Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kkatka78
19. feb 2010

Zuzi,vdaka... 😉

zuzka11
19. feb 2010

Neni zac, zatim..... 😀 Ja se pak budu radovat.......

kkatka78
19. feb 2010

To dufam,ze nas bude viac 🙂 Byt mamickou je ten najuzasnejsi pocit na svete... i ked si v tehu trosku ,,vytrpime,, Stoji to za to 😉

A co tvoj Drobec Zuzi? Dufam,ze aspon vy ste zdravy ako rybky 🙂

zuzka11
19. feb 2010

zrovna ted jsem psala jedne douholete kamosce, jak me strasne bavi byt maminkou 😀 Adam je super a fakt je snim uz takova prca! 😉 😀 tesim se na vikedn, ze se kluci navzajem uzijou pres tyden je to blby, adam usina strasne brzo, vetsinou driv nez petas prijde z prace......ale uz se tesim na jaro, az se zase prodlouzi den a bude teplo....a proste na vsechno....

co planujete katy na vikend?

kkatka78
19. feb 2010

My neplanujeme tento vikendik zatial nic,mozno trosku vyrazime do prirody...
Juuuj to sa aj my tesime na jar a leto...na opekacky v zahrade hmmmm uz aby to bolo... 😀
Prave pozerame nejaku dovcu na leto,ale nevieme kam zatial...

Verim,ze je s Adamkom prca, len si to uzi Zuzanka,to su nezabudnutelne chvile....aj ja by som sa tesila 🙂
A je dobrucky malicky? Asi hej,ze?
Leti to jak blazen,ten cas a zivot celkove.... Idem trosku este cumnut do telky elky 🙂 a buvat...dobre sa vyspinkajte....Pa Zuzik a dik za pismenka,ze si tu so mnou dnes trosku popisala 🙂 😝

kkatka78
20. feb 2010

Ranko Babulky,

takze detektivka ,,Hladanie Blsky v brusku,, pokracuje 😀 😀 😀 Neviem si to vysvetlit BT...mozte podavat stavky.... 😀 😝

Mirusch, no zacala som silne uvazovat nad tym digitalnym testom....hlavne,ak to bude takto pokracovat dalej... 🙂

blondynka400
20. feb 2010

zuzi, hele jak ti spí v noci? 🙂

katka, tak jsem koukala a tedy nevím.. Dle BT by to ukazovalo na možné těhu, ale ona každá žena má jinak dlouhou LF... Každopádně v případě těhu by ten test už měl být alespoň slabě pozitivní.. I když mám kamarádku, která má teď 4 letého syna, měla naprosto fyziologické těhu a ještě 2 týdny po termínu MS (měla pravidelný cyklus) měla test negativní. A Až doktor dle UTZ jí řekl, že už je dávno těhu, když si šla pro vyvolávačku 😝 😀
Jinak já nejsem příznivcem digitálních testů, nejsou spolehlivější než klasické testy, akorát to tahá lidem peníze z kapes...

kkatka78
20. feb 2010

No Blondy,ved to,ze su prehnane drahe a aj tak skonci v kosi....Ja som testovala dnes rano a nic...ved keby ten test bol aspon nejako podozrivy 😠 ale vobec....takze nezostava nic ine,len cakat zase do zajtra rana BT a zase test...myslim,ze skor ci neskor sa ukaze ,,pravda,, no ta tvoja kamoska je jasny priklad 🙂

janulka04
20. feb 2010

ahojte, kocky....som zabudla aj reagovat.....
blondy, aj ja milujem tvaroh aj kyslu smotanku....a mame tu v Nemecku oboje, len ten tvaroh je iny, nieje to ten klasicky hrudkovity, ale mne tento chuti viac...a teda samozrejme je ich x druhov, podla mnozstca tuku... 😉

