Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
11. mar 2011

@ivanajelinek ahoj ivi tak uz je manzel doma?tak to ti verim ze mas co robit...a este nachladnuta :( tak skore uzdravenie...a si s tou manducou spokojna?
Inak co sa tyka sportaku ja vozim drobca v bugaboo bee+ a parada...vo vanicke hauck som ho vozila asi 6-7tyzdnov,potom peg perego uno a teraz bee

meleri
11. mar 2011

@blondynka400 právě že když jsem o tom říkala dr tak mě tvrdil opak, že at to beru dál! 😖 až ted mi řekl, tak to vysaďte.. 😖 co se dá dělat...
jé super, tak to si užijte, sněhu, to jsem ani nevěděla že lyžuješ! Jej jí už rostou stoličky? tý jo no ono je to nic moc ty zuby..asi to dost bolí! jo jto jsem si všimla i u Sama že když rostly zuby tak moc nejedl...:( určitě to přejde!

@finfrle
super tak to už ti prospí prakticky celou noc! aspon v noci snad dobře spíš taky..
kuskus je super, pokud máš ráda trochu arabskou kuchyni, tady je to celkem populární, párkrát sem to vařila ale malý to nemůže jíst, je to dost kořeněné tak to nevařím...
já se dneska taky držela 😅 jenom trošku medu co se sladkého týče myslím že člověk to má fakt už jak závislost to sladké...
já se mám dobře, teda fyzicky se cítím úplně slabá nevím proč, mám takové ty bolestivé kontrakce, ale jinak nic...nevím jak dlouho to trvá než začnou ty opravdové? týden? dva tři? ☹

@ivanajelinek to je mi líto s manželem! :( snad se už brzo uzdraví! s kočárkem, ono se říká dokud dítě nesedí tak má být v hlubokém. my jsme sporťák měli až v 8 měsících, měli jsme tu trojkombinaci takže jsme pak nemuseli už nic shánět.. snad vybereš nějký co bude fajn!

finfrle
11. mar 2011

@ivanajelinek Ahoj to je klasicke lehatko co se pouzivalo kdysi na nas 😉 Kdyz sebou mala moc hazi trochu sjizdi ale je to v pohode.Stalo to 13euro.
Takho to vypada ...da se to sundat z konstrukce a vyprat.

finfrle
11. mar 2011

@meleri slaba budes nejakou dobu to vis uz jsi u konce!Vydrz,vydrz!
Moc na tebe myslim a vzdy te vyhlizim na skype.Predstav si,ze mala mi usnula jen na 20minut a zase zacala.Dnes byla dost uplackana a protivna.Usnula az semnou v posteli ale stejne s placem az ve ctyri odpoledne a to jen nachvilinku.
V noci spim maximalne 3-4hodiny,jakmile mi vecer mala usne zasne se uklizet a prat a do postele jdu az po pulnoci.
Ani mi to uz neprijde ale zacatej s malou byl zahul,kdyz si na to vzpomenu 😝 Ted je to leharko.

Stale zvazuji tu manducu prece jenom 130euro 😝 Nevim jestli se to vyplati.Prece jenom mam paradni kocarek ale nekdy by to byla uleva,kdyz ji mam narukou dat ji do neceho.
Ivco snad bude mm brzy dobre a pomuze ti s malickou.Unosis tu manducu?
CO se tyce sportaku ja bych malou nedala drive nez bude pekne drzet pater.Prece jenom se deti davaji v dnesni dobe do sede moc brzo a tim si hroti pater a neni to moc zdrave ale take zalezi jaky typ sportaku mas!
Ja ted docela spatne nesu,ze tatu mam od vcerejska po operaci a jsem tu...

finfrle
11. mar 2011

Sneziiiiii chudak moje zahradla a vsechny zelenina a kyticky 😒 ☹ ach jo a to uz mam krasne vyrostle rektvicky,porek,cesnek a i kyticky ach jo to je teda neco.

