Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
4. nov 2010

@kkatka78 koukám už máš zase týdny, takže fak to bylo naknoec pozitivní? 😕 A na UTZ už jsi byla? Tedy holka mám z tebe fakt radost 😵
@finfrle to je dobře, že přibíráte a dobře prospívate. Hold jí asi déle trvá adaptace no, to se občas stává, například třeba jak psala kleo. Ač nejsem vbůec zastáncem toho, aby miminka spali ve pslečné posteli, v tomhle příéapdě to bude asi fakt leší, než jí nějka trápit... Ale určitě bych to nezvdávala a za pár dní opšt zkusila až bude o něc starší a lépe si zvykne, uvidíš, že to půjde 😵

barbora87
4. nov 2010

@kkatka78 kati zo srdiecka ti mooooc gratulujem a mooooc sa tesim!!!drzim palceky aby bolo vsetko ok a za 34.tt aby si porodila zdrave miminko!

emily327
4. nov 2010

@kkatka78 jej Katuska, neskutocne sa s tebou tesim 😉 Uz som na teba myslela,ze ci sa zahada vyriesila. Parada, velmi velmi drzim prsty, hlavne sa opatruj a davaj na seba pozor a informuj ako sa mas 😉 Cmuk som stastna s tebou cmuk

emily327
4. nov 2010

@finfrle super, ze krasne priberate. Tak to prisatie na ceciku ma svoj vyznam 😉 Ale ak ti malinka chce byt iba na ceciku a ked ju odtiahnes placka, ona si chce dudkat. Skuste cumlik, nam sa to osvedcilo. Ona si pri dudkani aj pokaka aj poprdka a ukludni sa a zaspi. Aspon nasa Sonicka tak funguje. Hlavne si nemyslite,ze sa nauci na cumel, nasa mala nikdy nespi s cumlikom, zaspava s nim niekedy ale potom ho vypluje a celu noc ho nema. A to iste je aj cez den. Ked uz vidim,ze si malinka iba dudka cecik, vymenim ho za cumlik, ona si podudka a potom vypluje. Je to na vas 🙂

emily327
4. nov 2010

My sme dnes boli u ortopeda, mali sme papier od pediatra na vysetrenie klbikov. Ale ja som sa opytala aj na klucnu kost, co ma zlomenu a on len kukal,ze to na tom papieriku nemam napisane. Klbiky uplne v poriadku a klucna kost ☹ ☹ bezne sa za 3-4 tyzdne sama zrastie a je to v pohode u babatiek, ale nasa malinka ma ju sice zrastenu, ale ma tam schodik ☹ ☹ ☹ ja som vedela,ze je to zle zrastene lebo to citim na dotyk. A predstavte si,ze je to asi aj preto,ze sme ju cely mesiac zle polohovali ☹ Nikto nam nepovedal,ze by malinka mala byt cely cas iba na chrbatiku nie spinkat a polohovat ju na strany, samozrejme,ze sme ju cely mesiac polohovali na strany, striedavo a to sme posrali. Keby nam v nemocnici povedali,ze to nemame robit, alebo keby ten debil pediater, ktory sa na jej rucicku ani len nepozrel a to sme tam boli uz 3 krat, povedal,ze to mame robit tak a tak nie naco? Som tak vytocena,ze az. Je to neskutocne nezodpovedne,ze ludia ktori maju zodpovednost za babatka, sa na to tak s prepacenim vyseru a kaslu na to. Zase mam neskutocne vycitky,ze uz to mohla mat v poriadku keby sme robili nieco inac ako sme robili. Uz len to,ze ju ma zlomenu ma neskutocne trapi, lebo si to davam za vinu,ze je to moja chyba,ze som zle tlacila pri porode a vdaka mne to ma zlomene, este aj toto. Je to fakt na slucku fnuk O 2 tyzdne ideme na kontrolu s oblickami USG, tak ich tam poprosim aby urobili aj kontrolne USG rucicky, hadam sa to ako tak vstrebe za tie 2 tyzdne, kedy ju budeme davat iba na chrbatik. Ach jaj stale nieco fnuk

schnucki
4. nov 2010

@kkatka78 gartuluju!!!! to je super ze to konecne vyslo ... preju at to dotahente do zdarneho konce 😵

