Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

noloti
20. jan 2011

Ahojky snažilky, možná by vás mohl zajímat tento odkaz - za přečtení nic nedáte a možná vám ve vašem snažení pomůže. 😉 Já se zatím nesnažím 😉
http://www.moje-pravdy.cz/index.php?option=com_...
Je to docela dlouhé čtení i s těmi dalšími články, ale cosi to do sebe má 😀 . Tak uvidíte posouzení nechám na vás

meleri
20. jan 2011

@janulka04 aha tak vidím že tež bojujete s těma řečma...já chcu právě dát malého do školky příští rok, jenom na rána, aby si trochu osvojil francouzštinu. jenže mám problém že on ráno vlastně spí, tedy kolem 11 cté, a ta školka je do 11 30 tak nevím jeslti třeba se do dá trochu upravit aby spal později....

dvojčata musí být super, mají se asi hrozně rády a to s tou řečí se určitě upraví! mě každý tvrdí že prý ve škole se naučí mluvit raz dva...tak doufám že jo! 😅

lubinka9
20. jan 2011

@schnucki ja by som pockala, mala ti krasne prospieva, nech z nej neurobis baculku. Mne raz Hebamme povedala, (ked som prve 3m maleho prikrmovala UM) ze sa vobec nemam riadit mnozstvom, ktore mi maly vypije a tym co je napisane na krabiciach s UM. Tie mililitre su tam velmi orientacne, predajcovia schvalne uvadzaju viac aby to rodicia aj castejsie kupovali, zrejmy marketingovy tah 😉
mne maly nikdy tolko nevypil, blba som ho chcela za kazdu cenu donutit ved vsak to pisali na krabici tak to tak musi byt a pocas tych par tyzdnov sa mi riadne zagulatil. Takze bacha na to.

meleri
20. jan 2011

holky

měly ste v šestinedělí nějaké divné stavy? já se toho trochu obávám co mi bude (psychicky jako).

kleopatris
20. jan 2011

@lubinka9 ste stale vam ale budu dva chybat 😀 nam sa nejak rast zastavil. Lubi prosim ta jak vyzeraju maleho zubky? mne sa zda ze Maxikove su take makke, ale asi su mliecne take..lebo ich uz ma take kostrbate, jak furt secko dava do ust, tak sa mu tie konceky tak drobia. Segra vravela ze je to normalne, ale ja mam paniku, ci mu nieco nie je 😝. Lubi tu maju inak tie lopticky vsade, balene myslim po 100 ks a este aj v Tescu som videla.
Aj vas je loptickovy? Nas sa ide potrhat za loptickami 😀

@schnucki ja neviem, ale ja si myslim, ze to je nejaky prirodzeny vyvoj ale moze to byt asi aj susedmi, ked nebola zvyknuta doteraz na hluk. Ona aj viac uz vnima a chce sa uistit ci je v izbe vsetko ok a mozno ked pocuje ten hluk vo faze lahkeho spanku sa zlakne ze co to a zobudi sa.

kleopatris
20. jan 2011

@meleri ja som nemala ziadne stavy chvalabohu 😉 neboj ani ty nebudes mat 😵 manzel bude prvy tyzden doma aspon? Aby ti pomohol?

meleri
20. jan 2011

@kleopatris
já jsem žila v nějakém bludu minule, měla jsem strach ze všeho, bylo to jako bych byla začarovaná...depku jsem neměla, byla jsem hrozně štastná, ale ten strach! ale s malým to bylo těžké pořád se nám dusil zvratky, měla jsem strach že umře. teď si nic takového nemůžu dovolit, s dvěma dětma musím být fit, no doufám že budu!
jo manžel tu bude celý měsíc se mnou, je zlatý, on i minule hodně pomáhal a pomáhá mi jak může doteď.

finfrle
20. jan 2011

Pekny den preji.
Dnes se tu na vas koukam dost pozde ale to vite zase rano pohroma 😅 malem mi prasklo prave prso jak jsem mela strasne moc mleka.Vzbudila jsem se,protoze cela perina a postel byly mokre.Mala spala pres sest hodin ale donutilo me to ji vzbudit aby se napapala a stejne to nebylo tolik jak bych potrebovala,tak jsem musela zase jako kazdou noc nasadit odsavacku.
Rano jsem prevlekla postel nam i malicke.Musela jsem ji uz dat druhy mantinel,protoze se toci do vsech smeru jako hodinove rucicky.
Uvarila jsem dve polevky jedu zahustenou pro me a pro mm cockovou a jeste jsem uvarila druhe.Mala mi zase spinka ale budu ji muset budit.Nechci at spinka moc pres den ale radeji v noci ikdyz ona je kouzelna a spinka moc krasne.
Schnucki a nespinka ti malicka moc pres den a k veceru???Ja malou necham pres den max 2hodiny vice ne.Vim jak mi ostatni maminky pisou,ze nechavaji dite spat dlouho a jsou rady,ze maji chvilku klid ale ja to tak necitim prece jenom mit malou znamena,ze uz to neni jenom o me.Takze ji budim ikdyz nemam pak tolik casu prosebe ale za tu noc kdy spinka vkuse a klidne to stoji. 🙂


