Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
4. jan 2009

Schnucki,

jo jinak lednicka zatim fachci! 🙂
maly mel strasne problemy,ale tedkom jsem se naucila jak ho poradne nechat odgrknout a je to dobre zatim.

a jak ty, a co ten bramborovy salat? me ho delala mamka a mel u francouzu velky uspech, vsechno sezrali..🙂

ahoj rosienko! drzim palce, at to vyjde!

Mirusch,

gratuluju k tomu hlidani, to musi byt supr, takze nakonec ti to vyslo! 😵 a kolik mu je?

ja se priznam ze uz se tesim jak Sam vyroste protoze zatim je to fakt nekdy psycho-desny strach aby treba neumrel nebo neco...

schnucki
5. jan 2009

ahoj holky,
jee, krasna fotecka meleri 😉 to je dobre ze to jde,
salat se mi povedl, i nasi povydali ze moooc dobry, tak jsem na sebe byla hrda 😀 no a tady se po nem jen zaprasilo

jinak mirusch taky gratuluju, 😀 jen poprosim o vysvetleni co znamena to krstna mama, nevim jestli to dobre chapu 😅

jinak my byli dneska v CAR a libilo se nam to, doktor byl moc milej, vsechno nam vysvetlil a rikal, ze muj cyklus rozhodne normalni neni, gynekolog pry dela jen obecnej hormonalni profil, ale oni v centru delaj podrobnejsi, tak mi hned vzali krev, aby vedeli, jestli je i zbytek hormonu v poradku. Pritel jde nekdy v breznu k nim na spermiogram, delaj nejaky podrobnejsi nez urolog, takze by tam tak i tak musel ..... musime ted pockat na ten spermiogram a pak se uvidi, bud se to pokusej resit hormonama a pockat co to udela, nebo budu muset na laparoskopii a nebo umely, ale to se zatim uvidi ..... kazdopadne jsme byli nadseny, tak uvidime

preju kraaasny vecer

mirusch
5. jan 2009

Aaaahojte! 😀
Tak sme dnes dorazili, som unavena ako kon. Vstavala som v noci o jednej po piatich hodinach spanku, aby sme mohli o tretej rano vyrazit. Cesty brutal zasnezene, cize sme sa vliekli ako slimaci. Teraz som vybalila no a zacinam byt unavena, tak len strucne.
Silvester som mala ani neviem aky, prezila som ho v deliriu medzi nadchou, migrenou a zapalom dasien. 😕 😠 Ale co sa zle zacina, tak sa hadam dobre skonci.

Rosienka, ved ja viem, ze ma nechces presviedcat. Kazdy tu mame iny nazor na vec, ine pocity a tuzby a vymiename si ich tu. Vam drzim samozrejme palce.j

Meleri, nuz, nikto z neba uceny nespadol, dolezite je, ze ste si uz nasli system. Uz to bude len a len lepsie, uvidis. Hlavne sa pytaj skusenejsich.
Inak, ake hlidani? 😕 Pisala som o krstnom synovi....(aj pre Schnucki, teda som si myslela, ze sa to vola po cesky rovnako)...sesternici sa narodil syn, ma 2 mesiace a ja s manzelom sme sa cez Vianoce stali krstnymi rodicmi - cize sme boli v kostole. Po nemecky "Pateneltern"...ina pomocka-Don Corleone 😀 Proste sme ti, co davaju dietatu darceky a keby sa nieco nedajboze stalo rodicom, preberame za dieta zodpovednost.

Schnucki, to si teda dobra, zabudnut si kabelku! To je predsa prva vec, co zena kontroluje, ci ma 😀 Mna by moj manzelik asi zabil, keby sa mi to stalo.
No a co sa tyka CAR, tak to ma tesi, ze ste boli spokojni, tesim sa, ze som ta do toho dokopala. A to preco ide az v breznu na spermiogram????? Nejako neskoro, nie? Zase len cakat na vysledky, na nervy. A ty mas kedy vysledky z hormonov? My sme vsetko mali poriesene v priebehu tyzdna, pritom vysledky nam volali hned vecer. A co sa tyka toho tvojho gynekologa, tak ho aj tak zmen. Keby bolo na nom, tak by ti este aj ako dochodkyni vravel, ze pockame, uvidime, nie? 😠

