Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
28. sep 2010

Je to tu! Pred chvilou dosla sms od Ivky: "Volam sa Lukas Luis a dnes som sa rozhodol, ze o 00.04 hod. potesim maminku s tatinkom s mierami 52 cm a 3520 g ... nakoniec sme to dobojovali, ale musel byt cisarsky... maleho som videla asi 10 sek, je v inkubatore, logol si plodovky a ze to bolo hrozne narocne pre neho. A odvtedy spi... uvidime ako kojenie. Pozdravujeme kocky."

Srdecne blahozelam bojovnikom 😵 😵 😵
Idem spat dalej 😉

meleri
28. sep 2010

Mirusch,
fakt? tak to ten acylpyrin bude spíš "aspirin" já to taky brala na ředění krve během IVF, a je fakt že aspirin se prý ani nemá moc používat už jsem zapomněla co to dělá zlého, proto spíš je lepší ten paralen.

Emily
jej promiň já myslím že psát o tom asi je třeba zvlášt když se vám to holky blíží jen jak jsem to večer četla tak jsem fakt dostala strach.

Kleo
o co jsi brala za hormony během porodu? to mě překvapuje že se berou hormony během porodu!

já si furt říkám že zřejmě kdyby rodil člověk úplně přirozeně tak fakt rodí asi necelý týden, jako ta moje kamarádka která rodila fakt 5 dní, kdežto v nemocnici je to vlastně usnadněné....já to nechápu jak to zvládla ale ona i celkem pospávala během těch 5 dní takže nebyla tak hotová....

Mirusch,
jej tak to jí gratuluju! nakonec už to má zasebou! no ten císařský řez to moc nezávidím, snad nemá moc bolesti..

yarden
28. sep 2010

@mirusch Velmi moc gratulujem Ivke. Hlavne ze su po narocnom porode v poriadku. Posielam im obom pusiny.... A rychlo nech prestane vsetko boliet a je fit... 😵

janulka04
28. sep 2010

@mirusch no parada, tak uz je to za nimi...
dufam, ze si v noci ivka oddychla a z celeho srdca blahozelam, nech maly pekne papa a poslucha a maminke vela mliecka 😉 😵

kleopatris
28. sep 2010

@mirusch aj my sa pripajame ku gratulaciam 😵 hlavne ze uz je malinky na svete, ale chudatko Ivka si teda vytrpela a CS sa nevyhla :( je mi jej tak luto ☹

@meleri myslela som hormony, co produkuje telo pri porode 😉 inak ja som rodila uplne prirodzene, bez jedineho zasahu ci chemie a za 23 hodin ako som pisala bol maly na svete 🙂 asi je to fakt o stasti, ide to aj prirodzene 😵

inak ste sa tu myslim bavili o predporodnych kurzoch, ja som teda chodila aj s manzelom a bolo tam kopec srotu, ale aj dost uzitocneho, mne to teda pri porode strasne pomohlo...vedela som do coho idem aspon teoreticky, a aj dychat som vedela hned od zaciatku...takze ak to nestoji vela penazi ja by som do toho isla 😉

barbora87
28. sep 2010

@mirusch aaaaah uz je tu?????tak srdecne gratulujem!!!!aby boli zdravy!!!joj tak predsa len cisarsky :( no nevadi hlavne ze su v poriadku!!!

finfrle
28. sep 2010

Ahoj holky no jezisi dalsi miminko ale jake ztrpeni 😢 ale jsem rada,ze to ma zasebou.Ty jo ...

finfrle
28. sep 2010

Mirusch pozdrav ji od nas vsech.Mi je ji vazne lito,musi byt vycerpana.

Ja vstala do zluta,je tu tak skarede az vazne zluto cerno.Pojidam snidani a popijim kaficko.Tak Emilko ted jsi na rade ty!Snad to budes mit lehci nez Schnucki a Ivanka!!! 😵 Uz jsi pod drobnohledem! 😉

mirusch
28. sep 2010

Ahojte babule. Ta sa mi podarilo zaspat az o siedmej, co som bola taka rozrusena 😕
Ja som tiez tusila, ze bude cisarsky, ked jej preventivne nedovolili jest, tak s tym tiez pocitali. Mozno zistili, ze malemu to nerobi dobre, tak to vyriesili takto - vsak pisala, ze ho to vycerpalo a musel do inkubatora. No hadam sa vyspi trosku a rychlo zotavi. Obidvaja.
Len chuda, este jej ho aj otacali a aj tak sa nepodarilo prirodzene. No ale dolezite je, ze su v poriadku.

