Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
12. nov 2010

ahoj ,všechno ok, placenta vysoko a tak si budu snad moci užít normálního těhotenství! miminko je v pohodě. pokud bude v 35 tt hlavou dolů tak můžu i normálně rodit...prý kdyby to bylo jako to měla třeba Ivča nebo Blondy, tak prý po císaři to jinak nejde než císařem zase....

mirusch
12. nov 2010

@meleri Dobra sprava 😵 teraz uz len pockat, ako sa mimi rozhodne.

nevestinka2010
12. nov 2010

ahojte, tak to je fajn meleri
ja vse ok, 5 minutek u GP, tlak i moc ok, srdicko miminka krasne slyset, vic nebylo co resit, proste stale zdrava a bez problemu...
jdu zkouknout Vypravej a pak spat...

ivanajelinek
12. nov 2010

@meleri tak to je super...Tesim sa s tebou ze je vsetko v poriadku. 😉
@mirusch tak to ste mali vcera urcite pekny den. A to fakt? Ze ste sa vsetky zoznamili tu? To je parada 😵

mirusch
12. nov 2010

@ivanajelinek Jj, tu, aj ked jedna babula tu bola len velmi kratko, akurat som stihla zistit, ze zije nedaleko 😕 A druha uz sem tiez nechodi. Ale to je jedno, som rada, ze tu niekoho na okoli mam, clovek sa neciti tak sam (fiha, aj sa to rymuje). Pravda, Schnucki som uz predtym stretla v skole - na nemcine, ale az cez konika sme sa dali riadne do kontaktu. Svet je proste maly....
Normalne mam svalovicu od navlacania babatiek 😀

@nevestinka2010 aj ty dobre spravy, len tak dalej 😉

ivanajelinek
12. nov 2010

@mirusch Tak to ti verim s tou svalovicou. Mna tiez niekedy bolia ruky, ked maleho casto nosim. No tu v tomto malom meste je tiez par slovakov, ale nie su dobre vztahy. Zo zaciatku sme mali kontakt,ale uz radsej nie...Ale to sem nepatri do tejto temy. Je to skoda, ale my tu mame aj kopec inych priatelov a znamych. Tak maly zaspal, idem si aj ja pospat. Al minulu noc mi normalne potiahol od 23.00 az do 5.30. uvidime co prinesie tato noc.

ivanajelinek
12. nov 2010

@mirusch Inak ty a Schnucki nebyvate tiez az tak daleko odo mna. Niekedy na jar (ked bude vonku pekne, ziadny dazd ani nic 😠 ) by sme mohli aj nieoc poriesit. 😵

mirusch
12. nov 2010

@ivanajelinek Uf, isto si to pisala, ale napis mi do IP, ze kde to presne byvas, zmapujem situaciu a nieco vymyslime 😉
Dobru noc prajem, aj ja idem zalahnut.

meleri
13. nov 2010

holky děkuju!

Mirusch to je fajn že jste měli super den! my jsme se oba s malým ted vzbudili, malý znova spí ale já už uvařím oběd protože pak mě čekají čtyři skoro 3 metrová okna na mytí takže to bude super zážitek....jo a pak ještě umýt podlahu a mám veget. 😅

schnucki
13. nov 2010

ahojik holky,
ja jen na rychlo, mam tu kamaradku z cech a zitra s nima jedu nazpatek k nasim ....

@mirusch volali jsme si ... myslim na vas, moc ....

@meleri super ze placenta je v poradku 😵

@ivanajelinek koukam krasne spinkate 😵 .... v lete nebo na jare se dohodneme, ja vezmu auto, zajedu pro mirusch a vydame se k tobe, tak daleko to neni 😉 ....

