Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kitten
30. apr 2008

Dobre rano vsem! 🙂 Nam tu dnes krasne sviti, mela bych asi zacit zahradnicit !ahoj mIrusch! Kdy razis do BarceloNY? Alespon prijdete na jine myslenky a snad se ti udela lepe! 😉 Vitej lenkove, nazen manzu na spg - protoze on ma 50% vliv na uspech. Je dobre to zavcas vedet. My se rok snazili a snazili a pak zjistili ze mame malo spermijek. Urcite si da rict (memu to trvalo tak 4 mesice nez sel - oni maji pocit ze je to utok na jejich muzskost) 😉

meleri
30. apr 2008

caute holky tak se už s vámi předběžně loučím páč zítra brzo ráno vyjíždíme! Tak se pak ozvu jak přijedu asi za necelé dva týdny.

mějte se moc pěkně a at se vám daří! 🙂

kitten
30. apr 2008

Peknou dovcu Meleri! A opatruj se!!! 🙂

mirusch
30. apr 2008

Meleri, prijemnu dovolenku 😵 Vasa prva rodinkovska dovolenka 😵

Kitten, no, najprv ideme s manzelikom do Dublinu, o 3 tyzdne a potom idem sama do SR-on nema tolko dovolenky a cestou nazad skocim s kamoskou na den do Barcelony - zaciatok juna. Teda, taky je plan, dufam, ze to aj tak vyjde. 😉

kitten
1. máj 2008

Uzijte si Dublin! Jsou tam desne zacpy - porad stavi nejake silnice apod. Na jak dlouho tam budete? Dejte si Irish Breakfast - mnam - me chutna vic nez anglicky.x

mmmk
2. máj 2008

Holkyyy, kde jste? Ted jsem nakoukla a bojim se tu sama 😕 😅 😀 😀 😀

mirusch
2. máj 2008

Ahojte 😀 Tu som Mmmk, ale ty si už asi preč... 😕 Tož, včera som oslávila sviatok práce prácou, ale konečne som si porobila, čo som dlho odkladala - trošku reorganizácie v pivnici a poriadny puc kúpelne, objavila som Bref, ktorý naozaj bieli, uf, roky hľadám niečo, čo mi odstráni nánosy z pračky, tak som našla. Pri tej príležitosti som vybielila všetko, čo som videla 😀 Dnes sme trošku nakupovali a teraz sa chystám upiecť svoj prvý Cheesecake - Käsekuchen v živote. Tak držte palce.

Kitten, no my budeme bývať u môjho bratranca mimo Dublinu, sme tam takmer 4 dni, tak sa teším. Trošku anglickej atmosféry zase...teda írsko-anglickej 😅 , skúsim ten Irish breakfast ak nájdem. Bože, mne tak UK hrozne chýba, aj keď by som tam asi nežila kvôli zdravotníctvu a iným drobnostiam, ale tie 3 roky sa mi pozdávali 😵 Je to proste môj tretí domov. dúfam, že budem rozumieť írskemu prízvuku... môj manželík vie výborne anglicky, ale keď bol prvýkrát v UK, tak iba oči pučil, nerozumel im najprv nič 😀

Inak dúfam, že ste ok, ja sa teším na vraj slnečný víkend.

mmmk
2. máj 2008

Mirusch, ja prvni den v Londyne nerozumela ani slovo (ani hlaseni na Victoria Station) 😀 Zlepsilo se to postupne tak do tydne. Irsky nerozumim vubec nic 😅

Na to cisteni pouzivam Cilit Bang, je to super na takove ty usazeniny vodniho kamene a mastnotu 😉

mirusch
2. máj 2008

Mmmk, budem potom hlasit, kolko som rozumela 😀 Inak, Cilit Bang som tiez skusala, nic moc - hlavne na pracku, ale Bref Power Hygiene-taky modry- je ako zazrak. Smrdi rovnako ako kedysi Savo v SR, fakt som sa prekvapila ako rychlo vsetko zmizlo a bez drhnutia.
Hm, take trosku odbocenie... 😀 😀

