Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
22. júl 2010

Ahojte

tak dneska jsem KO, jsem už KO pár dní, zkoušela jsem spát s malým ale nemůžu usnout, do toho je asi nízký tlak...

jinak jsem se chtěla zeptat vás ze slovenska, co to je Rusňacko, to je nějaká oblast? tam se mluví nějak jinak?

blondy,
to je mi líto, ono to může trvat měsíc nebo dva, fakt záleží....existuje na to bylinka, chamomilla, ve formě krému nebo kapek...

schnucki
22. júl 2010

@blondynka400 ahoooj, ze zacatku si z nej delala srandu a pokazde kdyz jsem mu rekla a on prilozil ruku, tak prestala 😀 ... ale tak posledni mesic na nej reaguje a pokazde kdyz prijde z prace tak zacne kopat, vzdycky si s ni povida at uz jde spat 😀 a v tu nedeli videl jak se tam prevaluje 😵
vid, uz se mi taky spousta veci tezko dela 😝
no snad ty zoubky brzo prijdou a mala se hodi do normalu 😉

@barbora87 to budes tak dlouho bez manzilka nebo se uvidite? .... merim si ho v tom nejvetsim obvodu 😀 pod pupikem ....

jinak tady se nic moc neochladilo a je pekny dusno ... ale koupila jsem teplacky 😀

schnucki
22. júl 2010

jooo, jinak ja jeste nejak nepozoruju ze by mela skytavku .... je mozny ze to nepoznam nebo ze to teprv prijde??

barbora87
22. júl 2010

@schnucki Budem bez mm :((( uz teraz neviem ako to bez neho vydrzim...predsa len som zvyknuta kazdy den zaspavat s nim...
Aha no lebo ja som si skusala merat posledne tri tyzdne a kazdy tyzden mam +1cm...je to mozne?0

schnucki
22. júl 2010

@barbora87 to zvladnete 🙂 i kdyz pro me ty dva tydny bez nej byli taky krusny ....
tak to rostete nejak rychle, ja mam tak 1-2cm za tyden .... ale ono v jednu chvili brisko rychle naskoci, tak je mozny ze je to prave ted u tebe ... jinak je to nejak rychli .... uvidis za par dni 😉

barbora87
22. júl 2010

@schnucki No aspon budem mat hafanov pri sebe 🙂 tak sa mam s kym mazlit...
No dnes som sa merala a ze 90cm...tak si pripadam nejaka tlsta 🙂

ivanajelinek
22. júl 2010

Ahojte, tak sme spät...vsetko okay, maly sa hrozne mrvil, nedalo sa mu poriadne najst ozvy srdiecka..Aj ked ma hebamme pozerala zo spodu, tak ze vraj maly protestoval 😀 A stretla som v nemocnici zasa tu kocku z nasho kurzu, co jej vcera zacali take mensie kontrakcie. ze rano o piatej prisla do nemocky a o 7.30 bol uz maly na svete, normalny porod, vsetko v poriadku..Takze na prvorodicku parada...Maly prisiel presne na den...To sa nestava tak casto...A ta druha co mala termin v nedelu ta sa este trapi... Teraz cosi navarim a neviem co dalej.Vonku prsi, je chladno, superrr....

schnucki
22. júl 2010

@barbora87 hlavne ze rostete 🙂 neboj, za chvili si nebudes videt ani na spicky prstu 😀

@ivanajelinek super ze je vsechno ok 😵 asi se to malemu nelibilo 😀 ... tak to mela rychlej porod, to bych chtela taky 😀 a ta druha uz ma od kdy kontrakce?

ja doufam ze to u nas pujde rychle, moje mamka rikala me bela bolesti tak pul hodky a bylo to, tak snad to budu mit po ni ....

ivus vnimas nejak ze by mel maly skytavku? ja totiz ne 😒

barbora87
22. júl 2010

@schnucki No asi rastieme 🙂 teraz si vybavujem par veci cez tel a mimiskovi sa nepaci ze tolko telefonujem 🙂))

