Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
1. feb 2011

@emily327 no jo, tak tohle nemůlřeš vyloučit nikdy 😀 Já bych i na jnednu stranu chtěla a docela dost, na druhou stranu je to ale nereálné... Takže to máš těžký 😔

lubinka9
1. feb 2011

@kleopatris no vajco uz nemame dlhsie,maly mi v aute vrieskal ked bol otoceny chrbtom a kukal do sedacky,okrem toho by som ho v zimnom overale do vajca nenarvala. Teraz si tam sedi jak pan riaditel a mudruje, na vsetko ukazuje prstom a cuduje sa 😎
Ty mas maleho za sebou na strane vodica?
@yarden tak super,ze to tak dopadlo. A CS si mala planovany? Ja som chodila po operacii v ten den o 18.00. Operacia bola rano o 8.00
A kedy uvidim nejaku fotecku? Ci mas v albume?som este nekukla
A tie rozozrane bradavky to mi tiez znie povedome 😖

kleopatris
1. feb 2011

@lubinka9 ja mam maleho za sedadlom spoluvodica a ked sa otocim na neho tak sa strasne tesi, len neviem jak dlho sedadlo pred nim prezije 😀 kope do neho jak zeravy, minule tam sedel svokor a sa az nadhadzoval jak maly kopal 😀

adrika85
1. feb 2011

mno takze uz papam vitamin E,,datle,, pravy nefalsovany med,,a teraz som si kupila mliecko na pripravu tehotenstva s vitaminmi + kyselinou listovou a pod... sup sa do robenia miminka ,,jupiiiii 😀 😀 😀 😀 ja to dokazem 😀 😀 😀 😀

yarden
1. feb 2011

@lubinka9 CS bol planovany, uzka panva a maly bol vacsi na moje telo. Ja by som chodila aj skor, ale nedovolili mi to. Ze musim lezat. Viac ma bolelo to lezanie ako chodenie 😀
Foto v albume nie je. Bude. Drahy vcera maleho fotil velkym fotakom, s bleskami na okolo, ako vo fotostudiu, ked to upravi, poslem. 😵

lubinka9
1. feb 2011

@kleopatris no aj oski je za spolujazdcom,tak to musis mat fakt dlhe haro 😕 😀 Alebo mam ja blbu predstavivost 😝

kleopatris
1. feb 2011

@lubinka9 ale ne, to len ked mm soferuje a ja sedim vedla neho 😀 ja s nim jazdim take kratke trasy sama, to nespi 😀 😀 to by boli vlasiska keby az tam sahali 😀 😀 😀

lubinka9
1. feb 2011

@kleopatris sak ved preto,hned mi to bolo divne.dlhe vlasy jak ta zamknuta princezna vo vezi. 😀 😀

emily327
1. feb 2011

@yarden ahoj mamina, vitaj doma 😉 Co maly, ako vam to ide? Mliecko mas? Ozvi sa cmuk

yarden
1. feb 2011

@emily327 Dakujem za privitanie. Mliecko mam, musim aj odsavat, mam prednosti ako Pamela Anderson 😀
S malym si na seba zvykame. Zatial len papa, kaka, placka, a opat to iste. Potom kuka velkymi ockami na svet naokolo a ja sa na neho neviem vynadivat. Zajtra je to uz tyzden, co bude na svete. Ako keby to bolo len vcera 😵
Lne kojit musim cez klobuciky, nejako nam to nejde normalne. Dost mi rozozral bradavky v nemocnici...
A ty ako so Sonickou?

emily327
1. feb 2011

@adrika85 ahoj aj ja ta vitam medzi nami 😉 velmi drzim palce, nech sa to co najskor podari 😉

emily327
1. feb 2011

@yarden no tie prska si uzivaj 😉 Dlho take nebudu xixi,ale hlavne,ze mas mliecko a ze aj odsavas 😉 Ked kojis cez klobuciky, tak skus malemu dat po nakojeni odsate mliecko 😉 Ja ked som prve 3 tyzdne kojila cez klobuciky. tak to malej bolo malo 😉 Ale samozrejme to nemusi platit u vas cmuk
Uzivaj si drobceka, lebo to neskutocne rychlo ubieha ☹ Sonicka v piatok bude mat 4.mesiace a to mam pocit,ze som si ju len pred mesiacom priniesla z nemocnice. Tesim sa na foto maleho 😉 Na bradavky je super avent kremik na bradavky, mne ked sa prvy krat prisala mala bez klobucikov, tiez som mala velmi znicene bradavky a bolave. Tento kremik mi velmi pomohol,za 2 dni bolo po probleme. Mozno pomoze aj tebe 😉 My sa mame dobre, malinka je zlatinko, blaboce, krasne sa nahlas smeje, miluje sa hrat a kekesit no proste super. Uzivam si ju plnymi duskami 😉

