Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
7. feb 2011

Ahojte kocky? Ako sa vsetky mate? Akosi sem uz nikto ani nechodi 😒

ivanajelinek
7. feb 2011

@yarden Maly je krasny 😵

blondynka400
7. feb 2011

@yarden tak to jsou míry tak akorát 🙂 . Hele taky nevím, kam se ty miminka schovávají, taky jsem měla malé bříško, všichni říkali tak max 6 měsíc 😀 . Ale třeba porodní asistentka mi jen koukla na bříško a řekla, že to žádný prcek na délku nebude a nebyl, ale jak to poznala to nevím, asi už na to mají oko 😀
@meleri aha, tak to mi nějka uniklo, že máš taky KP ☹ . Hele v 35tt se ještě krásně otočit může, tam ještě nějaká procenta jsou a místa tam má taky ještě dost, i když se ti to nezdá. Cvičíš cviky na otočení? Nebo zkus svítit baterkou. Můžeš mu tím dost pomoct, obzvlášť jestli má tendenci se přetáčet, tak cvičení obvykle pomáhá... Ono může mít taky třeba krátký pupečník, to je jeden z mnoha důvodů, proč se to mimi neotočí, ono to jakoby zkouší, ale pak už ho ten pupečník nepustí dál, nebo je třeba dost dlouhý, ale hodně omotaný kolem tělíčka. Ale ten se může kdykoliv odmotat a najednou sep ak otočí.
Hele jak poznáš podle UTZ velikost? Tedy když ti ho doktor změří tak jasně, ale to by jsi měla přsné hodnoty ne? 😀
Kdy ti ho naposledy meřili? kolikátému týdnu odpovídá? to jsem ale zvědavá co? 😀
Jinak ono jde po CS rodit i KP, ale je to hodně riskantní, do toho bych asi taky nešla, navíc je to klučík, a u tam je možné u KP poškození plodnosti, takže těch negativ je tam fakt hodně, takže i já odpůrce CS bych ho v tomhle případě volila 😀

finfrle
7. feb 2011

@ivanajelinek Ahoj Ivi jak se mate a co malicky?U nas pohodicka 🙂 mala je uzasne ukecana a spinka krasne.Mlicka mam taky dost takze spokojenost.Zacinam studovat co s prikrmy.

ivanajelinek
7. feb 2011

@finfrle Ahojky. Mame sa fajn. 😉 Nas maly je tiez ukecany. A kedy chces zacat s prikrmamy? Tiez az od 6-teho mesiaca?Dneska konecne bolo vonku pekne slniecko, takze nalada bola hned lepsia...

finfrle
7. feb 2011

@ivanajelinek Tak to u nas bylo silene pocasi ale vazne...chvilinku krasne a pak hned kroupy a duhy a no co napsat blaznive!!!S prikrmem zacnu asi okolo 6 mesice ono zalezi jestli budu davat male vecer umele ci ne.Monemtalne uz tyden plne kojim a mliko staci,takze uvidim.Zatim studuji tu stranku jak jsem tu davala ohledne prikrmu a informuji se od maminek.

meleri
7. feb 2011

@blondynka400
děkuju, prosím tě jaké jsou cviky na otočení? a s tou baterkou to je co? 😅 no on se snaží většinou jak ležím, všímám si, ale jakoby naráži do mého boku hlavou a nemůže se otočit...no já mám u ultrazvuku vždycky takové povídání, kolik co měří, např. noha, trup, hlava, atd, a pak to porovnávám se Samem a všecko je to větší tak proto.. 😅
ale já sem už smířená s císařem...bojím se jasně , ten den před operací budu určitě vyklepaná jak ďas, ale prostě víš jak , jak máš to tušení takové silné tak to většinou je pak pravda....