meleri
12. mar 2011

@finfrle já nemůžu spát...nejdřív jsem měla ty bolesti a ted už nemůžu usnout...:( fouká strašná vichřice, asi to přinese blbé počasí..
já se divím že tak málo spí přes den, to si chudáku fakt moc neodpočineš! a pak jak večer usne tak ti začne kolotoč...:( je to těžké, ale zas za nějakou dobu jak už bude starší tak to pochopí že s ní nemůžeš furt být a pohraje si i sama a ty zatím třeba uklidíš a tak, a potom večer už budeš snad mít klid!
jestli chceš napíšem si neska přes Skype já tu budu kolem oběda zase...odpoledne chceme jet k té tchýni..

to lehátko je super, máme ho taky, já se přiznám že bez toho sjme ani koupat neuměli! ted to bude záhul v porodnici bez tohoto... 😅

já vím, blbá je to cena! ale vím že se dají koupit z druhé ruky a jsou jak nové, zkus to fakt přes tu Ebay. jinak na www.nosenideti.cz se to dá taky koupit ale pak už je zas na prodejci zda by byl ochoten to poslat do irska nebo třeba by ti to poslali vaši...škoda já ji ještě potřebuju jinak bych ti ji prodala tak za 50.

ježiš u vás sněží no ty brdo....snad to zahrádka přežije! tak mám pocit že se to od vás valí k nám, protože fouká brutální vítr a mylsím že je už po hezkém počasí...

blondynka400
12. mar 2011

@meleri tak za tohle bych ho být tebou fakt zaškrtila 😠 Magnézko se v žádném případě nemsmí po 36tt brát, to by proto nmuseli být fakt hodně vážné důvody a to co jsi ty psala tedy není... Tedy kdyby jsi šla na CS tak jo, to je jedno, ale když jsi se připravovala na přirozený porod 😔 No noc no, s tím už stejně nic neuděláme ☹
Hlavně, že jsi to teď už vysadila 😉
Jojo, lyžuju a moc rád, minulý rok to hold jaksi nešlo, tak se letos těším 😎
Zuby jsou prevít no, to se mi vždycky z hodné holčičky stane uplakaný mazánek, navíc já v noci z toho teče i krev, takže ráno najdu vždycky na prostěradle krev, tzn. alespoň vím, že jeto fakt od zubů 😝 😀 I když ono se tentokrát k tomu přidalo i další no. Navíc ten první den mi zvracela u oběda a od té doby odmítá cokoliv lžičkou, tedy krom ranního jogurtu, takž už jsem bezradná, co jí mám pořád dávat 😖 Ale když před ní dám talířek s kouskama a hlavně to co jí chutná, tak se živ jako o závod, takže už to bude asi lepší 🙂
Jojo, rostou jí 4, ale to je normálka, ty rostou mezi 12-18měsícem, ale s její rychlostí je to tak ještě na 2 měsíce, zatím jsme ve fázi boulí a protivnosti 😝 Ještě tedy nemá spodní dvojky, ty se nějk zasekly 😝 😀

meleri
12. mar 2011

@blondynka400 ahoj on mě pořád ujištoval že naopak že je to super pro porod že se tělo uvolní atd...tak sem mu věřila...zatím to teda neberu asi 3 dny. v noci mě bolí břicho, přes den trochu ale je to lepší..tak nevím jestli jsou to ty kontrakce nebo co.
mi se lyžování moc líbí ale mám z toho strach..párkrát jsem si nabila hubu a tak jsem to vzdala..tady jsem zkoušela ty sněžnice a moc se mi to líbilo. tak to budeš brzo lyžovat i s malou to bude super!
teče ji krev? Páni tak to neznám, jako z těch dásní? ajaj, tak to má asi horší průběh, je to těžké když dítě nechce jíst..no nevím co ti poradit...a co krupička nebo něco dobrého jako kompot nebo nějaké ovoce aspon... to je zvláštní jak jí to roste, každé dítě to má asi jinak...ty stoličky rostou fakt pomalu je to hrozné. ale je to legrace pohled na ty děti jak mají ty první zuby...

