Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
12. apr 2010

ahojte,
blondy, kleo, diky za info.

kleo, my by sme vam s Maxikom po vcerajsku mohli konkurovat. Nemal to sice az za usami ale pod pazuskami ano 😀 😀 🤐
no asi si viem predstavit tu polohu. Mne najviac vyhovuje v lahu poloha ale ako som pisala casto sa rychlo unavi a zaspava. Musim ho doslova vsemozne preberat. Vychadza mi, ze je prisaty dokopy 30min. Niekedy dlhsie, malokedy kratsie.

blondy, asi na tom nieco bude, ked som si maleho zo zaciatku prikladala v polohe na rukach bolo to dost bolestive a nechcela som si zahojene bradavky hned znicit. Moze byt, ze mal vacsi tah.
ked mu dam vecer umele, tak ja si odsajem. Ale potom uz pocas spanku nie. Ale tych 8hod bolo len jeden x. A dnes som s nim po par dnoch spala zasa ja a jasne, ze bol hore po 4,5hod 🙄 😝

inak som si vytlacila info ohladne toho denneho/nocneho rezimu a skusame.. Ten nocny akotak mame ale denny.. hlavne vcera vobec nespal az poobede. A okolo 19 mi uz upadal do nocneho spanku, tak sme ho preberali, okupali, nakrmili a az potom som mu dovolila zalomit. 😅

blondy a ako casto kojite cez den a v noci? a odsavate ked vam mrnusi spia dlhsie? aj v noci?

lubinka9
12. apr 2010

v tej poslednej vete som vynechala kleo, zaujima ma aj info od teba 😉

lubinka9
12. apr 2010

kocky a este nieco: ako dlho maju tie denne spanky trvat? Mne maly pospi niekedy 10-20min, inokedy 1,5h.

kleopatris
12. apr 2010

caute babulky 🙂

lubi som ti este neodovedala, na dlzku kojenia. My sa kojime nekonecne dlho 🙂 moj maly je strasny pohodak, sak kam by sa ponahlal 😀 sa pricucne a mamka cita knizku a v noci spim a ani netusim kolko je prisaty, sa zobudim az sa odstavi sam 😅 malokedy to stihame za 15 minut, vacsinou tak 30-45 minut...a ked som skusala vziat prso, tak rev jakkeby ho na noze brali...tak som to vzdala a cakam az sam pusti 🙂 a ja kojim asi kazde 2,5-4 hodky jak si maly vypyta a v noci raz okolo 3 a potom az rano. A ja musim odsavat v noci, nie kazdu noc, ale tak kazdu druhu tretiu musim....predminuly vikend som prekonala zapal prsnika a uz to nikdy nechcem zazit tu bolest, tak si davam sakra pozor na preplnene prsia....

a s tym dennym spanim mame aj my problem. jediny pravidelny spanok mame okolo 12 do tej tretej, to zalomi sam, ale inak musime bojovat aby vobec na pol hodky zadriemal 😒 fakt neviem jak ho donutit spat 🙄 u nas ani kocik, ani ruky, ani hojdanie v autosedacke...nic nezabera, ked nechce spat tak nebude 😠

a asi zase budeme kakat, lebo maly je zase umrncany nejaky 😖
a ja sa spytam, vydavaju vase babatka pocas spanku sialene zvuky? nas teda od smiechu, cez kvicanie az po plac vsetko a neviem ci je to normalne 😅

kleopatris
12. apr 2010

jaj a este aj nas drobec mi zaspava u kojenia, ale taha a hlta, tak to ma asi nejaku divnu formu polospanku. a niekedy aj zabudne dychat a potom sa skoro uduseny odpoji, nadychne az mu slzy vybehnu a rozreve sa, ze kde ma prso, preco som mu ho vzala trubka nasa mala 😀 no podareny je pritom 😀

lubinka9
12. apr 2010

zvuky vydavame aj my kadejake, hlavne pri zaspavani a prebudzani 😀 tak snad je to normalne. Posledne sa naucil hikat ked ho nieco zaujme, jak taky maly konik 😀
no u nas nastastie kocik zabera, ked ho ulozim do vanicky tak gula ocami a kym ybehnem do kocikarne a nasadim na kocik tak je zalomeny. A ked sa nam velmi nechce ist von tak dam vanicku na stol na terasu trochu nou pomykam akoze sa kocikujeme a spi jak zarezany. Snad mu to dlho vydrzi. A spi aj v autosedacke, aj v tom lehatku. Len keby chcel nejak pravidelne.

