Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
16. okt 2009

jasne chapem:D
no u nas by si bola automaticky freigestellt...ale ja by som chcela robit...teda pokial bude moct...a robis vollzeit?

kleopatris
16. okt 2009

blondy len vediet, kedy ta blba ovu je 😲
ale ktovie mozno si to po porode rozmyslim a aj jeden pindik mi bude stacit az az 😀

blondy este taka otazka, ty mas tolko informacii, ze ta musim furt vyuzivat 🙂 nevies ake stupne ma placenta? ja mam napisane v papieroch, ze Grannum Grad 0 a neviem moc co to znamena, na nete som nasla ze zavapnenie placenty? moze byt nieco take? a ze ma 4 stupne: 0,1,2,3.

blondynka400
16. okt 2009

kleo, budeš měřit BT a ovu testy a víš to hned 😀 . A manžela pak zas znásilníš 😀

Hele tak tohle nevím, já znám akorát cervix score, tam je to taky od 0 ale až po 10....

kleopatris
16. okt 2009

no vollzeit a 40 hodin a aj piatok do 5...asi jedina firma v AT, co nekonci o 13:00 😠
vies teraz chces robit, lebo nevies co ta caka 😀 (samozrejme ti prajem krasne tehotenstvo 😵) ja som na zaciatku casto grckavala a bolo mi dooost zle (teraz grckam uz len sem tam), takze mne by nevadilo byt doma od zaciatku 😝 aj ked jasne, ze sa clovek asi sem tam nudi, ale tak zabava sa vzdy nejaka najde 🙂

kleopatris
16. okt 2009

hm tak to bude zas nejaka rakuska specialitka 😒 no musim sa opytat lubinky, mozno ma aj ona nieco take alebo bude mat po tom organscreeningu 🙂 takze lubi tymto sa ta pytam, he he 😀

a blondy ty si spominala, ze mas tiez placentu nizko, mala si to od zaciatku alebo az neskor? lebo ja neviem, kedy moja klesla 🙂 a musim si davat na nieco pozor? pre istotu 🙂

barbora87
16. okt 2009

jeee no tak to ti nezavidim ja som pred tym robila v kancle a tiez do 17 akurat v piuatok do 14 ale bolo to take o nicom kazdy den to iste teraz mam vyhodu ze mam rozne dienste
no mam znamu co grcavala az do porodu!!!!tak hovorim ze dufam ze pan boh sa nadomnou zlutuje a nebude ma az tak trapit hehe

blondynka400
16. okt 2009

kleo, no můžu se ti zeptat příští týden doktorky... Ale je možné, že to bude něco speciálně rakouského, už bych se nedivila ničemu 😀

Jojo, mám, hlavně nějak jeden cíp má nízko.... No já to vím od nějakého 19tt, o moc dřív se to ani zjistit nedá. Ale posledně už prý byla o malinko víš. Ono to nevadí a když je vše ok, s tím jak rostě děloha, placenta roste nahoru. Když nešpiníš nebo nemáš nějaké jiné problémy, vůbec se to neřeší, naopak pý to většina doktorů ani neříká, že je to tak lepší, že ženské většnou zbytečně plaší. Akorát je to pak potřeba pohlídat při porodu a mělo by se to celkově kontolovat, jestli neslezla dolů úplně, protože když ano, je nutný většinou totálně klidový zežim, tzn. akorát ležet (a to většinou v nem.)
Jinak neměla by si aboslutně nic zvědat a nosit těžší věci (to by neměla žádán těhulka, ale když má nízko vloženou placentu tak už vůbec), jinak bez omezení. Jo a ještě kdyby se vyskytlo špinění po sexu , tak sex taky zrušit, toť vše 😉

barbora87
16. okt 2009

cooo?sex zrusit?tak to je drsne....

kleopatris
16. okt 2009

drsne hehe 😀 ked ti poviem, ze my sme sa k tomu dostali doteraz len dvakrat 😀 😝 tak sa asi dobre zasmejes 😀 na zaciatku som sa bala, ze manzela ogrcam a teraz sme obaja dost unaveni (manzel pracovne, ja tehotne) a nejak sa nam nechce 😅

meleri
16. okt 2009

jej holky vy máte placentu praeviu? ☹ já to měla taky...prý to má jedna žena z tisíce..

