Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
4. máj 2011

@blondynka400 usina sama a dudlik pouziva ale len na ukludnenie pri zaspavani a potom ho vypluje a celu noc skoro spi bez. Ja mam skor pocit,ze ma potrebuje citit. Lebo vela krat je to take cucnutie,ze len si cucne chvilku akoby od smadu alebo sa jej nieco sniva a zobudi sa a ukludni sa na ceciku. Ale mne to fakt nevadi. Vela krat spim pocas kojenia, lebo spava s nami v posteli 😀 aj na to som si vypocula uz vela komentarov ale neriesim to, zatial je to pohodlne ako pre mna tak aj pre malu, lebo nema prerusovany spanok. A ja sa dokazem sama postavit z postele a som vyspata 😉

finfrle
4. máj 2011

@blondynka400 😀 jsem se dnes taky schovavala 😀
Chudatko male ma zasebou dnesni ockovani 😝 u sestry to zvladla dobre trocha plac ale pak do peti min uz usmev ale co se delo ted vecer 😝 ☹ chudinka moje malicka ani mlicko nedopila jak se od place zalikala.Uspala jsem ji a ted hajinka.Upozornovali me,ze je to ted narocnejsi ockovani.Snad to zaspinka.
Italove taky nekoji jo? Sranda byla jak dnes sestra valila oci ,kdyz jsem rekla ze jeste kojim 😅 taky to nejak nechapou 😀
Me prijde to suche chutne a dokonce bych si z toho troufla udelat marcipan no vazne dobre.Me smrdelo to udelane 😅

finfrle
4. máj 2011

@yarden To spinka pekne to mela i mala od osme spinkala a okolo 1-2 se budila,nakojila jsem a spala do te 5-6 to je normalni.Ted mi spinka od osme do ctvrte pate vkuse a i ted se nekdy vzbudi okolo pulnoci dam ji trosku cucnout a spinka dale a to uz semnou 🙂
Nechapu,jak to dokaze ale normalne se ke mne tuli tak moc,ze se pokazde probudim,hlava a pulku tela mam z postele 😀 nechapu jak se ke me dokaze tak posunovat.Mm to vzdal a zacal spat vedle 😀

blondynka400
4. máj 2011

@emily327 tak v téhle době to ještě jde, za půl roku už bych to viděla jako problém, ale ted tedy ne, hlavní je, že vám ot vyhovuje... Hele podle toho co píšeš mi to fakt připadá jako na ten přechod mezi spánkovými fázemi, malá to měla taky a vypadalo to stejne jako u vás.... Jen pak to bylo ještě časteji než 4-5x za noc 😝
On může být problém ten dudu, protože jakmile přechází do další fáze spánku, zkontorluje si vše jeslti je tak,jak když usínala a zjistí, že není, že potřebuje dudu,že jí chybí a zavolá si o pomoc, ty jí dáš prso pak při dalším přechodu opět zjistí, že jí něco chybí, tentokrát to prso a tak to jde až do rána... Já si taky původně myslela, že mě potřebuje cítit, ale chyba lávky 😝
@finfrle no vidíš, jaké to jsou rozdíly 😀 Jé a copak měla za očkování, že to bylo tak špatné? Je mi jasné, že tam máte jiný očkovací plán.... Tak ať je brzy lépe 😉
Jojo, tady se nekojí skoro vbůe, fakt jen vyjímky. 😝

finfrle
4. máj 2011

@blondynka400tady se ockuje ve 2,4 a 6 mesicich a pak az ve 12 a 13mes. Dnes dostala posledni sestikombinaci,pneumokoka a menigokoka.
Spinka ale sem tam poplackuje zespanku ☹ no ale co musime si tim projit...

blondynka400
4. máj 2011

@finfrle to dávají hexu ve 2 měsících? 😕 A proč by ta třetí vakcína měla být horší než ta první? Ty už se většinou snášejí právě o dost lépe. Ale třeba máte nějakou specialitu 😀 A v tom roce a 13m to je co za očkování?
Já tedy pneumokoka nedala,p ovažuju to za zbytční očkování a hlavně zatěžování takhle malých dětí....
Stejně je zajímavé, jak je to stejná očkovací látka (ta hexa), ale v každé zemi se píchá jinak... 😝

finfrle
4. máj 2011

@blondynka400 jj dava se tu uz takhle brzy ,tezsi je to tim,ze byli 3 najednou 😝
ve 12 je to na spalnicky,priusnice a zardenky+ pneumococ(posledni)
ve 13 meningococ + hib

