Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
30. júl 2010

ja ted letim do kramu pro jidlo pro kocky a potrebuju sampon a par veci do koupely ... pak musim poklidit kuchyn a pak se uvidi 🙂

a co ty?

ivanajelinek
30. júl 2010

Ja som tiez trosku zacala upratovat, hodila som pradlo do pracky...Nic extra ako vzdy 😵

schnucki
30. júl 2010

joooo, pradlo me taky ceka 😝
tak ja letim a pak se zas ozvu 😵

musim taky dneska vyfotit par vecicek co mam od nasich a co jsme koupili v cechach a hodit je konecne do alba 😀

blondynka400
30. júl 2010

Ahoj holky,
dneska jdeme na očkování druhé várky hexavakcíny (přivezenou z čr ale píchne mi jí zdejší pediatr). Tak doufám, že to bude bez reakce jako ta první, jinka si to už fakt půjdu hodit 😝 😀
Nevím co to s ní zas v noci bylo, ale spala necelé dvě hodiny v kuse, spíše méně, pak se tam začala mlet, takže jsme jí umslea vyndat, to se uklidnila a spala dál. Ale za celou noci ani očička neotevřela 😀 Fakt nevím co to má být....

lubinka9
30. júl 2010

@blondynka400 tak nech je to ockovanie aj po vse ok. Mozes mi povedat, ktora firma vakcinu dodala? Kedze ju mas v ruke, da sa to zistit?
my ma tiez zle noci a vobec neviem prist na to kvoli comu. Hladny nieje, pokakany nieje, mam ale pocit, ze tuto noc to bolo brusko. Dost nas trapia prdiky, ja som myslela, ze prdiky su praveze OK ale zda sa, ze u nas je to az privela. Vcera sa mi zobudil 2 hodky po zaspati a s takym placom co unho nepoznam. Nevedel sa ani na rukach utisit, asi az po 3-5 minutach co je u nas rekord a slzy ako hrachy, milacik 😢 A potom pustil take prdiky do gati,takze asi plynatost 😒
Potom vstal sice len 2x do rana ale zato sa furt metal a sem tam zamrncal..

to len bude ked pojdu zubky.. 😝 a co vasa uz sa nejaky prerezava?

blondynka400
30. júl 2010

@lubinka9 je to Infarix Hexa, ona snad celé Evfropská unie používá tu samou, tedy dle toho co jsme nsšla. Ale i tka jsme si radši přivezla z čech, tady se to očkuje podle toršku jiného scématu...
Hele u nás začala spát takhle špatně právě zhruba od toho 5 měsíce, někdy je to tedy horší někdy lepší jak kdy. Zoubky jí trápí, asi před týdnem a kus 3 dny fakt fest a teď jen občas. Dásničky má pořád nateklé, ale zoubek ještě vidět není. No u nás opravdu iný důvod není, možná to jsou fakt ty zobky, protože občas kňučí ze spaní, jak se přes den zabaví, tak na to zapomene, ale v noci jí to asi trápí.... Jiný důvod mě fatk nenapadá... 😔

meleri
30. júl 2010

blondy
tak at je vše ok, s tím očkováním a doufám že to malá zvládne a nebude moc plakat.

já byla u toho zubaře a Samsonek plakal když mi vrtala zub....on pláče třeba i když mixuju kompot.

lubinka9
30. júl 2010

dikes za nazov uz som si nasla vyrobcu..
blondy a prosim ta, kolkokrat do tyzdna davas malej masko? Mne Dr. povedal, ze 2x do tyzdna, teraz ale neviem ci myslel samotne maso alebo tie pomackane kombinacie so zeleninkou 😕 Predsa len ten pomer je tam iny..
ja zhanam tu ryzovu kasu, tu nablizku nieje dostat, musime cestovat ale zozeniem. Asi radsej kupim teda nemliecnu a budem ju s umelym mliekom zarabat. Este musim kuknut s kolkatkou mliekom, 1-tka je uz asi malo, hmm?

