Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
29. jún 2010

@meleri no oubky jí určitě trošku trápí, začala víc slintat, hodně kouše kousátka ale nemyslím si, že by jí to až zas tak trápilo, když je přes den totálně vysmátá, spí normálně a v noci když už pak usne tak je taky pohoda....
No včera to mělo jednu výhodu, spala až do rána, bez jediné přestávky 😀
Jé to já vím, že jsi měla zamraženo, ale nevěděla jsem, že jsi byla na KETU, myslela jsem že jdeš až někdy na podzim, že jsi měla nějaký problém..... Kolik ssi vůbec nechala nakonec zavést? 😕 Budou ty dvojčátka 😀 Určitě se udrží a těhu bude lepší než minule 😵

meleri
29. jún 2010

blondy,

aha, tak to jo, já si moc nepamatuju jak to bylo s prvním zubem, spíš to bylo ok, až ty stoličky nás trápily. ale každé dítě je asi jiné..a co světlo? já si pamatuju že když byl malý tak mu to bylo jedno, den noc, spal..ale pak jsme museli začít zadělávat okenice aby usnul.

jo měli jsme jít na podzim, problém žádný nebyl, jen to že jsem měla strach jak to zvládnu, ale nakonec jsme na to šli...nechtělo se mi o tom moc psát, fakt není o co stát, ten zákrok, ale už to mám bohudíky za sebou....

meleri
29. jún 2010

jinak děkuju, taky doufám že to nebude jak minule! hlavně doufám že se udrží těch prvních 12 tt, to bude asi nejhorší...

blondynka400
29. jún 2010

@meleri no přes den spala klasicky dvakrát a ne nějak extra dlouho, navíc už fakt byla unavená.... Mně spíš napadlo jestli to není tím, že je z celého dne už prostě tak unavená, že už pořádně spinkat nemůže. Anebo je to prostě tvrdohlavka, to asi spíš 😀
Světlo to taky nebude, máme venkovní žaluzie (tady se to bez nich nedá...), takže je zatáhneš a máš úplnou tmu...
Jo to chápu, ale tak hlavní je, že se zadařilo. Asi jsem si to bblě pamatovala, to víš to je ta moje hlava 😀
Určitě se udrží, je to přeci malý bojovníček nebo bojovnice, hlavně na sebe dávejte pozor 😵

meleri
29. jún 2010

blondy,

to je možné....já mám podobný pocit s malým, jenže když ho dám spát dřív tak blbne..a pak když je moc unavený nechce taky spát...každý večer ted usínáme s řevem...nakonec teda usne..ale u nás je to i tím vedrem.
asi to ted bude těžší ji uspat...po roce už pak bude spát jen jednou a to by mohla být dost unavená. já si pamatuju že skoro před měsícem ještě usínal v 7 večer, zničen, ale štastný..ted je to jak za trest....:(
nevím čím to je...
zkouším naladit dobrou atmosféru, knížka, kolotoč, povídám si s ním, i manžel a chvíli je hodný ale pak začne......

děkuju, snažím se ted šetřit jak to jde..🙂

blondynka400
29. jún 2010

@meleri no tak vidím, že s tím usínáím nejsem sama. hold musíme doufat v to, že je to zas brzy přejde..... Zkusím jí dát dneska dřív kaší aby pak měla hlad, protože to když se pořádně napije to na ní zabírá, jak jí to dá práci a napucne se, tak si pak v lkidu lehne a jak už se nemůže moc hýbat, tak usne 😀

meleri
29. jún 2010

blondy,
jo! u nás bohužel už kaše neprojdou, malý je nemůže ani cítit, tak jsem to přestala kupovat....trápí mě to i kvlůi tomu že by přecejen měl jíst víc vláknin a mléka....chleba do něho nedostanu ani omylem....

hele prý do tří let je to nahovno, a pak už je to vklidu, že se vyspíš až až...🙂 za to pak v pubertě, to bude ještě horší...já asi žádné flákačky po diskotékách taky nepovolím..naštěstí tady nic takovýho není...mladí tu jezdí autama každou chvíli někdo nabouraný v noci....

finfrle
29. jún 2010

blondy
v tehu je v kazde knizce i clanku upozorneni,kdyz pocas tehu zasne cokoliv tect z prsu nevymackavat a nechat to byt!Nevim jestli tim nejak ovlivnis zlazy a muzes si uskodit...?nevim ale poslechla jsem a i gynekolog to rikal...

