Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
26. okt 2010

@emily327 dík za uklidnění, asi jo, ale je to fakt nepřijemné, někdy to dost bolí.
to je super jak jsi zvládla to kojení bez těch kloboučků, ted už to určitě bude v pohodě! a moc hezká fotka, vypadáš úplně svěže!
@blondynka400

tak s tou plovoucí podlahou sme to zažili u našich, malý se tam plazil jedna radost! 😅

s tou jizvou fakt nevím ale jaksi jsem podvědomě čekala že se s tím musí něco stát, ale projistotu se zeptám dr. ono ta jizva byla ošklivá pořád ale pak se jakoby trochu stáhla a zbledla, ale i tak dr vždy říkal že mám ošklivou jizvu, asi se mi blbě hojí jizvy. ale tu po slepáku mám úplně normální tak fakt nevím.
jo ten reflux prý bývá u chlapců víc než u holek, prý holky zas trpí na ty prdy, a je fakt že ty on skoro neměl. ale jo doufám že to snad podruhé už nebude takové...

blondynka400
26. okt 2010

@meleri no oni se tam plazí ale vhodné nejsou spíše naopak, brání dost často přirozenému vývoji a je to jedne z hlavních důvodů, proč spousta dětí v dnešní době vůbec nezele ale jen se palí a apk si rovnou stopune, což je hodně špatně. Na té plovoučce jim to klouže a když mim není dostatečně zyryté a tvdohlavé a dost silné, dost často rezignuje a neleze, což je škoda 😝
No jestli se ti jizvy hojí blbě a i předtím byla patná, tak to bude asi ok... Ale pak ať se ti naní pořádně kouknozu, hlavně na tu na děloze, aby pak náhodou při porodu nepraskla 😝
O diferenciaci rexluxu na pohlaví jsem tedy neslyšela, ale je fakt, že chlapečci většinou zvrací více, oni jsou celkvoě takový méně odolní 😀 Ale tedy s prdíky mě překvapuješ, všichni vždycky tvrdili, žen a prdíky a tříměsíční koliky mnohem více trpí chlapečkové, ty jsi první, odk oho slyším, že holčičky 😀

meleri
26. okt 2010

@blondynka400
jo tak já s tím nemám moc zkušenosti, doma jsou parkety a pak kachličky v ezbytku bytu, ale plazil se chvíli a pak začal po čtyřech a to fakt hodně dlouho a nechtěl vůbec chodit, už jsem z toho byla trochu zklamaná ale pak v 15 měsících to přišlo...🙂 on se stavěl už i předtím ale prostě ho to nebavilo.

já ti nevím jak se mi hojí fakt kromě té po slepáku jinou nemám, a ta mi přišla v klidu....no řeknu ti že se toho fakt bojím na té děloze, ale dr mi říkal že prý dva roky po porodu je to ok ale fakt z toho nemám dobrý pocit...

fakt? Já to četla v nějakém fr. magazínu o dětech, tak ti fakt nevím, ale beztak je to individuální....ale třeba ten reflux je fakt hnus v tom že je bezbolestný, ale je fakt zrádný...zrovna v té době běžela v čr reportáž o mrtvém miminku které se udusilo zvratky, tak to mě v té době tak vyděsilo...hrůza, ti řeknu ty první asi 3 měsíce jeho života jsem žila v hrůze že mi umře....ted se tomu trochu směju, ale už mi zas tak do smíchu není jak si vzpomenu co mě čeká v březnu jak se narodí ten druhý bůhví jak to bude... ☹

