Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

kleopatris
14. jún 2010

blondy a nevies z coho to deti mavaju? maxik zatim papa v pohode, ale vyzera to len skaredo a ocividne mu ta nechutna gencianka chuti 😀 😝

blondynka400
14. jún 2010

kelo, noi to prý klidně můžou chytit i ze vzduchu 😖

schnucki
14. jún 2010

blondy ja jsem stejneho nazoru, proto budeme na malou mluvit vsema tremi jazyky ... cetla jsem i ze deti z vycejazycnych rodin se lepe uci pozdeji jazyky ....

jooo, aha ... to jsem mela drive taky casto, jsem mela celou pusu fialovou 😀

kleopatris
14. jún 2010

ja chcem aby maxi aj cital aj pisal, ale ci sa na mna nevykasle 😅 a este do neho tak od 3 rokov zacneme aj anglictinu hustit 😅

schnucki
14. jún 2010

kleo ja to vzdycky chytla ani jsem nevedela od ceho ... ale ono kdyz zacnes hned mazat tak to brzo zmizi 🙂

me bude stacit kdyz se s nasima domluvi ... ve skole bude mit anglictinu, takze to nechame na skole, uz takhle bude mit tech jazyku az az 😀

yarden
14. jún 2010

Ahojte dievcata,
mozem sa k Vam pridat? Vcera som bola u doktorky a potvrdila mi tehotenstvo 🙂 Na UTZ krasne bilo srdiecko a som velmi stastna.
Som tiez v zahranici.

schnucki
14. jún 2010

ahojik yarden,
jasne ze se muzes pridat 😉 velka gratulace k tehu 🙂 ... koukala jsem ze jsi v izraeli, jak jsi se dostala az tam??

schnucki
14. jún 2010

koukam ze zas na konikovi par veci zmenili ... teda vic se mi ty udaje libili vedle jmena ....

yarden
14. jún 2010

Ahoj schnuki,
dakujem za privitanie. A dostali sme sa sem s mm pracovne na urcite obdobie. Obaja sme Slovaci.

schnucki
14. jún 2010

aha ... me prave prekvapilo ze az tak daleko ... a jak dlouho tam jeste zustanete? a jake to tam vubec je??

barbora87
14. jún 2010

Schnucki no mna ta bolest v noci budila sama som nechapala...aspon nasdoky okukol a vsetko je ok tak som rada...

Yarden vitaj medzi nami tak aspon uz ku koncu nebudem sama tehulkovat🙂

schnucki
14. jún 2010

barbor urcite je lepsi kdyz si nejsi jista zavolat nebo rovnou zajit k doktorovi 🙂 ... jen jsem te chtela utesit, ze ja i ted sem tam bolesti mam, sice me v noci nebudej, ale sem tam je to hodne neprijemne ... ale taky me to vylekalo, ptala jsem se doktora a ten rekl ze bolesti muzu mit i cele tehu 😝 ... ale je super ze je vse ok 😉

barbora87
14. jún 2010

Schnucki ja viem ze si ma chcela utesit🙂 si zlata🙂 no radsej nech ma5krat okukne a vsetko bude ok ako keby som neisla a nieco by nebolo ok...no s tymi bolestami cez den som bola uz nejako zrozumena ale to bolo take divne...ale vsetko oky doky a teraz az15.7.ideme teda dufam 😀
inak som bola dnes v ikea ppzerat co maju a nasla som tam
par veci co by ma aj zaujali tak koncom leta sa do toho pustime

schnucki
14. jún 2010

to mas pravdu, ja to rikam taky, radeji jit zbytecne a mit jistotu nez nejit a pak se neco podela ...
my jsme taky zajeli jednou do ikey, ale nejak jsme tam nic nenasli 😒

barbora87
14. jún 2010

Schnucki no ja by som si aj celu izbu zariadila ale to by ma vysla velmi draho...a postielku uz mam po bratoch a skrinu a wickelkommode asi dostaneme tak uvidim..zalezi co si clovek predstavuje

blondynka400
14. jún 2010

Tak jsem holky nakonec dala i dnes před spasní kaši, když jsme dnes začali s příkrmy, tak naplno. Ona je evidentně jedlík po tatínkovy a je mi jasné, že mi s jídlem fakt porblémy mít nebudem. Kdyby jste jí u toho viděli, jak byla šťastná že může jíst něco normálního a smála se u toho.. Udělaal jsem fakt dobře, že jsme začala s příkrmy už teď a nečekala jsem do toho 6 měsíce, bylo by to pro ní zbytečné trápení...Udělala jsem půlku dávky co psali na obalu a snědla to všechno, pak se vykoupala, ještě se najedla odemne (přišlo mi tedy že vypila skoro tolik co normálně) a pak odpadla Tak jsem zvědavá jestli bude spát jako vždycky nebo o něco déle
😀

blondynka400
14. jún 2010

schnucki, jojo, taky jsem to slyšela a mylsím, že to je pravda...

