Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
25. apr 2010

Ahojte kocky, ale ste tu toho dnes popisali... 😀 Tiez ste mali take super pocasie ako my? mali sme tu 25 st...Sme doteraz sedeli vonku a dalo sa vydrzat.Dneska sme boli na jednom Kinder-Bazari, tam predavali mamicky veci, hracky a tak...boze tam bolo veci, len ked som tam vosla, v kazdom stanku same ruzove veci...Malinko pre chlapcov. Ale kupili sme par nohavic, mikin, a takych suprav na zimu, nasli sme u jednej maminy same dobre veci, ta nam dala ze rifle po 2eura, taku hrubsiu supravu gate a mikinu dokopy za 3,50, bodycka po 1euro. tak som sa nechala uniest a nakupila som za 30 eur nejake veci... 😀

Blondy, Kleo, Lubi aku velkost je najlespie kupovat na zaciatok? Ved ja vobec neviem.Dnes som kupovala 56 alebo 62 alebo 68.... Mne sa zda ta 50-tka velkost dost mala. poradite co tak najlepsie kupit na zaciatok, ked sa babo narodi koncom septembra? Dakujeeeemmm!!!! 😉

barbora87
26. apr 2010

dobre ranko
ako ste sa vyspali?aky bol vikend?ja som bola zase o pol 8 hore...mam asi nejake hodinky v tele, ze sa kazdy den zobudim v ten isty cas...ale vcera som uz o 8 vece zaspala...bola som uplne k.o. a tak dobre som spala..

nooo tak to som zvedava, ze co mne vznikne na hlave:D ale rozmyslam, ze pockam do 4mesiaca....aj ked som bola v obchode s kadernickymi potrebami a dali mi nieco co si dam na hlavu na kozu a to ze pomaha aby sa mi tie chemikalie nedostali do tela....tak snad to aj naozaj funguje ked som za o vyhodila 12 euro 😀
no ja sa normalne odfarbujem doma teda manzelik ma odfarbuje ale v tehu to skusim len s farbou...a ked to nebude fungovat tak sa nafarbim na tmavo a hotovo....

emily no mame civacky uplne zlate nevyzeraju uplne vychrdnute ale su peknucky...no vcera si jedna rezervovala jedneho aj ked budem ho tyzden potom oplakavat...pre mna su hafani ako moje miminka....ale proste by som sa asi zblaznila 4 hafani a mimi...
no dufam, ze bude na utz vsetko oky doky....jooo budeme na seba mysliet 😉

blondynka400
26. apr 2010

ivana, no ono záleží jak budeš mít velké mimi, to nikdo neví. Každopádně nám by 50 nebyla vůbec a 56 byla asi první týden, ale ona má extrémně dlouhé nožičky, už teď jí je skoro malé oblečení 3-6 měsíců. Ty značky, co používám, tak mají jiné označení newborn, 0-3 měsíce, 3-6 atd. Já rovnou měla to 0-3, newborn jsem vynechala a udělala jsem dobře. Co jsem měla z čech, tak na začátku 56 a pak 62...Ale zas na druhou stranu když budeš mít standartní mimi, tzn do těch 50cm, tak v tom bude na délku jako v pytli. Takže je to docela těžký....
Já být tebou bych koupila v těh malých velikostech tak 2 kousky a uvidíš. Když se ti narodí menší mimi, tak dokoupit se to dá přeci v dnešní době během chvilinky 😉

emily327
26. apr 2010

ahojte, tak hned vam pisem, volali mi pred chvilockou ohladom vysledkov NT screeningu, vysledok je 1:6000 takze je vsetko v poriadku,ze sa nemame trapit. Tak mi spadol neskutocny kamen zo srdca 🙂 Konecne sme sa dockali vysledku, nekonecnych 5 tyzdnov. jaj som velmi rada,ze je vsetko v poriadku. 🙂

ivanajelinek
26. apr 2010

Ahoj emily, takze super... 🙂 Tesim sa s tebou...

emily327
26. apr 2010

ivana, dakujem velmi pekne 🙂

barbora87
26. apr 2010

jeee emily tak to je super!!!tesim sa aj ja...tak dufam, ze budes mat teraz kludne noci...