kleopatris
26. okt 2010

@meleri my sme zacali pomerne skoro mozno jak mesacneho nosit , je tam ta novorodenecka vlazka a super 😵 je to myslim od 3,5 kg a maly mal hned cez 4 kg. jasne ze sme nenosili dlho, tak pol hodku, hodku, ale jeho to uzasne ukludnilo a von sme chodili dost casto v manduce teda ked bolo uz teplejsie a teraz jak ju vidi, tak skace od radosti a rehoce sa nahlas....predsa len vsetko vidi a drzi sa za tie popruhy jak mala opicka 😵
a ta jazva je asi ok, vo februarovkach, co uz mali cisarak sa na to tiez stazovali, ale radsej ju ukaz dr. aby sa nejak nestencila moc
a ja sa bojim stale, ze mi nedycha a pod. a tie prve 4 mesiace jak pises, sa mi snivali strasne scenare, ze umrie 😔
@blondynka400 mame parkety 😀 a my tomu stylu hovorime, ze plave prsia 😝 ale jak skace u toho furt sa do niecoho trafi...no a on hrackami netrieska, ale svojim telom 😔 keby si videla co robi nohami...sa nedivim ze ma na nich modriny 😅 a uz ma aj na lici modrinu, vcera trafil roh v kupelni...ale je statocny skoro vobec neplace 😵
a konecne nam dosli tie penove puzzle a mame nimi uz vylozenu skoro celu obyvacku, lebo mame brutalne studenu podlahu, tak uz sa mu smykat nebude a moze krasne stvornozkovat 😀

blondynka400
26. okt 2010

@meleri ono není kam spěchat, naopak čím déle leze, tím lépe. Lezení je pro ně nejlepší pohyb, při kterém se zpevňuje celé tělo, děti, které nelezou vůbec nebo chvilku, mívají větší problémy s klouby, páteří... Hele jizva po CS může vždycky zlobit, proto je to potřeba zhruba od začátku 9 měsíce kontrolovat, na UTZ to zkušený doktor pozná. Už jsme ti psala, někdo by tě přirozeně po CS už porodit nenechla prosotě se bojí a právě na to existují různé názory, někdo tvrdí že 2 roky po CS ani náhodou, že to ješě není zahojené úplně, někdo zas tvrdí, že do 2 let je to ok, tak si pak vyber 😝
no já to fakt s těmi prdíky slyšela jen naopka a z mého okruhu maminke se mi zdá že na tom jsou klučíci hůř, ale třeba ségra si s holčičkou taky užila, ta měla vyloženě tříměíční koliky ale asi až do půl roku. Ono podle mně za to ale i dost může občas matka, tím co jí a jakým způsobem kojí..... Ale ikdyž člověk udělá všechno správně, občas prsotě nepomáhá nic no 😔
Reflux je humus, to souhlasím, hlavně se jim naleptává trávicí trubice a může to mít následky i do budoucna. Na tohle je super monitor a dávat spát jedině na bok, pak se stát nemůže, že by se udusilo a nebo můžeš včas zakročit. Neboj, březňátko bude silný hošík bez "kazu" 😀 V březnmu se anijiné děti nerodí 😀
@kleopatris ty puzzle máme taky a jsou fakt super,j ak píšeš, máme je skoro v celém obýváku. Tady jsou všude dalžby a nechutně studené... Tak to je tedy malý šikula 😀 Malá už se naštěstí překážkám umí vyhnout, i podleze židli a tak. Ale předtím taky občas narazila a až pak změnila směr, ale to blyo v té době, kdy lezla ještě relativně pomalu, takže to nebyli žádné rány, teď už změní směr včas 😀
akorát mě napadá, ty pzzle taky toršku kloužou, ale není to taková tragedie.... 😉

kkatka78
26. okt 2010

Ahojte Dievcata,takze asi bola ta radost predcasna..este,ze som to tomu mojmu nepovedala...cakala som na potvrdenie od lekarky...dnes som si robila 2 testy a oba negativne,bola som u lekarky u nej bol tiez negativny,dnes mi mali volat aj z vysledkov krvi,tak snad zajtra uz budem vediet CO sa deje...asi mam cely ,,mechanizmus,, dovrzany z toho uzivania vselijakych tabletiek od bolesti koli mojmu chrbatu :( Inak cakam ma operacia,na kt.cakam uz skoro 2 roky,bolest je hrozna...a babo by to jednoznacne ,,prekazilo,, takze by sa nic nekonalo a teraz neviem,z coho sa mam tesit viac :/ ale aspon vy sa drzte mamulienky...tesim sa s vami,ze mate krasne miminka...ved aj ja raz take snad budem mat :D

barbora87
26. okt 2010

@kkatka78 :((( to ma hrozne mrzi kati :((( zo srdca som ti to priala a tesila som sa s tebou :((( drzkaj sa!

