Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
17. aug 2010

@schnucki prave ze nic ani pres den to uz je jen vyjmecne ale proste to nejde...se zacinam citit lepe zajdu se projit do kramu asi...

schnucki
17. aug 2010

@finfrle to je zvlastni 😒 a nemas treba v noci hlad? ja se casto budim hladem ....

finfrle
17. aug 2010

@schnucki Prave,ze ne jen nespim a prevaluji se.Uz je lepe ale zkusim dnes jen polehavat a mozna si trochu k veceru zacvicim na mici.Na reality tv bezi dokument cekame miminko,uz jsem to videla driv ale ted je to aktualni a docela me to uklidnuje jak vidim pribehy zen a miminek co nas ceka 🙂
Jsem do sebe pod natlakem dostala snidani,mam nejakou nechut jist ale kvuli male jsem to zvladla.
Co dnes planujete?

schnucki
17. aug 2010

@finfrle tak to ti covece nevim, to se mi nestalo ze bych takhle malo spala ....
tady bezeli driv takove serialy o miminkach a o porodu, ale ted uz to nedavaj ...
tady leje jako z konve, takze budeme dneska asi doma, nic se mi nechce .... pokusim se vyklidit tu skrin, aby ji pak manza mohl jen rozebrat a odnest do sklepa a v 6h mam tu prohlidku nemocnice, tak vyrazim ... tasku mam sice zbalenou, ale budu rada kdyz mi reknou ze mam fakt vsechno 😀
jo a pomalu balim tasku pro malou, aby ji manza pak uz jen capnul a prijel si pro nas 🙂

finfrle
17. aug 2010

@schnucki Jee tak si to dnes uzij a na vsechno se poptej!Dnes asi doobjedname vecicky at uz pak nemusim stresovat co a jak a aby to vse prislo.

schnucki
17. aug 2010

@finfrle zahrnu je tam otazkama 😀 me jde hlavne o to, ze mi kazdej rika ze nepotrebuju veci na malou, ze nepotrebuju zadny ty vlozky, ani pliny pro malou, ... tak na to se chci hlavne zeptat 🙂 ... protoze pokud to opravdu nepotrebuju tak mam vsechno 😀

urcite je to lepsi kdyz to objednas ted, my mame na zacatek pro malou vsechno, tak jsem v klidu, no a pokud neco bude chybet, nejaka ta malickost, tak se to dokoupi 🙂

finfrle
17. aug 2010

@schnucki Vcera jsem si psala co mi chybi a uz jen dokoupit ty latkovky,odsavacka Medela na mliko,hrebinek a kartacek,a nejake ty zuzlatka(ikdyz na ty je casu dost) jinak uz nic vic.Pokusime se objednat pleny a malickosti dnes a s tou odsavackou jeste pockame par tydnu.
Co rikas na ten kartacek...mam v albicku.Cenove jsou naprosto stejne tak nevim...

ivanajelinek
17. aug 2010

@finfrle ahojky. Tak ja uz latkovky perem... Je sice tiez skaredo, ale zatila neprsi ale fuka hrozny vietor, tak to skorej mozno uschne. inak nerobime dokopy nic, perieme este vecicky, ideme zavesit nejake zavesy, lebo doniesli viacere do detskej izby..
@schnucki Tak sa vecer pekne vsetko popytaj. A ako daleko mas nemocnicu?

schnucki
17. aug 2010

@finfrle tak to uz toho moc nechybi, skoro nic 🙂 ... me se libi ty stribrny s tema medvidkama, ty jsou fakt super 😵

@ivanajelinek presne tak, nic nedelat ... tady teda leje jak z konve, to je pocasi se tak valet na gauci a nic nedelat 😀 .... nemocnici mam tak pul hodky z domova, ale vyjedu trosku driv, nejsem si jista kde presne je cafeteria a tak 😀

yarden
17. aug 2010

Ahojte babulky...

Ako sa mate? JA dnes nic moc. Je mi zle, ale viem aj z coho... Akurat som sa vratila z kratkeho vyletu, kamoska tu ma rodinu a tak sme boli s nimi a z tepla sa mi zatocila hlava, nic som nevidela, len cierno pred ocami, studeny pot na cele a neprijemne od zaludku... Vosla som do prvej kaviarne a hned som si dala vodu, ktorou som sa najprv obliala a potom ma to pomaly prechadzalo... Ale uz som doma a nic nebudem robit... LEn nieco zjem a relaxujem...

A super schnucki, ze uz Vam coskoro pridu skrinky... TAkze mate uz vsetko a uz len pockat na malinku, kedy sa vypyta na svet 🙂
A postielka je velmi pekna... 😉

finfrle
17. aug 2010

@ivanajelinek Ahoj a stale mas navstevu?Kdyz si vezmu ze ty pleny musim poprve vyprat a ususit 3x tak musim zacit 🙂

ivanajelinek
17. aug 2010

@finfrle ano, vo stvrtok odchadzaju...
@yarden Ty sa trosku setri a ked mate take horucavy, tak pi vela vela vody.Ale mne byvalo tiez dost zle v horucavach.
@schnucki tak daj vecer vediet co si zistila. 😉

ivanajelinek
17. aug 2010

Baby chcete rodit s epiduralkou ci bez? Ci sa rozhodnete spontanne podla bolesti?

finfrle
17. aug 2010

@schnucki dekuji taky se mi libi ale hlavne ze je tam u toho i hrebinek.

