Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
8. jún 2010

ale děkuju! kdyby něco tak asi zajdu k dr...
ale musím říct že klíštata jsme měli včera jak já tak manžel a mi se pokaždé taky udělal flek, ale zmizelo to..

mirusch
8. jún 2010

Ahojte, dnes nestiham citat, akurat vidim, ze Meleri udusila kliesta. Aj my sme kedysi tak klieste vytahovali - ze udusit a a vykrutit, ale vraj sa to nesmie, lebo vtedy, ked sa kliest dusi, tak vypusti do tela vsetko co v sebe ma. Tu sa predavaju pinzety a ma sa proste kliest vytiahnut - to co sa predtym zakazovalo. Tak teraz ma byt clovek z toho mudry....
V kazdom pripade Meleri, keby mu to scervenalo, radsej hned k Dr. a antibiotika, lebo borelioza je hnus, to z cloveka casom spravi invalida a ani nevie, ze vlastne ma boreliozu. Ale to ta nestrasim, ja som mala desiatky kliestov a nic, len pre istotu...

Inak ste ok?
Ivus stastnu cestu!
Schnucki a bola si aspon skonzultovat tu tvoju alergiu?

Ja som zajtra posledny den v kniznici, tak hadam budem mat trosku volnejsie.

schnucki
8. jún 2010

blbe jsem to napsala, promin, kdyby ten flicek zustal a zvetsil se, tak je lepsi zajit k doktorovi 🙂
ja prave nevim jak to u deti s ockovanim je ...
jinak ja mela flek po klisteti delsi dobu a i se zvetsil, ale diky bohu to nic nebylo, ale lepsi si tam zajit ... pokud ale zmizi tak je to v poho 🙂

schnucki
8. jún 2010

mirusch nic mi na alergii nedaj, jelikoz v tech lecich je buhvi co tak mam smulu, musim to vydrzet 😝

blondynka400
8. jún 2010

schnucki, já fakt nevím, co jí na tom přišlo tak legračního... Ale ona se vždycky nejvíce směje, když to nejméně čekám. Ani mi to třeb nepřijde legrační co řeknu nebo udělám a ona se z toho může zblánit... Ale kyž se člověk snaží, říká říkanky a tak, tak se skoro ani neusměje 😝 😀

meleri, tak to jsi udělala špatně... Když ho právě udusíš, tak pustí tu slinu... Správně ho máš vyndat pinzetou živé a pak zakápnou dezinfekci...

blondynka400
8. jún 2010

schnucki, flek je jenom na boreliozu, encefaůlitida se taklhe neprojevuje, tedy myslím 😀

schnucki
8. jún 2010

😀 tak to je dobry ... takze nejlepe se vubec nesnazit a ona se zabavi sama 😀

aha, ja prave jenom vim o tom fleku, jinak nevim 😅 ... pritel mel myslim tu boreliozu, jako malej, pry mel vysoke horecky a tak, ale zadne nasledky mu to nezanechalo ....

emily327
8. jún 2010

ahojte, tak sa vam konecne ozyvame, sme este stale s finfrle a jej mm. Mali sme v plane,ze dnes vecer nas odvezu domov, ale je nam tak super,ze zostavame do zajtra doobeda, potom uz musim ist do prace. Finfrle s mm nakupili u nas plnu tasku oblecka pre malu a vytesuju sa z toho 😉 Vsetky vas pozdravujeme a docitame vas zajtra a napiseme.
Janulka, klobuk dole, 19 hodin je fakt dlho,ale zvladla si to a malinka je nadherna. Prajeme vela mliecka a skory navrat domov. Pekny vecer prajeme, pozdravuje finfrle.