kleo zapal? tak to si sa ho rychlo zbavila.

lubinka9
12. apr 2010

no mne teraz miestami spi, dufam, ze ho stihnem do 13 aj nakrmit, pride Hebamme a ta by mi ho tak ci tak zobudila, budeme sa vazit. A ked pride na to, ze je hladny pocas jej navstevy tak to je len cirkus 😝

emily327
12. apr 2010

ahojte, tak vyzera to tak,ze to bola asi iba fakt prasknuta zilka, lebo dnes som rano studovala toaletak a nic na nom nebolo. Slabunke svrbenie citim ale ziadna krv. Tak som rada, dufam,ze to takto aj zostane. Dnes mame s drahym volno, boli sme na nakup a teraz ideme do lesa na piknik 🙂 Karty, clovecko, pitie, hrozienko a nieco na mlsanie zbalene uz sa len vyhrievat po tej dlhej zime na slniecku. Konecne nejaka zmena v mojom stereotypnom zivote.
Inak pozdravuje vas finfrle, dnes mi rano volala, lebo volala svojmu GP,ze si nasla par dni krv v moci a viete co jej na to povedal? Ze to je ok. Skoro ma porazilo pri telefone. Takze vobec to neskuma nic s tym nerobi,ze preco to tak je. Myslim,ze ani ked zena nie je tehu a najde si krv v moci,ze to nie je len tak. Ale co sa divim v irsku je vsetko mozne, hlavne v zdravotnictve. Aj preto sa uz neviem dockat navratu domov.
Prajem vam pekny dnik, idem si uzivat slniecka 🙂 pa pa opatrujte sa cmuk

blondynka400
12. apr 2010

lubinka,tak nám de docela i denní režim, i když tedy ho máme upravený podle svého, hlavně časově posunuté. Protože i noční začíná později, malá usíná tak kolem 20:30 a plně mi to vyhovuje.
Kojím zhruba tak za hodinku a půl, malá je horzně nenažraná a jak je hodně aktivní, brzo jí vytráví, ale kdyřž přes den spinká nebo jsem někde mimo a má klidovější režim, tak klidně i za 3 hodiny. Takže jak kdy, dle potřeby, podle toho, jak si řekne. V noci mi spí tak 6-7 hodin, a pak ráno vstává, takže jen jedno noční kojení. Neodstříkávám, zkoušela jsme to jednou a už nikdy víc 😝 😀 . V noci jí občas musím budit, protože by spala víc než těch 7 hodin, ale když jí nechám spát, tak mám přes den méně mléka, takže budím, ale je to jen vyjímečně, většinou se budí sama 😉
K tomu spánku, já mám vyzkoušeno, že aby to k nečemu bylo, musí to trvat alespoň hodinku, 20 minut je totálně o ničem, ale každé mimi je jiné... Jinka v tom odkate co jsem posílala, je to napsaní, záleží na stáří miminka 😉

eily, tak hlavně že je vše ok 😵 . Jak ti vůbec je? 16tt, to hrozně letí 😅

schnucki
12. apr 2010

teda holky, koukam ze to je cela veda spani miminek a jejich krmeni .... ale urcite to zvladate ukazkove 🙂 ... bohuzel vam v tom ale neporadim ....

no jsem zvedava na sebe, jak to zmaknem 😝

emily to je dobre ze to byla jen cevka 🙂 .... jeeee, taky bych si zasla na piknik 😵 tady je celej den zatazeno, takze me zas zlobi hlava a mohla bych celej den spat .... ze finfrle taky pozdravujem ... normalni me to teda neprijde, a nemohla by zajit k nekomu jinemu??

blondynka400
12. apr 2010

schnucki, hele nejhorší je kojení. Člověk by řekl přirozená věc, ale fakt je to věda 😝 😀

schnucki
12. apr 2010

me prijde veda tak nejak vsechno, jak vas tu tak citam 😀 ... ja jsem premyslela koupit si takovej ten polodlouhej zatocenej polstar, je na kojeni, ale treba i na spani pri tehu ....

lubinka9
12. apr 2010

schnucki, ten Stillkissen mam aj ja a hlavne na konci tehu bol k nezaplateniu. Perfektne sa mi s nim spalo. Na kojenie som ho skusila, ide to, netreba mimi drzat na rukach a mimi si lahko udrzi vodorovnu polohu ale ja to nepouzivam, mame inu polohu.

