Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
25. máj 2010

Ahoj Emily...No veru stat na nohach je dost namahave, ze?Mna tak hrozne boli chrbat, urcite zasa nebudem v noci spat... 😖
Neboj tych par tyzdnov ti urcite rychlo ubehne.A ako idete na slovensko vlastne? Ako prenesiete tie vsetky veci?
No to je dobre, ze je finfrle uz lepsie...Ale to ze ju vobec neregistruju ako tehotnu je fakt sila...

schnucki
25. máj 2010

ahojik emily 😵

myslela jsem ze umru hlady, ale mala byla statecna a vydrzela, ke konci ale uz radne kopala 😝 .... me doktor tu cukrovku doporucil, i kdyz taky o nikom v moji rodine nevim, ale rikal ze jelikoz je to prvni tehu mela bych jit .... a ono to skoro nic nestoji v pomeru toho co jsme uz zaplatili 😀 a dalo se to prezit 🙂

ja uz fakt nevim co na to zdravotnictvi tam u vas rict, to je fakt neuveritelny 😠 .... kazdopadne je super ze uz je finfrle lepe, rekni ze na ni moc myslime ... a co ona vubec dela za praci?? to bude peknej sok po delsi dobre a jak je zeslabla tolik hodin pracovat ....

ivus a nepomohli by trosku masaze od manzela??

emily327
25. máj 2010

ivana, ahoj moja, Ano je to narocne tolko stat na nohach. Ale zvladneme to 😉 Drzim palce, aby si to hlavne ty zvladla do toho augusta. Inak letime domov 11.7. lietadlom. A veci si davame tyzden pred nasim odletom posielat slovenskou prepravnou spolocnostou v Dubline a pridu si pre batozinu a odvezu ju priamo na adresu na Slovensku. Budeme mat asi viac ako 100kg, co je dost. Ale je super,ze oni to vedia takto prepravit. Inak neviem ako by sme sa uniesli 😀

schnucki, ahoj ahoj no tak to s tym kopkanim malej mam ja poslednou dobou vazny problem. Hlavne na vecer. Uz 2 den som zistila,ze jej na noc nerobi dobre ovocie ani jogurty, asi tym,ze mi potom toci creva, tak sa mala hybe tak silno,ze mam z toho neskutocne krce na pravej strane a asi tym,ze mam tam po vybratom apendixe jazvu a asi aj zrasty zo zapalov, tak ti poviem,ze vcera som ledva lapala dych, az ma oblial pot ☹ Tak uz nic take na vecer jest nemozem, aby mala bola v brusku pokojna. Co sa tyka zdravotnictva, tak fakt bez komentara, otras otras, hruza des.Ona pracuje v takej akoby restike kde pracuje za pultom a tam maju take jedla co oni pripravuju a ona je aj v kuchyni. No dufam,ze to zvladne a ta jej kolegyna je tiez pekne ohladuplna, hned ako jej povedala,ze nastupi, tak si hned musi zobrat dovolenku. Tento pristup k tehotnym ma fakt dojima, ja som tiez mala ake problemy na zaciatku so sefkou,ze zbohom, namiesto pochopenia,ze nam je zle a ze to nie je lahke ked clovek pracuje s jedlom, tak este su na nas nahnevani. No fakt nemam slov. Som stastna,ze opustam tuto krajinu.

emily327
25. máj 2010

chcela som sa opytat, tehulky uz aj vam je vidno taku tu ciaru cez brusko, co je zdola hore, cez pupok? Lebo mne je uz vidno, sice nie velmi ale slabucky naznak tam je. Nie je to este skoro????

schnucki
25. máj 2010

tak to ti nezavidim jak te na te strane tak kope ... me cuta tak normalne, zatim to nijak neboli ... ale uz se mi stalo ze jsem mela silnej pocit ze musim na vecko a nic, tak nevim co tam vyvadela 😀

ja ti covece nevim co za caru na brisku myslis, me jdou akorat chloupky od spodu k pupiku a od pupiku 😝 ale to pry zmizi .... jinak zadnou carku nepozoruju

mirusch
25. máj 2010

Emily, na zabitie, fakt 😠 😠 Teda to este nevideli, aky cirkus by som ja urobila s tymi lekarom a so sestrickou. Neviem, aka je povahou Finfrle, ale sa jej teda cudujem, ze to tak znasa. Nech si kludne otvori usta a okamzite meni Dr. ! Obdivujem jej trpezlivost, nesmie sa ale dat.

meleri
26. máj 2010

Ahoj MIrusch!

to jsem ráda že jsi se ozvala! a co to bylo za dr? někteří doktoři jsou fakt hnusní! a co je s Finfrle?

meleri
26. máj 2010

Mirusch,

jo chybíš a moc! 🙂 Jo já taky kolikrát nevím co napsat! Je to těžké někdy....spíš bych pokecala jako tak než furt něco psát nějak nevím o čem to je tím...