emily327
20. feb 2010

Ahojte zienky, kamosky. Tak som tu. Vcera som tu vobec nebola, lebo som slubila mojmu drahemu,ze sa mu budem na 100% venovat a konikovi dam na jeden den pokoj 😀
Mame sa tak,ze vcera sme cely den hnackovali a vsetko nam neskutocne smrdi ☹ Fakt neviem co mam robit, smrdi mi aj "cerstvy vzduch". Ale chvala bohu sme uz nezvracali, tak zatial sa drzime. V pondelok uz idem do prace a poviem Vam po pravde,ze mam strach. Ja mam pocit,ze ma boli zaludok z toho,ze sa bojim,ze mi bude zle ☹ a z mojej sefky, ktora je na mna nastvana,ze som tehu. Ja nie som clovek,ze si necha po sebe stekat a drzi hubu. Takze ja nemam problem jej povedat, co si myslim a havne ked viem,ze mam pravdu. Tak uz sa fakt tesim na to ako to v praci bude ☹ Uz som aj videla,ze hladaju niekoho do restiky, tak len cakam,ze pridem a bude ma posielat na sick leave cize na PN dlhodobo alebo mi bude chciet znizit hodiny. Ona je strasne na prachy a pre nu by bolo lepsie aby som do prace nechodila, aby mi nic nemusela platit. Ale ja musim nieco robit, lebo uz mam toho fakt dost. Len sa doma sledujem, nic mi nejde na chut jest a mam pocit,ze zijem v jednom dni ☹ Neviem si predstavit cele tehu byt doma. Ak by som tu mala kamosky alebo rodinu, tak by to bolo ine ale som tu cely cas sama a je to hrozny stereotyp 😖 Takze tak vyrozpravala som sa vam a som rada,ze mam tuto moznost. Ja viem mala by som sa na sefku vykaslat, ale ona ma za ten tyzden urcite pred klientmi tak poohovarala,ze vsetci budu na mna kukat ako na vraha. A ak nepojdem na PN tak bude urcite vsetkym rozpravat aka som nezodpovedna matka,ze mi ide iba o pracu a prachy a ze nepozeram na seba ( a to vsetko len kvoli tomu aby mi nemusela platit) Jaj uz nech je jun, nech tam uz navzdy skoncim a nech uz mam pokoj. Lebo toto ma privedie do hrobu, ja neviem zachovat chladnu hlavu, hlavne neviem sa nevytocit. Nemam nervy z kamena a preto uz vidim ako mi pride v pondelok zle ☹ som tam len jasama so sefovcami cely den a uz fakt vidim ako je to vzdy ked som bola par dni PN,ze mi budu cely den otrieskavat o hlavu, ako su vdaka mne unaveni,ze museli makat za mna. Ach jaj 😢

emily327
20. feb 2010

😎 babulky, citala som vas len tak zbezne, tak prepacte ak neodpoviem kazdej

Katka, zatial este treba dufat moja, ak sa MS nedostavi a test nic neukaze, tak by si mohla mozno zajst k lekarovi ale to asi nejaky ten tyzden budes musiet pockat. Mne sa // ukazali uz na 27DC, co som bola dost prekvapena. Ale je to tak ako ti blondy pisala velmi individualne. Tak drzim velmi palce, este nie je nic stratene, ale urcite viem ako ti je, ze by si uz chcela bud dostat MS alebo si najst // na testiku,ze? Dufam,ze sa jedneho alebo druheho dockas,nech vies na com si 😉

blondy, gratulujem malej k prvemu mesiaciku, to hrozne rychlo ubieha, fakt teraz sme si o tebe citali,ze si porodil a uz je to mesiac hm no aj nam konci druhy mesiac tehu, tak sa tesim,ze ten dalsi tiez tak rychlo ubehne a uz budeme v 2 trimestri a dufam,ze nam bude uz len dobre 🙂 Inak mas velke stastie,ze vam malinka v noci tak dobre spinka ( 5 hodin je fakt super) 😉

Mirusch, ty si fakt velmi busy ale to je dobre, aspon nemas cas na hluposti 😀 ale nie zartujem aspon to mas pestre, to moj zivot je neskutocny stereotyp a uz sa fakt neviem dockat, kedy sa konecne vratime domov na Slovensko NAVZDY.

