Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivana98
autor
18. apr 2008

tak v budce, jo??? 😀 😀 😝 to by ma nenapadlo 😀 pucim sa tu pri monitore pri tej predstave 😀

mam tu este taku minianketu: mate radi Viewegha? prave rozmyslam, ci ho "pracovne" oslovim 😝 alebo mi odporucte nejakeho ineho popularneho ceskeho autora 😉

mmmk
18. apr 2008

Ivi, Viewegha nemusim. Jako libily se mi nektere jeho knizky, ale z toho kvanta, co napsal, jen Ucastnici zajedzu, Vychova divek v Cechach a Bajecna leta pod psa. Vsechny ostatni se vlastne opakuji, uz se vypsal.
Mne ted uz dlouho v CR nikdo nezaujal. Ani moje mamka, jako ucitelka literatury, dlouho nerikala, ze cetla neco dobreho, ceskeho. Mne osobne se nejvic libi Milan Kundera 😉 Ten by mohl oslovit i Nemce.
Viewegha fakt ne, aby jeste bobtnalo jeho i tam dost nafoukle ego 😠 😀

ivana98
autor
18. apr 2008

Kundera je na nemeckom trhu vareny-peceny 😉 A Viewegh tiez, a docela uspesne. Vsak my by sme nechceli vydat vsetky jeho knihy, iba jednu-dve (ako Hörbuch) 😀

mmmk
18. apr 2008

Tak to ho klidne oslov 😉

mirusch
18. apr 2008

Ahojte, dnes ste boli ukecane.... 😉
Viewegha nepoznam ☹ Nejaka som nevzdelana. Ale poznam inych, ak to pomoze 😀 Len neviem ci Cechov. Slovakov aj osobne...

Meleri, ty si uz 6tt, nedas si povedat, co? 😀

Mmmk, no, presne ako Ivus hovori, ktora broji proti zarucenym radam a potom ich dava 😀 , tebe by mali vyvolat ovulku a potom by stacilo aj IUI. Ved uvidis, co ti povedia. My sme to tiez zobrali tak pomaly, uz rok a pol sa tym zaoberame, ale radsej pomaly, ako zhurta sa do niecoho vrhat.

No, prajem vam pekny vikendik, ma byt vraj v nedelu krasne - aspon u nas, tak sa tesim.

ivana98
autor
19. apr 2008

Mirusch, jasne, aj Slovakov...daj tip, alebo rovno kontakt 😉
jaaaj, ja som dnes nejako pozitivne naladena a presvedcena ze to coskoro vyjde 😵 zeby to bolo tym cervenym vinom?? 😅

inak... co si myslite o piti alkoholu pocas snazenia...? ja si sem-tam dam no nosa, aj po ovulke... keby som si vsetko zakazovala, tak sa scvoknem. 😲 😀

mmmk
19. apr 2008

Ivi, on nekdy (ne vzdy) dokaze alkohol cloveka docela uvolnit, kdyz je napeti. Ja jsem tak pozitivne naladena treba po navsteve male Zuzanky od Hviezdy 😵 To bych se pak snazila porad 😀

meleri
20. apr 2008

Cau holky,

já mám v tom těhotenství fakt pořád chut na alkohol! na víno na pivo, je to strašné..samozřejmě jsem si nikdy nedala ani kapku....tak jsem uvažovala o tom nealkoholickém pivu, ale nevím, jestli to taky není svinstvo...

No tak jsem se dozvěděla, že to tady Frantíci počítají od dne početí, což je pro nás opravdu ten 26. březen, panebože, už to bude brzo měsíc!

Včera jsme byli v Lyonu, chtěli jsme jen pochodit po obchodech, a místo toho jsme narazili na středověký festival, tak jsme tam byli celý den...jinak mi začla ta nevolnost, ale zatím ne moc..

Nejvíc je mi smutno, když vidím lidi na kolech..:( taky bych si zajezdila..

