Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
6. sep 2010

mirusch,

dneska mě čeká ta trojkolka, snad to brzo pochopí jak šlapat bylo by to výborné...

barboro,
to je mi líto ale občas to tak je, že se lidi kvůli tomu nepohodnou...ale myslím že jak manžel bude s miminkem tak bude moc štastný, a hokej se určitě ještě nahraje až až!

my se zas furt hádáme kvůli tomu porodu. já trvám na tom, aby byl s malým a on furt chce být se mnou. dokonce jsem ho chtěla znechutit aby si prohlídl videa porodu na youtube jak je to hnusne, a se díval a prý že pohoda.... 😅 😠

ivanajelinek
6. sep 2010

Dobre ranko 😉 Ako sa spalo?
@meleri A preco nechces, aby bol manzel s tebou pri porode?

@barbora87 Tak ako? Uz je dobre? Uz ste si to s manzelikom vysvetlili?
@finfrle Ty nas informuj, co nove u doktora, dobre? A co noha? Uz odpucha?
@mirusch Vitaj spät 😉 Ako si si uzila na slovensku? Aspon trosku oddychnuta?
@schnucki Tak co, este nic?Uz ma manzel dovolenku? My tiez stale rozmyslame a neviem ako to spravime. Ci si uz ma zobrat dovolenku, uz ked budem v nemocnici, alebo az ked prideme s prckom domov.Lebo on viac ako 2 tyzdne nedostane. Tak ja musim uz dneska zbalit tasku, si to fakt nechavam na poslednu chvilu 😀

finfrle
6. sep 2010

Dobre ranko!
Tak tady nam od vcerejska leje a leje.Za hodinku vyjizdime do nemocnice.Moc se mi nechce.Noha docela boli alespon kouknou na malou.
V noci jsem mela strasne krece v te noze kde mam vymknuti a slo to z toho opuchnuti az do stehna.Docela jsem se toho nekla a pakne me to vzbudilo.Radeji o tom reknu na kontrole.

@ivanajelinek Ahojky holka dobal tu tasku!!!!!Uz je to tyden a noha stale natekla....

finfrle
6. sep 2010

@mirusch To je paradni,ze jsi uz dorazila a vporadku.Zase zvolni a nepremahej se pradlo pocka 😉
Pak informuju co a jak v nemocnici. 😉

finfrle
6. sep 2010

@meleri Ty jsi trdlo mel by byt u tebe az budes privades na svet i jeho miminko!!!
S tim malym se to da udelat tak nesil,treba tchyne ho pohlida a nebo to manzel nejak zaridi 😉 je spravne,ze chce byt u tebe a ty ho neodhanej!Maly nemuze byt tak fixovany na tebe ci manzu 😉
Bude dobre jeste je cas a maly bude vetsi a pak uvidite.
A jak se citis tehule nejake nevolnosti?

schnucki
6. sep 2010

dobre ranko,

barbor super ze jste to poresili, 🙂 to me moc tesi

@mirusch vitej zpatky 😵 nejak to nevyslo, tak jsme to udelali takhle 🙂

@meleri preju hodne uspechu dneska pri jezdeni 😉

@ivanajelinek tak co, uz mas tasku zbalenou? ... manza je doma, ale riskli jsme to, protoze ma 4 tydny dovcu, kdyby mel jen dva jako tvuj, tak to udelame tak, ze az by to na me prislo tak od te doby by si vzal dovcu .... jinak jsme stale cely, ja premyslim zajet k doktorovi, zarazej me ty bolesti co sem tam dole mam, protoze to jsou stale bolesti a ne jako kontrakce ....

