Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
14. apr 2010

lubi my v rewe nenakupujem, ale hledat je mezi dortama by me teda taky nenapadlo ... juuuu, mrknu na ne 😵

blondy neboj, jakmile budem doma dam vedet jak jsme na tom 😉 ... uvidime jak bude spolupracovat ... ja hlavne taky doufam ze vaha pujde nahoru 😀

blondynka400
14. apr 2010

schnucki, která váha myslíš tvoje nebo miminka? Já začala přibírat až po 24tt, za to to šlo pak rychle 😀 tak se těším, určitě spolupracovat bude 😵

kleopatris
14. apr 2010

ahojky, my sme mali tiez celkom fajn noc, len drobec zaradil po novom jedlo o jednej navyse...asi zase rastieme 😖 ale sa len napapal a spinkal, takze ok. ranny spanok nam nevysiel 😠 supla som ho do postielky a hned zaspaval , podriemkal par minut a bol zase jak rybicka, zato som ja zalomila a maly bol taky ohladuplny, ze sa pol hodky sam zabaval 😀

my sme tiez nechtiky najprv nestrihali, ale tiez sa furt drapal a mna na prsiach az do krvi 😖 tak uz cvikame cvikatkami a jemu sa to paci, mi pekne dava jeden prstik za druhym 😀 a minule som mu tahala susniky z nosa, tou balonikovou odsavackou a to mu bolo strasne smiesne 😀 som myslela, ze deti u toho revu

lubi vidis iglo mna nenapadlo ti poradit, len davaj bacha, nasho maleho z knedli/buchiet
strasne naduva 😒

emily preboha to je des v tom irsku 😠 a to som si myslela, ze rakusko je desne....
inak som ani nespominala, som bola na kontrole u Dr. a este nemam zavinutu maternicu a nikoho to netrapi....tak dufam, ze sa mi zavinie, sa mi zdalo, ze mam este cudne brucho a to asi z toho 😒

schnucki svadba bude krasna neboj a nudit sa nebude nikto 😉 a drzim pasticky na kontrolu a potom informuj a daj fotecku 😵

blondynka400
14. apr 2010

kleo, já tedy malé vyndávám holoubky nosu zatím jen takovou tou vytovou tyčinkou (viděla jsme to u doktorky). Odsávačku zatím nbepotřebujem, je to jen občas a malinko a takhle se to dá nadherně. Občas brečí, ale taky většinou ne a poslušně drží, ale tedy nesměje se tomu 😀

schnucki
14. apr 2010

blondy myslela jsem moje, vsichni na me vydeli jak jsem pohubla a sousedka minule rikala ze se mi zas pekne zakulatili tvare, tak doufam ze to moje papkani k necemu je ... jinak mam takovou tabulku a tam stoji, ze mimi by melo mit v 19tt kolem 15cm a 200g, tak doufam ze nebudem moc vybocovat, ja si pokazde delam starosti jestli spravne roste 😝

holky jak doktor vubec vazi miminka v brisku?? ... me tak tuhle napadlo 😅

jinak budte rady ze vam mrnouskove u toho nebrecej, sousedky mala ta breci jak kdyz ji jde o zivot, usi ji nevadej, ale jakmile se ji sahne do nosu, krouti se jak zizala a breci jak o zivot, ... jednou byla nachlazena takze se muselo odsavat, musela jsem ji pridrzovat nozicky, sousedka rucky a uz se jelo, boze bylo mi ji tak lito, no ale kdyz jinak se nedalo ....

blondynka400
14. apr 2010

schnucki, hele a koli jsi přibrala nebo máš stále méně neb o stejnou váhu?
Nebéj, určitě roste správně, v tomhle období ještě mimična moc nevybočují... Každopdáně váha není směrodatná a je to jen odhad, který se počítá počítač dle naměřených ůdajů (hlavička, délka ke kostrčí, dílka stehenní kosti, obvod bříška). Ta váha není moc přesná, v 9 měsíci se můžou seknout i kilo. Je to podle kostí a žádný UTZ nikdy nezjistí, co je na nich... Každopádně v tom 20tt mimčo ještě toho na kostech moc nemá , takže to sedí. Každopádně důležitější je to, aby sedli půlus mínus ty čtyři údaje co jsem napsala. Doufám, že jsem to napsala srozumitelně 😅

