Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
8. apr 2011

do toho mám to podělané akvárko nemám na to vůbec čas...taťka mi říká: vylej to do zengruby.... 😅 jenže těch peněz co to stálo!

emily327
10. apr 2011

@meleri ahoj moja, dakujeme velmi pekne 😉 Tortu som vyberala ja a aj chutovo bola vyborna.
Prikrmovanie nam uz ide lepsie. Ja to nesilim, hlavne,ze kojim a mala nie je hladna 😉 Postupne pridavam zeleninku a hadam za nejaky ten cas prideme spolu na to co malinkej najviac chuti 😉 A ako sa mate vy? Co maly? Mas dost mliecka? Ja mam mlieka na rozdavanie, malinka je na ceciku zavisla a ja s nou 🙂 Milujem ten pocit ked papa z cecika, dufam,ze budem mat co najdlhsie mliecko. Je to uzasne. Som velmi stastna mamina. Sonicka nam rastie do krasy a je velmi rozumna a ucenliva. Kazdy sa len divi,ze na pol roka je velmi vnimava. Mame z nej velku radost.

meleri
10. apr 2011

@emily327 no vypadalo to moc krásně! jo ty příkrmy zezačátku hlavní je že dítě poznává různé chuti, důležité je že máš hodně mlíka! jo je to super, já si to taky ted užívám, fakt kojení je něco co mi bude chybět, kojila bych furt 😅 . pokud bude chtít klidně do tří let 😀 no Sam se mi odstavil sám v 14 měsících. já měla problémy s mlíkem později hlavně po večerech..trpím často na průjmy a zvracení a pokaždé z toho jsem měla mlíko v háji....tak se modlím abych byla zdravá, ale zatím je vše ok, mlíka mám hodně, vše se upravilo, Adrien i spí 4 hodiny v noci pak se nají a pak zas...je to už lepší, je strašně hodný, neblinká jak Samson, ani ty větry ho moc netrápí, je silnější, vnímavější..prostě ve všem je popředu než byl Samson......je to zvláštní jak je každé dítě jiné! ani si nejsou podobní...přeju ti at si užíváš dál mateřství a kdo ví třeba za chvíli bude druhé! 😅 a chtěla by si chlapečka nebo holčičku?

no musím končit musím se jí tumýt dokud Adrien spí a pak uspat sama....ahoj

emily327
13. apr 2011

@meleri ano moja, dolezite je,ze mam dost mlieka. Ale malinka si pomaly zvyka. Nechcem to silit, hlavne je,ze pribera a ze jej nic nechyba a nie je hladna. Chce to cas, ja ho mam dost, tak sa nie je kam ponahlat 😉 Myslim,ze detickam co uz mliecko nestaci chutia prikrmy ovela viac. Aspon v svojom okoli to tak vnimam. Nam staci mliecko velmi, krasne pribera. Pediater je az prekvapeny,ze iba z mojho mliecka tak krasne za posledny mesiac pribrala. Az mi nechcel verit, ze jej nedavam UM alebo uz neprikrmujem 😉 Tak som rada. Milujem kojenie,je to tak uzasna vec a pocit, vzdy sa mi hrnu slzy do oci, ked malu kojim a pozeram sa na tu moju krasnu princeznicku 🙂 Urcite do roka ak bude mliecko chcem kojit. A uz sa tesim na dalsie kojenie 😀 Drzim palce, nech si zdravucka a nech mas aj ty dost mliecka :-* Adrien musi byt zlaticko - posli nejake aktualne foto 😉 Vidis, tak si sa bala cele tehotenstvo a nakoniec vsetko dobre dopadlo a Adrien je ukazkove babo 😉 To mas ako odmenu za to,ze si sa pri Samsonovi tolko natrapila. Tak ako pises, je to fakt zvlastne, rovnaki rodicia a deti uplne ine, nie len vyzorovo ale aj povahovo,ze? Divne 😀 Ale aspon si teraz viac oddychnes, hoci pri 2 detoch to asi moc realne nie je,ze? Dakujem velmi pekne za prianie aj ja tebe prajem hlavne nech ste vsetci zdravi a nech ta chlapci ( vratane mm) pocuvaju :-* A jasne chceme urcite druhe babo ale to az tak za 2 roky najskor 😉 Akosi financne sa to skor nebude dat a bolo by fajn aby mala uz chodila do skolky a ja som sa mohla venovat druhemu babatku a je mi to fakt jedno co to bude, ale chcela by som viac dievcatko 🙂 Aj mam tusaka,ze to tak bude 😀 no nechame sa prekvapit, aby vobec nejake bolo. Opatrujte sa a ozvi sa zase pa pa posielame pusinky