Emily

s tou čárou prý je to hodně individuální někdo ji prý má brzo někdo vůbec, já ji neměla nikdy tak asi je to podle toho jaký má kdo pigment?

janulka04
26. máj 2010

ahojte, babulky,
mirush, ze sa aj ukazes..teda, tie tvoje migreny 😔
mozno aj to pocasie tomu dopomaha viac teraz, bo aj mm si stazuje, ze uz tyzden ho boli hlava a on tym teda netrpieva

emily, veru, malej sa nechce, ale nejako to uz nechavam na nu, hadam necakam slona a do 2 tt je vonku 😵
a k tej ciarke- linea negra sa to vola 😉 , s malymi som ju mala od polky tehu a teraz nie, je to individualne...niekdy sa spravi, niekedy nie 😵

chudatko finfrle... ☹
naozaj by si mala otvorit usta, to je hrozne, co si dokaze lekar dovolit 😕

schnucki, tak mala kopka kopka...co??? 😀
len si to uzi, ku koncu uz je to len vytlacanie, sparanie do rebier..a same auuuuuu 😀

meleri, tebe drzim palce s dietkou 😉

blondy, male deti sa niekedy tak pomylene obudia a chcu sa hrat, budu sa usmievat, smiat, dzavotat..a je im jedno, ze je polnoc napriklad 😀
len aby sa to neopakovalo... 😀

schnucki
26. máj 2010

dobre ranko,

tak me dneska mala nechala vyspat 😀 chrupkala jsem do pul 9, sice jsem se casto budila, ale aspon jsem mohla lezet 😀

jani kope o sto sest uz od svatby, ted jsem si vzpomela ze to musim zapsat do knizecky, jinak to zapomenu 😀

ja prave zadnou caru na brisku nevidim, zato chloupku jak chlap 😝

jani ja jsem strasne zvedava kdy si to ta mala konecne rozmysli 🙂 ale jsi jak na trni, vid 😀

janulka04
26. máj 2010

schnucki....uz ani nie....nejako som sa zmierila, ze budem tehu do smrti 😀
a chlpy mam aj ja, male si z nas spravili fusak 😀

schnucki
26. máj 2010

jani me prijde super ze uz to beres takhle, ale ono asi nic jineho nezbyva vid 🙂

tak to jsem rada ze nemam jedina chlupaty bricho 😝 uz jsem premyslela to i oholit, ale pry to zmizi, tak to necham .... snad to v lete nebude tak hrozny 😀

ja mam dneska uklizeci den, probiram veci a snazim se vyhodit co nepotrebuju 😝

janulka04
26. máj 2010

schnucki, tak ja si aj poplacem, lebo u nas v teme uz vsetky mamickuju a tie co nie, maju este daleko do porodu.... 😔
ale co mi to pomoze, tak zase sa pozviecham a cakam...len mi pridu obcas tie dni take premarnene, vies?

emily327
26. máj 2010

ahojte, tak ja som prave dovarila hubovu polievku a idem sa chystat do prace. Zle sa mi posledne noci spava. Vzdy sa zabudnem a lahnem si na brucho a po chvilke ako keby mi mozog zapol a pridem na to,ze som tehu. No hrozne. Tak som ako mechom udreta. Dufam,ze dnes v praci toho nebude vela.
Schnucki, co sa tyka chlpkov, tak ja mam ale len take svetlulinke a ani ich nie je vidno 🙂
Tak vam prajem pekny dnik cmuk

emily327
26. máj 2010

jani, moja hlavu hore, urcite mala pride coskoro na svet. Este to chvilku vydrz cmuk, vzdy lepsie porodit po termine ako predcasne. Neboj uz to dlho nepotrva uvidis 😉 citim to v kostiach 😀 😀 drz sa cmuk

