Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
10. mar 2011

@blondynka400 právě já už měla strach že se tam pohádáme, prostě nechcu si nasrat doktora....navíc on mi místo svorek slíbil vstřebatelné stehy, nebude moc řezat ale rozhrne svaly, cévka jen 2 hodiny nebo 3...tak doufám že to třeba půjde i líp zvládnout ta bolest...hlavně musím pak zvednout prdel odpoledne a začít chodit nebo to nerozchodím...

právě to bolí jak sviň....a proto mám strach třeba co to udělá za týden za dva když to dítě tak přibírá...
děkuju fakt jsi zlatá! úplně mi to tady dodalo optimismu! 😵

ten ricin mě to furt láká, víš jak když něčemu věříš...a já tomu nevím proč prostě věřím..ale to bych musela potajomky...ale fakt mám strach o miminko..

blondynka400
10. mar 2011

@meleri ty jsi měla minule svorky? 😕 Už jsi vzpomínám, to si vlastně říkala.... To se snad používá jenom tehdy, když by se normální stehy nehojily 😕
Tak nemůžeš jít proti němu, to se nedá, obzvlášť, jestli ti chce vjít vstříc 😉
Hele já být tebou bych to možná zkusla, když tomu tak věříš, ale fakt nějak na poslední chvíli, třeba den před tím CS. Opravdu si nemyslím, že by jsi mohla dítěti něco udělat, opravdu jsem nikdy neslyšela o tom, že by to s tím mimi mohlo něco udělat.... Kolikrát mají ženské v těhu střevní problémy a miminkům se přeci nic nestane. Ale chápu, že po tajnu, tyhle věci znám, chlapi jsou občas hrozný 😝 😀

meleri
10. mar 2011

@blondynka400 já ti nevím proč mě to dal ale bolelo to jak sviňa. jakmile mi ty svorky vytáhli (myslím 4 den už nevím) tak okamžitě úleva. proto věřím že když budu mít stehy tak to bude lepší...že třeba jak tu Lubinka psala nebo Yarden, že ten den vstaly a v pohodě..

já právě měla kolem vánoc takové stavy, jakože horečka, "stereo" (vrchem spodkem) a dost jsem měla strach, jak se tam malý pořád hýbal chudák bůhví jak mu bylo no...a taky kontrakce...ale nikdy mě to nenapadlo až ted že tím může třeba taky trpět....já ti nevím jsem s tím olejem na vážkách...myslím že jestli strach z císaře zvítězí tak to zkusím...

blondynka400
10. mar 2011

@meleri já znám jednu holčinu co měla svorky, byla na hodně operacích, stehy se jí pak rozpadali, proto jí dali svorky a říkala že to byla bolest jakou v životě nezažila....
Uvidíš, já si myslím, že na CS prsotě nedojde, to si nezasloužíš 😵
Tak miminko určitě vnímá jak ti je když to není dobře, není dobře ani jemu. Ale řekla bych, že ten strach z císaře na něj může působit ještě mnohem hůř, než nějaký olej. Takže jestli to bereš jako něco co ti pomůže a budeš se k tomu vázat, nebála bych se toho i to pak použít.... Fakt si myslím, že je to lepší než se trápit tím, že půjdeš na Cs když nechceš, malého tím podle mě "trápíš" mohem víc než nějako sra... 😝
Navíc jak to to miminko vycítí, tím spíš třeba pak nemusí chtít ven, ono je to docela složité a je potřeba aby si byla psychicky ok a říkala si, že to vyjde, že malý prostě půjde ven přirozenou cestu, je to pro toho malého pořád lepší, než když se budeš trápit, že jdeš na Cs, když ještě není zdaleka nic jisté. Veř mi, zažila jsem si to, ikdyž z trochu maličko jiného důvodu, ale až do poslední chvíle jsem veřial, že půjde ven normálně a šla 😵

