Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
3. nov 2010

@blondynka400 me to rikala i mamka ze je to moc casto .... ja se pokusim dodrzet tu hodku a pul a pak to prodluzovat, treba si hrat a nejak ji zabavit 😅 .... myslela jsem si ze ji to mleko nezasyti, ale ocividne az moc 😀

schnucki
3. nov 2010

jdu si hajnout nez se vzbudi at se trosku prospim, doufam ze bude spat do jedny 😀

@blondynka400 dekuju za rady, mrknu na net jeste zitra vecer, treba neco najdu .... budu si psat v kolik ji a kolik toho vypije a treba na neco prijdu 😀

blondynka400
3. nov 2010

@schnucki no mně na začátku byla schopná malá spát v autě třeba i4 hodiny, ale když byla vzhůru chtěla jíst tak po hodině půl, někdy i častěji. Když spinkají, tak jim hlad většinou nevadí a nebo ho ain nemají...
No je fakt, že si třeba jen můžeš myslet ,že má hlad, ono se to těžko poznává, ale to umíš vědět ty... 😉 To samé když ti vypije třebaje 50, je jasné, že bude mít hlad, ale třeba po 100 by bylo dost divné, aby chtěla z hodinu jíst a asi jí trápí něco jiného. No docela jsem se do toho zamotala, ale snad chápeš co ti chci říct 😅
Tak já se ti na to zítra mrknu, tedy jestli jdu trošku času, fakt nějak nestíhám 😝 ☹

meleri
4. nov 2010

@schnucki tý jo tvoje kamarádka má teda odvahu! toto jsem zažila několikrát v česku a pokaždé jsme zdrhaly....nevím jestli to byl úchylák já byla na průlízkách on šel k nám pak najednou zmizel v houští a objevil se po chvíli na kopečku nad náma a čuměl pořád celý v černém takový divný chlap mě úplně bodlo u srdce fuj, nehonil si ho nic furt jen na nás čuměl, ale já stejně zdrhla...

meleri
4. nov 2010

blondy,
a nemůže si tvoje segra najít nějakou pomoc sama? myslím paní na úklid, však co manžel jí do toho nemá co kecat....

např mi manžel brblá taky do všeho, třeba že si chci koupit nový vysavač hned zkritizoval, ale nemá na výběr, vysavač bude, až přijde porodné...ať si chlapi fakt trhnou! 😠

ivanajelinek
4. nov 2010

Dobre ranko 😉 Tak ako ste sa vsetky vybuvali? My sme boli v noci 2 krat hore a ja som normalne obidva razy zaspala pri kojeni. 😖 prvy krat sme sa zobili po 2 hodinach a druhy krat po hodinke. Ja spim v sede a maly sa len odtiahol od prsa a spal tiez. Tak ani neviem ze kolko toho vypil.Ale si myslim, ze keby ma hlad tak sa prihlasi.No a prvu noc spal v postielke a musela som najmenej 100 krat vstat a dat mu cumlik 😒 Takze asi zostaneme este v tej koliske zatial. My ideme dnes k hebamme na vazenie, tak som zvedava ci sme pribrali...Pocasie zasa na nic, prsi a fuka.

janulka04
4. nov 2010

caute kocky..
dnes mam taky free den, navarene zovcera, popratane ako tak....oprate mam..
tak len take bezne veci doma ma cakaju
male spia dobre, co sa petocil cas, o siedmej uz mam free.
ale to kojenie, co hodina.... 🙄 prsia mam ako po porode plne, co ta moja hladoska vymysla, ja neviem 😒

janulka04
4. nov 2010

@ivanajelinek ja zaspavam pri kojeni bezne 😀
A teda nasa mala spi medzi nami, sme jej spravili s mm placok, aby nemala vankus pod hlavou....
a skoda, ze vam neviem poslat trosku slniecka, tu ma dnes byt zase okolo 16 stupnov, zajtra az 18...

ivanajelinek
4. nov 2010

@janulka04 No aspon nie som sama.Lebo dneska som si uz robila vycitky.Ze 18 st...Ved to je parada. Aj ja by som chcela len trosku slniecka 😵

schnucki
4. nov 2010

@blondynka400 budu rada kdyz se na to mrknes kdyz budes mit casek, nemusi to byt dnes 🙂 ja nejak nemuzu nic najit ....

