Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
6. júl 2009

lubi no dufam, ze sa amnio vyhnes, ja sa toho bojim jak cert kriza 😖
ja nemozem porovnavat, aka je starostlivost v tehu u nas a tu, ale moj lekar v SR bol tiez podobne vybaveny ako teta tu, tak uvidim ci nejake vyhody vyplynu...

mirusch
6. júl 2009

Kleo, vraj teta 😀 Ja som nebola v SR s gyn. spokojna. Ked to porovnam s DE tak vobec nie. Uz len to, ze clovek vyzleceny a tak vedie rozhovor s Dr., to bol brutal. Tu je to uplne fasa.

Lubinka, verim, ze sa bojis, ale ak bude treba, tak radsej chod. Poznam babulu, co bola, dokonca aj Blackie z tejto temy, no problem a su si na istom, ze je vsetko ok. Ak si vsak rozhodnuta dieta mat, aj keby bolo nieco nie dobre, tak amnio netreba, si myslim.

kleopatris
6. júl 2009

to moj lekar na slovensku mna pozval dnu, pokecal si so mnou a potom mna poslal vyzliect a po vysetreni obliect a potom so mnou rozoberal co a jak. len jedine plus co mna tu napadlo je, ze nastroje boli teple a v SR studene 😀 ale co sa kompetentnosti tyka, tak neviem, ja mam stale akosi vyssiu doveru k svojmu exlekarovi v SR 😒 u tety mam pocit, ze som jak dalsi tehotny kus dobytka 😒 ale mozno je to len prvy dojem, uvidime neskor

konecne sa schladilo a prsi, tak som zase o kusok stastnejsia 😀

mirusch
6. júl 2009

Kleo, vsade su aj super aj o nicom lekari. V DE sa mi paci, ze lekari - vsetci - maju viacero miestnosti, na odbery, na pohovor, na vysetrenie, recepciu...Tiez, ze gyn. tu vsetci maju sono, do jedneho, aj ine dolezite pristroje, ortoped a zubar ma röntgen, cize nemusim napr. s rozvrtanym zubom cez cele mesto ako v SR. Ale prveho gyn. v DE som mala slovaka!! Len uz siel do dochodku, co sa mi zdal ako podraz, lebo vobec nemal dochodcovsky vek.
Dolezite je, nech ta prevedie tehotenstvom v poriadku, no nie? A ked nebudes spokojna, tak jej to kludne povedz, hlavne ak si platis. Ze pojdes inam... 😀 Trosku vydierania nezaskodi.

lubinka9
6. júl 2009

kleo tak ja mam tie iste pocity ale presne naopak 😀 Na SK som sa citila ako dalsi tehotny kus, este som sa ani poriadne neobliekla a uz bola vnutri dalsia tehula. A to nehovorim o kvalite UTZ a ineho prislusenstva, ked ta vysetruje lekar na "koze" pricom pod tebou je zaschinajuca krv od predoslej pacientky. Vonku som bezne sedela v permanentnom prievane, cakala 2-2,5h, teraz som cakala 7 min mimo termin. Toalety neporovnatelne, ziadne kamenne tvare, sestricky a panie na recepcii cvrkaju, mily pristup, necakas.. Sedis na makkych stolickach v pekne vymalovanej a ozdobenej cakarni.

To som ale chodila k statnemu, v sukromnych centrach na SK je to urcite ine.

Jasne aj na SK natrafis na dobre.. Ja mam ale na SK len zle skusenosti, hovorim o gynde, prakticku mam na SK bozsku. A hlavne nepochopim, naco si od teba pyta sestricka telefon ked ti potom neoznami pozitivny nalez a necha ta cakat 3 tyzdne v nadeji, ze je vse OK. Pritom slo o opakovane testy a vysledok bol zvyrazneny oranzovym zvyraznovacom. A podotykam, ze ma mal v starostlivosti primar, vybavene po znamosti.