@ivi jeee ved ste maleho otravovali 🙂 sa mu nepacilo

a budete chodit na akupunkturu pred porodom?moja prodnica to zadara ponuka a ze to zrychli porod

ivanajelinek
22. júl 2010

@schnucki, no ta druha neviem.Ale uz vcera rana je v nemocnici, a sa mi zda ze jej uz odtiekla aj plodova voda, ale malej sa akosi nechce von...
@barbor tak tak 😀
No ja neviem ci je to skytavka, ale sem tam sa mi brucho natriasa.Ale ci je to ono, neviem...Ozaj pijes uz cas pre kojace zeny? Neviem od kedy sa to ma pit, aby sa ti zacalo robit mlieko..

ivanajelinek
22. júl 2010

@barbor, hej aj moja hebamme robi akupunkturu.sa mi zda ze od toho 36tt...Takze aj ja budem 😉

ivanajelinek
22. júl 2010

Ozaj a kde je dnes Finfrle? 😕

barbora87
22. júl 2010

@ivanajelinek Tak mi musis dat vediet ze ake to je...ja by som to chcela vyskusat...aj homeopatiu ponukaju zadarmo...asi vsetko skusim 🙂 len aby som potom stihla prist do nemocnice rodit 🙂))

no finfrle sa tu este dnes neukazala...

schnucki
22. júl 2010

no me by taky zajimalo kde je finfrle, mela byt dneska sama doma a mela obavy aby si tu mela s kym pokecat a zatim tu kecame bez ni 😀

ja jsem teda o zadne akupunkture neslysela, asi se budu muset porozhlidnout jestli tu nekde neco takoveho je ....

ivus ja si prave myslim ze se mi mala hybe, to je jak kdyz se mi brisko vlni, ale zatim nepozoruju ze by jakoby nadskakovalo ... no zacnu ho vic pozorovat 🙂
ja jsem si na zacatku davala caj pro tehulky, ale nebyl nejak moc chutny ... to jsem ani netusila ze ten caj pro kojici pomaha robit mliko ... to ho koupis normalne v krame?? se na ne schvalne mrknu ....

emily327
22. júl 2010

Ahojte, ako sa mame? My sme na ceste za rodinou a tak sedim v aute a mam napojeny net od svagra na laptope, tak som konecne na chvilku online. My sme konecne vcera kupili auto a tak sme radi,ze to uz mame za sebou. To hladanie bolo fakt o hubu. Inak sa mame dobre. Malinka si kazdy den kopka o sto osem. Vsetci ked ma vidia, tak tvrdia,ze to bude chlapcek a dvojicky, podla velkosti bruska 😀 Uz sa mi tazko hlada poloha v noci, ked mam spat, takze vela toho nenaspim. Dufam,ze v pondelok pojdeme na vysetrenie a konecne uvidim malinku v brusku.
Mam hodku na popisanie, tak som rada,ze som konecne tu 😉

schnucki
22. júl 2010

@emily327 ahooooj, tak to je super ze jste sehnali auticko ... to jsme moooc radi ... a jak to vypada s bydlenim??
jinak nejsi jedina komu rikaj ze to bude kluk, me se na to mamka pta po kazde kontrole, ze pry mi neubrala na krase a brisko je dole, coz naznacuje kluka ... ale neeeee, bude to holcicka 😀 ...
pokud budes mit casek a hlavne kde, pisni jak bylo v pondeli na kontrole 🙂
super ze je malinka aktivni ... ptala jsem se uz ivci, zeptam se i tebe ... vnimas nejak skytavku? ja totiz jeste ne, nevim jestli ji mala ma a jestli je mozny ze ji treba ani mit nebude, nebo pozdeji ....