emily327
20. feb 2010

schnucki, ako moja dnes? Uz je ti lepsie? Mne zatial v pohode, ale to sa den este len zacal, tak som zvedava co nam prinesie 😀 Ale uz tu mam taky komin na zehlenie,ze dnes ci chcem alebo nie musim to ozehlit. Som neskutocne zlenivela od kedy som PN, priatel ma nenecha nic robit a tak sa mi ani samej od seba ked som sama doma nic nechce. Ale musim rozhybat stare kosti. lebo v pondelok v robote si to hodim.

kkatka78
20. feb 2010

Ale Emily, kasli na nu...fakt ti to nestoji aby si sa koli niekomu takemu stresovala a ohrozovala tym svoje zdravie a zdravie Fazulky....a nech si rozprava a ohovara...vies ako sa to hovori,ze lepsi od teba ta neohovori,len ten horsi 🙂 a to je zavist...ze si stastna a mas pekny zivot...Byt tebou vobec by som si toho nevsimala a chodila by som do roboty pysne zo zdvihnutou hlavou...a ked ti bude zle,tak ti bude zle,ved je to v tehu normalne... 😉
Drzim palceky a neboj sa Carodejky 😠

emily327
20. feb 2010

katka, dakujem moja si zlata len je to velky tlak v praci, ked vidis ako ta ludia ohovaraju, k nam do restiky chodia ti isti ludia kazdy den a su to generacia od 40 vyssie, takze ti veria len tomu co im povie sefka, velmi tazko sa pracuje v takom prostredi a ja som clovek, ktoreho sa to vzdy dotkne, lebo to nie je pravda. Uzila som si snou ked ma boleli krize a klb,presne to iste mi urobila,ze ma ohovarala,ze kvoli prachom pridem o zdravie a ze ona ma posielala k fyzioterapeuticke ( jedno sedenie hodinove stalo 45 euro) a ze ja som to odmietla. Bola som tam raz ale tie peniaze sa mi zdali vyhodene von oknom, lebo mi to vobec nepomolo, kedze na druhy den mi bolo este horsie. Ale to podla nej len preto,ze to bolo iba jeden krat.A je to fakt dost penazi ( na to ja musim skoro cely den pracovat) Budem sa snazit aby som to zvladla a nenechala sa vytocit.
A ty moja sa mas dnes ako? Co mas/mate v plane?

kkatka78
20. feb 2010

Emily asi nic nebudeme dnes robit...len sa bungat 🙂 ja som poprala,trochu som povysavala a poobede upeciem nejaky kolacik a budeme asi len tak vegetit...aj tak som taka ubolena (pred MS vzdy) tak sa mi nic moc ani nechce,ale zajtra ak bude pekne,tak mozno vyrazime niekam do prirody...

Hej to verim,ze je to mrcha ta tvoja sefka...

emily327
20. feb 2010

kde su dnes vsetky zienky??? 😕

mirusch
20. feb 2010

Zde 😀

emily327
20. feb 2010

Mirusch, ahoj moja no ako? Aj dnes mas tolko prace? Boze ja som uz taka usedena a ulezana,ze mi je z toho uz zle ☹ Aj hlava ma dnes zacala boliet ☹

mirusch
20. feb 2010

Ahojte moje, kukla som, co ste pisali. Katka, clovece, ty si riadna detektivka. Ale nuz, musis pockat par dni. Nema asi zmysel robit test kazdy den, kazdy druhy-treti, zbytocne minas peniaze. Ak este tyzden nic, tak by som sla k Dr. a nechala sa vysetrit-aspon krv zobrat alebo ultrazvuk, lebo to uz aj na nervy ide. Poznam babulu, co cakala dvojicky, hcg vo vyskach a test stale nic neukazal, cize moze byt vselico.