Meleri a jak je vlastne stary maly???Vazne mam z tebe radost!

blondynka400
29. jún 2010

@meleri tak v tomhle věku už klasickou kaši nejí většina dětí ne?
A když mu uděláš klasickou krupicovou kaši a postrouháš čokoládou nebo dáš lentilky tak ti jí nesní? 😕
Jojo, taky jsem někde četla, že do 3 let se nevyspíš, že s tím musíš počítat 😀
Já bych pubertu až zas tak ěpatně neviděla, já tedy jak píšeš flákačky po diskotékách a pod povolím, nevidím na tom nic špatného, když dítě respektuje daná pravidla, jako v kolik má přijít domů a tak a můžeš mu veřit nevidím na tom nic špatného. Spíš naopak, pak se nechovasjí jak utržený ze řětězu, když už pak můžou... 😀
Ale ty noční bouračky maldých jsou hůrza, to jse i v čechách každou chvíli. A tady se jezdí i pod vlivem v noci, ale je zas třeba fakt, že oni by vyloženě opiloý za volnat nesedli jako třeba v čechách a když už pili, tak jedou pomalu a opatrně a ne jako závodníci 😝 😀
@finfrle no já to tedy nikdy neslyšela, ve škole nám nic podobného neříkali a já chytré knížky a pod nečtu, považuju to za ztáru času 😝 😀 Já jsem to tedy občas vymačkávala, štvalo mě to, když jsem nposila triška nebo šagty bez podprdy, tak bych pak měla fleky, takhle jsem veděla, že budu mít celý večer klid a tedy rozhodně se mi nic nepoškodilo a mléka mám dostatek 😀

schnucki
29. jún 2010

ahojik holky,
tak uz jsme zpatky ... mala je fakt podes, nejprve mela pred oblicejem rucku, tak jsme zkouseli do ni stouchat, nic ... pak jsem se prochazela a zase nic, to si pro zmenu dala pred oblicej pest, ze ji jako mame trhnout nohou .... hodim vam pak fotecku .... taky koukal srdicko, bylo super videt, i barevne ho kouknul 😵 mala ma kolem 1,5kila, ale ja jsem skoro nic nepribrala ... uplne me to vydesilo, ale doktor rikal ze ne kazdy musi pribrat 20kilo, tak ja budu asi ta stastna co pribira jen v brisku .... jo a delali mi dneska ctg, to byla sranda .... vsechno je v poradku, takze cesta do cech povolena 😀

jinak ja taky nevedela ze se to nema vymackavat, me teda doktor nic nerikal ze bych nemela ... je to prave blby kdybych chtela trisko bez podprdy, mam tm fleky, jeste musim vypozorovat kdy to kape ... protoze treba na bazene v plavkach budu mit pak fleky 😝

az do tri let?? a ja myslela ze treba po dvou letech se vyspim 😝

holky snad vam prckove daj vecer pokoj, asi je to nejaka faze ....

meleri vsechny drzime moc palecky, urcite to bude v pohode 😉

blondynka400
29. jún 2010

@schnucki jojo, říká se to 3 let 😀 Ale třeba ty budeš mítr štěstí 😀
Tak to je super, že je vše ok 😵 . Ta váha je taky pěkná, tak akorát....
S tou tvojí vahou, jestli nejde dolů a jinka je vše v pořádku, tak bych to neřešila, neboj, zatím jsi jen 30tt, ono to přibírání ještě začně 😝 😀 😀

barbora87
29. jún 2010

Tak asi tolko k tomu ze nebyvam unavena...teraz som sa po3hodinach zobudila...boli ma hlava teraz asi som sa prespala:(

schnucki tak malinka je super🙂))a kedy presne ides do ceska?

ivanajelinek
29. jún 2010

ahojte 🙂 tak ja som bola tiez u dr.-ky. Maly je v poriadku, este mam prist rano na krv. A asi ma posle na vysetrenie obliciek, lebo si mylsi ze tie bolesti mam z obliciek.Neviem ako take vysetrenie prebieha, ale spominala nieco s rurkou...tak neviem.
Barbor mna tiez zacala bolet hlava, ale pri tomto pocasi sa ani necudujem..
Schnucki super ze je mala v poriadku...A kedy ides k vasim?

barbora87
29. jún 2010

Ahoj ivi super ze maly je v poriadku...no nechaj sa poriadne vysetrit...drzim palceky...
No asi to je fakt z pocasia...teraz som spapa kofilu,teraz mam nanuk v ruke a rozmyslam co si dam ako dalsie...na obed mi bolo zase na vracanie:(

schnucki
29. jún 2010

@blondynka400 vaha mi dolu nejde, jen jak ti kazdej rika ze se pribira jak ja nevim co, tak me to vzdycky zarazi, ze ja pribiram tak malo .... ale na druhou stranu nebudu mit toho tolik na schazovani 😀

@barbora87 jedeme v sobotu, prespime u manzelovi sestrenky a v nedeli se u hranic setkame s nasima ... takhle nebudu muset jet tech 6h v kuse, ale budu to mit na dily 😀