Inak vedeli ste, ze ak sa pri kojeni teplota zvysi na 37stupnov, miminko casto usina? Takze mi sa nezakryvame, v noci ho vyberam so spacieho vaku a cez den mu nechavam pri kojeni hole nozky.

blondy dnes mi poobede fajne pospal, dokonca aj doobeda. Supla som ho na terasu a kebyze nemame taku kosu tak ho necham aj dlhsie ako 1,5hod. Bolo aj dost veterno..

ivanajelinek
12. apr 2010

Ahoj Schnucki,dalsi termin mam 22.4. Ty mas tuto stredu, ze?
No kocky, ako vas tak citam, tak to kojenie je dost narocne...Som zvedava ako to my zvladneme.Niekomu ked poviem, ze mam v plane kojit, tak sa tak cudne zatvari...kamoska mi hovorila, ze Nemky moc kojit nechcu.Si radsej daju pichnut nejaku injekciu, aby mlieko nemali.To inak nechapem... 😕
Emily: nechce ist Finfrle k inemu doktorovi? Mne povedala moja dr. ze hocijako sfarbeny vytok je ok, ale ze ked sa objavi krv, mam okamzite prist.Ja mam kolegynu, bola minuly rok v takomto istom case tehotna ako ja. Isla v praci na zachod, mala na toaletnom trochu krvi a hned isla do nemocnice.A o babo prisla a to bola uz v 18tt...Bol pre nas vsetkych hrozny sok, lebo je to aj moja velmi dobra kamaratka...Ale uz sa ako tak z toho dostala a teraz sa pokusaju o babo znova...Takze ja by som na Finfrlinom mieste isla urcite k nejakemu dr...A to mate v irsku tak pekne pocasie, ze mozte piknikovat? Tu je zasa zima, ze som musela dnes zakurit zasa v krbe.
Miruch a ty sa kde tulas? Ako sa mas?Je ti uz lepsie?

schnucki
13. apr 2010

dobre ranko,

lubi ja jsem si prave taky rikala ze by se mi s nim mohlo dobre spat az budu jak kulicka 😀 urcite se po nem podivam ....

ivus tak to mas za chvili .... jojo, kontrolu mame zitra ve 2h, uz se nemuzu dockat 😵 .... ja bych taky rada kojila, kdyz mi v tom nebude nic branit, nevim proc ne ....

blondynka400
13. apr 2010

schnucki, já si ho taky chtěla koupit na spaní, ale nějak se to nekonalo... Teď ho mám, ale na kojení ho nepoužívám, nějak mi to nevyhovuje. ale malá ho má v postýlce, aby se jí zmenšil prostor. Takže využití má hodně 😀
Tak to by jsi zítra mohla vědět co to je, ne? 😕 😵 😀

lubi, já jí při kojení taky nepřikrývám. Ale já jí mám i přes den bšžně jen tak, ma studený odchov 😀
Ono se jim venku spí nejlépe, mně nidke jinde přes den neusne. Ani jí nemusím vozit, sačí jí dát na zahradu, cvhilku kouká a pak vytuhne 😀 . A jednou když byl fakt vítr, tak se jí spalo evidnentně nejlépe 😀

kleopatris
13. apr 2010

aj ja mam kojaci postar, taku velku kravu, v tehu mna ale tlacil, tak som ho pouzivala ked mna na konci palila zaha na vyvysenie vankusa 😀 a teraz pri kojeni si s nim stabilizujem chrbat a opieram lakte, kojit s nim neviem 😅 asi som mala kupit mensiu variantu.