blondynka400
8. jún 2010

schncuki, já jsem boreliozu mšla taky, měla jsem červený felk, tak jsem šla k doktorce, vzala mi krev, ta byla pozitivní, 3 týdny jsem brala antibiotika a pohoda...
Jojo, přesně tak 😀

meleri
8. jún 2010

ok tak mě se zrovna před chvílí po tom předvčerejšku udělal flek a začíná mě to pěkně svědit...sakra, tak asi budu muset k dr? malého omrknu zítra ráno....:(

to jsem nevěděla naši nám to vždycky tak dělali a do ted nebyl problém.....jenže tady na jihu prý klíštata přenášejí i jiné věci, nějaké horečky..

schnucki
8. jún 2010

meleri ja bych pockala do zitra a kdyztak si radeji k doktorovi zajdi ... lepsi kdyz ti rekne ze to nic neni nez kdyby neco a tys to nevedela 🙂 ... ale neboj ...

emily super ze si to tak uzivate 😵 zitra se zas ozvete 😉

jdu si lehnout tak preju vsem dobrou noc

barbora87
9. jún 2010

Dobre rano babule
tak zijem vecer som skorej zaspala ako inokedy..no necitim sa este dobre...tak dnes budem
doma radsej

ivanajelinek
9. jún 2010

Dobre ranko 😉 Tak ja som sa zobudila s velkym hladom, tak sa rychlo nachystam a idem nech to mam za sebou a mozem sa potom najest...Neni som si ista ci mozem pit, tak radsej nebudem.
Barbor aj ty si uz hore? Tak sa pekne niecoho napapaj uvidis ze bude lepsie.

meleri
9. jún 2010

schnucki,

dík..dneska jdu k dr a poprosím ho jestli by nám předepsal ty krevní testy....mě to celkem bolí ta boule...

barbora87
9. jún 2010

Tak sa drz ivi...no dnes radsej zostanem doma nebudem pokusat stastie aby sa mi nieco nestalo...este som si teraz pospala tak budem dnes odpocivat...ked som sa rano zobudila mala som ako keby take pichanie v bruchu ale to tak ako keby v zaludku alebo tam niekde...

Meleri radsej sa nechaj okuknut ale myslim ze to trva nez vysledky krvi nieco ukazu...ja som mala boreliozu pred 2rokmi a otras ti poviem...5-6tyzdnov po tom co som mala kliesta som dostala hrozne bolesti kolien chodila som
po ortopedoch na rengen no a potom som isla na odber krvi a nasli
mi to tam tak 3tyzdne som brala antibiotikum ale take silne ze som len spala a lezala ako keby som
bola na drogach

blondynka400
9. jún 2010

meleri, tak si tam radši zajdi, za to nic nedáš...
No on se to tak kdysi dělalo, ale teď zjidtili že je to hroší, než když ho třeba tou pinzetou přetrhneš, i tak pustí té sliny méně... 😝
Naštěstí v IT klíšťata nemáme 😀

barbora, já jsem byla na testech pár dní po tom klíštěti a už jsem je měla pozitivní. Žádné boleti a jiné příznaky jsem neměla..Takže je lepší dřív než později a pak stačí i slabčí ATB 🙂

schnucki
9. jún 2010

dobre ranko,
tak ja jsem dneska byla zas jak sipkova ruzenka, kolem 6h jsem se probrala, najedla se chlebiku, pak zalehla s manzilkem a spala az doted ... nevim jestli je to tim teplem ale mohla bych furt jen spat 😝

ivus preju at to dneska prezijes a neumres nam hlady 😀 a at jsou vysledky v pohode 😉 ... pak se ozvi ...

meleri radeji si zajdi, je to jistejsi 😉

blondy vy tam nemate klistata? tak to je parada ... tady jich sice moc neni, ale u nasich je to rizikova oblast, tak jsem se nechala loni radeji ockovat 🙂

blondynka400
9. jún 2010

scnucki, nene, klišťat tam nejsou.... Tedy nikdy jsem o tmo neslyšela, že by tam byli, asi by vedrem chcípli 😀 . Zas je tam jiná havěť.... Třeba ještěrky, ale je fakt, že ty nekoušou, ale taky prý přenášejí nějakou nemoc a taky klidně velzou až do baráku....

barbora87
9. jún 2010

Blondy to sa da hned zistit ked mas kliesta?ja som vtedy googlovala a ze teda v niektorych pripadoch az po6tyzdnoch...