kelo, i angličtinu jo? Nebude to trošku moc? 😕 Já myslím, že ty dva jazyky sgtačí, zas čeho je moc, toho je příliš, znáš to..... Já tedy chci počkat trošku déle, oni pak zas někdy mívají problémy naučit se mateřaský jazyk, oni jsou tyhle věci složité 😝 😅

yarden, vítej, máš skoro stejné datum porodu jaké jsem měla já, to je hrozné, že už je to víc než rok co mi těhu potvrdili 😅

schnucki
14. jún 2010

my mame zatim postylku, musime sehnat skrinku a komodu, predstavu mam, ale je tezke to najit a z netu se trosku bojim to objednavat ....

blondy super ze mala papka ... koukam to bude jedlik 🙂 ale ona ma dostatek energie, tak to asi potrebuje ...

blondy nase mala dostane davku tri jazyku uz od narozeni 😀

yarden
15. jún 2010

Ahojte,

schnucki - sme tu uz 2,5 roka a snad sa podari este rok a pol. No ale uvidime. Mne sa tu paci, hlavne pocasie. More par metrov od nas. Len je tu velka vlhkost a my europania na nu nie sme zvyknuti. Nesnezi tu a nie je zima. Prsi par dni v zime. ale sneh mi chyba, najma lyzovanie. Ale uz sme to skusali aj tu v IL, a bol to obrovsky zazitok. A je tu pokojne.

Barbora a Blondy, dik za privitanie. Dufam ze moje tehulovanie bude OK a bez problemov. A narodi sa nam maly lyziarik alebo lyziarka 🙂

Blondy - ako si to riesila s vysetreniami v zahranici? Ja som poistena v SR, normalne v ramci zdravotneho poistenia a mame na zahranicie aj cestovne poistenie, ale nie sme turisti. Len toto poistenie nepokryva tehotenstvo v zahranici. Neviem ako to bude dalej, ale len za prvu kontrolu som zaplatila 250 E.

blondynka400
15. jún 2010

schncucki, no on manžel je horzný jedlík, od mala, v roce měl snad 15kg, takže to má mít po kom a mě to bylo jasné už podle toho jak pila MM že je to jedlík. Akorát jak je hodně živá, tak má i velký výdej 😀
to mě napadá, možná jsi to už psala, vy doma mluvíte rusky nebo německy? 😕 Tak ono když je to úpln+ě od narození tak je to něco jiného, mě se jen nelíbí, když se s cizími jazyky začíná moc brzy (když jsou oba rodiče stejné národnosti), myslím, že to prostě není úplně ideální...

yarden, já jsem létala na všechny kontroly do ČR, zhruba jednou za měsíc a rodila jsem taky v čechách. Já místnímu zdravotnictví moc nevěřím, hlavně je jiné než v u nás a jejich přístup mi moc nesedí, k tomu je to i dost drahé, zhruba v těm mezích co píšeš ty (letenka pro mne byla i levnější, než si platit kontroly zde 😀 ). Byla jsem tady jednou na začátku, když jsem začala krvácet (měla jsem blbě umístěný hematom)...
sice bych mohla mít v podstatě zadarmo místní pojištění, ale tady není skoro nic hrazené, takže je to jaksi o ničem 😝

lubinka9
15. jún 2010

ahojte,

blondy tak super, ze to mala takto zvlada s papanim. A mozes byt trosku konkretnejsie s tymi prikrmami, resp. zeleninou?Zacala si len s jednym druhom, akym, kolko a kedy? Neviem co si pod celou vanickou mam mysliet.. 😕 To sa ma rozmixovat na kasu a tepltu to ma mat aku? Ja by som uz za nejake 2tyzdne chcela s prvou zeleninkou.. a tie nazory sa tak roznia..
a uz davas aj kasu? mne dr. spominal, ze najprv zelenina, potom ovocie a kasa cca o mesiac nato. Tak neviem...

emily327
15. jún 2010

Ahojte, tak sa hlasim po par dnoch aj ja. Vitam yarden medzi nami tehulkami 🙂
Prezili sme s finfrle a jej mm nadherne 2 dni. Dobre som si oddychla a vobec som nemyslela na nic co treba vybavit alebo co v praci, proste uplny relax. Je to pre mna ako dovolenka, kedy clovek na nic nemysli a je spokojny.