janulka04
26. máj 2010

si zlata, emily, tak nech ti to v praci ubehne 😵

finfrle
26. máj 2010

Ahojky tak mensi rekap.
Bohuzel uz od !18.3.cekame na pripojeni(no jo Irove maji cas) a stale nic tak nas to nastvalo,ze rusime smlouvu a snad do 5dni nas pripoji nova spolecnost.
Docela potrebuji nejake informace ohledne tehotenstvi a pak i nasledneho materstvi a v dnesni dobe bez internetu opravdu nepredstavitelne.
Do teto doby jsem si ani neuvedomovala jak moc jsme odkazani na internetu a vsech info co v beznem zivote potrebujes nehlede na to,ze ridime pres pc i bankovni veci.Nanestesti jakmile tu vse vyrizujes pres net pak mas silene problemy vyresit neco osobne,muzes mit i pet pasu a nic nezmuzes.Tak snad uz to bude ok a vickrat tu nebudu muset jezdit za netem.
Dnes jsme zrusili smlouvu s Vodafonem a do 5 dni bychom meli mit doma net 🙂 huraaaaaaaaaaa
K tehotenstvi,nu,v sobotu budu uz zacinat 19tyden a zatim jsem polovinu tehucasu neprozila moc krasne a stastne ale doufam,ze se to v lepsi obrati. Uz jim o dost lepe a pribrala jsem i na vaze a vse vlezlo do briska.Sem tam vecer zvracim ale uz je to lepsi.....
Docela me prepadaji casem deprese jak se nic nedari a nemyslim jen net ale i problemy ,ktere se tykaji penizky a lekaru.
Penize jsou problemy vsech to nema ani cenu o tom psat ale ti lekari jojo......
Uz davno jsem mela byt v nemocnici na scan normalne prvni je ve 12tt a ja nic a pak dalsi konzultece a seznameni s pridelenym porodnikem/gynekologem v 18tt a zase nic,tak ne to nastvalo a sehnala jsem si cislo do nemocnice a volala jsem jim co se deje,ze mi neprisel zadny dopis ohledne navstev v nemocnici.....a predstavte si,ze mi rekli,ze tam me nemaji vubec vedenou jako tehotnou ikdyz to muj GP/obvodni lekar to vi od 4tt.Pry jim nevyslal zadnou dokumentaci ani pozadavek.No to me teda nastvelo to vis,tak ted cekam jestli se to pohlo.Jen chci vedet,ze je mimi ok a zdrave a v pripade problemu aby se to mohlo resit....prece jenom nespadam mezi nejzdravejsi budouci maminky.Nemam ani tehotenskou knizku jojo
Jinak nevolnosti polanu ustupuji a asi pristi tyden se vratim do prace ale to se jeste uvidi.
Mam prvni super tehu jeansy a ty mi vystaci az do konce dokonce uz i par darecku v podobe obleccku a neco jsem si i koupila i ja ale jen malickosti prece jenom nechci predbihat.Vcera jsme se koukali po kocarcich a dalsich vecech a reknu vam to je penez jeje ale je to rozkosne!No jo kdyz se ceka prvni......

finfrle
26. máj 2010

Koukam,ze Emilka uz psala tak to mate dvakrat 😀
V patek si poradne promluvim s GP co to vse ma znamenat a uz sebou ani mimi vorat nenecham......uvidime co a jak a jinak prestupuji k novemu GP....
Opatrujte se mi tehulky a maminky

blondynka400
26. máj 2010

emily, tak jsem si to pamatovala skoro dobře 😀 . no jo musíš specifikovat jaký měsíc myslíš, jestli lunární a nebo kalendářní 😀 . Každopádně ten lunární se v dnešní době moc nepoužívá... Kdby jsi někomu řekal jsem v 10 měsící tak na trebe bude koukat, jako kdyby si spadla z višně 😀 K té čáře na bříšku, nen í to brzy, ona pigmentace se objevuje poměrně brzy.. Já jí naštěswtí neměla a byla jsme za to ráda, nelíbí se mi to a pak to u někoho dlouho mízí 😝

janulka, jojo, já vím... No včera předvedla zas další kousek, protože už je tu fakt teplo, tak jsem jí dala jen bodyčko aby měla holé nožičky aona z toho byla tak vedle,že nemohla usnout a usnula asi až za 2 hodiny. Ona má holé nožičky hrozně ráda, vždycky kope jak divá, ale přeci jenom v baráku ještě takové teplot nemáme, tak jí nechávám jen občas. Tak si to hold musela asi užít, protože kopala i v postýlce, což nikdy nedělá, hezky si lehne a za chvíli spí. 😝.

barbora87
26. máj 2010

Ahojte babule ako sa mate?
Ja som bola u gynekologa kvoly svrbeniu a zacpe...tak mam kvasinky ale este to neni roznesene tak mi dal cipky a a nieco proti zacpe...a urobil mi utz🙂))malinke si tam robilo party prvy krat som ho videla sa tak hybat🙂))bolo to nadherneee...sa uplbe rozplyvam...ma3,5cm a srdiecko bije o zivot...nadhera...