emily327
26. okt 2010

@kkatka78 Katuska moja, to mi je fakt luto. Ale nadej umiera posledna a treba pockat do zajtra. Ale ak to nevyslo tentokrat ja pevne verim,ze to vyjde coskoro cmuk jaj moja, velmi ti to prajem.

blondynka400
26. okt 2010

@kkatka78 jwžíš to mije líto ☹ , ale uvidíš co ta krev, třeba to tam bude 😉 Neboj, určitě to bude ok, a jestli to nevyjde teď tak to vyjde příště. Hlavně se dej zdravotně do pořádku 😉
Zeptám se jen tak mimo, už jsi to řešila proč to nejde, jak jsme se bavili naposledy? Ten test nebude pozitivní jen tak, třeba si těhu opravdu byla ale jen se embryjko pořádně neusadilo, třeba máš jen málo progesteronu nebo nízkou sliznici. Už si přeci i předtím slabě pozitivní testík měla nebo se pletu? 😅

emily327
26. okt 2010

tak prave mi volala finfrle: Je velmi unavena. Kontrakcie sa opakuju po 13 minutach. Vela toho nenaspala a to uz je od vcera co ma tie bolesti. Stale z nej vyteka hlien (plodova voda asi). Uz si dava poporodne vlozky, lebo je to silne. Povedali jej,ze rano vyvolaju porod o 6:00. Ale to moze trvat dalsich 12 hodin ☹ Poradila som jej epi, to spusti porod skor a hlavne, ak by to malo trvat dalsich 12 hodin, tak chuda to uz bude velmi vycerpana ☹ Som rada,ze jej prisiel aspon ten hroznovy cukor, co som jej z Sk poslala a aspon trosicku energie. Este ju ani nepozerali zo spodu,ze na kolko je otvorena, ze vraj iba zo spodu zasvietili do nej baterkou, ach jaj irske zdravotnictvo ach jaj.
Budem informovat, mam telefon pri sebe celu noc, sme dohodnute,ze zavola alebo posle sms. Tak ja vam potom podam rano aktualne spravy. Dobru nocku. Ideme si lahnut k malej. Prave zaspinkala.

barbora87
26. okt 2010

@emily327 chuderka :((( stale ma len trapenie...no dufamze bude vsetko ok a nebude to trvat prilis dlho...posielame jej energiu a myslime na nu!

kleopatris
26. okt 2010

@kkatka78 aj mne je to luto ☹

@emily327 chudatko finfrle 😔 dufam, ze to dobre dopadne, sa o nich dve uz zacinam bat 😔 myslim na nu moc

blondynka400
26. okt 2010

@emily327 svítí baterkou? tedy kde to irské zdravotnictví je... Chudinla malá,tedy ta si užívá, držím všechny palečky co mám aby bylo vše ok 🙂

emily327
26. okt 2010

@barbora87
@kleopatris
@blondynka400 babulky, prave som jej poslala sms,ze ju velmi pozdravujete, posielate jej energiu a drzite palce. Velmi na nu myslim, ma to chuda dlhe a tazke v tom Irsku ☹

schnucki
26. okt 2010

ahojik holky,
tak mi jsme dneska zas nemohli zabrat a hodku apul jsme tu bojovali .... ja, mamka a tatka jsme se stridali v litani a uklidnovani, ale pak zaspala a spi jak andilek ....

co je to ten reflux? jaksi jsem o tom jeste neslysela 😅

@kkatka78 tak to je nejaky zvlastni ... az budou vysledky z krve tak ucite pisni co a jak ... jinak me to taky mrzi, moc jsem ti to prala, ... ale ono se zadari 🙂

@emily327 ja se pridavam k holkam a posilam finfrle spoustu enegie aby to zmakli ... moc na ni myslime ... jinak je to fakt na pest co tam s ni vyvadej, vzdyt nebude mit dost sil na porod ...

emily327
27. okt 2010

prave mi prisla sprava od finfrle: Zacalo to v jednu, trpim.....