Tuto noc som spala 11 hodin a ani som nesla na wc. A poviem vam som viac unavena ako keby som spala len 3 hodky. 😒 Vobec sa mi dnes do prace nechce.Ale uz iba 2 tyzdne a koncim, tak to hadam nejako vydrzim. Len tie nalady mojej sefky mi lezu dobre na nervy, lebo je malo ludi co znamena malo penazi a ona si to vybija na nas. Ale ako som uz pisala, 2 tyzdne a bye bye 😀 Neskutocne to ubieha, uz som v 25tt. Ani sa nenazdam a uz bude mala s nami. To tehu si fakt treba vychutnavat, lebo to fakt rychlo ubieha. Idem sa napapat a trosku sa povyhrievat na slniecku. Docitam vas vecer, pekny dnik a dufam,ze ste vsetky v poriadku cmuk

schnucki
15. jún 2010

yarden a je izrael o hodne jiny nez jsem zvykli my? ... jeee, ja bych taky rada mela u sebe more 😵 to musi byt ale zvlastni bez snehu 😕

blondy ja si ale myslim ze neni spatne ze tolik ji, ona toho taky hodne spotrebuje, takze nekde tu energii brat musi 😀 vubec to na ni totiz neni videt ze je to takovy jedlik 😵

blondy ja s manzelem spolu mluvime nemecky, ja jsem rustinu ve skole nemela ... i s jeho rodici mluvim nemecky, ale spoustu veci uz rozumim, oni prece jenom mezi sebou rusky mluvi a tak jsem se hodne naucila ... jinak manzilek sice doma knizku cestiny ma, ale jelikoz s nim nasi mluvej rusky tak donut ho 😝 ale zatim to problem neni 😀
kazdopadne jsme se dohodli ze by jsme radi aby umela vsechny tri jazyky, nechci aby je umela perfektne (nemcinu teda ano 😀 ), ale aby se s nasima domluvila ....
kdyby jsme ale oba byli stejne narodnosti, urcite bych ji do jinejch jazyku nenutila ... to mam stejny nazor jako ty ...

schnucki
15. jún 2010

emily prd na ni, verim ze ji to stve ale vy prece nemuzete za to ze mate malo lidi ... usmivej se na ni a jednim uchem tam, druhym ven 😉
jinak je super ze jste si to uzili, koukam jste se hledali az jste se nasli 😀

blondynka400
15. jún 2010

@lubinka9 začaal jsem jednodruhovým kupovaným mrkvičkou (už jsem to tu psala, miminkům do půl roku by se měla dávat jenom kupovaná strava, je v ní hlídaný obsah dusinčnanů, který může být v bio zelenině nebo domací pro miminka příliš vysoký...) Začaal jsem včera, to měla premiéru, jedna vanička je jedna malá sklenička, rtahle dirma to má ve vaničkách a ne ve skleničkách, píšou na tom, že je to pro mimi do půl roka jedno hlavní jídlo... Lehce jsem to ohříála ve vodě, řekla bych tak na 30 stupňů... 😉
Co se týče s čím začít, ony jsou názory na to různé, stejně jako na to, jestli už začít od ukončeného 4 měs a nebo až po půl roce. Někdo zas radí začít kaší, že je to pro mimčo víc příbuzné s mlékem a že to lépe jedí... Každopádně já jsem nejdřív chtěla začít tak týdne se zeleninou, a pak dát kaši, ale když jsem viděla, jak jí ta mrkev jela, tak jsem neodolala. S ovocem chci počkat, na vyloženě sladkou chuť má ještě čas, navíc mi vadí, že je i většinou dsot kyselé...

schnucki, jojo, to mě je jasné 😀

lubinka9
15. jún 2010

dikes blondy, som nepostrehla tu tvoju poznamku k podomacko robenym prikrmom. Vidis ja by som si myslela, ze doma vies co v tom je a ono je to takto..
Aj ja chcem zacat s mrkvickou, mam ale obavy ved len obycajnu vodu mi vypluva a tvari sa pri tom, ze fuuuj 🤐
Takze si jej to dala na 1x (mrkvicku) a zvysok dna len kojila?
A inak staci co sa tekutin tyka len kojit, prip. voda alebo aj umele mlieko?

som asi nespominala, my sa trapime s cmulanim palcov ☹ , stale vytahujem z pusy a maly nervaci a place. V noci som ho od 3 do pol 5 uspavala co si stale pchal ten palec. Nechapem, cumel nebolo potreba, stale vypluval tak som nedavala. A teraz si zrazu nasiel nahradu.. Takze ucime na cumel ale je to des, maly hysterici a cumel vypluva, robi, ze ho to davi..
ach jaj.. Cez den ho viem zabavit hrackami ale pocas noci sa neda uplne ustriehnut 😠

kleopatris
15. jún 2010

ahojky 🙂

blondy a kasu zarabas UM alebo uz je hotova, ze pridas len vodu?
Ja sa priznam, ze sa na prikrmy moc netesim. Takto je to super bezstarostne 😅 vytiahnem prso a je....
Tiez som to citala o tych hotovych zeleninkach, ze pohariky su lepsie, ale myslela som si, ze to je viac menej reklamny tah.