schnucki
26. máj 2010

ahoji emily, preju prijemny dnik v praci 🙂 ... to se ti podari na brisko lehnout? me teda vubec i kdybych chtela ... 🙂
ja mam ty chloupky tmave, no jo, tmavovlaska ... manzilek z toho ma vzdycky srandu kdyz se pozoruju v zrcadle 😝

ahoj finfrle, no uz aby jste ten internet meli .... ja uz nemam slov, emily nam tu vzdycky porozpravi jak to u tebe vypada a ja se pokazde rozcilim, protoze to proste nechapu, to cele zdravotnictvi 😠 ... je super ze uz ti je lepe, ze zvraceni pomalu ustupuje a ze uz i lepe jis, mooooc me to tesi .... budu na tebe myslet at to v praci zvladnes 🙂

jani posilam rozhovor s malou na dalku, at uz se konecne prijde na vas podivat ... myslim na vas 🙂

blondy to musi byt super stale objevovat neco noveho u male, pozorovat jak se stale uci jine veci 😵

barbor tak at jsou ty kvasinky brzo pryc 😉 ... je to super vid, a pockej az male ucitis 🙂 .... super, rostete krasne 😵

ja jsem si dneska merila brisko, jsem si na tom ulitla a pisu si to 😀 a mam dneska rovnych 100cm 😀

schnucki
26. máj 2010

dosli mi mila susenky 😢

barbora87
26. máj 2010

Dakujem schnucki!strasne sa mi ulavilo!jeee no ja ti mozem poslat horalky🙂

ivanajelinek
26. máj 2010

Ahojky kecalky 😀 ...Ja uz lezim doma na gauci a oddychujem...Dnes nebolo vela roboty, tak sa to dalo vydrzat. A zajtra mam volnicko jupiii.mam v plane upratovat a mam hrozne vela zehlenia, ale neviem ci to vsetko zvladnem.Dneska som sa zobudila zasa s hroznymi bolestami chrbta ☹ Chcem ist zajtra niekam pozret nejake farby, mm povedal, ze si mam vybrat co chcem ze cez vikend to so znamym vymaluju. tak som zvedava.Emily mne sa tiez ziadna ciara zatial nerobi, iba ako pisu kocky, tiez mam viac chlpkov na bruchu, takych uplne bledunkych..
finfrle a to akoze tebe este nerobili doteraz ziadny UTZ? Ja to tiez naozaj nechape, to cele zdravotnictvo v Irsku...Ale aspon ze je to uz lepsie.Len pekne priberaj...
Schnucli 100 cm 😀 😀 Jake sme modelky, ze?
janulka este vydrz...Malinkej sa v brusku paci...
mirusch ahoooj...

ivanajelinek
26. máj 2010

Barbora,no vidis,ze je vsetko v poriadku... Uz je ti lepsie?

janulka04
26. máj 2010

😉 😉 ahojte, tak ja sa hlasim po dalsej prechdzke..ale ze by som pocitovala nejaky ucinok??? 😀
schnucki, si zlata...uz jej tolko ludi dohovara, tolki sa na nu tesia, tak zrejme madam to vycitila a dokonale nas natahuje 😀
a ja mam tie chlpky tiez blond, i ked som brunetka, ale ja mam vseobecne svetle chlpky...nastastie 😵

barbor, hlavne, ze vies, co ti je, mozes sa dat do poriadku

blondy, to poznam, babula miluju nahotu vseobecne 😀
a teda veri,, ze aj to teplo nieje nic moc na spanie....som zvedava, ako sa aklimatizuje zase, ked pojdete do Ciech
ja sa s mojim babincom chystam, ked bude mat Stella tak mesiac

janulka04
26. máj 2010

ivi...co 100cm???? 😕

ivanajelinek
26. máj 2010

jani ja nie...To pisala Schnucki, ze si merala brusko...Ja som este nemerala...

janulka04
26. máj 2010

ja viem, ivi, ze to bolo k schnucki, len som nevedela k comu 😀

ahaaaa, schnucki, ale este mas dost do ciela....ja mam cez vandel uz 114cm 😀 😀
a boky nezaostavaju...ze 112.. 😝 som jak hruska 😀

janulka04
26. máj 2010

kocky, co ste v Nemecku, IPnite mi niektora cislo, ja vam poslem tiez...ze ked to na mna dojde, poslem vam MMS-ku, nech mozete poinformovat a pridat foto tej m´nasej STAR 😀