schnucki
6. jan 2009

ahojik holky,
tak jsem to mirusch pochopila dobre, co to znamena krstna mama, ja jsem ti premejslela jak se to rekne cesky, ale nejak me to nenapada 😅 az si vzpomenu, pisnu

pritel jede od 16.ledna fernverkehr, na 6 tydnu, to je celej tyden pryc, takze nemame kdy tam zajet. v breznu jezdi zase svoje nocni, takze bude cas tam v pondeli zajet, proto az v breznu. jinak krevni vysledku jsou hned, ale jelikoz tam musime kvuli tomu spermiogramu, nechame si pak i rict, jak to vypada

no, ja jsem doktorovi zapomela uplne rict, ze tam jdeme, tak to zjisti z dopisu, CAR totiz s doktorem spolupracuje, kdyby nahodou se mnou neco uz delal, tak aby to vedeli, no a kazdejch ctvrt roku pokud tam pujdem musim mit od nej überweisung, tak to musim nejak okecat, az za nim pro nej pujdu 😅

mirusch
6. jan 2009

Schnucki, uf, zase ide na Fernverkehr? Ved bol len teraz nedavno...si hovorila, ze len raz do roka...no ved nic. A kedy teda pridete na navstevu, haaa? Dufam, ze zase nezaspi na ten spg 😀

A inak, co je nove? U vsetkych?

kitten
7. jan 2009

Zdravim vas cizinky! Hodne uspechu v novem roce! 😉 Schnucki - cesky je to kmotra 🙂 Mirusch to je super ze vam vanocni prazdniny vysly.
Rosienko - drzim palce at to brzy vyjde!dej vedet jak to jde? Budete ted zkouset kazdy mesic? Nedaji ti neco na zvyseni poctu vajicek pri ovulaci?
Meleri - maly je k sezrani! 🙂 Nechce se mi verit ze uz mu je pres mesic!

zuuuzana
7. jan 2009

ahoj dievcata, aj ja vam chcem zapriat vela uspechov do noveho roka! 🙂
ako citam sviatkovalo sa fajn 🙂
schnucki tak to je super, ze sa vam s car spokojny. teda marec sa aj mne zda dost dlha doba hmmm 😨

ja som dnes mala prvy den v praci a hned prekvapko noveho sefa fuuu dala som si na to vinecko nie zeby som
oslavovala, ale skor aby som sa zo soku dostala do rovnovahy. keby som mala kazdy den nejake soky asi je so
mna alkoholik. hi hi hi

my sme sa rozhodli ist vo februari do car a potom sup na ivf. uz som gespannt 😉

mirusch
7. jan 2009

Ahojte babenky.
Kitten, ty uz si pomaly na rozsypanie 😕 Nezabudni nas potom hned informovat, s fotockami a tak. A diky za preklad, vidis, kmotra to je 😉

Zuzi, fuha, novy sef. A mozno bude super, co ty vies. Aj ty informuj, IVF, boze, uz som aj pozabudala co to vsetko obnasa, tak mi musis potom osviezit pamat. Drzim silno palce!!!

Rosienka, inak aj mna by zaujimalo, ci budete skusat v kazdom cykle...a este si mi myslim neodpovedala, ci v prirodzenom cykle alebo so stimulkou 😕

Este sa vam postazujem....od nasho navratu, cize 2 dni, nam nekurilo, cize v byte 14°C 😖 😠 Uf, domaci sice skakal, ale nic, az dnes to hadam konecne opravar dal do poriadku, velmi by som v to chcela verit, aj ked radiatory nie su az take teple, ako by mali byt. Lebo pri -16° vonku nie je sranda byt bez kurenia! Kosa ako v tanku 😒

lenkove
8. jan 2009

ahojte baby
tak ja som, ako som uz pisala, spat na Sk. snazim sa udomacnit a pracovat 🙂
pekne vas zdravim a prajem stastny Novy rok!