blondynka400
12. mar 2011

@meleri fakt jo? Tedy takovou blbost jsem nikdy neslyšela.... Ono je to proti třeba pto křečím a tak, jenže ty jsou naopak pro porod potřeba, kontrakce je v podstatě taky křeč...
Strach? 😀 Není mít z čeho, to se člověk naučí, tedy já lyžuju od mala, tak mi to ani nepřijde, zkoušela jsme i prkno, ale zase se vrtátila k lyžím...
Malou chci dát ma lyžičky určitě co nejdříve, příští zimu bych chtěla jen na takové ty plastové jen tak pro legraci a až jí budou 3, tak bch jí chtěla začít učit, to je teprve koordinace taková, aby to dítě zvládlo, dřív je to o ničem, hlavně kostra ani svaly na to nejsou. Ono se to nezdá, ale lyžování je pro tělo hodně náročný a jednostranný sport.
Jojo, z těch dásní. No zatím to nikdy až zas tak hrozné nebylo, spíš když jsme to tak srovnávala s ostatníma, přišlo i to docela v pohodě.Třeba o spodních jedničkách jsem až na tu krev skoro nevěděla. Akorát to hrozně dlouho trvá,než se prořeže, dlouho to má nateklé... Jediné co je lehce nestandartní je ta krev, ale to je tím, že to má dlouho a hodně nateklé, ona má ty zoubky totiž dost veliké, po mně... A právě jak píšeš, ty stoličky rostou pomalu, což je pro nás katastrofa ☹ Už jsem si včera myslela, že to bude lepší, ale není, ach jo. To jídlo mě štve(ale je to dost dané tím, že na to nejsem u ní zvyklá), ale nejhorší na tom je, jak je vzteklá fakt kvůli každé blbosti. Dneska mi třeba evidentně skoro brečela hlady ale jíst to ani náhodou, nakonec vypila mléko a spí, tak snad až se vzbudí, bude lépe....

meleri
12. mar 2011

@blondynka400 jo jako fakt nevím co si o tom myslet....až mi někdy přijde že prostě chtěl abych porodila tím císařem aby se s tím nemusel "drbat"... 😒 no co už stejně mě to nemine, tak může být spokojen..

hele já lyžovala od tří let ale prostě mi to nikdy nešlo tak nějak jsem prostě na to dřevo....já si pamatuju takové ty malé lyže jak byl na nich na špicích medvídek, takové červené... 😵 možná si je taky měla...to si náhodou taky myslím že lyžování je pořádný záhul, jak jsem na tom naposledy stála a lyžovala jedno odpoledne až do večera tak sem měla několik dní svaolovou horečku ale pořádnou! to není jako plavání třeba! tam se můžeš pomalu únavou utopit a druhý den vstaneš a jako nic.. 😅 já zas uvažovala zkusit pak brzo ty brusle, přecejen mám k tomu blíž ale zas je to nevýhoda oproti sněhu, že si může nabít pusu..
jej tak to fakt slyším poprvé, možná si to něčím moc masírovala? přeju ti at to rychle vyroste at máte klid! ...jestli u vás nenastupuje trochu to trucování, u nás to začlo tak nějak po tom roce a ted už je to lepší ale i tak to občas je pěkný záhul...ale myslím že počase se to u ní zklidní podle mě jsou holčičky rozumnější a klidnější (zas jak kdy 😅 ) přecejen si pak nechá už věci snad víc vysvětlit...
tak jestli ti spí tak si odpočin, no mě malý usnul taky dneska až ted protože dlouho spali s tatínkem ráno..ale já nespala celou noc tak jsem něco dělala a ted už mám porobeno a nevím co roupama....

finfrle
12. mar 2011

@meleri Jsi zlaticko 🙂
No uvidime mm rika,ze je to jen na kratkou dobu a dat za manducu tolik penez.Uvidime,musime to jeste prodiskutovat.Do jakeho veku to tak jde pouzivat?
Snih uz nastesti roztal ale nastvalo me to a polamalo mi to narcisky 😠 no ale co udelam pocasi neovlivnis.Stacilo mi vcera videt to Japonsko a uz me to rozbrecelo.
Mala se zabavi sama i si pekne hraje ale pres den delam dalsi veci a vecer se dodelava.Si nestezuji ten kolotoc mi nevadi jen kdyz spatne spime je to pak unavne.