schnucki
14. apr 2010

ja doma vahu jeste nemam, takze jsem se naposled vazila jak jsem byla u mirusch a to mi ukazalo 2 kila navic, tak doufam ze to sedi, jelikoz uz vic jim tak doufam ze dolu nepujdem .... aha, no vidis, to jsem ani nevedela 🙂 uvidime co nam doktor dneska rekne, uz se nemuzu dockat 😀
jojo, pobrala jsem to 😀 dekuju

lubinka9
14. apr 2010

kleo, musis mi hned kazit radost? 😠 😝 mi trvalo rok nez som ich nasla a ty takto.. 😀

lubinka9
14. apr 2010

blondy, ked kojis vonku, mas nejaku specialnu satku alebo pokryvku na kojenie?
ja zhanam, nieco takehoto:
http://cgi.ebay.de/Bebe-au-Lait-Nursing-Covers-...

blondynka400
14. apr 2010

schnucki, to je tak ideální 😉

lubi, nemám nic, nepotřebuju, takže neporadím.Tady už je venku stejně teplo jako máme vevnitř, odpoledne dokonce i tepleji. 😉 . Ale v čechách když byla ještě malinká, a potřebovala nakojit třeba v autě, tak jsem si jí vytáhla normálně v zavinvačce...

emily327
14. apr 2010

blondy, no ja vzdy poobede a na vecer citim take prevalovanie v podbrusku ale neviem ci su to uz pohyby. Ono ja mam ze vraj vsetko vratane maternice posunute dolu a mozno preto to prevalovanie citim ako keby sa mi dotykalo vajecnikov a je to skor bolestive ako prijemne ale je to len chvilku. Tak fakt neviem, ale dufam,ze uz za par tyzdnov budem citit pohyby a budu jednoznacne,ze su od babatka,ze to nie je rastuca maternica 😀 A uz sa fakt toho druheho UTZ neviem dockat, lebo zase je to o tom, ci to babatko je ok, ci si tam v brusku plava a je v poriadku.

lubinka, ja vobec slovenske zdravotnictvo nechvalim, aj ja mam s nimi zle skusenosti, ale predsa doma je doma. Ak nie si spokojna s jednym lekarom mozes zajst k inemu, ale tu...... Tu su vsetci rovnaki, vobec ich nezaujima,ze ta nieco boli, v tehu je vsetko OK. No na porazenie. Aj doma, predsa len kazdy ma nejakeho znameho lekara v rodine a tak sa skor clovek docka nejakych vysetreni, ak je fakt zle. Najhorsie na tom je to,ze ja sa tu stazovat nemam komu, lebo tu sa kazdy s kazdym pozna a hned by som mala problem aby ma vobec niekto milo osetril. To je tak, ako finfrle bola v 7tt na prvy UTZ lebo jej neprisiel ziaden list z nemocnice a doteraz co uz je skoro v 12tt ho nema, tak poziadala svojho GP ci by to nemohol vybavit, tak ten jej povedal,ze ok moze ale ona mu musi povedat,ze ju velmi boli v podbrusku a on hned vypise ziadanku na UTZ. To bolo v pondelok a hned jej volali v utorok aby dosla vo stvrtok. Ale nechci vediet ako sa tam k nej chovali. Chuda mi skoro s placom volala,ze ako sa k nej chovali,ze na nu nakricali, boli na nu arogantni a z UTZ nedostala ziadne foto, vobec sa s nou nebavili, dokonca jej vynadali,ze na co tam tak skoro prisla,ze co chcela na tom UTZ vidiet. Ona bola cela stastna,ze pocula aspon bijuce srdiecko a malu fazulku mohla vidiet,ze je ok a ze je v maternici, ale ten zazitok ma na velmi dlho, dokonca sa tam boji ist zase ked dostane objednavku, lebo ma strach,ze co bude. Tak takto sa chovaju k tehotnym v Irsku. Ale myslim si,ze je to iba k cespolnym pretoze oni kazdu tehotnu beru tak,ze sem prisla iba porodit a vycucat Irsko z penazi. Bojovat sa tu moc za svoje prava neda, ak chces aby sa na teba aspon niekto kompetentny pozrel ☹ Smutne ale toto je kruta realita. A to tam bola len tak mimochodom s priatelom.

schnucki, no ako som uz vyssie popisala, je to hrozne. Ja som fakt Bohu vdacna,ze mi nic vaznejsie nie je. Lebo si to fakt neviem predstavit. Inak pocas tehotenstva sa zene medzi nohy nikto nepozrie - za cele tehu NIC. A ak mas nejake problemy, tak sa ti medzi nohy kuka zdravotna sestricka nie lekar, ten sedi za plentou a rozprava sa so sestrickou, co tam vidi. No no comment.