lubinka9
20. jan 2011

@kleopatris co ja viem, vlnkovate ich mame ale tym, ze sa formuju a rastu ale ze by boli makka a vystiepene to sa mi nezda. A tiez si vsetko cpe do ust.. najradsej umelu hmotu a drevene kocky
a hej strasne je loptickovy. mama mu kupila taky domcek s 250 loptickami ale to ma u nich na dome. Ja som chcela len tie lopticky, mame taky bazen na leto uz od zaciatku zimy doma nafuknuty 😀 a tam by sa to zatial hodilo.

lubinka9
20. jan 2011

@meleri ja som bola v permanentnom strese 😀 😀

lubinka9
20. jan 2011

kocky s tymto sa neda nepochvalit 😀 😀 maminka bola zasa kreativna 😀 😀
kuknite na mojho maleho pilota 😵

lubinka9
20. jan 2011

@finfrle mne to teda pride hodne malo spanku pre take male miminko. Do tych 4 mesiacov by malo dieta spavat aspon 3,5h cez den. Mozno preto ti tak dobre spi, lebo je unavena 😕 😀
A to nejavi znamky unavy cez den?
Inak ti poradim aby si relaxovala kym sa da, ked pride mala do veku, ze sa zacne plazit a objavovat uz si nedajdes na seba ani chvilku 😉 Ono to nieje vzdy o tom, ze nema maminka na seba ani chvilku napr. na nalakovanie nechtov ale napriklad, ze je na smrt unavena a ta chvilka padne vhod 😉

kleopatris
20. jan 2011

@lubinka9 paradna fotecka 😵 😵 super napad 😵 a ta posledna odpoved lepsie sa to vystihnut nedalo 😉 i ked v dvoch (myslim ked je mm doma) sa da zvladnut aj lakovanie nechtov 😀
Davas este Vitamin D? A dokedy mas v plane ak davas?

ivanajelinek
20. jan 2011

@lubinka9 😀 😀 😀 😀 😀 Maly je rozkosny!!!!

finfrle
20. jan 2011

@lubinka9 Maly je uzasny me prisel jako plavacek 😅
Nase Elen a unavena 😀 no neblazni tu musim pres den proste nutit jit spinkat,ta ma elanu 😀 nechavam ji prispat dopoledne ale pak uz stejne moc spinkat nechce a vetsinou odpoledne si jen zdrimne na pul hodinky az hodinku.Ted uz spinka pres dve hod,tak ji zachvilinku vzbudim.Prece jenom kdyz latkujes dite prebalujes co 2-3hodinky,takze nenechas spat dlouho.
Ja jsem stale tak stastna az je to nenormalni.Jsem moc rada,ze ji mam 😵 urcite je to spokojene miminko 🙂

lubinka9
20. jan 2011

@kleopatris ja si ich lakujem o pol 11 vecer 😀
a ked pridu na navstevu nasi tak si neodpustia poznamku, ze mam na MD nejak vela casu ked stiham aj nechty lakovat
no teda 😠 🤐
vit. D nieje nikdy dost, tvori sa len na slniecku a sanca predavkovat je tiez minimalna.. My si nechavame dovazat z DE Vigantoletten tablety. Dcko uzivam aj ja aj polovicka.
a planujem davat a uzivat este dlhoooooo 😉

no ono tie okuliare su na ochranu oci pri nahrievani sa Soluxom, skrsol ale napad a fotecka je na svete 😀 A bavi sa cela rodina 😀

meleri
20. jan 2011

holky a co já mám říkat, už mi spí jen hoďku a půl denně! 😅 ale člověk si zvykne na všechno! ale je fakt že nejhorší je to období kdy se plazí....
ted už je rozumný, ví že na pec se nesahá, že do zástrček se ruce nedávají, že rohy jsou nebezpečné, mylím že je výhoda nenechávat dítě v ohrádce ale pěkně ho seznámit s bytem a se vším nebezpečím protože dítě v ohrádce je před vším chráněné a pak když je mimo ni tak najednou neví jak to v bytě chodí.....

