Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
31. aug 2010

@finfrle v pohode, my si jen delame starosti 🙂 ... zitra kazdopadne informuj jak to s tebou vypada ...

blondynka400
31. aug 2010

@ivanajelinek no stím porodem klučíků je to pravda, při neodborném zásahu to může ohrozit budoucí plodnost... No hold jiný kraj jiný mrav, já bych do toho tedy být tebou v probíhajícím 38tt tedy nešla ani náhodou, osobně to i už fakt přijde nebezpečné, a to jsem si toho o tom nastudovala poměrně dost. V čechách by to to neudělala v tomhle týdnu jediný doktor.... 😖 . Tedy jedině že by v DE dělali jiné hmaty, ale to si nemyslím...
Jo a k tomu porodu na SVK, ono je to všude o přístupu lidí, v každé zemi můžeš narazit, tedy přesně slovensko neznám, ale fakt si nemyslím, že třeba v čechách je horší péče než někde jinde a to můžu srovnávat. Ale zas na druhou stranu je fakt, že přeci jenom v DE narazíš na blbé jednání méně často, to na slovensku je starých zkostnatělých doktorů ještě hodně... 😝
@schnucki no rmálně chodí až po porodu a prohlídne hned mimi, tedy alepsoň v čechách 😀
No zoubke ještě vidět není, ale odpoledne a večer to byla už moje hodná kočička, tak doufám, že to nebyla vyjímka a vydrží jí to 😀

mirusch
31. aug 2010

Ahojte, co nove? 😕 Skusim vas docitat, aj ked to vidim bledo. no, ved casom. Som si myslela, ze si oddychnem, ale velke makove. A to som nemala nic naplanovane. Sa to tak vyvrbilo. Takze lietam a oddychovat budem v DE 😀 😝
Zajtra som este busy, ale hadam vo stvrtok 😅

ivanajelinek
31. aug 2010

@blondynka400 ved v piatok mam este termin u mojej dr.-ky a opytam sa jej. Ale praveze mi v pondelok v nemocnici povedali, ze to mozu robit len buduci tyzden. A bude to robit sam Oberarzt, ten ktory ma s tym skusenosti. S nim mozem hovorit aj po cesky 😀 Ale najstastnejsia by som bola, keby ze mi v piatok na UTZ povie, ze maly sa predsa otocil.

finfrle
31. aug 2010

@mirusch odpocivej trochu!!!! 😉 KOukni na me jak to potom vypada 😅 😅 😝 a to jsem chtela jit navstivit sveho zubare jojo

Zatim stale leduji a trochu to otupuje bolest ale nic moc to bude noc pani ...
Nebojte holky nejak to zvladnu ono mi nic ani nezbyva.

finfrle
31. aug 2010

@ivanajelinek ted jsem si tak cetla...na otoceni mimi

* Čas a kľud – to pomáha najviac. Niekedy sa deti do správnej polohy otočia až tesne pred pôrodom, dokonca i v čase prvých pôrodných kontrakcií.
* Pomocou hudby alebo svetla. Veľmi milá metóda, ktorá vám určite neublíži. Svetlom baterky prechádzame cez bruško až k miestu, odkiaľ má bábätko prísť na svet. Akoby mu ukazujeme cestu. Takisto si môžete v tých miestach pustiť príjemnú hudbu. Možno ju dieťatko bude chcieť lepšie počuť a otočí sa.
* Plávanie – skvelá metóda. Vaše telo sa uvoľní, nadľahčí, bábätko má viac priestoru otočiť sa.
* Indický most – nedáme vám presný návod, pretože túto techniku je dobré vyskúšať len za prítomnosti pôrodnej asistentky alebo iného znalého človeka
* Akupresúra alebo akupunktúra, moxovanie – všetko činnosti zamerané na pôsobenie na určité reflexné zóny. Je potrebné, aby ich robil odborník.

