Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
1. okt 2010

@mirusch ani mi nehovor, prave sme volali do plynarni, zaplatili sme im minuly mesiac za rok 240 euro, v byte kde sme sa nebyvalo a temperovalo sa iba 3 mesiace, kvoli tomu,ze je to novostavba a mame nedoplatok 97 euro ☹ No ja uz fakt nevladzem. Musim zvladnut porod bez epiduralky, aby mi tych 116 euro vratili a na nadstandard mozem zabudnut. No nejako to uz hadam zvladneme s malou. Je mi dobre nanic. 13 rokov zijem tak,ze som nikdy nebola odkazana na niekoho ineho a vzdy som mala v zalohe nejake peniaze, ak by sa nieco stalo. Ked si predstavim,ze teraz dlho budem odkazana na niekoho ineho a budem sa denne bat, ci budeme mat co jest, tak toto ja psychicky urcite nezvladnem. Ale uz dost, idem sa vyrevat hadam to prejde a uz kaslem na to a uz vas nebudem tymito mojimi problemami otravovat. Idem si lahnut nech ma neporazi. Opatrujte sa. Ozvem sa ked budem rodit, ale kedy to bude to fakt netusim 😀 Dufam,ze nie dnes. DAKUJEM ZA PODPORU. cmuk

finfrle
1. okt 2010

@schnucki No jo mala vypada vazne krasne! 😵 Hlavne ta raus je dost dobra 😀
Si rikam,jak ten zacatek zvladnu ale snad jo 😕
@emily327bude dobre, moc odpocivej a tel nosim u sebe kdyby neco!Hlavne at se citis lepe!Na penize se ted vykasli a mysli na to nejdulezitejsi coz jsi ty a malinka!
@mirusch Jeste,ze te mame!Ta meleri mi vazne dela starosti hernajs.Mam jen skype a tam se dlouho neukazala 😕
Uzij si pekne odpoledne a zvolni!Co jinak mas za plany na vikend?U nas zitra klasika pohoda,trochu poklidit,kdyz bude elan a v nedeli cekam balik od mamy tak to prebrat a vyprat oblecky pro malou.

finfrle
1. okt 2010

Dnes jsem toho stihla moc.Byla jsem pro papiry u meho GP pak v bance,u zname jen mezi dverma ji dat mou knizkuo kockach 🙂 uz zadnou nechci tak jsem ji udelala viditelne velkou radost.Taky socialku a nakupy,ktere provadime kazdy patek.
Jinak taky dobra zprava odemne 🙂 dnes rano prisel dopis se schvalenou materskou a to v plne maximalni vysi 😵 a i jednorazovy prispevek na obleceni pro malickou 😵
Prave jsem dobastila koblihy s mlekem(nemela jsem X roku) a jsem teda potesena podusi.Trochu unavena ale docela dnes dobry.Pujdu si pak lehnout at nacerpam zase sily.Zapla jsem pracku ale nevim nevim to pocasi je silene kazdych 5 min jinak.

janulka04
1. okt 2010

Bre ranko, kocky...ano,dobre citate...doteraz som spala..od nejakej jednej hodiny 😔
som dostala prvu mrcho po porode, citim sa totalne na grc, zime mi je....a akoze taku silnu ju mam... 😔

ach jo.... 😖

emily327
1. okt 2010

@janulka04 fuhha, chuda moje, tak oddychuj ak mozes. To,ze pride manzel domov, tak aspon trosku pomoze s detickami, ked ty si takto ubolena cmuk

emily327
1. okt 2010

@finfrle dakujem zlatino 😉 ach jaj je mi velmi smutno. Som z toho vsetkeho nejaka mimo. Spat sa mi neda, ale som velmi velmi unavena ☹ ale to ty poznas,ze?

mirusch
1. okt 2010

No, tak Ivus sa ozvala, ze pomaly to ide. Kojenie je namahave, ale vzdat to nechce. A vsetky vas pozdravuje! Ale nenapisala, kedy idu domov, ci su uz doma, predpokladam, ze po CS pustaju az na piaty den.

