Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivana98
autor
10. apr 2008

ahoj mmka, uz som sa ta chcela spytat ako si dopadla...takze 😨
ako teda dopadol hormonalny profil?? uz mas terminy na vysetrenie hsg? mne lekarka hovorila, ze to uz coraz menej predpisuje, lebo to vraj nema az taky vysoky diagnosticky efekt. ale ved u teba je priechodnost zrejme v poriadku, ved uz si mala pozitivny test...? vie o tom dr.? sorry, nejako to nechapem, ale nechcem rypat 🤐

meleri
10. apr 2008

Ahoj holky!

Kitten,

tak ti držím palce, at to dobře snášíš, a at ti rostou folikuly, stimulace ti uteče jak nic! 🙂

Mirusch,

i tobě přeju to samé, zatím máš ještě spoustu času!

Ivčo,

nějak jsem to nepochopila, jak to píšeš o těch vajíčkách.

Jinak holky,

zítra ráno jdu na tu krev, tak mi držte palce, i když fakt nevím!
Jinak je mi nic moc, zase se mi motá ta moje palice..:( je to můj 12. den. normálně mám vždy 13. den mencky, tak uvidím co zítra! ale nemám akné ani nic, tak nevím!

mějte se zatím, musím pojíst a pouklízet, podlaha je špinavá.

ahojte

meleri
10. apr 2008

holky kde jste? nějak to tu vázne! :(

ivana98
autor
10. apr 2008

Ahoj Mel,
no neviem, s tymi vajickami som to asi poplietla...kaslat na to 😅
Vidim, ze uz len par hodin a cakanie mas za sebou. Ani si nerobila testik? Klobuk dole 😉 stale drziiim palce!!

meleri
10. apr 2008

Ivčo,

nazdárek!
no já právě nevím, co jsi tím myslela, navíc si nemůžu vzpomenout co je slovensky "neskor" ☹
ne nerobila, protože se mi nechce už dávat dalších 5 euro! a do zítřka už to vydržím..
jinak fakt nevím, jak to dopadne..

a jak se jinak máš?
🙂

ivana98
autor
10. apr 2008

neskor je pozdeji 🙂
mas pravdu, tie testy su hrozne drahe. ja som ale vymakla na jednej nemeckej stranke online-shop, kde ich predavaju za 60 centov/kus! (predava ich nejaka dr. ktora kupila balenie po 100 kusov urcene pre gynekologov a este na tom aj zarobi!)

inak u mna vsetko ok, som v praci a chce sa mi spat 😀 uz som sa zmierila s tym ze najblizsie mesiace nic nebudeme riesit v car-i a vyckame do konca leta. a mozno sa zadari aj bez caru 😵

mmmk
10. apr 2008

Mne blbne konik, ted jsem odeslala takovy dlouhy prispevek a ono se to neulozilo 😢

meleri
10. apr 2008

Holky, ten Koník je dneska naprd. nevím, nějak to tady nefunguje...

Ivčo,

60 centů? tak to je fakt zadara! Jinak se mi líbí, jak to píšeš, určitě se zadaří! je lepší to zkusit než člověk začne s tím CARem. navíc se otravovat s vyšetřeníma ted, když bude nejpěknější část roku...lepší je to pak nechat na podzim.

Mmmk,

ahoooj!

holky myslete na mě zítra...🙂 mám jít na tu krev...nic si radši nemyslím!

ahoj

mmmk
10. apr 2008

Holky, tak znova! 😀 Tentokrat si to zkopiruju 🙂

Meleri, moc drzim pesti. Ja jsem ponekud zklamana vcerejskem, musela jsem to hodne vydychavat. Doktorka me poslala na dalsi vysetreni, jenze v Lispku, kam mam jit na sono0 pruchodnosti vejcovodu, mi nabidli nejdrivejsi termin v srpnu!!! To by mi do te doby muselo preskocit!!! 😠 Takze to zkousim v CR, vcetne bakteriologie, kterou taky pry ta doktorka potrebuje. Nevim proc! 😢
Manzeluv spermiogram v norme, i kdyz uplne poprve byl lepsi. Ale dr. rikala, ze se to strasne meni a zalezi na okolnostech, on mel tedka stres. Nicmene je to pry dobry a na oplodneni to bohate staci. Aspon neco 😅
Takze ja jsem zklamana, protoze jsem si myslela, ze mi da konecne prasky na stimulaci a ono NIC! Dalsi mesic v pr... Chtela jsem mit krom psani diplomky nejaky rozptyleni a primet manzela, at za mnou jezdi casteji 😕 😀
A dalsi "kudlou do zad" je to, ze teda absolvuju vsechny vysetreni, bude cerven a my se stehujeme, ja pujdu k novymu dokotorovi a bude to zase vsecko nanovo. Jenze ja uz mam na vychodni Nemecko a to jejich fnukani docela ponorku a tak se vlastne tesim. 😅