@finfrle dej pak vedet jak jste dopadli a urcite to rekni s tema krecema, snad uz to prestane otekat a bude lip 🙂

finfrle
6. sep 2010

@schnucki Ja tomu neverim,ze jsi uz vzhuru 😅 jak je co mala?

ivanajelinek
6. sep 2010

@schnucki Nie nemam. Idem teraz...Inak tie bolesti dole mam sem-tam aj ja. Ako keby taky tlak. Ale ked si si neni ista, radsej zaskoc k dr.-ovi... 😉

meleri
6. sep 2010

holky
pro mě je nejlepší pocit když vím že malý stráví normální den nebo noc a nepropláče ji nebo neprořve. tchýně ho nepohlídá, mám s ní špatný vztah a ona se s náma moc nestýká takže ji malý ani nezná. je pro něho cizí jako kdokoliv jiný. jedině že by přijela moje mamka. že je malý fixovaný je normální, to jsou všechny malé děti, však uvidíte ty vaše.. 😅

blondynka400
6. sep 2010

Ahoj holky,
tak se jdu pochlubit, malá si sama sedla a to tím správným způsobem, ze 4. O víkendu to udělala několikrát a jednou seděla asi i 10 minut bez držení, natahovala se pro hračky, takže fakt získává stabilitu. Plus jí konečně došlo, že se dá ne kolínkách i pérovat a takže už je to taky lepší, jinak začíná být pěkně ryhclá, tedy stále styl plazolezení, prodstě občas se plazí a pak leze a tak to střídá...
Jinka jsme v pátek udělla stop nočnímu kojení a kupodivu to šlo, takže už v noci nepije, soce se tedy ještě budí, ale méně často a je to pdole mne jen otázka času, než bude spinkat celou noc, protöžoe se nebude mít poč budit. Sice první noc to byla docela síla, ale dalo se to, šlo to ksoto i bwez breku 🙂

@meleri tak mu dělej křždý den ráno velký hrnek kakaa a je to. Hele a zkoušela jsou mléčnou polévku, já jí jkao malá milovala a i ted je to skoro jediná polévka, kteou sním. normálně ohřeješ mléko, dáš tak trošku másla,sůl, cukr a nudle, nejleší domácí ale jdou i malé těstoviny a máš to. co znám všechny malé děti tak to milují, když jí uděláš dobře a tam je mléka 😵
Tak uvidíš jak u toho druhého, já bych se osobně nebála, když kolem toho pll roku dáš trošku UM, že se ti na kojení vyprdne...

meleri
6. sep 2010

blondy,
tak to je šikovná, že už sedí a že už se i pomalu plazí! uvidíš zachvíli ti přeplazí celý pokoj! a vidíš i s tím omezením kojení ti to vyšlo, to už budeš i líp spát. ale pít asi bude chtít přecejen kvůli žízně. a co mlíko, netvoří se ti timpádem míň?
a jak ted máte v Itálii? máte ještě pěkně? v česku už prý je velká zima.

hele s tím kakaem to funguje, vypije mi dvakrát denně 200 ml, to je pěkné že? jenže pak nechce jíst! třeba mu to dám po snídani a pak nechce svačit. tak nevím co s tím..aha tuto polívku neznám! zkusím se podívat po receptu, kdyby mu chutnala bylo by to fajn.

dneska mi ujely nervy, malý nechtěl jíst, od rána jen řve a řve a pláče kvůli tomu že se mu nedaří s tou trojkolkou, ted šel hlady spát a je úplně vyčerpaný. tak nevím doufám že jak se vzbudí tak bude jíst....začíná to být peklo s tím jídlem....do ted jedl pořád a vše. praskly mi totálně nervy a dala sem mu na zadek a ještě přes stehna..... 😔 já nevím co se ted se mnou děje, včera sem byla i dost hnusná na manžela pro nic za nic... ☹

