Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
23. sep 2010

@meleri ahoj moja, dakujem velmi pekne. Mame to vsetko zariadene a sme radi,ze sme uz sami a vo svojom. Ked epi nepouzijes, tak ti peniaze vratia 🙂 Co je dobre. Ano uz som v 39tt. Boze ale to leti. A mam sa super, vobec necitim,ze som unavena az mi je to divne. Ale uz je vsetko nachystane a pripravene. A co ty moja, ako sa mas? Ako tehu? Co maly?

@ivanajelinek Neboj to zvladneme moja. Vsetko bude ok. Zvladla to schnucki aj ine a zvladneme to aj my 😉
Jasne, velmi som rada,ze sme uz vo vlastnom byvani a je tu taky klud a pokoj,ze sa tesim,ze byvame ako byvame. A hlavne vetko mame zariadene, vybalene a nachystane na byvanie 🙂 No uvidime, mozno budeme rodit spolocne 🙂 Moja mala je uz pripravena, podla lekara, takze to moze prist kedykolvek. Nejako si to neuvedomujem, asi nie je cas,ze uz sa to tak blizi. A aj ja mam v kutiku duse strach ale verim,ze to bude v poriadku. Nebojim sa ani tak porodu, ako toho nemocnicneho prostredia. A dalsi termin u Dr. mam buduci tyzden v stredu 29.9. tak uvidime ci to uz bude posledna navsteva alebo este nie. A ty ides kedy k Dr?

emily327
23. sep 2010

@blondynka400 co konecne??? 😀

barbora87
23. sep 2010

@ivanajelinek no to sme mali zase kreativnu chvilku 🙂)) no my sme obcas pozreli ze ake ponuky su no a nasli sme toto...no neviem ci by sa to dalo este pred porodom stihnut ale ked hej tak by som do toho isla...uvidime no...
Hej paci sa nam tu ale od tej doby ako tu horelo tak som taka nekludna a stale mam strach...

@lusinda1903 dakujem...ale neboj verim ze sa skoro pridas medzi tehulky!no tak si pozistuj co ta tam caka ako tehulku je lepsie byt informovana

lusinda1903
23. sep 2010

@barbora87 hej hej sak prave preto skusam zistovat.... ale este som skoro nic nezistila....

barbora87
23. sep 2010

@lusinda1903 hmm no skoda ze ti my neporadime :( ale budeme radi ked tu medzi nami zostanes...
A co tam manzel robi?a ty uz mas nejaku robotku vyhliadnutu?

blondynka400
23. sep 2010

@barbora87 tak uvidíš, Kaqždopádně přeji hodně štěstí při hledání a ať vám ot vyjde 🙂
@emily327 jako že už to budeš s námi online 😀 😀

emily327
23. sep 2010

@lusinda1903 ahoj, vitaj medzi nami. Velmi drzim palce, nech sa coskoro zadari 🙂 A ty si predtym brala HAK?

emily327
23. sep 2010

@lusinda1903 no z toho co viem, tak starostlivost o tehotne v UK a IRL je velmi podobna. Takze treba cakat iny pristup ako na Slovensku. My sme sa vratili z Irska aj kvoli starostlivosti a pristupu v tehu na Slovensko. Treba to zvazit.

lusinda1903
23. sep 2010

no on zatial robi na stavbe ale zhana si tam robotu ako inzinierkvality.... no ja este nie to budem riesit az ked to bude na sto percent iste teda ze tam pojdeme... mne je totiz jedno conbudem robit....

emily327 hej brala som preco?

a samozrejme ze ostanem svamo a budem vas podporovat 🙂

lusinda1903
23. sep 2010

@emily327 no to hej ako ja by som raz za cas zbehla aj na svk aby mi urobili nejake vysetrenia.... viemm ze v UK to nieje ziadna slava... ale to co chcu tu urobits rodicovskymi prispevkami je nehoraznost... uz ma to tu nebavi a tieplaty....

emily327
23. sep 2010

@blondynka400 dakujem 🙂 Aj ja sa tesim, uz ste mi velmi chybali 😉 Dufam,ze s vami chvilku pobudem este ako tehu 😀 A co vy, ako sa mate rodinka?

barbora87
23. sep 2010

@blondynka400 dakujem...no budem vas informovat 🙂

@lusinda1903 no my chceme teba podporit 🙂)) a samozrejme nakazit tehulkovanim 🙂))

lusinda1903
23. sep 2010

@barbora87 no tak to budem velmi rada ak ma nakazite? buducu sobotu sa mi vrati ten moj tak haam sa zadari 🙂

emily327
23. sep 2010

@lusinda1903 co chcu urobit s rodicovskymi prispevkami? Len aby si vedela,ze ked v UK nebudes pracovat min. 2 roky tak tusim nebudes mat narok ani na matersku a to bude potom velmi tazke tam fungovat. Skus tuto stranku, tak by ti mohli poradit viac ako my tu. Ale my budeme radi, ak tu s nami ostanes a budes nam pisat, ako sa ti dari v snazilkovani 😉 Inak ja som si vzdy potom vylozila nohy 😉 Vyskusaj 🙂

lusinda1903
23. sep 2010

@emily327 no chcu ich yjednotit teda neorbit rozdieli medzi tymi co si odvadzali a dane platili a medzi romkami resp. ludmi ktri nikdy nic neplatili... cenaa ASI bude jednotna a to sum 190eciek na mesiac... plus je tam ta moznost ze mozes ist pracovat, ale podla mna ked sa niekto tesi na babatko tak nepojde pracovat ale bude si uzivat matersku ale to asi za tych 190 euro nepojde... ako uplne na nic... katastrofa...