Ivi, uz jsem si ty testy taky objednala, s kamoskou napul. Uplne jsem ji nakazila a ona touzi po miminku 😎 😀

meleri
10. apr 2008

Ahoj Mmmk,

a nemůžete chvíli v česku? to bys měla pořád trvalý pobyt tam a mohla tu celou procedůru vykonat tam..tedy ty testy. ale jestli je to kvůli práce, tak to chápu..my taky moc na výběr neměli.
jinak s tím sonem si dělají prdel ne?

nebo emigrujte do Francie! tady to zdravotnictví nic moc, ale co se týče gynekologie, tak fakt super, nemám výhrad!

mirusch
10. apr 2008

Ahojte, ja len tak rychlo, dnes som bola cely den vo Frankfurte sa flakat, ale nic moc, ani pocasie a este aj s nadchou som behala, sa mi zacala rano. Takze mi je na .... 😅 Pojdem pekne do postielky.

Meleri, zajtra hned informuj, som hrozne zvedava!

Mmmk, no, radsej si tie vysetrenia porob, doki ma pravdu, ak je problem u teba, treba zistit, ze kde, priechodnost je dolezita informacia, aj ked najistejsie sa to da zistit pri laparke, ale do toho sa ti asi nechce ist, vsak? Bakteriologiu je tiez dobre mat, lebo su mnohe choroby, ktore ovplyvnuju plodnost. Nebud sklamana. Urob si to vsetko a budes vediet. Len sa cudujem, ze ti nedala nieco na tie hormony... Ale to, co ti kazala, dava zmysel. Takze sa obrn trpezlivostou, budem ti drzat palce.

Ivus, odpisem ti IP neskor, teraz mi fakt nie je dobre.

ivana98
autor
10. apr 2008

Mmmk, tak sme vlastne dopadli podobne 🤐 tiez som cakala, ze sa konecne bude nieco diat a ono nic. Prve dva dni som to fakt dost vydychavala (+ mi prisla ms ako evidentne memento neuspechu) ale po par dnoch to bude lepsie, uvidis. Nechaj si to pekne rozlezat v hlave.
Ale vidim, ze kazdy lekar ma evidentne vlastny postup a nazor, ako maju (alebo nemaju) vysetrenia vyzerat. To ma trochu stve! Najma ked ti v tvojom pripade vysetrenie priechodnosti a bakteriologia neposkytne ziadnu informaciu ohladne tvojho zakladneho hormonalneho problemu! A v srpnu ! 😠 a dovtedy akoze nic??

Mirusch, ona vie, kde je problem.... jasne, kludne odpis neskor, najskor si odpocin 🙂

Meleri a o ktorej hodine budes mat vysledky? Dovtedy budem napnuta ako struna 😅

mmmk
10. apr 2008

Ivi, prave proto chci ukecat nekoho v CR na ty vysetreni, protoze do SRPNA teda rozhodne cekat nebudu 🙄

ivana98
autor
11. apr 2008

co si taka skupa na slovo.....napis viac! vysvetlila ti nejako preco s tebou dovtedy nebude nic robit?

meleri, tak akoo?? dnes cakam len dobre spravy 😉

mmmk
11. apr 2008

Ivi, on cely ten rozhovor trval asi tak 10 minut, z toho asi 7 minut resila manzeluv spremiogram, kde problem neni! 🙄 A ja pak byla uplne v pr..., kdyz teda rekla, ze ty vysetreni musi byt. Pritom predtim rikala, ze treba nutne nebudou (nenavidim slovo vielleicht!). A ze nebude stimulace tento cyklus 😠 Tak jsem se celkem nic nedozvedela.
Ale prave jsem si zaridila v jine praxis v Lispku termin na pristi mesic (musi to byt 6.-10. DC), coz ted nestihnu, kdyz jedu do CR. A tam mi to pry taky nikdo nenapise jen tak, kdyz nejsem nici pacientka. A stryc obvodak taky nemuze.

Meleri, hlas vysledky. Uz mam uplne odkrvene pesti, jak drzim 😵

ivana98
autor
11. apr 2008

marki, to znie fakt nap.d 🤐 tak snad aspon ti v Leipzigu ti nejako pomozu... 😒 no jo, Sachsen 😕