blondynka400
6. sep 2010

@meleri no pomalu, ona se plazí rychle, celý obýváka zvládne levou zadní a to ho máme docela velký 😀 spíš ten styl je takový nuíjaký, chváli leze ap ak se plazí, jak přeskočila pérovací fázi )tedy teď to začala dohánět), tak ještě nemá potřebnou sílu a ty kolínka jí podjíždějí 😝 😀
Pí nechce, já si myslím, že není ptořeba v noci pít. Chtáré hlavy právě říkají že je to tím, že to mimi naučíš, buď dlouhým nočním kojením (do roka a pod) a nebo tím, že místo mléka začneš v noci nabízet vodu nebo čaj, prý je to chyba (tedy když začneš omezovat noční kojení po roce, tak už je to potřeba, organismus miminka je na to zvyklý, to jsem se dočetla 😀 )
Mléko je zatím v pohodě, žádný nedostatek, jen ráno vypadám jak pamela, jak má ty prsa nalitá 😀 . Ona už je ta laktace natolik ustálená, že by jí to ohrozit nemělo...
Jojo, tady je ještě krásně, teplo ale ne už vedro, v sobotu jsme byli na pláži, v neděli u bazénu, pohoda. Ale v předpovědi už hlásí nějaké ty bouřky a tak, takže už to není 100% záruka, že bude hezky...
To je super, to už docela stačí. Se mu nediv, ono mléko je vlastně jídlo, ne tekutina, takže ho to zaplácne...
K té polévce, nic nehledej, fakt je to promitivní, ohřej mléko, dej tam kousíček másla, uvařené ty drobné těstoviny (domácí nudle asi nemáš 😀) a podle hcutí trošku soli a cukru, dávej po troškách a vždycky to ochutnej, to poznáš kdy je to ono, obojího se tam dáva fatk jen symbolicky 😉
Mel no já vím co se s tebou děje, jsi těhulka, to jsou hormony, to přejde 😉 Má jenom špatné období, to děti v tmohle cěku mívají a s tím jídlem taky, jednou prostě jedí a pak ne. Ale chápu, mě taky vytáčí, když malá nechtěla jíst, byla jsme pak na ní zbytečně protivná a přitrom byla nemocná, tak je jasný, žře nechtěla tolik jíst. Třba má Sam jen nějaké vyvojové něco a proto méně jí, hlavně v klidu ju? 😵

meleri
6. sep 2010

blondy,

tak to je šikovná to už zvládá hodně věcí! já si myslím že se ti začne už i brzo stavět a možná i chodit kolem židle a tak...toto je fakt hrozná sranda, ale je to i náročné pro matku (furt hlídat...🙂).
asi máš pravdu spíš je to ve mě, já mám furt nějaký vžitý stres z toho že jak se v noci nenapije že trpí žízní atd..tuto noc např nepil ani jednou, protože pil hodně před spaním, takže asi fakt je to o zvyku.
hele víš co zkusím to na večeři, ne domácí nudle nemám ale mám ty fajn, písmenkové. .
jo s prsy je to sranda, během toho kojení.
aha tak to máte super, ještě si zaplavete, a co malá na to? asi ji to ještě moc nebaví nějaké čachtání? ale voda se jí určitě líbí co?
no já právě nevím jestli když se hodně napije jestli ho mám pak nutit do jídla, ono to ani nejde...
jenže mě to trápí že je fakt hodně štíhlý no. on nikdy michelin nebyl, ale ted mi přijde že se tak vytáhl!
jo já jsem úplně na sesypání začlo to v sobotu nebo v neděli, nevím co mi je, potřebovala bych se nějak "vypotit"....vyplavat to, nebo vylézt na kopec nebo vyjezdit na bruslích ale copak můžu... 😖
malý je ted fakt čím dál horší, nevím co s ním! nic mu není dost dobré....pořád pláče nebo křičí. kope mě a bije. když ho za to potrestám tak to stejně dělá zas...mám sto chutí jít normálně k dr. a zeptat se jí co mám jako dělat? někdy si to dá vysvětlit že se zle chová ale někdy ne...

ivanajelinek
6. sep 2010

@schnucki Kolko veci pre seba mas zbalenych do nemocky? Lebo ja sa balim jak na dovolenku 😀

schnucki
6. sep 2010

ahojik holky,

tak jsme zpatky, u toho doktora jsem nakonec byla a vsechno v poradku ... jsou to jak ivca psala tlaky male, jak se sune niz a niz ... jinak prognoza je stale stejna, muze kazdoz chvili prijit ale taky nemusi, tak jsme zvedavi a snazime se ji premluvit aby uz prisla ...

