Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
6. máj 2010

Blondýnko,

já už si to přesně nepamatuju, víš jaký jsem sklerotik. Ale myslím že jsme čekali 7 dní a potom jsme mu ten čípek dali. Aha tak asi spotřebuje všecko co vypije..u nás to teda byly brutální nálože, normálně bylo třeba dva lidi na tuto akci. 😀

ty ani moc ne, nám to začlo po jednom očkování, prostě ze dne na den přestal kadit. zkoušela jsem pak sama jíst věci jako zeleninu která projíímá jako řepa atd, aby se to dostalo do mlíka....

jsou to čípky pro kojence. tady to bylo vyloženě pro kojence.

bacha na to, jak dáš čípek tak to pojede...někdy jsme jenom čípek přiložili a zatlačil a bylo to všecko venku.

přešlo to po čase, snad to byl měsíc dva...ke konci jsem mu dávala tři lžičky vymačkané štávy z mrkve. taky pomohlo...
nastrouháš jednu mrkev, dáš do kapesníku a štávu vytlačíš..potom to pipetou vypije..neublíží to je to starý recept z našeho mládí.. 😅 ale do toho bych šla až po 4. měsíci..

jak začaly příkrmy, začal kadit..né hned, ale tak po týdnu a pak už to jelo - 3x -5x za den...

blondynka400
6. máj 2010

meleri, no u nás se ty intervaly postupně prodlužovaly, vždycky v podstatě o den někdy po ukončeném 2 měsíci, pak se to ustálilo na těch 5 a pak zas prodlužovalo. Takže by to mělo být dnes. 😅
Ale fakt nevím, vždycky se jí to podařilo v tom sedacím houpátku, když byla sama. Tak se dneska houpe od rána 😀 Si myslí, že jsem se asi zbláznila. Problém je, že ona v něm už moc být nechce... 😖
S tou mrkví to je dobrá rada, ale taky bych jetě chvilku počkala 🙂
No my to máme možná v rodině, ségra to měla u malé taky, vždycky čekala a jednou trhla i rekord 14 dní 😝
Tak já se tady v lékarně pozeptám, co tu mají....

meleri
6. máj 2010

Blondy,

nám bylo řečeno že u kojených dětí je to normální, že prý spotřebujou vše co v mléku je. a druhá verze byla: že výzkum nepřišel na to proč kojenci trpí zácpou. tak si z toho vyber.... 😖 u nás očividně vše nestrávil protože to bylo fakt jak z míchačky...

ale fakt ty čípky jsou supr....ještě v lékárně mi řekli že je to možná nedostatkem tekutin (což se mi nezdálo), ale je fakt že v horkých dnech je dobré dát i vodu.

blondynka400
6. máj 2010

meleri, no já znám spíš tu první variantu. Ale je zajímavé, že je jedno jak dlouho to je, pořád to má stejnou strukturu. Kdyby to byla zácpa, tak je to přeci jiné, tužší ne? 😕
Já jsem se zas dočetla, že je to hodně tučným mlékem a že je potřba přidávat vodu. Jenže pak se v tom vyznej, když každý říká něco jiného. doktorka nic podobného neříkala a jí doela věřím 😀

lubinka9
6. máj 2010

Ahoj kocky,

kukam blondy riesis zasa kakanie. Tak nech to teda zaberie, hocico vyskusas.

my sme doteraz vrieskali, je u nas hnusne dazdivo tak som dala maleho do postielky spat a to ste mali vidiet. Ani za....
Vrieskal o dusu. Od jednej do druhej. Tak som to vzdala, supla na balkon s prsiplastom na kociku a hele on uz spi 😕 😀
No ma porazi, on mi proste v postielke zaspi iba vecer. Zda sa, ze potrebuje ked mu fuka a je chladno.. Neviem co budem robit v lete. Asi ho dam pod klimatizaciu 😝 😀

barbora, gratulujem k srdiecku, nech je aj nadalej vse OK 😵

emily nemam slov, objednaj sa do privatnej kliniky. To takto sa hazarduje v IRL so zdravim plodu a aj rodicky?