jej tak já si nehty na rukách ani nemaluju, to už by se mi rozpadly.... 😖 mám je jak papír už...

finfrle
21. jan 2011

@barbora87 Ahoj jsem si na tebe moc vzpomnela prave jsem hodinu dvacet davala doporadku prso(ucpany mlekovod 😒 ) nastesti uz je vse ok,jak u tebe?

finfrle
21. jan 2011

Ahoj holky zdravim vas teda uz dost pozde ale musela jsem vam napsat.Mela jsem uzasny den a opravdu jsem si to dnes uzila.Venku zima jako hrom ale slunicko hralo,tak jsme si udelali dvouhodinovou prochazku vsichni tri.Vzali jsme si mrkev a piskoty a nakrmili kone a pejsky v okoli(ted uz na nas nestekaji 😅 ) Proste parada.Mala spinkala jako andilek a sem tam se probudila pokoukala na nas a oblohu a zase usnula.
Pak jsem uvarila a dala si s malou a s mm slofika na hodinku a pul.Probudila jsem se s tak sileve hrudkovatym prsem,ze jsem nechapala.Mela jsem ucpany mlekovod a male to neslo vycucnout.Nez se mi to podarilo uvolnit byla hodinadvacet pryc.Nastesti je vse ok ale mleka hromada.Poprve mam v lednici z rana navic 60ml co mi mala dnes nevypila,tak zamrazim.
Jsem strasne spokojena a stastna,ze mam toho naseho prcka 🙂
Preji vsem moc krasny vikend!Zitra mazu na navstevu k jedne tehulce,tak se i tesim na pokec.Ukazu se asi zase pozdeji.

meleri
22. jan 2011

@finfrle to je fajn že bylo krásně! takový den člověka zahřeje na duši i kdy ž je třeba zima, hlavně jak sluníčko svítí! já měla takový den minulé pondělí kdy bylo fakt skvěle, bohužel od středy je zase hnusně a dneska nevypadá že by to bylo lepší....
snad to u vás vydrží a dneska si užijete víkendu.

já byla včera u gynekologa, tak malý váží 2,150 ! takže to bude obr, ale nejhorší je že je pořád otočen hlavou nahoru, což mě trápí protože jestli se neotočí do příští kontroly (tu mám 37tt) tak prostě rodit normálně nebudu..:( sice jsem z toho zmatená a někdy si říkám že cís. řez bude lepší ale přecejen bych chtěla zažít normální porod.

ivanajelinek
22. jan 2011

Dobre ranko 😉 Tak ako sa vsetky mate? Vcera tu bolo uplne mrtvo 😕

@meleri Neboj, este ma cas na otocenie. Drzim palce nech sa otoci. Ja som mala to iste...
Co mate v plane na vikend vsetky?

nevestinka2010
22. jan 2011

Ahojte
@meleri > tak snad se otoci, drzim palce... a Samik sel CS?
nase mimi je hlavou dolu, tak snad zustane...
je dobre, ze se jinak citis lip, jak si psala minule, ja se po tom zeleze taky citim lepe
akorat mam ted uz par dni nejaky nabeh na zanet mocaku, ale brusinky a litry caje a vody to snad vyresi, nechci nakonec jeste skoncit s atb...
no a nejak sem si natahla vaz nebo co v pravem trisle a uz tri dny to boli, hlavne pri chuzi...
zacinam pomalu citit jak se mi asi rozvolnuje panev ...

@finfrle tak to je super jak si to uzivate
az teda na ty kojo problemky, ale vypada to ze uz to mas dost vychytane

no mela bych zacit pomalu prat pro mimi a dokoupit veci do tasky do porodky...

pekny vikend vsem
😉

meleri
22. jan 2011

@nevestinka2010 já ti řeknu že jsem si začala přát aby se neotočil a už tak zůstal! 😅 jsem asi psycho ale chcu císaře 🤐 už vím do čeho jdu nebojím se toho tolik jako porodu a hlavně bych nebyla dole potrhaná mohla bych hned začít jezdit na kole, atd....prostě mi to začíná připadat lepší..

jo to se stává i ze zimy jestli ses někde nenachladila, ty brusinky jsou prý super tak at se ti to spraví brzo!
s tou pánví to je zvláštní já si teda nevšimla ničeho, naopak je mi ted líp protože mě to dost bolelo celý druhý trimestr a ted je bolest pryč...začínám si cítit fakt víc a víc v kondici.