@ivanajelinek Ted jsem o tom mluvila se sestrenkou.Probirali jsme to s manzelem,poptala jsem se holek co rodili s i bez epiduralu nebo oboje a rozhodli jsme se bez.Nechavam ale moznou i alternativu,ze to traba nevydrzim...

ivanajelinek
17. aug 2010

@finfrle ja tiez tak nejak. pokial sa bude dat tak bez a ak by sa fakt nedalo tak s epi 😉 Len neviem ze do akej doby sa musis rozhodnut, lebo potom uz bude neskoro a uz ti ju nepichnu...

finfrle
17. aug 2010

@ivanajelinek
1.Plyn(entonox) -asi nej ale malo vydrzi...
2.Epidural-injekce do patere(toho se hrozim)
3.Penthidine - Opiaty,sedativa (moc se nedoporucuje,mimi je pry i pak 3 dny oblble a muze dojit ke komplikacim i u tebe)
4.TENS machine (stroj na masaz zad)
5.Nic
Tak asi je to na kazde z nas ale ja to zkusim bez ale rozhodne nikdy ne ty opiaty to uz radeji epidural...
Jsem si dost procetla o vsech...

finfrle
17. aug 2010

@ivanajelinek Myslim,ze je to neco okolo 5 cm max otevreni ale jista si nejsem.V prvni fazi porodu ,tesne pred tlacenim(druhe fazi porodu)uz ti ho nedaji.Ja si rikam kolik to zvladlo bez a zijou nejak nechci riskovat chozeni ikdyz je to jen jedna z 1000 ale vis jak.Taky holky po epi mi rikali,ze i par let pri zmene pocasi citi ten vpich ale asi zalezi i na lekari....

schnucki
17. aug 2010

@yarden dekuju 🙂 denne se na postylku koukam 😀

@ivanajelinek ja jsem o epiduralu vibec nepremyslela, myslim ze spousta to zvladli bez, tak budu statecna ... pokud by to teda nebyli nejake mega bolesti 😝
urcite dam vedet co jsem zjistila, mela bych byt kolem pul 10 doma .... tak pak pisnu

@finfrle prave, ja mam taky takhle dva 🙂 a jsou moc hezky, opravdu, takze hura do nich 😉

finfrle
17. aug 2010

@schnucki napis vsechny nas to moc zajima...mam stejny nazor taky bez jedine kdyz uz mas pak bolesti X hodin a male nejde tak potom bych to zvazovala ale jinak nene
Hned dam mm instrukce at je koupi 🙂

barbora87
17. aug 2010

Ahojte babule
teraz som prisla domov...ked som sa doobeda zobudila tak som vysala a vytrela dlazku potom prisla kamoska s malou,potom som volala kde mame bytovu poistku lebo sme mali vodu v pivnici a potom som isla s kamoskou von sa prejst...prisla som teraz a hrooozne ma bolia krize tak urobim veceru a budem oddychovat...inak sa citim uplne fajn maly sem tam pokopka a je klud...je mi naozaj fajn 🙂 po dlhej dobe sa tak citim...dufam ze vecer dobre zaspim zase...
Joj maly sa akurat prebral tak ma kopka 🙂

a co vy?
Finfrle pospala si si?
Schnucki vecer informuj!
Yarden no to poznam take stavy to su tie horucavy

schnucki
17. aug 2010

ahojik holky,
tak informuju ... nakonec to netrvalo tak dlouho jak psali, takze uz jsem doma 🙂 ... nejdriv jsme meli takovou malou prednasku, jako co vsechno maji za vybaveni, za sluzby, jak to vsechno probiha a co nas ceka ... maji dokonce pristroje, ze se dokazi postarat o miminko uz od 28tt, takze jsem moc rada ... kdyby nahodou neco, je tam rovnou detska klinika 🙂
jinak jsou tam tri saly, (modry, fialovy, oranzovy), je tam dokonce moznost rodit do vody, v kazdem sale je vana, kdyby jsem se chtela nalozit 😀 muzem si prinest i olejicky do vody a tak ... maji tam radio takze si muzu vzit vlastni cd (i kdyz myslim ze pri porodu mi bude jedno co hrajou 😀 ) ... na sale budem jeste dve hodiny, budou malou vysetrovat a tak ... na pokoji ji budu mit u sebe, a kdyby nahodou mela tu zloutenku nebo neco, tak muzu byt taky u ni .... maji dokonce i jeden rodinny pokoj, kde s nama muze i tatinek prenocovat, ale to samo neco stoji ....
a tatinek muze prestrihnout pupecni snuru 😀

jinak opravdu nic nepotrebuju, zadny plinky, zadne obleceni na malou (jen na cestu domu), zadny vlozky, nic ... vsechno tam maji a vsechno mi daji, takze jsem pripravena 😀

musim rict ze mam z toho dobry pocit, vypada to tam moc hezky a pece je super ... je tam na vsechno nejaky clovicek ... dokonce i poradkyne na kojeni, na sale budou dve hebamme ... mam z toho super pocit 🙂

doufam ze jsem na nic nezapomela .... jo a dokonce jsme dostali uz i papiry na vyplneni, abych se tim nemusela zabivat az tam prijdu s kontrakcema 🙂 ... a hafo letacku

a jak se mate vy???