ivanajelinek
1. sep 2010

Dobre ranko 😉 Ako sme sa vyspali? ja som bola uz povesat pradlo vonku a poviem vam je tam sice slniecko ale hrozne sviezo...
@finfrle No pomocou svetla skusam teraz,ten indicky moct som doma skusala a prislo mi z toho zle a a to moxovanie sme robili s hebamme minuly tyzden...No a zaplavat ze by som isla cez vikend? Uvidime...
Co budete dnes robit? ja mam ako tak csetko upratane tak neviem co dneska robit... 😝

schnucki
1. sep 2010

dobre ranko,

@blondynka400 ja si taky myslim ze prijde az po porodu a bude delat tu prvni prohlidku mimi, to je podle me stejne 🙂 ... tak snad ji to vydrzi ... jsem zvedava kdy vam zoubky vykouknou 😵

@mirusch neodpocines si, to az prijedes zas domu 😀 ... ale je fajn ze mas trosku casek sem pisnout 🙂

@finfrle jak to vypada dneska s nohou? moc na tebe myslim ....

@ivanajelinek ty jsi dneska nejaka akcni 😀 ja se nemohla vyhrabat, nejak mame v loznici zimu a vubec se mi z pod perin nechtelo ... jestli se neotepli tak budem muset zkusit jestli pujde topeni, jinak nam tam mala jeste umrzne 😝 .... zkus treba o vikend zajit s mm na bazen, treba to fakt pomuze 🙂

ja letim nakoupit, manzilek mi nechal stat auto pred domem abych nemusela zvedat dvere od garaze 😀 si dela nejak moc starosti 😀 😵

finfrle
1. sep 2010

Dobre rano 🙂
Noc byla priserna ale zvladla jsem to bez leku.Malilinko otok polevuje ale je to stale dost velke a bolestive a uz se to zacina zbarvovat 😒 no jo za blbost se plati 😲
Ma to i vyhody manzel okolo lita a stara se ukazkove akorat mi nechce dat veci na prevleceni a musim zustat zustat v pyzamu 😖 stejne nedojdu ani ke dverim a skakat po jedne nebudu s tim brichem.

Ivanko zkus to plavani nikdy nevis 😉 Muzes se stavit u nas mame sice celkem uklizeno ale to vis ted ma barak pro sebe chlap tak nevim nevim...min do patku nevylezu z postele tak budu jen s pc,tv a knizkou.Kdyz me nedonutil ten tlak tak alespon naha ale za jakou bolestivou cenu jojo

finfrle
1. sep 2010

@schnucki radeji nelitej na nakup koukni na me 😅 😝
To je hodny,ze je tak starostlivy to je dobre ale jezdi uz opatrne!Jak se citis ty?

blondynka400
1. sep 2010

@ivanajelinek no tak to ještě s doktorkou prober, ale fakt to není bez rizika... hlavně výsledky nic moc, protože jestli je tym nějaká fyziologická přičina, proč se to mimi neotočilo, tak to stejně nepůjde a ještě se mu může ublížit a jestli je prostě jen tak tvrdohlavý jak ta moje potvůrka, tak dost často se stává že i když se to tím hmatem povede, tak se během dne zas otočí nazpátek...
@schnucki taky si mylsím, že jeto stejné. Co by u porodu chtěl 😀 Hele dásničky splkaskyl, takže mylsím zatím asi nic. I mi snědla dnesa celé ovoce, tak to vypadá, že se dává do normálu, no ještě uvidíme co oběd 😀

finfrle
1. sep 2010

@blondynka400 Jak se ma malinka uz spinkala lepe?U nas je dnes hemzici 🙂

blondynka400
1. sep 2010

@finfrle tak spinkala docela dobře, tedy na naše poměry. Snad to zas bude mít pozitivní směr, jinka hodl budu muset přistoupit k tvrdšímu řešení a to že prso v noci prostě nebude, sice to prý nějakou noc trvá, ale většinou si pak zvyknou (tedy v našem případě, že se nebudí hladem ale zvykem). Ale nejsem si úplně jistá zda to u nás půjde, protože ona prostě nikdy nic nevzdá, ta než něco vzdát, tak radši bude řvát celou noc 😝 Asi budu muset počkat, až manžel nebude doma, ale pořád doufám, že to půjde po dobrém 😀

finfrle
1. sep 2010

@blondynka400 to mas teda radost ale nedivim se.Ted jak ctu tu fajn knizku to tam doktor popisuje ...kolikrat maminka prohraje bitvu s ditetem ale ma se pokouset dal a ze to tomu malemu tvoru dojde ale casem...tak hodne zdaru.
To vis mlicko od mamy...