meleri
30. júl 2010

holky
já sem dávala maso až od 9 tého měsíce. se divím že dáváte už tak brzo? 😕

meleri
30. júl 2010

Lubi
ale asi co dr to jiná rada. od toho 9 tého to mělo být max 5x týdně.

kleopatris
30. júl 2010

@blondynka400, @lubinka9 my mame presne to iste, z nicoho nic sa zobudi s placom, alebo sebou hadze a meta sa a celu noc nespime, uz minimalne tyzden a pol 😖 ja uz som uplne mimo z toho, ale malemu to ocividne nevadi. Ja neviem, ci to fakt nie su zubky, asi jak sa mu vnutri hybu. A vcera kakal chudatko prvy krat z prikrmov a muselo ho to boliet, lebo tlacil tlacil a plakal u toho 😔
my mame preockovanie 13.8., tak @blondy vela stastia 😉 nech je to bez nasledkov a informuj prosim jak sa to u malej prejavilo
a este jak varis maso pre malu? nad parou ci normalne vo vode len udusis? a varis si na viac dni ci kazdy den cerstve?

@meleri maly uz v pohode? prujem presiel?

kleopatris
30. júl 2010

@lubinka9 vidis jak to urobis s tym ockovanim, ked odchadzate na slovensko? 😒

meleri
30. júl 2010

kleopatris,
jestli třeba nemá i zlé sny? ale asi to budou spíš ty větry, my jsme na to moc netrpěli ale taky občas dost plakal a pak si prdnul a byl klid. zrovna před dvěma dny ho asi dost bolelo břicho z toho průjmu tak to bylo takové podobné.

ještě to má, ale je to trochu lepší. dala jsem mu slabý černý čaj s cukrem, protože voda to dělala jen horší. a dost mu to chutná, vypil vše.

ivanajelinek
30. júl 2010

kocky tak ide ma roztrhat od jedu..Som objednala z internetu cez online shop maxi cosi cabrio fix a teraz to rozbalim a vnutri je uplne ina sedacka, od concord, ale uz pre velke dieta.. 😠

lubinka9
30. júl 2010

@kleopatris zostavame pri tom, ze chceme dat maleho ockovat najskor od roka. Ked tak nas holt nahlasenie a pokuta neminie. 😒 Neviem si predstavit co by s nim mohla (nemusela) urobit hexavakcina, ked mal taku reakciu po obycajnej krupici 😕

@ivanajelinek to nastve, ved zabal a posli spat na ich naklady. A kolko si na nu cakala?

ivanajelinek
30. júl 2010

V pondelok som ju objednala a dnes uz tu bola.Skusam tam volat ale je len odkazovka...Poslali mi Concord nejaku velku uz... No na moje naklady urcite nie.Vies ake je to tazke???

ivanajelinek
30. júl 2010

takze uz som tam volala.Oni to nepoplietli, to poplietla ta spolocnost GLS co to doviezla.Lebo na lieferscheine stoji ina adresa a od tych z prepravnej moja...Takze ta pani dostala moju sedacku a ja jej.Ze v pondelok ju pridu zobrat a mne donesu moju.. 😀 Sranda...

schnucki
30. júl 2010

tak uz jsem zas tu ....

holky koukam mate perne noci s mrnouskama ... ja bych typovala zuby a nebo zle sny, mozna i nejaka bolistka ... me prijde u deti nejhorsi ze nemuzou rict co jim je, mam uplne hruzu z toho ze nebudu vedet co ji je, jak ji pomoct ....

meleri asi se mi nelibi ten zvuk ....