@finfrle
tady bylo taky fuuurt hnusně až ted o víkendu se to obrátilo..snad bude u vás líp...a jak látkovky, malé to sedí? já už fakt čekám na léto kdy nakoupím slipy a už bude konec s plínama!
s příkrmama neboj, pokud věříš dr tak on každý měsíc říká co se má dávat takže pak nemusíš ani moc shánět informace....spíš receptíky...kdybys chtětla nějaký pošlu..

meleri
7. feb 2011

@blondynka400 naposledy to bylo před dvěma týdny, ale neřekl mi nakolik to vychází jen že vážil 2150 v 33 tt...
jo já nevím myslela jsem že vykouknou nejdřív nohy, ale jak to začínám chápat tak jako nejdřív zadek? to musí být asi náročné....

finfrle
7. feb 2011

@meleri Ja jsem normalne s latkovkama moc spokojena dokonce vice nez s papirovkou coz je divne ze 😅 😕
Ty Bum Geniusky bych nemenila za nic.Mela jsem Imse Vimse a pak nejake kalhotkove a svrchnacky ale na BG to nema.Ted nam dokonce prisla akce za 5,5 BG a to jsme je kupovali za 14 jednu ale mame dost tak uz jsem do toho nesla.
Co se tyce toho jak pises,ze GP mi poradi kazdy mesic co se prikrmu tyce jsi me vaaaazne pobavila 😀 jsi zapomnela jaky to je lecitel 😀
Jak tu byla minuly tyden sestra na vazeni tak zacala ohledne prikrmu a jestli o tom neco malo vim.Tak jsem na ni vybalila od kdy chci zacit a cim a jak budeme pokracovat a pod a ta normalne cumela.Tak jsem se ji zeptala jak je to tady a to jsem pak cumela ja 😀 zacit s rozmackanym ovocem a nebo koupenou kasi.Dokonce jsem dostala letacky jake kase koupit o nejakem vareni diteti ani rec 😅 Pak usoudilamze vim lepe sama a ze mi teda ty kase vnucovat nebude a nakonec konstatovala,ze ty kase jsou stejne strasne sladke.Takze prakticky mi nikdo tadyneporadi dobre.
Jooo a ptala se proc ne ovocem zacinat,tak jsem ji rekla,ze dite si zvykne na sladke ovoce a pak nebude chtit zeleninu.
Nejake receptiky mam ale urcite se kdyby co ozvu.Nebo vis co posli pak nekdy do ip ju 🙂 prece jenom budu mit vetsi nahled.
Jeste k tomu co rikaji lekari o vaze mimiska v brisku....me tvrdili,ze mala bude macek podle ultrazvuku a ze bude mit pres 4kg a nakonec mela 3140g takze klidek dopredu to vazne nevis 😉

dovenka
8. feb 2011

je tu niekto v sydney?

meleri
8. feb 2011

@dovenka bohužel není ale určitě napiš i tak!

@finfrle
jo ty BG jsou super co, jenom šoupneš pod zadek, zapneš a dobré, žádné svrchní kalhotky....já celkem lituju že jsem nakoupila i jiné druhy, ty s těma kalhotkama, přijde mi to jako otrava, navíc ty popolinky jsou za chvíli jak struhadlo při té naší vodě....

tak to je dobré teda, takové rady! ale já to chápu. žila jsem chvíli v UK, a lidi se tam stravujou hodně špatně. žádná zelenina, samé ty take away, takže je to prostě odraz jejich kultury....třeba ve fr je to jiné, lidi fakt jedí dost zeleninu, hodně čerstvé věci tak podle toho se to pak i odráží v té stravě pro batolata.... hele super je prý ten babycook, mě to dr strašně doporučovala, vlasntě ti to namixuje a uvaří či co, jenže mě odradila ta cena. 100 eur! tak jsem pořídila hrnec a ponorný mixér a taky fajn..