tak at to všecko dobře nakoupíš! já mám další kontrolu u dr za měsíc a to už budu v 37 tt a pak se uvidí, kdyby to byl císař tak určitě týden na to jdu pod nůž....

lubinka9
22. jan 2011

@kleopatris gratulujeme Maxikovi vsetko najlepsie k 11mesacninkam. 😵 Uz len mesiac a bude rocik! To mi pripomenulo, ze u nas uz menej ako mesiac a takisto slavime 😕 😵 A ja este nemam premyslenu oslavu 😒

finfrle
22. jan 2011

Ahoj holky dneska jsem byla na navsteve a pak makaci odpoledne.Nejak od rana jsem mela mene mlicka nevim co to.
Proste jak nahoupacce.Jeden den mlika moc a druhy den malo 😝
Zitra tu bude navsteva,a chlapi budou makat na zahradni budce,tak jsem uvarila i pro ne a zitra leharko.Jen pradlo me ceka vyzehlit.
Preji krasnou nedeli!

@nevestinka2010 Kdybys chtela poradit pisni 😉
To vis uz jsem si pomalu zvykla na to jak si dat prsa dopohody.Dnes se mi ucpal dalsi kanalek ale ten byl behem dvou min ok 🙂
Malou si uzivam straslive moc i mm proste stesti samo 😵
Ty uz to mas zapar,radeji si s taskou pospes nikdy nevis!Koukni na me ja stale otalela a pak malem bylo pozde 😅

@meleri Ahoj holka moje nemysli hned na cisare bude to ok a normal porod zvladnes 😉
Jak se ma Sam a ty?Kdyby jsi malou ted videla jak je kouzelna.Sedi naproti me na stole ve vajicku a mzoura na me a rehni se.Jdu za ni a udelame spolu veceri a pujde se prebalit a spinkat.

meleri
22. jan 2011

@finfrle ted si mi připomněla že já jsem mívala míń mlíka vždycky když se mi blížil termín menstruace. tak nevím jestli ti to třeba taky tak nedělá.

tak to je pěkné! už asi dost vnímá, ve třech měsících už je to pak lepší a lepší..🙂 my jsme bohudíky zdrávi, tak doufám že to ted už vydrží..dokonce i já konečně dýchám i v noci, sice na jednu dírku ale už dýchám, včera byla první noc bez kapek...
já ti řeknu že bych fakt toho císaře uvítala asi teda....jediné co mě děsí je to lokální umtrvení mám na to blbé vzpomínky...

emily327
23. jan 2011

@finfrle neda mi nereagovat. Moja mala spinka cez den v kuse 4 hodiny a to,ze sa v noci budi 2 krat mi vobec nevadi. Nikdy - NIKDY by som dieta ( pokial prospieva) nezobudila, len preto,aby som sa v noci vyspala 😀 Aj takto sa to da zobrat nie? Je jasne,ze ziadna z nas uz nema taky zivot ako ked tu deticky neboli, ale netreba za vsetkym co kto spravi hladat vypocitavost mamiciek, aby si oddychli, aby mali klud atd. Aj keby Sonicka nespala 24 hodin, tak ja budem stastna,ze ju mam a ze je so mnou. Schnucki som to poradila preto,ze ak jej v noci nespi, tak dieta potrebuje raz za den za 24 hodin si poriadne odpocinut, spat aspon 4 hodiny vkuse. A to uz je jedno ci v noci alebo cez den. Myslim,ze tato poznamka patrila mne, preto som na nu musela reagovat. Prepac, ak som sa ta nou dotkla, ale ja nic zle nerobim a neukladam malu spat na vela hodin len preto, aby som mala ja klud. Proste ona spi a ja ju NIKDY NIKDY budit nebudem. Kazda mame svoj rezim a mozme ho iba napisat ako sme s nim spokojne. 😉 Peknu nedelu prajem 😉

emily327
23. jan 2011

@meleri ahoj moja, to ma mrzi,ze je maly stale otoceny opacne. Ale to sa este stale za tych 7 tyzdnov moze zmenit. Neboj ci uz tak alebo tak to urcite zvladnes, len po cisarskom je to zotavovanie asi horsie,ze? Drzim palce. A inak sa mate ako? Ako sa citis?
@lubinka9 jej maly je zlatucky 😉

finfrle
23. jan 2011

@meleri Ja jeste MS nemela 😅 asi si musim pockat ale nechybi mi 😀

emily327
23. jan 2011

@finfrle ani ja som este MS nemala 😉 a ani mne nechyba 😉