meleri
13. apr 2011

@emily327 ahoj tak to je super, to máš pravdu některým dětem to nestačí a proto se asi dost rychle vrhnou na příkrmy. sama jsem zvědavá jak to ted zvládnu. zatím mám mlíka dost ale to je teprve začátek. Adrien pije neuvěřitelně rychle, se Samsonem trvalo kojení třeba i půl hodiny i dýl zezačátku ale Adrien vypije všechno tak za 10 min což mi přijde překvapující pro tak malé miminko.
Kojení je super, já si to taky už užívám, no musím si to taky vychutnat, když to už bude naposledy v životě!
fotky bych ráda poslala ale nemám jak, jak jsem už psala posr.al se nám ten vývod na USB klíč takže fotky můžu jenom vyvolávat...manžel mi řekl že se to spravit nedá 😒 že to "shořelo"...takže jedině nový počítač...tak všechno vyvolávám jak můžu a zbytek fotek prostě zůstává na kartě od foťáku, ale co pak s tím jak už dojde místo....
jo to je pravda trápení bylo, se Samsonem to bylo náročné, pořád zvracel, toto už se nezopakovalo, Adrien prostě popije, pak si odříhne občas si trochu ublinkne a je to ok....občas ho teda trápí větry...ale myslím že do toho 3 měsíce to všechno přejde..
to věřím v dnešní době je všecko drahé že mít hodně dětí fakt člověka přivede na mizinu. pokud teda není nějaký pracháč. přeju ti at to přijde v tu nejlepší dobu....člověk jak má ty děti hned by pak chtěl další! já začínám trochu litovat že jsem během těhotenství jen brblala at už skončí a zase sem si ho moc neužila...jenže ono to fakt už moc nešlo, bylo to vyčerpávající....

yarden
14. apr 2011

Ahojte...

Akurat som sa vratila pred hodinou od doktora, boli sme prvy krat v poradni v IL. Doktor uplne super, ma ceske korene 🙂
Maleho odvazili, ma 5530g a nechceli ho najprv odmerat, ze sa tym nicia klbiky, ked ma nozicky vystrete. No ale odmerali a meria 61 cm.
Chudatko, bol z toho taky vyplaseny, bolo na na neho neskoro a este taky zazitok. Len musim porozmyslat co s ockovanim. Kedze vakcinu zo SR som si nedoniesla, ale doktor mi odporucil zaockovat ten zaciatok tu. Predsa ine prostredie... Musim to este ale prekonzultovat s nasou doktorkou v SR.

Vsetko je inac v poriadku. V sobotu bol prvy krat s babysittermi, s tromi 🙂 Zvladol to super, ani neplakal, len nechcel spinkat v postielke a spinkal v kociku. KEd sme sa vratili, tak sa prebral, citil vonu svojej maminky a dala som mu mliecko, pocuckal si trosku a zaspinkal s usmevom... ´

A kde ste vsetky?
Zelam prijemny vecer.

meleri
15. apr 2011

@yarden

gratuluju to jsou krásné míry! je fajn vědět že vám prospívá co...já jdu s malým příští týden..tak taky doufám že bude ok..jen váhám s tím očkováním chtěla bych to odložit na později ale nevím co mi řekne...to je to že ty změny zemí dětem moc neprospějou a do toho ještě očkování....máme taky jet v květnu do česka teda letět..a vůbec i tak celkově mi to přijde možná brzo...

tady už nikdo nechodí...:( asi už moc nemá cenu tu psát..

yarden
15. apr 2011

@meleri Ahoj meleri... Vsetky to tu nejako flakaju 😀 😝 😠

A ked pojdete do CR na dovolenku, ides sama s detm, ci ide aj manzel? Mam pocit ze nemas priamy let a musis presadat, vsak? No to je asi nic moc, sa trajdat po letisku s babatkom v naruci a malym drobcom.

Minuly tyzden mi akurat priletela kamaratka z CR s malym syncekom. Nevidela som ju od septembra, ako odchadzala a uz sa na nich dvoch velmi tesim.