blondynka400
4. máj 2011

@finfrle tak proč je dávají najednou? 😕 V čechách to většinou taky píchají a prý to žádný vliv nemá... Ale nevím, nemám zkušenost. Každopdáně ať se má klidnou noc a zítra už je dobře 🙂
To je tedy hezký očkovací systém, řekla bych docela drsný, italský je hodně podobný českému, řekla bych, že možná pro dítě přívětivější. Ale tohle je tedy síla, hexu ve 2 měsících bych nedala ani náhodou, já jí tedy nedala ani ve 3 jak se to v čechách dělá standartně, přijde mi to moc brzy, spalničky a spol ve 12 měsících je taky nářez, v čechách je v 15 s tím, že se ale dost často očkuje později, je to prý mnohem lepší, takže já malou nechám zaočkovat nejdříve v létě
Hele a jak to u vás funguje, když odmítáš standartní očkovací plán? Jen tak pro zajímavost 🙂

finfrle
4. máj 2011

@blondynka400 Tady mas pravo odmitnou ockovani teda myslim.Na kazde ockovani potrebuji tvuj souhlas a podpis.
Ja si rikam at je ockovani v jakemkoliv veku je to dobre,ze je.
Ted mam kamosku,ktera nedala zaockovat a jeji dcera ma ted cerny kasel a muze si ted trhat vlasy a oci vyplakat.Chudak dite ma tolik leku,ze je to vazne strasne.Mensi zlo je ockovani nez pak nemoc at je riziko sebemensi....
A jak tvoje malicka jak se jinakm ma a co jeji pokroky?

finfrle
4. máj 2011

Hledam ted novou hracku pro malou at ma zmenu.Ma svoji milovanou zirafu Soffi a Freddiho-svatojanskou musku od lamaze ale jeste by to chtelo dalsiho favorita 🙂 nejake echo?

yarden
5. máj 2011

@finfrle Ahoj, aj max ma freddieho 🙂 j opicku, knizku a ponozky s naramkami 😀

Vcera som hladala ten hrncek s pitkom 😠 Maju len drziaky a hrnceky nie. Pozerali sa na mna cudne, lebo sice neviem po hebrejky uplne dobre, ale dohodnem sa a rozdiel medzi poharom a flaskou poznam 😠 Furt mi ponukali len flase.
A objavila som az "1" ryzovu kasu 😝
Takze objednam navsteve do kufra 😀 😀 😀

Max este tiez nie je ockovany, ma len TBC, ostatne nie. Ked sme tu boli u doktora, tak bol zhrozeny, ze uz davno mal dva mesiace a stale nie je ockovany. Tu pichaju tiez v druhom mesiaci. Podobne ako u nas doma. Tu je to v 2, 4, 6 a tak dalej. A presviedcal ma ze musim dat tu zaockovat. Zatial som sa nedala prehovorit...
Pichaju tu tiez prevenar 13. Ale este sa Maxovi aj tak poriadne nezahojilo miestecko po TBC. Stale tam ma malinku cervenu bodku, ale uz suchu.

keenfan
5. máj 2011

ahoj dievcata, aj my sme v zahranici a snazime sa, drzim nam palce 🙂 🙂

finfrle
5. máj 2011

@yarden Tbc ma mala jeste ted v 6mesici videt trva to dele!
Kup malemu Sofii to je vazne hracka hracek 😉 i mm vzkazuje 😅 😀

finfrle
5. máj 2011

@keenfan a kdepak?Jasne,ze drzime 😉 tady zapadl kazdy rychle 😵

keenfan
5. máj 2011

@finfrle sme v Prahe 🙂 Snad....pozeram ze su tu uz aj mamicky..teda aj ja som ale este by som chcela byt 🙂

finfrle
5. máj 2011

Jj uz jsou tu skoro same maminy a jak je stare ditko?

keenfan
5. máj 2011

v lete 3, chlapec. a vy?

