Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
23. jan 2010

ahoj ahoj blondy, jaj aka som rada,ze si napisala 😉 Normalne si mi chybala 😀 To som rada,ze ste uz doma a ze ste obe v poriadku a malinka je "hodna"😉 ak si najdes chvilku, tak napis ako to vsetko prebiehalo... Som rada,ze uz to mas za sebou cmuk

emily327
23. jan 2010

ja som tu ja som tu, ale az teraz som prisla z prace a som velmi unavena a do toho ma este aj hlava boli fnuk ☹
vcera ma tak miruch navnadila s tym robenim si testu skor ako v stredu,ze som si dnes mala v plane kupit a urobit uz zajtra rano. Ale obchod som nestihla a tak pockam asi az na tu stredu alebo mozno v pondelok rano.
Co ste dnes porabali? Ja mam zajtra konecne den volna, tak sa velmi tesim,ze si oddychnem. Mam v plane pyzamovy den, tak sa nan tesim 😎

a blondy samozrejme aj ja GRATULUJEM k dcerke 😉

ivanajelinek
23. jan 2010

Ahoj, ja som akurat tiez prisla z prace...a zajtra mam tiez volno.. 😎 A kde vlastne pracujes? Ja som chcela tiez testovat az v pondelok, ale testovala som uz v piatok aj dneska rano... 😉

emily327
23. jan 2010

ivana pracujem v jednej malej restauracii, ako casnicka. A ty? A ty by si mala kedy dostat MS? A co ako dopadlo testovanie???

ivanajelinek
23. jan 2010

Ja pracujem tiez v restauracii...Super, mame rovnake povolanie...Ja som mala dostat 18-teho...A testovanie dopadlo //...Tak idem v pondelok k doktorke, ci je to naozaj pravda... 🙂

emily327
23. jan 2010

fakt??? to je super. Ja mam dostat, hm no buduci tyzden, tak uvidim. Dlho ste snazilkovali? Tak sa tesim spolu s tebou. Smiem sa opytat kde v zahranici si?

mirusch
23. jan 2010

Cafte baby, ten cas mi proste nejako rychlo leti 😖 Dnes som zvladla akurat rano vstat, naranajkovat sa, okupat a ups, uz bolo 12 hodin a ja som musela do muzea, davam si sluzbu tak raz do mesiaca aj cez vikend. Dnes sme mali vela ludi, zabavila som sa trosku s detmi a tak. Potom ma kolegyna nahovorila (jedina len o par rokov starsia), ze v stredu pride do vedlajsej budovy jeden znamy komik, neviem ci ho poznate (E. Hirschhausen), on je povodne lekar, ale napisal par super optimistickych kniziek, mam ho rada, tak ze pojdeme za nim skor, predstavime sa ako jeho groupies, ze co on na to a vymamime na nom podpisy. Tak som zvedava, ci to klapne, ak ano, tak bude isto prca, lebo ta kolegyna je fakt drzka 😀

Zuzi, proste sa nenudis s tygrom, co? Ale verim, ze to musi byt aj sranda. A postavu das zase dokopy, toho sa nebojim.
Co sa tyka muzea, tak ma zaplatit proste nemozu. Platia riaditelku a teraz jednu babu - tu co s nou budeme za groupies - na viac muzeum nema. Nechavam to plynut. Sefka pochopila, ze som sikovna, tak uvidime. Dost ma inak prekvapuje, ze berie moje navrhy. Aj to ako som im postavila na hlavu webovu stranku, tak ju opravuje krok po kroku ako som navrhla.

Blondy, ved som na teba myslela kazdy den, aj dnes, ze uz by ta hadam aj mali pustit, som strasne zvedava na pribeh, ze co a ako, tak ked sa ti bude dat, tak daj vediet.

Emily, cervicek hloda, hloda, co? 😀

emily327
23. jan 2010

mirusch, no tak to drzim palce, aby ten vas plan s koleynou vysiel a aby ste sa k tomu komikovi dostali co najblizsie 😉 Ano ano hloda 😝 a to vdaka tebe 😎 Asi si urobim test uz zajtra rano, hoci mam pocit, ze je to asi skoro ked cakam MS az koncom buduceho tyzdna, co si o tom myslis ty? Mam si urobit? Babo rad 😀

blondynka400
23. jan 2010

emily, tak já jsem ti chyběla, jo? 😀 Koukám, hodláš dělat testík, držím palečky 😵