Slovenka som ako repa (mam to aj v priezvisku 😀 ) ale s urcitymi vecami sa nezmierim a budem na ne nadavat. Nemci su drahi ale za tu cenu dostanes nalezitu starostlivost. Na SK ked si chces zaplatit nadstandart tak ti ho statna nemocnica ani nedokaze poskytnut lebo na to nema podmienky.

viem, ze je to o peniazoch ale aj o ludoch. som sa nejak rozpisala 😅

kleopatris
6. júl 2009

no ja viem, ze v DE je to tak...moj manzel tiez furt mrmle odkedy sme tu. ja som v DE tu cest nemala ☹

tu v Rakusku mi to prijde, co ja viem....no platim si za to a jasne vybavenie super, ale dnes rano jak som isla na krv som cakala asi 40 minut a nemala si ani kam sadnut, lebo bolo plno....a nemusim asi hovorit ake to je stat 40 minut, ked sa cloveku chce grcat...potom si ale nejako asi uvedomili a zaviedli mna niekam a prisla DR.osobne a zobrala mi krv...ja neviem, si myslim pomaly, ze rakusko od slovenska zase daleko nebude ☹ musim podotknut, ale ze aj v SR som mala sukromneho lekara 🙂 ja sa nechcem stazovat, len som smutna, ze sme tu a ticho vam zavidim 🙂 ale mozno pri druhom si vychutnam aj ja tento nadstandartny standard v nemecku :D

mirusch
6. júl 2009

Kleo a uz robite nejake kroky, aby ste sa vratili? Lebo viem, ze velmi chcete, ale chcenie samo o sebe nestaci. Ja som inak na Rakusko pocula to iste - z pohladu SR sa mi zdalo ako uzasne, ale z pohladu DE uz teda nie. Hlavne ked baby hovoria to iste, co ty.

kleopatris
6. júl 2009

no snazime sa viac menej, ale teraz je to take neiste vsetko ☹ a hlavne ziadne poriadne joby...ak drahy nieco vidi, vzdy sa bewerbuje (teda doteraz 2x) a nic z toho, vsetci si nechavaju cas a zda sa nam, ze tie pracovne ponuky su "fingovane" aby vyzeralo,. ze sa firmam dari dobre....takze s nejakym skorym navratom neratame ☹ aaach jo, skoda, ze prisla ta blba kriza....

ale aspon sa mi podarilo draheho ukecat, ze ked uz tu musime kysnut este minimalne rok, tak nech aspon hladame iny byt 🙂 tak uz len dufam, ze najdeme nieco obytne...horsie jak v tomto byte uz nam asi byt nemoze....

mirusch
6. júl 2009

Kleo a nechce ten tvoj najat nejakeho cloveka, co mu s tym hladanim prace pomoze? Viem, ze sa to robi a ide to potom rychlejsie.
Mas pravdu, ak nie si spokojna s bytom, radsej mente, predtym ako uz nebudes vladat nic 😉

No, pisala som Schnucki novinku o Lubinke, tak sa tesi, blahozela a vsetkych vas pozdravuje, napozajtra ma prvu skusku, tak sa drvi.

monasek84
7. júl 2009

No uz jsem tu 🙂 dneska by to mohlo byt klidnejsi, snad... 🙂

Lubi: gratuluju!!! tesime se s vama 😉 🙂

A co ostatni? jak se mame? My uz SNAD budeme dneska vedet termin operace... pokud nas teda zse neposlou za nejakym dalsim doktorem.... 🤐

mirusch
7. júl 2009

Monasek, tak drzim palce, napis potom ako ste dopadli. A nedajte sa.

Ako sa mate vsetky?

monasek84
7. júl 2009

mirusch: nedame 🙂 na to jsme oba moc tvrdohlavi 🙂

Jinac dneska se mam dobre, v praci konecne trosku klid, tak mam cas pokukat po netu co noveho 🙂

mirusch
7. júl 2009

No teda babule, zavrieme to tu ci ako? 😕

zuzka11
7. júl 2009

nezavirat, prosim! 😉 Klea a Lubi maji omluvu, od zachodu se pise tezko,a le co ostatni? No dobre, jeste Schnucki......ale zbytek? Blondy? Kamosky odjely, tak mas zase nas, ne? 😀

U nas dneska padl vylet - hnusne pocasi, stridave prsi, tak jsem se vypravili s P. - ma tyden dovcu...do knihovmny a pak obhlidnout jednu restauraci na Abschiedsparty a dorazili jsme az ted......

Mony - tak co termin, mate?

Miri - co ty, odpocivas dneska?

schnucki
7. júl 2009

ahooooooooooooj holky,

tak hlasim ze na zkousku pristi stredu jsem jakstaks pripravena, a na zitra??? .... mam prave fazi, ze kdyby to nevyslo tak si to zopakuju v zari ... takze co, se nebudu stavet na hlavu 😀
ale pockejte zitra 😝

doufam ze se mate vsechny bajecne .... nestiham jako vzdy docitat, ale ted se tu zas budu objevovat casteji 😀

lubi jeste si dovoluju blahoprat osobne .... a dekuju mirusch za informace 😉

zuzka11
7. júl 2009

Schnucki - zitra strasne moc drzim palce, zadne reci o opakovani, proste to zitra vyjde!!!!!