@finfrle tak to me mrzi ze mala ma trauma, ale ono bude dobre, uvidis 😉 ... je super ze pribirate 🙂
hlavne neztracej hlavu, mala je zlaticko, jen ji trosku trva se zadaptovat ... ale zvladas to super 🙂

@ivanajelinek krasne pribirate 😉 ... pisni jak dopadnete u ortopeda ....

ivanajelinek
4. nov 2010

@schnucki Ahojky. Tak aky ste mali den? Ja som uz maleho ulozila dozadu, pocujem ze sa trosku jeduje, ale neplace. Tak som zvedava ze kedy zaspi. A potom pojdem aj ja. 😉

schnucki
4. nov 2010

@emily327 my to mate taky tak, nekdy mala flasticku uj jen dinda, tak dam dudlik ... my s nim usiname, on fakt uklidnuje ...
emily jezisi tak to me moc mrzi ze male blbe srostla ... a proc vam to nikdo nerekl ze ji mate nechat spat na zadech?? to nechapu .... neblbni a vubec si to nedavej za vinu nebo ti prijdu dat osobne na zadek ... ja jsem taky blbe tlacila, proto jsem rodila trosku dyl a museli mi az tlacit na bricho aby ji dostali ven ... rodila jsi poprve tak jak jsi mohla vedet co a jak ... a to ze jste ji ted polohovali a ji to blbe srostlo neni vase vina, meli vam to rict ... nastve to, ja vim, jsem z toho taky nastvana, ale TY ZA NIC NEMUZES!!!!!!! jsi skvela mama

ivanajelinek
4. nov 2010

@emily327 Boze moja, urcite nie si na vine...na to ani nemysli...To ze ti nikto nic nepovedal, ze ju mas davat spavat len na chrbatik, tak za to tiez nemozes.Odkial si to mala vediet..Tak sa netrap.

emily327
4. nov 2010

@schnucki ach jaj dakujem moja. Je mi to tak vsetko luto, bojim sa aby nemala nasledky na cely zivot fnuk uvidim tajne dufam,ze za tie 2 tyzdne sa to vstrebe. Je to hrozny pocit bezmocnosti. Inak najst lekara, co sa o teba zaujima alebo ti pomoze je fakt umenie. Ach jaj.

schnucki
4. nov 2010

@ivanajelinek ahoj, my jsme dneska spali i pres den a hodne jsme si hrali, potom jsem byla u byvale rodinky a to mi hodne spala po ceste v aute, takze kdyz jsme dorazili chvili pred sedmou domu, vykoupali nakrmili, nemohla pak usnout, takze jsme trosku bojovali, ale neco po 9h usla a spinka 🙂

ja kdyz se tam jeduje tak jdu vzdycky pomalu soupnout dudlika zpet a normalne pak usne 🙂 ....
a co vy??

ivanajelinek
4. nov 2010

@schnucki No ja beham tiez stale davat dudlika. Ozaj kedy mate prve ockovanie? Vy uz sa hrate? A ako?Ja dufam, ze tuto noc nezaspim zasa pri kojeni. 🤐

schnucki
4. nov 2010

@emily327 verim ze to je hrozny pocit, ale tohle vam mel opravdu nekdo rict a meli by se hlavne starat, vzdyt je to male miminko a tvoje prvni, vsechno se ucis a zjistujes a oni jsou tam od toho aby vam pomohli a rekli co a jak ....
urcite to bude dobre a dobre se to zahoji 😉
posilam objeti

emily327
4. nov 2010

@ivanajelinek dakujem, mrzi ma to,ze ma to mohlo napadnut, ale fakt ma to ani len nenapadlo,. ja som s nou manipulovala akoby bola uplne v poriadku.Nehcela som robit nieco inac ako s tou druhou rucickou, aby potom ta chora nezaostavala. Hlavne ju to neboli a nebolelo, to bol zaklad. Chudatko moje male. Fakt mi je to tak luto vsetko. Najhorsie na tom je to,ze nie som o tom presvedcena,ze sa to stalo pri porode. Porodnik o nicom nevedel a povedal,ze nepocul nijake prasknutie nic. No dalej neskumam lebo by som zabijala. Obvinila som ich uz v porodnici,ze sa to tam stalo, lebo po porode mi nikto nic nepovedal. A porodnik si bol isty,ze sa to pri porode nestalo hm no uz tonecham tak.

