Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
14. okt 2010

@finfrle To ako saty a tak? To co je za pristup? 😠 Ja by som nedovolila nic, ked sa nespytaju. Do kelu.

finfrle
14. okt 2010

@mirusch ne saty ne ale od zavoje,destniku az po dalsi veci ...ja lakoma nejsem ale vadi mi to ze se nekdo jde prehrabavat do me skrine kde mam i dokumenty a fatkury co se po svatbe nestihlo udelat a hlavne ze se nezeptaji!Prece jenom co kdybych patrila mezi ty citlivky co to chteji mit jen pro sebe na pamatku ...sice nejsem ale vis jak

finfrle
14. okt 2010

@mirusch a ted se do me pustila mama no to je k nas... tak spatna jsem ja za to ze chci mit veci vporadku a chci o tom vedet.Uz polovinu co jsem mela doma a nemyslim jen ze svatby se rozdalo jako bych byla mrtva no to me stve jeeeeeeeeee 😠 😠 😠

mirusch
14. okt 2010

@finfrle Presne chapem ako to myslis, ja by som to vnimala rovnako. Uf. Daj im najavo, ze nie si spokojna a mame vysvetli, ze nabuduce sa opytat!! Inak hryzies 😠

Ok, idem sa vyvalit na gauc a trpiet s Milkou. 😝

finfrle
14. okt 2010

@mirusch to je to jak jsem ti rikala,proste pry za to muze moje tehotenstvi ze mi to vadi to me urazi jeste vic svalovat to na to,ze jsem tehotna.Proste tehotna se asi rovna nemit mozek a vlastni rozum a postoj ☹ 😠 ☹

mirusch
14. okt 2010

@finfrle Proste jej to zakaz, nech sa rozculuje, kolko chce. Je to tvoje a hotovo. Jezisi, ja by som zurila. 🙄 Kasli na to, co si o tebe myslia, proste si dupni. ale zdravou nohou, dobre? 😝

finfrle
14. okt 2010

@mirusch 😀 😀 😀 jojo zdravou nohou a tu si taky polamu 😀 😀 😀 jako by jsi me neznala!

mirusch
14. okt 2010

@finfrle No tak povedz, ze ano, za vsetko moze tvoje tehotenstvo a hotovo. Proste si to neprajes a basta.

mirusch
14. okt 2010

@finfrle 😀 😀 😀 Tak aspon buchni do stola. Ale len trochu a podloz si vankus. 😀

mirusch
14. okt 2010

Vankus = polstar 😝

finfrle
14. okt 2010

@mirusch dekuji za preklad ja rozumim 😀
Si jdu dat i ja kousek sladkeho at je klid a cukr v krvi 😉

mirusch
14. okt 2010

@finfrle ok, tak prijemne odpocivanie, idem aj ja.

schnucki
14. okt 2010

@mirusch volali jsme si ale preju jeste jednou brzke uzdraveni, at mas to trapeni co nejdrive za sebou 🙂

@finfrle to maminka nevi ze by se mela se sestrenkou zeptat? ja tohle uplne nesnasim kdyz se mi nekdo hrabe ve vecech, ja bych asi vyzkocila z kuze ... klidne jim to povez at se maminka vzteka jak chce ....

nase mala dneska skoro vubec nespala, vzdycky jen tak pul hodky ... a uz 4x byla na velky, ... doufam ze je to normalni a ze bude v noci spat, no uvidim zitra ....

schnucki
14. okt 2010

@barbora87 super ze u doktora vsechno v poradku a ze uz je to lepsi 🙂

ivanajelinek
14. okt 2010

Ahojte babulky...Tak vas narychlo vsetky zdravim...Dufam ze sa mate vsetky v poriadku....Ja nestiham, maly by sa len nosil na rukach.Takze na internet neni vobec cas. Ale dnes prisla mamina, tak si hadam najdem chvilku cas niekedy.. papa

finfrle
14. okt 2010

@schnucki Snad malinka bude spinkat alespon v noci,kdyz pres den je raubir 😉 a nespinka.
Ja uz jsem mame rekla sve a radeji se k tomu nevracim 😝 😖