Takže, aby jste byly v obraze 😀
V Krči mě úplně nenadchli, tím, co mi řekli. Císaře dělají hlavně v celkové narkoze, když přirozený porod KP, tak jedině když ta bude dr. Sever a bude mít náhodou čas a tak podobně (ale nemám jim to za zlé, chovali se slušně, jen je to prostě větší porodnice...). Takže jsem začala hledat i jinou alternativu, takže jsem si vzpoměla na dr. ke kterému jsem předtím chodila, je primářem jedné porodnice a dělá pro tu ordinaci kam chodím velké UTZ a tak.. (On byl vždycky fajn, ale čekalo se u něj klidně i 3 hodiny, tak jsem v rámci jedné ordinaci přešla k jeho kolegyni). No takže jsem mu v pondělí odpo zavolala, nejdřív mi skoro vyndal, proč prý císaře, že je ot nesmysl a že mám večer přijet a že to proberem. Takže jsem přijela, povídali jsme si o tom asi 3 hodiny a výsledek byl, že si myslí, že to dám, že si mě pohlídá a že ho porody KP baví. Ale že to chce hned, dokuď malá není moc velká a taky na to musí mít čas.. Takže jsme se domluvili, že když "přemluvím manžela", v úterý ráno nástup 😀. Manžela jsem nakonec přemluvila, že to zkusím, ale riskovat nebudu, docela mě překvapil, že se nakonec nechal... 😀
A k samotnému porodu, ráno jsem tedy dorazila, dostala základní dávku prostoglandinu, nejrřív jsem myslela že nic, ale zhruba do půl hodinky se to rozjelo, kontrakce tak co 3 minuty a fakt docela síla, neměla jsme čas si skoro oddychnout... Už vím, proč se říká, že vyvolávaný porod je horší a bolestivější 😀 . Prostě tam chybí takové ty přirozené pauzy na odpočinek. Navíc jsem musela být skoro pořád na monitoru.. Zhruba v půlce jsem to chtěla vzdát, fakt už jsem neměla sílu a když jsem si představila, že jí nakonec budu potřebovat fakt ještě hodně... Ale byla tam jedna fakt horzně super PA, dodala mi sílu, abych pokračovala. Navíc už jsem byla otevřená na 4cm, což na KP a vyvolávačku bylo super. Takže mě pustili do sprchy, fakt vřele doporučuju, na balon a teplou sprchu a pěkně prodýchat, je to o hodně snesitelnější... Pak jsme se domluvili na epi, abych měla dost síly. Taky docela doporučuju, neměla jsem z toho vůbec problémy, bolesti pak lehce ustoupili, ale víc to pomůže na psychiku... Pak jsem byla opět na monitoru a když byla křivka dlouho ok, dostala jsem zas povolení do sprchy. Kontrakce byly fakt síla, ale dohromady se sprchou a míčem to docela šlo, ale pak jsem začala cítí tlak na konečník, tak jsem šla ven říct to PA. Tak na mě koukla, že jsem plně otevřená a jdeme rodit 😅. Zavolala primáře, ať se jde obléknout, nebo porodíme bez něj 😀 . Takže jsem se přemístila na sál, poloha byla domluvená v polosedě a plně mi to vyhovovalo. Samotný porod byla už pohoda, sice na začátku jsem tlačila špatně, ale stačilo jen poslouchat co říkají a pak to šlo asi na 3 zatlačení a byla venku. Nějak jsem prostě věděla, že musim, že musí ven najednou... No a najednou jsem cítila hroznou úlevu a malá byla venku a začala hned brečet. Možná ti bude znít divně, ale to jak šla ven mi bylo i příjemný. Takže samotný porod oproti tomu přechozímu fakt pohoda, jen ten tlak je hrozný...
Jinka nástřich jsem měla, poměrně velký, z bezpečnostních důvodů a byli jsem na tom domluveni dopředu. Vím kdy ho dělal, řekl mi to, ale vůbec nic jsem necítila, to šítí bylo malinko horší 😝 . Ale i tak žádná tragedie a jiné zranění jsem neměla. Navíc to udělal tak šikovně, že hned po porodu jsem si mohla bez problémů sednout.. Sice o tom vím, ale problémy mi to nedělá. Řekla bych, že se to dělá horší, než to ve skutečnosti je a nebo asi taky hodně záleží, jestli to dotyčný umí nebo neumí...
Jak koukám napsala jsem román, tak Vás snad nebud nudit 😀

emily327
23. jan 2010

blondy, jasne,ze si mi chybala 😉 ano ano mam v plane si urobit testik len mam dilemu,ze kedy :p
fuuha no ja som sa tak zacitala do tvojho "romanu",ze som az musela vypnut hudbu aby ma nerusila 😀
no z toho co pises, tak to fakt nebolo take strasne a hlavne bolo super,ze ta o vsetkom vopred informovali a vedela si co sa bude diat a hlavne ten balon a ta sprcha asi urobili svoje a samozrejme lekar a sestricky. A mas aj dost mliecka??? Jaj som fakt rada,ze uz to mas za sebou cmuk

blondynka400
23. jan 2010

emily, kolikátý DC jsi?