yarden
5. máj 2011

@keenfan vitaj mezi nami 😉 drzime palce. Tu vladne pozitivny tehu virus 😀 😀 😀

keenfan
5. máj 2011

@yarden dakujem 🙂 to vidim, musim sa posnazit aby som tu nebola sama snaziaca sa 😲
pozitivny tehu virus 😉 to sa mi paci 😎 😎

finfrle
5. máj 2011

@keenfan moji male je 27tydnu 😵 jeste mimisek ale ty uz mas klucinu v dobrem veku tak sup sup at je sourozenec 😅 😉

veroussek
5. máj 2011

Ahoj holky, připojuji se k vám...od listopadu jsem vysadila HAK, proběhly dva normální cykly ale třetí už nepřišel :o/ Testy negativní, akné příšerný na obličeji a zádech. Dnes jsem byla u doktora ten mi řekl že pro mě nemůže nic udělat, prý není třeba se znepokojovat, mám tomu dát ještě tak 3 měsíce :o/ Miluju irský zdravotnictví :o/

yarden
6. máj 2011

@veroussek vitaj medzi nami 🙂 tak uz su tu dve nove snazilky. Toto je velmi plodna tema 😀
Ja som vysadila hak v novembri 09 a potom sme sa snazili a v maji som otehotnela a dnes ma moj pokladik 100 dni 😵
Drzim palce. 😉

keenfan
6. máj 2011

@finfrle no ved sa zacnem opat snazit bud.tyzden...vsak to, ja uz ani neviem ake to je starat sa o take male mimino 🙂
@veroussek ahoj, drzim palec v snazilkovani 🙂

emily327
6. máj 2011

@veroussek
@keenfan vitajte medzi nami 😉 Drzim velmi palce, pri snazilkovani 😉 cmuk

@veroussek co sa irskeho zdravotnictva tyka, mam s nim skusenosti a finfrle by ti vela toho vedela porozpravat. Ja som zila v Irsku 4 roky. Kde si ty?

keenfan
6. máj 2011

@emily327 dakujem emily za privitko 🙂

emily327
6. máj 2011

@keenfan ako dlho sa uz snazite? Odkial z Sk si?

keenfan
6. máj 2011

nie dlho tak od marca ale mavam kratke cykly tak rychlo viem na com som 🙂 uvidime, nie som nadsena z toho ze sa snazim lebo prve sa nam podarilo bez a vobec nemam rada ked sa moc tlaci na pilu...ale chceli by sme, maly ma skoro tri tak by som si druhe vedela predstavit...zatial teda predstavit asi 😀 uvidime, ked nie tak pojdem robit a odlozime to na neurcito...
som z BA a teraz sme v Prahe. Ty si odkial a kde si teraz? A ako sa vam zadarilo?

emily327
6. máj 2011

@keenfan prave pozeram,ze v pase mas uvedene ze si z UK a citala som tu uz skor,ze zijete v Prahe. Velmi vam drzim palce, verim,ze ked sa nedari hned tak ma clovek potom z toho divny pocit. Nam sa podarilo hned na prvy krat. V decembri som vysadila HAK a v januari som uz bola tehotna. Ale neboj, netreba tlacit na pilu a treba tomu nechat cas. Hoci je pravda,ze ked sa rozhodujes, ci ist pracovat alebo zostat doma je to o tom case.... Velmi drzim palce 😉 cmuk Ja som z Bardejova, predtym sme roky byvali v Irsku a teraz zijeme v Rovinke 😉

blondynka400
6. máj 2011

@finfrle no to já si právě nemyslím. Některé věci se očkují zbytečně, něco zas blbě ruší jako v čechách proti TBC. Hlavně ty komerčné očkování jsou žumpa 😝 Ale celkově s očkováním souhlasím, je potřeba, ale mělo by se u toho přemýšlet a to ti, kdo ty očkovácí kalendáře dělají, to prostě nedělají 😝
Takže já si to uzpůsobila dle svého, kdybych byla v čechách tak ještě víc, takhle to šlo omezeně. 😖
K té tvé kamarádce, to je síla, ale nenechat očkovat proti černémi kašli, no co na to říct, jen že si za to může sama, ale chdák dítě ☹
Tak roste a je to potvůrka, už nechodí, ale běhá, začíná mluvit (ale ještě spíš svojí řečí, ale už ti vyloženě něco číká, nebo nadává když jí něco nejde), rozumí už úplně všemu co jí říkám, i souvětím, už vyloženě vymýšlí legraci, pořád by mi chtěla pomáhat, takže už je s ní legrace a není to mimi ale holčička. 🙂 Jen ty stoličky lezou už 3 měsíc a pořád nic 😝

meleri
6. máj 2011

holky

prosím o radu, něco na mě leze, bolí mě vk rku hlava, prostě začátek, znáte to. nosím masku. mám strach že to chytne adrien! nemám zkušenosti s rýmou nebo nachlazením u takového malého děťátka. je pravda že to nemůže chytnout protože ho kojím?