blondynka400
26. apr 2010

emily, tak vidíš, že jsme měla pravdu 😵 . 5 týdnů je tedy ale docela dost 😝

emily327
26. apr 2010

blondy ano mala si pravdu, aj som po tvojom odpisani bola spokojnejsia ale aj tak som cakala co nam povedia. Svagrina mi dnes povedala,ze ona mala vysledky 1:5 tak to je fakt dost zle. tak som rada,ze nase su take ako su. Aspon sa mi fakt bude lepsie spat. Ale poviem ti fakt ta doba 5 tyzdnov je pre labilnejsie povahy neskutocne dlha no uz som rada,ze to mame za sebou.
Inak finfrle ide na NT screening v stredu, chuda dnes mi pisala,ze v praci odpadla, sla k GP a ten bol zhrozeny,ze uz schudla 7kg a hned jej nakazal pokoj na lozku a 2 tyzdne PN. Tak som jej povedala,ze ak sa nebude ani po 2 tyzdnoch dobre, nech sa necha este vypisat dalej, hlavne nech su ok. Tak ja dufam,ze bude v poriadku predsa len je uz v 13tt a este nepribrala ani gram a stale len chudne, to je velmi zle.

barbora, ano konecne som spokojna. Dnes sme nakupili nejake vecicky, tak som ich aj nafotila co uz mame nakupene tak to zajtra hodim do albumu. Uz sa velmi tesim na drobceka buduci tyzden na UTZ nevideli sme ho takto uz 6 tyzdnov.
A ty sa mas ako?

mirusch
27. apr 2010

Ahojte babule, ja vas tak zbezne citam, ale za a) netusim, cim by som prispela, kedze co sa tyka deti nie som informovana a za b) zase mam brutal tyzden, vraciam sa do kolotoca a nevyhoda prilis dobrych pracovnikov 😅 😀 😝 je, ze si ich pytaju na spolupracu a momentalne som v dvoch projektoch naraz. A plus muzeum a plus studenti. Som chcela studentov zrusit, ale taku zufalost ste nezazili, tak ich este potiahnem, uvidim ako dlho.
Ale myslim na vas a sledujem vas 😉 Ak teraz nereagujem na nieco podstatne, tak dnes som necitala, lebo do soboty nestiham nic a v sobotu Schnucki svadbicka, juj, hadam bude dobre pocasie.
Pa.

mirusch
27. apr 2010

Emily, blahozelam k dobrym vysledkom!!! 😵 😵

blondynka400
27. apr 2010

emily, 1:5? 😕 to je hodně špatné.... Já měla asi 1:50000...
Finfrle 7kg jo? to už je fakt dost, to není normální a mělo by se to řešit, to už může vyvíjejícímu embryjku uškodit...

mirush, jé ona má schnucki tu svatnbu už ted. to mi nějak uniklo, jsem ostuda 😅 .
Jsem ráda že žiješ, říkala jsem si, co je s tebou...

emily327
27. apr 2010

dobre ranko, velmi zle sa mi poslednu noc spalo, tak som dnes ako mechom udreta, dnes uz idem do prace ale sefovci tam nebudu, tak sa fakt neviem dockat. Zobudila som sa v noci asi 2 krat na to,ze som hladna.

Mirusch, dakujem pekne a ty na seba davaj pozor, neber si toho vela, aby si to zase neprehnala a neskoncila v posteli. Opatruj sa cmuk

Blondy, no to hej, tak ma to fakt potesilo,ze nas vysledok bol takyto, ale nakoniec svagrine brali plodovu vodu - amiocenteza a vysledky boli dobre ale nechci vediet ten tyzden ako bola mimo a na nervy z toho,ze sa uz zmierovala s tym,ze babo je chore. Hrozny pocit. Ona je velmi labilna a poviem ti,ze nechybalo vela a mohla o to babo prist v tom tyzdni ako jej to zistili, neskutocna panika a bezmocnost. Ale chvalabohu je maly Davidko zdravy ako repa a vsetko je ok. Tak to je najdolezitejsie.

