Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
5. aug 2010

@schnucki krasnucke brusko... 🙂
@finfrle a to ako vlastne funguje ta preprava tych veci?

ivanajelinek
5. aug 2010

Ozaj kocky, len tak ma napadlo, vy aj planujete druhe babo? lebo mne manzel hovori stale ze by chcel hned potom aj druhe...Ale ja neviem..Ja to takto nechcem planovat.Ale zacat chodit do prace a potom po chvili zasa zostat tehotna, no neviem ako by to zobrali.

finfrle
5. aug 2010

@ivanajelinek funguje to tak,ze v mem pripade vyzvednou balik u mamy doma a privezou mi ho az domu.Z CR do IRL Zaplatim to az pri prevzeti coz je super,ze nemusim zatezovat mamu s penezi.K tomu mi rovnou privezou nakup co od nich chci 🙂 Poslu ti odkaz do ip se koukni!
To co ti rika manzel rika i ten muj.Na praci se vykasli,jak se budou koukat proste reknes stalo se a je to...

ivanajelinek
5. aug 2010

@finfrle to je dobre.Aj ja chcem taku spolocnost do nemecka 😎

finfrle
5. aug 2010

Mozna nejakou najdes 😉

schnucki
5. aug 2010

my by jsme urcite chteli jeste jedno, ale neplanujeme nejak ze treba za dva roky nebo tak ... myslim ze to se uvidi az podle situace ... a buhvi jestli se nam to jeste prirozene povede ...

takova firma je super, ale bude stat hodne hledani ... ja o tom totiz nikdy neslysela

barbora87
5. aug 2010

@schnucki Jeeee schnucki krasne brusko!!!a uplne ziaris!!!len tak dalej!
My sme sa teraz najedli a tak ma chrbat boli ze ledva chodim a sedim...mm hz mi povedal nech si idem lahnut....teraz sa trochu mazlim s hafanmi a asi si fakt budem musiet lahnut lebo ta bolest je hrozna

finfrle
5. aug 2010

@schnucki Ja taky o ni neslysela ale polaci me na to privedli,ze oni maji takovou moznost a pak i Emilka a tak jsem si nasla pres net tuto.
Ted jsem si ji projizdela co si nechat nakoupit a to je veci jeje mam velke oci 😅 manzel me ale bude krotit 😀 😝

meleri
5. aug 2010

čaute holky, tak sem zpátky. dítě je jedno bohudíky. no a už má dva cm! 🙂 je to už fakt miminko, má ručičky hlavičku, bříško....jsem v 8 tt a něco..a termín mám 20,3, mám i obrázky tak když tak pak přihodím, ale ještě tam není moc vidět, jenom ta hlavička...🙂

emily327
5. aug 2010

@barbora87 ahoj moja, no nestras, dufam,ze este rodit nejdem 😀 Nech si malinka este v brusku pobudne nejaku tu chvilku, mame este 2 mesiace do porodu, tak ma este cas. Ano ano viem,ze budes mat chlapceka, gratulujem 😉 Ako sa mas? Ako sa citis? Tie tt pribudaju neskutocne....

finfrle
5. aug 2010

@meleri Moooooc blahopreji,hlavne at jste zdravi a ted mozna holcicku ne 🙂 🙂 🙂

emily327
5. aug 2010

@schnucki tak to by som ti bola velmi vdacna, za ten zoznam do porodnice. Tu v nemocnici tusim nedavaju ziadne nohavicky. Mna by zaujimalo aj to,ze ci pocas celeho pobytu v nemocnici sa pouzivaju tie poporodne vlozky alebo aj klasicke ake pouzivame pocas MS - ako always atd. Nemam ani len predstavu co vsetko ma zena mat do nemocnice. Skusim sa opytat v nejakom fore na Sk co uz rodili zeny. Alebo sa opytam nejakej kamosky co uz rodila,ze co vsetko potrebovala do nemocnice. Ale uz by som aj ja chcela mat zbalenu a nachystanu tasku. Pre pripad. Hoci mam pocit,ze malinka ma v brusku vela miesta. lebo sa fakt obracia a kopka. A co ty? Aky mas ty pocit z malej?

meleri
5. aug 2010

jé ahoj Emily, to jsem ráda že zas píšeš! už vidím že se ti to blíží! 🙂 ten seznam by ti měli dát v nemocnici! 🙂

emily327
5. aug 2010

@mirusch ahoj moja, zijem zijem len som bola bez internetu a stale som, mam ho pozicany od svagra do nedele. Neskutocne mi chyba online spojenie aj s vami a celkovo. Ako sa moja mas? Zase ta trapi nieco?