@meleri Tych 5 dni sa asi da, len ked je vsetko ok. Lebo nie kazde miminko to zvladne, aj ked mamina ano. Ja osobne by som nenechala niekoho tak dlho sa trapit, byt lekarom. Uf.
Ano, aspiryn je acylpirin 😉 To je ono. Alebo aj ASS to volaju. No dela to hlavne to, ze sposobuje krvacanie, kedze zrieduje krv. Je to dobry pomocnik, ale vela ludi ho nemoze brat, lebo ma vela vedlajsich ucinkov.

mirusch
28. sep 2010

Pozdravila som od vsetkych, aj Schnucki som posielala sms a hned mi odpisala, ta toho teraz asi tiez vela nenaspi 😀
Este sa Ivka pytala, ci Emily este nerodi 😀 😝 Takze Emilka, podme do toho, trosku spolupatricnosti s trpiacimi!

finfrle
28. sep 2010

Nirusch teda ja jsem normalne jak oparena.Jsem za ni rada,ze je to ukonce ale vazne jsem s toho smutna,cim prosla.

mirusch
28. sep 2010

@finfrle Ja by som povedala - vlastne vsetky tehule tu - ze musime spravit zmenu programu 😎 Kazda povinne zacina odo dneska s pozitivnym myslenim, bude si predstavovat porod rychlo prebiehajuci, takmer bezbolestny, vsetko v pohode. Kazdy den si to v mysli kazda tehula proste predstavi a bude na to mysliet velmi pozitivne. To je prikaz od Mirusch!!! 😠 😀
Lebo cim viac sa bojite, tym to bude horsie. Dohodnute?

mirusch
28. sep 2010

A do nemocnice sa pojde s usmevom a piesnou na perach! Budu sa robit srandy s peknymi lekarmi a aj sestrickami!

mirusch
28. sep 2010

😕 😀

finfrle
28. sep 2010

@mirusch Uz to vidim jak se smeju kdyz to na me prijde 😅 😝 😀 ale pokusit se muzu 😉 kdyz je to prikaz od Mirusch

finfrle
28. sep 2010

@mirusch Pravda je to,ze ten Ivanky porod asi vyplasil vsechny tehule tu.Ja si rikam,at je hlavickou dole a zbytek uz zvladnu.Jsem male domlouvala,kdyz to tak bude maminka bude statecna 😅 ale nechci videt co se stane kdyz bude hlava nahore... 😀 to bude teprve divadlo.

mirusch
28. sep 2010

@finfrle Ta cast s pozitivnym myslenim ti usla? 😕 😀 😠

finfrle
28. sep 2010

@mirusch nene ja myslim pozitivne 😀 😀 😀 dnes mi zacal dalsi tyden,tak jeste mam cas ale te nasi Emilce zvoni hrana 😀 ale vazne ta to zvladne 😉 vid Emi!!!Holka bude dobre!!!!!!!!!!!!

emily327
28. sep 2010

Dobre ranko, tak uz som na rade JA ;-/ Bojim bojim, Boze Ivka sa chudatko fakt natrapila a predsa cisarsky. Ale malinky je v poriadku a to je najdolezitejsie 🙂 SRDECNA GRATULACIA cmuk cmuk
Rano mi prisla od kamosky sms, ze jej odtiekla plodova voda a ze uz je v nemocnici a teraz,ze sla cisarskym a ze to bolo velmi neprijemne a ze ma triasku a neciti si nohy ale ze malinka je v poriadku. Ale jej mala bola v brusku otocena hlavickou hore. No aspon,ze to slo tak rychlo, to by som si priala aj ja. Som od rana taka vystrasena,ze ma z toho dobre prehana ☹ Ona mala termin tak ako ja. A este vecer sme si pisali na skype a ona ani len netusila,ze to bude hned rano. Trasu sa mi ruky a som z toho fakt mimo. Ozvem sa neskor. Drzte sa ja to musim vsetko predychat, lebo ja to fakt prezivam s babami tak ako keby to bol moj porod a Ivanka ma fakt vystrasila,ze to tak dlho trvalo.

mirusch
28. sep 2010

@emily327 Emilka, ja ta sice chapem, ale skus si precitat moje riadky vyssie. Cim viac sa bojis, tym to bude horsie. Je to odskusane. Fakt sa to nezda, ale pristup moze vela veci zmenit.
Mne sa doteraz vsetko, coho som sa velmi bala, stalo. Ako potvrdenie, ze to zvladnem. Tak sa radsej nebojim nicoho 😝 Jasne, ze sa veci mozu dosr.t, ale nemusia. Neprekracuj rieku, kym si k nej neprisla. Ok?