emily327
14. apr 2010

kleo, chuda moje, no dufam,ze coskoro sa ti ta maternica zavinie a tak ako ma a bude vsetko v poriadku. Je to neskutocne ako dokazu takto fungovat zdravotnictva vo svete,ze? Ja mam pocit,ze nam ani k lekarovi netreba chodit, ze sa vsetko dozvieme a vyliecime sa pomocou netu. Lebo ja ked chodim k mojmu obvodnemu GP, tak ja mu hovorim, co ma urobit, ked mi nieco je.

Ozaj chcela som sa opytat, neviete ako sa povie po anglicky - kalciovka injekcia? Mam na mysli taku tu teplu injekciu, co sa picha do zily a velmi velmi pomaly. Lebo na tu som ja alergicka a nevedela ma moja lekarka pochopit v nemocnici a chcela aby som pri dalsej navsteve jej povedala o co ide. Ale nemam sajn ako sa to odborne vola. Dakujem.

emily327
14. apr 2010

schnucki, tak ako si dopadla u lekara???

schnucki
14. apr 2010

ahojik holky,

tak hlasim ze mame 2kila nahore, coz nas moc tesi ... cekal jsem vic, ale setricka ze at se nebojim, ze pak se budu jeste hrozit jak pribivaj 😀 ... mrnousek je v poradku, doktor meril hlavicku a myslim ze i telicko, ale jelikoz nic nerikal tak je vse v poradku .... s pritelem jsme se chlamali nad 3D obrazkem, me totiz ten uhel prisel jak kdyz ma nosanek jak prasatko .... jinak nosanek je taky krasnej a rty rostep nemaj, coz me uklidnilo .... doktor rikal ze merit velikost je trosku obtizne, jelikoz je mrnousek uz velky a skrceny, ale rikal ze by jsme meli mit kolem 20cm, uf .... joooo a vypadame na holcicku 😀 nevydel nic co by ukazovalo na chlapecka 🙂
dalsi termin mame 10.5., to nas ceka dalsi vysetreni, jedna se o kontrolu organu a jestli je vse vyvinute jak ma byt ....

schnucki
14. apr 2010

dalsi oftecky dam do alba, ale kdyby jste se do nej zas nedostali, tak tahle je nejlepsi .... 3D 😀

ivanajelinek
14. apr 2010

Jeeej, Schnucki, tak super!!! A aj ti uz potvrdil, ze to bude dievcatko? Jaky krasny obrazok 🙂
Boze Emily, to je fakt v Irsku take hrozne? Mne rodila kamoska pred dvoma tyzdnami v irsku a ona sa nejak nestazovala...Ze vraj bolo vsetko okay. Ja som bola dnes v jednom obchode Babyone sa vola, bola som pozerat nejake kocare, autosedacky a izby..Na niektore kocare a na izby su cakacie doby az 12 tyzdnov...To uz aby sme naozaj zacali objednavat, ked to tak dlho trva...Vy uz pozerate nejake veci? Akurat manzel uvaril veceru, tak ideme sa povinne navecerat 😀

emily327
14. apr 2010

jej schnucki, tak dievcatko 🙂 Tak to je super. A fotka je fakt skvela. Ja sa takej nikdy nedockam, ale nevadi. A uz mate aj meno pre dievcatko? To,ze si pribrala 2 kg to bud rada, ja uz od zaciatku tehu mam navyse 4,5kg ☹ Tak dufam,ze uz mi vsetko pojde len do bruska, lebo sa budem neskor asi iba gulat. Mne sa dost ulozil tuk okolo bokov a stehien a samozrejme aj prsia sa zvacsili. Ale nevadi, hlavne,ze sme ok.