blondynka400
8. feb 2011

@meleri tak to jo, když ho změří, tak to je jasné 😀 Cviků na otočení je několik, le stačí ty základí, klasická kočička, paksi klekneš na pohovku nebo postel a lokty si opřeš o zem a vydržíš co můžeš, pak je ještě dobrý indický leh, to si lehneš na záda a pánev dáš nahoru, zas co nejdéle vydržíš. Tím jak se mu změní poloha, ho to může donutit a nebo mu hlavně pomoct v tom se otočit.
Baterka je taková hodně alternativa, ale znám případy, kdy pomohla. Před dutinu břišní a dělohu je svit baterky vidět a mimi zatím jde, obzvlášť když je zvědaví, takže mu pomalu svítíš od hlavičky směrem dolů, tím směrem co by se mělo točit a mim jak jde zatím světlem, tak se otočí. U mne to pomáhalo, ale vždycky se otočila jen kousek a pak se na to vykašlala, ale je mi jasné prčo, ona je prostě tvdohlavka a bude si dělat jenom to co chce 😝 😀
No k tomu co vykoukne nejdřív, ono hodně záleží, jakou polohu KP máš, existují 3, ztoho 2 jsou poroditelné, jedna ne (tedy bez poškození) a to je právě ta, že první vylezou nohy, ideální je, když tam mimi sedí jako v tureckém sedu, takže první leze zadek, malá na něm měla pěknou modřinu, jak tlačil... Ale pořád říkám, že je lepšá mít modřinu na zadku než na hlavě 😀 Ono se to zdá, tam je problém, že ten zadeček má menší obvod než hlavička, ikdyž se to nezdá, takže se pak může stát, že tělíčko projde a hlavička se se sekne, ale existuje na to takový hmart, který když doktor ovládá,je to horzně nepravděpodobné...

ivanajelinek
8. feb 2011

@meleri Ahoj. No vlastne moj maly tiez nebol otoceny a musela som aspon 3 krat za den na 20 min na stvornozky. Som sa ale oprela o lakte, aby zadok bol trochu vyssie polozeny. Mne to ale nepomohlo, ale skus. 😉

ivanajelinek
8. feb 2011

@blondynka400 si ma predbehla. 😉 Mne z toho indickeho lehu bolo vzdy na odpadnutie. 😒

blondynka400
8. feb 2011

@ivanajelinek 😀 . Mně to tedy nevadilo, ale je fakt, že to bylo občas někdy náročné... Ale co by člověk neudělal proto aby se mimi otočilo, že? 😵 😀

meleri
8. feb 2011

@blondynka400 ježiš dík jsi zlatá, díky za ty cviky, hned to zkusím, i baterku! ani mi nemluv o tvrdohlavosti ježiš já si to ted užívám se Samsonem, zlaté období klidu které trvalo asi čtyři měsíce přešlo a zase začíná peklo..naschvály všecko nenene....
s tou baterkou to je fakt že děcka jsou zvědavé tak by to mohlo pomoct!
co popisuješ teda tak asi nic moc když se hlavička zasekne jejda, jenže stejně ten můj dr mi řekl že to neprovede....

zas si říkám neotočí se neotočí no nevadí, budu sice dvakrát rozřezaná na břichu ale dole zachovaná 😀 no dělám si ted srandu ale to víš že mám strach z toho cís. řezu, přecejen je to bolest jak blázen potom (teda aspon u mě).

@ivanajelinek
v těhotenství zvedat pánev je celkem fuška..já byla poprvé na tom kurzu a tam nás zase furt nutila ležet na zádech, taky nic moc... 😖

já vím taky sis užila, ještě jsi šla na to přetočení, to asi taky nebylo moc příjemný zážitek, no nakonec jsi to skvěle zvládla!

ivanajelinek
8. feb 2011

@meleri No zvladla. Sice cs, ale nevadi. Jazva nie je az taka hrozna 😉 No uz sa ti to krati...Samson sa tesi na braceka?

emily327
8. feb 2011

ahojte zienky, zanedbavam vas, ale akosi nie je cas. Stale hladam malej kociarik na jar. Nasla som super ponuku, tak drzte palce 🙂 V nedelu sa nan idem pozriet. Inak sa mame dobre, malinka rastie ako z vody a koncom mesiaca nas caka vymena nausniciek a druha davka povinneho ockovania.