Drzte jej so mnou palce, nech to uz ma co najskor za sebou a nech uz ma malinku v naruci. Velmi jej prajem, nech to uz ide rychlo. Ozvem sa potom neskor, ked budem nieco vediet. pa pa uz nezaspim 😀

emily327
27. okt 2010

prave mi prisla sprava od finfrle: Zacalo to v jednu, trpim.....

Drzte jej so mnou palce, nech to uz ma co najskor za sebou a nech uz ma malinku v naruci. Velmi jej prajem, nech to uz ide rychlo. Ozvem sa potom neskor, ked budem nieco vediet. pa pa uz nezaspim 😀

meleri
27. okt 2010

@kleopatris

jo ta manduca je fakt super, nesvírá jako šátka, a je přitom pro nosiče stejně pohodlná. aha od 3 5 kg to jsem nevěděla. ale chci taky conejdrřív nosit. tu vložku jsme nevyužili byl už na ni velký v těch 5 měsících.
a dík! fakt si i jiné stěžují? tak to je fakt asi normální....tak je to snad v pohodě....

@blondynka400

jo je pravda že malý lezl jak das, někdy jsme dávali závody kolem stolu v jídelně a pak do obýváku a řeknu ti, málem mi to odkráglovalo záda, on se mi jenom smál, sice jsem se pak trochu zdokonalila, ale na kolenách sem měla modřiny, ale věřím že na ta záda je to asi dost dobré! 🙂
no s tím císařem sem to fakt riskla, můj dr je fakt důsledný chodím pokaždé na ultrazvuk, víc než je třeba, snad to bude ok....druhý cís. řez jestli bude nezbytný tak přežiju ale řeknu ti ta bolest....
to máš pravdu, já byla naštěstí poučena v porodnici, tak jsem furt pila fen. čaj, a jedla fakt neprojímavé věci, no nevím jestli to bylo tím, ale já ten čaj pila denně po litrech 😅 už to nemůžu ani cítit....jak si přestavím že nanovo tento čaj!
jo děkuju! já sama prý jsem blila od narození podobně a dodneška mám k tomu sklony že když je mi špatně tak nezastavitelně bliju no mám strach že chudák ten žaludek zdědil po mě.... ☹

barbora87
27. okt 2010

@emily327 moja neboj veeeelmi jej drzim palceky nech to uz ma za sebou...joj teraz uz ani ja nemozem zaspat!!!

meleri
27. okt 2010

kkatko,
to je mi líto, ale počkej ještě na tu krev, třeba se ukáže něco jiného!
určitě to vyjde, dříve nebo později, miminko si nakonec najde ten správný čas a přijde!

chudák finfrle, myslím na ni, snad už to má zasebou...bože já už se začínám bát taky jak to dám, hlavně se modlím abych neměla zase cís řez.

meleri
27. okt 2010

schnucki,
reflux je něco jako nevyvinutá záklopka na jícnu, no aprávě podle toho co jsem slyšela tak na to trpí nedonošené děti a chlapci, i když zřejmě každý tvrdí něco trochu jiného...takže člověk musí kojit často a potroškách a dávat furt odříhávat aby se dítě nepoblinkalo, musí spát na vyvýšené podložce, aby se mu to nevracelo a nedusilo se....žádné natřásání v kočárku ani utahování v šátku, takže nic moc...ale nakonec nevím čím trpí víc jestli prdy nebo tímhle.... i když dr mi tvrdila že při tom refluxu děti i pálí žáha jako dospělé...

barbora87
27. okt 2010

@meleri ahojky ty uz nespis???a ako ti je?vsetko ok?kedy ides zase k dr?
No co sa tyka porodu ani mi nehovor...mna este caka ocna...a ta musi posudit ci vobec mozem normsl rodit...mamhrozne zly zrak...

meleri
27. okt 2010

@barbora87
nemůžu spát. včera jsme se pohádali s manželem, po dlouhé době opět kvůli tchýni..:( je to ted naprd...
je mi dobře, jen ta jizva mě trochu děsí ale podle toho co tu psaly holky tak je to asi normální...
jej fakt? to jsem už slyšela že je to risk co se týče očí, držím ti palce at to jde i tak přirozeně!

