Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
2. júl 2010

@schnucki to uz odjizdis? Hlavne vklidku neprepracuj se!A jak se citis?

barbora87
2. júl 2010

@finfrle jeee to je super ze ti vsetko pekne rastie...no neviem raz sa mi stala nehoda s kuratom ci ako sa tomu hovori a id tej doby som taka nespokojna a nemam motivaciu...alebo som chca na salat robit tu zalievku ci ako sa to vola a tiez sa mi nepodarilo:(
a kde si dnes behala?

@schnucki uz ta cakame🙂tak vecer si tu dame vsetky rande🙂

finfrle
2. júl 2010

@ivanajelinek Mame malinkou zahradku ale staci to,na malem kousku jsme se rozhodli,ze zkusime zeleninu,puvodne jsme zacali bylinkami a nejak se to neplanovane rozrostlo.
Mala vas asi zdravi se pekne rozkopala 🙂

yarden
2. júl 2010

@finfrle
Dik finfrle. Ja len pre zmenu. 🙂 Lebo niekedy uz neviem, co varit. Ale striedam to, raz ceskoslovenska kuchyna a potom nieco exotickejsie. Take miestne, blizkovychodne. I ked mnoho jedal tu je europskych, ako rezne/rizky, kuracia polievka a podobne. 😀

finfrle
2. júl 2010

@barbora87 No rano se nam nechtelo z postele a tak jsme si s manzelem povidali a vybirali jsme jmena 😅 stale nic 🙂 Rozhodne vime jaka ne 😀 no a pak jsme mimi dodelavali ouska 😅 😀 😀 😀
Pri snidani prisel postak a donesl nam matraci do postylky( z nemecka)a vypada uzasne a kvalitne!Jsme koupili s tim kokosem at mimi ma dobre na pater.
No a pak klasika lekar,urady a nakup.Hned po prijezdu jsem se vrhla na vareni hraskove polevky at se rychle najime a ted na me ceka bolonska omacka.
Pujdu ji zadelat a necham ji 2hod varit a mam klidek pak jen udelam spagety s parmazanem 🙂 mnami...kdybych nebyla tehu hned bych si dala vinko ale na to si pockam jeste dlouho 🙂

barbora87
2. júl 2010

@finfrle Aha🙂))chapem🙂no ja zboznujem take rana ked len lezime a kecame a potom teda dorabame mimi aj ked my teraz len vecer🙂
jeee super a kolik vas vysiel ten matrac?
Hmmm zase robis chute...ked budes mat cas hod mi prosim receptik na tu omacku...ja vzdy kupujem hotovu a to nic moc

finfrle
2. júl 2010

@barbora87 Misto abych spala jsem koukala na clanky o nausnickach a plinkach 😀 jsem nezmar a jidlo se stale nevari 😅
Matrace vysla neco okolo 30eu coz je super ...jinak by tu vysla normalni molitanova kolem 40-50 a moc kvalitni to neni....tak jsem stastna za tuto 🙂 jsme ji koupili pres Ebay 🙂 jsme vyhrali aukci

barbora87
2. júl 2010

@finfrle Jeee to je super cena!!!no pocula som ze kokosova je super!my v auguste dame inzerat na byt mozno sa nam podari predat tak teraz nebudeme nic planovat...

yarden
2. júl 2010

@finfrle
SUPER. Dik finfrle za recepty. Babovku s bananmi som neskusala, ale skusim. A ostatne recepty mam podobne od mojej babicky, je z cech. Takze vsetky druhy knedlikov mam od nej 🙂
Ale skusim tie tvarohove knedliky. Obcas mam na to chut. Hlavne pre zmenu.
Len tu nie je polohruba muka, ale zvykla som si uz aj z hladkej, ale vsetko upravujem podla oka a podla cesta.

yarden
2. júl 2010

@finfrle
A kokosove vlakno mame aj my v nasom matraci. A nemenila by som to za nic na svete. V SR vzdy spim ako sipova ruzenka. A cena bola super.

finfrle
2. júl 2010

@yarden jj ja taky pouzivam hl.mouku se naucis,kdyz nemas jinou 😉 to je vyhoda v cizine ....musis se prizpusobit
Nebo v polskem kramu koupis.....