@meleri ahoj moja, pozeram,ze 35tt??? Boze ved ty za chvilku rodis... a to ked som si minuleho roku citala,ze mas termin v marci si hovorim, boze to mas este tak dlho a ono je to uz za chvilku tu... Ako sa mas, ako sa citis? Dufam,ze si ok. Neboj vsetko dobre dopadne a ty sa budes vytesovat s krasneho vonavuckeho babatka 🙂 cmuk Hlavne nech vsetko dobre dopadne a ste obaja zdravi cmuk 😉

@ivanajelinek ahoj moja, ako sa mate? Co spinkanie? My sme minuly tyzden mali fakt tazky, mala sa mi asi 4 noci budila 5 krat na kojenie a jednu noc to bolo az 7 krat ☹ Som skoro padla na hubu, aka som bola unavena. Az som sa naucila a aj malu na kojenie po leziacky 😀 a to som ju uz posledne 3 kojenia nechavala medzi nami v posteli spat, lebo som nemala silu ju davat do postielky. Ale uz je to za nami a aj moja prekonana laktacna kriza zazehnana, vdaka bohu a ja uz dokonca aj odsavam lebo mam tolko mliecka, z coho sa neskutocne tesim. Dufam,ze ste obaja v poriadku. 😉

@finfrle tebe zlatinko ani nepisem co mam nove, lebo sme kazdy den spolu v kontakte 😉 Takze ty si vzdy prva informovana 😉 cmuk som za vas stastna,ze mala Elenka je zlaticko a ze vam robi radost cmuk milacik maly 😉

@blondynka400 cauko cauko sexi dokonala mamina 😀 ako sa mas? Co mala? ak ju este mozem nazvat malou 😀 A ako sa mas ty? Este pomahas pracovne kamoske? A ako sa ona ma? Boze ked si to len predstavim, tak mi je z toho nanic a to si neviem predstavit, ako sa musi chuda citit ona. Casto ked si poviem v zly den,ze ako sa mam zle, tak si spomeniem na to co si napisala a hned viem,ze sa nemam zle.... Zivot je nespravodlivy.....

@dovenka ahoj moja, nemyslim,ze je tu niekto zo Sydney ☹ Ale kludne pis budeme radi 😉

meleri
9. feb 2011

@ivanajelinek jo ty jsi to měla celkem fajn toho císaře že? tak to je super. no těší nevím, myslím že nic necítí, prostě ví že tady bude to miminko, ale nezdá se že by měl radost ani že by se zlobil. tak zatím je to možná dobré jak to je..🙂

@emily327
super s kočárkem, tak držím palce ať vám sedí! sporťák člověku vydrží dlouho! a proč měníte náušničky, jsou už malé? promin se ptám jak blbec, v tomto se jaksi nevyznám.

děkuju, cítím se skvěle, líp jak v prvním nebo druhém trimestru, ale mám pocit že budu za chvíli plešatá. ☹ a to vím že jak začnu kojit tak to začne padat ještě víc, no asi už přijdu úplně o všechny vlasy...moc děkuju, taky doufám hlavně aby byl zdravý! 🙂

blondynka400
9. feb 2011

@meleri ono už jsi měla cvičit dávno, čím dřív se začne tím lépe, ale to neva. Oni to někteří doktoři neuznávají, proto ani neradí, ale úspěchy to má.
Hele jak jsem ti psala, já bych do přirozeného porodu KP pro CS taky nešla, obzlvášť když je to klučík a k tomu když jsi psala že to není úplný drobek, je nesmysl riskovat, ale co ty víš, třeba je to zvědavka a v kombinaci s cvičením se zadaří. Nejso vyjímky, kdy se dítě otočí těsně před porodem, takže šasnce je vždycky 🙂
to že se bojíš Cs docela chápu, podle toho co jsi psala jsis docela vytrpěla, ale třeba to bude napodruhé lepší. A chceš v celkové narkoze a nebo spinál?
K té zaseknuté hlavičce, ono to vypadá sice hrozně, ale u i klasického porodu hlavičkou se může vyskytnout tolik komplikací, jen se o tom tolik nemluví. Osobně (a že jsme si toho pozišťovala dost 😀) si nemyslím, že by KP byl o tolik rizikovější porod, když splňuješ všechny podmínky (velikost dítěte, pánev, poloha KP a další), než klasický porod záhlavím, jen musíš mít dostatek seběvědomí, síly a hlavně porodníka, který to fakt umí a má s tím zkušenosti, kterých je v dnešní době už hrozně málo, bohužel. Protože KP je normální fyziologická poloha, stejěn jako poloha hlavičkou, ať si to spoustu lidí nemyslí....
@emily327 sexi dokonalá mamimna? to jsi asi myslela někoho jiného ne? 😀 😀 Já se mám dobře, a malá taky. no nazvat se tak ještě dá, ale už to není miminko, ale holčička a to pěkně tvrdohlavá a vyčůraná 😀 Ae už je s ní občas fakt legrace, navíc už je super, že mi rozumí co jí říkám, tedy i když ne vždycky poslechne, ale když ji řeknu, a´t mi zapne třeba myčku, tak ot je v kuchyni hned 😀
Jojo, ještě to za ní dělám, jsme odmulvené do konce února, přeco jenom zatím ještě tráví celé dny v nemocnici, ale vypadá to, že klučík bude v phoodě, což je hlavní 🙂