Ja se musim pochlubit - PORAZILA JSEM ETASE v AGRICOLE 😀 Je to strasny uspech....nevim jestli znate, nva stolni hra, propadli jsme tomu, je odne o taktice, logice a muj uskocny a skodici muz skoro porad vyhrava...jednou s emi podarila remiza, ale vyhra ne, az dneska....tak jsem pysna, ze az litam u stropu 😀

Zitra kontrola gyroska, doma uzavirame sazky kolik bude vazit......

Mony - co ten termin, dostali jste?

Kocky, co vy ostatni, jak se mate co delate?

mirusch
8. júl 2009

Bre ranko. Ja som dnes nepouzitelna. Este ze idem do muzea. Vcera som polku dna trcala pri telke, manzel sa odstahoval s PC do spalne a nevyliezol 😝 Ale nastastie sa zdrzal komentara. Kukala som rozlucku-pohreb MJ a bolo mi smutno. V mojej hlave sa to proste nestalo a hotovo.
Pocasie radsej nekomentujem. Ako som predpokladala - z 30° na 15°. Posrate nemecke pociasie! ☹
Ozvem sa poobede. Papa.

monasek84
8. júl 2009

Ahojte kocky ... tak termin mame... 7.9. nastupuje do nemocnice, 8.9. operace a 9.9. se jde domu 😨 dva tydny predtim jde jeste k urologovi na horm.injekci a nove hormonalni testy, tak doufam, ze uvidime nejakej zlepseni... no a pak, jak se srovna po operaci uz to muzeme zacit resit... pravdepodobne pres nejake centrum, snad bude co resit... 😖

Sem dneska nejaka negativistka... ale to bude tim pocasim .... 😕

lubinka9
8. júl 2009

Ranko,

kocky az take zle to nie je chvalabohu. Po navsteve u Dr. som trosku ukludnila nervy tak je to lepsie. Mam ale zaludok pocas dna na vode a ked ma schyti vlci hlad je mi fakt zle, to musim hned aspon par hltov vody vypit.
V piatok cestujeme na SK, to dufam, ze mi nebude prave zle, ideme autom.

a co vy?

zuzi, drzim palce, nech to dobre dopadne!

mona, tak slava aspon, ze mate ten termin a veci sa pohnu. Drzim palce.

miri, MJ som kukala aj ja vcera ale nejak to bola na mna miestami silna kava tak som potom prestala pozerat. no a dnes som kukla zaznam ked hovorila jeho mala dcera a ma to totalne odrovnalo. Bolo mi to treba? Nervov mam i tak dost..

schnucki, diky a drzim palce na skusky, to zvladnes!

kleo, ako? stale doma?

drzte sa kocky a pekny den zelam 😵

kleopatris
8. júl 2009

ahojky 🙂

no ja som stale doma, ale uz mi to zacina liezt na mozog...sak neviem co so sebou :( furt je mi na grc, nemozem dokopy nic jest, namiesto aby som priberala chudnem....no vsetko naopak 😠 jedine co dokazem je furt spat...

aj my sme pozerali toho MJ, a bolo to pekne, sice az na par "umelcov", ktori si tam podla mna nezasluzili byt, to bolo fakt pekne. a na konci jak som videla tu jeho dceru tak som sa aj ja rozplakala ☹ chudatka deti

schnucki aj ja drzim pasticky na dnesnu skusku (aj ked mozno uz mas aj po nej) 🙂

lluciferek
8. júl 2009

dobré ránko,
včera jsme se vrátili z Dublinu.Výstava neměla chybu!!! Nejvíce mně upoutali embria a krom těch,které měli sex nedobrovolně necápu,jak někdo může jít na potrat Vidět to v knize a naživo je fakt velký rozdíl.Chtělo se mi tam strašně brečet.Už to 6 týdení mělo tečky na hlavičce a pahýlky jako ruce a nohy . No fakt jsem se tam hodně dozvěděla. Taky jsem tam pochopila,proč mi dokto řekl,že nemám moc času na mimčo,protože se znehodnotí vajíčka.Byl tam neléčený vaječník napadnutý cystami a to byl hnus. Taky zdravé plíce se srdcem a vedle toho od kuřáka! Ale ta výstava je asi i u vás že?

