Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
8. sep 2010

@barbora87 no u nas je to taky tak kdyz chce maminka spinkat tak ono ne ne nedovoli.ted mam takovou pozici,ze by jsi se smala 😀 zkroucena s notakem a noha nahore...jeste jsem se nerozhodla jestli tam pojedeme.Si rikam ze mi stejne nic neudelaji...

barbora87
8. sep 2010

@finfrle Hihi mame sa na co tesit 🙂))
manza nech vyfoti!
No to ti verim a este k tomu ked su taky divny lekari!
Mna od rana zase bolia krize tak chcipam...21.9.mi zacina cvicenie tak bude dufam dobre

finfrle
8. sep 2010

@barbora87 jsem sama doma 🙂 proto jeste v posteli ...

finfrle
8. sep 2010

@barbora87 hledam pekny nastenny kalendar na netu a ono nic ☹

barbora87
8. sep 2010

@finfrle A kde je manza?

finfrle
8. sep 2010

@barbora87 Zase lita ....alespon je to zmena 🙂 si potrebuje odemne oddychnout ...
Ja nevim co varit ......neco rychleho

barbora87
8. sep 2010

@finfrle Ale urcite nie ale mozno potrebuje prevetrat hlavu...
No ja budem nad varenim rozmyslat az neskor nez pride mm z roboty...ja si urobim len nejaky chlebik a budem sa snazit nepapat dnes nic sladke lebo vcera som vela sladkeho zjedla

ivanajelinek
8. sep 2010

Ahojte kocky. tak uz som doma. Zatial vsetko okay, maly lezi dolu hlavou. v piatok dalsia kontrola v nemocnici ci sa nepretocil...Idem sa konecne osprchovat, lebo v nemocnici sa nedalo...potom vas docitam a pisnem viacej.

blondynka400
8. sep 2010

@janulka04 jojo to je přesně ono, ono to mimi není blbé a moc dobře ví, proč tak zůstalo, tohle je podle mně proti přírodě.... I když tedy u mne to vypadalo, že to byla fakt jen tvrdohlavost, i když co já vím, co by byli za komplikace, kdybych rodila normálně, třeba věděla, proč takhle zůstává... 😅 Ale je to každého věc 🙂
@schnucki s tím učením je to občas boj, ale dá se, aby usínalo samo. My to máme jak na houpačce, občas to jde a občas ne. Teď zrovna to jde 😀 Každopádně bez režomi je to špatné a nědke jsem četla, že to není dobré i na rozvoj psychiky, že prostě ten streotyp pro správný rozvoj mozku potřebují...

@kleopatris neboj, on to dožene, hlavně vždyť má na všechno času dost. Navíc oni když nejsou v pohodě, tak se jim ten vývoj tak nějka brzdí, alespoň se mi to zdá. Malá jak měla tu šestou nemoc, tak jakoby se ve vývoji na chíli úplně zasekla, za ten týden se nenaučila nic nového, což u ní není fakt obvyklý... Už se plazí nebo ne? 3 zoubky? To jste tedy dobří, my jsme stále bezzubý 😀
@lubinka9 jé ty máš takovéhle starosti. to jsem si nějak vůbec nevšimla, to mi je hrozně líto.... Ale neboj, určitě bude vše ok. Hlavně aby zjistili co mu je. Neboj, bude lépe 😵

finfrle
8. sep 2010

@barbora87 Jsem si delala srandu maka 😀
@ivanajelinek Jeeeeeeeeeeee to jsem rada uz jsem se o tebe bala a i ostatni

barbora87
8. sep 2010

@finfrle A kde robi manza?

@ivanajelinek ahoj ivuuuuus!!!sme radi ze ste ok...informuj potom

blondynka400
8. sep 2010

@lubinka9 hele a zkoušeli jste takovéty speciální návleky na ručičky pro ekzematiky? 😕 Kamarádka má holčičku, která má hodně silný atopický ekzém(ted jí jsou 2 roky a koenčně se to pvoedlo alespoň trošku vyléčit), zhruba od 4 měsíců do roka do byla fakt síla, hrozně jí to svědilo, takže by se pořád škrábala, takže celé dny a hlavně noci strávila v takových speciálních oblečcích a měla ty jakob rukavičky aby se nemohla škrábat. Začala to používat někdy po 6 měsíci a prý sep ak krásně zklidnila, i v noci relativně dobře spinkala. Tak mě to ejn tak napadlo, zda jste to zkuošeli, třeba by to mohlo pomoct 😵

meleri
8. sep 2010

Blondy,
jo to je pravda že když někdo začne chodit hodně brzo tak mu to pak dýl trvá se zdokonalit. zato děti které začnou chodit pozdějit tak se to naučí mnohem rychleji..nakonec se mi zdá že pak to ty děti stejně v těch dvou letech umí tak stejně...Sam začal chodit nějak v 15 měsících, ale jakmile začal tak už mu to pak šlo fakt dobře. mě to jen štvalo protože jak se všude plazl tak byl jak cigán černý ale on se už hýbat chtěl i venku takže to bylo fakt těžké.