@ivanajelinek super ze s tema zadama doktorka neco dela, urcite to bude v pohode, a nebudes mit takove bolesti 🙂 dej vedet co a jak ... a kdy jdes na tu kontrolu??

posilam vam fotecku nasi male, krasne ousko a pred oblicejem pesticka 😝 😀

barbora87
29. jún 2010

Schnucki to je super fotka🙂))asi sa hanbi🙂))bud rada ze vela nepriberas...kolko si do teraz pribrala?ja by som kludne len10kg pribrala aj to sa mi uz zda vela...
Joj aj ja by som isla na svadbu

schnucki
29. jún 2010

@barbora87 me to spis prijde jak kdyby to delala naschval, pri utz byla v klidu a pak na ctg sebou mrskala a kopala a prevracela se ... no na klepnuti 😀 ona si pokazde neco pred oblicej strci ....
barbor zatim mam 8kilo nahore, tak uvidime jak budem pokracovat 🙂
ja doufam ze tu svatbu preziju, maj to venku, tak jsem na to zvedava 🙂

barbora87
29. jún 2010

Schnucki tak pockaj az sa narodi🙂))inak vidim ze u teba je uz30.tyzden!wow!schnucki za chvilu uz bude tu🙂))
no drzim palce aby ti bolo dobre na svadbe aby si si to uzila

ivanajelinek
29. jún 2010

Schnucki krasna fotecka 😉 zajtra idem este rano na krv a potom mozno na vysetrenie obliciek...Ale dr.-ka povedala ze to moze byt aj z toho ako sa maly roztahuje. Takze neviem...

barbora87
29. jún 2010

Ivi tak drzim palce aby to bolo z toho roztahovania...tak informuj

schnucki
29. jún 2010

@barbora87 vidim to tak ze budem muset 😀 ... ani mi nemluv, strasne to utika 😝

@ivanajelinek dej zitra vedet co a jak, snad ti s tim neco udelaj 😉 ...

barbora87
29. jún 2010

@schnucki za chvilu sa dockas...Joj uz sa tesim ked budete vsetky rodit...a ja budem cakat na nete ze kedy co a ako... Joj inak mam pocit ze sa mi vracaju nevolnosti...

finfrle
29. jún 2010

@blondynka400 Tak to je dobre ale ja radeji poslechnu lekare a nebudu 😉 vymackavat...

emily327
29. jún 2010

ahojte,
Ivana, dufam,ze vysetrenie dopadne dobre a bolesti mas urcite z tehu, mozno je maly viac umiestneny v chrbtovej casti a tlaci ti na nejaku platnicku.... Drzim palce na zajtra cmuk

Schnucki, jej krasna fotecka, mala si s vami dobre hraje 😀 Pekna fotecka cmuk a to,ze si nepribrala z toho si nic nerob moja, tu v IRL vobec nesleduju vahu. Ak sa sama doma neodvazim,tak pocas celeho tehu som nebola u lekara vazena ani raz. Povedal mi na to,ze to nie je v tehu dolezite, ci priberas alebo nie, ze to nic neukaze, ci je babo v poriadku alebo nie. hm no divne ja si myslim,ze ak pocas celeho tehu zena nepriberie ani gram, tak asi to v poriadku nie je,.. no ale on je odbornik 😀

Dnes v praci toho bolo dost malo, tak som aj rada, len som viac unavena ako ked je vela roboty. zajtra posledny den. Aj mi bude smutno,ze uz tych ludi nikdy neuvidim, ale myslim,ze na mna velmi rychlo zabudnu, som len jedna z mnohych co sa tam vystriedali, az na to,ze som jedina co tam pracovala viac ako 2.5 roka 😀
V pondelok este potrebujem zajst k GP na kontrolu a hlavne potvrdit papier fit to fly, aby ma pustili na palubu lietadla.
Od stvrtku uz nebudem mat net, tak tu mrknem iba sem tam z net cafe 🙂 Tak sa o mna nemusite bat ak sa tu zopar dni neozvem, som ok len nemam net 😉

schnucki
29. jún 2010

emily dekuju ... jojo, mala si z nas dela dobry soufky ... jsem posilala fotecku nasim, tak se tatka mohl potrhat smichy 😀
zitra uz naposled? to to uteklo, ale jak ... a kdy presne jedete domu?

ja se zitra zajedu podivat na takove vlozky do podprsenky, abych tak casto nemusela prat podprdu ....

emily hlavne kdyby neco tak dej vedet ....

finfrle
29. jún 2010

Schnucki Parada,ze mala je ok 🙂 Afotecka je krasna.To vis nechce se ti ukazovat at mas pak prekvapeni 🙂Moc si uzij vylet do CR jojo zavidim ti 🙂 hned bych jela.Nevidela jsem rodinu uz rok!Nevidim to ale moc pozitivne,ze bych letela driv nez za rok...
Ze nepriibiras je super...ja mam cca 4-5kg navic ale vis ty co uz tak 7lidi mi reklo,ze nejsem tehotna,dnes i ma sousedka se divila kde mam brisko tak nevim....