@barbora87 Vsak mas cas...Jsme zacali drive,prece jenom jsme tu na to jen dva a pak na posledni chvili hledat a stresovat se to ne!Koukame na netu,hledame recenze a akce,tak se nejlepe nakupuje.I nasi svatbu jsme delali nadalku a jak to dopadlo krasne!

yarden
2. júl 2010

@finfrle Tu vobec nie je polohruba. Ani hruba, az velmi hruba krupica. Ale naucila som sa. Na zaciatku som testovala muky, vela druhov hladkej. Jedna na knedliky, druha na kolace a podobne.A polske obchody tu nie su, len ruske. Ale tovar ten isty ako v miestnych. Obcas nieco europske a vzdy sa z toho tesime 🙂 Ako z kvaseneho zeli a nakladanych okurek 😀
Normalne ako si napisala ten recpt na tvarohove knedliky, tecu mi sliny. Zajtra skocime do obchodu a urobim. Mnam.

finfrle
2. júl 2010

@yarden Ja je mam v mrazaku 🙂 uz psipravuji zasoby na podzim/zimu.prece jenom bude prset hooooodne dlouho a takova dobrota prijde vhod.Uz jsem jako moje mama😀 Myslim na rodinu....a to jsem dnes nakoupila 5xpo 3 paprikach a stejne rajcat a budu delat dabelske tousty a zavarim je ....to je teprve basta na topinku!
Jsem si dnes i koupila novou knizku,kde si prepisu receptiky 🙂

barbora87
2. júl 2010

@finfrle No prave len este ked si predstavim ze by sme se sa este na jesen stahovali...neviem veru

yarden
2. júl 2010

@finfrle Ty mas mraziaci box? Ked robis take zasoby... xixixi Ja to robim tiez. Radsej viac na jeden krat a potom staci len rozmrazit 🙂

finfrle
2. júl 2010

@barbora87 to jo kdyz vis ze se mozna budes stehovat neni potreba pretahovat veci i pro male!

@yarden Klasicku mraznicku 3supliky,nedelam toho hromady jen trochu a ty dabelky budou zavarene dospajzu 😉 Jsem nikdy nezamrazovala ale co jsem tehu vim,ze mam i zle dny,tak je jednoduzsi manzilkovi rozmrazit nez abych ho nechala hladovet..si tech prvnich 20tydnu semnou protrpel,ikdyz se snazil varit sam...bylo to dost zle ale ted uz jsem ok 😎

Kleo jsem uplne prehledla...super jak prcek roste 😵 maminka se o nej pekne stara!!!!!
Blondy no kdepak jsi? 😨 🙂
Jdu okouknou omacku uz krasne voni...

schnucki
2. júl 2010

ahojik holky,
tak jsem tady .... omlouvam se, ale nemam silu vas docitat, tak se tak pripojim .... nezlobte se, ale tady je pres 30° a ja jsem z toho tak hotova, ze mi jakakoliv prace dava zabrat ....

jedeme zitra, ozvu se dopo, ale pak asi az v nedeli vecer nebo v pondeli ....

musim zabalit, chci vyluxovat a utrit prach a zitra jeste zehlit a mensi nakup .... jsem dneska vyrizena ....
doufam ze vy se mate lepe 🙂

finfrle dekuji za recepty, jsi zlaticko 😵

barbora87
2. júl 2010

@schnucki Ahoj schnucki dakujem za potvrdenie na fb...no ja som tiez k.o. Aj ked nic nerobim...nech je zase 20stupnov!to bola parada!a uz si zbalena?budes nam tu chybat!
No finfrle je nasa super kucharka!

barbora87
2. júl 2010

tak tu vam ukazem brusko zevraj som tehu ale neviem veru

finfrle
2. júl 2010

Uf jsem se precpala 😅 spagety se povedli🙂
Ted mi manza pousti z you tube videa o plenkach 😀 no milacek...