@meleri on to byl takovy co potrebuje publikum ale ja byla prekvapena jak ona zareagovala 😕 😀

@ivanajelinek my dneska byli vic vzhuru jak normalne, mela prdiky a jak musela tlacit tak se asi vzbudila, byla nahore uz v 11h, a pak kazdy dve - 2,5 hodky 😝

@janulka04 ja mam taky navarino od vcera, ale uklizeno nejak nestiham 😅 zitra prijede manza tak se do toho pustim .... ja chci taky slunicko ...

uz nas kolotoc nebavi tak se jdu mazlit ....
dneska jedeme k bejvale rodince co jsem tam byla jako au-pair 😀

blondynka400
4. nov 2010

@meleri toho neznáš. To by v životě nedovoli.... Hele je to její věc, já jsme jí kdysi říkala ať se rozvede, neposlechla tak ať si ot užije. Tedy samo je mi jí líto, ale nic s tím dělat nemůžu 😖
@schnucki ok, tak já ti to zkusím najít 🙂

janulka04
4. nov 2010

@blondynka400 ahoj, moja, tebe som minule zabudla malinku pochvalit a tie chranice na kolienka su uzasne 😵

blondynka400
4. nov 2010

@janulka04 v pohodě 😀 . Ty chrániče jsou super, párkrát jsme jí je nedala a už měla kolínko odřené do krve ☹

janulka04
4. nov 2010

@blondynka400 to vazne?
ja uz som ich tiez objednala, ale k mamine na Slovensko...
mame vsade parkety a to by asi nasa mala vyzerala rovnako...ja som dala kupit dvoje..to by malo stacit, ci? 😕

blondynka400
4. nov 2010

@janulka04 jo určitě... já mám jen jedny, ale z některých kalhotek slézají, tak jsem jí to lepila náplastí... Jojo, bohužel, jednou koukám a mám zakrvácené celé tepláčky 😢 . Ale podařailo se mi to vyléčit, že už tam nemá nic, ale musím si dávat pozor. Ale ona je horzýn leze, denně naleze snad kilometry, jak to tu máme velké a lhavně je horzně rychlá, leze nahoru po schodech a tak, takže asi proto... Navíc si myslím, že za to můžou taky správy mezi dlažicemi...

meleri
4. nov 2010

@schnucki
jo asi bych byla taky překvapena! 😅 a co on na to? asi mu bylo trapně ne..

já zrovna obědvám, jak se máte..

finfrle
4. nov 2010

Holky ja jsem zoufala co mala vyvadi...je uplne vystrasena kazdou noc jakmile se ji da do postylky zacne se klepat a sileny plac.Vypadalo to tak nadejne a pak zase probdena noc.Nevim co ji trapi krmi se ted pomalu 24hodin denne jenom to prso zabere ale pro me je to teda zahul.Musim si i rozmyslet kdy jit do sprcy aby nedostala svuj sileny zachvat place,ktery prechazi do vzteku.
Bych ji chtela pomoct.Postylka vubec nehrozi jen postel u mamy a i to byl problem posledni noc.Nevim mozna je to u 8deniho mimi normal ale nic nezabira ani to tricko jak radila Ivanka. ☹ co s tim....

kleopatris
4. nov 2010

@finfrle a moc ti vadi, keby si ju zatial nechavala s vami v posteli? Ja viem, ze by sa nemalo a bla bla bla ale ona ta asi velmi potrebuje 😵 chce byt u maminky 😵 a ze sa koji stale, tak to ma mozno uz ten rastovy spurt. Mne pripadalo, ze prve tyzdne len kojim a prebalujem 😅

janulka04
4. nov 2010

@finfrle a nemozes ju mat pri sebe v noci?
Alebo nejako prisunut postielku k tebe..mozno je taky mamkin ceconik... 😵
nasa Stelli spi s nami v noci...a uz sa aj tuli... 😵
da sa na bok a pritisne sa k mojmu vankusu..to je tak krasne, by som ju zjedla vtedy 😵

kleopatris
4. nov 2010

@janulka04 zatial sa ti tuli, pockaj az zacne kopat jak ten nas tiger 😀 ale tiez zaspavame jak moj s mojou v objati 😵 a nic krasnejsie neni 😵

janulka04
4. nov 2010

@kleopatris kleo...ja uz viem co ma caka....
ale pockaj, ty..az ti tak povie, ako tie dve moje starsie na tulenie: Ale mamiiiiiiiiiiiiiii 😝