Akurat som ulozila maleho spinkat, v noci som odsala 120 a teraz to vypil ako nic. Vecer mam pocit, ze ako keby som nemala mlieko. Cely den bol dnes na mne pricucnuty a menila som len strany. Ruky ma bolia z drzania mojho dlhana. Pijem caje na kojenie, davam si aj homeopatika na podporu laktacie a vecer je to slabota. V noci sa mi vzdy naleju a aj odsajem, ale nie vzdy.

Dnes som mu nachystala veci na oblecenie na 6 mesiacov, tu v IL je to 3-6. Lebo vsetko mu je kratke. 😀

Pekny vecer...

finfrle
15. apr 2011

@yarden Ahoj to je super,ze maly tak pekne roste 🙂
Mala je taky uz pekny dlouhan 🙂 roste pred ocima.Menime stale obleceni a ted se chystame na nakup zase noveho.
S tim mlikem to mam stejne.K veceru nic moc a mala pije jen tak 3-5 min jedno prso a pak davam odsate z vecera ci rana.Odsavam i 5x denne,teda jen ty zbytky,abych si udrzela mliko co nejdele.Vetsinou nakojim okolo sedme a pak davam male odsate pripadne i umele a pak v osum odsaju tak 40-60 a cekam do te jedenacte kdy odsaju tak 120-150ml a to pouziju pres den na dokrmeni.
Uz jsem si zvykla na tento kolotoc.Nerikam,ze to caste odsavani neni narocne ale co bych pro malou neudelala.
Zkus vice odpocivat odpoledne a docela i brambory(kase a zapecene a pod.),zahustene polevky a cerne pivo pomaha.
Piju hodne caje jak kojici tak fenyklovy ale s tim nic nenadelam proste to zalezi na prirode jak dlouho muzeme kojit jojo.
Jinak mala je uzasna a dela pokroky kazdy den,ted zacina pomalu plazeni a sezeni,docela brzo cacorka nase 🙂
Opatruj se i maleho

meleri
16. apr 2011

@yarden to máš fajn že přijela kamarádka! a je šikovná že i s malým dítětem! Ne já mám přímý spoj s několika společnostmi, ale letěla jsem několikrát s přesedáním protože to letělo do Katowic které jsou pro naše blíž..ale jak píšeš už fakt nikdy tak neletím protože je to náročné s jedním ale s dvěma už si to fakt nedokážu představit. takže poletím sice do Prahy až ale aspon to bude jeden let.

jinak s tím mlíkem ono okolo 3 měsíců přijde krize. měla jsem to taky, každý večer, navíc ta únava...někdo to nevydrží a přikrmuje ale nevím jestli je to dobré řešení. .já sama se moc netěším na toto období, páč se mi zdá že už i ted toho večer nemám moc...:( Adrien pije hodně..

a v Israeli jsou děti spíš menší? napiš něco o jejich zvycích, jak se starají o děti...bude to asi hodně jiné než tady v evropě? tady třeba ženy moc nekojí..hned dávají děti do jeslí nebo k chůvě aby mohly do práce....je to tam taky tak?

meleri
16. apr 2011

@finfrle je pravda že nejlepší je na kojení odpočinek...člověk by to neměl přehánět ...ale co se dá dělat za ženskou ty práce nikdo nezastane...:(

yarden
16. apr 2011

@meleri Aj Maxi vypije vela a rychlo aj cez den. Niekedy zaspi a len tak sa mu pohybuje pusinka cuca si, tak ho necham. Inokedy ho take spaiceho presuniem do kocika a spinka dalej. Aj teraz je na terase, lenze tu sa velmi oteplilo a uz teraz je 31 stupnov a zajtra ma byt az 36. TO je zas prilis moc. Ani sa mi nechce s nim ist von. Do toho tepla a na to silne slnko. NEmam ani ziadny UV krem pre babatka.
A ta kamaratka prisla za manzelom, ktory tu tiez pracuje.

A k detom v IL: jedna pani a aj doktor mi povedal, ze nas Maxi je vacsi. A ze bol aj velky pri narodeni. No mne doma povedali, ked sa narodil, ze priemer. Akurat hmotnost aj dlzka.
A staraju sa tu divokejsie o deti. Maju ich viac, myslim ortodoxni zidia, deti ako schody 😀 ale vychovavaju ich k drzosti uz od mala. Tieto deto su velmi priebojne, ale mooooc drze a arogantne. A zeny tu zostavaju doma najviac 3 mesiace, to maju platene a potom sa vracaju do prace a deti davaju bud opatrovatelkam alebo do jasliciek. Ale skor tie opatrovatelky. To si ani neviem predstavit, zeked kojim a dat dietatko niekomu inemu a hlavne ked je take malinke.