Jinak o tom alkoholu, já si myslím, že v malém množství je to super! Clověku je líp! Já mám nejradši tak 2 deci červeného vína, nebo sklenici piva, ale tvrdý alkohol jako slivovice vodka, to fakt nemusím...já taky ráda vařím s vínem, tedkom se ale neodvážím ani to..i když se tvrdí že vařením ten alkohol odejde a zůstane jen ta chut..tak nevím....🙂

holky přeju pěknou neděli!
ahoj

mirusch
22. apr 2008

Uf, až na tretej strane...kde ste? Nepracujte toľko...Čo máte nové?

violoncielka
22. apr 2008

Ahoj snazilky,som tu nova.Dlho si uz citam razne stranky,ale nechcelo sa mi pridavat.dnes som prvy krat objaviva sanazilky v zahranici.tak snad mi pomoze si pokecat s vami. 🙂

violoncielka
22. apr 2008

Ste niektora z Italy?

ivana98
autor
22. apr 2008

ahojte, ja pracujem...ale nejako mi to dnes nejde od ruky... 😝

violoncielka, vitaj! z Talianska tu sice nikoho nemame, ale kludne sa pridaj a napis nam o sebe... a o vasom snazeni 😉

meleri
22. apr 2008

Ahoj Violoncielko,
klidně zůstej! Já vím, že na regionech si píšou holky z itálie, kdybys chtěla pokecat z někým z Itálie. Ne já jsem z Francie.

Já teda moc nepracuju, jen jsem pořád unavená..:( a taky připravujem tu cestu do česka..🙂

violoncielka
22. apr 2008

tak ahojte,my sme uz 2 krat podstupili IUI,ale na SK.Inac perfektne centrum v Martine,ale vzdy bolo komplikovane pre manzela prist z Italy na Sk.Teraz som sa od novembra prestahovala natrvalo do Italy,takze musim si tu najst lekara a vlastne vsetko-vsetky vysetrenia zacnu odznovu.u ☹
No je to na nervy.Vlastne od novembra som si povedala,ze chvilu si dame so vsetkym pokoj,ale zatial nijako nepomaha.
Citala som si od vas,ze tiez uvazujetie niektore nad IVF.Aj ja nad tym zacinam uvazovat a zacinam si tu hladat nejake centra.
Mam vsak stale nejake zabrany (nabozenstvo) No je to na figu(vlastne toto slovo v talianctine nemozem pouzivat) 😀
Napriek vsetkemu som velky optimista a idem si zahrat na celo .Ciao

mirusch
22. apr 2008

Ahoj Violoncielka, aké krásne meno máš 😵 Len tu pekne ostaň, nech sa naše kruhy trošku rozrastú. Taliansko milujem, ale bývam v Nemecku. Myslíš Helios v MA, však? No, babenky si to pochvaľujú - ja som aj v IVF téme. Ale aj my ideme na IVF v DE, nemá zmysel toľko cestovať na Slovensko, aj keby nás to vyšlo možno o niečo lacnejšie. Viem si predstaviť, že máš zábrany kvôli náboženstvu, už sme to tu rozoberali, ale ak nad tým porozmýšľaš, tak zistíš, že na IVF predsa nie je nič zlého. Veď výsledok - dieťatko je predsa boží dar. A ukáž mi miesto v Biblii, ktoré to zakazuje...to len cirkev nezmyselne zakazuje, ktovie prečo, čoho sa boja. Kľudne si nájdi centrum a choďte do toho. My začíname asi koncom júna, tak ťa hádam "nakazím" 😀 Držím palce.

Meleri a kedy idete do ČR? Ja som tak uvažovala, že keď budem tehu 😵 😵 po IVF, že kedy cestovať a či vôbec...Vám čo povedali v centre na to?

kitten
23. apr 2008

Ahoj devcata! 🙂Meleri to je super zprava !Gratulujuuuu!!! Zdravim po kratke dovolence v cechach. Poctive si picham.Dost me poboliva hlava - ty hormony musi byt ale sajrajt...Mirusch ty uz mas datum na IVF?

ivana98
autor
23. apr 2008

ahojte dievcata,
violoncielka a mate zisteny nejaky problem? ako dlho sa uz snazite? ved najskor sa poobzeraj po nejakom dobrom centre u vas a nechaj si poradit.... 😵

ahoj kitten! uz mas termin opu? drz saaa!! nech foliky pekne rastu!

kitten
23. apr 2008

🙂 Cau Ivi.Diky. odber vajicek by mel byt 16.5. zalezi na ultrazvukovych vysetrenich.Jo , jeste jsem si vzpomela - mluvily jsme tu o akupunkture - muj konzultant naznal ze ta se muze delat u zen nejmene 3 mesice pred IVF, protoze pak by to mohlo snizit uspech. Taky pry je to dobre hlavne pro ty zeny, ktere se potrebuji uklidnit a zrelaxovat....Jeste k tomu vieweghovi - me se nejvic libil Roman pro zeny jako knizka (film nebyl ono) a pri Ucastnicich zajezdu jsem mohla puknout smichy 😉 A ty pracujes pro nakladatelstvi?