barbora87
27. okt 2010

@meleri ach jaj tie svokry...vzdy robia problemi :( to mi je luto tak dufam ze sa skoro s manzom udobrite...nestoji to za to...
Neboj hlavne treba pozitivne mysliet!
No mna to nejak pocas tehu nezaujimalo tak som to neriesila ale teraz mam z toho bobky ze sa kvoly zraku asi nevyhnem cisarskemu :( za 2tyzdne mam termin u ocnej tak uvidime...
A este ma caka stahovanie :( som padla na hlavu :( no a nemozem spavat uz niekolko tyzdnov

kkatka78
27. okt 2010

Dobre ranko Bambulky, hej pocka na vysledky krvi a dam vediet...neviem preco to tak vyslo,ale vobec to neberiem tragicky,ja som hnusny optimista 😀 Vsetko ma svoj cas a poriadok a mozno je teraz na rade najskor chrbat a potom tie prijemnajsie veci... Urcite sa ozvem...

Blondy400 nemala som este pozitivny,boli to len dedukcie na zaklade BT...a vzdy to uz tak vyzaralo a .... nevadi,fakt neberiem tragicky....Drzim palce finfrle a opatrujte sa cmuk

kleopatris
27. okt 2010

dobre rano,

jak prve som zapla MK a vidim, ze finfrle chuda este nic ☹ dufam, ze uz je malinka tu len my o tom este nevieme 😵

@meleri mozno je ta manduca aj pri refluxe pomoc, predsa len je tam mimco stale hore hlavickou 🙂

ivanajelinek
27. okt 2010

Dobre ranko 😉 Ale ste toho popisali...My spime v poslednych dnoch hrozne nekludne. Maly sa vrti v soanku, rozhadzuje rukami, nohami, a ked mu este vypadne cumlik, no hroza. Tak sa teraz s maminou pri nom striedame. Ona si ho necha do takej 3.00 potom mi ho donesie na kojenie a potom ho skusam ja uspat.
@emily327 Praveze mne bolo povedane, ze Epi spomaluje porod. nakolko sa nemozes prechadzat, musis len lezat na chrbte...Ale jue to zasa bezbolestne 😎 Nieco nove o finfrle? Inak nechapem ako ju mohli dat v kontrakciach na izbu s mamickami. Ved to potrebujes mat svoj klud, nie?
@schnucki Ahojky.Tak ako rodicia? Su urcite tiez tak nadseny s malej ako moja mamina, ze?
@barbora87 Ako stahovanie?Jej ty uz mas 33tt. Ved to leti...
My sme boli vcera na U3 vysetreni. Merali ho a podrastol len o 2 cm.Ale sa mi to nezda, lebo je mu uz vela veci malych.Ale ja som ho doma tiez este merala a tiez mal 54cm. A mame uz 4120g...Musim si spravit s malym termin u ortopeda na klbiky a o mesiac mame prve ockovanie.A ja mam o 2 tyzdne termin u mojej dr.-ky ale uz o 8.45, lebo musia brat krv, tak som zvedava ako to postiham s malym.

barbora87
27. okt 2010

@ivanajelinek ahoj ivi no zacali sme v pondelok balit a poviem ti ze ziadna slava...vcera sa mi zle dychalo a niekedy sa ledva hybem vsetko ma boli...no este mame co robit...mame toho dost vela
no vies co posledne dni je nieco vo vzduchu lebo maly v bruchu sa mi zblaznil a aj psi a aj decka od kamosky hrozne zle spavaju a su nekludne...neviem no...
No ani mi nehovor a este k tomu ked je maly po predu no som zvedava kedy vylezie...

ivanajelinek
27. okt 2010

@barbora87 Hlavne sa setri a oddychuj.Potom uz nebude kedy 😀

barbora87
27. okt 2010

@ivanajelinek no veru...snazim sa len teraz je toho vela...stale nejake terminy ale vdaka bohu uz ziadny makleri...a stale rozmyslame ako to urobit s byvanim...rok u maminy by nam pomohol financne ale neviem ci by nam to prospelo

emily327
27. okt 2010

sms od mm finfrle 9:15: stale rodime, je to na dobrej ceste