@ivanajelinek tak to je teda pekne pitome, to se teda pekne sekli ... normalne jim to na jejich naklady posli zpet ....

schnucki
30. júl 2010

@ivanajelinek takze nejaka jina pani ma tvoji sedacku a ty nekoho jineho? ... tak to je sranda ... a to to zaridi ta firma nebo prijede ta pani?

ivanajelinek
30. júl 2010

Nie to zariadi ta firma. Oni pridu tuto vyzdvihnut, zoberu moju od tej pani a daju nam spravne sedacky... 😀 Sranda...

lubinka9
30. júl 2010

kocky tak tu: http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p... som sa docitala, ze masko sa ma davat kazdy den, tak teraz co je lepsie? 😕

inak @blondynka400, ako dlho pred spanim davas malej kasu na veceru? Docitala som sa, ze zhruba 2 hodiny pred spanim, inak ze moze dieta zle spavat. Je pravda, ze ten nas chodi s riadne zagulatenym bruskom 😕 .

blondynka400
30. júl 2010

@meleri no u toho prvního neplakala skoro vůbec, až když si všimla, že jí na nožičce něco dělá a začala tam pouštět tu látku... Ale jakmile jehlu vyndala tak byl klid, je na tohle statečná... Ona se kolikrát bouchne a fakt jí to musí bolet a ona nic, jen smutně kouká 😝
@lubinka9 každý den, ale do doho půl roku jsem ho nedávala a ani bych ho nedala...
Já dávám kaši tak 2 hodinky před spaním, osvědčilo se mi to. A těsně před spaním ještě pije odemne. 😉
@kleopatris hm, tak koukám mámwe to stejné, asi fatk zoubky...
Jojo, dám vědět. No vařím ho normánlě ve vodě s ostatními surovinami a vařím jak kdy, většinou čerstvé a když vím, že další den semi to nehodí, tak na dva dny, ségra to tak traky dělala a žádné z dětí problémy nemělo...

kleopatris
30. júl 2010

baby a lepok kedy zavediete? vraj sa ma podla najnovsich studii do konca 6.mesiaca...
a neviete mi poradit jak na maleho aby mi to jedlo nevypluval? on ma z toho strasnu zabavu a ja celu kuchynu oplutu 😠
a ovocie odkedy?

blondynka400
30. júl 2010

@lubinka9 k masu, já si myslím, že by se mělo dávat každý den, max 50g denně. Ale jak už jsem napsala, osobně bych ho do ukončeného 6 měsíce nedávala, i kdyý vím, žče po novu se to tak občas dělá, ale mě se to nelíbí, ten trávicí trakt na to ještě není připraven a občas to tam pak hnije...

@kleopatris já už jí občas s lepkem něco dám, začala jsem někdy před týdnem. Buď mimi sušenky a nebo jí přidávám do oběda mimi těstoviny...
Ovoce jsem zavdla zhruba po měsíci, co mi jedla zeleninu.
Jo jak to udělat aby to nevyplivnul, to neporadím a myslím, že na to ani rada není. A čím víc se budeš rozčilovat, tím spíše to bude dělat 😀 Já když jsme na malou nedávno zvýšila hlas (občas si otře ručičkama pusu a pak si mne oči, takže je potom jídlo všude 😝 😀 a to jinka už papá čistě že nepotřebujem briňdák..) tak z toho měla hroznou legraci a asi půl hodinky se mi pak normánlě smála do obličeje 😝 😀 Ale fakt z toho měla hrozný záchavaqt a čím víc jsem se začala rozčilovat, tím víc se mi smála a tak šibalsky jí svítili očička 😝 😀

kleopatris
30. júl 2010

ja som tiez citala ze kazdy den maso a raz do tyzdna nahradit zltkom z vajicka a tiez nemam v plane do konca 6.mesiaca davat maso. aj tak mi toho moc nepoje.
@blondy a nasla si susenky bez cukru?
a aj on sa mi smeje a robi mi to naschval a to sa ani nerozculujem nejak moc, ale objavil nieco nove tak to musi furt vypluvat 😝

finfrle
30. júl 2010

@schnucki @ivanajelinek Ahoj 🙂 Nebojte vsechno bude dobre a zvladnete to a pak i Emilka,ja a holky co jsou zanami 🙂 Uz to mate zapar to vite,ale predstavte si drzet ten maly uzlicek v naruci 😵