mmmk
3. máj 2008

Miri, to vubec neva, protoze me uz vytaceji reci o snazeni, snazim se to je fakt, ale o napsani diplomky a o jine zalezitosti, nez mimco 😎 Tak, jak psala Ivca, proste hresim na svuj vek a jedine, co pro to udelam, je ta laparka 🙄 Kaslu na vsecky kontryhely, femigardy a leky 😠

mirusch
3. máj 2008

Mmmk, si na dobrej ceste - dobrý prístup 😀 Ja som prestala merať BT, kašlem teraz na všetko, sústredím sa na koniec júna a IVF. Tá laparka u teba je dobrý krok, ktorý ti buď potvrdí, že si ok alebo ukáže problém. Okrem hormónikov, ale veď si v dobrých rukách teraz. Ja ešte doberiem Femigard, keď ho už mám a navyše vraj pomáha pripraviť pred IVF, tak teda ok.
Dnes je tu úplne nádherné, úžasné počasie, deň o ktorom som snívala celú zimu. Vypadli sme s manželíkom na prechádzku okolo jazera, v tričku, dokonca som si pobehala bosá po piesku, no nádhera. Aj som poprala, už je aj posušené v záhrade...hneď sa človeku lepšie pozerá na svet 😵 😀 . Hádam bude viacej takýchto dní, minulé leto bolo otras. Aj auto sme vyriadili, pekne šamponikom Nivea, výborné na okná... 😀
Idem sa trošku venovať španielčine...

ivana98
autor
3. máj 2008

My tu mame paradne pocasie... a upratovat sa mi nechce 😝 len sa hodit na luku a citat knihu.... skoda ze je prave Snooker-WM, my sme zavislaci, takze zajtra asi budeme kukat do bedne 😎 😀

mirusch
3. máj 2008

Ahoj Ivuš 😀 Snooker, hej, aj my sme závisláci, ale tento rok to až tak nesledujeme...Iba občasne. Joj, kde sú tie časy, keď som v Londone skočila ku kamoške čo bola v milionárskej rodinke a hrali sme snooker-vtedy som ale ešte netušila nič o pravidlách... 😀
Uf, keby sme tu mali lúku, tak som aj ja na nej. My máme len malú zarastenú záhradu, sme v prenájme, čiže len dúfame, že domáci niečo s tým spraví, ako sľuboval...ach jaj. Ale neva, na vyvalenie sa na lehátko to stačí. Dnes sa mi ale nechce, prechádzka stačila. Dobíjam si baterky, ja fungujem na slnečný pohon 😅 ...

rosienka
4. máj 2008

caute zahranicne snazilky, necitala som vsetko, tak je tu nahodou nejaka aj vo Svajciarsku? Davno som sem nezavitala, ale kedze idem zanedlho znova stimulovat, tak mi treba nejakej psychickej opory, hehe 😀

lenkove
4. máj 2008

mirusch, kitten,
diky 🙂
ja sa mam psychicky o cosi lepsie, mala som krizu asi z choroby 🙂 teraz si zacinam namyslat, ze som tehotna, som v 21 dni mc, nemam ziadne priznaky, ktore predtym v tomto case byvali a nechutia mi moje oblubene jedla: zelenina a jogurt s vlockami 😀 kedze sa snazim chudnut racio stravou, je to pruser, zelenina je hlavna zlozka mojej stravy 🙂
S manzelom sme sa dohodli, ze v juni sa objedna na spg. Zatial sa odhodlava, statocne moje chlapca 😀

rosienka,
podporujem ta, ak stojis o podporu od psychicky vystavenej snazilky 🙂 neviem o tvojom pribehu, ale zelam ti vela stastia!

rosienka
4. máj 2008

lenkove - dakujem, urcite tu nie si jedina "vystavena" 😉 Som tu citala prispevky od zien uz skoro na pokraji zufalstva a po par mesiacoch uz mali v profile nejake to ciselko tt, takze motyka casto vastreli 🙂

Ja mam asi taky problem, ze kvoli manzelovi som sa dostala na IVF+ICSI a raz bolo neuspesne a o 2-3 tyzdne sa chystam na dalsie a dufam, ze posledne, lebo su to dost nervy a ostara so stimulaciou... ☹

mirusch
5. máj 2008

Ahoj Rosienka, nebola si ty aj u nás v IVF téme kedysi dávno? 😕 No, v každom prípade tentokrát to vyjde, musíš tomu veriť a presviedčať sa o tom, pozitívne myslenie to istí. My ideme tiež na ICSI v júni... 😉
Budem na teba myslieť...čo budeš pichať?