Ivana, ahoj moja ako sa mas? Co maly? Kopka?

Inak boli sme minuly tyzden v Madarsku na plienky a nakupili sme pozehnane 😀 Kupili sme 10 baleni po 108 ks takze mame zasoby na take 2 mesiace a aj navlhcene vreckovky babatku na zadocek Pampers. U nas na Sk stoja plienky 19 euro a tam boli v akcii balenie za 13 euro, akurat ako sme boli bola akcia. Inak stoja 16 euro co sa aj tak dost oplati. To je dost vysoka polozka tie plienky, fakt som si to uvedomila az ked sme boli na prieskum plienok 😀
Aj vy mate nejake zasoby? Viem,ze finfrle ma 🙂

finfrle
5. aug 2010

@emily327 Ahoj Emi hele po porodu by se meli pouzivat alespon tyden ty poporodni vlozky nic takoveho jako always a pod. malo sajou a je v nich moc sajrajtu.Ty poporodni jsou silne save a jen jako by z vaty sice prkna ale pry je to nej...asi bude zalezet jak moc budeme krvacet..Ja tu mam plno z minula a muj gynekolog v CR rikal ze tyto vubec ne!Tak nevim ja radeji nakoupila poporodni

barbora87
5. aug 2010

@meleri Ahoj meleri zo srdca ti velmi gratulujem ze je vsetko ok a aj to ze je len jedno!!!teraz sa mozes tesit!!!

@emily327 Ahojky no nech sa malinka este dopecie hlavne oddychuj!!!a ako je na sk?citis sa dobre?
No dakujem budeme mat maxa 🙂 no citim sa ok len dnes mam bolesti chrbata a nemozem sa hybat poriadne tak chodim ako babicka...maly je v brusku aktivny...dnes ho aj mm citil kopat...inak uz mam pre maleho dost veci aj na buducu zimu uz mam nieco tak budem mat zasoby...ale teraz uz len tie dolezite veci budeme riesit 🙂

emily327
5. aug 2010

@meleri ahoj moja, super je skvele vidiet babatko cez UTZ,ze? A ako sa moja mas? Ako sa citis? Co maly? Zvladas to? Hej hej aj ja ratam,ze dostanem zoznam v nemocnici alebo na dalsej poradni si vypytam. Len by som chcela vediet ako to chodi v konkretnej nemocnici. Tak pozriem nejake forum 🙂

@finfrle aha no ved som si aj myslela, ale mam kamosku, co aj v nemocnici pouzivala alwaysky lebo krvacala len tak ako keby mala normalne MS, ta je v IRL. Ale tiez si myslim,ze tie poporodne aspon dychaju a su lepsie. Len potrebujem vediet, ci mi v nemocnici nieco daju alebo si mam doniest na kila 😀

finfrle
5. aug 2010

@emily327 Ja mam jednorazovky na zacatek a pak uz jen latkovky 🙂 ale i na zacatek budeme pekne stridat at je mala v pohode 🙂

finfrle
5. aug 2010

@emily327 😀 ono asi i zalezi jestli jsi pojistena ne?Teda myslim si.....

schnucki
5. aug 2010

@emily327 hned se do toho pustim a poslu ti do IP ten seznamek, ju ....
ono je nejlepe zajit si do nemocnice kde budes rodit a optat se co tam maji a co budes potrebovat ... ja jdu 17.8. na jakoby den otevrenych dveri pro budouci rodice, ... tady v nemecku totiz skoro vsechno dostanes, ty kalhotky, vlozky, na malou nepotrebuju obleceni (jen az pojedem domu) ....
jinak ja si budu sebou brat i par normalnich vlozek, kdyby to nebylo tak hrozny ... ale myslim ze je ani nepouziju ....