hele promluvila si mi do duše s tím bazénem, tak tam půjdu v neděli. v sobotu jdeme na hřiby tak to je taky pohyb.

no máš pravdu mohla bych tam klidně být i celý den 🙂 ale většinou vždycky začnu stresovat že není doma něco uděláno...ale tak na půl dne fakt se tam dá být...

ne naštěstí ne! nechali mu pěkně vsáknout ten maz po porodu a koupali ho až druhý den ale teda fest...gel, šampon, dokonce ho i navoňali..:( co jsem mohla dělat, byla sem KO po tom cís. řezu a té krvi...

blondynka400
8. sep 2010

@ivanajelinek tak to je dobře že se podařilo a že je vše ok. Tak Ať tak hlavně zůstane 😉

meleri
8. sep 2010

Lubinko
to je mi strašně líto, co si prožíváte...tady na koníku byla diskuze o atopickém exému, a nějaká holka psala že se pak vykašlali na dr, a dali se na léčbu bylinkama, koupele, nevím přes koho to bylo jestli přes léčitele nebo koho ale malý se jim spravil..ale vím že to jsou jen takové případy které člověk čte a bůhví jestli je to pravda, ale možná že na tom něco je...

finfrle
8. sep 2010

@meleri Ahoj 😉

meleri
8. sep 2010

finfrle,
ahoj! jak se vede?

Blondy ještě sem ti chtěla napsat že malý se fakt dal na to kakao, a každý den ted vypije skoro půl litru! 😅 😕 tak si zas říkám jestli to není moc?

blondynka400
8. sep 2010

@meleri jojo, taky si myslím, že se ty děti pak v určitou dobu srovnají, pohybově určitě a psychicky to už záleží na jednotlivých možnostech dítěte a výchově...
Heel žádný stres, tak doma není něco udělká a co 😀 😉
A co malý, už je o lepší?
no njo, na tohle je císař špatný, já si ho koupaal druhý den sama, tedy pod dozorem sestry, úplně sama jsme nesměla 😝 Nechtěla jsem dělat porblémy, tak jsem to neřešila. Ale aby mu dala gel do vody, to jsme zakázala, tak na mne tak blbě koukala 😀

finfrle
8. sep 2010

@meleri no klasika noha boli ale jsem jeste v posteli a ted zvazuji jit do kuchyne pro jidlo ale nechce se mi na tu nohu slapat tak zatim hladovim

blondynka400
8. sep 2010

@meleri já myslím že ne,jen at pije. Mléko potřebuje a když mu chutná, bud ráda. Tedy jestli mu děláš fakt kakao ne nějaké granko 😀
Jo a zkoušela jsi tu polévku? 😕

ivanajelinek
8. sep 2010

Dakujem ze ste vsetky na mna mysleli... 😉 Ono to nebolo az take hrozne. Celkovo to trvalo asi 5 min. Predtym mi dali nejaku infuziu na zmäknutie brucha, ale to len troxku, nie celu, potom prisliel doktor, urobil par hmatov a bolo. Vyskusal to 2 krat a podarilo sa. Prijemne to urcite nebolo, ako keby vam niekto stlaca silno brucho...Ale dalo sa to prezit...Od rana som bola napojena na CTG a UTZ robili stale, takze by malo byt vsetko v poriadku. Potom vecer chceli robit nejake tlaky na brucho, chceli mi tak par kvapiek infuzie na to, aby sa maternica trosku roztiahla a maly klesol dole do panvy. Ale nakoniec to ani nerobili, lebo na tom CTG videli, ze mam slabe kontrakcie, takze som sa tam len "vyspala" a rano zasa CTG a UTZ. Takze tak...Celu noc plakali mimina v nemocnici, normalne som dostala depresiu, ze ako ja toto mozem zvladnut, normalne to na mna vsetko dolahlo...Inak keby ze ten doktor neni Cech, tak by som do toho ani nesla. Ale som mu verila ze vie co robi, tak som to skusila. Uz som aj mala take myslienky v noci, ze ci to bolo dobre rozhodnutie, ci som predsa nemala ist hned na cisarsky...A teraz sa bojim normalneho porodu. 😒 Tak teraz cakat do piatku...

meleri
8. sep 2010

Blondy,
já sem někde četla že to první dítě chce člověk vidět vyrůstat, čeká na až se poprvé zasměje,a ž se překulí, začne chodit, a prý u toho druhého už to člověk neřeší, a užívá si to víc jak to je, tak jsem zvědavá jestli je to pravda..

já sem strašný stresař, mám to po našich, jak něco chybí tak mám pocit že se zbortí svět!

jo čoveče zatím je to ok, dávám mu nějaké hodně silné (podle dr) homeopatika na imunitu, snad to zabere!

jo já se faaakt modlím at můžu rodit normálně a at se můžu hned o dítě starat....jo já si to chci taky vydupat, s tím že žádné ty jejich Nivey a Jonsonny a podobné sračky nechci, přinesu si z domu to co já chci používat a basta.....
jo však hlavně že to bylo jak ty jsi chtěla co ona má do toho kecat, její dítě to nebylo..někdy ten personál fakt.... 😖

meleri
8. sep 2010

finfrle,
a co manža je pryč, že by nachystal....🙂

blondy,
jo zkoušela a jedl ! ale nedala sem tam sůl jen ten cukr a pak měl k tomu ještě to kakao takže mléka má fakt ted až až! 🙂 dneska stoupl na váhu (sice v gatích a plínce) a měl 10,80 tak o kg přibral!

no dávám mu nesquik, pak jsem viděla že tu prodávají speciální pro miminka ale nedívala jsem se na složení..my máme i to klasické hořké ale nevím to je dost silné ne...