Jinak jsme teda strávili konečně normální noc spolu 😀 Ale mám zase bolesti a tak to vypadá,že tam jsou zase cysty.Zítra začínám brát další balení těch hormonu.No jsem zvědavá jak dlouho nám to bude trvat a co všechno tomu bude předcházet. 😔 Jdu vás dočíst. Teda aspoň letmo.

mirusch
8. júl 2009

Tak, muzeum ma zase potesilo. Mali sme tam 46 deti 😨 No vlastneho slova si tam clovek nepocul.

No teda Kleo, Lubinka, ani vam velmi nezavidim, ze vam je zle. Ja som sa teraz fajne napapkala, plus Minonky, no nie je mi dobre 😀
Lubi, prajem ti, aby ti nebolo zle, aj ked ja by som sa teda bala asi autom ist. Pre istotu si zabal sacky, chi. A nezabudaj pravidelne, aj ked malo jest, to zvykne pomoct, aby ti neklesla hladina cukru. Alebo hroznovy cukor. Ako dlho ostanes?

Luciferek, no teda, na akej vystave si to bola! Mna to sice zaujima take veci, ale dobrovolne by som uz asi nesla. Raz som bola a stacilo. A tie hormony, co beries, to je co zac. To je teraz aj zbytocne sa snazit, nie?

No a MJ, znasala som vcera ten Memorial statocne, az na par okamihov. Mariah C. tam nemala co hladat, uplne nanic to odspievala a ona s nim vobec nic teda nemala do cinenia (ale o to si viac ludia uvedomia ako super to odspieval MJ). Ale dojal ma Stevie Wonder, Magic Johnson ked spominal tie Kentucky Fried Chicken, samozrejme dcera na koniec, to nebolo planovane, sama sa tak rozhodla a este par inych momentov. Nech je ako chce a nech sa nadalej rozprava co chce, dolezite je, ze MJ tu bol, ze sa s nami podelil o svoj talent a ze urobil zivoty mnohych lepsimi. Moj urcite.

lubinka9
8. júl 2009

miri, naco sacky, stiahnem si za jazdy okienko 😀 Ale nieee, s tym jedenim mas recht, ja musim casto v malom, tak zajedam raz jablko, raz paradajku, potom banan,.. A ideme min. na tyzden. Drahy ma dovo az do 27.7. Ale cely cas na SK asi nestravime.
mnam, minonky, nedrazdi.. Som rada, ze ta praca bavi 😎

luciferek asi mysli vystavu "Body", ja som na tom bola v Rakusku, parada len ma uz k zaveru expozicie chytal hrozny hlad nechapem 😅 Miestami to bolo silne, ako ta stiahnuta koza z celeho cloveka. Je to ono vsak luciferek?

blondynka400
8. júl 2009

Ahoj holky,

jdu vás zas jen pozdravit... 😎
Miminko, je ok, odpovídá začátku 12tt a má 4 cm. NT sreniing negativní. Tak to je asi tak hlavní. Mějte se hezky a snad se na vás zas přijdu brzy podívat 😵

mirusch
8. júl 2009

Blondy, mala by si sa prist podivat, uz ti ide internet? Nejako nas flakas clovece! Ale tesim sa, ze miminko je ok, super, super!

Lubi, tak sa potom ozvi, ci vsetko ok. Mas v SR internet?

lubinka9
8. júl 2009

miri, jasne internet budem mat. Pridem vas kuknut.
No snad bude vse ok, dalsiu kontrolu mam az 27.7. dufam, ze dovtedy nebude ziaden problem a ze aj kontrola dopadne ok. To je dovtedy kopa casu.

a kde su ostatne? simon, lenkove,..

lluciferek
9. júl 2009

mirush: nevím jestli je zbytečné se snažit,protože doktor řekl,že by to mohlo pomoct,tak asi ne.Ale mm šílené bolesti a tak vím,že tam je cysta a k ovulaci tím pádem nedošlo 😔 Tabletky jsou to známé.jmenují se Provera a je to progesteron.

mirusch
9. júl 2009

Luciferek a nepomohlo by, keby ta Dr. odsledoval a v case, ked by malo dojst k ovulacii ti dal injekciu na vyvolanie ovulacie? Nech ti folikul praskne? Nejdes za nim kvoli cyste? To nie je bohvieco, mat take bolesti. Poznam 😔

mirusch
10. júl 2009

Ok, vzdavam to. Vsetci dovolenkuju...

monasek84
10. júl 2009

mirusch: nezoufej, jeste jsem tu ja a ja dovolenkovat nebudu ☹

jak se mate? to je pocasi, co?? 😒