emily327
28. sep 2010

@mirusch ja viem, ja som silna osoba, len ma to teraz tak nejako zasiahlo, kedze 2 mne blizky ludia trpia a ja si uvedomujem ovela viac,ze za chvilku to caka mna. Ale pohoda, mozno moje riadky vyzneli vystrasene ale ja budem v pohode. Ved ked sme sa rozhodli,ze chceme babatko, tak ako pocas celeho tehu som sa snazila, aby sme boli obe v poriadku, tak aj ked to na mna pride budem vediet,ze to musim dobojovat do konca a musim byt silna. To uz nie je iba o mne a ja viem,ze to zvladneme so Sonickou 🙂 Dakujem cmuk

finfrle
28. sep 2010

@emily327 Moc na tebe myslime a podrzime te Emilko vsechny tady neboj!Mas super chlapa a ten bude pri tobe taky stat a zvladnes to urcite i Sonicka! 😉 Jen se jdi projit ci nejak rozptylit.Bude dobre!

janulka04
28. sep 2010

@emily327 hlavne klud,moja
dvojicky boli vonku za 4 hodiny a vsetci, ze mala zo mna vyleti atiez som rodila 19hodin 🙄
ale prezili sme to vsetky, aj ty to prezijes, na vsetku bolest zabudnes, ked ten maly balicek dostanes do ruk, nebojkaj
a ver, ze ja som si asi stotisickrat povedala, ze kvoli nim, kludne aj znova, tak ich lubim 😉 😵

emily327
28. sep 2010

dakujem vam, viem,ze to zvladnem. Ako kazda z nas 🙂 Len som si uvedomila,ze je to fakt velmi blizko. Ale som fakt v pohode. Uz pri druhom porode sa nadtym ani nepozastavim 😀 😀 Ach jaj som zvedava, ako dopadne moj porod fakt 😀 Neviem sa uz dockat prveho pohladu na malu, ked vyjde von 🙂 Myslim,ze pocity pred porodom mame kazda podobne, myslim,ze obavy z toho co a ako bude patri k tomu koncu tehu. Asi by bolo divne, keby som vam pisala,ze je mi jedno ako to bude a ze sak nejako bude nejako bolo. Nie ja viem,ze je to velmi dolezite ako cely porod dopadne a aby sme s malou boli v poriadku. Ked rodila moja mamina 3 krat, tak sa lekar prisiel opytat otca, ze je to zle, ze ci ak sa budu mat rozhodnut, ci maju zachranit dieta alebo manzelku a otec bol cerstvo po operacii srdca a nakoniec to prezili obe a obe boli v uplnom poriadku. Nemyslim negativne, iba clovek musi byt pripraveny na vsetko,ze sa moze stat. Bolo by prilis idealisticke si mysliet,ze bude vsetko idealne a ako by to malo podla kniziek byt. Ale ja viem,ze to ZVLADNEME a to je asi najdolezitejsie nie? A samozrejme mam vas a s vami to urcite zvladnem 😉 cmuk DAKUJEM

janulka04
28. sep 2010

@emily327 to si krasne napisala 😵 😵 😵 😵
vies,mas aj pravdu, tym, ze sa to blizi a este nevies, co ta vlastne caka, mas obavy, no aj sa tesis na malu a vlastne toto vsetko sa ti miesa v hlavke 😉
jasne,ze vzdy sa moze nieco prihodit, len netreba na zle 😉 😵 mysliet, vsetko dobre dopadne

a inac,moja, ja som bola vystrasena aj pri druhom porode, lebo uz som vedela, coma caka 😀 😀 😀

finfrle
28. sep 2010

Jste to napsali obe 😵

finfrle
28. sep 2010

@janulka04 se budu tesit na dalsi video s malou at me rozveseli ikdyz jsem uz vysmata 🙂

mirusch
28. sep 2010

@emily327 Emilka, idealne je maloco. Asi nic. Hlavne, ked si kazdy to idealne predstavuje inak. Casto byva, ze clovek sa netrapi a skonci to velmi zle. Sama poznam taky pripad. Byva aj to, ze sa clovek boji a nakoniec je to ako v rozpravke super. Dolezita je pohoda, pretoze strach ti nepomoze, prave naopak. Ty si ale silna zena. Ked budes pocuvat, co ti vravia sestricky a lekari, tak to je polovica uspechu. A zvysok zvladnete. Som o tom presvedcena. Chod do nemocnice s tym, ze sa ide stat nieco uzasne a nic uzasne neprichadza len tak bez bolesti. Zvladnes. Velke cmuk.

janulka04
28. sep 2010

@finfrle uz som dala vcera 😉
video z kupania

finfrle
28. sep 2010

@janulka04 no to se musim kouknout 🙂