@nevestinka2010 super ze kontrola v poradku 😉

o vikend se asi uz neozvu, ale zkusim pisnout az budu u nasich .... preju krasny zbytek vikendu 😵

papa

ivanajelinek
13. nov 2010

@schnucki Tak si to uzi s vasimi a s malou doma. Krasnu dovolenku 😉
Maly zasa tuto noc spal od 23.00 az do 7.30. Moje prsia boli rano ako kamen a boleli. Tak som volala hebamme ze ci je to normalne, ze tak vela spi. Povedala, ze ano. Ale ze si mam kupit pumpu a odsavat, aby sa mi nezapalili prsia a nestratila mlieko. Tak som z toho trosku zmätena. Tu nam zasa prsi a fuka, uz ma z toho pocasia porazi. Neda sa ist ani von. Ale dneska mozno pojdeme k znamy na navstevu, tiez maju maleho, ma 11 mesiacov. Este pojdeme nieco pre neho kupit, ja som si chcela pozret nejake kojace podprdy alebo som nasla v H&M tielka pre kojace zeny. Tak si ich chcem ist pozret. A vy co mate vsetky v plane?
Zajtra ideme na obed do jednej restiky. Maju tam ze mesiac ceskej kuchyne. Aj majitelia aj casnici su cesi.Tak ideme na svieckovu 😝 Dala by som si aj becherovku, ale ved nemozem 😵

meleri
13. nov 2010

@schnucki děkuju, a přeju ti štastnou cestu a pěkně si tam odpočin, vaši budou určitě štastni že uvidí malou! počkej, ted ti to začne, že rodiče poletí nejdřív za malou a pak až za tebou! 😀 😵 ale ne je to strašně milé vnoučátka jsou nade vše fakt... 🙂

meleri
13. nov 2010

@ivanajelinek prsa máš tuhé z toho že je ve žlázách příliš mnoho mléka. opravdu musíš trochu odsát aby "změkla" a vyprázdnila se, neboj tím o mlíko nepřijdeš, naopak podpoříš tím jeho tvorbu. a hlavně se ti uleví!
jen jsem tě chtěla ujistit že je to normální, že mimčo pak spí víc a víc ale pak zas kolem toho 8 měsíce to přijde a bude se budit co dvě hoďky 😅

meleri
13. nov 2010

bude mít hodně dojmů z plazení a z objevování a bude se ti hodně budit, i když né každé mimčo to tak má... 🙂

blondynka400
13. nov 2010

@meleri gratuluj k úspěšné kontole 😉 Hlavně, že je ta placenta dobrá 😵

finfrle
13. nov 2010

Ahoj holky mam zase nejake problemy tak ani nepisu ani nectu...necitim se moc dobre 😢 Zatim se opatrujte myslim na vas M.

meleri
13. nov 2010

@blondynka400
děkuju jsem ráda že se můžu s váma podělit o moji radost protože jsem fakt konečně štastná, všecko ze mě spadlo a konečně si trochu užívám těhotenství! a jak ty? chvíli jsem tě tu neviděla, byli jste v čechách? ajak se má malá? ani jsem ti nepoděkovala za fotky co jsi mi poslala, je fakt kočka!

finfrle,

jejda no snad bude líp, myslím na tebe, až se to všechno srovná tak si určitě zase napíšem! 🙂

ivanajelinek
13. nov 2010

Kocky, pouziva niektora z vas odsavacku? Ja som bola dneska kupit od firmy Medela Mini elektrik.Ale ved ja neviem ani ako a kedy ju pouzit. No vtedy, ked maly dlhie spi a mna bolia prsia? Mozem aj ked zacnem dojcit, aby som odsala to predne mlieko a aj po dojceni, aby som vyprazdnila prsnik? mate s tym niektora skusenosti?

meleri
14. nov 2010

@ivanajelinek

poznáš kdy máš prsa plná? prsu trvá hodinu než se znova naplní takže neboj že když odsaješ tak pak nebudeš mít.

mlíko můžeš nechat v lednici 12 hodin jestli si to dobře pamatuju.

přední mlíko bych nedávala pryč, miminku slouží jako tekutina - jako nám voda nebo čaj. zadní mlíko - oběd.

odsávej jak dokojíš jak malá spí.

z elektrickou odsávačkou mám dobré zkušenosti. máš tam několik rychlostí, můžeš odsávat silněji nebo slaběji podle toho jak to vydržíš (nesmí tě to bolet) v lékárně by ti měli vysvětlit jak se s ní zachází. není to vůbec těžké

bambulka303
14. nov 2010

Ahojda holky,
tuky tuk - muzu se pridat?
Bydlim v Nemecku (pobliz Stuttgartu) a patrim mezi "snazilky" 😉 . Koukam, ze vetsina uz sva stesticka ma, moc gratuluju!
😉

meleri
14. nov 2010

nazdar bambulko, přidej přidej..