@finfrle to mne sa zbytky nikdy nepodari odsat. Maly vycuca vsetko. Len neviem ako to mam robit, ked tu bude furt veli teplo a vlhko s vodou. Ci tu detsku prevarit, alebo nie a davat normalne z flase? A aku teplotu vody?

meleri
16. apr 2011

@yarden jo já ti řeknu že Sam když pil v tomhle věku tak to trvalo tak 15 20 min než se napil..a on to stáhne za pět deset min!! fakt nechápu...je to rozdíl mít donošené a nedonošené miminko...
jeje taková vedra! to je super když je člověk bezdětný ale takhle nikam nemůžeš...a máte občas někoho kdo pohlídá? vlastně jo psala si že vám ho hlídala paní a pohoda že?

jojo tak vidím že orientální výchova! 😅 trochu to znám tady odsud od arabů a turků...jejich děti jsou jak zvířata občas...neříkám ale že všechna, některé co jsem viděla byly klidné a krásné děti...tý jo já myslela že židovky budou spíš sedět doma s dětmi ale vidím že naopak.....no je vidět že si toho mateřství moc neužijou zrovna jak tady...
a jak to zvládají oni s těma vedrama? asi jsou na to ty jejich děti zvyklé že....ono se říká kde se narodíš tam patříš...

finfrle
16. apr 2011

@yarden Dokud kojis nedavej zadne caje ani tekutiny ty se zacinaji u plne kojeneho ditete az okolo 7-8mesice jinak mliko staci!A kdyz uz chces kup si nejaky caj co je pro deti ja sehnala uz od prvniho tydne novorozenete je BIO ale zatim nedavam,protoze v prsu ma vody dost!

yarden
16. apr 2011

@meleri Nemame nikoho na strazenie. To sme maliminule navstevu na tyzden a tak jeden vecer boli 3 na babysitting 🙂
Inac nikto. Este je malinky na niekoho cudzieho, tak manzel chodi na akcie sam. Vsetci to chapu...

@finfrle caj mam detsky, je bio, este zo SR. Kupila som ho pre pripad nudze 😀 tiez obsahuje fenykel, harmancek a podobne. Ja viem ze mlieko je pre neho aj na zahasenie smadu a aj ako potrava, ale v tych teplach co tu budu a to vlhko, tak to bude neznesitlne. Par glgov by snad neuskodilo?

Este mi doktor v poradni povedal, ze v IL sa zacina aj pri kojenych detoch v 4 mesiacoch, co sa mi zda zavcasu a zacinaju ovocim 😲
No mne to vychadza ze 6 ukonceny mesiac par dni pred nasom odchodom z IL a vtedy zacinat,by bolo chaoticke.Bolo by zle zacat uz v ukoncenom 5 mesiaci?
Dnes som mala zmrzlinu a maly ma tak hladne sledoval, ze by si hned dal aj on. A slinil! 😀

meleri
16. apr 2011

@finfrle já nevím jestli ale mají taková vedra, tak bych se nebála dát převařenou vodu. protože někdy se ty děti můžou dehydrovat, přecejen 36 stupnů není žádná sranda, já to zažila tady v létě a je to hrozné, horší než zima přísahám..

@yarden pokud uvidíš že mu mlíko nestačí a rád by už jedl tak určitě od 5 měsíce začít můžeš, on ti stejně nebude nijak moc jíst jen ochutnávat ale aspon se naučí polykat, pozná nové chutě...určitě bych ovocem nezačínala, je sice dobré ale zvykne si na to a pak ti nebude chtít jíst ty zeleninové příkrmy, které jsou vlastně důležitější než ovoce...ani skleničky bych nedávala, držím palce, jak tě to začne bavit tak je to pak super..mě to zezačátku děsilo pak mě to začlo bavit... 🙂

finfrle
16. apr 2011

@yarden tak to asi jo prece jenom tam mate silene pocasi tak trocha vody neuskodi a co nazacatek koupit kojeneckou?