lusinda1903
23. sep 2010

@emily327 preco si sa ma pytala ci som brala HAK?

emily327
23. sep 2010

@lusinda1903 no zatial su to len informacie co by asi chceli urobit, je to tazke povedat, ci to tak bude. V UK je materska iba 9 mesiacov a potom uz nic ani euro ziaden rodicovsky prispevok. Dostanes len nejake rodinne pridavky co je zopar euro resp. libier. A v IRL je to len pol roka co je 6 mesiacov, dostavas matersku a potom uz nic, takze na Slovensku je aspon nieco. Hlavne si davaj pozor,ze ak nebudes mat odrobene potrebne mesiace na to aby si dostala nejaku vypomoc v UK, tak ti nic nedaju. Predsa len odvody si teraz platis tu na Slovensku a tu ti narok urcite na matersku vznikne a aj na rodicovsky prispevok, ale v UK nie. Vela bab si mysli,ze staci isto do zahranicia tehotna a ze sa tam o nas postaraju, ale nie je to tak. Pisem ti to preto,aby si si na to dala pozor moja, aby si nedopadla horsie ako to vyzera na SK.

emily327
23. sep 2010

@lusinda1903 iba tak, lebo vacsinou lekari vravia,ze bud po HAK otehotnies hned alebo az po nejakom case. tak len preto som sa pytala 😉

barbora87
23. sep 2010

@lusinda1903 tak ti posielam chorobu tehotenstvo 🙂)) no tak skuste 🙂))

emily327
23. sep 2010

@barbora87 ahoj moja, no vidim,ze to mas pestre aj ty. Drzim palce, nech cim skor najdete byvanie a nastahujete sa. cmuk

blondynka400
23. sep 2010

@emily327 myse máme stále stejně, žádná změna. Příští týdem letíme do čech, tak snsd to malá zvládne bez problémů..

emily327
23. sep 2010

@blondynka400 to pojdete prvy krat letecky? Jaj malinka je krasna, rastie vam ako z vody,ze? Boze neskutocne to ubieha, si len teraz pamatam pismenka ako si mala pred porodom 🙂 A co ty, este sa nechystas do prace?

barbora87
23. sep 2010

@emily327 dakujem moja...no ked ja stale rozmyslam ci do toho ist alebo nie...a hlavne teraz v tehu...stres s predavanim,stres hladanim,stres so vsetkym...

emily327
23. sep 2010

@barbora87 stres v tehu nie je dobry. ☹ Ale ved uvidite a je to len na vas, ako sa s mm rozhodnete 😉

lusinda1903
23. sep 2010

@emily327 http://www.najmama.sk/clanok/225513/rodicovsky-...
skus si to pozriet mozno som to zle napisala... ja viem ze tam treba aj pracovat neboj ja na to myslim navyse si na slovenskuplatim doplnkove nemocenske poistenie... myslim na to ... skor som chcela vediet ze ci ma nejaka osobne skusenosti s porodom tam, ale ved to je jedno nejako bolo nejako bude 🙂 a tu mi narok na matersku nevynikne len na rodicovsky prispevok... ale za 190 eur mesacne no katastrofa....

barbora87 hehe dakujem za chorobu lepsiu si anni predstavit neviem 🙂

lusinda1903
23. sep 2010

oka dievcata idem sii ja uz lazkat... unavena som... dobru nocku

blondynka400
23. sep 2010

@emily327 jojo, původně jsme i teď chtěla uatem, ale pak jsme to změnila. sice si myslím, že letadlo v téhle době není ideální, ale pořád mi to přijde jako menší zlo, než jí držet 15 hodin připoutanou k sedačce, to by teď v téhle fázi asi nedala. Letí to hrozně no, vždyť ty už taky za pár dní budeš maminka 😵
No do práce, dokuď jsme tady tak určitě ne, až se vrátíme tak asi ano, tnejspíše na půl úvazku, ale ještě se uvidí. Jinak já mám práci, takový home office a zabírá mi to čím dál tím více času 😝

finfrle
23. sep 2010

Holky moje ☹ ☹ ☹ se mi udelalo tak spatne,uplakana a dostala jsem takove krece do bricha jeje jsem se nemohla ani hnout.Ja vedela,ze bude zase delat sef problemy skrt jeden!Tady se to bere ze za dobu co jsi odpracoval mas narok na dovolenou v mem pripade ty 4 mesice a pak co jsem na nemocenske kvuli tehu narok nemas coz taky chapu ale pak tech 6 mesicu kdy jsi na placene materske jsi stale povazovana za zamestnance a pres tuto dobu ti nezanika narok na dovolenou!Coz sef zkousi delat tak,ze ti rekne ale 6 mesicu jsi doma a plati te stat a to je jako dovolena...coz je spatne.Mam nervy z toho jak semnou mluvil...kdyz mi to nezaplati tak se obratim na inspektora ale stve me to jak semnou jednal a jak si mysli,ze mu vse projde.
No mizerie nemam vubec chut uz cokoliv delat ..Pres maternity benefit(materskou)jedna se ale o 10dni dovolene(600eu) + statni svatky 5 dni(300eu) a k tomu za ty prvni 4 mesice prace....

meleri
24. sep 2010

Emily,

tak to jo hlavně že už máte klid! ono rodina je fajn ale bydlet s nima....já vím že je to pak kolikrát na zabití... 😅

fakt? tak to je super! jsem ráda že ti je dobře, člověk musí být pořád aspon trochu fit.

mi ti je právě taky úplně skvěle, kolikrát ani nevím že jsem těhotná 🙂 ale trápí mě pořád alergie....já mám jet brzo k našim do Ostravy tak doufám že mě to tam přejde.....