Emily, uz som sa zlakla, ze ste obaja s muzom hnackovali....ked to pises v mnoznom cisle 😝
Ja viem, ze sa kvoli sefke trapis, je to nanic mat to pred sebou cely den, hlavne ked si tam sama. Ale na to ti mozem povedat par veci, ktore si skus vtlacit do hlavy - mas dve usi, jednym dnu, druhym von. Nevenuj pozornost, svoje myslienky a starosti niekomu, co si to nezasluzi, lebo sebe robis zle a jemu dodavas energiu a posilnujes ho. A za to ti sefka predsa nestoji, alebo ano? A tiez ti moze byt srdecne jedno, kto si co o tebe mysli, ved ich uz po odchode nikdy v zivote neuvidis, tak co. Skus tuto taktiku - usmievaj sa proste ako slniecko na zakaznikov, aj na sefku. Aj ked ta to bude vo vnutri zrat, proste sa usmievaj. Zakaznikov mozes vyhrat na svoju stranu, ak budes mila a sefku porazi 😀 😀 Lebo nebude vediet, co si mysliet. Ak ti bude zle, tak budes doma. Vsak aj tam mate nejake zakony na to, nie? Kuk na moje motto v pase 😉

Ja som dnes doobeda bola u kadernicky a potom som sla do muzea, az teraz som sa vratila. Mali sme tam vela deti, hlavne so starymi rodicmi, tak som im kazala hladat nase poskryvane rozpravkove figurky a potom som im pomahala hladat, fuuu to bolo radosti, aj babka s dedkom hadali co je co 😵
Teraz sa idem asi trochu natiahnut, este som sa nestihla dospat od stvrtku. Dnes som mala taky super sen, proste bola nejaka oslava, sama "vysoka" spolocnost, pozerali na mna dost zhora 😝 ,ta oslava bola pre mna a (mam taky dojem ze) mojho manzela, ale ja som ich kaslala a cakala som na neho. Potom prisiel, doniesol mi kvety, ja som bola stastna a vsetci na mna zazerali a mozno aj zavideli....Ale co to malo znamenat, to neviem, chi. Ale fasa pocit. Co som ale dodnes nepochopila je, ze ako sa mi minuly tyzden do sna dostal Sagvan Tofi 😀 vobec som na toho cloveka za poslednych mozno aj par rokov nemyslela...

kkatka78
20. feb 2010

Hello Mirusch...tak Sagvan Tofi 😀 😀 😀 No mne sa tiez niekedy snivaju take veci a stakymi ludmi....nechapem....
Inak myslim si ze kazdu chvilu fakt dostanem, cely spodok ma boli a tlaci....ja si myslim,ze keby som bola tehu,tak ten test by bol aspon trosku podzrivy ako pisala Blondy...No nic,zajtra sa hlasim. Inak uz som ti asi pisala Mirusch,ze mi kamoska obj.ten Femigard a uz som ho dnes aj odporucila tej mojej kamoske tam blisko teba v DE.Ma vraj stale cysty a sa jej to presuva z jedneho vajecnika na druhy...
Ty clovece,ja som nevedela,ze ty v tom museu pracujes 😲 Juuuj to by ma bavilo....a v akom presne?

Emily,Mirusch ma totalnu pravdu s tym pristupom tvojej sefke a k ludom, nesmies jej ukazat,ze sa jej bojis...a predsa sa jej bat nebudes.... 😉

Blondy az dnes som konecne vyhrabala tvoj album....no straaaaasne je sladucka ta tvoja princeznicka.....a tolko vlaskov 😅

My sme trosku pospali poobede,teraz som spravila zakusok s ceresnami a slahockou,mna....tak sme si zamlsali...a neskor pojdeme asi do Tesca na nakup,cez tyzden sa nam nechcelo,ale cez vikendy co tam ti ludia dokazuju...hruza...tak pojdeme neskor 🙂