@blondynka400 super jake delate pokroky 😵 to musi byt strasne super takhle to mimco pozorovat a tesit se z kazdeho pokroku 😀 mala je sikulka

@ivanajelinek mam nekolik kalhotek, normalnich i ty sitkovane, pak samo ponozky, dve kojici podprsenky, jedno pyzamo, ctyri tricka plus tilko ktere nekdy pouzivam i na spani, potom dvoje teplaky a dve mikiny, pak domaco backory, kosmetiku, veci na myti, zupan a dva rucniky ... pak knizku a sudoku, a vsechny doklady co potrebuju
myslim ze jsem na nic nezapomela ....

schnucki
6. sep 2010

@finfrle to je tim jak je doma manza, kdyz je doma, tak v noci lip spim, tolik neponocuju 😀

@meleri jestli s tebou nezacinaj hazet hormony, ze mas takove nalady 🙂

meleri
6. sep 2010

schnucki,
at už se brzy dočkáte! a pěkně sbaleno!

neboj já se zas dám dopořádku..zítra zkusím vylézt do lesa a třeba bude líp...🙂
malý se budí musím už končit, mějte se všechny!

ivanajelinek
6. sep 2010

@schnucki tak to nemam tak toho moc...Skoro ako ty...A ty sa vobec nebojis? Nemas strach z porodu? 🤐

schnucki
6. sep 2010

@meleri dekuju 🙂 .... les by mohl pomoct zvednout ti naladu, ja rada chodim do lesa 😀

@ivanajelinek tak vidis 🙂 ja si taky rikala jestli toho nemam moc, ale pokud bych mela v nemocnici zustat dyl jak tri dny, tak aby toho zas nebylo malo 😀
ivus ja ti ani strach nemam, nevim proc, ale zatim nemam ... ja mam ale povahu, ze vetsinou zacnu plasit kdyz jde do tuheho, takze si myslim ze si zacnu delat hlavu az mi praskne voda 😀

finfrle
6. sep 2010

Ahoj u doktora dobry

schnucki
6. sep 2010

@finfrle a co ti povidali, co mala, kontrolovali ji? a co ta noha, dali ti na to neco??

blondynka400
6. sep 2010

@meleri no na stavění má snad ještě času dost, i když je fakt že ono to jde občas hodně rychle, Dneska odpo jsem jí přistihla jak se přitahovala u krbu 😝 . Ale sezení už má zmáklé, dneska technuki dopilovala, ale je to teď takový blbý, protože sice už sedí pevně, nemusí se držet, jenže pak chce nějakou hrašku, hodně se natáhne a neustojí a to a buvh je na zemi a je pláč. Asi se podle mne víc lekne, než bouchne, ty puzzle jsou docela fajn, ale i tak. Člověk aby se od ní nehnul 😝 V postýlce být nechce, tak když jdu na záchod nebo někam, tak jí dávám do jídelní stoličky, tak je na chvíli v bezpečí a je klid 😝 😀
Tak to zkus a dej vědět, jestli chutnalo 😉
Ono jí koupání právě horzně baví, tak hezky si plave, děsně se u toho směje, nebo ráda na mě je tak sedí a bouchá do vody. Moře je fajn, ale jsou teď velké vlny a proudy, takže jí tam moc brát nemůžu. Ale i to že dýchá ten vzduch je dobrý...
K tomu malému, já bych to viděla, že má teď fakt jen období vzdoru, do jídla ho nutit nemůžeš, to by bylo jenom horší, spíš jít na něj nějak takticky, tedy jestli se to dá... Jinka si myslím, že by sjji nějaká pohyb klidně mít mohla, třeba jak píšeš vylézt na kopec, v 13tt už bych se nebála, miminko už je pevně zakousnutí a jestli ti to pomůže, tak vyraž 😉 tedy samo se ne nějak extra přepínat, ale fakt bych se toho nebála...
@schnucki no na jednu stranu jo, na druhou zlaté časy, kdy klidně ležela v postýlce nebo si hrála na hrací dece, stačilo sedět na gauči a koukat, ale teď? 😕 😀 😀
jo hele ty síťované kalhotky jsou humus, to bych nenosila. lepší jsou fakt 100% bavlněné a ty vyšší, s tím že je potom prostě vyhodíš. Já to vždycky přeprala hned a žádné skvrny na to nejsou... 😉