Tak bylo a nebylo. V jednu chvíli to byla fakt síla, myslela jsem, že to nedám. Ale celkově to bylo ok 😀
Ten přístup byl super, přeci jenom jsem nebyla jen někdo "anonymní z ulice". Každopádně s tou porodní asistentkou jsem si fakt sedla, probrali jsme u toho všechno možné... 😀. A i tak si myslím, že se tam ke všem chovají takhle hezky...
Mléka vypadá, že mám dost, malá přibírá, sice je to občas legrace, aby se pořádně napila... 😝 😀

emily327
23. jan 2010

blondy 23 DC ( poslednu MS som mala 31.12.) hm tak ty ako skusena sexi mamina uz, rad 😉 robit, ci nerobit zajtra testik????

Urcite to,ze si nebola len tak niekto z ulice, urobilo asi vela. Kto vie ako je to IT ale na Slovensku, ak si len tak niekto z ulice, tak sa mozes trapit aj 20 hodin na koze. ( kamoska tak rodila) To je dobre,ze mas dost mliecka, tak uz len aby ste si na seba s malou zvykli a bude vsetko ok. Jaj uz sa velmi tesim na foto 😉 Nasa mala sexi blondy juniorka 😀

blondynka400
23. jan 2010

emily, jednoznačně nedělat, to je fakt ještě brzy...
Jak je to v IT nevím, tam bych nerodila 😝 😀
K té kamarádce, ono se to občas těžko hodnotí, neni to jen o známosti, prostě někdy to nejde a pak je jedno, jestli toho dotyčného znáš nebo ne... Někdo to má zas sebou za 2 hodinky, někdo se trápí 24 hodin a stejně skončí na SC, to máš těžký 😖

emily327
23. jan 2010

blondy pockaj teraz som mimo, nie si v IT? A kde si rodila? Som tak unavena,ze mi aj mozog mrzne 😀
Hm takze robit nemam??? A potom tu stredu, to je tiez brzo??? to uz bude 27 DC ....
Asi mas pravdu, ved ja sa do toho moc nevyznam, kedze som este nerodila.

Hrozne ma zacala boliet hlava a je mi zle na zaludku fnuk, ak z toho bude migrena, tak ma porazi 😒

blondynka400
23. jan 2010

emily, no já jsme v IT, ale rodit jsem si odskočila do čech... Italské zdravotnictví je katastrofa (na jihu), navíc jejich styl mi nesedí, k tomu by byli problémy s vyřizování občanství, takže jsem v čechách a snad za měsíc se budu vracet...
Asi jak jsi k nám přišla později, tak ti tato informace utekla 😀

A kdy si myslíš že byla ovu? Tušíš alespoň částečně nebo ne?

emily327
23. jan 2010

blondy, aha no pekne pekne ja cely cas zijem v tom,ze si v IT 😀 a to sa mozes vratit do IT s tak malym babatkom? Myslim ci sa moze lietat....
nemam sajn, kedy som mala ovu, fakt neviem. hm no skusim v stredu pred odchodom do UK a potom ked sa vratim ak dovtedy nedostanem MS....

mirusch
23. jan 2010

Uf Blondy, to sa fakt citalo ako roman. No, na jednej strane to isto bola fuska, tie bolesti a tak, nebudem ti pisat, ze si to viem predstavit, pretoze si neviem 😒 Ale na strane druhej to slo celkom rychlo, ked si pripomeniem ine pribehy, co som pocula. A na to, ze bola naopak, tak celkom pekne. Ten nastrih asi zavisi, ako ti ho urobia, lebo poznam dve baby, co sa im to proste nehojilo a fakt si nemohli sadnut. Si proste nasa hrdinka 😵 😵 Ale aj tak, ze si nam nepovedala, ze do toho ides.... 😕 Som myslela, ze to na teba prislo spontanne. No ale to je jedno, hlavne ze vysledok je super a to je predsa hlavne. Prajem vam vsetkym trom veeeela stasticka do buducnosti.