@emily327 A nerozmyslala si aj nad tym, ze teda po case pojdete napr. znovu do zahranicia? Ma zmysel takto sa tam trapit? Nuz, uvidite ako to pojde, ci to pojde. Neviem, ako ti mam pomoct, uf 😔

@janulka04 Chudatko, aj ty trpis 😖

@finfrle Tak dnes som teda nepohla prstom do roboty. Cize to znamena, ze musim cez vikend 😝 akurat som oprala, par drobnosti, teraz sa najem a vazne chcem zvladnut pozehlit 😕 Ale najradsej by som sla spat a spala aspon tyzden. Ach jo.
Ale je super, ze ti schvalili matersku, aspon nieco pozitivne.

finfrle
1. okt 2010

@emily327 To vis,ze vim jak se citis ale bude dobre!Mam te rada kocko moje!!!Zanedlouho budes mit dorobecka v naruci a bude jen hej 😉

finfrle
1. okt 2010

@janulka04 Janulko moje snad bude dobre!myslim na tebe!!!

@mirusch Na pradlo se vyprdni a kdyz telo chce odpocivat tak ho poslouchej jasny!Zachumlej se do postele s dobrou knizkou nebo s manzelem 🤐 😀 a relaxuj!Prace pocka!!!
Dekujeme za novinky ohledne Ivky snad ji bude dobre a i to kojeni se ustali.Kazda maminka pise,ze ty zacatky jsou peklo tak uvidim jak to zvladnu ja 😝 😕
Barbor i Meleri vubec ani radka to me teda stve hernajs! ☹

mirusch
1. okt 2010

Meleri neviem zastihnut, ani neviem, ci to cislo je dobre, lebo nerozumiem francuzsky. Mozno je to len odkazovac, no len kde by tak mohli byt?

finfrle
1. okt 2010

@mirusch Barbor doufam,ze si jen uziva s mm a jeji ledviny jsou na tom dobre 😕 hm
Meleri tu nebyla par dni a ani na skype vubec neni.Trochu doufam,ze jim nejde pc ci net ale hlavne doufam,ze je vporadku mimi,maly i ona......

emily327
1. okt 2010

@mirusch jej, tak to je dobre,ze nejake info od Ivanky, jaj to kojenie je fakt dobre trapenie. Tak si necham energiu este na to aby som mala silu sa s tym popasovat. Vobec sa tym moja netrap,ze mi nemas ako pomoct, to ja sa ospravedlnujem,ze vas takto zatazujem mojimi problemami, len sa toho nakopilo vela a este do toho presne tieto obavy z porodu a dojcenia atd. Ja som samostatna uz 13 rokov a vzdy som sa vedela o seba postarat, ak by bolo najhorsie pojdem skor do prace a nebudem s malou tak dlho doma ako som to planovala. Ale do zahranicia sa uz nikdy nevratim, neviem si to ani len predstavit. Ja som stastna,ze som doma a vo svojom. Ale dakujem cmuk 😉
@finfrle ano, uz sa na tu moju princeznu velmi tesim, je to jedine svetielko v tej neskutocnej tme, co ma obklopuje. Ale verim,ze to zvladneme a ze bude dobre. Dakujem cmuk

Zlozila som malej kociarik - vanicku aby som vedela ako to bude v praxi coskoro fungovat a som spokojna 🙂 Bude to celkom lahke s nou manipulovat, tak som rada. Pripajam foto 🙂

finfrle
1. okt 2010

@emily327 Nemas se za co omlouvat od toho jsme tu ne jen na ty radostne ale i starostne nastrahy zivota!
Kocarek vypada paradne 😵 Musim pak vyfotit taky novinky v pokojiku i kocarek ale zatim cas 🙂

Zase me to teeeeda prohnalo nazachod jeje ale co nadelam 😀 Jinak se vazne citim o dost lepe.Uklidila jsem si barak i kuchyn no vsechno.Zase energie vecer.Dam si ted sprchu a pak udelam malinikovy caj a dam si k tomu koblihu ikdyz radeji bych dala mleko ale caj jsem dnes jeste nemela,tak musim ale noc je jeste mlada 🙂

emily327
1. okt 2010

Dobru nocku, idem ja spat. Dnes bol fakt pre mna velmi narocny den. Z toho plakania mam velmi unavene oci, idem si oddychnut, aspon dufam 🙂 Zajtra bude hadam lepsie. Dakujem vam za pismenka a podporu, som rada,ze vas tu mam. Dufam,ze do rana este vydrzime 😀 pa pa

finfrle
1. okt 2010

Taky preji krasne sny vsem 😵 jdu cumakovat na serialek.

meleri
2. okt 2010

ahojte holky, chvíli sem nepsala, nešel nám internet, už je to zase vpořádku. jak se máte?