baby a ked neprikryvate a blondy, ked nechavas malu len tak, nema studene ruky? ja som tiez na zaciatku otuzovala, ale mal ruky jak lad, skoro az modre 😒 tak uz davam radsej aj mikinku a teple gatuse ... ale my mame v byte aj dost zima. a cim zakryvate v noci? u nas spaci vak nehrozi, to sa nas pan rozculuje jak divy, ze nemoze kopat a sa odkopat...ja ho len do pol pasa prikryvam vankusom 😅 a aj to sa mi odkope, ja neviem kde tu energiu furt berie...

blondy , lubi nemate nejaky napad jak ulahcim mojmu krasavcovi kakanie? dnes sme celu noc skoro nespali jak ho krutilo ☹ a dnes prislo velke finale a dokakal sa jak minule a uz je ok 🙂 mne je ho vzdy tak luto, ked sa tak bolestivo kruti a placka 😢

blondynka400
13. apr 2010

kleo, bohužel ne. Na nic jsem nepřišla, musí si poradit sama.... Ale ségra používala rektální rourku, troušu jí tam tím pošmejdila a do hodinky se vykakala... Ale ona malinká kakala tak jednou za 10 dní. Onoi je to tedy normální, ale i tak. My to máme tak jednou za 4 dny a je to vždycky pořádná nálož. Třeba jaklo dneska, ale vyjimečně předtím byla hodná 😀 . Akorát je to na ní krsáně poznat, vždycky se tak zasekne, kouká do blba a když se podaří, tak se směje jak pominutá, ale když na ní promluvíš, tak se tváří, jako kdyby tam nebyla 😀

lubinka9
13. apr 2010

kleo, my mavame studene ruky, ked sa mi zda, ze prilis dam mu take tenke rukavicky. Aj aby sa neposkriabal, nechty strihame ale i tak sa dokaze riadne poskriabat. Posledne si az do krvi roztal obocie.
v noci spi v pyzamku v spacom vaku, rozculuje sa niekedy tiez ale moc mu to nepomoze 😀 , parkrat bol prikryty dekou ale hned sa odkopal. V izbe mame takych 22-23 stupnov
cez den je v bodycku s dlhym rukavom a v teplackoch. Ale teraz napriklad ho mam len v bodycku a hrubsich ponozkach, sem tam ho vyzleciem ked sa mi zda, ze ma dost teple nozicky, on si potom rad kopka nozkami 🙂

a my mame tie rektalne trubicky, pouzili sme raz a zacalo to z neho vytekat asi do 5 sekund. Ale klopem, nemame problemy, kakame kazdy den, max raz za 2 dni. Ked sa nam zda, ze ho boli brusko mame ten olejcek, tak ho troska masirujeme. Ja pijem feniklovy caj 1x denne, aj caj s anizom a rascou a z toho fajne poprdkava 😉

ozaj kocky cvicite s miminkami? ake cviky? ako casto? a ako casto ho mam davat past koniky?

inak mna dnes maly v noci znicil. A to som sa tesila, podarilo sa nam cez den dodrzat denne spanky, o 20.00 som ho krmila, zaspal okolo 20.30. A o 2.15 bol hore, mrncal, nepokojny, nevedel spat ale hladny nebol. Nevedela som ho vobec ukludnit, furt sa metal. 100x pytal dudu, 100x som mu ju dala, 100x ju vyplul. Jak som si lahla spat do postele tak zasa spustil. Potom nejak zalomil ale o 4.45h sa zasa budil na papanie, to nam trvalo hodinu, potom nie a nie zaspat a o 2 hodky uz bol zasa hore. Uz mi to urobil druhu noc za sebou, predtym v pohode sa budil na papanie o 4.00 najskor.
A to som sa tesila, ze bude uz spavat v izbe sam od dvoch mesiacov, ze sa nastahujem spat do spalne ale takto.. aby som behala kazdu chvilu k nemu..