Emily, este je skoro na testovanie. Aj keby si tehu bola, nebolo by nic vidiet na teste. Vydrz.

emily327
23. jan 2010

mirusch, hm no a myslis,ze v stredu skoro este nebude???
Tak ja uz mam z toho mis mas, tak kedy mam ten test robit? Sak ja uz ratam kedy budem robit ako na vojne 😀 ale nie robim si zarty, uvidim mozno ani nebude nic robit treba ak pride MS, je to ako v kriminalke, clovek je napaty a caka ako to skonci fnuk

mirusch
23. jan 2010

Emily, pozri, test sa normalne robi najskor den po dni zmeskanej MS. cize na nejaky 28.-29.DC. To by bolo teoreticky 2 tyzdne od oplodnenia a hcg by mohlo byt dostatocne vysoke na to, aby ti vykrelilo //. Jasne, ak nevydrzis, tak si urob uz v stredu, ako si chcela, ale este sa ti nemusi nic ukazat. Moze, ale nemusi. Poznam aj babulu, co cakala dvojicky, hcg 700 a na teste, ktory ukazuje uz od 15 hcg vobec nic. Tak si to predstav.
chapem tvoje stavy, vsetci sme si tym presli 😉 Ale pockaj par dni, aby si zbytocne nevyhadzoval peniaze za testy. Obycajne byva druha palicka velmi slaba, "duch" a potom postupne silnie. Schnucki je vynimka, tej sa ukazali obidve hrube, no ved take vysoke hgc, jasna vec, ona je uz v 2. mesiaci, mala MS, tak si neuvedomila, ze je tehu. Aj to sa stava. Moja sesternica zbadala az v 3. mesiaci, ze je tehu, lebo mala normalne MS.
A ak si budes kupovat test, skus kupit co najcitlivejsi, uz su aj od 10 hcg!!
Dobru noc.

zuzka11
24. jan 2010

Cuuuuus!Blondy jeste 1x velka gratulace.....a co pocity hrdeho tatky? 😉

Miry - super, ze te berou aocitaji a vazi si tvych navrhu.......toho komika neznam, ale pak urcite popis......

Emily - tak dneska test?Drzim palce 😉

ivanajelinek
24. jan 2010

Ahoj Emily, no antikoncepciu som vysadila uz v oktobri 2008...ale nechavali sme tomu tak nejak volny priebeh...Nerobila som si nejak z toho moc velku hlavu, ked to nevyslo..Sme si povedali, ze ked to ma prist, tak vtedy to pride...Zajtra idem k lekarke, tak som zvedava, co ona na to povie...
A sme v Nemecku( Rheinland-Pfalz -5 minut od francuzska)s manzelom, je to uz piaty rok...Leti to ako voda.. 😉
Tak drzim palce, nech to aj tebe vyjde..potom daj vediet ako si dopadla..

kleopatris
24. jan 2010

ahojte 🙂

blondy vitaj doma a este raz srdecne gratulujem 😵 sice ten porod moc nezavidim, ale vy sikulky ste to zvladli 🙂

ivanka potichucky gratulujem a dufam, ze ti to Dr.zajtra potvrdi a bude aj blikajuce minisrdiecko 😵

Lubi normalne som zvedava kedy dostanes termin 😀 urcite este pred nami a ja tu ostanem sama samotinka s bruchom 😝 teda aspon novopecene tehulky mi budu robit nastastie psychicku podporu 😉

meleri to sa stava s detmi, ze maju sem tam nejaku nehodu, hlavne ze si na seba nevyliala horucu vodu alebo nieco podobne, udrete sa zahoji rychlo 🙂

emily v stredu budem drzat pasticky, nech ti to vyjde 😵 a saunu by som asi radsej vynechala a drahy by urcite nemal do sauny, aby sa mu chudatka spermijky neuvarili 😅

schnucki mne tiez vadilo auto skoro cele tehu ale teraz celkom ok, tak dufam, ze to prejde 😉

zuzi ten vas maly to je pokladik 😵 ale ja furt hovorim, ze zive babo je ovela krajsie jak take lenive 😀 aspon budete mat naco spominat, sice mozno bez zubov, ale krasne spomienky budu 😀

mirusch to je super s tym muzeom a aj s tou internet.strankou, ze ta tak respektuju a tak 😵 aspon vidia jake su slovenky sikovne, uz len nech sefka presadi aby ta normalne zamestnali aspon na minijob a bude to este lepsie 😉

ja nemam nove nic, maly je zlatucky, normalne mna uz ani tak silno nekope, sice stale sa mrvi, ale len tak nezne 😵 zle mi je stale, alebo znova, sem tam kecam aj s weckom...a k tomu mam neznesitelnu zahu uz nielen vecer a v noci, ale aj cez den....takze sa uz aj celkom tesim na to az sa moje telo vrati do normalu 😅 v podstate by to bolo super tehu, keby neexistovalo zvracanie 😝