No my chceme ist v lete stanovat ale uvidim za prve ako
budem zvladat tie horucavy a tie klieste no neviem...
Inak som si merala tlak a mam oba dost nizke tak dnes budem radsej doma...ziadne kupko

blondynka400
9. jún 2010

barbora,hned ne, lae za pár dní ano... Ale máš pravdu, u některých lidí, to trvá déle, než se ty látky v těle vytvoří... Těch 6 týdnů je ale konečná hodnota, kdy je jasně prokazatelné, zda jsi se nakazila nebo ne... 😉
Každopádně v čechách wse dělají testy hned, když jsou negativní, tak se pak ještě jednou opakují 😉

meleri
9. jún 2010

čaute, byla jsem vlastně u dr ale u gynekologa, a on říkal že borelioza a enc. je problém střední evropy tady to není ale mají právě tady jakousi "středozemní horečku" tak to pojmenoval ve fr. nevím jak se to jmenuje...hold pěkný suvenýr z Alp...

barbaro
tvoje obavy ze stanování chápu zvlášt když je člověk v jiném stavu..ale prý se dají sehnat repelenty proti klíštatům....já jsem ale trochu radikální typ prostě si myslím čím mín chemie do kůže tím líp....

at se to zlepší s tlakem...

blondy,
tady klíštata taky nejsou nikde, jen v Alpách...manžel to viděl poprvé v životě, protože než jsme se poznali tak do Alp skoro vůbec nejezdil...

blondynka400
9. jún 2010

melri, středozemní horečka jo? A jak se to projevuje a léčí?... 😕
to jsem nevěděla, že jsou klíšťat v alpách 😀

meleri
9. jún 2010

blondy,

to mi už neřekl, jenom že antibiotika....nechtěla jsem ho s tím moc otravovat když je to gynekolog...jo jsou tam všude smrkové lesy a na těch to žije...navíc jak hustě pršelo musely asi padat možná ze stromů s tím deštěm co já vím.... 🙂

blondynka400
9. jún 2010

meleri, tam jsou i nějaká zvláštní klíšťata? Padat ze stromů nemůžou, tedy ty normální, vylezou maximálně do metru... 😀
Tak hlavně, že je to léčitelné.... 🙂

meleri
9. jún 2010

Blondy,

tady je všecko zvláštní....hlavně štíři a skolopandři....ti jak ti proběhnou po noze tak máš dost... 😀

blondynka400
9. jún 2010

meleri, tak to jo 😀 😀

oranzada
9. jún 2010

dakujem, vyskusam vsetky tie vitaminy, snazim sa ich jest uz davno, dokonca ich mam aj v obyvaku na stole aby som sa prinutila, ale aj tak ich casto prehliadnem 😝

https://www.youtube.com/watch?v=wY45_B7xxHY


to je aktualne ku vasim kliestom 😀 😉
btw: ja mam cez leto klieste stale, bo mi staci vyst len pre pradlo na zahradu a uz si ich berem domov, mame hned za plotom les, vacsinou ich ale hned citim ako sa zahriznu, ale ked nie tak ich kremujem a koliesko cermene mi po nich zostava aj na pol roka 😅 zatial mi ale hadam nic neni

meleri
9. jún 2010

oranzada,

půl roku, až tak???
jo tak klíště na ptáku... 😀 to musí být taky fajn.... 😅 😝

meleri
9. jún 2010

taky pěkné ne? 😝

blondynka400
9. jún 2010

meleri, co to je? 😕
Zlaté naše ještěrky 😀 Ikdyž ona taková 40cm ještěrka v garáži je taky super věc 😀