blondy nas sa pri kakani tvari uplne rovnako. Presne akoby sa ho to netykalo a ani tam nebol 😀 😀

kleopatris
13. apr 2010

lubi to sme mali podobnu noc...a tiez uz druhu,,,ale u nas je to tym kakanim a nas sa teda tvari, ze u toho je ale ked tlaci tak jak stary chlap mrci u toho 😀 rozsiri nosne dierky a uz funi a potom len supy do plienky 😀 dneska uz sme pokakali asi 6 plienok, z toho dve na maximum, ale som rada snad uz bude klud...
ja s malym necvicim, len sem tam nozickani ked ho brusko boli..ale on sebou furt meta, takze asi ani netreba, keby mohol by uz najradsej behal a skakal 😀 a koniky moc nepasieme, len sem tam a po kupkani, mne sa zda, ze on ma furt plne brucho a sa bojim, ze sa mi pogrcka 😖

lubi a kurite este? ja neviem, keby som ho nechala bez dupiek tak mi asi zmrzne (ale to je asi len moj pocit 😅 ). on mi zacne vzdy stikutat od zimy..asi mame malu fajnovku doma. Inak tak jak v brusku stikutame furt 😀

finfrle
13. apr 2010

Ahoj po dlouhe dobe vas zdravime....meli jsme nejake starosti ale snad uyz bude lepe.Dnes jsem nejaka taka ale co nadelam.Emi mi podava info.Emi mi psala o te krvi v moci jake byli vase reakce.Holky rozhodne to nepodcenuji,mimisek je na prvnim miste,jsem rikala jakmile se to stane znovu okamzite jdu do nemocnice.Uz jsem jednou byla s ledvinami v nemocnici tak uz trochu vim co a jak a tu krev si vysvetluji tim,ze jsem vazne nekolik dni byla bez prisunu tekutin.Nastesti uz piju a vse vypada ok jen mam moc o neco tmavsi ale tak to bylo i predtim,nez jsem se kdysi naucila pit 2l kazdy den.Snad se brzy srovnam....
22.4.jedu na vysetreni do Dublinu tak na nas myslete 😉 moc vas zdravim a musim zase mazat neni cas ani nahodou na docitani papa jeeeeeeeeee uz at mam net doma.....

blondynka400
13. apr 2010

lubi, já necvičím, není potřeba. Nemá problém, že by držela hlavičku více na jednu stranu a pod, takže není potřeba. Koníky zhurba tak 3x denně a musím se pochlubit, už nám to jde krásně, dokonce už zvedá nejen hlavičku a le snaží se i zádička. Ale musí se jí chtít, občas jen leží a kouká na mně co to po ní chci. Jo a doporučuju spíše po krmení, aby mělo mimčo sílu, mám vyzkoušeno tak půl hodky od, pak už se jí většinou nechce...
Já tedy nehtíky nestříhám (ono se moc nemáú, občas jen jakoby uloupnu vlastním nehtem, škrábla se zatím jen jednou. ručička má studené pořád, už to nějak neřeším. Když jí to nevadí. Teď je to ještě mnohem horší, jak si je pořád cucá, tak je má pořád mokré, takže jsou večně jako led.... 😝 😀
Tedy to jsi měla pěknou noc 😝 . My klasika,usnula před 21, vzbudila se ve 3, pak v 7 a spala do 9:30 😀

kleo, hele mně škytá, ikdyž jí zima evidnetně není. Ale přijde mi, že se to zlepšuje.

lubinka9
13. apr 2010

kleo, kurime hlavne v kupelni, nielen kvoli mrnavemu ked ho kupeme, ja proste nemam rada v kupelni zimu. A v ostatnych miestnostiach ked je chladno tak prikurime. Ale ked az na vecer, ked tu svieti slnko je to ok, sme pod strechou. V lete ale sa mi zda, ze bude moc teplo. Mame sice klimu ale ja ju neznasam a pri malom mimine odmietam.

nas maly tiez casto stikuta, hlavne po jedle teda. A chudacikovi to potom trva..

blondy som mala na myli prave take tie cviky ako trenovanie drzania hlavicky, tahanie za rucicky do sedu a tak..
a cumle si rucicky tiez a posledny tyzden dost slinta. No nechtiky sme strihali prvy x v 6tyzdni. Jeho ked chyti rev tak je schopny si oci vyskriabat behom sekundy.

finfrle, tak snad uz bude vse OK. a drzim palce na kontrolu.