Lenkove, uf, tak teda dúfam, že motyka strelila 😵 Nepreháňaj to s tým chudnutím. Ako budúca mamička potrebuješ v sebe veľa vitamínikov a minerálov a takých vecí a niektoré získaš len z mäsa, čiže vyvážená strava, oki? Nám sa osvedčilo cez deň jesť čo chceš - ale mäso so zeleninou a potom zemiaky samé inokedy... a na večeru len šalát - čiže žiadne kolehydráty ako chlieb, zemiaky, cestoviny, aby si telo v noci oddýchlo...Manželík takto chudol - pomaly, ale isto. A to si aj čokoládku doprial.
Inak, máš statočného chlapa 😀 😀 Hlavné je, že sa odhodlal ísť na spg. Nezabudnite, že 5 dní abstinencia predtým! 😕

lenkove
5. máj 2008

Mirusch,
k "diete", to co pises znie ako delena strava 🙂 . Ja jedavam aj masko, dokonca kazdy den, vlastne jedavam vsetko okrem sladkosti a chipsov (ale obcas si dam, no nie ako predtym, kazdy den, ze ano). A tak ako pises, lenze obedy mavam normalne, na vecer sa snazim salat s nejakym maskom ci vajickom 🙂 takze ziadne boje o mna 🙂 nooo, a zeleninu by som mala ku kazdemu jedlu, len teraz e-e . No ak motyka vystrelila, tak budem velmi stastna... Ale radsej na to nemysliet, viete aka je potom ta mrcha kruta, ked si "namyslate" ach jo..
drzte sa vsetky!

mirusch
5. máj 2008

Lenkove, hm, ja viem, že to znie ako delená strava, ale nevyznám sa do nej-ovocný deň, zeleninový... to ani nesledujem. Len viem, že manželíček pekne chudol, keď sme k mäsu dávali len zeleninu. Ale na to, že nechápem ako diéty fungujú a naordinovala som mu to len tak podľa "sedliackeho" rozumu 😅 tak som bola na seba hrdá, lebo za 2 mesiace šiel cholesterol o tretinu dole, čiže do normy 😵
No a čo sa týka teba, tak to poznám tie pocity, preto som si povedala, že už sa sledovať nebudem a hotovo. Lebo potom som len smutná, že motyka nestrelila. Aj keď isto, že červíček hlodá....ale tento mesiac na to kašlem, snažím sa zamestnať niečím iným a sústredím sa na IVF. Uf. 😔
Aj ty sa drž! 😉

violoncielka
5. máj 2008

Ahojte zenusky,tak po 4 dnovej "dovolenke" som tu spat.ja teraz velmi nestiham pisat,lebo sa chystam na jeden konkurz do orchestra.. 😝 co je aj dobre,lebo sa nezaoberam myslienkami typu (XY).Styri dni sme boli u svokrovcov(aspon som nemusela varit)ja nastastie s nimi vychadzam velmi dobre,tak bolo celkom fajn.Dnes moje deti v skole mali koncertik,tak som celkom spokojna.aspon taketo deti mam aj ked jedna ma 17 rokov ,ale je tam aj mala Eliza 6 rocna (take slniecko).Uvidim,ci ma riaditel necha ucit aj nabuduci rok-lebo teraz som iba suplentka.
Lenkove co sa tyka delenej stravy-moja mama perfektne schudla,ja som to neskusala,ale po clostylbegite sa aj pekne krasne musim zacat pozerat po niecom 😉 delena strava by mala byt super,aj ked my si teraz nemozeme velmi dovolit chudnut...ja si stale hovorim po porode sa pustim do toho 😀 ale kila idu hore,tak si idem aspon kupit kolieskove korcule.
Mirusch,kolko si cakala na laparoskopiu v Nemecku?Tu v italy som sa docitala,ze aj 6 mesiacov-zavisi to od nemocnice a poctu pacientov.inac ja sa opytam,ci nie je lepsia hysteroskopia.A mozno sa hned rozhodnem pre IVF,vies my mame pomalsie sp 😝.Ty to mas fajn,ked uz vies termin...mna este len cakaju vsetky tie uradne zalezitosti 😠 .
ahoj rosienka.... 🙂