já to měla na velkým ultrazvuku v 22 tt mi to zjistlili a pak sem už jenom ležela...:( záleží jak nízko je u děl. krčku, jestli je úplně na něm, nebo prá cm od, tak to už se nahoru neposune...

ale někomu se to opravdu posune, pokud ji nemá tak blízko, ale je třeba dávat bacha aby se nevytvořil hematom, pak to krvácí a je to krev miminka co jde ven...jak už to Blondy píše, žádné zvedání, atd, při té placentě často tvrdne břicho a přicházejí slaboučké kontrakce, celkem je dobré brát hořčík ale to asi bereš. ne..
držím palce ať je to ok...

jo sex taky nesmí vůbec být...:(( hrozí u toho předčasný porod...

meleri
16. okt 2009

teda tím nechcu strašit, moooc ti přeju ať je vše v poho! jen si dávej bacha na to zvedání..
já to totiž předem nevěděla, malovala jsem pokojík a takové věci a pak sem rovnou začla krvácet a ten hematom se mi nechtěl vstřebat a tím pádem tu placentu furt držel dole, takže se to pak se mnou táhlo..

kleopatris
16. okt 2009

meleri zatial to neni take hrozne dufam, mne Dr.povedala, ze to musime sledovat, a ja to beriem akoze ok, asi to nie je take zle, ked mi nic ine k tomu nehovorila...vraj sa vacsinou dvihne, tak budem cakat, co u druhej kontroly a dufam, ze bude mrska tam kde ma 🙂 no a predpisala mi magnezium, tak ho pijem a dvihat nic nebudem a necham inych nech za mna doma upratuju a stahuju 🙂
no a mne to zistili tiez az teraz v 22.t

kleopatris
16. okt 2009

a ty ako? uz je mliecko naspät?

meleri
16. okt 2009

ahoj Kleopatris,

je dobře že to víš předem..aspon víš co je třeba. jo myslím do 28tt je velká šance že se to zvedne..tím jak roste maternica. jo magnézko je super, já to beru pořádi teď.

jo dík, už je to v pohodě...mám za to že to bylo menstruací..jak mi začla tak bylo mlíko v tahu...

barbora87
16. okt 2009

kleo coooo????len 2 krat?????jezis to by sa moj manzel zblaznil!!!!aj ked mozno ked budem tehu tak sa tiez budem bat....ale tak ked neni problem tak moze byt sex ci???a pocujte ake vitaminy treba brat???

blondynka400
16. okt 2009

meleri, nízko vložená placenta je poměrně hodně časný jev, dr. říkal že to májí 3 z 10..... (to že je akorát níž a a žádným cípem na krček nedoléhá..). I když si to dáš vyhledat na netu, zjistíš, že je to poměrně časté...
Ty jsi měla tu vyloženě špatnou ne? Teď si nemůžu zaboha vzpomenout na ten výraz, jak se tomu říká....

kelo, z toho jsi nic nedělej, my tedy zatím víckrát než dvakrát, ale taky se frekvence silně snížila 😀 . Na začátku jsem měla zákaz, teď už sice dávno nemám, ale taky nám to vyjde tak jednou za týden. Buď je unavený on z práce nebo já z těhu 😀 . Navíc mám takový pocit, že se do toho moc nehrne, ale nějak jsem to neřešila, mně to takhle docela teď vyhovuje...

kleopatris
16. okt 2009

my sa ani nebojime, teda nebali, ale teraz budeme radsej abstinovat kvoli placente 😀 aspon si nebudeme pripadat divni, ze sa nam nechce 😀 moj manzel, to bere v pohode, ked treba riesime to inak 😀
a sex moze byt v pohode, ak lekar nezakaze 🙂
a vitaminy neviem, ja jak som pisala som brala len kyselinu listovu pred otehu a do konca tretieho mesiaca, potom nic a teraz zelezo a magnezium na predpis od lekarky 🙂

kleopatris
16. okt 2009

ja si pamatam, ze segrina mala jak jej zacala mrcha to mlieko moc nechcela, vyzeralo akokeby jej smrdelo 😅 ale hlavne, ze si v pohode a mozes pokracovat v kojeni 😵

barbora87
16. okt 2009

aha no tak to hej...len neviem moj chap by sa asi zblaznil bez sexu....na to vzdy ma silu 😀
no a ta kyselina listova je to ta folsäure?a v com to ma pomahat?lebo moj zensky mi povedal ze to netrebaaon to ani tehulam nepredpisuje....