@meleri @yarden
Ja si nedokazu predstavit do male davat jidlo drive nez kolem toho 6mesice 😅 az ted zacina koukat jak jime a co to je,zacneme za dvy tydny 🙂 ale vim,ze se krmi uz od toho 4 hlavne nekojene.Ted jsem videla video jak je 6mesicni dite a drzi kureci nohu a normalne si skube kusy masa a polyka,to je ale nezodpovednost rodicu,jsem ale cumela 😨 😨 😨 😕
Ja zacnu zeleninou,pak vecer kase.Chci malou zacit krmit jakmile bude zvedava jak obedvame a sem tam ji tam supnu pripravenou mrkev 😅 proste vycurane 😀

Mala spinka tak je tu klidek a pohoda ale chybi mi.
Jsme ji jen tak zkouseli vazit narukou a ukazovalo to mezi 6,5-7kg 🙂

meleri
17. apr 2011

@finfrle my začli něco před šestým měsícem protože večer jsem to nezvládala. prostě jsem neměla mlíko...začli jsme jak píšeš, mrkev..později jogurty a díky těm se večer zasytil....byla zrovna ta strašná vedra a já byla možná i dehydrovaná i když jsem pila hodně tak mlíka skoro nebylo....
někteří lidi jsou blázni, kuřecí noha! no už jsem viděla i dvouleté dítě s kokakolou, ale teda kuřecí noha takhle malému dítěti to jsou fakt magoři...
vidíš tak ti krásně přibírá hlavně jak měl ten doktor nazačátku kecy at přestaneš kojit atd....to fakt nechápu jak může někdo takhle říct...
no já sem zvědavá co řekne mi, jdeme úplně k jinému doktorovi do jiného města tak nevím co to bude zač..

yarden
17. apr 2011

@finfrle To co pises o tom videu, tak moja mamina ma kamaratku a jej neter v 6 mesiacoch jedla kapustnicu a mala z toho az cervene okolie ust a rodicia jej to dali 😀 A doteraz ma to dievca, momentlane uz 23 rocne, problemy. Ma nadvahu a ine problemy...

Maleho som dala spat na terasu, ale z toho horuceho vzduchu sa zobudil a to ma len bodicko a take tenke teplaky.

@meleri Aj ja som rozmyslala, ze zacnem s testovanim a ochutnavanim prikrmov pred 6 mesiacom, tak asi v 5,5. Uvidim, ako budem mat mliecko.

Co mate dnes v plane?

meleri
18. apr 2011

@yarden prosim tě co je to kapustnice? jako kapusta? teda to koukám. já zelí a podobné věci dodnes nedávám. Ani by to nejedl, např květák jsem zkoušela že jsem udělala placičky, což je celkem dobré jídlo ale vůbec...:(

uvidíš podle mlíka...podle mě to pak poznáš jestli je hladový nebo ne..jestli nebude tak není důvod začínat dřív...např. kámoška plně kojila do sedmi osmi měsíců!! v té době už Sam jedl po troškách...prostě nevím zda mají některé ženy kvalitnější mlíko ale možná že jo...já byla vždycky hodně aktivní a pak večer jsem byla unavená a mlíko v čudu...

yarden
18. apr 2011

@meleri Ahoj meleri, to ty v noci nemozes spat? O 3 pisat na konika? 😀
A kapustnica je polivka z kvaseneho zeli s uzenym masem.

To s tym mliekom je zahada. Vcera vecer som mala celkom dost a inokedy citim ze je prazdno. Snazim sa oddychovat, co je u mna nezvycajne. Rada by som isla niekde na lahky sport, ale nechcem riskovat. Kilogramy zhadzovat nemusim 😀
vsetko ostalo v nemocnici 😀

Dnes mal Maxi opat pokojnu noc. Zobudil sa len dva krat na papanie a potom az o 6 rano. A este som musela opat odsavat. Vcera som si chcela kupit nejake flasticky na mlieko. Chcela som od Aventu, lenze to tu nemali. Ponukali mi od Medela firmy, ale boli malinke. Ale kukali na mna dost cudne. Lebo tu mrazia mlieko do sackov 😕
Sice specialnych, na ktore sa da pripnut dudlik na pitie, no ale ja som chcela flasticky. Tak som si kupila detske presnidavky a mam aj si co pochutnat a aj flasticku 😀

A ako sa maju tvoji mali kluci?

meleri
18. apr 2011

@yarden jo bylo to psycho..takový ven myšlenkový kolotoč v hlavě, ty největší problémy ze dne prostě se pořád točí dokola v hlavě..no nakonec sem usla asi na hodinku....ted sem ko.