inak super, jak sa to tehulkovanie rozbieha 😵 boli sme tu tri, so zuzkou styri naraz, my porodime a nahradia nas nove tehulky 😵

schnucki
24. jan 2010

ahojik holky,

zuzi koukam ty si radne s adamkem uzivas 😀 ... ale aspon se nenudis ... musi to bejt sranda, me posilala kamaradka fotecky s malou pod vodou, bylo to roztomily 😵

ahooooj blondy, holka jeste jednou gratulace 😵 ... slo to ale rychle, co ... jsem na vas moc hrda holky 😵 .... ja jsem v pohode, jen jsem pekne nachlazena, plnej nos a tak, a jelikoz mi nic nemuzou dat, tak se snazim to nejak sama prekonat .... v albumu mam prvni utz 😀 .... jinak s misou jsem jeste nemluvila a brisko stale boli, ale uz jsem si nasla system v jidlu, kazde rano me vzbudi kolem 5-pul6h a dame si jogurtik 😀

ivus tak to je super ze stale // 😵

mirusch jak je tobe, uz je to lepsi?? ...

emily ted jsem zmatena, budes testovat driv??

kleo a ja myslela ze te to prejde, moc me mrzi ze porad mluvis s veckom .... jinak ja zjistila ze kdyz me ceka delsi cesta, tak si sednu dozadu a lehce se natahnu 😀

blondynka400
24. jan 2010

Ahojky,

schnucki, tobě taky gratulace k srdíčku a ať je všechno ok 🙂
To nachlazení musíš přežít no. Hlavně na sebe dávej pozor, ať se ti to nezhoršíivan 😉

ivanajelinek, my se asi ještě neznáme, ale jestli jsem dobře pochopila, máš 2 čárky, to je super, pořád tu budou nějaké těhulky 😀 😵

kleo, neboj, taky tě to brzy čeká
😝 😀 .
Tak jsem letmo četla, že ti je pořád blbě, holka fakt to nemáš lehké....

zuzi, pocity neznám, on malou ještě neviděl (tedy akorát na fotkách a včera přes webovku), takže vše jen po telefonu. Přiletí v úterý, už se na něj hrozně těším.. Ale řekla bych, že on na malou víc 😀

schnucki
24. jan 2010

dekuju blondy, uz se nemuzeme dockat dalsi kontroly 😀

urcite se tesi na vas na obe, 😵 .... uz se ho nemuzes dockat vid 🙂

snazim se aby se to nezhorsilo, krk uz me neboli a ryma pomalu povoluje 🙂

muzu se zeptat, a poprosit jestli muzeme malou taky videt??

blondynka400
24. jan 2010

schnucki, to věřím....
No jo, to víš no, už nás dlouho neviděl 😝 😀
Už n to fotky jdu, jsem hrozná, vím to 😅

schnucki
24. jan 2010

blondy ta je ale roztomila 😵 .... opravdu se vam povedla, je krasna ... a tech vlasku 😵

dekujeme za fotecky, mala je opravdu povedena 😉

kleopatris
24. jan 2010

jeeej blondy krasna je malicka 😵 a tie buclate licka 😵
chudak tatinko, urcite sa uz nemoze dospat, ze vas obe uvidi 🙂

emily327
24. jan 2010

ahojte, tak som tu. Ok este raz co sa tyka mojho testovania, tak testovat mam v plane v stredu a to aj z toho dovodu,ze doobeda letime do UK a chcela by som to vediet. ale ako ste mi uz napisali, pravdepodobne sa nic neukaze, kedze je to asi este skoro ale bude to 27 DC. Ale potom urobim aj v piatok kedy by som mala dostat MS, ak ma nepredbehne MS. Takze uvidim, ale testovat som chcela aj pre vas, lebo ak pojdem do UK, tak nebudem mat moznost byt na nete a rada by som sa s touto spravickou ak by som nasla // podelila s vami. 😉
A dakujem vsetkym, co mi drzia prsteky.

blondy, malinka je nadherna, ved ma byt aj po kom 😉 Nech je zdravucka a nech dobre papka a spinka cmuk

Ako sa dnes mate? Co mate v plane? Ja som zase sama, kedze som draheho mojho prave vyslala do prace...

blondynka400
24. jan 2010

Holky děkuju 😵

schnucki, no ty vlásky mě taky překvapili, čekala jsme plešounka, jako jsem byla já 😀

kelo, c oty holka, jak ti je? Je to dnes lepší?

emily, tak se těším, jak to tvoje testování dopadne 😵 😀
No já mám plány jasné, jaksi mi nic jiného ani nezbývá 😀 . Ale odpo mě čeká jedna návštěva, tak budu mít maličko změnu 🙂