schnucki
6. sep 2010

@blondynka400 ja jsem ty sitkovany kalhotky dostala od bratrankovi manzelky, zbyli ji dve baleni tak mi je dala, tak jsem si je taky zbalila, ale asi pouziju ty bavlneny, koupila jsem si sestery, tak snad to bude stacit 😀
mam otazecku, ty jsi malou koupala kazdy den, vid ... ja jsem totiz slysela vic nazoru, jakoze se miminka kazdy den koupat nemusi, ze jsou pak vic odolnejsi pred nemocema a pak ze se maji denne koupat, no ated si vyber ....

ivanajelinek
6. sep 2010

@schnucki tak a taska zbalena...Bolo na case, ze? 😀 Teraz sa idem nachvilku natiahnut k telke...

schnucki
6. sep 2010

@ivanajelinek supeeeer 😀 ... ja jsem taky natahla na gauci, dneska me to brisko fakt boli, nevim co tam vyvadi ...
ja uz jsem ted z toho tveho zitrka nervozni, budu na tebe moc myslet 🙂 ... odpocin si a naber sily na zitra 🙂

ivanajelinek
6. sep 2010

@schnucki Dakujem...ja som akasi kludna celkom....Uvidime aka bude noc. Ale hadam sa to podari...Potom vam dam vediet, keby nieco pisem ti sms...

schnucki
6. sep 2010

@ivanajelinek urcite dej vedet ... my dorazime nekdy navecer, jedeme nejdriv, kvuli tem doplatkum, pak se budem stavovat pro tu tasku v bance a u moji bejvaly rodinky (nejstarsi dcera slavila 18) ... no a kdyby nahodou slo do tuheho a mela jsi maleho uz u sebe tak urco pisni sms 😉 ...
je dobre ze jsi klidna, nema cenu si nejak delat hlavu, bud se to povede a nebo pujde holt cisarem ... ale my budem pevne verit ze se povede 😉

ja jsem pekne nachcipana, mam rymu jak hrom, kvuli debilnimu pocasi 😝

finfrle
6. sep 2010

Ted jsem se probudila ,po nemocnici jsem se citila pekne pod psa a cele tehotenstvi jsem chtela hned zrusit 😒 nastesti jsem to zaspala 😒 Ted jdu neco snist snad vas tu pak najdu...Ivanko a schnucki myslim na vas snad se mate dobre pak doctu...

meleri
6. sep 2010

blondy,
no fakt jsem párkrát viděla strašně malé děti tak osmiměsíční co chodili za ruce...je to brzo ale některé jsou fakt už připraveny....uvidíš jak to přijde, každopádně je to velká radost jak dítě začne chodit.
tak to je šikulka! taková malá a už si užívá vody! teda můžu porovnat jenom se Samem a ten se moře bál, i tak celkově vody....to až ted ...
jinak jo on začal odmítat tu krmící židličku, je to peklo, dneska jedl ve velkém křesle, ale tu polívku jsem nezkoušela, zkusím zítra na oběd! pak ti řeknu jestli mu to chutnalo.
jinak jo, s tím lesem, ono je to místama dost brutál a ještě bych musela nést Sama. mě pořád ještě píchá v tom podbřišku když se třeba přetáhnu. víš mám strach! ale jestli bude zítra pěkně, jaksi se dnes zatahuje, tak to zkusím a vylezu třeba jen do poloviny, a pak se vrátím, ale je to škoda, na vrcholku jsou pastviny se zvířaty a velká louka kde Sam rád běhával...ach jo mi to tak chybí! je to nuda to těhotenství, závidím holkám co už je čeká porod, já si ještě počkám....do března.... ☹

barbora87
6. sep 2010

Ahojte babule
tak sa hlasim az teraz kamoska prisla na obed a teraz isla lebo poobede zacalo tu v panelaku horiet tak sme mali ine stresy...my obe tehule az sme sa strachom triasli...chodbu sme mali plnu dymu som tam skoro odpadla no hroza!

A co vy?ako sa mate?