ty vole tak zelňačka takovému dítěti! zelňačka složila i mého muže, natož takové dítě...

jestli nemusíš hubnout tak se na to vyprdni a začni třeba jak odstavíš...já myslím že to hodně ovlivnuje to jak je člověk unavený nebo nemocný nebo i v jaké je náladě...

ty jo tak sáčky na mlíko i s dudlíkem na pití tak to je zvláštní! ale co jiný kraj jiný mrav...

ale jo jde to, doufám teda že to tak bude až do 21 května kdy mám teda letět za našima...🙂 a v česku taky bych byla ráda kdyby byli zdrávi...právě přemýšlím že nevím zda nechat malého naočkovat před cestou radši potom...ale musím se domluvit s pediatrem ono to stejně záleží na něm žejo...

blondynka400
19. apr 2011

Holky tak jsme zas po nějaké době poslala pár fotek. Jestli jste někdo nedostal, kdo máte zájem písněte mi do ip, jestli naopak dostal někdo, kdo nechtěl, tak mi taky dejte vědět, aktualizuju si seznam 🙂 🙂

finfrle
19. apr 2011

@blondynka400 Mala je krasna a moc a v tom zimnim je k sezrani 🙂
@meleri 😀 ja mela 8 mesicu a mama do me rvala knedlo,vepro,zelo 😅 mozna proto jsem to svym zdravim odnesla hmmm 😕 😕 😕 no ale pry mi moc chutnalo

meleri
20. apr 2011

@blondynka400 ahoj blondy nic sem nedostala.🙂 ale nevadí jak budeš mít čas tak pošli. já ti taky pošlu ale nemám už taky tvoji adresu. ta moje je petragabet@seznam.cz

@finfrle jo kdysi byli lidi blázni...nebo nevím prostě to asi bylo kdysi normální...bohudíky že naše děti žijou v této době...

blondynka400
20. apr 2011

@finfrle jojo, to bylo z hor. Bylo jí to hodně široké, jak je trošku přerostlá do délky, tak byla takový mišelínek 😀
To víš no, kdysi se to moc neřešilo. Ale že byto mělo nějaký vliv na zdraví si nemyslím, spíš na problémy s váhou, za to může špatné stravování v prvních třech letech... 😝

@meleri určitě pošlu. Já na tenhle mail koukala ale neuměla jsem si ho s nikým spojit, tak jsme neposlala. Jsem ostuda 😅 Napravím to. A taky mi něco pošli, ju? 🙂

finfrle
20. apr 2011

@blondynka400 tak proto jsem tlustoch 😀 prvni roky do me rvali vsechno

blondynka400
20. apr 2011

@finfrle hele nepamatuju jsi, že by jsi byla tlusťoch 😀 Ale je fakt, že něco máš dáno geneticky, ale víc je v tomto směru důležitá výživa v prvních třech letech, zejména pak v prvním roce, kdy se tvoří tukové buňky, pak už se jen zvětšují nebo změnšují... 😉 Takže základ do roka je žádné zbytečné tuky a cukr a potom i tohle omezeně, prostě s rozumem. Na smažené a tučné věci minimálně do 3 let zapomenout. Piškoty a různé smetánky opravdu pro batole vhodné nejsou, ikdyž si to dodneška spoustu lidí myslí 😝 😀

finfrle
20. apr 2011

@blondynka400 to je pekne napsane 🙂 vidis ani jsem nevedela.
Ja jsem a neni to jen"zenska"predstava ale pravda.Jsem s tim vice mene smirena ale vim,ze se s tim da neco delat a bojuji,aby se to alespon trochu zlepsilo a citila jsem se lepe.

blondynka400
20. apr 2011

@finfrle já si pamatuju, že už jsme tohle řešily, teď nevím, jestli to bylo dle fotky a nebo dlé údajů výška a váha, ale že to nebyla žádná tragedie... 😉
Vždycky se s tím dá něco dělat, ale jen musíš rozumně, ne nějaké blbé diety, tím nic nevylepšíš, spíš naopak, zpomalíš si metabolismus a tělo ti to jednou vrátí. Takže spíš začít jíst zdravě a pořádně se hýbat, to je podle mne jediný správný postup. Tedy jasně, jestli to hold máš v sobě jak geneticiky nebo blobým základem z dětsví,a nebo už nějaké ty diety za sebou, je to o to horší, ale taky se dá 🙂 Takže asi tak 🙂