Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
18. sep 2010

@meleri já na žádné předporodní kurzy taky nechodila, podle mě je to ztráta času, tam se stejně prdlačku naučíš. Jaké buou kontkrakce to stjeně nevíš, takže dostp ochybuju, že by jsi se to mohla naučit... Ono to není až zas tak zhluboka, spíš jako tak postupně dýchat, to se horzně těžko vysvětluje, ukázala mi to porodní asistentka jak na to a pak si na to stejně musíš přijít sama...
Tak problémy realtivně byly, ale co je bez problémů... Mirusch odpověděla v podstatě za mne 😀

@finfrle uátka nepraská, ta jen odejde, většinou to ani nezaznemenáš. Bývá to jen malinko silnější výtok, někdy lehce s krví... 😉 A voda praská, tedy spíše vaky plodových blan 😀

@mirusch tak jsem myslela že už bude potvůrka na světě a ono zatím nic 😝 Tedy to se má jestli jí dají najíst, já muslea být ohladu, kvůlli možné hrozbě CS a fakt jsem pak měla horzný hlad, to blyo horší, než ty kontrakce 😝 😀 Mohla jsem alespoň hroznový cukr, tk jsem ho sněla asi 3 balíčky, to by jse asi kleplo, kdyby to věděli, ale já už fakt nemohla 😀

finfrle
18. sep 2010

@blondynka400 to je ono s tim dychanim se bojim nejvice asi sama poznas jake dychani ti pomaha,ja se bojim at to udycham se svym astma a stale zvazuji jestli jit do epi ci ne...predstava jehly v zadech a riskovat ochrnuti a jeste Irskou rukou....
Ty mas takovy prehled,ze muzes ted nastavajici matky uklidnit a informovat 🙂
Jsem slysela,ze i hroznove vino pomaha kdyz uz dodelavas,ze ma tolik cukru,ze ti doda trochu energie.

blondynka400
18. sep 2010

@finfrle není se čeho bát, to udýcháš, ono to fakt není nějaké hluboké dýchání. žádný učený z nebe nespadl,chvíli to trvá, než se to naučíš, ale jak píšeš, pak poznáš, co ti pomáhá a co ne. A určitě tam bude nějaká PA, co ti to ukáže ale zbytek už je pak stejně na tobě.
Co se týče epi, já jsem názorově tak někde mezi. Občas je to dobré,o občas ne. Já ho původně nechtěla, ale doktor mi řekl že by to bylo lepší, že při vyvolávaném porodu s tím mají dobré zkušenosti a kvůli té poloze, abych se tolik nevyčerpala. Jak už jsem psala, mně to moc nepomohlo, co se týče fyzické bolesti (říkají, že to má pomoct od 30-80%, tak já byla tam možná někde u spodní hraice, spíše méně) lae na psychiku to bylo usper, pak jsem we začala mnohem rychlejí otvírat a má to tak dost žen, takže na tohle je to fakt dobrý. Nevýhoda je při ´šoatním použití, v druhé době porodní už by jsi neměla být pod vlivem, aby jsi cítila správně kontrakce a mohla dobře tlačit, bohužel v dost nemocnicích se to pužívá špatně nebo to chtějí ženy ještě pak připíchnout i když už jsou skoro otevřené a pak si zadělávají na problém...
Jinka k té jehle, ještě jsem nesylšela o případu, že by po tom měl někdo nějaké problémy, mě to píchaal horzně šikovná doktorka a nic to nebylo. blbý je, že se nesmíš vůbec pohnout a když jmi to píchala, měla jsem už hodně časté kontrakce (jako v podstatě od začátku po vyvolání 😀), takže to byla síal, ale zvládli jsme to 🙂 Říkala mi, ja jsme horzně statečná a hezky jsem spolupracovala, tak nevím,jestli někdo u toho něco dělá 😅 A pak chtěla vědět, jak to dopadlo, ale to všichni , i ředitel nemocnice se na mě byl podívat, prsotě KP se přirozeně nerodí každý den 😅