blondynka400
1. sep 2010

@finfrle hm tak dík 😀 No já si myslím, že rodiče dost často prohrávají, ono pak skoro vždycky nakonec uděláš co ono chce, aby už byl na chvíli klid 😅 a když jsi nevyspalá a chceš spát tak ještě dvakrát tolik 😅

finfrle
1. sep 2010

@blondynka400 to se ti nedivim,mala je jeste v brichu a uz ted me ovlivnuje strasne se spanim co si pocnu az bude venku vazne nevim... 😅

meleri
1. sep 2010

Ahojte holky,

Blondy,
to je super že už je to lepší! Hele to s tím nočním kojením, jestli tě to vyčerpává tak se to dá, u nás to bylo tak že s ním spal asi týden manžel, dával láhev s čajem,já si odpočinula po těch měsících nespání a on pak už pil jen přes den, ale bacha, pak se hodně rychle odstavil protože já už pak moc mlíka neměla, skoro nic, protože nejvíc se to tvoří právě v noci..

finfrle,
ahoj! co ta pračka?

blondynka400
1. sep 2010

@finfrle uvidíš, třeba budeš mít spavou princeznu a bude to lepší 😉

blondynka400
1. sep 2010

@meleri hele tak nevyčerpává, spíš štve. Já bych klidně kojila, ale stačilo by tak jednou za noc 😀 Hele a teď ten čaj vyžaduje nebo jak to máte? Ale on už byl větší ne? ...

meleri
1. sep 2010

finfrle
neboj určitě bude krásně spát! 🙂

finfrle
1. sep 2010

@meleri podle toho co dela v brichu nevim nevim s tim spankem,pry ze deti v brichu hodne spi ani bych nerekla.A jak se citis ty tehule?

meleri
1. sep 2010

já teda nevím jestli každé novorozeně hodně spí ale myslím že jo. přebalíš, nakojíš (nebo naopak 😅 ) a zachvíli ti usne...
já se cítím dobře, akorát trochu únava půjdu se na chvíli natáhnout... 🙂

meleri
1. sep 2010

blondy
on se odstavil ve 14 měsících, tak nějak.....čaj pije i v noci, protože prostě má žízeň. ale kdž je zdravý tak je to tak 1x 2x za noc. stačí i voda, podle toho co mu zrovna chutná víc...to fakt záleží na tobě, ale jak přestaneš kojit, tak ti možná umělé nebude chtít, náš malý nepije žádné mléko...:(

schnucki
1. sep 2010

@finfrle moc na tebe myslim at ta noha je brzo v poradku ... je super ze manza se takhle stara ... ono by ti to skakani asi ani moc neslo 😀
ja se mam docela fajn, brisko zas o neco kleslo, a to vstavani my jde cim dal hur, proste se zvedam a upim ... a chodim jak kachna a strasne pomalu ... ja nez nekam dojdu ...
a jizda autem uz je taky namahava, jsem na sebe zitra zvedava ... ma to tak hodku cesty 😝

@blondynka400 vase mala je pekny tvrdohlavec, vid 😀 ..... ja si taky myslim ze rodice casto polevi uz jen proto aby meli klid 😀

@meleri jen se natahni ...

finfrle
1. sep 2010

@schnucki Dekuji jsi hodna,tak proto ma mala skytavku 😀
Kolem druhe jsem mela jooo boblesti,do toho se pridali i prelezene zada a problem s dychanim a nazvraceni.Asi telo nejak reaguje na takovy prisun adrenalinu a vubec co vse se deje s nohou.Manzel sedel u postele a cetl mi aby me rozptylil a ja usnula 🙂 a spala pomalu do ted.Coz pomohlo.Noha je stale zajimava a bude jeste nejakou dobu...
Nejhorsi je s manipulovat s brichem i nohou najednou 😝 skakat na zachod nemuzu (to bych vyklepala ze sebe malou)tak jen sunu jemne jednu nohu pozemi a druha vevzduchu.Nejde na ni prenest ani trosku vahy to proste nejde.Bude lepe za par dni...
Je tu nadherne modra obloha a ja takto...