meleri
1. feb 2011

@yarden ahoj yarden, gratuluji k narození syna! a super že ti vyšel dobře ten císařský řez, úplně jsi mi tím dodala optimismu (asi mě to taky čeká). hlavní je že kojení jde, třeba se časem prsa spraví a budeš kojit bez těch kloboučků. hlavně ať jste zdrávi!

barbora87
1. feb 2011

Ahojte babule
Tak sa zase hlasim...ako niektore uz viete z fb mali sme starosti...hrozila maxikovi operacia tak som bola mimo...ale dnes sme boli na kontrole na detskej chirurgii a ze to vyzera dobre tak op nebude...len sa mu to moze vracat...ale uz viem ako na to tak dufam ze sa op vyhneme...
Ako sa mi mate?

@yarden jeeee gratulujem k maxikovi 🙂)) prajem vela zdravicka a stasticka...prepac ze az teraz gratulujem ale nemala som silu sem chodit mali sme vela starosti

lubinka9
1. feb 2011

@barbora87 ejha, co bolo Maxikovi? 😕 Ja na fcb neficim. Ale hlavne, ze op je zazehnana.
@yarden na bolave bradavky super zabera materske mlieko. Ked dokojis, daj dole klobuciky a vytlac si trochu mlieka, potri bradavky a nechaj na vzduchu volne vsiaknut. Rychlejsie sa ti zahoja ak ich nebudes zbytocne drazdit v podprsenke ale nechavaj na "volno" 😉

inak my znakujeme mliecko. uz to maly par dni robi, az dnes mi to docvaklo. Som doteraz myslela, ze ma nieco lepkave na prstikoch 😀 😀

yarden
1. feb 2011

@emily327 Ten kremik som neskusala, mam ine dva, ale pomahaju. kojit sa snazim vzdy ked i maly popyta... Snad mu staci. Davam aj odsate, len sa mi zda, ze z tej flasky pije velmi pahltne. VElmi rychlo je to v nom... Za kolko Ti malinka vypila tak cca 20-30? viac nevypije po kojeni. Teraz sa velmi pogrckal. Chudatko.


@meleri Dakujem. Neviem porovnat normalny porod s cisarskym, ale ked porovnma seba a ostatne zeny v porodnici po normalnom porode, tak ja by som si normlany nezvolila. Ja som bola hned fit, a oni chudata, ledva sedeli a chodili. Ale je to asi velmi individualne. Tebe drzim palce, akokolvek sa rozhodnes,, nech je to rychle a bezbolestne. Ako ten moj 😉
A mala som len spinal, takze som pocas operacie s nimi komunikovala. MM bol cely cas pri tom, nie sice okolo stola, ale asi 2 metre odo mna. pozna ma teraz uz aj znutra brusnej dutiny 😀

barbora87
1. feb 2011

@lubinka9 no urobil sa mu vred hned pri konecniku tak nas detska dr hned poslala na chirurgiu tak este vecer minuly utorok sme hned frcali...tam povedali ze skusime betaisodona lösung na desinfekciu a nejaku mast co ma vytahat ten hnis...no a ked nepomoze tak operacia...bola som psychicky na prasky z toho... vo stvrtok sme boli na kontrole a dnes...no a v piatok mu to vyhnisalo tak to vyzera dobre

yarden
1. feb 2011

@barbora87 Dakujem. Aj ja zelam skore uzdravenie Vasmu malemu Maxikovi. A co bolo malemu? Aka operacia mu hrozila?

Neviem kto to tu spominal, ale fakt je to meno v tejto teme velmi popularne. Uz hned traja Maxikovia. 😉

finfrle
1. feb 2011

@yarden Ahojky ctu,ze jsi ok s malickym doma.ja male davam odsate i UM z lahvicky a nej lahev,ktera je tvarovana jako prso je Tomme Tippe ci jak se to pise a ma jen jednu dirku,ze se musi mala namahat.Asi bez techto lahvicek by mi mala uz prso nevzala a chtela by jen snadnou lahev ale u teto musi pusinku otevrit na kaprika a i sat ji jde hure.Krasne to napodobuje prso 😉