meleri
9. feb 2011

@blondynka400 můj dr je zlatý, ale je to egypťan, tak bůhví jaký je jeho názor...mě to ani nenapadlo, furt jsem počítala s tím že se otočí..
hele včera jsem zkoušela tu baterku, a nic moc, jednou se pohnul a pak asi spal...zkouším zvedat tu pánev, rozdíl tam je, celé to břicho se změní ale leží tam furt stejně...
já sem už smířená s císařem. celková narkoza je špatná pro dítě, a spinál mi píchali 6x s bolestma, tak se toho strašně bojím.
já ti řeknu moje mamka takto rodila poprvé mého bráchu a prý to byla rychlovka a pohoda....teda rodil ji zkušený lékař, primář.
to jsi hodná že to furt bereš za tu kamarádku, ona to musí mít těžké!

meleri
9. feb 2011

eště jsem se chtěla zeptat, to je normální že mě dost pobolívá podbřišek? asi jo že..miminko je už těžké...

blondynka400
9. feb 2011

@meleri tak hlavně že je zlatý a vyjde ti vstříc... Jojo, mně to tenkrát taky ani nenapadlo, že bych něco takového musela řešit, pořád jsme is myslela, že se otočí, někdy kolem toho 35tt už jsem to začaal vidět toršku bledě, ale pořád jsme doufala...
To by bylo super, kdyby pomohlo jedno cvičení, ale tak to není 😝 😀 . Nejlépe je cvičit 3x denně a pravidelně. K baterce, musíš to dělat v té době, kdy víš, že je mimi vzhůru, jinak ot nemá smysl. Osobně si myslím, žen jelší cvk je to jak si klekneš na ten gauč, je nejúčinejší, ale pozor na to, aby jsi se zvedla, je to pak docela náročné, tak to třeba prvně zkus když bude někdo doma.
Má to hodně těžký, je mi jí fakt líto, tohle si nazaslouží, ale co s tím uděláš, nic 😔. Třeba mi taky pomůže, když to budu někdy potřebovat, člověk nikdy neví, co se může stát... .
K tomu pobolívání, to je pěžní, ono to můžou být už i spolíčci, k tomu KP má nevýhodu, že ti dolů kopu miminko nožičkama (tedy záleží jak ho tam máš). Ale u mne to byly někdy horzné rány.....

meleri
9. feb 2011

@blondynka400 ježiš třikrát denně! to se mi nechce... 😝 jsem hrozná co..nejdřív chcu radu a pak jsem moc zhnilá na to abych to dělala....
já už právě moc nedoufám...
a sakryš už je vzhůru Sam!
fakt tak to jsi mě uklidnila, mě to někdy bolí slušně, kontrakce taky mívám ale moc ani ne. dítě kope ale je to pořád ještě ok, občas to zabolí ale ne nějak hrozně, on je takový klidný 🙂 si říkám kdyby byl takový i po porodu! 🙂 v noci krásně spí asi protože mě nic nebudí jak si některé ženy stěžují že v noci nemůžou spát tak on je zlatý...
tak to je pěkné, jestli je to dobrá kamarádka tak to víš že ti pomůže! jen určitě budeš pořád vp oho!
no musím už končit už poplakává..🙂 za chvilku půjdeme ven.