kleopatris
16. okt 2009

no to je folsäure a ja neviem, ja viem, ze pocas tehu to pomaha proti razstepom a tak a preco pred tehu, hm..ja som to brala, lebo som sa docitala, ze to je fajn priprava na tehu 😅 ale kazdopadne s tym nic nepokazis 🙂
no pred tehu bol aj moj manzel taky, ale jak som otehu, tak sa jeho potreby uplne zmenili 🙂 teraz radsej vecer ohmatava brusko aby citil kopkanie a to ho asi dostatocne uspokojuje, he he

blondynka400
16. okt 2009

barbora, no ten můj to měl vždycky tak. Ale já jsem měla na začátku přísný zákaz kvůli hemtomu a teď nevím, přijde mi , jako kdyby se mu to zdálo takové divné. Ale nevím, je to jen můj pocit, nemluvili jsme o tom. Celkově to funguje tak proč bych to měla řešit a zbytečně to pitvat 😀

Ono zas na druhou stranu je to stejně jiné, když cítíš, jak se přitom v tobě něco mele a nebo začně malá kopat 😀

kleo, tak abstinovat kvůli tomu fakt nemusíte. Dokuď nešpiníš, vůbec bych to neřešila 😉

barbora87
16. okt 2009

aha hmm tak asi zbehnem do lekarne hehe:D
no to tiez si myslim ze ked budem tehu tak to bude ine....a aj manzalik by som povedala ze bude opatrny...no ale kedvam to tak vyhovuje tak super....a uz pripravujete nieco pre mimi

kleopatris
16. okt 2009

no my abstinujeme dobrovolne 😀 a teraz mame aspon vyhovorku 😀 mne to je tiez divne, ked maly kope, minule sme ho tym asi uspali, lebo potom uz nekopal, alebo bol nahnevany, ze co za vlny mu tam robime 😀
a my to tiez nejak neriesime 🙂 proste si sem tam povieme, hm uz by sme asi aj mali, ale nakoniec si dame pusu, popocuvame maleho a spime jak mrtvolky 😅

barbora87
16. okt 2009

no tak ja by som povedala ze vas teraz malinky uspokojuje...proste nuie je nic krajsie nez citit mimi ako kope a tak

kleopatris
16. okt 2009

no asi 🙂
tak sup sup, pustite sa do toho, nech mame partakov pri prechadzkach 😀

blondynka400
16. okt 2009

barbora, já ne, jsem hrozná... Dneska jsem na to v jednom příspěvku odvovídal lubince...

kleo, no ono spíš než "vlny" mim může vadit, že při orgarsmu sě děloha jakoby stáhne, něco jak malé kontrakce, což samozřejmě mimi cítí a asi ne vždy se mu to líbí 😀

No nic holky, jdu cvičit, ať nevypadám jak hrošík na porážku 😀

barbora87
16. okt 2009

kleo neboj po mrche sa ide na to....takze bud vikend zaciname 😀 uz sa nemozem dockat....no to by bolo super aspon by som mala chodit s kym na prechadzky

kleopatris
16. okt 2009

no blondy tu urcite teda hrosikom nikdy nebudes 😀

tak drzim pasticky nech to rychlo klapne a mozes mat to dievcatko, nech ma blondynkina mala konecne konkurentku 😀

barbora87
16. okt 2009

hehe no podla cinskejo ked stihneme do konca roka tak by to malo byt dievcatko tak uvidime

lubinka9
16. okt 2009

teeeda, vy ste to tu rozbehli.

kleo, ak by som to mala ratat tak my tiez asi len 2x, mne to pride take zvlastne a hlavne nedokazem nemysliet na mrnaveho vnutri a to potom nie je ono 😅 A ten apetit tym padom tiez nie je.
Inak s tou placentou, poviem ti po organscreeningu, zatial moj Dr. nespominal. Ale v knizke mam k placente a strukture zaznacene - normal. Tak snad by nieco povedal.

ahoj meleri, co nove?

barbora, tak drzim palce do konca roka ak chcete dievcatko.

blondy, co ta napada, s takym bruskom a hrosik?