lubi a neskusala si iny druh cumlika? mne tiet trvalo nez som nasla ten "pravy" tvar

finfrle
15. jún 2010

Krasny den maminky/tehulky 😵 😵 😵
Dnes vas jeste nedoctu snad zitra...dnes budeme jen slavit 😵 dalsi rok navic a mala mi dala darecek ne jen to,ze tancuje od rana ale i prvni strii na brisku 😅 ☹ no jo patri to k tomu 🙂
V patek jdu k GP a uvidim,jestli me necha doma ...asi se s nim domluvim na cele tehu at jsem doma.Snad to pujde a v pondeli jdu do nemocnice.
V nedeli jsme koupili male zase nejake vecicky 🙂 je neuveritelne kolik obleceni pro mimi a pekne je ve sleve....

Yarden Vitej 🙂

blondynka400
15. jún 2010

lubi, já abych pravdu řekla jsme si to taky myslela, ale pak jsem se na to zaměřila a fakt to s těmi dusčnany takhle je 😝
Jak se používali ve velkém hnojiva, tak jsou ty půdy promořené, je v nich nevyvážrené prvky a ta zelenina prostě nemusí být ok. Tedy může, ale nemusí a á to riskovat nechci...
Hele uvidíš, musíš to zkusit, některé mimi odmítsají i klidně 14 dní, prostě to vchce zkusit, ale nenutit a naporpvé je i úspěch, když ti sní jednu lžičku.
Malá je žroutík, ona už horzně koukaal po jídle a je v tomhle celý tatínek, bylo mi jasné, že sní cokoliv jí dám 😀
Jojo, někdy po poledni dostala mrkvičku, pak další koejní bylo asi za 2 hodinky, co se pak vzbudila a večer jsme neodolola ale ještě jsem jí dala poloviční dávku kaše, původně jsme chtěla nějaký den počkat, ale když jsem viděla, jak jí ta mrkvička chutnala... Vyluxovaal mi jí celou misku a jetě vypadala, že by si dala, musela jsem jí i ukázat prázdnou misku, že už není 😀 A pak před spaním se ještě normálně napila z prsu. Celkově bych řekla, že mléka nevypila o moc méně, než normálně... 😉

Dneska po obědě mi opět zbodla celou dávku mrkvičky 😀 Ale mrška zjistila, že se pak dají prsakt sliny se zbytkem a če se rozčiluju (protože to pořádně barví a byla jsem celá špinavá i sedátko) 😝 oa ona se tomu normálně nahlas smála, potvůrka a evidentně to dělala schválně 😠 😀

klo, tak ono si můžeš vybrat, já mám zatím mléčnou, takže přidám jen vodu. Ono by šlo koupit i nemléčnou a udělat si jí z vlastního MM, ale já jsem na odstříkávání líná a hlavně a malou ani moc zbytků nemám... Navíc stejně jí někdy konecm 8 měsíce chci plně převést na UM, tak ať si pomalu na jeho chuť zvyká, protžoe pak občas bývá problém, žeUM nechtějí... 😝
Tak ona ta kupovaná je lepší do toho prvního půl roku, pak si myslím, že vařená je lepší, hlavně si jí uděláš po svém, co mimi nejvíce chutná a jakmile je v tom maso, radši vlastní 🙂

schnucki
15. jún 2010

ahojik holky,
tak my jsme zpatky od doktora ... delal nam 4Dutz, ale samo sebou si nase mala schovavala oci ... nosik a pusu jsme krasne videli, ale pred ocima mela nejdriv pupecni snuru, pak si brala do ruky palec od nohy a samozrejme pred oblicejem a ve finale si daval palec od nohy na nos ... no docela jsme se nasmaly 😀
pristi stredu si jdu pro injekci kvuli me krevni skupine a 29.6. mame kontrolu, chci pak jet do cech tak jsme se s doktorem dohodli ze me prohlidne a zkusime zas ten 4D utz, snad se mala umoudri ....

blondy tak to musi bejt docela prca jak prska, na jednu stranu to asi vytaci, ale myslim ze se i musis smat kdyz ji clovek vidi jak z toho ma radost 😀

lubi tak snad to s tim cucanim palce nejak zvladnete, to se pry hodne blbe odnaucuje ....

ja teda strie jeste nemam, a doufam ze ani neprijdou ....

pujdu se natahnout, jsem po kontrole vzdycky takova utahana