meleri
23. apr 2008

Violoncellinko,
ještě jednou tě tu vítám! V Itálii musí být krásně! Manžel tam má kamaráda, tak jsme za nim jeli a Italové jsou fakt super! Zas bych se tam ráda podívala..bydlí kousek od Benátek.
můj názor ohledně náboženství si radši nechám pro sebe..Ale myslím si, že ti do toho nikdo nemá co mluvit! Jde přece o tvé štěstí a manželovo! A rozhodně to není vůbec nic špatného! Katolíci a protestanti mají nejmíň co mluvit, po staletí vraždili a mučili jiné a sebe navzájem, ale IVF jim najednou vadí... 😠 😠

Mirusch,
No s tím cestováním jsme to taky řešili, je to těžké...doktor ti může říct svůj názor, ale nikdy ti neřekne ano nebo ne...je to prostě na tobě jak se rozhodneš...my se zrovna rozhodli že pojedeme příští týden do Ceska, ale v pátek jdu projistotu na kontrolu..Ta IVF je celkem zásah do těla, a pokud otěhotníš tak tě pořád něco pobolívá, hlavně vaječníky...ale pokud byste letěli, tak si myslím že v poho!

Kitten

dík moc! Držím ti palce! Jo ty hormony jsou svinstvo, tak doufám, že to nějak přetrpíš! A co bereš? Puregon? Hlavně se zbytečně nepřetěžuj, at pak nenamáháš vaječníky..zachvíli je budeš mít jak tenisové míčky! 🙂 Držím palce! 🙂
ahojte holky!

kitten
23. apr 2008

Cau meleri, Ja zacala na burselinu (suprecur) - vypne to vajecniky a pak po 14 dnech mi pichnnou neco jineho az zacnu stimulovat. Sleduju jen ze se hodne spatne koncentruju - dnes jsem vezla manzu na nadrazi a malem najela do jineho auta. No des! Jeste mam 3 dny dovolene. Ty jsi chodila normalne do prace v te prvni fazi? Tady ti jen reknou at odpocivas a necvicis... 🙂

meleri
23. apr 2008

Ahoj Kitten,

jo já to měla stejné..taky mi vypli vaječníky, pak 2 týdny nic a pak se začne..Ne mi to nic nedělalo, chodila jsem normálně do práce, stěhovali jsme se. Akorát mi trvaly dýl mencky. Pak jsem začla se stimulací. Je to otravné ty dva týdny, už jistě myslíš na tu stimulaci.
Ničeho se neobávej, ber to co nejvíc vklidu. Já se poprvé taky dost stresovala, a lepší mi bylo podruhé, když jsem na to tak nemyslela a snažila se normálně žít. Jinak jestli můžu doporučit, tak je asi dobré chodit, ale vyhni se kolu.
Jo každý to snáší jinak, možná že si ted míň soustředěná, i to se stává! No snad to vydržíš!

🙂 at se daří!

mirusch
23. apr 2008

Ahojte. Kitten, uf, ty mas dlhy protokol, tak to vyzera. A to uz vedia datum punkcie? Sa cudujem, obycajne to urcuju podla toho, ako tvoje vajecniky reaguju a kedy sa im folikuly zdaju dost zrele. Ved uvidis. Drzim ti palce.
Ja som mala datum v oktobri, ale prisli problemy, teraz som si sama urcila, ze jun by celkom bol ok, idem v maji na pohovor a uvidime. Ak ano, tak koncom juna - podla MS - zacinam.

Meleri, ved uvidim, ako sa budem citit, kedze predpokladam, ze tehu budem 😵 Ale asi by som to autom tiez neriskovala, je to 12 hodinova cesta...

kitten
23. apr 2008

Dik meleri! Dobre ze te tu mame 🙂

Mirusch oni mi dali predpokladana data - samozrejme se to mozna zmeni, zalezi jak na ty leky budu reagovat. 1. scan mam 1. kvetna - jestli je sliznice delozni ztencena, pak mi daji neco na rust folikulu (nevim jeste pro co se rozhodnou) pak dalsi skan den 9. pak predpokladany sber embrii 14.5. transfer 16.5. A ty jdes soukrome nebo to mas placene pojistovnou v De.My mame jet v cervenci na dovolenou - lekar rikal ze cestovani (4 hodiny letadlem) by nemelo uskodit. Uz to nemas daleko do zacatku! Jdes do toho poprve?

meleri
23. apr 2008

no když se pořádně najím, tak je mi dobře!
Jen ráno bych spala a spala..
Nebojte se holky, dobře to dopadne. 🙂
mi přišlo že nejhorší byla ta punkce. ale ty hormony celkem ok. a potom když jsem čekala na výsledky, to byl nervák!