@ivanajelinek Super,ze tam mas maminu tak at si vnoucka uzije a ty si odpocin.Na net se vykasli hlavne at mas sily 😉

Odpoledne jsme se s mm koukli na pekny film o detech az mi ukapla slza a pak jsme sli na prochazku,kde jsme se seznamili s farmarem,mozna 90lety pan,a meli jsme kravy od sebe snad ani ne pul metru ale mela jsem respekt tak jsem tam stavela manzela 😀 bylo to fajn a donesla jsem si cestou domu i krasne sisky velke na stromecek a vanocni dekorace 😵
Moc jsem toho uz ted vecer nesnedla,zacali mi krece v brise a docela nemile tak tu ted sedim v posteli a doufam,ze to polevi.Moc se necitim ale zachumlam se a lehnu si nabok a uvidime co bude ale nejspise zase poslicci.
Jeste jak rikam je cas,tak male domlouvam at nespecha,ze chci toho jeste hodne stihnout.
Zitra jedu k GP a zubari.
Dobrou noc.

schnucki
15. okt 2010

@ivanajelinek super ze mas doma mamku, urcite je to velka pomoc a vy se s malou a manzou muzete soustredit jen na vas a najit si system a sehrat se 🙂 ... nedelej si starosti, sem tam se ozves a to staci, hlavne ze jste v poradku 😉

@finfrle jak ti dneska je, polevili ty krece? vyspala jsi se alespon trosku? ... myslim ze male je jedno co chces, prijde az se ji bude chtit 😀 noooo, zas takoveho casu uz neni, je neskutecny jak to rychle leti .... nase mala ma za 3 dny mesic 😕

jinak v noci jsme spali krasne, nejprve spala 3h v kuse a pak dve, dve a pul, takze pohoda ... kolem 6h se tu objevil tatka na hodku, tak se mala vzbudila .... rikal ze pekne pribrala, tak nevim, ale uplne mu zarili ocka kdyz prisel do loznice, nemohl se od postylky odtrhnout 😀
uvidime v kolik dneska prijede domu ....
zitra pojedeme kupovat tu ohradku, tak uz se tesim, budu tam moct konecne malou pokladat 😀

ivanajelinek
15. okt 2010

Ahojte. Tak my sme mali pokojnu noc. 😉 Teraz maly zasa spinka.
@schnucki Tebe mala tiez po papani grcka? my sa teraz trapime s bolestami bruska. maly stale tlaci a tlaci ale nejde nic von. Tak si aj trosku poplace. Neviete niektora nejaku radu co robit? Sme boli u hebamme vcera a zasa sme pribrali 180g. Takze dobre. A davas malej aj nejaky cajik?
@finfrle Ja uz cakam ze kedy nam tu niekto napise, ze tvoja malinka je uz na svete. Este pekne oddychuj, a vychutnavaj tehotenstvo. Lebo mne brusko aj trosku chyba 😉

ivanajelinek
15. okt 2010

@finfrle Mne poradila hebamme, ze ked som si nebola ista ci uz su to tie prave kontrakcie, ze si mam dat najskor teplu sprchu a zobrat 2 paracetamoly. A ze ak to prejde boli to len poslickovia a ak nie, tak uz su to prave kontrakcie.

schnucki
15. okt 2010

@ivanajelinek ahojik, me mala nekrka po kazdem jidle, jen obcas, a nekdy si krkne treba az za pul hodky ale v nemocnici mi rekli ze deti nemusi krkat po kazdem jidle ... to znam, mala ma taky nekdy trapeni s briskem, nekdy je v obliceji uplne ruda a nic ... ja ji davam ty kapky Sab simplex, ale jdou strasne rychle pryc tak chci o vikend zkusit Lefax, jsou pry lepsi ... jinak mam Fenchel Tee, samotnej mi ho moc pit nechce, ale doktor mi rikal ze ho klidne muzu dat misto vody kdyz micham mlicko, ale jeste jsem to nezkousela ... kamaradka mi jeste poradila Milchzucker, tak jsem ji vcera dala trosku do mlicka a pekne ji to projelo, byla na zachode 3x 😀 tak nevim jestli to bylo dobre nebo ne ....
jeste me radili zkusit dat neco tepleho na brisko, ale k tomu jsem se jeste nedostala ....