jinak nase mala uz ma podle me malo mista, protoze spis citim jak se tam snazi protahovat se a sem tam kopne, ale uz to nejsou takove rosady jako driv 😀

@meleri gratulace ze je vsechno jak ma byt 😵 jsem zvedava jestli holcicka nebo kluk 😀

jinak po plenkach jsme zatim jen koukali, casto maji akce tak az budou mit akci, tak jich par koupime 🙂

mirusch
5. aug 2010

@finfrle Jj, fesak doktor 😀 😅 Ale hlavne ukludnil moju psychiku.
Jeeeje, RH, mne pri nedavnej navsteve brat pustil jedno CD, kde mal stare veci, z 80-tych rokov, ja som zostala z toho taka na vetvi., proste spomienky...tak mi to CD dal. A bol tam aj RH, vlastne cele CD k filmu od Clanad (robili hudbu), uz to mam v mobile. Inak, su na nete stranky, kde su stare vecicky, obaly z vyrobkov, no na spominanie super. Aj stranka so starymi rozpravkami. Pockaj, kuknem... Aha: http://videorozpravky.sk/ 😵 😵 alebo toto je bomba (kliknut na privolanie vytahu, kliknut na tlacitko poschodia, kliknut na zvoncek a ste v byte a na kazdom poschodi su ine moznosti, no bozske!) http://www.projekt-spad.cz/v3/CZ/mapa/dum/zvonk...

@schnucki V utorok idem po rovnatko 😕 Aha, v albume... Koho to zaujima - na fotke je nasa obyvacka a moja kableka na zemi 😀 😕 😝
A vidis, vidis, ono je to ine, ked je clovek vo svojom, tak sa aj stara a bavi ho to. Sikovna.

finfrle
5. aug 2010

@mirusch Uz jdu na to kouknout 🙂 dekuji

mirusch
5. aug 2010

@meleri Kraaaaasa! Robis radost. Tesim sa z tvojho miminka, ze je vsetko ok a tak. A bude rybicka, juuuj, ako ja.

@emily327 Hlavne, ze si ok. Tu v nemocnici daju prakticky vsetko. Dnes sme to prebrali so Schnucki a jednou kamoskou, co tu rodila. Aj ja, ked som bola na laparke, tak mali vsade vsetkeho, aj na vecku mali balenia vloziek a sietkovych nohaviciek. To je fasa.
A jasne, ze ma trapi, stale zuby, ta ista strana, ale zastupuje sympos zubar, asi prestupim k nemu, ved ta ista ordinacia. A dostanem rovnatko - dole, vraj to moze byt tym, ze su zuby nakrivo. 😕

mirusch
5. aug 2010

A kde ste? Pozerate linky? 😕 Ja som tiez kukla, juuuj, dobre sa spomina ... by som kukala aj hodiny, ale uz musim fakt pracovat...

emily327
5. aug 2010

pridavam zopar foto bruska a kociarika. Viac fotiek bude v albume 🙂

emily327
5. aug 2010

kociarik je trojkombinacia ale vanicka je ulozena v posteli a nechcelo sa mi to cele vyberat a skladat, tak ale takyto kociarik sme zdedili vola sa kociarik BOLDER, tak si mozte pozriet aky je tu: http://www.vsetkopredeti.eu/shop/vonku-s-babom/...

mirusch
5. aug 2010

@emily327 Dobre brusko 😵 😵 Pekne. a aj tie nohavice sa mi pacia, odkial mas?

emily327
5. aug 2010

@mirusch dakujem pekne nohavice mam z Dublinu, ked sme odchadzali tak som si kupila tehu kratke gate 🙂 A neviem si ich vynachvalit su super 🙂

mirusch
5. aug 2010

Aha, to su kratke? No ja tuzim po takych dlhych, poznam niekoho, co si take tiez v Dubline kupil. Nuz, zavahala som, ked som tam bola 🙄