mirusch
20. feb 2010

Katka jo, Femigard je fasa, ale nech kamoska nezabuda aj na lekara. Zalezi od osobneho rozhodnutia, v akom pomere to clovek kombinuje - lekar/bylinky, ja som za vhodnu kombinaciu oboch. Mne Femigard pomohol, neviem co to robi s cystami - nema kamoska PCO? lebo to treba riesit inak. Som na teba hrozne zvedava. Ale nezacni F. brat skor, ako si budes na istom, ze tehu nie si. On sice nejako extra neskodi, ale predsa len. Chapes dufam, co chcem povedat 😝
Ja robim len ako dobrovolnicka, cize zadarmo, 1-2x do tyzdna v muzeu babik. Je tam fakt fasa, velmi ma to naplna.
Inak, mam uz aj minijob, za mini peniazky, ale aj tak super, preto som trosku viac zaneprazdnena 🙂 Ale o tom nebudem pisat verejne, ok?

Jaaaj Tesco 😵 Ale tam to mate v Irsku fasa drahe, co? Ja som skoro odpadla, ked som tam sla do potravin, normalne dvojnasobne ceny oproti Nemecku. Aj ked predpokladam, ze aj platy su k tomu vyssie... Aj u vas je Tesco otvorene nonstop?

kkatka78
20. feb 2010

Muzeum Babik WOW no tak to by ma bavilo 2x tolko.... JA som sa prave vratila z wcka a zacina sa to pomaly pustat,takze tehu vylucuje,zatial....inak este taky podotaz,ked mi Bt neklesne ani zajtra a bude sa stale drzat nad tou ciarou aj pocas MS,je to nejaka chyba??? ale myslim,ze to pojde uz zajtra dole....
Ja ten Fgard budem mat az koncom marca,ale uistim sa ci nie som tehu predtym...asi najlepsie ho zacat brat hned po MS....Kamoska kombinuje aj lekara,vravela,ze chodi na kontroly a tak...takze to nezanedbava a ja popravde presne neviem,co to ma...len mi to spominala...
Neviem ake drahe je Tesco v Irsku,u nas v Uk je nieco lacnejsie este oproti SK,ale ceny take normalka...tu strasne drahy alkohol (ale to asi vsade) maso ako ktore...ale inak sa da....Hej aj tu su otvorene Nonstop...najlepsi nakup som zazila o pol jednej rano....prazdne cele Tesco 🙂

mirusch
20. feb 2010

Katka uf, taky podraz od tej MS 😠 Ale no, uvidis zajtra. Teplota ti isto klesne pocas MS. Ja som nemala presny prehlad kedy, mala by teoreticky den pred, ale mne tiez iba raz klesla pred, inak niekedy cez MS. Cez MS som nemerala a po nej som uz mala nizku.
Femigard by sa prave mal brat od zaciatku cyklu!! Najlepsie proste v 1. DC, cize na zaciatku MS. On by nemal tehu uskodit, dokonca som niekde citala, ze aj na zaciatku tehu to brali, ale ja by som nie.

Jaaaaj, Ty si v UK, kurnik, si vas pletiem s Emily, prepac 😅 V UK je to ok, praveze ked ja som tam bola pred 10-12 rokmi, tak boli vyborne ceny, ale ked sme boli zase s manzelom pred 3 rokmi, tak som sa az zhrozila, vsetko raz take drahe ako predtym. Ja som v Blave tiez obcas skocila neskoro vecer, ked som nemohla spat a nudila som sa, paradicka.

kkatka78
20. feb 2010

Tak podraz....Mrcha je to 😠 Chcela som strasne Drahusika potesik narodeninam,lebo pred par dnami bolo vyrocie,co zomrela malicka a on je vzdy z toho strasne smutny...ale raz mu tu radost urobim,ale tak ja to beriem zatial ,,sportovo,, ale urcite chcem na ten homon.profil.Super takze 1DC...aspon budem vediet.

Hej tak pred 12 rokmi,to tu bolo este lacne,to aj ja pamatam...ale za ten cas asi vsetko vsade islo hore...
Mirusch a tvoj manzel je Svabik 😀 (Sorry to mi aj s tou kamoskou volame Nemcov Svabi 😀 )

emily327
20. feb 2010

ahojte zienky, mirusch, mas pravdu, ved to aj tak urobim, aby som ju este viac nastavala, tak sa budem usmievat 😀 Nech ju porazi, hoci je pravda,ze ak mi je od zaludka zle, tak sa tazko usmieva ale co uz. Ale dakujem moja za pismenka. Inak v UK je ovela vsetko lacnejsie. Hlavne co sa tyka drogerie a potravin tu v IRL je hrozna drahota fakt to mas pravdu.