Dnes v noci to byla pro me sila.Mala byla od pul dvanacte co 20-40minut vzhuru,takze jsem pekne vyrizena.Ted usnula a ja mam konecne sanci se najist.

ivanajelinek
12. mar 2011

@barbora87 Ahojky. Ano MM je uz doma 😝
@meleri Ja mam sportovu cast, len teda este pockam. Ved zatial sa mu aj vo vanicke paci, tak menit nebudem zatial.
@finfrle No ja unosim v pohode tu manducu. Sice raz som bola na dlhsej prechadzke a ma hrozne boleli plecia. Ale to je asi len o zvyku, nie? Uz sa tesim ked bude krajsie a mozme castejsie chodit von. A niekedy ked maly nechce byt v ohradke, tak ho nosim aj po dome. Si aj navarim aj cosi popracem...Ja som ju kupila cez vianoce na slovensku v akcii za 96eur. Je to sice dost, ale hadam to vyuzijem.

meleri
12. mar 2011

@finfrle ono to není věkově omezeno ale je to do 23 kg...např moje neteř měla 23 kg někde ve druhé třídě tak bych se nebála že to nevyužiješ... 😀 kvalitní šátky vydrží taky hodně kil ale nevím jestli tolik.viděla jsem fotku chlapa který nesl svojí ženu z recese takhle v šátce...pozor na klokanky ty jsou nezdravé a hlavně naprd, snad do 5 měsíců jenom...
hele co vím tak šátky se dají skvěle sehnat z druhé ruky a je fakt lepší koupit "zanošenou" šátku než novou, ale to už pak musíš tušit jak šikovná by si byla s úvazy..já myslím že ty šikovná jsi...já byla nemehlo...
tak to je fajn že už si i pohraje sama! třeba bude tato noc lepší...jeje to já fakt neznám mi Sam spal a spal ale je možné že ted si to s Adrianem užiju jako ty...

jinak nevím zda to taky tak máte ale vždycky když je úplněk tak my máme teda taky problémy se spaním, jak já tak Sam...

@ivanajelinek
však uvidíš..🙂 my jsme to řešili až jak mu čouhaly nohy ven... 😅 jemu se strašně líbilo koukat se na koruny stromů takhle v leže....

jo chce to fakt si zvyknout, já myslela taky že mi upadnou kyčle a záda ale po nějaké době mě to úplně přešlo...ted nevím jaké to bude po asi 7 měsících co jsem nenosila, si zase zvykat....

finfrle
12. mar 2011

@ivanajelinek Uvidim jestli do ni pujdu koukala jsem a i s postovnym to vyjde na 130eu
Co prikrmy,jak vam to jde?Se toho hrozim 😝

@meleri jo uplnek...cely zivot me pronasleduje a kdyz mi okolo 19let zmizela namesicnost(a to dost husta) tak jsem prestale spat den pred,v den,den po uplnku.Mala mi dnes spala hodinu v kuse az po 16.00 a od 20.00 je v postylce,tak uvidime.

ivanajelinek
13. mar 2011

@finfrle Zatial davam len par lyziciek zeleninky a dokojim hned. Nedavam toho moc. Ale chuti nam moc. Teraz skusam pastrnak. Ja radsej pomalicky. Este tak mesiac budem asi len tych par lyziciek zeleninky a s mäsom zacnem az potom. Neni sa kam ponahlat, nie? Ale napr. nemam pocit ze by to maleho nejak zasytilo na dlhsiu dobu.

finfrle
13. mar 2011

@ivanajelinek Ahoj tak to je dobre,ze malemu chutna 🙂
Ma se zacinat s jednim druhem zeleniny a davat jednu az dve lzicky a pak kazdy den trochu navysovat o lzicku a po 4 dnech pridat dalsi zeleninu.A zase stejne alespon co jsem se docetla.Kdyz se zacina se zeleninou melo by se pry i pomalu vecer davat kase.Doporucuje se bezlepkova ale vsichni alergologove nesouhlasi a doporucuji zacit davat kasi s lepkem mezi 4-6mesicem,tak nevim.U nas je jeste cas ale pomalu vse studuji abych vedela co a jak.