Ivana, vies aj ja poznam zeny co tu rodia a pohoda., Ale to su vacsinou take,co im je jedno, ci sa babatko narodi postihnute alebo nie, aj tak si ho nechaju a nemaju potrebu aby zistovali ci je vsetko ok, cez nejake specialne vysetrenia. Takto tu funguje 99% zien. Su vdacne za tehu a beru to ako bozi dar a fakt je jedno, ako to dopadne. Ale ja taka nie som a preto to vyzera tak,ze tu nie som spokojna a ze mi postup ako sa tu robi vadi. Hm no ak by som bola ako oni, tak som neskutocne spokojna tehulka. Ziadne vysetrenia od spodu, ziadne caste prehliadky u lekara a v podstate rodis pri zene, no kolko je takych zien na Sk, co by si toto priali?
My budeme mat kociarik, postielku, vanicku a prebalovaci pultik, flasticky a sterilizator od svagra, oni maju 2 rocneho chlapceka a vsetko nam pozicaju, takze toho okrem oblecenia nebudeme vela potrebovat. Ale viac zistime az ked uz budeme doma a uvidim ako to v reale vyzera, ci ten kociarik nie je moc zniceny atd. Takze zatial to neriesim. Ale uz cakam kedy nam povedia ci to bude chlapcek alebo dievcatko a chcem uz zacat nakupovat vybavicku. Dobru chut 🙂 Ja idem do vane a potom nieco spapat, lebo som dost hladna, vlastne ja som stale hladna 😎 Ty si uz kolko pribrala od zaciatku tehu???

schnucki
14. apr 2010

ivus dekuju 😵 ... nechtel rict je to na 100% holcicka, ale do knizecky mi napsal ten kruh s plusem dole, znak pro holku, takze mi to berem ze budem mit holku ... ale s kupovanim ruzovych veci pockam az do kvetna, az to uslysim podruhe zacnu nakupovat 😀 ... delal mi uz utz na brisku, tak jsem si konecne prisla jak tehule 😀 a pritel mohl tentokrat sedet vedle me a koukat s doktorem na obrazovku 😎

jinak ja koukala po kocarkach, chtela bych tu trojkombinaci, ale je jich tooooolik .... poradne koukat zacnem az po svatbe ....

jinak me to irsko fakt prekvapuje, to co tu emily pises, to se cloveku snad ani ve snu nezda ....

schnucki
14. apr 2010

emily ja jsem za ty dve kilca stastna, jak jsem na zacatku tri shodila, byla jsem z toho docela v soku ....

pritelovi rodice maj na pude zabalenou postylku, uz jsem se na ni byla podivat a vemem si ji, takze to je zatim jedine co mame .... budeme muset k tomu koupit nejakou skrin a pritel chce prebalovaci pult, ja nejak nevim .... jo a sousedka s manzelem premysleli ze by nam dali autosedacku, maj ted novou, tak ze by nam dali tu malou ....

emily ja bych byla taky nespokojena, ja kdyz vidim jak se tu o me staraj, tak me to jak to mas ty docela desi ....

ivanajelinek
14. apr 2010

Emily, to su fakt Irske zeny take, ze im je to jedno? To je strasne. Ale ved neboj, zachvilu budes na Sk a urcite budes chodievat castejsie k dr. ako teraz...Mas aspon na slovensku dobru doktorku? A s tou finfrle je naozaj tiez sila...Tu v nemecku sa zatial nemozem stazovat, starostlivost o tehotne je fakt super. Tak to mas dobre, ze dostanes tie veci, lebo tie ceny su fakt dost vysoke. Sedacka do auta okolo 300 eur, kocar lacnejsi ako 500 eur pomaly ani uz nezozenies a jedna izba(taky komplet postielka, skrina a komoda) okolo 500 eur. Ale pani v obchode bola naozaj super, vysvetlila mi uplne vsetko...
Ja som pribrala okolo 3 kg zatial...A robit zatial robim normalne, niekedy vladzem aj tych 8 hodin, niekedy sa vypytam uz skor.
Schnucki, no ty si teraz pekne uzivaj pripravy na svadbu a potom si budes uzivat pripravy a nakupy pre babo.. 😉

blondynka400
15. apr 2010

emily, tak uvidíš, počkej nějaký den, když to bude sílit jsou to pohyby, když ne, tak si na pohyby ještě chvíli počkáš. Koneckonců na prvorodičku máš ještě čas 😉

schnucki, tak prvně gratulace k ktmou, že je vše ok, to je nejdůležitější. Takže asi holčička jo? 😀 To je super, ty jsou stejně lepší 😀 Uvidíš jak příště, ono to určení holčiček je takové méně jisté..... Navíc když se stydí a neroztáhnou úplně nožičky 😀

janulka04
15. apr 2010

ahojte, babulky...nestiham vas, koc sa ospravedlnujem, je toho teraz na mna vyse hlavy....ani neviem, co mate nove 😒
ja som bola na pohotovosti vcera rano, hrozne mi bolo, slabost v panvi, bolest krizov....este aj zlcnikovy zachvat...no a dnes som naklusala do poradne, tak mame o trosku menej plodovky a mala sa natlacila uplne fest dole, navyse doki nebol spokojny, ze som sla dole s vahou, aj brusko padlo...dal som aj fotku...no tak uvidime, kolko budem este kinderko 😕