Dnes jsem toho mela trochu hodne ale uz jsem vse dodelala a mam ted cas jen prosebe.
Rano jsem byla u GP a klasika jen zmeril tlak a poslechl behem 5vterin male srdicko.Uklidnilo me to,ze jsem ho slysela.Zacala kopat az ted a to jen parkrat,takze cca 40hodin nic az ted...to se neni cemu divit,ze to vyleka.
Uz jsem ale vklidu 😵
Ptala jsem se,ze bych sla do prace(alespon nejakou korunku k dobru)a rekl mi ze v zadnem pripade,tak jsem taky rada.Jen jsem mela vycitky,ze nepracuji ale brzy me to preslo 😀 😀 😀
Pak jsme pochodili po meste a nakoupili,navstivila jsem sefova brachu a jela na socialku a na dalsi nakup 🙂
Ted jsme pojedli a uz je siesta.
Konecne mam vyplnene vsechny papiry na maternity benefit a uz se jen podepsat a poslat 🙂

finfrle
30. júl 2010

@schnucki Uz se tesim moooc na fotecky 🙂
@blondynka400 A co nejakou novou fotecku jak princeznicka vypada?!Ockovani to je taky neco,polky si to tu chvali,ze je to lepsi nez v CR tak pak uvidim...
@lubinka9 A co pouzivas na prdiky?Ja slysela ze je dobra poloha tygra,jako by maleho dat na rukubriskem a nechat svesene rucky i nozky dolu a hlavicku mit oprenou o ruku taky...ale nevim,snad malemu uz bude lepe!
Co se tyka masicka,sice jeste male nemam ale prece jenom neni to brzo?Vzdyt maso pekne zatezuje zaludek i streva ne?Jsem si rikala davat maso az kolem 9-10mesice...? 😕
@meleri maly se boji zvuku z vrtacky a mixeru jo...si ho priste chytni do naruce a ukaz mu co dela mixer a pak uz se toho mozna prestane bat 😉 rekni mu ze jsem delat vrrr a on bude vedet,ho na to tak pripravis...
@ivanajelinek To mas radost s tou sedackou co 😅 no ale hlavne,zese nasla a v pondeli se uz budes kochat 🙂

Jste toho ale napsali a kdepak je Barbora?
Jinak Emilka pozdravuje,maji toho hodne ale je ona i mala vporadku.Zarizuji bydleni a nakupuji postylku a nejake veci pro malou,takze krasny cas 😵

finfrle
30. júl 2010

Tak ted jsem mela sok!
Nase kocka byla pustena venku a po par hodinach jsem ji sla hledat a ona nikde,tak si rikam,ze prijde pozdeji.
Najednou zvonek u dveri a tam sousedi odvedle a maji ji v naruci...
Ta mala koza jim skocila do pracovni dodavky,jak ji vetrali a oni nam ji odvezli.Pak pri praci si ji vsiml soused a rikal si,ze ji zna ale ze je to tolik km od nas ze to snad neni ona a to vite ze byla!Tak ji jeste chytal 😀 a dovezl nam ji domu no koza mala 😀
Kdepak jste?!

mirusch
30. júl 2010

@finfrle 😀 😀 Presne som si predstavila kocku nasich rodicov...
Inak, tesim sa, ze je mala v poriadku. 😉

finfrle
30. júl 2010

@mirusch Dekuji mirusch 😉 no kocka je vazne cvok,ted lezi pod stolem ani se nehne 😅

@ivanajelinek Zase neco specialne pro tebe 😀 😎 Varila jsem tvarohove knedliky do mrazacku na skaredy dlouhy podzim a zimu...ja uz vazne mamkovatim 😀 Mm mi rikal at si fota pak pridam do sve kucharky 🙂 pisnu ti jeden receptik do ip 😉 a zase rozeslu kdo chce...