schnucki
8. jan 2009

ahojik holky,

dekuju kitten, nejak mi vypadavaj slova, 😅 takze kmotra 😀 ..... jinak dej pak vedet co to je, fotecky, no proste vse, jsme strasne zvedave 😀

ahoj zuzi, ja vim ze az v breznu je dlouho, ale pritel od 19.1. jezdi fernverkehr, takze bude doma jen o vikendy, takze tam budu posledni tyden v unoru volat, aby tam mohl hned 2.brezna zajet ..... ale musim uznat, ze po tom mym gynekologovi, si rada do brezna pockam .... mam v unoru zkousky, takze nebudu mit stejne myslenky na nic jineho 😝
vy uz jste v car byli, nebo taky poprvi? drzim palecky na ivf, dej vedet co a jak
sef bude snad v poho 😀

lenkove, jak je zpatky na slovensku? a co prace?

mirusch neboj, nezaspi, jedu s nim 😀 doufam ze uz vam topeni jde, asi by me kleplo kdyby nam netopili

meleri
8. jan 2009

MIRUSch,

jej, sem to nejak blbe pochopila, vis jak jsi kdysi psala o tom ze chces hlidat deti, a ze si na to musis vyridit nejaky papir, tak jsem myslela, ze to je ono! 😅 a ty pises, ze to byl krest. 😅

jinak Schnucki,
to je supr, ze z toho mate dobry pocit, hlavne je dobre ze uz se to nekam dostava, to cloveku vzdycky doda vic optimismu..

No tady ve Francii pekne mrzne, a i snezi, takze ven tedkom uz od uterka nechodime, tak jsem tu jak ve vezeni..maleho trapi zaludek, musime ho porad nechavat odgrkavat, jinak by se asi chudak zvratky udusil..je to narocne, misto kojeni 15 min se to protahne na dve hodky...je mi ho moc lito ze ho to tak boli, snad se to uz brzy spravi..

Lenkove,

ty se mas!
ja bych sla taky zpatky do Ceska, ale jedine s muzem... 🙂

zuuuzana
8. jan 2009

mirusch, brrrrrrrrrrrr. ale ma sa oteplit 🙂 od buduceho tyzdna ma byt opat nad nulou. (ason v austrii)
o tak to preto az marec. teraz chapem schnucki. to si piste budem vas informovat 🙂

o meleri tak dufam, ze sa maly dostane coskoro opat do pohodicky.

idem si zabehat 🙂 tak krasny vecer este

meleri
9. jan 2009

dneska je tak krasne! nejradsi bych vypadla ven, ale nejde to... ☹

schnucki
9. jan 2009

ahojik holky,

meleri to me mrzi ze ma malej takove broblemy, a co vam na to rekl doktor? drzim palecky aby se to brzy zlepsilo 😉 jsou s nima koukam nekdy pekne starosti co

tady sviti taky krasne slunicko, ale mrzne, pritel prijel v 5 rano z prace a hlasil, ze je tam -18, ja takovyhle teploty snad nepamatuju, brrrrrr

letim varit

zdezli
9. jan 2009

Ahoj holky, muzu se pridat? Bydlim s manzelem v Nemecku, je mi 26 a snazime se tri mesice, samozrejme stale nic... ☹ Ted mam trosku zpozdeni (5dni), tak testuju a doufam, zatim vsak vse negativni...nekdo v podobne situaci?

schnucki
9. jan 2009

ahojik zdezli
vitam te tu, jasne ze se muzes pridat, 😀

a kde s manzelem bydlite?
my jsme u frankfurtu .... snazime se tak necely rok, ale mam dlouhy cyklus, tak jsme to zacali resit po doktorech, gynekolog nic moc nedelal, tak jsme zasli do car a vypada to, ze se konecne dozvyme jestli je vse ok, nebo kde je problem

jinak jsou tu holciny, co uz se snazej delsi dobu, takze se tu i spoustu veci dozvys 😀 mame tu i tehulky a maminku

drzim palecky aby testik ukazal // 😉 meris si teplotu, tam by to bylo vydet hned

mirusch
9. jan 2009

Meleri a pijes fenyklovy caj? Ak kojis, tak by sa to k malemu dostat. Alebo sa porad s Dr., ci mu ho mozes rovno dat, to je vraj super na naduvanie. Nuz, musis este chvilu vydrzat, do 3 mesiacov by sa to malo upravit. A masirujes mu brusko? Niekedy pomoze, ked ho drzis na rukach dole bruskom....som sice teoreticka, ale toto som uz odpozorovala.