schnucki
15. apr 2010

dobre skoro odpoledne 😀

blondy dekuju 😵 me prislo ze mela nozky radne rozcapene, i kdyz ja tam chvilema nevidela vubec nic 😀 ... ja jsem pak v aute rikala pritelovi, ze treba je to kluk a ma maleho pindika 😀 ale kdyz to doktor poznamenal do knizecky, tak ted na male mluvime jako na holcicku 🙂

ahojik jani, jezis to me mrzi ze mas takove problemy ☹ .... pokud to dobre chapu, znamenalo by to ze by jsi rodila predcasne?? je moznost ze by se mnozstvi plodovky zvetsilo? ... myslim na tebe, cmuk, at je lepe ....

janulka04
15. apr 2010

schnucki, caves.gratuluje k babe...ba su aj tak lepsie, ako pisala blondy 😀
nie, plodovka uz nepribudne, ale vraj je to na konci tehu bezne....
no, predcasny porod...veru vyzeram na to

ivanajelinek
15. apr 2010

Ahoj jani, uz som na teba par krat myslela, ci je vsetko okay....A o kolko skorej budes rodit? Ved mas skoro 5 tyzdnov cas, nie?

Ja mam dnes volno a od rana upratujem. Uz si necitim chrbat, este nieco navarit a hotovo...
Schnuci to si tak dlho spala? 😎

janulka04
15. apr 2010

ivi, to neviem, moja...pdla lekvosa tak o 2 3tt urcite skor ako mam 😅

blondynka400
15. apr 2010

janulka, o 2 týdny dřív to ne není žádný problém, to je i z medicínského hlediska považování plně donošený plod. S tou plodovkou, z toho si nic nedělej, to se občas stane, je potřeba to sledvoat, aby jí nebylo moc málo, jinak to nic neohrozí.... S tou váhou, to ale fakt není dobře, snaž se víc jíst, ať tam prďolka ještě nějakou dobu zůstane, ještě by to chtělo 😉

schnucki, tak jestli měla nožičky hezky od sebe tak je to víceméně jasné 😀. Uvidíš jak příště, ale žekla bych , že se to potvrdí, jestli doktor nebyl slepý 😀 Ikdyž on se občas ten pindík fatk může schovat až bůhvíkam. Kamarádka takhle měla i fotku, fakt to vypdalo jako pipinka, i malé stydké pysky tam byly a naknoec z toho byl chlapeček jako hora 😀. Dva dny ho enchtěla, že to není její dítě, že jí ho vyměnili i se chtěla soudit z nemocnicí 😀. Jojo to jsou hold ty hormony a určení pohlaví dle UTZ... 😝 😀 . Zas na druhou stranu tohle jsou fakt jen vyjímky a většinou se ti dkotoř trefí, v 19tt už je mimi dostečně velké 🙂

janulka04
15. apr 2010

blondy, no mne by to tiez nevadilo..tie 2, 3tt....skor
a co sa jedenia tyka...mi nechuti...proste najem sa dvakrat denne, rano a na obed a potom uz do vecera nic....nejde mi to 😒

schnucki
15. apr 2010

ivus jojo, to vstala jsem v pul 11 😀 pritel prisel kolem 5h, tak jsem se najedla, chlebik a kiwi jsem si dala, takze me mala nechala vyspat 😀 .... ja dneska delam plneny papriky, uz je mam hotovy tak jsem zvedava jak budou chutnat, delam je poprve 😅

blondy me to prislo ze je mela rozcapeny 😀 .... ty jo, tak to muselo byt pro kamaradku ale pekny prekvapeni 😝 .... a jak se mate s malou??

jani ja si taky myslim ze az tak brzo to neni, ze bych se toho rodit driv u tebe nebala .... a nejedou ti ani polivky?? ja ti poslu moje chute jooo 🙂 .... holka drz se

blondynka400
15. apr 2010

janulka, tak se snaž, fakt je to potřeba. Přeci necheš aby malé něco chybělo ne? Navíc takhle jsou do ní všechny škodliviny, co vznikají při štěpení tuků... Nejde o to aby jsi příbírala, to už 9 měsíci nemusíš, ale nesmíš hubnout, ju? 😉