super ze maly v noci spal, ma jeste takove ty faze ze je hodne vzhuru? ... me vcera usla uz v 8h a vstavali jsme kolem 9h ... v noci byla 3x vzhuru takze pohoda ... akorat me prijde ze ma rymu, ale bublinky z nosu ji nechodej, jen jakoby chrochta ... a chrape 😀

ivanajelinek
15. okt 2010

@schnucki No moj maly tiez akoby chrochta.Tiez som uz pozerala ci nie je prechladnuty, ale nie je...no ja som dostala taku Kirschkisse, to sa nahreje v mikrovlnke a prilozi aj napr. na brusko, tak to chcem vyskusat. Ale uz mi od 8.00 spi. Nakojila som ho okolo 7.00 a potom zaspal a stale spi. Uz rozmysla, ci ho zobudit. Vcera mi zaspal okolo 16.00 som ho zobudila okolo 19.oo na kojenie a potom este spal do 20.30. Tak som pockala do dalsieho kojenia, nakojila a spal dalej. A v noci som bola 2krat hore. A co je to ten Milchzucker?Ten pridavas do mliecka?

bosorka207
15. okt 2010

ahojte, tak ja neviem, co si uz mam o sebe mysliet 😒 Mala som dostat menzes, ale mala som len trocha spinenie rano a potom cely den nic, na druhy den sa to opakovalo, na treti den bolo uplne sucho, na stvrty den zase par kvapiek rano...dnes je piaty den a je zase sucho. Robila som si test...citlivost 25 a je negativny...tak neviem. Zlaticka, poradite mi? 😨

schnucki
15. okt 2010

@ivanajelinek mamka mi taky rikala ze to chrochtani je normalni, ze kdyby mela rymu tak ji jdou bublinky z nosu 😀 .... ten kirschkissen mam taky, kupovala jsem si ho kvuli prsu, tak ho zkusim nekdy pouzit .... to spi docela dlouho ... ja malou nechavam pres den dve hodky spat, kdyz se povede ze spi dyl, coz bylo jen jednou, pokousim se ji vzbudit protoze me by pak v noci nespala .... ten Milchzucker je proti prdikum, ale na obalu stoji deti od 1 roku, tak jsem ji to jednou zkusila ale radeji to necham a zeptam se hebamme jestli muzu ...

@bosorka207 je mozny ze tehu jsi a test je presto negativni ... meris si treba bazalni teplotu? ... pockej jeste par dnu a zkus test znova ... a co prsa, citis je nejak jinak nez normalne?
drzim moc palecky 😉

jinak my se jdeme obleknout a jedem pro tatku, velka cesta sami ve dvou tak doufam ze bude spat ....

bosorka207
15. okt 2010

@schnucki : praveze priznaky nemam ziadne...tak preto neviem, ze o co ide :( Moja sesternica caka mimco a ona vravela, ze tiez nemala ziadne priznaky a vraj prsia ju neboleli a ani nebolia dokonca ani teraz uz v 5 mesiaci. Som teraz dost nachladena, soplik,kasel, ale ziadna teplota....zeby to bola pricina takej nenormalnej menstruacie? Alebo zeby nie a ten test bol proste nie dost citlivy?? hmmm, neviem...musim asi len cakat 🙂

finfrle
15. okt 2010

Pekny patecni vecer preji!
Hlasim,ze ziju jen toho bylo moc za cely den...stale 2v1 jak jsem rikala plno casu 😎 ikdyz teda vcera vecer bylo jeje ouvej a boleni pekne!