finfrle
18. sep 2010

@blondynka400 Uvidime chci to zkusit bez ale zase hrdinka za kazdou cenu nebudu a treba budu li unavena a bude to trvat dlouho tak do toho pujdu.Vsechno se stejne uvidi,az to prijde,ze?!
Me prijde,ze tu radi rezou a davaji vsem Epi a taky po narozeni ti ani male nedaji k prsu a vrazi flasku,podle vypraveni mamin tady,takze to bude chtit vse ohlidat ale to bude na manzelovi ja asi schopna nebudu.A co mi vadi i transfuze jak na bezicim pase....
Co si tak rikam,jak mi asi bude fungovat mozek na anglictinu pri bolestech 😕 😅

meleri
18. sep 2010

blondy,

minule sem na žádný kurz nemohla chodit, a nevím jestli to stojí za to otravovat manžela a vůbec je to komplikované....já si myslím že to nějak půjde...

Mirusch,

no to nemůže....já doufám že jak nebudu těh. a kojit tak to třeba ani nepřijde...a jestli jo tak pak můžu brát nějaké léky, nějaké silnější....

meleri
18. sep 2010

já mám z epi hrůzu....z ažila jsem jinou verzi, ale píchal mi to asi 5 x, ke konci už sem plakala a prosila at už toho nechá.....takový debil.....pak mě bolela záda ještě několik měsíců.
nejlepší byla jeho hláška....vždyt neste tlustá tak jaktože to nejde... 😠 kdybych ho ted potkala tak mu to vrazím doprdele t tu zku. jehlu s prominutím..

blondynka400
18. sep 2010

@finfrle asi tak bych to viděla, ono při spontáním porodu na to dost často ani není prostor... Tak snad epi nenutí ne? to přeci ani nejde... Můžou ho akorát nabídnout, v čechách ho třeba nikde ani nenabízejí, musíš si říct...
to vší no on CS je pro ně naj ednu stranu jednodušší, rychlejší, memnší riziko komplikací, nikdo jim pak nemůže říct, že něco zanedbali. A hlavně je to v poslední době taková moda, jako že je to pro ženu bezpečnější a méně bolestivjěší, ale přitom je to blbost. bolest je diskutabilní a le CS je jednoznačně pro žene nebezpečnější než klasický porod. A pro mim taky není bez rizik, klasický vaginální porod je i pro miminko mnohem lepší, nejsou pak většinou prolbémy s kojením, adaptací, dýcháním a pod jako občas při CS.
Proč by jsi nebyl schopná? Přeci budeš mít malou u sebe tak is to ohlídáš ne? hlavně je důležité, aby byla do pl hodinky přiložená, stačí fakt jen chviličku, ale musí se přicucnout, ot je hodně důležité ap ak až budeš v kludu na porodním sále (býváš tam 2 hodiny) tak is malou opět v klidu přilož už na dýl... Hezky vleže dej si jí vedle sebe, je to pak krásný zážitek a hlavně je to potřeba pro laktaci a pro to aby mim umělo dobře sát. Když tohle neuděláš, je na problémy s laktací zaděláno.
O té lahcu to je hodně nešvar, hlavně oni te přemluví, aby jsi jim jí na první noc nechaal, ať se vyspíš, jenže mim pak brečí, tak mu šoupnou láhev a je klid, ale to je nesmysl. Nebo standartně mim ubývá, na svojí porodní váhu se dostane zhruba do 2 až 3 týdnů po produ, ale je to nidivuduální, malá jí měla za týde, protože moc neubyla, asi jsem měla kvalitní mezivo 😀 , a nešvar je, že když mim jako že nepřibýrá a nebo ty třeba ještě nemáš 4 den mléko,snaží se ti vnutit umělé nebo ho někde dokonce dají bez tvého vědomí 😠 To je ale totálně špatně, příroda to má dobře zařízené, takže odporučuju malou nedat z ruky a nic si nenechat líbit, je to tvoje mimi tak to bude podle tvého. O Irských praktikách jsem taky něco slyšela, zlaté česko...
Já malou nedala vůbec , ani na porodním sále ani poto, ikdyž se mě snažili přemluvit a moc se jim to nelíbilo, ale nedala jsme se 😀 😀