emily327
13. apr 2010

blondy, jaj ani mi nepis o tyzdnoch. Mam v zivej pamati ako si bola tehotna ty a ako si sme preberali tvoj porod 😀
A uz ja som v 16tt. Neskutocne rychlo to ubieha, fakt iba teraz som si robila test a uz za chvilku budeme v polovici tehu. Uz by som velmi chcela citit pohyby babatka a vediet co to bude, nech mam co robit ked som sama 😀 Nakupovat xixi

Schnucki, jaj co sa tyka lekarov tu..... Ja som bola na prvy UTZ, brali mi krv a moc a doteraz neviem, ci vysledky boli ok. Na dalsiu kontrolu do nemocnice idem az 5.5. (mam v plane sa ich na to opytat, ci bolo vsetko ok) a ked som sa opytala svojho obvodneho GP, tak ten mi povedal,ze ak by bolo nieco zle, tak mi urcite zavolaju a ze on mi zisti, co a ako. Samozrejme sa na to prepac za vyraz vysral ale zobrat si odomna ked som mala migrenu a potrebovala som papier do prace na dva dni volna, zobral 20 euro a ani ma nevidel nic. A to ked si tehotna v IRL tak mas vsetko cele tehu co sa zdravotnictva tyka ZADARMO. Takze asi takyto pristup. A co sa tyka Dublinu a tej sukromnej polskej kliniky, ti si tiez davaju na cas, uz 3 tyzdne budu zajtra co sme tam boli a nic nevieme, ziadne vysledky nic. Dokonca ked som tam bola, tak som cakala,ze mozno sa ma opyta, ci v rodine nemame nejake vazne ochorenia alebo geneticke ale ona vobec nic. Proste len ten ultrazvuk a zobrala mi krv sestricka a to bolo vsetko. Islo to tam ako na pase. Hlavne,ze som za to zaplatila 260 euro to bola pre nich najdolezitejsia informacia. Je mi fakt nanic z tohto ako to tu funguje. A to nie som zaujata ani netvrdim,ze slovenske zdravotnictvo je super, len sa mi mozog zastavuje nadtym ako to tu vsetko beru na lahku vahu a vsetko je ok. Aj to ako sa zachoval lekar k finfrle, no poviem ti,ze som fakt Bohu vdacna,ze mi nic doteraz vazne nebolo. Lebo fakt neviem co by som robila ☹

Ivanajelinek, ano od piatku minuleho tyzdna mame super slnecne pocasie, svieti slniecko, ani mracika na oblohe a je cca 16 - 18 stupnov, uplna parada. Az sa cloveku chce zit 🙂 A to je u nas na Sk, len cca 10 stupnov, tak som rada,ze v Irsku sa uz dufam zima skoncila. A ty sa mas ako moja? Este v praci vladzes? Ja pohoda, len citim krize a nohy ale to je asi normalne ked je clovek na nohach tolko hodin.

Finfrle, drzim palce na tom NT screeningu v Dubline, budem velmi drzat palce, nech je vsetko ok. A co je super, konecne uvidis babatko v brusku cez UTZ. A uz sa to bude podobat malemu cloviecikovi, kedze prvy si mala velmi skoro 😉 Ozvem sa moja cmuk opatruj sa

blondynka400
14. apr 2010

lubi, já klimku taky nemusím, ale tady to bez ní nejde... V létě tu je vevnitř bez klimky kolem 32, a v tom mimi opravdu být nemůže. Takže ta klimoška je menší zlo... Zatím jsem jí párkrát pustila v autě, fakt už to nešlo, a úpéct jí nemůžu a zatím to zvládla vždycky v pohodě.
Co se týče tahání za ručičky do sedu, ona se chce hrozně přitahovat už asi měsíc, ale mně to přijde ještě dost brzy, aby si nezničila páteř. Tak vždycky jednou a dost ap ak se kouká vyčítavě 😀 . jinka když se chová, tak už drří hlavičku v podsatě sama (tedy radši jí ještě jistím, není to úplně pevné) a v postýlce už se umí přetočit...