blondynka400
4. nov 2010

@finfrle hele a necítí se v postýlce ztracená? Ono jim ta volnost vadí, je to pro ně moc velké... Nechceš zkusit radši košík? A dát si ho nazačátku vedle sene na postel pak postupně dávát od sebe + jí do toho dát něco, z čeho bude cítit tvojí vůni. Uvidíš, že to zabere a bude v pohodě 😉

finfrle
4. nov 2010

@blondynka400 Pro malinkou mame i kolibku a zkousela jsem si ji dat uplne k posteli a mit u ni ruku ale to taky nezabira.Me nevadi,ze je u nas v posteli ale vis jak nikdy nevis jak usnes abych ji pak nezalehla.Uz se takove pripady stali a ne jednou.Ona je uplne zavisla na me ale i ve dne.Stale chce byt v mem naruci nebo u prsu.Jakmile ji dam k mm nebo do postylky zacne mirny plac a prerusta i v hodinovy.Vsimli jsme si,ze se boji.Normalne zrychli dech i ve spanku a zacne zvlykat a pak se zatrepe(nemyslim jako ruckama jak to novorozenatka delaji) strachy a pak place.Normalne bych rekla nejake trauma ale nevim je li to u mimi mozne.Je mi ji strasne lito,protoze ona sama nevi co chce a co se s ni deje.Nevim jak ji pomoct.Kolikrat ani ja ji nemuzu uklidnit jen prso...

kkatka78
4. nov 2010

🙂

finfrle
4. nov 2010

Mala mi spinkala od jedne do tri tak jsem za to moc rada.Usnula mi v naruci,tak jsem s ni sla do loznice a zdrimla si taky.Prvni pulhodinu se zase strasne bala ale pak kdyz jsem ji pevne pritiskla se ve spanku uklidnila.Kulisek muj milovany...jak ja bych ji chtela pomoct aby se ji na tomto svete libilo 😢

kleopatris
4. nov 2010

@finfrle urcite sa jej bude pacit, niektorym babatkam trva dlhsie nez spracuju porod mi vraveli v porodke 😉 a mozno ma aj nejaku traumu jak ju tam otacali chudatko 😢 a ze chce byt len u teba je normalne, nas maly je este teraz maminkin synacik. Manzela zacal tiez ovela neskor akceptovat, ze aj on k nam patri 😵 Dopraj jej to, ved uz si ju nikdy taku malinku neuzijes a k tej posteli, vraj ma clovek nejaky 6.ty zmysel a pokial neni opity alebo podobne, tak dieta nezalahne 😉 aj tak urcite nespis tvrdo odkedy mas malinku, lebo cakas ze bude chcet papat a tak 😵 teda aspon u mna to tak je. Nebala by som sa ze prave vy ju zalahnete 😉

@kkatka78 Katiiii tak predsa?! Supeeeer gratulujem a nech to dotiahnete do nadherneho konca 😵

finfrle
4. nov 2010

Prave u nas byla kontrola male..zkontrolovala jak kojim a pry vyborne.
Dnesni vaha 3120g 🙂 takze jsme pribrali 😵

finfrle
4. nov 2010

@kleopatris Dekuji za uteseni 😉 hlavni je to,ze mala si pry vede dobre.Sestricka rikala,ze je mozne,ze je traumatizovana i z toho vytlacovani bez kontrakci co 6min...o tom jsem tu jeste nepsala jaky byl porod ale snad mala bude brzy vporadku.Ted spinka a jsem rada,ze je vklidu,ikdyz sem tam piskne jako pistalka...ale je to moje zlaticko.

meleri
4. nov 2010

@finfrle super tak vám přibírá, a kojíš dobře, jsem ráda jak to zvládáš! 😵
jestli ti přijde vyděšená tak to chápu, ono ten přirozený porod je asi drsnější....my to měli v klidu, jak se narodil císařským řezem tak byl asi překvapen ale nemusel nijak bojovat prostě ho jenom přenesli z břicha do inkubátoru...ale taky sem měla výčitky že s ním nejsem atd, tak jsme mu to pak vynahradili a vynahrazujem dodneška.. 😅

ivanajelinek
4. nov 2010

@kkatka78 Tak predsa???? 😵 Hrozne sa tesim s tebou!!!!
My sme boli na kontrole u hebamme a mame uz 4390 takze pekne priberame...Zajtra sa ide k ortopedovi...
@finfrle juj to mi je luto. Ale uvidis, ze za par dni bude zasa lepsie...Myslim na vas moja. Drzte sa...Ale nas maly tiez nerad spi v koliske...Najradsej u mna na rukach alebo so mnou v posteli. 🤐