Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lienkapp
29. nov 2011

@blondynka400 ahoj, ďakujem za názor. Práve aj ja rozmýšľam, že by som chodila na Slovensko, lebo ja si tu budem platiť zdravotné poistenie. Len mám pochybnosti, že ako budem cestovať tak často domov. Ku koncu to už su kontroly častejšie. No neviem...My sa sťahujeme na sever, do južného tirolska.

adikasala
29. nov 2011

@blondynka400 ahoj neni to tak vsade ako ty pises,pokial si riadne evidovana a zamestnana mas poistenie v it ako na slovensku a tehotenske vysetrenia mas vsetky zdarma!!!!co sa tyka inych vysetreni platis iba tyket ktory stoji okolo 20 az 30 e stym ze ale nemas ziadne odvody z platu toznamena,ze si platis iba ked ti je treba zdravotna pomoc,a nie ze platis kazdy mesiac z platu poplatky aj ked ich nevyuzijes 🙂 ja som nedaleko milana a som spokojna 🙂 o sa tyka sukromnych doktorov je to ako vsade,drahe!!!
@lienkapp vobec sa neboj doktorov v it!!!

blondynka400
29. nov 2011

@adikasala pořadně jsi přečti můj příspěvek, nenapsala jsme, že je to tak všude, záleží kde jsi. Sever je civilizace a tam chápu, že to platí, na jihu bohužel určitě ne....Celkově mají ale italští doktoři poněkud jiný přístup, používají hodně medikamentace, což tedy nic pro mne 😝
@lienkapp no já létala každý měsíc a poslední měsíc před porodem jsem byla v čechách, v Praze je nutná registrace a bez kontrol ti jí můžou zrušit, navíc v téhle době nějaké cestování už úplně vhodné není... Jestli jdete na sever, tak to je zas něco jiného,tam jak už jsme psala je to civilizace, ale já bych do toho stejně nešla, jejich přístup mi nesedí. Byla jsme někdy v 9tt u jednoho z nejlepších gynekologů vůbec v It a fakt už nikdy víc, ale to může být věc názoru.

ivanajelinek
29. nov 2011

Ahojte holky 😉 Neviete mi poradit nejaky dobry golfac? Len ked potrebujem nieco rychlo v meste vybavit, k doktorovi a pod. mam sportovy Quinny freestyle, ale ten dost tazky a nechce sa mi ho stale skladat a rozkladat. takze by som chcela kupit nejaky golfac. Sem s vasimi tipmi. Dakujem 😎

adikasala
29. nov 2011

@blondynka400 urcite ta chapem ze na juhu ta starostlivost nieje na vybornej urovni,,,,ale tak isto sa stakymi problemami mozes stretnut aj v sk alebo v cechach.je to len vec nazoru a aj stasti na doktorov.ja som tu bola vedena aj v centre na sterilitu.,co si mozem len a len pochvalit.napriek tomu ze sa nam nepodarilo snimi otehotniet,,,sa vobec nemozem stazovat!!!celkovo pristup a ochota lekarov pomoct cloveku!!!!ked tu citam ako sa sparavaju doktori v centrach na slovensku sa len cudujem aky pristup maju v niektorych pripadoch,takze to je len vec nazoru a pripadu samotneho 🙂 ahojky 🙂

blondynka400
29. nov 2011

@ivanajelinek já doporučuju Britax 🙂

lubinka9
29. nov 2011

@ivanajelinek ja mam tento: http://www.knorr-baby.de/produkte/kinderwagen/b...
nejak zasadne mu nieje co vytknut ale dnes by som si vybrala tento: http://www.knorr-baby.de/produkte/kinderwagen/b...

emily327
1. dec 2011

Babulky, tak sa ospravedlnujem,ze som vas takto zanedbavala, ale mala som toho vela.. dnes som mala zaverecne skusky - vodicak a urobila som ich, tak sa velmi velmi tesim 😉

emily327
1. dec 2011

@ivanajelinek my sme Sonicke kupili v nedelu golfac, presne pre toto co pises 😉 Sme spokojni: JANE ENERGY 😉

ivanajelinek
1. dec 2011

@emily327 Gratulujem k vodicaku 😉 si sikulka;)

emily327
1. dec 2011

@ivanajelinek dakujem velmi velmi pekne 😉

blondynka400
1. dec 2011

@emily327 také gratuluju, jsi šikulka 🙂 A máš autíčko aby jsi mohla pravidelně jezdit?