a ozaj, vcera dostal krpec od znemeho svoje prve auto a hned VW Beetle! 😎 No musia mu este dorast nan nozicky 😎 😀

inak aj ja dakujem za fotecky, schnucki bola si krasna nevesticka. A to bruske bolo na tebe este krajsie 😉

blondynka400
6. máj 2010

lubi, no jo to víš, moje večné téma... 😝
A co ty? Už malý přibírá? Kojíš nebo dáváš i UM? 😕

kleopatris
6. máj 2010

ahojte 🙂

barborka gratulujem 😵

emily to je hrozne...a to som si myslela, ze horsie jak tu to uz byt nemoze 😖 drz sa moja

blondy ja by som ti pozicala to kakanie....nas maly teda raz za 3-4 dni, ale tolko, ze musim okamzite utekat do kupelky, inak to mame az na hlave...minule sa hral s tatinkom a celeho ho okadil....nestacila plienka, maleho oblecko...zachytili to az tatinkove gate 😝 ja nechapem, kde sa toho tolko zase berie...podla nasej vahy doma ma uz 6,5 kg 😔
ja momentalne riesim taky problem, ze odkedy kojim "na ostro" a maly si zvykol a zistil, ze bradavky su "natahovacie" tak mi robi u kojenia strasne veci, natahuje sa, myka sebou 😒 ja uz neviem co s nim....mam pocit, ze u nas sa dlhsie jak 6 mesiacov kojit nebude ☹

inac moja segra vraj kakavala gulicky a mama jej to musela teplomer vyberat...kazde babo ma fakt asi ine travenie

lubinka9
6. máj 2010

blondy kojim castejsie, kazdu hodinu, hodinu a pol. A ked vidim, ze nejak nestacilo a na noc pridam 80ml umeleho. No a neviem ci pribera. Budem vazit raz za tyzden. Kazdy den asi nema vyznam, ci? 😕

kleo, tak s tymi bradavkami mi robi maly to iste. Ale uz si na to nastastie zvykli. 😝 Ale u nas je to aj tlacenim. Maly si vzdy pri jedle robi miesto na dalsie 😀
My kakame kazdy den "prazenicu" A si aj tym, ze casto kaka a je dost aktivny tak sa to nanho tie gramy nejako nelepia.

blondynka400
6. máj 2010

kleo, 6 měsíců je základ a bohatě to stačí... No uvidíš, třeba to půjde i déle a má teď ej špatné období... 😉
No v tomhle stáří jsme měly taky takovýhle interval, tak uvidíš, jestli dopadneš jako já 😀

Každopádně my máme porblém vyřešen, odpoledne se podařilo a jak píšeš, měla to i za ušima. Jsem snad spotřebovala celé balení utěrek 😀 . hlavně ono to má konzistenci takovou, že vodou bych to snad ani neumyla 😝 😀

lubi, myslím, že to takhle děláš správně a uvidíš. Vážit každý den fakt nemá cenu. To stačí aby se ti pořádně vyčůral a žádný přírůstek ti to neukáže. Tak jednou za týden, dřív relevantní výsledek nedostaneš 😉

meleri
6. máj 2010

Blondy právě u nás to bylo dycky tekuté, tuhou stolici jsme neznali doku nezačaly příkrmy. ale prý kojené děti to tak mají...
s tou vodou je to fakt asi pravda, když tak zkus dávat i vodu tou pipetou, my to kdysi taky zkoušeli, no je to těžké, ale jediné co ti můžu říct že to fakt přejde...jednou začas zkus ten čípek..

jo je to nářez co!! jsi dobrá že jsi to zvládla sama! my ty čípky dávali vždycky o víkendu kdy jsme na to byli dva.. 😅

jo s tím vážením to fakt je jako mánie, lepší je ani váhu doma nemít...