Katka, ja sa starej nebojim, kaslem ju. Nejako to vydrzim a ak bude zle dam sa vypisat a basta. Nech si tam maka sama. Moja pockaj ci sa MS spusti a ak ano, tak to budete skusat zase po skonceni, neboj raz to vyjde 😉 Drzim palce cmuk

Ta hlava ma hrozne uz boli fnuk a na to nemozem ziadnu tabletku, tak idem si lahnut, dufam,ze to neprejde do migreny lebo neviem co urobim ☹

kkatka78
20. feb 2010

Juuuj Emily migrenu nie a ked nemozes ani ziadne tabletky,to je total zle.... 😒
Ja som bola vela krat v Irsku a tiez sa mi to tam zda ovela drahsie ako tu....a presne,kasli na staru mrchu,nech sa pod zem prepadne...od jedu 😉
Dakujuem,tiez verim Emily,ze aj k nam raz prileti bocian 🙂

iplusr
20. feb 2010

ahojte babulky, my sme v londyne a uz vyse roka neuspesne snazilkujeme. chceme to zacat nejako riesit s doktormi, ale vobec neviem, ako to tu v uk funguje? neviete mi poradit, kde mam zacat? mam ist najskor - teda obaja - za vseobecnym doktorom, alebo na kliniku planovaneho rodicovstva ... vobec neviem, ako to tu funguje. treba sa objednat? ako dlho sa potom caka na vysetrenia a na vysledky?
dakujem za kazdu radu

kkatka78
20. feb 2010

Ahoj Iplusr, hej ja som tiez v Uk a uz som sa na to pytala,ze treba ist najkor k GP mu a oni ta odporucia uz dalej...drzim palceky a dufamz,ze to aj vam raz vyjde 😉

mirusch
20. feb 2010

Katka 😠 tak predsa. No nic, aspon vyuzijes predplatene Fertilityfriend 😉 Ale skuste poriesit ten spermiogram - orientacne. Urcite ho raz potesis, neboj nic. Ale dlhy cyklus.... u teba by som isto skusila hormonalny profil.

Svabik vravis? 😀 Tak to jo potom, tak je.

Emily, jasne, usmievaj sa, aj keby si sa musela silit, nech ju slak trafi.
Len nech ta uz hlava neboli....nuz, nemozes ziadnu tabletku, na to pozor! Musis proste pretrpiet, chudatko.

Ahoj Iplusr, v Uk je Katka, skus si s nou vymenit skusenosti, ale nuz, pravdu povediac, v UK si velmi nevyhrala so zdravotnictvom, pokial nemate privatne. Tam je to dost o drzku, co sa lekarskej starostlivosti tyka. Asi by som sla rovno do CAR - to planovane rodicovstvo, lebo kym si vseobecny lekar rozmysli co s tebou... Ale aj tak to v UK nejde velmi rychlo. Pozri, skus, ale popremyslaj aj nad moznostou riesit to v SR - v niektorom z reprodukcnych centier, pretoze tam maju skusenosti, vedia urobit potrebne vysetrenia a tiez vedia riesit problemy, ak nejake su. Nemusis hned na umele. Ide najprv o to, zistit, ci je problem a co sa s nim da. Viem, ze to baby riesia aj na dialku v slovenskych centrach. Uplne na zaciatku je dobre zacat u teba s hormonalnym profilom a u manzela so spermiogramom. Skus sa opytat, ci ti tieto vysetrenia urobia v UK. A potom sa uvidi, co dalej. V SR v specializovanom centre ti povedia vysledky aj v ten isty den, pokial maju u seba labak. Ak nie, tak do niekolkych dni. Drzim palce.