mmmk
11. apr 2008

Ani nevis, jak moc se tesim do BW 😵 😀

mirusch
11. apr 2008

mmk, ja viem, ze problem su hormony, to som sa aj cudovala, ze to doki neriesila niecim, ale clovek nikdy nevie, co ty vies, ci mas vajcovody v poriadku. takze ja by som si to isto dala skontrolovat. Aspon budes vediet, ze tam isto problem nie je, ak ti to vyjde dobre. Tak ako ja s laparkou. Velmi ma to ukludnilo, predtym som sa hrozne trapila, ze co ked to alebo hento, teraz viem, ze nie a som ovela spokojnejsia. Inak, neviem, ci si v CR platis poistku, ak nie a platila by si si to z vlastneho vrecka, s tym, ze by si predlozila spravu od nemeckej lekarky, ze ti to odporucila a tak si myslim, ze nebudu robit problemy, ja ked som si vysetrenie - to bolo ale u krcnej lekarky - zaplatila, aj röntgen, vsade sa mi takmer klanali a nikto nerobil problem.
A este sa opytam, tu stimulaciu, co spominas, to bolo stimulovanie na co? Malo ti to nieco upravit, alebo vyprodukovat folikuly alebo ako? A preco ti vlastne nedala nejake hormonalne tabletky?

Inak, ja som sa uz niekolkokrat napalila tym, ze som sa vlastne nic od lekara nedozvedela, tak odvtedy si pisem co chcem na papierik a nikto ma z ordinacie nedostane, kym mi neodpovie doki na vsetko 😀 A tak radsej vysvetlia aby sa ma zbavili.

Meleri cakame.....

mmmk
11. apr 2008

Mirusch, doktorka mi tvrdi, ze ten testosteron neni az takovy problem a bude stacit zastimulovat clomifenem a budu delat vajicka jak slipka 😀 (teda takhle presne mi to nerekla 😀 ). A nechce do me zbytecne valit hormony, dokud nebude mit jistotu, ze mam pruchodne vejcovody. Kdyby nebyly, nema to vlastne smysl.

Meleri, nenapinej nas. Aspon se ozvi, prosiiim 😉

mirusch
11. apr 2008

Mmmk, presne tak som si to aj myslela, ze to je. Ja viem, ze si nastvana, ale v tomto ma dokina pravdu. Darmo mat folikuly, ked sa nedostanu cez vajcovod....Takze daj si spravit vysetrenia a skus ten clomifen. Verme, ze zaberie a ak by aj nahodou nie, tak je mnoho inych liekov.
Chce to vsetko ohromnu trpezlivost, ja si pamatam ako som skoro z koze vyskocila vo oktobri, ked sa mi odsunula stimulacia, chcela som vsetko rychlo, ale nakoniec to tak rychlo neslo, uz je to pol roka a vidis, ja som sa upokojila, mnohe veci pochopila a teraz uz pojdem do stimulky pokojnejsia. Nelutujem ten odklad. Mnoho veci sa mi ujasnilo. Vela stasticka, nech ti to dopadne dobre a nemusis tak dlho cakat. 😵

Meleri dostane vysledky asi az po druhej, tak je to aj v SR, rano na krv a poobede su vysledky.

ivana98
autor
11. apr 2008

Mirusch, a to akoze kontroluju kazdej clostil-stimulantke priechodnost?? Mne to pripada tak trochu ako keby natahovala cas... 😒
a okrem toho, podla toho ako mi to vysvetlovala moja dr. tak to hsg neda istotu ze su vajcovody 100 % v poriadku...
a co je vlastne ta bakteriologia?

mirusch
11. apr 2008

Ivus, nielen clostil-stimulantke. To je bezny postup - akonahle je muz ok, tak sa zameraju na zenu, hormony su jedna vec, ale napchat ich do cloveka a cakat a pritom nevediet, ci su vobec prechodne vajcovody, to nie je bohvieco, lebo ak ich nahodou priechodne nema a to je dost caste, ze aj tam je problem, tak naozaj nema zmysel napchavat zbytocne hormonmi a strati sa este viac casu ako takto. Mne to povedal aj moj gynekolog, aj v CAR aj baby s tym maju skusenosti, ze priechodnost sa zistuje ako prve, pri IUI-inseminacii by to malo byt dokonca povinne vysetrenie. Neobhajujem lekarku, ale objektivne mi to tiez tak vyzera, ze je to rozumne vysetrenie. HSG je fakt, ze bud je vidno nieco alebo nie, preto uprednostnuju laparku, tam je aj vidno, ci nie su vajcovody inak poskodene a zaroven vedia problem okamzite riesit. Ale skusit sa hsg da, nezatazuje to tak ako laparka.
Bakteriologia, si aspon myslim, je krvne vysetrenie na rozne infekty, ktore tiez vedu k neplodnosti. uz len taka urea- a mykoplazma staci na neplodnost.