barbora87
27. apr 2010

emily no to ja by som sa zblaznila keby som musela cakat na vysledky 5tyzdnov!dnes som bola na odber krvi tak mi zobrali 4 ampulky som myslela ze zdochnem...no inak dnes som bola dobre naladena az dokial ma sestricka na gynde neznepokojila...
sa pyta ze ci dnes nemam mat tiez utz a ja ze nie lebo mam mat bud tyzden a ona ze no lebo ten vacok minuly pondelok bol maly (zaciatok tehu)...no stala som tam a hovorim si ze co ked nejsom tehu aj ked teda mam 4 testy pozitivne, na utz bol vidiet vacók atd....no ale proste znepokojila ma tak mam od rana blbe myslienky...ale inak sa mam ok az na to ze ma bolia krize a rano mi bolo trochu blbo od zaludka...no a prsia mam supis ako silikony len citlive...no uvidim bud tyzden na utz...

emily327
27. apr 2010

barbora, ale ak si bola u gynekologicky, tak ta hadam videla,ze ci je vsetko ok alebo nie, ci nie? Ak by si nebola tehotna tak ti to hadam povedia. Neboj urcite je vsetko ok. Pockaj na ten UTZ buduci tyzden a urcite sa to len potvrdi cmuk
prajem pekny dnik utekam do prace pa pa vecer 😉

ivanajelinek
27. apr 2010

Ahojte... 🙂
Ahoj Mirusch,sme radi ze si dala o sebe vediet ze si okay... 😉
Ja som akurat prisla z prace a neviem co mam robit.Asi pojdem navarit a cosi uprat#at, ked ma prist ta navsteva...
Barbora, mne to povedala na prvom UTZ tiez, ze sa utvorila zatial len taka bublinka (fruchthöle ci ako sa to vola) a tiez som potom cakala do dalsej kontroly ci sa tam nieco vyvynie. Tak nestreesuj, vsetko bude v poriadku...ja som sice bola prvych 12 tyzdnov nekludna, ani som to nikomu nepovedala, akurat v praci, a az po tom 12-tom tyzdni som povedala rodicom a ostatnym..
My sa mame dobre...V sobotu sme uz kupili kocar, bola dobra akcia (bol zlacneny zo 570 eur na 320 uplne zo vsetkym), a ta akcia je len do konca tyzdna, tak sa pacil aj manzelovi aj mne tak sme ho zobrali...Taky ako ma aj lubka...
Teraz pozerame izbu a este nejaku autosedacku od maxi cosi chceme kupit...
A vy ako sa mate?

barbora87
27. apr 2010

ahojte...no ved chapes doktor mi povedal, ze som tehu a gratuloval manzelovi a jasne ze na zaciatku je len bublinka..no a ta ,,prijemna" sestricka ma takto zdepta...som myslela ze ma tam natiahne! no tak teraz musim pockat do bud tyzdna do stredy a uvidime...dufam, ze bude vsetko oky doky....
je ivana to je super akcia a kde ste ho kupili?

ivanajelinek
27. apr 2010

Hlavne nestresuj a uvidis ze bude vsetko v poriadku... 😉
Ja som to nasla na internete cez mytoys.de a potom som nasla najblizsi obchod( bol 110 km od nas) a sme tam isli.Nechcela som objednat len tak cez net, ked som ten kocar nazivo nevidela...Ale oplatilo sa...Este lutujem ze sme nekupili aj Maxi Cosi, je tiez dobra cena...Tie Maxi Cosi Cabrio tak od 100-120 eur a tie Maxi cosi Peblo okolo tych 150 eur (normalne stoja 217 eur)..tak rozmyslam, ze tam este raz zbehneme...uvidime ako pride manzel z prace do konca tyzdna...

barbora87
27. apr 2010

no snazim sa nestresovat ale som z toho fakt nekludna...ale ako keby sa ona vyznala ked len dviha telefon a robi terminy...
aha tak to je fakt super a mali velky vyber?

finfrle
27. apr 2010

Ahojky prisla jsem vas pozdravit...jak koukam Emi vzorne inrormuje 🙂 je pravda,ze mi neni moc dobre a stale hubnu ale pry klid na luzku pomuze...dokonce jsem se byla dnes s manzou projit ale moc dobre mi nebylo je tu strasne pocasi a dusno.Jo se musim pochlubit jsem snedla polevku a udrzela ji v sobe uz vim jak na to nesmim se po jidle alespon 2hod hybat jinak leti...
Zitra uvidim mimi a uz se tesim jen at je vse ok
Urcite dam vedet a jak ne osobne mam tu spojence Emilku 😵
Emi dekuji za celou podporu co mi davas vazne mi to pomaha!!!!!!!!!!!Jsem ve 12tt+2 ale nevim proc mi tu ten program ukazuje 13tt no neva...
uz se na mimi moc tesim moooc az ho uvidim