Jinak jsme meli lepsi noc.Male spinkala krasne od osme do ctvrte ale trochu uz od druhe sebou sila.Ja jsem dnes nemohla zaboha zabrat ani po kojeni v noci.Asi jak jsem byla po vcerejsku unavena,tak to pak neslo 😝

Meleri tak co jak je??Myslela jsem na tebe celou noc 😉

meleri
13. mar 2011

@finfrle nic...:( byla jsem tak hotová a spala jsem jak zabitá že ani ty kontrakce mi nevadily sem spala dál jen sem si to uvědomovala ....ráno sem se vzbudila a po kontrakcích. tak asi 3 za dopoledne, ted jsem měla jednu...odešla mi ta zátka, ale prý to nic neznamená, můžu klidně porodit za měsíc i bez zátky.... 😖 takže přirozený porod se asi nekoná..

ono s tou stravou je to naprd..jeden rok odborníci říkají do roku lepek ne! ted zase melou že už od 6 měsíců nebo kdy se má lepek dávat...to samé s masem, s bílkovinama....já to prostě budu dělat tak jak u Sama že radši pomaloučku přidávat...

finfrle
13. mar 2011

@meleri Neboj do tydne kdyz odesla zadka je tu maly.Poslicky uz taky mas,tak je to uz zarohem 😀
Ted kdyz uz je zadka pryc...chuze do schodu a horka koupel vazne pomuze,jeeee ja se tak tesim 🙂

meleri
13. mar 2011

@finfrle kež by bože já nechcu na císaře!

finfrle
13. mar 2011

@meleri Neboj bude to ok hlavne zdravicko! 😉

barbora87
13. mar 2011

@meleri ahojky meleri len rychlo som precitala posledne prispevky tak reagujem...tesi ma ze je zatka uz prec a super ze uz mas kontrakcie...ja som ani 10dni po termine nemala kontrakcie 🙂)) takze pozitivne mysliet!!!je to dost aj o psychike...ja som sa totiz necitila pripravena a v porodnici nez som isla na vyvolavacku tak som si povedala ze mi nic ine uz nezostava tak som sa asi aj uvolnila a vidis prva tabletka fungovala a to po hodine...dr nechapali ze to hned zabralo a hned tak silno...ja som sa stale bala ze sa vsetko zmeni a s mm sa odcudzime...ale zatial si musim zaklopat vsetko je ok a sama som sa len stresovala...moooc na teba s maxikom myslime!!!

meleri
13. mar 2011

@barbora87 děkuju! no kontrakce....jsou to takové ty falešné asi...ale moc děkuju! já právě se snažím co nejvíc na to nemyslet protože mám strach že to tím oddaluju. no ale pak si tady sednu ke koníkovi a myslím na to furt... 😅 pro mě je prostě velký strašák ten císař což už ste tady asi všechny pochopily 😀
jeje já se toho poprvé taky bála, že se s manžou budem hádat atd ale nakonec to taky bylo naopak, že mi pomáhal, byl zlatý atd...je fajn jak jsi to zvládla, vím že to byla rychlovka!

barbora87
13. mar 2011

@meleri chapem ze sa toho bojis...ale povedz si ze maly proste musi ist von a keby vas nieco mohlo ohrozit tak v najhorsom pripade aj cisar...ale nic neprivolavaj lebo dopadnes ako ja 🙂 maly sa radsej 2krat omotal snurou aby dobrovolne nevyliezol 🙂)) ja som sa snazila na porod nemysliet lebo mi bolo jasne ze mi ho tam nenecgaju na vzdy...len ja som si nebola ista ci som pripravena byt matkou a ci vsetko mam a tak...proste som to fakt psychikou oddialila...ale ty nemas dovod to oddalovat vsetko bude ok...ja som sa viac bala klistiru a sitia ako porodu...a klistiru som sa vyhla no sitiu nie 🙂

meleri
13. mar 2011

@barbora87 já se taky na tom císaři nejvíc bojím cévkování a spinálního umrtvení....jinak pak ta bolest je strašná ale člověk si na ni zvykne a pak brzo vymizí...ale to cévkování je hrozné fakt bolest brutální jako kdyby jsi chytla velký zánět do močáku...hrozné.
jo ty jo dvakrát omotán chudáček! to je nic moc pro takové mminko tak se trápit! no hlavně že na to přišli brzo.

já se snažím na to fakt nemyslet ale to víš furt se pozoruju třeba ted jsem měla průjem a Finfrle mi říkala že průjem je už před porodem atd.....no je to na zbláznění! 😀 ale zítra je pondělí a to zas nebudu vědět kam dřív tak to bude lepší....

to šití mě taky děsí to musí být horší jak porod! toho se nebojím páč jsem mívala strašlivé mencky v pubertě, takže tato bolest mě moc neděsí...