adrika85
2. feb 2011

@emily327 dakujemmmmm 😀 😀

barbora87
2. feb 2011

@adrika85 jeee ahoj...teba som este neprivitala...tak vitaj u nas!drzim mooooc palceky aby si bola coskoro tehulka...este meleri odrodi za chvilu a potom tu uz ziadna tehulka neni tak treba niekoho 🙂))

adrika85
2. feb 2011

@barbora87 dakujem 😀 😀 to veru treba mat tehulku,,,pevne dufam ze coskoro sa dockam 2ciarok 😀 😀

barbora87
2. feb 2011

@adrika85 no nebooooj nakazime ta chorobou byt mamina 🙂)) moj overeny tip je ze to pride ked to najmenej cakas...tak to bolo u nas

@yarden dakujem...no pozri co som pisala lubinke...tsm som to popisala co bolo presne...malemu sa urobil vred hned pri konecniku

adrika85
2. feb 2011

@barbora87 to je pravda ze to pride vtedy ked to najmenej cakame,,,dlho si cakala na miminko ? ozaj to maly mal vred takto malicky? 😨

barbora87
2. feb 2011

@adrika85 no u nas to bolovtak ze som sa konecne odvazila v septembri vysadit antikoncepciu a do januara nic potom januar februar som zase brala a v marci som otehotnela ale naozaj tak ze vtedy som s tym nepocitala a bola som v soku 🙂)) takze dlho som necakala...ale viem aky rozdiel to je ked sa snazis a stale na to myslis a ked si uvolnena a nemyslis na to...
No ani mi nehovor bolo to hrozne ked mi povedali ze maly ma v 4tyzdnoch vred...nikdy som nepocula ze take mimi moze take nieco mat...a este ze hrozila op...

adrika85
2. feb 2011

ja sa snazim rok s tym ze ked bude bude ked nie tak sa posnazime viac,,tento mesiac sme sa uz zacali snazit,,beriem vitaminy a podobne veci na podporu tehotnosti,,takze dufam dufam velmi,,,a tu som zacala mysliet velmi pozitivne,,,mam tu pocit ze tu sa da aj nemozne a su tu buduce mamicky ktore sa navzajom podporuju,,,velmi sa mi to paci 😀 😀
Ale teraz je uz maly v poriadku vsak? chudatko este ani ja som nepocula ze taky maly cloviecik moze mat vred 😕 😕

lubinka9
2. feb 2011

@yarden ja som maleho v prvych 3 mesiacoch kojila a sucasne flaskovala. Mala som Avent flasky a v pohode sme to striedali. Zislo sa mi to neskor ked sme uz len kojili a to v case leta, ked som potrebovala malemu dat pocas vysokych teplot aj vodu. A ver mi, lyzickovanie v terene u 5 mesacneho mimina, nic moc 😝 Moj nazor je, ze treba dieta naucit aj na flasku, nikdy nevies kedy sa ti to zide a potom aj pri prechode na UM je to lahsie. Nemyslim si, ze ak dieta strieda flasu a prsnik, ze naraz bude prsnik odmietat, hlavne ak zena prevazne koji. Mozno to ide babatku cez flasu lahsie ale to sa ta regulovat prislusnymi cumlami, nech sa trosku namaha 😉

lubinka9
2. feb 2011

@barbora87 tak to je super, ze netreba op. Museli ste sa riadne vystrasit 😔
Ja si pamatam ked mi maly po poziti kase s mliekom do 10 min. totalne spuchol v tvari a krku, vyhodili sa mu cervene flaky a strasne sa zacal skrabat ako ho to svrbelo. Hrozne som sa prelakla,ze dostale anafylakticky sok a moze sa mi zadusit. Som typ co si vie v kritickych situaciach zachovat relativne klud a riesit s chladnou hlavou ale je to nieco ine ked ide o tvoje dieta

lubinka9
2. feb 2011

Inak u nas sa stal mensi zazrak, ako som tu pisala, ze ma maly problem s prechodom do hlbokeho spanku, tak vcera doobeda sa nezobudil, spal pekne vyse hodiny a vecer zaspal o osmej, prvy x sa zobudil o pol druhej, potom o pol piatej. Vstavali sme o pol siedmej. U nas uspech paradny 😵

ivanajelinek
2. feb 2011

Ahojte vsetky 😉
@adrika85 Vitam ta medzi nami 😉 Dufam ze sa coskoro aj vam zadari...
@lubinka9 Co myslis tym ze mal problem s prechodom do hlbokeho spanku? Ze sa stale budi? Alebo ako?