mirusch
23. apr 2008

Kitten, my ideme do toho prvy a poslednykrat, kedze sme samoplatci - manzel je nad vekovou hranicou ☹ Preto si mozeme kvoli financiam dovolit len jeden pokus. Ale povedala som si, ze ak to neskusim aspon raz, tak ma budu do smrti zrat vycitky. Tak skusime. A ja verim, ze to vyjde a basta 😉

Meleri, len pekne spi, vsetky tehulky su ospale, tak mas na to narok 😵

violoncielka
23. apr 2008

Meleri,je tu krasne,ale doma je len doma(myslim Sk)No uz si pomaly zvykam aj na novy domov,tiez byveme nedaleko Venezie (Pordenone)
Mate pravdu babky,dnes som objavila aj veriace snazilky a myslim,ze ma to velmi povzbudilo.Ved boh dal cloveku rozum na to aby si nejako vedel pomoct.
Ivi,manzel ma trosku pomale spermiky,ale v podstate na IUI by sme mali byt relativne uspesny a vidis....nic.Mne nic zavazne nezistili.Ale tak to vidim ze asi si na leto snaplanujeme IVF.My sa snazime uz 2 1/2 roka.
Mirusch,ja viem,ze najlepsie by bolo najst si centrum tu,ale desim sa tych vysetrovani-opat ta ista pesnicka 😒-vsetko zavisi od manzelovho volna a mozno by som predsa isla na prve (a snad aj posledne) IVF do martina.Ved zatial nemam trvale zamestnanie.Iba sem tam ma zavolaju hrat do orchestra.Mozno to skusim-ale nie koli peniazom-skratka uz ich poznam.Ale ved vies vsetko sa moze este uplne inac obratit (ja kazdy mesiac mam velku nadej) 🙂

kitten
24. apr 2008

mirusch - Definitivne to vyjde!My jsme se rozhodli si to platit sami , protoze cekaci doba tady v anglii je 3 roky a to je jen 1 pokus.Violoncielko - mozna zmena centra ti prospeje, protoze jini lekari se na to mozna podivaji z jineho hlediska, daji ti rozdilny lek, udelaji jina vysetreni. Tim, ze to zkusis v Italii bude tvuj manza mozna pod mensim stresem z cestovani apod. Musis si to v Italii platit, nebo ti zakladni vysetreni provede rodinny lekar? Zkusila jsi vitaminy, femigrad apod?Hodne stesti 🙂

violoncielka
24. apr 2008

Asi mas pravdu kitten no porozpravam sa o tom s manzelom.Uzivam materna vitaminy aj chlap uziva bioarginina(to mu predpisal doktor tu).femigrad som neskusila.neviem ci si to musim platit v Ita(ale tu sa plati skoro vsetko).No a tie centra tu v Italy nie su az tak zverejnene.(vies Rim a sv.otec) Ale uz som si nieco nasla blizko nas.No pojdem na to.Mozno pojdeme na dovolenku na Sk a mozno predsa len skusim aj ten Martin.Ved od nas je to 800 km do Prievidze.Aj ja tebe drzim palce 🙂 .Do oplodnenia

mirusch
24. apr 2008

Violoncelka a robili ti priechodnosť vajcovodov, keď ste boli na IUI? Dávaš mu vitamínky? Selén, zinok, Coenzým Q10, L-carnitín... to by mohlo trošku spermijkám pomôcť. Zisti si centrá aj v IT, uvidíš, možno sa ti niektoré zapáči. Ak však trváš na Martine, tak ok, tí sú tiež dobrí. Len počas stimulky, odberu a ET a aj potom ešte 2 týždne, čiže mesiac-mesiac a pol musíš byť v SR. Vieš o tom...Vtedy nemôžeš cestovať hore dole.

Kitten, tak to máš pravdu, 3 roky je dlhá doba, celkovo zdravotníctvo v UK je o držku.

Ale držme si palce. A do oplodnenia 😀 - to sa mi páči 😅

violoncielka
24. apr 2008

Mirusch nerobili mi priechodnost,lebo lekar povedal,ze to nie je potrebne(kedze som nic zavazne neprekonala).Vidis to som sa teraz cez mail pytala mudr.v martine ako to vlastne cele prebieha-ako dlho budem musiet ostat na Sk.Hovoris,ze aj pocas stimulky?musim byt na Sk?preco?Ak chces napis mi ako to vlastne cele prebieha.Ciao