Emily
já fakt nevím pro mě bylo kojení super, a to jsem fakt měla co dělat s nedonošeným který ještě neuměl sát ale zvládli jsme to, všechno je o tom jak dítě přiložíš, v nemocnici ti musí ukázat správnou polohu, nesmí ti brát jen kousek ale celou bradavku i s dvorcem, doporučuju si fakt předem o tom něco přečíst, podívat se na fotografie..

tady je kočka Annag se jmenuje, na modrém koníkovi, radí ohledně kojení protože je l. poradkyně...má v albu i dost dobré fotky co se toho týče...

bArboro,

tak už mám taky chycený močák! 🙂

meleri
2. okt 2010

mirusch,
dělala sis starosti to je pěkné! 😵 mi nic není jen ten modem jednoho rána skončil a bylo po internetu...ted je to už fajn!

emily327
2. okt 2010

@meleri ahoj moja, no ja som uz o dojceni vela citala aj som videla foto, ale aj tak bude dolezite, ako mi to ukazu v nemocnici a ako sa mala prisaje od zaciatku. Ale ja verim,ze to zvladneme. Moja, mas chyteny mocovy mechur? Ach jaj, to je neprijemne ☹ Ja som sa toho velmi bala pocas tehu. Kedze predtym som mala velmi casto. Vela pi moja a hlavne bud v teple, Hlavne krize - oblicky v teple moja. Nech ti to co najskor prejde cmuk

emily327
2. okt 2010

Dobre ranko, tak nasa posledna noc bola taka,ze som si fakt myslela,ze to uz bude. Zobudila som sa o 00:05 na silnu bolest v podbrusku a krc. Tak som sla na wc, tam to bolo dost huste, ta bolest silnela, silna MS bolest v podbrusku. Mala sa spanovala ako diva v brusku. Tak som to ako tak predychala a sla si lahnut, ale uz s tym,ze to budem kontrolovat na hodinkach. Zopakovalo sa to o 3:39, presne to iste. No a doteraz uz nic. Tak fakt neviem co to malo znamenat. A zase mam taky divny vytok. V noci som si hovorila,ze urcite to uz prislo a ze ideme rodit. No ale asi to bol zase plany poplach. Ja uz som z tychto priznakov tak mimo,ze ked pride fakt porod, ani nebudem vediet,ze to je uz ono lebo uz to vyzera,ze to su fakt tie prave kontrakcie a potom nic ☹ A vy ste sa ako vyspinkali?

meleri
2. okt 2010

emily,
super, že jsi o tom něco četla, fakt si pak od nich vyžádej i několikrát za den aby ti pomohli, je to důležité...jde to břicho k břichu hlavička musí být v rovině s tělíčkem jednou ručičkou tě objímá a normální velké dítě už krásně saje, fakt to jde, nesmí tě to bolet, jak to bolí je to zle a znamená že je blbě přiložená..
jo bohužel sem chytla někde močák ale není to tak strašné jak měla Barbora doufám že se z toh brzo vyhrabu!

možná už je to fakt ono! zkus si to nějak měřit jestli se to bude pravidelně vracet ty kontrakce, ono to asi budou ony, jestli bolí silně, ale třeba už se to fakt blíží, držím ti palce at to zvládneš! 😵

schnucki
2. okt 2010

dobre ranko holky,

@meleri no konecne jsi se ozvala, tady se uz malem vyhlasovalo celostatni patrani 😀 ale je dobre ze jste v poradku a jen nesel net 🙂

@finfrle mas jeste koblihy, ja zajdu na snidani 😀

@mirusch ja si taky myslim ze ji pustej pozdeji, prece jen se ta jizva asi vic ozyva .... uvidime ... dali ji alespon nejakou masticku na ty bradavky? me dali hned ten prvni den ....

@emily327 me to tak strasne mrzi ze mate takove starosti, clovek by nejradeji vzal kouzelny proutek a odcaroval je ... vubec nas tu nezatezujes, jen je tezke ze nevime jak pomoct ....
a jaky je ten vytok? me treba praskla voda a ja to nepoznala, kdyby manza nenalehal ze radeji pojedem do nemocnice, tak bych to ani nevedela 😀 odtekala mi totiz strasne pomalu a az pri porodu radne vytekla ....

meleri
2. okt 2010

schnucki,
jo bohužel někdy je to naprd, s internetem a člověk pak nemá jak dát vědět...:(

a jak je na tom Ivuš, ještě je v nemocnici? jak jí je?

meleri
2. okt 2010

já si jen pamatuju že 3 den mi vytahovali svorky, ale možná že ona má spíš stehy? a pak pátý den mě už vykopli 😅

meleri
2. okt 2010

tady máte fotku mého břicha. já moc nesem na takové ty nahaté břicha tak jedině v oblečení.. 😅

finfrle
2. okt 2010

Pekny den preji 🙂
Prave do sebe laduji vlocky s ovocem a uzivam si klidek.Mala je zatim uplne vklidu i mm spi.