ivanajelinek
22. júl 2010

Ahoj Emily 🙂 Tak super ze uz mate auticko? A co byvanie? Ako pokracujete? Boze ved aj ty si uz 30 tt...Uz si si vybrala aj nejaku nemocnicu, kde budes rodit? Ze dvojicky 😀 Ved uvidis co ti povie dr.-ka...
@schnucki ja som ten caj videla v Dm-ku a tam bolo napisane ze je vhodne pit ku koncu tehotenstva...Still-Tee ci ako sa vola...
No mne sa sem-tam brucho natriasa 😀

ivanajelinek
22. júl 2010

@schnucki ale na tej poslednej foto co si sem dala, by som si tiez myslela ze to bude chlapec 😎

emily327
22. júl 2010

shcnucki, nie nevsimla som si, aby mala mala stikavku. takze ani ja som to necitila. A nejako som sa nadtym ani nezamyslala. U teba je vacsia istota,ze je to dievcatko, lebo si videla dokaz ale ja nie ☹ Ja som malinku videla cez UTZ pred viac ako 9 tyzdnami ☹ A aj to nebolo jasne vidiet ci je to dievcatko alebo chlapcek. A bolo to v Irsku, takze vobec by ma neprekvapilo, ak by mi buduci tyzden povedali,ze je to chlapcek. Je mi to viac menej jedno. Len nech sme v poriadku. A dakujem,ze sa tesite so mnou 😉

Ivana, ahoj moja ako sa mas? No sa nam to krati co? Ja uz teraz viem,ze mi to brusko bude chybat 😀 Hoci je pravda,ze casto sa zabudnem,ze ho mam hoci je uz dost velke 😀 Nemocnicu kde budem rodit este nemam dufam,ze to dohodnem buduci tyzden s tym porodnikom co sa vrati z dovolenky. Este to bude zaujimave s tym uhradzanim za vysetrenia. No ved budem vas informovat.

Co sa tyka byvania, tak zatial mame iba objednanu kuchynu, buduci tyzden by nam mali doviest chladnicku a stolar by mal prist zamerat skrine k nam do bytu a pomalicky chceme nakupit pre malu co treba, lebo este nic nemame.
Sedacku sme dostali, aj manzelsku postel, takze zaklad bude hlavne zariadit kuchynu a nejake riady nakupit do vybavy a to na zaciatok staci. Uvidime ako vydaju peniazky ale vyzera to tak,ze na zaklad bude a potom postupne dokupime ostatne co bude treba.

Schnucki, Ivana, ako sa mate? Ako sa citite? Co spinkanie? A co celkovo fungovanie a mate uz vsetko pre babatko?

ivanajelinek
22. júl 2010

Juj Emily, musis v pondelok hned informovat 😉 Zeby fakt pribudol dalsi chlapec? Alebo oboje? 😀 Ale nemocnicu si vyberies v Bratislave, ci? Ale ja sa mam celkom fajn.Bolesti chrbta su prec.Nie uplne ale je to omnoho lepsie ako naposledy...A so spanim.No dost casto sa v noci budim, lebo sa neviem ulozit, niekedy ma zobudi v noci hlad, niekedy sa zobudim aj o piatej rano a nemozem uz dalej spat..je to rozne.A u teba? vsetko nachystane? ja ani neviem ci vsetko mame.Ale asi hej.Mozno nejake malickosti, ale to sa da uz aj dokupit ked uz maly bude tu...V auguste pridu svokrovci, ti donesu nejake veci a potom uvidim co este chyba...Tak koncom augusta zacnem asi prat veci a potom budeme len cakat 😀

schnucki
22. júl 2010

@ivanajelinek prosimte nestras 😀 ja mam hodne ruzovejch veci 😀 ... ja pevne verim doktorskemu oku, kdyz nam 3x potvrdil holku ... ale je fakt ze spousta lidi mi tipuje kluka ....

@emily327 a jeste bydlite u svokrovcu nebo uz jste v bytecku?? ... my jedeme o vikend objednat kocarek a mrknout na skrine a autosedacku, jinak mame tak nejak vsechno ... chteli by jsme jeste to polohovaci lehatko, ale na to je cas ... dneska jsem koukala na ty kapesnicky na utirani zadecku a na pliny a mam v tom hukot .. je takovejch druhu 😝 .... jinak ja jsem si pozice na spani nasla, proste jinak nez na boku se mi neda, takze se v noci prevaluju z jednoho na druhy 😀 ja teda pokud je teplo spat nemuzu, ale posledni dobou jsem hodne unavena, tak kolikrat usnu i ve dne 😅 .... jinak se mi zacina tezce chodit, jakoze se jeste rychleji zadycham nez predtim, a pri rizeni auta me tlaci podprda do briska, az to nekdy zaboli ... a uklizim uz na trikrat ....
ale jinak si to uzivam jak jen to jde 😀

schnucki
22. júl 2010

@ivanajelinek tak tenhle cajik jsem taky uz videla, tak se na nej mrknu co tam jeste pisou ... snad bude chutnat lip nez ten tehotensky ....