schnucki
2. júl 2010

@barbora87 hezke brisko 😵 ... zabaleno mam tak pulku, drogerii budu balit zitra, jeste botky ....
jinak jsem uz vyluxovala a jsem jak po maratonu
ja se pokusim se ozyvat 🙂

yarden
2. júl 2010

@barbora87 Jeeej, ake mas pekne brusko, Barborka. 😉 Ale si uplne stihlunka. Taky prutik 😉

ivanajelinek
2. júl 2010

Ahojte kocky... Tak ja tiez dneska len prezivam...Mm mi natrel chrbat nejakou chladiacou emulziou, tak to paradne chladi. Odisiel na inline, tak som sama zasa. Ale ked pride tak mi slubil, ze sa pojdeme este aj prejst.
Aj som volala s maminou, som sa jej trosku postazovala, ako ma vsetko boli a tak ☹
Barbor krasne brusenko 😉
Schnucki tak sa opatruj...Davajte na seba pozor...
Finfrle ja som robila predvcerom bolognese 😝

ivanajelinek
2. júl 2010

@barbor a ty si kedy stihla ponakupovat tolko veciciek?

schnucki
2. júl 2010

ivus stale te zlobej ty zada? .... ja se te cesty zitra hrozim, ale uz mame doma chladici box a v mrazaku ty modre veci do nej, chladim si uz i vodu v lednici a zitra chci jeste pro rajcata s okurkou ... mazla bych ci chleby, ale nevim s cim, tak velkej ten box neni a v tom teplu aby se to nezkazilo ....

ivus a co vlastne povidal doktor? ze je to klucinou a jeho polohou? .... pomaha aspon ta chladici emulze?
myslim na tebe

barbora87
2. júl 2010

dakujem babule ale musim povedat ze sa citim ako spekoun :D

@schnucki stastnu cestu a daj vediet ako ste prisli... a uzi si to!

@yarden dakujem dufam ze mi to aj zostane 😉

@ivanajelinek a pomaha ti ta emulzia? no to sama byt poznam...moj muzicek ma tiez kazdy pondelok inline...a teraz im to konci zajtra maju este nejake zapasy...
dakujem aj ked vidim az teraz ked porovnam foto z 10.tt ze mi fakt asi nieco narastlo...
no veci mam uz dost ze? 😀
no vies ja som kupovala posledne 2 roky sem tam nieco...aj ked bolo nieco v akcii alebo tak...a aj na ebay...a teraz to tak financne neucitim...

schnucki
2. júl 2010

@barbora87 jakmile dorazime tak pisnu ivus sms aby vam pisla 🙂 ....

to jsi nemela vubec spatnej napad takhle postupne par veci nakoupit, to usetri pak ty soky z cen 😀 .... mrkla jsem taky, hezke vecicky 😵

barbora87
2. júl 2010

@schnucki urcite jej napis a ivus da vediet...hlavne si na seba davaj pozor...
dakujem no o mne si moj manzel myslel ze som psycho ale teraz je rad lebo fakt som to financne vobec necitila ked som robila...a teraz sme tiez nieco nakupili z tych veci ale tak to uz aj ceny porovnavam a tak...

finfrle
2. júl 2010

@barbora87 Jeee to je krasny brisko!To asi tehu budes 😀 Jdu ti taky okouknout albicko

Mala zase kope 😵 dnes je aktivni 🙂
Koukame na ty pleny...to je ale vyber...

Ivanko jdi urcite na prochazku!

ivanajelinek
2. júl 2010

@schnucki js neviem. Ale povedala, ze maly tak lezi a tlaci na organy.Ale dneska mi je celkovo zle. Neda sa mi nic zjest, vsetko mi smrdi, som cela ubolena.Len sa lutujem cely den a nariekam...Ale mozno je to aj z tych horucav. Dnes sme mali v obyvacke 32 st 😝 Som si chcela ist sadnut na zahradu, ale je este strasne teplo. A som nervozna z toho ze v noci nespavam...Sa mi jednoducho neda...