blondynka400
6. máj 2010

meleri, tak u nás je to taky tekuté, sytě žluté ale tu konzistenci nevím jak bych to přesně popsalá, takové tekité ale hodně táhle... 😅 Co nás učuili ve škole tak ukázková míchaná vajíčka 😀
No já jí můžu dát vodu i lžičkou, ona to umí. Jednou už jsem jí dala. Protože ona na mě vždycky smutně kouká když piju, tak jsem jí jednou dala ochutnat. no kdyby jsi viděla ten její štastný býraz, že může mít to co já, no byla naprosto kouzelná.
Ona vůbec hrozně kouká, když něco jím nebo piju, brzy se budu muset s jídlem schovávat 😀
Uvidíme no, ráda bych, by to vždycky zvládla bez čípku, aleu vidíme, co bude...
No byla to síla. Pak jsem zjistila, že jsme si umazal skoro všechno. Jen její obleček nějakou náhodou zůstal ušetřen 😀

schnucki
7. máj 2010

dobre ranko holky,

koukam ti vasi drobeckove vam ale davaji zabrat, co ...

blondy super ze jste to zvladli sami, jste sikulky 😵 ....

meleri teeeeda az takove naloze?? jak to vyrabel???

lubi dekuju, mala byla na svatbe taaak hodna ze jsem o ni ani nevedela 😀

kleo a co si maleho trosku obmotat aby sebou tak nemlatil?? nejaky satek nebo tak ...

ja zas vstavam hladem, snazila jsem se kruceni v brisku jakoze neslyset, no tak mi krucelo jeste vic 😝 tak se tu laduju toustovym chlebem s pastikou ... v 8h jsme meli vstavat, jedu s manzilkem pro antibiotika, tak ani nema cenu abych sla spat, ach jo .... jinak je tu uz par dnu pekne zima, rada bych zas slunicko ...

barbora87
7. máj 2010

Ahojte ako sa mate?co nove?ja sa mam celkom dobre uz som kludnejsia...dnes mi pride babka na vikend tak mi bude varit🙂a zajtra oslavujem narodeninky ale len tak s cajikom a papanickom...v nedelu zacinam9.tyzden...stale tomu neverim...mam stale problem s papanim neviem co mi este chuti a co nie...ale tak casom to bude urcite lepsie

schnucki
7. máj 2010

ahojik barbor,
to je dobre ze se mas fajn 🙂 ... neboj, s tim jidlem se to podda, ja potrebovala tak dva tydny nez jsem zjistila co mi chutna a co ne, a asi tak od toho 4-5 mesice jsem zacala zas jist vsechno 🙂 ....
ty mas zitra narozeniny?? ... tak to preju uz dopredu vse nej nej nej 😵

blondynka400
7. máj 2010

Ahoj holky,
tak u nás noc nic moc, takhle blbě jsme se snad od jeího narozrení ještě nevyspala... Kolem půlnoci se vzbudila, nějak jsem měla perso hodně nalité a nešlo jí se přistá, takže spustila hrozný řev,nakonec byla celá od mléka a musela jsem sí převlíkat, pak jak byla nabuzená tak vůbec nemohla usnout a nakonec se budila každou hodinu a kousek. Už prostě nemohla usnout jako obvykle. Takže fakt super, jsem vždycky sotva usnula a už jsem slyšela, že je vzhůru. Sice tedy nebrečela (ona v noc nikdy nebrečí), ale slyšela jsem jak tam sebou mrská a bouchá tlapičkama 😝
A to jsem se těšila, že když se vykakala bude krásně spinkat klidně celou noc, hold jsem se trošku spletla 😝 😀 . Ráno jsem byla z toho nějaká naštvaná a nechtělo se mi vstávat, tak jsem si jí daal k sobě do postele. no měli by jste jí vidět, jak na mě dorážela, že se s ní nebavim a není žádná legrace 😀 . No ale už jsem jí to odpustila, je to malé trdlo 😀