emily, tak to už otázka pár dní, aby si věděla co to je a cítila pohyby ne? 😵

lubinka9
14. apr 2010

ahojte,
emily teda zdr. v IRL fakt des.. No SK by som do nebies tiez nevychvalovala, mam svoje skusenosti.
Kazdopadne si na vysledky zavolaj, ja mam skusenost, ze ma nechali cakat 3 tyzdne v nadeji, ze je vsetko OK pri pozitivnom screeningu. Podla mna zalezi aj ako natrafis. I ked je pravda, ze co sa tyka zdr. vo VB tak je tu najviac negativnych ohlasov.
Treba si kazdopadne otvorit usta a stazovat sa. Tehotne zeny a matky sa stavaju bojovnymi levicami a dokazu divy! 😉 😀

inak kocky ja sa musim pochvalit: vcera som konecne objavila parene buchty! 😵 😵 😝 Tak som si kupila hned 2 balenia. Ale vam poviem 3 buchty za 3,20Eur No ale nech to para tlaci. mnaaaam

a mali sme celkom dobru noc, maly spal od pol deviatej do stvrtej a potom do stvrt na sedem. Tak som happy. A akurat si davame prvy denny spanok.

schnucki
14. apr 2010

dobre ranko,

blondy ja bych ten polstar mohla dokonce dostat, pritelova segra si ho pred par lety kupovala a vubec ho nevyuzila, takze maminka se hodila do pohotovosti, hleda ho, vypere, ja ho zkouknu a mozna ho ani nebudu muset kupovat 😀 ... ale tesi me ze ho kazda nejak vyuzijete, me se totiz hodne zamlouva 😵

blondy ja doufam ze se nam dneska male ukaze, vetsinou lezi totiz na strane, nozku co kouka na nas ma klidne a s tou druhou tam skotaci ... a jednou hralo tak fotbal ze jsem premyslela cim jsem ho nadopovala 😀

emily ja z toho proste nemuzu, co tu pises ... u me se doktor hned na prvni kontrole vyptaval na vselijake choroby, u me i v rodine a vsechno si zapisoval, diky bohu teda nic v rodine nemame, .... ono ty prvni pohyby jsou neco zvlastniho, ja sem tam pocituju jak kdyby se mi tak prevalovala voda, pak to sem tam pichne, sem tam me boli bricho a sem tam to udela takovy plump 😀 tezko se to popisuje, ale tak tyden dva a mohla bys uz neco citit 😉 ....

holky a od kdy by se deti meli takhle zvedat?? ja slysela ze neni dobre deti moc brzo drzet v sedu, ted nevim jestli kvuli pateri .... no uz koukam po nejake knizce ....

finfrle myslime na tebe at uz je vse v poradku a at ti NT dopadne dobre 🙂

schnucki
14. apr 2010

me s tema vysledkama fakt zarazej, ja byla ve stredu na tom mereni, a v pondeli jsme si to sustily pro vysledky .... a to jsem je ukecavala jestli by nebyli uz v patek 😀

lubi a kde jsi na ne narazila???

jinak me uz asi ze svatby hrabe ... dneska se mi zdalo, ze neprisli vsichni a ti co prisli se desne nudili, no hruuuuza

lubinka9
14. apr 2010

schnucki, predstav si ze v REWE v mraziacich boxoch. Su od Iglo, take podlhovaste fialove balenie. Mam pocit, ze som ich mala cely cas pod nosom ale nenapadlo ma sa pozriet medzi mrazene torty a kolace. Hladala som v chladiacich a nie mraziacich boxoch. Dokonca su aj plnene co som nedufala, slivkovym lekvarom! 😵

blondynka400
14. apr 2010

shcnucki, tak nám hlavně pak napiš, jestli spolupracovalo u kázalo se v plné kráse ju? A hlavně co to je, jsem zvědavá 😀 😵
V sedu se držet nemají (takové to podkládání, dávání do sedaček), dokuď sami nesedí, takže je to inidividuální, ničí se jim páteř, protože se přetěžují svaly, které na to ještě nejsou dostatečně silné.
To přitahování když mimi chce a má zájem (tzn. už na to je připraveno), tak od ukončeného 3 měsíce, takže mi můžem pomalu oficiálně začít 😎