meleri
10. mar 2011

@blondynka400 fakt?? a jeje....tak to můžu dosvědčit taky jak ta tvoje kamarádka....hrozne...a ještě sem měla ten dren v jizvě, nádhera jak to pak vytahovali..bože to doufám že nebudu mít zapomněla sem se zeptat...
jej díky! 😵

víš já bych tomu aji věřila že to prostě vyjde už ted, já tomu strašně věřila před dvěma týdny, ale pak jsem zjistila tady na Koníku že prostě většina, snad drtivé procento rodí až po termínu že před termínem fakt málokdo,a to mi právě sebralo ten optimismus...
a vím jak to myslíš ono děti jsou strašní sensibilové a já taky věřím že i takhle malinký to všecko vycítí ale však už je mi líp, včera to byl šok dneska ráno takové nic moc ale věřím že se ještě jednou vyspím a už zas budu optimista...🙂

blondynka400
10. mar 2011

@meleri jojo... Proto mě to tenkrát dost překvapilo, když jsi to psala.
Tak dren nevím, ale myslím si, že se standartně nedává, ale to fakt nevím, operatér nejsem a všechno taky nevím 😀 To by ti spíš naspali holky, co byly na CS...
To vůbec není pravda, že většina rodí po termínu, naopak dle statistik se většina dětí rodí na termín nebo lehce před. Jen u prvního dítěte je to spíše po termínu nebo na termín. Nevýhoda je, že ty jak si nerodila první normálně, můsíme tě brát jako spíš prvorodičku, z tohole pohledu určitě... Ono taky hodně záleží na tom,jak přesně je ten termín určený, ne vždy je to úplně správně. Dost doktorů bere pořád jako směrodatný termín dle MS, nebo ho mění třeba dle UTZ ve 20 nebo i 30tt, což je naprostý nesmysl... A ty díky UO máš termín úplně přesný 😉 Takže nekoukej na to, kdo jak porodil, to stejně neovlivní to, kdy porodíš ty 😉
Určitě budeš optimista a když ne, tak tě k tmou donutím 😠 😀 😵 😵

meleri
10. mar 2011

@blondynka400 aha no já fakt nevím proč. jen si pamatuju že jsem hodně krvácela a tak to možná pro něho bylo rychlejší ty svorky? jediné co vím že to byl hezký chlap ale strašný magor... 😅 no s tím drenem se zeptám tam ....

myslíš? no radši bych to brala tak jak to říkáš, ono je to blbé že každý sme jiný....právě jo je to naprd jsem vlastně prvorodička...

no vysadila jsem to magnézko a mám i nějaké ty bolestivé kontrakce jako bych měla mencky...ale to asi nic neznamená..:( je to šílené malý furt spí spí už od 11 30 dneska nevím co se děje, to do toho lesa už nevylezem, max. do parku..

jako pro mě je termín 15ctého, protože 15ctého sem měla už 3 denní embryja, a už tak nějak nevím proč se to semlelo že tam napsal 20 takže pro mě je to jediná šance že snad "jakoby" příští pondělí už bych vlastně přenášela...
jo 😀 😀 já už jsem v pohodě, neboj, ted už do nemocnice nepojedu na žádné bububu takže budu fakt v klidu. já fakt nemocnice nenene.. 😅 a nechápu jak tam někdo může pracovat, no je to asi fakt tím že jsme každý jiný...

finfrle
10. mar 2011

@meleri ty jo co to ctu 😨 😨 😨 zeby nakonec ten cisarak? 😨 😕
Jeste mas hromadu casu,tak mysli pozitivne.Me pomohl dost malinik a lnene seminko a ta chuze po schodech a horka vana!!! Vazne jeste se muze stat cokoliv!
Rikej si,ze nejdulezitejsi je tve zdravi a mrnete taky at tak ci onak!
Ted nejak moc nestiham,mala ma nejake moresy a treba v postylce vyhazuje nozky a tocise takovym zpusobem,ze si vzdy posune plinu a pak mam pocuranou celou postel a jen peru a peru.Ted hledam nejake neco cim bych pripravovala male bastu.Nekala plastova pasyrka nebo co ja vim jak se tomu rika...zatim jsem nic nesehnala.
http://www.google.ie/images?hl=cs&xhr=t&q=wean+...
az na toto ale u toho nevim nevim a cena je taky pekna.(zase nejaka rada???sim)
Zidlicku jsem konzultovala s vice maminama a kazda rekla,ze nema cenu rvat penize do tohoto,protoze dite v tom nechce byt.Presne jak pises hlavne at je kde dat talirek.Je jedna v Ikei za babku,tak se s tim asi parat nebudu.