@schnucki Jeste jedna tu je tak ti ji schovavam 😉

@meleri No huraaa jsem tu udelala poplach kde se loudas! 😅 😀 Z te fotecky moc nevidim ale nejaka bublinka pod trickem uz je 😵

finfrle
2. okt 2010

@emily327 Uz to vazne vypada,ze zadka je snad venku a ted to prijde,uf 😝 to prozivam s tebou jojo stale nejak doufam,ze me preskocite 😀
Hodne premyslim o tom pondelku,jestli je mala tou hlavou dole ci ne 😕 😖 uvidime!

meleri
2. okt 2010

finfrle,
je to blbá fotka, musím vyfotit ještě večer to tam už to břicho je..
jestli je hlavou dole nebo ne? myslíš jako u tebe? máš nějaký ultrazvuk ještě nebo něco? přeju ti at je vše ok!

finfrle
2. okt 2010

Holky psala Zuzanka,mam vas pozdravit ale bohuzel po tom cim si prosla se neciti tu psat.Snad se bude brzy citit lepe.

@meleri V pondeli jdu do nemocnice tak uvidime co mi rekne lekar podle hmatu jinak budu trvat na ultrazvuku.

emily327
2. okt 2010

@meleri dakujem pekne, ved uvidime nejako sa tym nestresujem, urobim preto vsetko aby som kojila, ale ak to nepojde tak sa tym nebudem trapit. Ale aby som odstavila iba preto,ze z flase je to pohodlnejsie, tak to nehrozi. Ja som clovek, ktory sa cely zivot obetuje pre niekoho a verim,ze tato obeta bude stat za to 🙂 Skoro sa moja uzdrav, zapal mocoveho je velmi neprijemny ☹ jej krasne mini brusko 🙂

@schnucki zlatinko, vobec sa netrap.ze mi nemas ako pomoct. Mne pomohate uz len tym,ze ste tu a ze vam mozem napisat cmuk A co malinka? Ako sa vam dari s papkanim? No mna v tom podbrusku dost taha a sem tam zaboli ale asi to nie je taka silna bolest ako ma byt, hoci v noci to uz vyzeralo vselijako.

@finfrle neviem preco ale mam pocit,ze to uz bude tento vikend, ale tie moje pocity 😀

Inak mam pocit,ze ako smrkam a kycham,ze malinku chuda vysmrkam z bruska :-/ Dnes sa musim viac sledovat, ci to uz nie je ono. Lebo sem tam pride taka bolest v podbrusku ako keby krc s bolestou, no uvidime. Len som sa zlakla v noci, lebo ked prisla ta bolest, tak to fakt bolo ako kedysi ked som este nebrala HAK a moja MS bola tak velmi bolestiva,ze som dokazala od nej odpadnut, Tak to ma zacina desit. Ale uz by som chcela, aby malinka prisla na svet, trosku slniecka do toho mojho pochmurneho zivota 😀

meleri
2. okt 2010

emily,

držím palce at to dopadne dobře! mi právě přijde že pokud všechno klape tak kojení je pohodlnější..vytáhneš prso, nakojíš, pohoda...žádné vyvařování, míchání, sledování teploty, atd... 😅 hlavně v noci.....dík, no už ted je mi trochu líp, možná že to už přejde..

jej ty jsi nemocná? tak ti taky přeju brzké uzdravení...my jsme byli taky nemocní, Sam má ještě trochu rýmu, je už zas to blbé chřipkové období či co...
jinak bolestivé mencky jsou naprd, já ti fakt přeju at už to máš za sebou, pak už bude vše super!

já mám zas takové blbé sny, např že spím a probouzím se v kaluži krve jako sem to měla se Samsonkem, prostě mě děsí ten 21tt, s tou placentou, i když vím že už se to určitě nestane tak ten strach tu je....
a nebo se mi zdá že se mi narodilo hrozně ošklivé dítě.. a že ho neumím mít ráda.. 🤐