finfrle
16. okt 2010

Dobry den kocky!
Vcera jsem byla u GP na kontrole a pry je vse vporadku,tlak i moc ok.Pak jsem stihla socialku,nakupy a nakonec zubare.Ten me moc pochvalil,ze zeny v tehotenstvi na zuby kaslou a ze pry je na me hrdy,ze jsem se o zoubky dobre starala i pres ty me nevolnosti 😅 😀 😵 to udela radost.
Po vsem vyrizovani jsme uvarili doma obed a rychle upekli kolac pro necekanou navstevu.Nastesti jsme meli dost casu na to abychom mohli neco stihnout udelat.Zase si nechali nabalit i domu 😀
Posledni tri dny usinam nejak brzo nez normalne.Vcera jsem si dala uzasnou levandulovou koupel a moc jsem si to teda uzila alespon nachvilku mam cas vypnout.
Rano jsem se probudila po tak zvlastnim snu 😝 se mi zdalo,ze jsem mela malou uz v naruci a prisli jsme s ni domu a ja nezvladla ani vymenit plenu 😀 no vazne zvlastni.
Mame tu jen 6 stupnu takze pekna kosa a jeste v polospanku me napadlo upect kolace ani nevim proc,tak jsem na ne zadelala.Pritom sladke nejim ale mm bude mit radost.
Co se tyce bolesti tak se to nejak stupnuje a dnes me dost boli cela prava strana do toho mam uz treti den prujmy,tak nevim co to telo vyvadi.
Otocit se v posteli je pomalu nemozne 😀 jsem jako balvan.

Snad se mate dobre a nebudu si tu psat sama 😉 😅

finfrle
16. okt 2010

@ivanajelinek Ahoj Ivanko na prdiky co jsem procitala fora je ten sab simplex ale vice si maminy chvalili baby calm nebo gel na bricko Pupik.Taky poloha na tygrika pomaha a cvicit nozickama,to uvolnuje prdiky.Fota techto leku mam v albicku.Snad jste meli zase klidnou noc 😉
Co se tyce buzeni na jidlo pry by se nemelo vubec budut v noci ale pres den uz ano aby jste pomalu najeli na nejaky rad a dite si zvyklo na presnou hodinu koupani,jidla a spanku.Vis jak muzu dat rady co mam nastudovane ale v realu to je urco jine!

@schnucki Ja tomu snad ani neverim,ze mala uz bude mit mesic ty jo to koukam.A jak se jinak po porodu citis po tom mesici?Bylo siti a pod. moc zle?Si rikam,jak zvladnu byt funkcni a behat okolo male... 😕

@mirusch Ahoj 😵 moc na tebe myslim,zrovna vykouklo slunicko 🙂

schnucki
16. okt 2010

@finfrle ahojik, 6° to ja bych umrela .... ty mas zase sny 😀
mrknu se na to co mas v albumu, premyslime taky co jeste koupit na prdiky, casto ji trapej a ty sab kapky nejak extra nepomahaj ....
ja se po porodu citim super, stehy me neboleli ani v nemocnici, ten prvni den jsem trosku pomalu chodila a bala se jit na velkou 😀 ale jinak pohoda, asi mi to dobre udelali 🙂

ja tomu taky nemuzu uverit ze uz ji bude mesic ... a ty budes mit za chvili taky malou u sebe 😵

emily327
16. okt 2010

Ahojte, tak ja len na chvilku, malinka od vcera poobedia mrnci a celu noc moc nespala. Vydudkala si oba prsniky, vypila zasoby z chladnicky co som mala odsate a stale bola hladna, tak sme museli dokrmit Nutrilonom. Vydudala 30ml a spala ako baranok.
Vcera som bola na krv, krasne spinkala mala v autosedacke a mm ju strazil v aute a ja som bola na odber. Vysledok je ovela lepsi ako ked ma pustali z nemocnice. Hemoglobin sa upravil z 86 na 103 co je uz dobre, stale mam brat pocas 6-8 tyzdnov zelezo a kyselinu listovu.Tak som rada. Utekam ja, maly hladosko sa zobudil, ideme krmit 😉 Dufam,ze si vytiahne kolko potrebuje.

barbora87
16. okt 2010

Ahojte babule
Len sa hlasim ze fungujem teraz sme sa naobedovali a za chvilu pojdem do sprchy...dnes mam tu babyparty...tak som zvedavaaaaa...
Inak som 3.30vstavala a maly sa tiez zobudil tak som tu do 6strasila...

A co vy babule?vsetko ok?