mirusch
5. máj 2008

Violoncielka, no, ja som išla na laparku len kvôli bolestiam a cyste, priechodnosť mi nebolo treba robiť - kvôli IVF. Ale pri laparke sa to oveľa lepšie ukáže ako len s kontrastnou látkou pod rontgenom...a zároveň môžu prípadné zrasty odstrániť. Ja som nečakala, vypísal mi lekár papier do nemocnice, o 2 dni som už šla na predoperačné vyšetrenia a o ďalších 5 dní bola laparka. Čiže týždeň. Aj keď to mohlo byť tým, že som mala cystu a bolo to treba riešiť rýchlejšie...Neviem ako sa čaká inak. A to som bola len v obyčajnej mestskej nemocnici, ktorá ma nadchla, predtým som bola vo Frankfurte a teda nic moc ten prístup, iba ma predávkovali liekmi proti bolesti.
To vieš, ja som už termín mala v októbri, ale dostavili sa problémy, tak som zvedavá teraz... 😕 Teraz som si termín určila sama, sme samoplatci, čiže nemusíme ísť cez papierovačky.

To máš super, že učíš, hádam ti to predĺžia...ja som tiež učiteľka, ale ešte som poriadne prácu nehľadala a to čo áno, tak nebolo miesto. Ja by som tu chcela učiť angličtinu, lebo s tým, čo som vyštudovala, si tu nepomôžem. AJ som už učila v jazykovke v SR a teraz súkromne. Veľmi ma to baví...

ivana98
autor
5. máj 2008

ahojte dievcata,
chcete trochu povzbudenia? urcite sa nam to podari 😀 😵 😉 😵
inak pamatate si Mirkson z Californie? tu som nacapala v decembrovkach 2008 a Mumu z Mexika zase vo vitaznych grafoch - takze januarovka 😉 ani sa nam neprisli pochvalit 😝
a nabuduce sme na rade my! motyky pekne postupne vystrelia 😀

violka, ja este stale neviem ako dlho budeme cakat na laparku... este som si stale nedohodla termin 😅 ale napravim to, slubujem.
mirus, my sme boli minuly vikend hrat snooker - no vacsina bodov padala za fauly 😀 ale aj tak sme sa zabavili a jeden frame som dokonca vyhrala 😉 ak by ta to zaujimalo, tak prave vrcholi finale WM 😵
rosienka, vitaj 🙂
pekny vecer vsetkym 😵

mmmk
6. máj 2008

Ivi, vzpominas, kolikrat jsme byly v nemeckym tematu na rade? Z kolika mych kamaradek ja uz byla na rade? Kaslu na cele snazeni, na laparku pujdu, pac mi dokor rekl, ze me tam chce videt i za cenu, ze by me tam sam odvezl 😅 Ale na cele snazeni dlabu, mym ditetem ted bude moje diplomka a pak si hodlam najit traumjob (predtim to bylo stat se maminkou, tak musim prehodnotit svoje träume 😀 ). Jeste jsem nasla zajimavy odkaz o PCO http://www.stopneplodnosti.cz/czech/concern/Inf...
Takze jsem fakt jasna, ale treba bude drilling zazrak. No nic, bezim se ucit 😎

violoncielka
6. máj 2008

mmmk,ja dufam,ze zazraky sa deju 🙂.a co studujes? Ja sa tiez chystam na laparku,alebo hysteroskopiu,no a potom ak to nezabere so uz odhodlana ist na IVF.No my vsetky este musime trosku zabojovat.Ja sa tiez musim naucit prijat situaciu,taku aka je...a hlavne nezabudat,ze vsetko okolo plynie dalej .Mozno sa musim naucit nelipnut nad mojim velkym snom stat sa mamou....a co ak mi to nie je sudene?,lebo aj takato verzia moze nastat. ☹ .nesmieme si tymto problemom pokazit ostatne stastia co mame.
No aj ja bezim studovat,lebo vo stvrtok idem do verony na konkurz do orchestra 😝 .pa a prajem vsetkym pekny den

lenkove
6. máj 2008

Dievcata,
velmi vas obdivujem ako davate vsetko do toho, aby ste mali mimi. Drzim vam palceky, nech vystrelia motyky, ci podaria sa IVF, velmi, velmi...