blondynka400
18. sep 2010

@meleri já být tebou bych se na to fakt vykašlala... Jak už jsem napsala, myslím si, že je to ztráta času 😉
Hm, tak to byl debil,to bych ho poslaal někam, problém je, že nikdy nevíš na koho narazíš a v tomhle případě je to obzvlášť potřeba. Stačí aby to píchnuli malinko blbě nebo ty jsi se hnula a... 😝

blondynka400
18. sep 2010

@meleri jo ještě k té alrgii, já jsme jí na jaře měla i při kojení, bohužel... Byl to odclea humus, nic jsme nemohla (tedy nic co by bylo pro malou bezpečné, takové léky na laergii nejsou) takže jsme zkuošela homeopatika, i když jen emusím. Občas to zabralo, občas ne, léto bylo v poho jako vždycky a teď je občas. Nejleší je to když jdu přímo k moři, tak jsem plně v pohodě. Taky mě to doclea překvapilo, když jsme sem šli ,u moře jsem alergii nikdy neměla, ale ono stačí,m jak jsem ty 2 km od a už jí mám. Ale třeba v jiných časových intervalech než v čehcách, jak jsou tu jiné rostliny a kvetou jindy... 😖

finfrle
18. sep 2010

@blondynka400 To mam v planu si ji nechat u sebe,kdyz uz jsem to zvladla tak dlouho ji nosit a nespat tak snad i po tom porodu to nejak dam.Jak pises priroda to udelala dobre.Rozhodne se priklanim k normalnimu porodu a ne cisari!Zase ta priroda vi proc to tak je samo senou kdyz je nejaky problem je uzasne,ze veda pokrocila natolik,ze dokazi vyriznout mimi a zvladne to i mamina.Nicmene proc se nechat rezat a byt tim vice ovlivnena a dele se z toho dostavat,kdyz to jde normalni prirozenou cestou.Cisarak je pro me posledni cestou ale zase...kdyz bude nevyhnutelny tak nebudu vahat.Co se Epi tyce jsem se domluvila s mm ze v prvni rade zkusime mic,sprchu a pod a pak plyn,tenc a predposledni je epi a na poslednim miste jsou ty"drogy"po kterych je i mimi nekolik dni mimo(k tem ani nedam nikdy souhlas)uz ani nevim jak se jmenuji myslim na P.
Takze sice se muzu pripravit jak chci ale realita bude jina 😅 ale je fajn mit nejake info v hlave a uvidime na co si pak vzpomenu.
Kojeni si rozhodne od nich nenecham pokazit a budu trvat na tom,ze chci mimi u sebe stale.Nejsem si jista ale asi jsou tu spolecne postele takze se okolni maminky moc nevyspi,kdyz bude me dite plakat ale co je to porodnice ne!
Uz jsem cetla o kojeni plno ale stale mam chaoz v tom jestli kojit z obou prsou a vyprazdnit ci jak...

finfrle
18. sep 2010

@blondynka400 Kdyz uz te tu mame musim tu studnici informaci,coz jsi ty,vycerpat 😅 co rikas na tu masaz hraze,malinikovy caj a lnene seminko pred porodem?

meleri
18. sep 2010

holky,
z jiného soudku já vím, ale poradíte prosim prosim....dneska sem viděla krásný odštťavňovač takový ten velký co tam jenom hážeš cokoliv a ono ti to vymačká džus..je to můj sen, jenže:
jestli s tím máte někdo zkušenosti, co se týče čistění, je to peklo?

meleri
18. sep 2010

blondy,

tosamé se mi stalo, a dr si myslí že právě v těhotenství a kojení má na to člověk náběh tak si říkám že třeba jak pak už budu "normální" tak mě to trápit nebude... 😅 ale je to humus..
homeopatika fakt jsou super atd, ale jaksi tam nevidím ten výsledek? prostě to bereš a je ti furt blbě....fakt mi to nikdy nepomohlo...je to jak rozdrcený cukr.. 😝

s tím dr, byl to bohužel magor, a přesně jak píšeš, ale třeba ohledně kojení to byli andělé, fakt sem byla ráda že sem na ně natrefila a radši fakt sem byla za toho blbé doktora u operace než kdyby to bylo naopak a sestry by byly hnusné při kojení..