finfrle
1. sep 2010

Jo no vidite a mame dalsi tyden ....
Barbor no kde jsi a Yarden?
Blondy nevis co je s Kleo a Lubinkou????

yarden
1. sep 2010

@finfrle Ahoj finfrle, tu som.... CO sa Ti to stalo? CO si robila? Si OK? Chuda. Nepomaha nejaky zabal z octu na odpuchnutie a vela ladu? No nech si skoro fit.

Ja dnes busy den a ot je v SR statny sviatok a ani tu by sme nemali pracovat, alebo bola som pomoct balit mm v kancelarii. Prisli sme pred chvilou a som hladna ako vlk. ALe uz si varim polievku.

Akurat som si pisala s kamoskou, co je tu a je tiez tehula, ma termin koncom novembra a uz v polovici septembra odchadza do ciech. Zda sa mi to dost zavcasu, ale snad ju este uvidim hned potom ako sa vratime zo SR sme to tepla....

@ivanajelinek Stale nic? ziadna brusna otocka maleho? Keby som to vedela skor, isla by som k muru narekov a dala medzi skaly papierik so zelanim pre Teba, aby sa maly otocil... Zevraj sa to plni... 😉

A vy ostatne ako dnes?

finfrle
1. sep 2010

@yarden neboj jsem ok jen to boli a nechodim ale ziju 😉

ivanajelinek
1. sep 2010

@yarden Ahoj moja.Si zlata...Ale neviem ci sa otocil...nemam taky pocit...Ale v piatok idem k dr.-ke tak sa uvidi...Ty zajtra uz letis, ze? Prajem peknu dovolenku a informuj nas...
@finfrle no co ako clenok? Ako sa citis? Ty taka akcna mamina musi teraz lezat a nic nerobit...Ajajaj...
Lubka kedysi davno pisala ze oni by v septembri mali ist na stalo na slovensko.Ale ci to klaplo, neviem...Odvtedy sa neozvala.
A Kleo tiez raz pisala ze ak to vyjde, ze by sa mali stahovat do nemecka. Ale tiez sa odtvtedy neukazala...tak dufam, ze su babule v poriadku...
A Barbor tu uz tiez 3 dni nebola...Piseme ciarky ako absenciu 😀 Minuskovy bodik...
@schnucki ty co, si zasa na drboch? 😝
Mna dneska boli hrozne brucho, uplne hore.Ale to je koza, lebo ma to boli na dotyk, ked sa natiahnem alebo sa toho chytim. Ako keby ze mam spalenu kozu.Tak neviem ci je to od toho ze ako je to natiahnute alebo je to nieco ine.A tasku som zasa nestihla zbalit. Ved aj zajtra je den..

barbora87
1. sep 2010

Ahoj babule
prepacte ze sa vam nevenujem bola tu babka od nedele az do dnes...rychlo to ubehlo som rada ze tu bola ale bolo to namahave lebo som nemala ani kedy oddychovat...dnes som ju odprevadila na vlak a potom som isla po nakupnej ulici lebo vcera som si kupila cizmy ale take tmavosede lebo v ciernom moje cislo nemali a dnes som ich nasla tak som kupila a potom som bola este pozerat po obchodoch a kupila som 3leginy za cenu 2,sveter taky rolakovy s kratkym rukavom a sportove nohavice lebo nechcem kupovat uz tehu veci...no potom somsa dokotulala uplbe k.o. A oddychovala som az kym nezavolal mm ze ideme do obi pozriet nejake veci ako drziak na sprchu vypinac a tak no a pred chvilou sme prisli...idem sa osprchovat a hajat bo rano musim o7vstavat a frcim na slovensko s maminou...

@ivanajelinek tak ako sa citis?

@finfrle joj co si vystrajala???videla som fotku!si v poriadku?

@schnucki nerodis este?

@yarden uz sa balis na sk?