A to s tymi zivotnymi planmi, ach jo, tak to dobre poznam... Ja som si tiez veci inak naplanovala a teraz som obcas podrazdena. A to ani nie z toho, ze nemam dieta, s tym sa clovek moze zmierit, alebo to riesit napr. adopciou, ako skor z toho, ze mi nevychadzaju "zivotne" plany a ja sa citim velmi bezradne... ☹ Ale ta skola ktoru sa ja mam naucit je asi o tom: prestat si chciet zariadit zivot presne ako chcem, a nechat to na ZIVOT ☹ ach jo...
V maji idem na par dni na sk, uvazujem nad navstevou psychologa 🙂
pekny dnik 🙂

mirusch
6. máj 2008

Ivus, majster v snookeri je moj oblubeny... 😀 Aj ked pred par rokmi vyzeral lepsie - s dlhymi vlasmi...

Mmmk, schvalujem tvoje postupy, teraz je prednejsia diplomovka, to je jasan, ale po laparke sa tak nenapadne snazit mozete, nie? 😀

Voloncielka, tebe silno drzim palce na konkurz!!!!! 😵 Tiez som sa zamyslala nad tou verziou, ze mozno mi nie je sudene stat sa mamou, ze som tu kvoli niecomu inemu...hm, tak uvidime.

Lenkove. Ja som ti tiez taky planovity clovek, niekedy si sama leziem na nervy. Ale postupne som sa naucila tomu, ze niekedy to, ze nedostaneme, co chceme, je pozehnanim. Keby som ja napr. dostala, co som chcela a strasne som o to bojovala, tak som nezazila to, co som, mozno teraz byvam niekde v USA...Ked sa pozeram naspat, tak sa mi diali veci vlastne tak, aby to bolo pre mna najlepsie. Casto som dostala to, co som velmi chcela, az po nejakom casovom odstupe. Ale dostala som. A teraz som tam, kde som chcela byt. Cize ak ti mozem poradit, tak nechaj ten zivot naozaj plynut. Isto treba mat urcite ciele a predstavy, ale nechaj, nech sa ti to riesi "samo". Pros - ci uz Boha alebo svoje podvedomie - nech ta vedie a nasmerovava tvoje konanie, nech ti dava odpovede na tvoje otazky a pod. Vyslo o tom vela zaujimavych knih, ktore mne osobne velmi pomohli. Ak chces, napis IP. A co sa tyka psychologa, tak kludne chod, ten ti moze pomoct ujasnit si myslienky. Drzim palce!

ivana98
autor
8. máj 2008

halooo, kde ste vsetky? vonku na slniecku?? 🙂

mmmk
8. máj 2008

Ne, vevnitr u diplomky 🙄 Zkousky mam hotove, ale s diplomkou a jejim odevzdanim to jeste neni vyhrane 😕
Dnes mi dosla ms, uplne hledim. Doktor mi napsal utrogestan na vyvolani a rekl, ze za 2 dny to dostanu a ta laparka vyjde, jak ma. A ono fakt jo! Pritom mi ten utros nic nedela, kdezto ten chlormadinon (neco jako cs/sk provera) byl sajrajt nejvetsi, plet jsem po nem mela jako pubertacka a mesic trvalo, nez jsem se z toho dostala. Nemluve o mastnych vlasech uz druhy den po umyti atd. A ms chodila i 10 dni po dobrani 😠

ivana98
autor
8. máj 2008

to vazne?? tak to tiez cumim. zeby si s tvojim telom konecne vedeli poradit? 😵
gratulujem ku skuskam! takze uz nikdy ziadnu dalsiu skusku? Ak teda nahodou nezacnes znova studovat... 😅

mmmk
8. máj 2008

To jako vazne 😵 Uvidime, co laparka. Stejne je divne, ze si obycejny gynekolog v CR vedel rady s mymi hormony a nikdy nikdo predtim si na to netroufnul (nebo se nechtelo)!