jinak zas při tom CS člověk vyfasuje odsávačku, je to smutné, ale laktaci to fakt neohrozí naopak, rozjelo se to jak ďábel a nakonec sem jim tam ještě nechala nekecám litr mlíka pro nedonošené miminka....ale fakt CISAR UZ NE! aspon doufám..

finfrle
18. sep 2010

@meleri Ahoj ja odstavnovac zkousela u kamosky a parada a co se cisteni tyce jsem byla prekvapena jak to jen vysypala a pak oplachla pod studenou vodou a bylo....

finfrle
18. sep 2010

Prave jsme objedlani odsavacku a k tomu i jedny vlozky do podprdy a postovne zdarma parada 🙂 uz nam teda mi chybi podprsenka na spani a kojeni a je to.

meleri
18. sep 2010

finfrle,
dík! no uvidím! dá se sehnat i za 35 eur, což není snad tak špatné..já to miluju ty štávy ale už nemám moc čas to hodinu mačkat ...

great deal! 🙂 odsávačka se fakt hodí a k tomu ještě vložky....

mirusch
18. sep 2010

Ja trosku pracujem, aj ked manzel pomaha, chudak, prave cisti zemiaky... Zatial ziadne ine spravy.

@finfrle Odpisem neskor 😉

meleri
18. sep 2010

mirusch,

nebudete smažit hranolky? 😀

finfrle
18. sep 2010

@mirusch no jsem nervozni co s tou schnucki je a ani Ivanka se neukazala 😕

@meleri jsem rada,ze se toho uz tolik kupovat nemusi ty penize litaji oknem 😝

mirusch
18. sep 2010

@meleri Hranolky nie, ale zemiaky na kolieska, okorenene, je to mnamka. 🙂

@finfrle Vsak aj ja som nervozna, no ale teraz ju rusit nebudem, ved ona sa ozve, alebo jej manzel. To ty si sa pytala, ci to vydrzi s nervami? Myslim, ze ano, on je statocny chlap 😀 😉 Ale fakt, on je v pohode, dufam, ze je Schnucki teraz oporou.

meleri
18. sep 2010

mirusch,,
jo to je super ňam ňam....my dneska měli hranolky.... 😅

finfrle
18. sep 2010

@mirusch musim se zvednout,stale v pyzamu a s pc na kline,nudle stale nejsou hotove hihi tak musim jit at si dam polevku!Moc na ni myslim a je jen dobre,ze manzilek je s ni a je oporou uz zanedlouho bude uzlicek v naruci 😵

ivanajelinek
18. sep 2010

Ahojte kecalky 😉 ...My sme boli este po obchodoch trosku. Teraz isliel mm pomahat kamaratovi malovat, lebo sa buduci tyzden stahuje, tak som zasa sama. A rozmyslam co robit...Akosi som unavena, ale mala by som aj cosi zasa popratat....
Pozeram ze Schnucki stale nic...No dufam ze jej malinka uz dneska konecne vyleze 😀

mirusch
18. sep 2010

A je to tu! 😵 😵 Citujem Schnucki: Mala vylezla ve 12:50. Mame 3600 g a 51 cm 😀 😵 Blahozelaaaaame!

finfrle
18. sep 2010

@ivanajelinek valej se koukni na schnucki jak se nemohla dockat prcka a ted chudera uz docela dlouho bojuje,at mas sil dost!
Ja udelala domaci nudle a ted ohreju sekanou a pecu k tomu brambory 🙂
Pujdu se po jidle okoupat a vyslect z pyzama nejspise do noveho pyzama 😅 Manzel semnou sedi v kuchyni a cisti si pracovni naradi a vrtacku,tak povidame a relaxujeme u radia.

mirusch
18. sep 2010

Jezisi, normalne mi je do placu od stastia 😕 😅

finfrle
18. sep 2010

@mirusch ja mam uplne husinu parada,ze blahoprejeme a jsou teda vporadku ju 😵 vylezla ta holka je nezmar 😀 😀 😀

finfrle
18. sep 2010

@mirusch ja uz bulim

mirusch
18. sep 2010

@finfrle Ja tiez 😝 To su asi nervy, co sme mali ...

ivanajelinek
18. sep 2010

Jej super!!!!!Konecne!!!!Blahozelame 🙂