moc ti děkuju! 😵

barbora87
13. mar 2011

@meleri neni za co...clovek si robi starosti...no najhorsie je ze prisli na to az ked maly vyliezol pred tym sme to nevedeli ze ma snuru okolo krku...ja si tiez myslim ze sa to u teba uz rozbieha...mam proste taky pocit a hroooozne ti prajem zazit tento neopisatelny pocit...a dufam ze to klapne aby si mala aj manzela prii porode...
Proste si povedz ze to pride kedy ma a vsetko bude ako ma byt...

meleri
13. mar 2011

@barbora87 s tou pupeční šňůrou to měla tak i kamarádka, a ona rodila doma, mě by asi piclo rodit doma a mít dítě v takové situaci...
kéž by no díky, blbé je že furt ty kontrakce nejsou no..jenom takové ty falešné..ale už to pěkně i bolí někdy...
jeje dík ale já budu fakt nejštastnější když mě tam zaveze a pak bude doma s malým,f akt na tomto mi vůbec nezáleží, spíš by mě to stresovalo kdyby tam byl...furt by mi do toho kecal....
člověk tomu věřit chce že to tak bude ale je to těžké ..

barbora87
13. mar 2011

@meleri ja som si tiez hovorila ze mm mi polezie na nervy ale bol fakt supeeeeer...som hrozne rada ze sme to spolu zazili...a super je ze ked si na nieco nepamätam tak staci sa ho spytat...a on bol aj pri malom ked ho vysetrovali a potom sme dve hodky boli len my traja na porodnej sale...joj tak rada na to spominam...
No ked to boli tak uz to tak falosne kontrakcie nie su 🙂)) a chodis aj na to ctg?
Ja viem ze je to tazke ale neboj vsetko dobre dopadne...hlavne aby ste boli obaja v poriadku...

meleri
13. mar 2011

@barbora87 já bych ho tam chtěla, jenže fakt nebudu klidná pokud budu vědět že třeba celý den je s tchýní jenom..ona to s ním neumí vlastně ho nikdy nehlídala bude to záhul....toto bych právě chtěla zažít ty dvě hodinky po porodu s manželem s miminkem...po císaři je to nahovno, odvezou tě do takové místnosti s různýma lidma po operaci kde právě asi hodinu ležíš minule tam byl takoý dědek co se tam pral s personálem, vytrhával si hadičky a tak prostě super atmosféra pro ženu která má po císaři...:(
ne nechodím už nikam, ale zítra už chci zavolat dr zda by mi vzhledem k té zátce toho císaře třeba o dva tři dny neposunul...ale on je strašně přísný..:(
já právě nevím no, někdy to bolí festovně, ale zase já jsem zvyklá ze své menstruace na bolesti typu "lezeš po stěně a škrábeš nehty omítku" 😅 a zabere ti až 4 brufen... 😅
spíš mě trápí že se malý moc nehýbe skoro vůbec ted tak nevím zda spí či co....
moc ti děkuju za podporu...je to fakt těžké tento týden....

finfrle
13. mar 2011

@meleri Peti jestli nebudes moc citit pohyby nenechavaj to moc dlouho a radeji do nemocnice na pasy!!!!!Vazne toto nepodcenuj,prece jenom uz jsi ve 40tt+
Muze byt,ze jen odpociva,prece jenom bude potrebovat silu na porod.
Jeste jsem nad tebou dost premyslela a tim ze uz ti jde ctyricaty tyden radeji to neprodluzuj a nepremlouvej lekare.Prenaseni je vetsinou okolo 10dni pak uz radeji ven,tak to nechej na lekari 😉 oni vedi at tak ci tak at jste vporadku!

meleri
14. mar 2011

@finfrle ahoj, nemůžu zas spát každou chvíli mě vzbudí ty "mencky" 😅 a pak to přejde...a k tomu průjem...že by to bylo ono...ted mi odešlo trochu takové vody, ale nevím to asi plodová nebude ne...možná nějaký výtok z té zátky....blbé je že dneska mám jet na ten výlet autem strávit tam asi 3 hodiny a zpátky domů, a mám trochu strach aby to tam nezačlo či co...
já vím, on přecejen ví proč to tak má být, ráda bych se ale k němu dovololala řekla mu aspon o té zátce...jenže je tam až od devíti..