svk a tam to donosim. Vie mi niekto z Vas z tadeto poradit ci by som mala nejaky narok na peniazky alebo nieco take pocas celeho mojho tehotenstva?
Dakujem Vam 🙂

emily327
14. jún 2011

@mishel33 ahoj, ak mas odpracovane to co UK vlada pozaduje na to, aby ti priznali matersku, tak ano. Ale viac si musis zistit na nejakej stranke govermentu. Neviem presne ako to v UK funguje, ale viem poradit ako to funguje v IRL 😉 Ja som bola 7 mesiacov tehotna v IRL a potom som prisla domov na Sk porodit a uz sme tu zostali 😉 Drzim palce v snazilkovani 😉Alebo skus nejaku temu tehotenstvo v UK 😉