emily327
22. júl 2010

pomoooc konci mi baterka na laptope, tak len rychlo, byvame u svokry, je to fajn ale uz sa nevieme dockat nasho noveho byvania. Rodit budem v BA nemocnici, kde este presne neviem ozvem sa v pondelok alebo buduci tyzden ako som dopadla u gynekologa - porodnika. Aj aj dufam,ze to bude dievcatko, lebo mame vybavicku na 2 roky pre princeznu, ale ak nie tak nevadi, ja budem rada ak vsetko dobre dopadne a budeme obaja v poriadku nezalezi na tom, co to bude 🙂 pa pa opatrujte sa cmuk myslim na vas ak sa bude dat napisem 😉

ivanajelinek
22. júl 2010

@schnucki mavas aj ty v poslednej dobe take divoke chute? Lebo sa mi zda, ze ja hrozne...Dam si slane, potom na to hned sladke...Aj teraz som sa rozhodla ze uvarim kuracie mäsko ale na sladko, s broskynami a smotanovou omackou.To by nebolo take hrozne, len ja som tam schopna dat aj kysle uhorky.Ale neviem ci by to mm prezil... 😀

schnucki
22. júl 2010

@ivanajelinek tak az takhle to nemicham 😀 ale jsem schopna si dat rajcata se soli a potom susenku 😀
ale to mam tak nejak celou dobu ...

jen si dej co ti chutna, i kdyz tady bych ty okurky pridala jen do tve porce, aby se manzilek najedl 😀

ivanajelinek
22. júl 2010

@schnucki tak uhorky som nakoniec nedala 😀 Ani sebe, ale pridala som tak trosku chili... 😝 Uz sa tesim ako bude mm frflat ked pride z roboty...Ale kto vie mozno mu to zachuti..A teraz by som si dala take wafle s ceresnami, cokoladou a slahackou...Ale ani jedno z toho doma nemam a do obchodu sa mi fakt nechce...Takze nic nebude 😵
Kde su dneska ostatne babule??????

finfrle
22. júl 2010

Ahoj holky,dnes jsem se necitila dobre ☹,tak jsem byla na netu jen 5min a pak jsem to vypla.
Jak se mate?Jdu si vas docist...

finfrle
22. júl 2010

@ivanajelinek To jsem rada,ze u lekare bylo vse ok 🙂

Hlavne at jsou vsechny miminka a maminky vporadku 😉

@meleri ja vim co to je,kdyz nemuzes spat ☹ ale bude dobre,prvni trimestr mas zachvilku zasebou a snad to uz bude jen ok a brzy ucitis malicke 😉
@barbora87 90 kolem pasu to nejsi tlusta ale pekna tehulka!!!! Jak jsi se dnes mela?
@schnucki Ja jsem taky schopna michat bastu 😅 minule jsem mela palacinku,hned salat s majolkou a zase palacinku,nebo zeleninovy salat s kurecim jsem zapijela shakem z MD 🤐 no jo dokazu ted smichat cokoliv a nevadi mi to.

koukam,ze nas navstivila Emilka 🙂 je fajn,ze si najdes chvilku 😉 at se dari!

Lubi tak co maly dneska???Snad je vse vporadku.
Blondy to je fajn,ze mala rostanda uz se citi lepe a zoubky tak moc neboli 😉
Kleo kde jses ty krasna maminko????Jak se mate s prdolkou?

Pocasi dneska bylo docela fajn,tak se mi podarilo ususit tri pracky 🙂 a nemusim mit doma susarnu 🙂
Mala si ted zacina kopkat milacek muj malinky 😵

meleri
22. júl 2010

finfrle,

no jsem jak pod nějakými sedativy..prostě přes den KO. snad to zítra přejde. musím jet nakoupit, a pak uvidíme podle počasí...dneska pršelo. no a pak konečně víkend....