meleri
10. mar 2011

@finfrle jo je to marne ale už to neřešim prostě nějak to už dopadne!
dneska je to šílené už jsou tři a malý furt spí! nemám srdce ho budit ale jak to tak vypadá tak moc daleko dneska nezajdem..
hele a bolesti jako menstruace to je co? jako kdybych to každou chvíli měla dostat takový pocit. to jsou asi jenom ti "poslíčci co...
s těma plínama to je blbé :( taky se mi to stává...jediná pomoc je že se ti třeba po roce odplenkuje. holčičky jsou šikovné. Samson trapasí s plínama pořád....vyčůrá se pouze za kousek čokolády.
s tou židlí právě že se nám do toho taky nechtělo investovat. no jak které dítě někdo v tom sedí rád fakt záleží na povaze...klidně když seženeš z druhé ruky hezkou, mrkni na Ebay. my nedávno pořídili takovou "batohovou" složí se to do batohu a můžeš to brát i na návštěvy. když tak mrkni na TOMY nějak high boost chair či jak to bylo...
já nevím na pasírování jsem měla klasický cedník, ale byl to opruz...pak jsem začla používat ponorný mixér jak byl starší...

kleopatris
10. mar 2011

ahojky 🙂

@meleri urcite nebude cisarak! moooc to drzim pasticky aby drobec prisiel na svet sam 😵

@finfrle ja mam manducu a nemozem si ju vynachvalit, maly ju zboznuje, ja ju zboznujem...uz len ked idem vyniest odpadky, dam si ho do nej a cupitame. Inak by som musela cakat na mm, lebo sameho ho v byte nenecham 🙂 a hlavne je, ze to mas za 30 sekund na sebe 🙂 mne je satka strasne narocna, ja na to nemam nerv 😝
a my struhame na tomto ovocie a pod.
http://www.eod.cz/miminka/jidelni-potreby/ostat...
len netusim kde to kupis 😕

lubinka9
10. mar 2011

@finfrle stolicku z Ikea mame my, taku bielu, da sa k nej dokupit tacka a aj vankusik na vyplnenie. Ja som s nou maximalne spokojna, aj malemu sa paci, sem tam sice vymysla ale to by vymyslal v hocijakej inej. Je super umyvatelna a ma aj bezpecnostny pas.
Jedine co je asi proti, ze sa da vyuzivat az od casu kedy dieta samo pekne a pevne sedi, nieje totiz polohovatelna. Ja som teda aspon maleho do toho kym si sam nesadol nedavala.
@meleri drzim ti palce 🙂 ale stale nechapem preco si mala tie svorky 😕
@blondynka400 tak sme kupili tie ecco boticky, krasne su, maly v nich krasne chodi... vcera mi dokonca zdrhol v obchodaku 😀 no ale cena mi dost vyrazila dych 😖 😝

meleri
10. mar 2011

@lubinka9
to fakt nevím! ☹ myslím že bez nich bych to snesla daleko líp..
@kleopatris

děkuju! snad to třeba přijde ted! 🙂 jinak manduca je fakt super...