Schnucki, nuz, sa priprav na to, ze deticky maju naduvanie a placu 😀
Inak -18°, super parada. Ja som asi nejaka divna, ale ja milujem, ked v zime mrzne...pokial svieti slnko. Tak to ma byt, nie stale prsat ako stale tu v DE. Ja si pamatam, ako pred 7-mi rokmi bolo v Bratislave cely tyzden -30°! Citate dobre. To bol zazitok. Kazdy nadych bolel. Dost brutalne to bolo. To nemusim. Ale do -20 sa da. Pokial vsakze nemate v byte 14° 😅
Ale dnes v noci sme mali fajne. Este dosiahnut, aby aj cez den bolo viac ako 18°, tak som spokojna. A potom pockat na plusove teploty vonku, aby mohli opravovat tu nasu izbu vedla.

Ahoj Zdezli, vitaj medzi nami. Veru, napis kde si v Nemecku. My sme tiez pri Frankfurte. 3 mesiace este nie je vela, trpezlivost. Inak, BT-meranie bazalnej teploty by ti mohlo pekne ukazat, kedy mas ovulku, aby ste sa lepsie trafili 😉 Vela stastia.

zdezli
9. jan 2009

Ahoj holky, diky za privitani 🙂 My bydlime kousek od Norimberku, takze to mame do FRA trochu z ruky, ale mame tam nekolik kamaradu a manzel tam obcas sluzebne zavita. Jinak teplotu nemerim, v podstate jsem do teto doby nic nekontrolovala ani nezjistovala, kdy mam ovulaci, doufala jsem, ze to pujde samo. No a zatim nejde... vkazdem pripade jsem v tomto smeru dost nezkusena. 😅

meleri
9. jan 2009

Mirusch,
Masirujeme, odgravame, nekolik poloh, samozrejme i ten caj, atd...ale nekdy si proste negrgne...no ale jdeme k tomu pediatrovi, v utery, tak snad poradi, nebo predepise syrup.

zdravim Zdezli, drzim palce, jsou to tezke chvile, at to vyjde! ja se priznam, ze sem taky nic nemerila, prijde mi to celkem na nic, ale to je muj nazor. dej tomu jeste cas....3 mesice nejsou moc dlouho. 🙂

Schnucki,
zdravim! 🙂

schnucki
9. jan 2009

ahoj holky

meleri taky zdravim 🙂 ja sice nemam ani poneti jak to u miminek funguje, ale moc doufam ze se to spravi, takhle malej a takovy problemy ..... dej pak vedet co vam na to rekl pediatr .... ono asi nemuzete ven kvuli malimu vid, vim ze to zni ta otazka hloupe, 😅

mirusch no konecne se u vas neco deje s topenim .... ja mam taky rada kdyz je snih, a sviti slunicko, ale moc nemusim kdyz mrzne

jinak me to mereni taky trosku leze na nervy, kort o vykendu, ale merim, protoze nemam napr. pravidelne ovu a chtel to doktor,
ale taky si myslim zdezdi ze 3 mesice neni moc dlouho, pry i u uplne zdraveho paru to muze trvat az rok nez se to podari, pokud mas otazky, klidne se ptej, rady ti poradime 😀

mirusch
9. jan 2009

Meleri, tak hadam vam na to nieco Dr. da...
Nuz, BT nie je nanic, pokial ma zena fakt problemy s cyklom a chce zistit ako to u nej vyzera. Ja som takto zistila, ze napr. mam posunutu ovu na 17. DC a pritom sme sa snazili hlavne medzi 12.-14. DC. To, ze nam to bolo aj tak na nic, to je uz jedno. Proste da sa s tym zistit aj to, ci zena ovulku vobec ma. Lebo ak nie, tak to moze zacat riesit ovela skor a netrapit sa zbytocne.