kleopatris
7. máj 2010

dobre ranko 🙂

blondy aspon vies, jak to mame my "normalne" mamy 😀, ale nie...viem jak to je...my sme mali konecne kludnu noc po 3 nociach co som skoro nespala 😖
a normalne mi teraz spinka 😲 uz hodinu a pol! zazraky sa deju aj u nas 😀 bol unaveny, ale nechcel spat, tak som ho tolko natriasala v perinke az zaspal aj napriek protestom 😀 asi to tak musim robit kazdy den a mozno si zvykne
a vcera sme boli nieco cez hodku vonku v kociku a on spinkal asi 20 minut, potom sa zobudil a nereval 😵 proste tam sebou trepal a kukal na svet 😵 ani neviete jaka som happy...
inak ani nas v noci neplace - nastastie, vzdy len strasne mlaska, olizuje pasticky alebo sebou trepe

blondy super, ze sa mala vykakala 😵 teraz je spokojna aj maminka aj malinka 🙂

schnucki tak manzel je predsa len chory? tak nech sa rychlo uzdravi a ty drz radsej odstup

barborka tak vsetko naj naj k narodeninkam, vela zdravicka tebe aj miminku a nech sa ti splni vsetko co chces 😵 (zajtra sa sem asi nedostanem, tak radsej uz teraz....)

blondynka400
7. máj 2010

kleo, jojo, to vidím... Nejlepší na tom je, že ona se ale vspala evidentně dobře a je opět vychechtaná jak lečo 😀
Tak vidíš, ona na to přijde. Chtělo to jen čas, Jako v podstatě všechno....
Mně teď malá po obědě taky spinká v postýlce, usne i bez dudu, to by ještě tak před 14 dny byl obsolutně nemyslitelné. to samé večerní usínání, předtím řev, a teď ani náznak odporu, hezky si lehne,k oukně na mě a čeká, kdy já dám dudu, pustím panenku aby mohla hezky spinkat 😀

kleopatris
7. máj 2010

blondy davas malej dudlik aj cez den? ja sem tam davam a na zaspinkanie ho musi mat skoro vzdy 😒 sice ho vypluje jak zaspava, ale prvy moment ho mat musi...moc nadsena nie som, lebo sa mi uz par krat stalo, ze sa zobudi jak mu vypadne z pusky a potom uz nechce spat

blondynka400
7. máj 2010

kleo, na na spaní přes den ho má v podstatě vždycky, jinak by neusla, teď akorát v té postýlce usne bez. Jinak ho v podstatě nemá, jen občas chilku předtím, než jde spinkat, už je rozmrzleá, ale ještě musí chvilku vydržet. Jinak ho ani nechce, prostě si ho nevezme 😉
A pak večer aby usnula, ale jakmile tvrději usne, tak ho vyplivne 😉
Hele lepší dudlík, naž aby si cumala prst. A jak bude větší, už si ho lépe udrží v pusnice. Nebo zkus jiný typ. Který používáš? 😕

kleopatris
7. máj 2010

no on mi zobral len taky komancovsky gulaty...jak sme mavali my. ja viem, ze neni dobry, ale jak sme boli v nemocnici a oni mu nechceli dat jest a ja som mlieko nemala, tak som ho musela dudlom klamat a jedine tento ho utisil. 😔 ...uz som ho skusala vymenit za ten z oboch stran splosteny, ale to ho tak rozhodilo, ze sme sa museli vratit k tomu gulatemu zase. by som neverila, ze take mimco reaguje tak zle na zmenu dudla

lubinka9
7. máj 2010

Ahojte,

kleo, blondy mam otazku, kojite vzdy len z jedneho prsnika alebo z oboch pri jednom kojeni? Ja teda mlieka na rozdavanie nemam a tak mi to vyjde akurat, ze z oboch po 15-20min, tak aby vytiahol aj zadne mlieko.