kleopatris
10. mar 2011

@lubinka9 tu v AT v nasom okoli ecco nevedu 😠 tak som kupila nejake rakuske mollio sa volaju a teda o cene mi ani nehovor...my sme za ne vyvalili 64 eur...vase stali kolko? Jedine na nich ma tesi ze su made in EU 😅

lubinka9
10. mar 2011

@kleopatris 59,90 😀 😝 a kupovat kazde dva mesiace.. 🤐
no ale zasa nejake cinske kupovat co mu v lete pri spotenych nozkach bude farbivo prenikat do pokozky to teda neeee. Nejaka zlata stredna cesta? kuknem po com su tie chicco co este blondy spominala

lubinka9
10. mar 2011

no chicco je cenovo podobne.. letne sandale za 47€ 😀 😝

kleopatris
10. mar 2011

@lubinka9 tu v AT maju aj okolo 20-30 a myslim ze nie su cinske, vyzerali aj celkom fajn aj zdravotne aj designovo. Inak jaku ma Oski velkost? My 22jku a to su teda ine lyze 😀

finfrle
10. mar 2011

@kleopatris manduca koukam je ze vsech stran chvalena 🙂 tak to asi vypada na ni.
Jsem si rikala,ze to nema cenu,kdyz mam kocarek ale nekdy doma bych ji potrebovala.Proste nachvilku nosit a mit malickou u sebe ale i na venek.

lubinka9
10. mar 2011

@kleopatris my sme kupili 21. tak nas zmerala obchodnicka. vybrala vystelku a + nejaka rezerva.. na zaciatku v nich len stal jak zamrznuty, potom to rozchodil 😀
@finfrle jj, tu mame. Ale na podporu chrbatika mame toto: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9014...
u vas to v Ikea nieje? Lebo to co som videla, biele nafukovacie, mi pride dost nepriedusne, musi sa chrbatik z toho potit 😕

kleopatris
10. mar 2011

@lubinka9 tak mna napadlo 😅 nebudete mat niekedy chut dobehnut? este ti maly place v aute? Lebo nam tu uz vela casu neostava a rada by som vas spoznala aj osobne, ze by ste potom dobehli aj do Mnichova 😉 stahujeme sa 18.4.

kleopatris
10. mar 2011

@lubinka9 sedi ti este maly v kociku? Ja Maxika uz vozit nemozem 😝 uz len trojkolkujeme alebo manducujeme alebo tlaci auto pred sebou ale kocik ani vo sne 😠 aaach kocik bola moja najhorsia investicia 😝 😀

finfrle
10. mar 2011

@lubinka9 Ikea je od nas 3hodiny cesty autem ale az pojedeme ted na ambasadu se tam zastavime a koupime co potrebujeme.Na tu podporu zadicek jsem jeste nekoukala co tam maji.

lubinka9
11. mar 2011

@kleopatris, toto ti musim posunut, na tomto momentalne ficime:

https://www.youtube.com/watch?v=bNqKmG6JFoI


jak to malemu pustim tak tancuje o dusu 😀 😀

kleopatris
11. mar 2011

@lubinka9 neuveris, ale jak som to pustila uz sa natriasa 😀 😀 zeby este aj v hudbe mali podobny vkus? 😀

blondynka400
11. mar 2011

@meleri heel to si snad děláš legraci že ještě bereš magnézko? 😕 To se bere max do 36tt, prtože když se bere i potom, nemusíš cítit kontrakce, způsobuje to přenášení ☹
Tak s tím termínem, to je pro tebe výhoda, hlavně aby děloha vydržela 🙂
Mně tedy nemocnic nevadí, ale být každý den bych tam tedy nemusela....
@lubinka9 no nejsou to zrovna nejlevnější botičky no, to jsem asi zapoměla říct... Je to fakt značka, ale podle mne se to vyplatí.... Ono třeba ty primigi nebo chicco nejsou o moc levnější, ale kvalitativně se to nedá srovnat. Já jsem jí už ted koupila i sandálky, už je měly 😵 a stály necelých 1500 (takže stejně jako u vás), je to dost no, ale podle mne to prostě stojí za to...
S tím utíkáním, to mi taky něco říká, včera jsem se jen na sekundu otočila a ona najednou nikde a našla jsme jí u balonků. 😝 Asi si na ní pořídím vodítko 😀