mirusch
14. nov 2010

@bambulka303 Ahoj, jasne, pridaj sa. Nuz, prakticky vsetko tu tehule a maminy, ale aspon vidis ako to tu frci, velmi plodna tema 😀 😵 Ja som tiez v DE - pri Frankfurte.

barbora87
14. nov 2010

Ahojte babulky
Len rychlo podavam infosky ze stale tehulkujem 🙂
Mam sa celkom ok 2dni som sa nemohla hybat co ma chrbat a krize boleli a vcera sa mi maly zahakol pod rebro tak som skoro zdochla 🙂)) a dnes rano som sa zobudila na to ze nemozem hybat prstami na rukach,uplna bolest a opuchnute...
Ale co uz...vcera som dozehlila pisledne vecicky a dnes este plienocky...este musim vyprat deky,ponozky,pancusky a capice a hotovoooo 🙂
Zajtra idem rano do banky kvoly uveru na ten domcek a poobede posledna kontrola u gynekologa...tak drzte palceky...

Dufam ze sa mate dobre a uzivate si s miminkami...
@bambulka303 vitaj!

meleri
14. nov 2010

@mirusch ty jenom zmíníš Frankfurt a mě už zamrazí! 😅 a jak se jinak vede?
nakonec, my taky nejsme tak daleko, a někdy pokud byste to udělali v létě to setkání tak bych třeba dorazila!

barbora,

zahákl za žebro! to musel být zážitek!!! musela si k dr?
ježiš jak to že máš takové bolesti v rukách? nejdeš přecejen k dr?

super že už to všecko máš...aha takže zítra jdeš k dr tak super, snad ti dá něco po čem se ti uleví..

barbora87
14. nov 2010

@meleri no lezala som a zrazu zacal nieco vystrajat a uz som myslela ze zdochnem ma asi nozickou pod rebro kopol a nejako nemohol vyliezt ale potom sa zase presunul 🙂
No veru neviem niekedy co so sebou...dnes sa uz citim lepsie teda az na tie opuchnute prsty a aj na nohach...to ako keby neboli moje prsty...hnusny pocit...no zajtra idem k dr tak uvidime co mi povie lebo sa dobrovolne obesim 🙂

meleri
14. nov 2010

@barbora87 ahoj ted si v zpomínám že s těmi prsty se mi to stalo taky, opuchly mi celé ruce i nohy, ale stalo se mi to až po porodu. asi je to normální u někoho. ale neboj ono to potom přejde, já to tak měla asi 5 dní no ne víc jak týden a zmizelo to..
třeba ti dr na to něco dá. mi dávali nějaké injekce ale u mě to bylo i tím že jsem dlouho ležela, takže asi chodící mamince žádné injekce dávat nebudou..

barbora87
14. nov 2010

@meleri no ja som to nikdy nezazila tak som sa rano az zlakla ze nemozem hybat prstami a ze to boli...no verim ze to prejde...myslim pozitivne 🙂

meleri
14. nov 2010

@barbora87 jo je to fakt hnusné, někde sem četla že je v těle kvůli miminka příliš moc krve a že to dělá ta krev. jak to už fakt nevím...jen bacha na prstýnky..mě se zařezal snubní do prstu..

barbora87
14. nov 2010

@meleri no snubny som si uz pred par tyzdnami dala dole ked som mala taky divny pocit ze mi je uzky ale obrucka bola volna...no a dnes rano som ani s obruckou nemohla pohnut...tak som dala ruky pod studenu vodu trochu som pocvicila a hned ked to islo tak som dala aj obrucku dole...lebo ja chytim vzdy paniku ked si nieco dam a nejde to dole

meleri
14. nov 2010

barboro,
aha tak to jo to je nepříjemné s tím prstýnkem právě, mě to taky celkem štvalo, hlavně teda ponožky, nemohla jsem je obléct! nejvíc jsem měla strach že už je to tak napořád, ale není!

holky
posílám vám fotky ze Samsonkových narozenin...🙂