my tiez moc nedudlikujeme, krpec raz chce raz nechce, ale ze by ho vyslovenie na zaspatie potreboval nemozem povedat. A davam aj cez den ale tiez ho po chvili vypluje. A ked nie, tak mu ho po chvilke opatrne vyberiem z ust 😉
Inak my si cpeme cele pasticky do ust, on to ma miesto dudla.

inak spia babatka s vami v izbe? Nas od 2 mesiacov spi sam.

janulka04
7. máj 2010

caves, kocky....
nebola som tu, bola som nutena vycestovat na Slovensko na otocku, no uz som doma...

dnes som bola v nemocnici a malinkaje v poriadku, mam ohromnuradost, lebo za 3 dni pribrala vyse 300g a pani doktorka ma uistila, ze do 4kil moze este kludne mat...inac vsetko ok, len som unavena z tej cesty, lebo v stredu som isla tam a alen dnes o tretej som dorazila

co mate nove?

kleopatris
7. máj 2010

lubi ja kojim vacsinou z jedneho, len ked pyta napr.za hodku znova, tak dam ten prvy dokojit a druhy dam na dojedenie. a odkedy nemam kosicky sme skratili jedno kojenie zo 40 na 10 az 15 minut

a nas drobec spi s nami, ja mam jeho postielku nacapenu na mojej posteli 🙂 by sa mi nechcelo trikrat za noc behat z mojej zahriatej postielky prec 😅 a este sa priznam, ze ho niekedy po nocnom kojeni ani nevraciam do jeho postielky, ale spi s nami v nasej a vytlaca mna pekne von 😀 ked ono je to take mile, jak sa rano zobudi a smejka sa na nas a tak 😵

a tie pasticky mame aj my furt v puse a specialne ukazovak namiesto palca...a strka si ho az tak hlboko, ze ho z toho napina...tak mu radsej cpem dudel, ked to vidim 😒

meleri
7. máj 2010

Blondýnko,

jestli už ted kouká, tak to bude pro vás těžké dodržet těch 6 měsíců ! 😅 ne dělám si srandu, člověku to fakt přijde líto když už vidí že dítě by to chtělo taky zkusit. je to šikulka, jestli ti chce pít vodu to je velké plus pro ta vedra, určitě tam už budete mít za chvíli hodně teplo!
vidím že je u vás fakt veselo! 🙂 asi jak se jí vyprázdnila střeva měla furt hlad.. Samson jak se vykadí tak okamžitě chce jíst, je to sranda...nejhorší je že on chce už jíst sám ale vůbec nechápe jak má dát tu lžičku až do pusy...

barbora87
7. máj 2010

Dakujem babule!ste zlate!ja som cele doobedie upratovala aj ked s 2prestavkami musela som si na chvilu oddychnut...nestihla som vsetko ale co uz aspon trochu to tu vyzera ako u civilizovanych ludi🙂teraz sa idem okupat a idem pre babku na stanicu...tak sami tu majte a ked budem mat cas urcite sen nakuknem prajem vam pekny vikend

blondynka400
7. máj 2010

lubi, já už skoro 2 měsíce jedu na obě. Tedy ne že by jedno nestačilo, ale malá si prostě takhle zvykla a vyžaduje to. Prostě se musí najíst a potom ještě napít 😀 A přibývá přesně podle tabulek 😉 . Jinka pije jak dky, někdy 5 minut, někdy 15 minut. Déle je to většinou v noci, protože to u toho občas napůl spí a vypije toho fakt hodně, mohen víc než přes den

janulka, tak vidíš. To jsou ty odhady 😵

meleri, já vím, už teď bych jí ráda něco dala, ale vím že nemůžu... Nevím jak to ty 2 měsíce ještě vydržím 😅 . Ona mi pije i vodu ve vaničce... Určitě je to plus, vodu tu bude potřebovat, jsou tu velká vedra a hlavně vlhkost, člověk se tu hrozně potí...
Neboj, no se to s tou lžičkou brzy naučí. Jen zjistit jak na to 😀