Zdezli, zatial ziadna panika. Do jedneho roka je to v norme. Medzitym si mozes par veci nastudovat na internete alebo tu na konovi, tu su ti velmi mudre babenky 😀 Hlavne take, co si uz presli vselicim, vsakze. Len to nenechavaj na stred cyklu a snazte sa naozaj casto, pokial ste cerstvo zobrati, tak to nie je problem 😅 A ak do pol roka nic, tak skuste ist na spermiogram a skus merat BT. Dovtedy si uzivajte bezstarostnost. A fakt, kludne sa pytaj 😉

zdezli
10. jan 2009

Diky, holky, za podporu. Ja se dnes otestovala, 35DC, a nic...no tak jsem zase trochu zklamana, uz jsem opravdu doufala. Hlavne, kdyz clovek chce, pozoruje u sebe priznaky jedna radost. V zivote bych tomu byvala neverila, kdybych to nezazila na vlastni kuzi. ☹

Ja mam cyklus dost nepravidelny, takze se obavam, ze me nejake to merenicko drive nebo pozdeji stejne nemine. Ale zatim, jak spravne rikate, uzivame posvatebnich radovanek.

Chtela jsem se zeptat, muze byt i prilis casty sex na skodu? V prumeru spolu spime asi tak 6x tydne (to vite, 5 mesicu po svatbe 😀 ), neni to treba moc? Z tohoto duvodu jsem zatim ovu nezjistovala, kdyz se snazime vlastne porad 😀 😀 😀

schnucki
10. jan 2009

ahojik holky,

zdezli, ja merim prave proto, ze mam taky nepravidelny cyklus, ovulku asi mivam, ale doktor si neni jisty, ze takovou abych otehotnela, u me neni asi neco s hormonama .... brala jsi ha? ja v cyklu po vysazeni mela radnej maglajz, zacala sem brat kyselinu listovou s vytaminem E a celkem se to urovnalo, jen mam cyklus moc dlouhej 😝 beres kyselinu listovou? ta se ma brat kdyz se snazite a neuskodi ani pri tehu 🙂
asi by po nejakym case nebylo na skodu zacit merit, existujou i stranky na to, dame ti pak typ 😉 ale zatim uzivejte 😀
nooooo, 6x tydne, 😵 holky tu psali, ze spermici potrebujou tak den, dva na obnoveni, aby byli schopny vajicko oplodnit, tak si myslim, ze az zjistis jak mas ovulku, melo by se obden 😀

jinak ja jsem se na zacatku trapila s kazdou ms a ono je to nanic, jednou si myslim, jsem si dokonce priznaky vsugerovala 😅 zkus to zatim brat v klidu, vim ze se to keca 😀 ale zkus to

jinak ja to mam sice dostat az 14, ale nejak me posledni dva dny zlobej prsa, sou naky citlivy, tak nevim 😝

schnucki
10. jan 2009

ted jsem si vsimla .... tim jsem nechtela rict, ze sis priznaky vsugerovala, to ne, 😅 treba se ty // jeste ukazou, ja jen ze se to stat muze

no, jdu se vrhnout na koupelnu 😝

zdezli
10. jan 2009

Schnucki: listovku beru asi dva mesice, ale stejne mam v cyklu zmatek. HA jsem brala 6 let, ale vysadila uz pred rokem, chtela jsem dat telu trochu odpocinek, nez se zacneme snazit. Kdybych vedela, jak to u me bude probihat, asi bych byla usetrila za antikoncepci i za kondomy 😀

Ja si myslim, ze je to docela mozne, ze jsem si je vsugerovala, uz se mi to stalo pred dvema mesici, to jsem mela i nevolnosti 😅 No nic, taky pujdu trochu poklidit...

schnucki
10. jan 2009

😀 to jsem si rikala taky, teprve po roce po vysazeni HA jsem sla k doktorovi, ze mam cyklus stale nepravidelny a div sem nedostala vynadano, co tam delat az po roce, ale to bylo v cechach 😀

a nepremyslela jsi poradit se s doktorem, jestli by ti cyklus nesel srovnat? ze by jste radi mimi a tak

ja si myslim, ze me tam pomohla ta kombinace s vitaminem E, doktor mi tenkrat rekl ze to mam brat pul roku, a pak se uvidi, tak nevim

az se pritel vyracha z pelechu donutim ho asi k prochazce 😀 je dneska hezky

zdezli
10. jan 2009

Mam to taky s Eckem, tak snad se to casem srovna, beru to teprve asi ty dva mesice. Ja v Nemecku jeste doktora nemam, tedy gynekologa a zatim jsem jeste ani moc nehledala. Jake tu mas zkusenosti, lepsi nebo horsi nez v CR? A jak jsi se vlastne dostala do Nemecka - pritel je Nemec? Nebo pracovne?