Ivana ja jsem taky odpoledne usnula ale docela mi to bodlo 🙂 Zkus se hodne napit a mozna hlava prestane!

Barbor a jak se citis ty??16tyden parada uz ti to taky pekne utika!Zachvilku ucitis kopance 🙂Uz jen par tydnu.Ja od 17tt jsem citila simrani v brisku ale u kazde je to jinak.

Emilka uz jen jeden den a mas padla 🙂
Pak muzes holkam napsat odnas 😉

ivanajelinek
29. jún 2010

Dakujem kocky za povzbudenie. Akurat som mrkla na nete a Nierenstau ma skoro kazda druha tehulka. ze vraj to neni nebezpecne, ze po porode to odide. Alebo sa to da u urologa nejak urobit nejakou rurkou cez mocovy mechur. tak sa nechajme prekvapit co bude zajtra.len dufam, ze nebudem musiet ist lezat do nemocnice. ☹

emily327
29. jún 2010

shcnucki, letime 11.7. v nedelu. Vlozky do podrsenky ja uz mam nakupene do zasoby 3 balenia od Avent 🙂 Tu su ovela lacnejsie ako u nas na SK. A ty uz mas kupenu aj kojenecku podprsenku? Ja rozmyslam,ze si ju kupim asi mesiac pred alebo neskor, kto vie ako sa mi este naleju prsia pred porodom a aby mi nebola mala.

Ivana, drzim palce na zajtra velmi velmi, dufam,ze ta v nemocnici nenechaju cmuk

finfrle dakujem pekne 😉 Urcite vyuzijem moznost od vas napisat cmuk

blondynka400
29. jún 2010

@schnucki kolik jsi zatím přibrala? 😕 Já jsem v 30tt měla jen nějaké 3 nebo 4 kg nahoře, ale pak se to jaksi zvtrlo 😝 😀 .
Každopádně když budeš kojit tak není poteba si s váhou dělat nějaké starosti, když nebudeš žrát jak pominutá, budeš se trošku hýbat a kojit, jde to dolů samo. Já mám teď nějaké kilčo až dvě pod svojí váhu před těhu. Jen tedy zatím nemám tak pevné nohy jak jsem mívávala, přeci jenom nemám na cvičení tolik času, takzže toršku povolili, ale to je jen dočasné. Jen co malá povyroste tak se do toho zas vrhnu pořádně 😀
Hele se ti tam nějak schovavá, ty jsi taky taková stydlinka? 😀
Jé tak už jsem to dočetla, 8kg nahopře to mi tedy nepřijde nějak málo, když se koukneš do optimálního grafu, kolik by jsi měla přibrat, tak jsi zatím přibralka více než jsi měla (tedy vycházím z toho, že jsi měla normální váhu 😉 )
@finfrle, no jestli ti to v ničem napřekáží, je to zbytčné... Já to taky nedělala nijak často, ale fakt mě nenapadá jediný relevantní důvod, v čem by to mělo škodit. 😀
Z toho bříška si nic nedělej, mně až skoro do 30tt nechtěl nikdo věřit, že jsem těhu 😀

meleri
29. jún 2010

Finfrle,

děkuju ještě! no začínám mít o to těhotenství obavy..dneska sem měla nějaký výtok divný...zítra se musím znova testnout...abych ještě nemazala informace z pasu... ☹ měla sem ještě počkat....dvě čárky na testu neznamenají vše...asi...
Samson má 19 měsíců, už přestává být miminkem, a je z něho pomalu už takový kluk...i když na pískovišti ti větší mu furt říkají "bébé"... 😅

Blondy,
já mám z toho hrůzu, z té puberty, prostě tady neexistuje jako v Ostravě že ožralý-ožralá sednu na tramvaj, mezi zastávkami se vybliju a dojedu více méně střízlivá domů....prostě tady lidi pověří jednoho že nebude chlastat a pak je veze domů...jak to všelijak dopadá se člověk dočte v černé kronice...nebo to vidí v příkopech ty hrobečky.... 😔 já nevím nevím odkdy bychom disku povolili, tajně doufám že je to zajímat nebude jako to nezajímalo nás....my spíš chlastali někde po hospodách a vesnických zábavách....
joj to já nevím s tou kaší on ji zbožnoval a najednou nic.
Má moc rád tu českou, tady je klasická krupice o dost hrubší, ta zrna, sama jsem to zkoušela a nechutná mi, má to chut jak uvařené nudle, fuj....ale třeba ta "voženílkova je super...já to vzdala...ale možná s čokoládou by snědl...uvidím..dám tomu chvíli pauzu...