Ivčo,
uff no hlavně že je všecko v pořádku a ušla si tomu cís. řezu! Ivčo neboj! pro miminka jsou ty první noci nejhorší proto se často budí a pláčou, hledají maminku, jak budeš doma všecko bude jednodušší, uvidíš! 🙂

finfrle
8. sep 2010

@ivanajelinek Ja bych to nechala taky zkusit kdybych byla v tve kuzi.Rozhodne lepsi nez se nechat rezat a po cisaraku se hojis mnohem dele a porod zvladnes neboj!!!
Bude vse ok!! 😉 jsem rada ,ze jsi tu s nama!Maly ma jeste cas a ty taky tak se mas na to cas jeste pripravit.Me to taky v nemocnici vylekalo jak to dam ale dam...

finfrle
8. sep 2010

@meleri jj ten je v pejru od rana takbudu muset vstat.Stale zvazuji jestli zitra mam jit do te nemocnice... 😕

blondynka400
8. sep 2010

@ivanajelinek neboj, porod určitě zvládneš, jako všechny 😉
@meleri jojo říká se to... Já si hlavně myslím, že je to tím, že na to druhé prostě nemáš toli času, tak to vnímáš jinak. Navíc některé věci už umíš, víš které chyby jsi udělala u prvního a už je dělast nebudeš, takže celkově je to jednodušší... I když já si myslím, že je to inidivduální, já to třeba moc neřeším, hlavní je, aby se kontinuálně vyvíjela a kdy co udělá, je mi jedno.. Hlavně já nejsem takový ten typ starostlivky, any se někde nebouchla, někde neco nevdechla, tím si jen člověk přidelává zb ytečné starosti a tím spíš se to stane...
Hele a ve FR tě nehcjí přirozeně rodit když jsi měla první CS? 😕 Ono to někdy ani nejde, záleží jak je zhojená jizva, někde se dělá dokonce CS automaticky, prý je to tak lepší...
Tak ona zrovna nebyla úplně protivná, spíš je tak koukala no. Uvidíš, snad bude tentokrát všechno tak, jak chceš ty 😵
Jé tak jedl polévku, to je dobře, oni jí mají fakt rádi snad skoro všechyn děti... Ono stačí špetka soli, má to pak o hodně leší chuť. Takže nakonec z něj budeš mít mléčného mužíčka jo? 😀
To je dobře že přibral...Ale koukám, ty máš doma muššího mléčného mužíčka 😀
Ono u toho nesquka je problém, že je tam moc cukru, lepší je udělat klasické kakao, neboj, není to hořké... A nebo by prý mělo být i nco jako granko bez cukru, tedy říkaal to kamrádka. to víš no, já jsem proti zbvytečnému podávání bílého cukru 😝 😀

meleri
8. sep 2010

finfrle,
jo já fakt musím říct že možná že je cís. řez zezačátku jednodušší a rychlejší, ale ne každý se po něm rychle zvetí a já fakt ležela jak lazar a myslím že je to špatné když se mamka nemůže o dítě hned starat. :(

jejda to musíš, co budeš dělat jak ti noha blbě sroste a budeš třeba nadoživotí kulhat? fakt to není sranda jestli to je zlomené, neblázni! 🙂

kleopatris
8. sep 2010

jee vsimli ste si? uz to funguje aj medzi sk a cz konom 😲
@blondynka400 my este nelezeme....uz robil uzasne pokroky, pomaly sa posuval a teraz zistil ze sa moze pohybovat pretacanim brucho chrbat, tak sa pohybuje tak 😎 co uz pohyb jak pohyb. A posledne dni ma divnu "uchylku" ze vytrca prsia furt jak je na chrbte 😝. Blondy kolko ti tak mala naspi cez den? Mne sa zda ze maly je dost unaveny 😒 ale mozno to robia tie zle noci a dohana cez den.

@barbora87 co ja viem, ci je obrik 😀 no maly teda neni, uz ma asi 8,6 kg. Mozno aj viac nevazili sme sa uz dlho 😝

meleri
8. sep 2010

Kleopatris
jak píšeš o té váze, tak mi to připomnělo že od kamarádky miminko má 2 měsíce a váží už šest kil! 😅

finfrle
8. sep 2010

@meleri no jo ale co mi s tim asi tak muzou udelat?A na rentgen jim uz nejdu... ☹