ivanajelinek
10. feb 2011

@emily327 Ahojky 😉 No mame sa dobre...A spanie zatial necham tak.. 😵 Spavame asi tak ako si ty pisala...Niekedy sa zobudime len 3 krat a niekedy aj 5-7 krat 😵 Ale nevadi.A vy ako?
@meleri mne praveze ked pichali EPI, tak som ani nevedela. kazdy popisoval, ze aka je to bolest ale mna to bolelo asi tak ako ked mi davali aj na ruku infuzku. Ale ta bolest po CS, no neprajem nikomu.Ja som mala hrozne bolesti a dokonca aj nejake tie depky z toho vsetkeho. Som dost casto plakavala v nemocnici. Ozaj vy sa odkedy nosite v manduce? Lebo ja neviem, ze ci ist von aj ked je vonku trosku chladnejsie. neviem ako ho obliect. Mozno dneska poobede by som to vyskusala okolo domu, ze keby sa mu nepaci tak aby som mohla utekat domov 😀
A ostatne kde ste? 😕

ivanajelinek
10. feb 2011

@finfrle A to kde maju taku super akciu na BG? 😕

kleopatris
10. feb 2011

@ivanajelinek ja obliekam malemu ked je kosa overal do manducy a myslim, ze sa mu bude pacit 😵 nas to zboznuje lebo taky vyhlad jak tam nema nikde 😉

meleri
10. feb 2011

@ivanajelinek aha možná je to tím že já mám dost křivé záda (skolioza) prý kdo má rovnou páteř tak by neměl mít problémy...s tou bolestí po císaři je to hrůza..:( když si uvědomím že mě to zas čeká..a kvůli Samsonovi se musím snažit vstát conejdřív aby mě pustili domů...manžel je zlatý postará se o něho ale my na sobě hrozně visíme..nedokážu si představit už celý den a noc bez něho! natož tři dny nebo čtyři! ne li víc bože..:(

já nevím jaká je u vás zima, ale když byla pořádná tak byl v kombinézce, Manducu jsem povolila pořádně, a ještě kolem toho jsem dala tenčí deku, zachytila jsem to aby to nepadalo. ale prodávají se i takové zateplené kapsy, problém je ta cena.:( min 30 40 eur. já to řešila tou dekou...když už bylo trošku tepleji tak jsem ho nosila pod bundou v kabátku a gatích...
přijde mi že mu bylo tepleji než v kočárku, ale možná se mi to jen zdá...

blondynka400
10. feb 2011

@meleri to chápu, že se ti nechce, ale měla by jsi se posnažit 😀 . Ono navíc třeba tím indiským lehem si posiluješ i svaly pánevního dna, což pak při porodu a hlavně po může dost hodit, takže to není jen tak 🙂
Ono mít KPo je na jednu stranu lepší, protože můžeš až do konce relativně bez problémů chodit, jak tě netlačí ta hlavička v malé éánvi, ale zas ty kopance, osobně si myslím, že je lepší občasný kopanec do žeber než do podvozku 😝 😀 K tomu mně navíc večně strakala pod žebra ručičky, a to bla hrozná bolest, obzvlášť když se jím tam občas zasekla.
K té klidnosti a živosti 😀 , malá byla už v bříšku hodně živá a zůstalo jí to i venku, v noci ale v bříšku vždycky spinkala a budila se až ráno semnou, po porodu jí to nějakou dobu zůstalo, pak to šlo zkopce a teď je to zas relativně o, až na vyjímky,ale za to můžou většinou zuby....

meleri
10. feb 2011

@blondynka400 já vím jsem hrozná no..:( zkusím se k tomu dokopat častěji. ale ted mě pořád bolí ty vazy dole nebo co to je prostě když jdu tak jak by mě nožem bodal, hlavně kolem té jizvy..včera mi to až nahnalo strach..dneska je to lepší tak hádám že zítra bude ještě líp...já dneska ani nešla na ten kurz protože ona tam právě furt cvičí s tou pánví a to bych teď nedala. fakt, já vůbec žebra nic, možná je ještě brzo, ale citím ho hlavně dole, ty nožičky. je takový jemný, jenom když se mu fakt něco (asi) nelíbí tak začne v břichu hartusit.
já jsem strašně zvědavá na jeho tvářičku. jak bude vypadat, jestli jako Samson nebo jinak...
a co ty jak ti je? jsi už asi úplně fit? ještě kojíš nebo už jste skončili? já se na kojení moc těším ale vím že ke konci už je to taky trošku otrava... 😝