@kleopatris
@lubinka9 koukám, že ty velikosi jsou podobné, my máme tak 21-22, správně by měla mít 22, ale ještě jí ty 21 nechávám, nějakou malou mezeru tam má a přijde mi, že se jí v tom chodí lépe, než v těch větších.
Jinak já doporučuju alespoň dvoje botičky, jedny na ven a jedny na doma 😉
Jo a vydrží většinou déle než 2 měsíce (já ty současné mám už skoro 3 měsíce, ale 20 měla třeba zas jen asi 14 dní), za rok dítěti průměrně vyroste noha o 2-3 čísla. Ale může se stát že vyroste i skokově a během pár dní je změna o 2 čísla 😀

meleri
11. mar 2011

@blondynka400 já to zkoušela vysadit a je to strašne. já to beru už delší dobu asi 8 let kvůli drcení zubů, už jsem si dvakrát zlomila zub.. jak to beru tak je to ok ale jakmile vysadím tak průser...ale ted už to zas neberu a zatím zuby dobré jen mě bolí čelisti...
a jak ty co malá? at furt nepíšem o mě...ty jsi ted vlasntě v Itálii? taky tam máte tak krásně?

@finfrle ahoj jak se máš? na židličku máte ještě čas, počkej třeba až budou slevy! a nebo zkus ebay tam jsou i nové věci úplně za babku oproti obchodům....škoda my to máme taky tak, že Ikeu máme strašně daleko..jinak bych tam občas zajela...v Ostravě je to super co zajedeš tramvajkou a prohlídneš si co chceš...bože mi tak chybí česko v poslední době!

blondynka400
11. mar 2011

@meleri no to sice chápu, alep odle mne je to fakt velká chyba, že jsi to brala... To doktor věděl?
Tady je teď nádherně, příšzí týden jedem lyžovat, tak už se těším 😵
Malá je v pohodě, je to lučnice, běhá jako dráček akorát teď měla pár špatný dnů, nemůcka, do toho stoličky, no znáš to.... Takhle protivná snad ještě nikdy nebyla, ale už to vypadá, že se z nejhoršího dostala. K tmou mi nechtěla moc jíst, to u ní vůbec neznám, i teď bojkotuje lžičku krom jogurtu, lae když se může živit sama, už mi sní všechno, takže už bude skoro ok 😀

finfrle
11. mar 2011

@meleri Ahoj az ted jsem uspala malou od rana,nemohla zaboha zabrat a uz jsem byla hotova...ted varim a snad se nevzbudi dokud nepojim.Jinak je pokladek v osum vecer spinka a vydrzela temer do pate rano 🙂 no muj milacek.
Dnes varim ryzi a kureci prsa v troube at je zmena a ne jen varene kureci maso 😝 se snazim jist co nejzdraveji.Mm mi koupil kuskus ale nikdy jsem ho nedelala a ani nevim s cim je dobry.Vim,ze se zaliva a necha naboptnat ale co k tomu 😕
Dnes mi prisli seminka ale samo sebou ty o ktere jsem nejvice stala,tak nemam a to klasicka paprika.Boze ta mi chybi.Ty barevne jsou opruz.
Spise jak se mas ty Peti???!!!

ivanajelinek
11. mar 2011

Ahojte. 😉 Babulky ja momentalne nestiham, mam doma manzela ktory nemoze chodit a k tomu maly. No poviem vam , ze je to fuska. Este ma skolilo aj nachladnutie, ale neda sa nic robit. 😒
@finfrle Ja mam tiez manducu. Par krat sme boli uz aj vonku ale nosime sa aj po dome. 🙂
Viete mi poradit, ze odkedy uz mozem dat sportovy kocar?

ivanajelinek
11. mar 2011

@finfrle Ahojky. To mas aku podlozku vo vani pre malinku? (na tej fotke na FB). vyzera to super. Ja som uz tiez maleho par krat kupala vo velkej vani, ale bolo to narocne ho len tak udrzat.