schnucki
10. jan 2009

zkus to brat s eckem tech 6 mesicu a kdyz se to nezlepsi, zkus zajit za doktorem, jestli ne driv 🙂
ja si myslim ze jsem tu narazila na podobnyho doktora jako jsem mela v cechach, nic moc, zacala jsem tu hledat doktora az kdyz jsme zacali resit, proc to nejde, doporucila mi ho pritelova segra, ale co se tyce veci okolo toho proc to nejde, jsem moc spokojena nebyla, takze jsme si nasli CAR, co me ale prijde lepsi nez v chechach je to, jak to maj vsechno udelany, v cechach byla cekarna hned vedle ordinace a kazdej slysel co tam resite, super 🙄 tady je to krasne oddeleny 🙂 zalezi na jakyho doktora narazis, hlavne zmenit tady doktora neni takovy, jako v cechach, tady kdyz se ti tam nelibi, zajdes jednodusse k jinymu 😀

ja jsem odesla do nemecka jako au-pair a kdyz jsem se po dvou letech mela vracet do cech, objevil se on, no tak jsem si to tu o 3 mesice probdlouzila, pak se vartila do cech kvuli vysoky, ale za pul roku jsem se vratila sem a studuju tady 😀 pritel je nemec, teda puvodem z ruska, ale kdyz mu bylo 13 odjel sem s rodicema, ma tu babicku, takze rusko-nemec 😀 jsme takova mezinarodni rodinka, deti dostanou zahul s jazykama 😝

a co ty, jak to bylo u tebe?

zdezli
10. jan 2009

Aha, no tak ja jeste pockam a kdyz se to nezlepsi nebo nevyresi tehotenstvim, tak se vydam hledat. Uz mi tady znama jednoho doporucila, ale ja doktory fakt nerada 😅

My jsme se s manzelem seznamili pred dvema a pul lety v Brne na strojirenskem veletrhu. Ja tam tlumocila pro jednu italskou firmu a manzel tam byl jako manazer jedne nemecke...slovo dalo slovo a po dvou letech byla svatba 😉 Puvodne jsme mluvili anglicky, ted uz nemecky, ale porad se jeste s timto jazykem necitim uplne silna v kramflecich 😀 Celou dobu jsme se jen navstevovali, bydlime spolu az od svatby, takze je to pro me porad dost nove. Mas tu uz praci? Ja zatim nehledala a vubec netusim, jake muzu mit sance...

schnucki
10. jan 2009

tak to si odvazna, ja mam takovou zasadu, ze nejdriv spolu bydlet, jestli to klape a pak svatba, no a jelikoz pritel uz zenatej byl a nema dobrou zkusenost, nic proti tomu nemel 😀
ja studuju ve frankfurtu vysokou, takze prace az jestli se mi povede dostudovat 😀 zatim jen neco maleho, co muzu i pri studiu, malej privydelek
delala jsi nejaky kurs? ja tenkrat co jsem tu byla jako ai-pair jsem navstevovala VHS kde jsem koncila malim diplomem (potrebovala jsem ho aby me tu vzali na vysokou), takze mi spolu mluvime nemecky, ale ucim ho neco cesky 😀
mas uz nemecky obcanstvi? nevim jestli nebudes kvuli praci nejakou tu zkousku potrebovat ....

mirusch kde jsi, potrebujem radu!!!!!

co se mnou byli holciny v kursu rikali, ze potrebujou Mittelstufeprüfung kvuli praci, ale nevim jak to u nich bylo
holky to budou urcite vedet 😀

dokonce muzes ve VHS navstevovat kurs, kde ti poradej kvuli bewerbung a tak,

ono taky zalezi co bys rada delala, jaky mas skoly a tak