meleri
1. dec 2011

@emily327 gratuluju! preju at najezdis hodne kilometru a hlavne zadne problemy se zlobivym autem atd.....🙂

blondynka400
1. dec 2011

@meleri neříkej, že zas fiesta zlobí 😕 😀

emily327
1. dec 2011

@blondynka400 dakujem pekne, nie zatial nemam, najprv budem nejaky cas jazdit iba s mm v aute, netrufam si jazdit sama s malou, ale casom urcite ( dufam buduci rok) sa kupi auticko aj mne 😉 Velmi sa na to tesim.

@meleri Dakujem velmi velmi pekne 😉 Dufam,ze dobre kupime a bude pocuvat, co to tvoje nepocuva???

blondynka400
1. dec 2011

@emily327 ono musíš jezdit, bez toho je to o ničem a ne jen jednou týdně z jedné vesnice do druhé,víš jak to myslím ne? S malou to je blbé no. Tak ať manžel pohlídá a ty si vem auto a jeď sama, to je nejlepší 😉 S chlapi za zády se toho moc nenaučíš, ale třeba je tvůj MM vyjímka 😀

emily327
1. dec 2011

@blondynka400 no moj mm mi do toho nekeca, prave,ze aj pred skuskou so mnou chodil jazdit a vobec mi nic nehovoril, vie ake to je ked ti do toho niekto kybicuje, takto mal nehodu ked jazdil so svojim otcom...
Takze ak budeme jazdit tak spolu na zaciatku 😉 Ale dakujem za rady, vies, ze viem ako to myslis 😉 😉

meleri
2. dec 2011

@blondynka400 ne ted je klid 🙂 nastesti..
@emily327 no nekdy zlobi...🙂

ivana133
2. dec 2011

čaute baby ja Irsko 😀

emily327
2. dec 2011

@ivana133 ahoj, ja som kedysi zila v IRL 😉

ivana133
2. dec 2011

hej???? ja tam nežijem ale mam tam priatela snazime sa o miminko a ked sa podari hned idem do IRL ..... konkretnejsie newbridge/Kilddare

ivana133
2. dec 2011

najdem tu niekoho kto 15.decembra leti zo Rzeszova do Dublinu?

niki080
3. dec 2011

ahojte su tu niejake polky z Ba? 🙂

meleri
5. dec 2011

@ivana133 ahoj tak at se zadari. 🙂

ivana133
5. dec 2011

@meleri dakujem krasne

meleri
5. dec 2011

@ivana133 neni zac urcite se zadari a v Irsku je urcitemoc krasne!

emily327
5. dec 2011

@ivana133 tak drzim palce, nech sa to podari co najskor 😉

emily327
5. dec 2011

Ahojte, tak ako sa mate? Uz mate darceky nakupene? Predvianocna atmosfera uz je? 😀 Ja tento rok vobec nemam pocit,ze maju byt za chvilku vianoce ☹ Minuly rok som to prezivala ovela intenzivnejsie ako teraz, ani sama neviem cim to bude.... Ale darceky pre moju malu lasku uz mam nakupene, tak sa tesim. Som nejaka unavena - tak celkovov UNAVENA....

meleri
5. dec 2011

@emily327 ahoj jo nalada uz je 🙂 darky jeste ne, tedy nejake jsem objednala pres net a maji prijit k nasim ale jeste mi chybi darek pro neter a pro mamku, a manzela, to jsou ty nejtezsi na vybrani 🙂.
ono letos jakoby ani nebyla zima! tady je porad tak teplo a svetlo ze to ani jako vanoce nevypada spis jak predjari..jestli je u vas teplo taky? ze si unavena, to te chapu s detma je prace jak se zbavit unavy to fakt nevim sama s tim bojuju. asi byh rekla dobry pohyb na zdravem vzduchu a hodne spanku 🙂))ale s tim spankem....no! 🙂 je to horsi..🙂

ivanajelinek
5. dec 2011

@emily327 A co si kupila sonicke? Ja som s darcekami este ani nezacala. Nejak chyba ta atmosfera a ani nemam ziadne napady. 😒