emily327
7. máj 2010

ahojte, tak vidim,ze mamicky riesia kojenie a kakanie babatiek 🙂 Ale je super,ze si tu takto mozte poradit. Ja som tu vcera len nakukla aj to uz dost neskoro, lebo moj drahy pozeral cez net nejaky zaznam z futbalu a natiahol asi 46 virusov ale takych,ze nam system vyhlasil,ze ak ich co najskor neodstranime, tak cely laptom bude zniceny. Resp. hard disk. Tak vam poviem skoro ma tu porazilo kym som to vsetk odstranila a nasla sposob ako nainstalovat AVG. Tento tyzden mam fakt dost pestry na nervy. Stale nieco. Drobcek sa od stvrtku ani nepohol az mam o nho strach, ci je v poriadku fnuk zvycajne sa v brusku presuva a teraz nic. Uz su to 2 dni, fnuk boli ma brucho ako keby som mala dostat silne MS, Dufam,ze som mu tym stresom neublizila ako som sa v stredu rozculila v nemocnici ☹ To by som si neodpustila.
Nasla som sukromnu kliniku asi hodku busom od nasho mestecka, robia tam UTZ aj s diagnostikou a ze mame nan prist po 20tt ze vtedy by sme mohli aj vidiet, co to bude. Tak sa chcem objednat o 2 tyzdne, to budem v 20+1. Bude to stat 100 euro ale to zase tie prachy stoja za to, aby sme mali istotu,ze je vsetko v poriadku.
Mam tak zapalene hrdlo,ze ledva prehltam ☹ Este zajtra do prace a potom mam nedela, pondelok volno, tak sa budem liecit. Je nieco na hrdlo, co sa moze v tehu? Asi len kloktanie vody so solou,ze?

schnucki
7. máj 2010

ahojik holky,

koukam se s mrnouskama nenudite 😀 ... ja myslela ze se uz od zacatku koji obe prsa najednou, teda po sobe .... ale ono asi kdyz spunt nema takovy hlad tak se odsava, ze ... odsavali jste vsechny?? a to se to odsate mlicko muze spuntovi dat nebo ne??

emily je mozny ze male nebude v brisku az tak aktivni, ja treba malou citim, ale jeste ne az tak hodne a myslim ze mi hodne spi ... neboj, bude to v poradku, vis jak ja byla vystresla kolem svatby, jelikoz jsme ji celou delali sami, a mala je v pohode 🙂 neboj .... je super ze jsi nejakou kliniku nasla, urcite udelej termin a zajdete tam, ty penize za to urcite stojej ....

ja bastim uz druhy talir polevky, jak mam manzilka doma tak nemam moc cas sem nakouknout, ale polepsim se 🙂

schnucki
7. máj 2010

jinak emily zeptala bych se v lekarne, me tenkrat nechteli nic dat, ale to bylo v prvnim trimestru .... ja se kazdopadne bojim nejaky leky brat i kdyz mi je povolej, takze ja se snazila nachlazeni vylezet, cajik a tak 🙂

emily327
7. máj 2010

schnucki, dakujem za pismenka. Je toho na mna vela a tak som dost unavena ale nie fyzicky ako psychicky, po nociach zle spavam a uz mam aj stres z toho ci vybavim matersku z IRL a ci vsetko bude ok. Treba hrozne vela veci vybavit a som rada,ze sme svadbu nechali az po narodeni babatka lebo si to neviem ani len predstavit,ze by sme popri tom co tu vsetko clovek vybavuje este organizovali svadbu doma na SK. Budem kloktat solou a uvidim co a ako. A vy ste uz rozmyslali nad menom pre princeznicku? Inak mne poslednou dobou neskutocne ide na chut sladke ale hrozne na kila fnuk, len sa musim krotit aby som si neuhnala nejaku tehu cukrovku.