ivanajelinek
17. aug 2010

@schnucki jej tak super. Aj bude chciet manzel s tebou tam aj prenocovat?Tu je tiez taka moznost stoji to 41 eur aj s plnou penziou 😀 Ale mm nechce, on nemocnice nejak nemusi. Povedal, ze radsej pride hned rano a bude tam aj do vecera, ale ze spat tam moc nechce...A to ze je tam detska klinika je vazne super...Tu neni, najblizsia je nejak 15 km...Takze v podstate uz mozes ist na to, ze 😀 ?

schnucki
17. aug 2010

@ivanajelinek my jsme o ty moznosti prenocovani nevedeli, takze jsme se o tom ani nebavili, ale myslim ze pujde spat domu, ... ta detska klinika me tesi, jsem takova klidnejsi ....
jojo, klidne se muze jit na to 😀

a jak se dneska mas??

barbora87
17. aug 2010

@schnucki Jeee schnucki parada!!!tak to je super!!!a je dolezite ze mas z toho dobry pocit!ja som bola v 6.tt pozerat ale to som bola nejaka mimo som to este nejako nechapala...ale pojdem po 30.tt este raz aby som si to este raz pozrela...a ze je tam ta detska klinika to je super lebo c mojej nie je miminka prevazaju do inej ale tu mam za rohom takze keby nieco mam to hned pri mne...
A uz nemusis ist do nemocnice?ja musim v 37.tt prist na utz a ctg a tak...to uz som dostala termin ked som sa nahlasila tam...

schnucki
17. aug 2010

@barbora87 ja nechodim na ctg do nemocnice, ale k memu doktorovi ... tohle byl takovy informativni vecer, ja se ani nemusim v nemocnici nahlasovat ze chci rodit tam, az to na me prijde tak si tam proste zajedu 🙂

urcite zajdi, me to dalo tak nejak uklidnujici pocit, ne ze bych byla nejak nervozni nebo tak, ale jak jsem vse videla a slysela jak se o tebe staraji, tak me polil takovy pocit klidu ....

barbora87
17. aug 2010

@schnucki No ja neviem ani ci moj dr mi bude robit ctg...som zvedava...to je super ze si teraz klzdnejsia ja dufam ze tiez budem 🙂))

mne mamina priniesla 5balickov co mi ku babke prislo tak som sa vytesovala zase z veciciek 🙂

ivanajelinek
17. aug 2010

@barbora87 zasa balicky??? 😀
Ja mam tiez v piatok Vorstellungsgespräch v nemocnici. Tam budu robit vselijake vysetrenia, aj na toho streptokoka a aj ine vytery. Lebo ze vraj kazda tehulka by mala byt v 36tt vysetrena na streptokoka.Som nevedela. A potom este hebamme vyplni so mnou ostatne papiere co jej este chybaju.
@schnucki a co tvrdnutie bruska? Uz preslo?

ivanajelinek
17. aug 2010

@schnucki a nevies kedy sa ma hladat kinderarzt? Mas uz nejakeho vyhliadnuteho?

barbora87
17. aug 2010

@ivanajelinek Hej zase 🙂 ale uz ma prist len jeden 🙂))
aha to je super ked robia take vysetrenie...ja ani neviem co vsetko ma este caka...najblizsie mam za3tyzdne odbery tyzden potom utz. A kontrolu u dr a tyzden potom zuckertest...a potom neviem co ma caka...
A mozes mi povedat co to je ten streptokok?to nepoznam 😅

schnucki
17. aug 2010

@barbora87 me dela doktor uz nejakou dobu pri kazde kontrole ctg, utz dela pokazde a ted i kouka jak daleko je mala a jestli uz se otviram ... sem tam udela i vytery a kontroluje me ....
super ze zas prisel balicek 😀

@ivanajelinek brisko mi tvrdne furt, uz dva tydny ... a tim jak ted uz neberu magnezko tak to sem tam i boli ... holt uz se to tam pripravuje, tak to musim vydrzet 😝 ... ja uz detskeho doktora vyhlednuteho mam, tim jak vozim sem tam kamaradku s malu k nemu, tak jsem se poptala a budu u nej taky, je moc mily 😀 jinak podle me se muzes poohlidnout uz ted, ale i klidne az bude mala tady ... ono se k nemu jde snad teprv na U3 .... a prihlasovat se tam nemusim, jenom zavolam kvuli terminu a bude 🙂