meleri
11. apr 2008

holky byla jsem v práci a ráno na krvi, ale ještě to nevím! dozvím se to nějak kolem půl páté, dřív ne...:(
ale začínám asi špinit, tak je to v pytli...:(
takže nic no....
počkám sice ještě na ty výsledky, ale myslím, že už je to zbytečné, když mám výtok....:(

mějte se zatím, já vám napíšu, jak to dopadlo.
ahoj ☹

mmmk
11. apr 2008

Meleriiii, drzim pesti, at je to spineni jen pocit 😉

Mirusch, moje dokina mysli bakteriologii jako z delohy - mela jsem nejake kvasinkove infekty apod., tak proto. Pry i ruzne bakterie muzou branit vajicku v pruchodu ven nebo zpusobit infekci, ktera by mohla vyvolat potrat, kdyby se povedlo. Mne tu doktorku chvalilo uz nekolik zenskych, i na nekterych forech jsem o ni cetla jen pozitivni veci. 😵
Navic ona je atestovana pro hormonalni a latkovou vymenu (Vertiefung gynekologie zamerene na neplodnost). Kdyby byla spatna, tak by ji asi nevisely v chodbe a cekarne obrovske nastenky plne fotek miminek s podekovanim (Diky Dr. Müller mame naseho syna atd.).

Ivi, mne to tak taky pripada, jenze ja jsem horka hlava, ja taky musim mit vsecko HNED! 😀

mirusch
11. apr 2008

Mmmk tak vidis, aj ty jej ver. S tymi infekciami je to fakt, tie mozu sposobit aj nepriechodnost vajcovodov alebo to, ze sa embrijko neudrzi, vselico moze byt, takze si tie vysetrenia daj spravit a potom hura do tehu 😀
Neboj nic, ta horka hlava prejde, ja som to tiez tak znasala a nakoniec som vydrzala .... 😵

meleri
11. apr 2008

Mmmk,

to mě taky trápí..s těma infekcema, např. že tvoje tělo se dost bránilo těm různým kvasinkám atd...a pak když otěhotníš, tak si myslí, že to embryjo je taky nějaký virus a vypudí ho z těla..slyšela jsem, že se na to bere nějaký prednison, který ti pak úplně vypne imunitu těla, ale nemám s tím zkušenosti!

Jestli mi to ted nevyjde, tak si chci zažádat o tyto testy, ale už minule jsme se na to ptali a doktor se do toho nehrnul..tak nevím..on to vždycky vidí, že jsme mladí a zdraví a že to vyjde a basta....a zatím se vždycky zmýlil..

holky, je to asi strašné, ale někdy už bych chtěla mít tak 50 let, všechny ty problémy a strasti za sebou, mít svůj dům, zahrádku, a hlavně - KLID. a někdy si zas říkám, že je to super, a že mě to všechno ještě čeká - ty děti, rodina a tak..ale kdo ví....

mirusch
11. apr 2008

Meleri, tak to sa teda dokimu divim, ze s tebou nic nerobil, ak vam to uz nevyslo. To je dobra blbost, ze mladi a zdravi. To ze je clovek mlady, nemusi znamenat, ze je zdravy, kym sa neurobia vsetky vysetrenia, ktore to potvrdia!
Neboj nic, v 50-tke budes mat ine starosti - pridu vnucata a tak podobne 😀 A si zober, ze moj manzelik ma vyse 50 a tiez si predstavil KLID a ja ho zeniem do deti 😀 Takze tak.

meleri
11. apr 2008

Mirusch,

no já nevím proč tak postupuje. ale tentokrát mu už řeknem, že už prostě na to znova nejdem dokud nevymslí něco s tím vyšetřením.
No jo, každý to bere asi jinak, asi záleží na povaze...můj tatík už je taky starší ale chová se pořád jak malý kluk, a žádném klidu nechce taky ani slyšet...tedy jo, chce, ale furt musí něco dělat, řezat dřevo, chodit ven, tedy ještě pracuje, ale je hudebník, tak to nejsou žádné osmičky ani dvanáctky...🙂

mirusch
11. apr 2008

Meleri ale este nevies, ci uz nahodou nebude co riesit, ale ved si na ten tvoj vysledok este pockam...
Tak jo, aj moj otec neposedi a rezanie dreva je jeho najoblubenejsia zaluba 😀 Moj drahy najradsej lezi na gauci, ale ved nech len, ja ho vzdy prezeniem, ked sa otepli, tak chodime na vylety, na Slovensku uz mame obehanych mnozstvo hradov. uz som ho varovala, ze ked budem stimulovat a tehu 😅 tak bude musiet makat on, ja budem pekne na gauci, nohy vylozene 😀

meleri
11. apr 2008

Mirusch,

🙂)))))
Teda můj chlap má 27, ale chová se jako by mu bylo 50, taky nejradši leží na gauči! výlety, to vždycky nadává, sice jak se rozchodí tak je pak spokojený, ale někam ho dostat...on tak nejradši po práci televizka, papáníčko..akorát ten sex, ten by chtěl pořád...
nakonec je to fakt asi o tom jaký člověk je....
já bych už chtěla mít jen klid od všech těch stresů s tím oplodněním.... ☹