finfrle
27. apr 2010

Dva tydny budu doma a odpocivat a jakmile se mi neulevi tak zustanu i dele a budu tloustnout 😀 uz se tesim az budu mit net ted nemam ani sanci si tu procist novinky ☹ rozhodne se opatrujte pa maminky pak budu mit na vas plno otazek to vite ctu a nejake veci mi nejsou jasne pacek

blondynka400
27. apr 2010

finfrle, ukazuje správně, když jsi 12+2 je to probíhající 13tt. to první číslo je počet dokončených týdnů a to druhé počet dnů k tomu 😉

schnucki
28. apr 2010

ahojik holky,

hlasim ze uz jsme zpet, mam tu uz kamaradku, jeste vyspava .... nestiham vas moc docitat, dneska nas cekaj nakupy, zitra asi taky, zitra pak prijedou nasi, takze uvidim jak se stihnu ozvat .... kdybych se ozvala az v nedeli tak se predem moc omlouvam 😅

doufam ze se mate vsechny moc dobre a ja se vas pak pokusim docist ....
papa

emily327
28. apr 2010

ahojte, tak volala mi finfrle a lekarka jej povedala,ze babatko je uplne v poriadku, uz je v 13+4 takze termin sa jej meni na 1.11. 🙂 Tak uz ma prve 3 mesiace za sebou ani o tom nevedela 😀 Ma viac papkat aby babatku dorastli nozicky ale inak je vsetko ok. Dostala prve fotky babatka, tak sa velmi vytesuje. Tak tolko od finfrle.

Ja sa mam ok, babo sa prevaluje v brusku a takto o tyzden uz hadam budeme aj my na UTZ zase vidiet drobceka. Nevieme sa uz toho dockat, som zvedava ako vyrastol za tych 6 tyzdnov. Prajem vam pekny dnik pa pa utekam do prace.

pupavav
28. apr 2010

ahoj baby, poprosila by som o radu, ako je to v DE okolo tehotenstva a prac. zmluvy...
mam zmluvu na dobu urcitu. co sa stane, ak v priebehu tohoto casu otehnotniem? zmluva konci dnom, ako je v nej uvedene?
a co bude potom dalej so mnou?
a ako je to v pripade, zeby som bola PN - ako rizikove tehu, resp. keby mi doktor zakazal pracovat???
mam v tom chaos, a mam strach...
majte sa, pekny den vsetkym,....a dakujem!!!

emicka09
28. apr 2010

Ahojte holky - všem vám moc gratuluju k úspěšným kontrolám!
pupavav - jak je to v Německu neví, v Luc. jsem měla smlouvu na dobu určitou (do listopadu 2009), rodila jsem v srpnu 2009 a smlouva by mi prostě skončila 30.11.09 skončila. ale mi ju prodloužili..
schnucki - drž se, přípravy už určitě finišují, viď 😉 ať vám to vyjde 😉 mladá paní 😀

kkatka78
28. apr 2010

Ahojte Dievcata,
Tak snad zajtra rano ,,zahajim,, testovanie...ak sa nic neudeje,i ked sa necitim vobec inak. Skor ako pred normalnou MS. Ale uvidim zajtra,takze sa budem hlasit,i ked mam zajtra nabity den.
Schnucki,drzim palceky,nech vsetko dobre dopadne a uzijete si to..
Som rada,ze sa mate vsetky ok....

kkatka78
28. apr 2010

Este prikladam graf BT mojho nekonecneho cyklu 🙂

http://www.fertilityfriend.com/home/Kkatka78

blondynka400
28. apr 2010

kkatka, já se přiznám, že jsem grafík šmírovala... Fakt hezký, myslím, že zítra 2 čárky nahlásíš 😵 😵 . Určitě nahlaš,tu chvilku si na nás uděláš. držím palec 🙂

kkatka78
28. apr 2010

Dakujem Blondy,toto je skutocny,nefalsovany graf 🙂 Uvidim zajtra rano a hned este pre odchodom do prace nahlasim 😀