Dakujem baby za podporu, potrebovala som to dostat zo seba.

emily327
4. nov 2010

@schnucki podobne moja aj u nas je to s dudlikom 😉 myslim si,ze babatko na nom nie je zavisle.

emily327
4. nov 2010

@schnucki si zlaticko dakujem pekne za objatie, fakt mi to pomaha, vasa podpora je pre mna dolezita. fnuk

ivanajelinek
4. nov 2010

@emily327 pri druhych miminkach budeme uz mudrejsie, nie? 😵 neboj urcite bude vsetko dobre.

schnucki
4. nov 2010

@ivanajelinek ockovani mame kolem 20.11., melo by byt kolem 10tydne ....
to bych chtela zaspat pri krmeni 😀 .... no nevim jestli se tomu da rikat hrani, ona si uz zvatla, teda vydava zvuky a ja jsem zjistila ze kdyz je na ni delam tak je dela taky a usmiva se ... nebo ji dam do ohradky, hybu s ti kolotocem a povidam ji u toho ... nebo vezmu plysaka a mluvim a delam s nim pohyby ... a rada ze nahata, tak ji nekdy sundam puncochace a blbnem jako pri vymene plenek 😀 ... ale ne vzdy ma naladu

finfrle
4. nov 2010

Holky dekuji za podporu.Je to narocne nebudu lhat a s blizici se noci mi je taky ouzko.Ted jsem ji poradne nakrmila a lezela 10min vklidu v kolibce a je tu zase neklid a ne a ne usnout... ☹ je tu zase kolecko strachu a place ☹ hlavne at alespon nachvilinku usne aby mela trochu klid v dusi.

schnucki
4. nov 2010

@emily327 mozna na tom neco bude ze se to stalo az potom, ja kdyz si vezmu ze jsem taky blbe tlacila a ve finale u me klecela doktorka a tlacila mi tak na bricho ze jsem nevedela jestli me boli kontrakce nebo to jak me tlaci, tak je mozny ze se to stalo az potom, ... ale to ted nema cenu resit 🙂
nemas vubec zac, od toho jsme prece tady 😉 ... a kdyby jsme nebyli od sebe tak daleko, vzali by jsme prcky a prisli te hzeky uklidnit 🙂

presne, po druhe uz to zmaknem levou zadni 😀

schnucki
4. nov 2010

@finfrle a nepomohlo by ji zabalit aby nemohla hybat ruckama? my jsme ji na zacatku takhle ukladali, jak uz tu psala blondy, nejsou zvykle na prostor, proto ji i ted ukladam mezi kojici polstar, i kdyz mi pres den spi normalne v te ohradce bez niceho .... drzim palecky at se brzy srovna a prestane se bat 🙂
a co ty, jak ti je?

finfrle
4. nov 2010

@schnucki to jsme zkouseli i sestra a je to to trauma,to ji dela jeste vice ouzko a pak i sileny plac....Na sebe nemam vubec cas myslet...uz je tu zase plac jeje

schnucki
4. nov 2010

@finfrle aha, tak to jsem nevedela .... tak to covece nevim, rada bych poradila, ale asi bude nejlepsi si ji brat k sobe a postupne zkouset jestli uz je to lepsi ... drzte se 🙂

blondynka400
4. nov 2010

@emily327 neměj vyčitky, ty za to fakt nemůžeš... to že při proodu klíční kost praksne, je zcela normální, ty za to fakt nemůžeš. Prostě si neschoulila ramínka tak jak měla a ta kost to nevydržela. Spíš nehcápu toho doktora, jak vám nemohl při prouštění říct, že musí ležet jenom na zádičkách 😠 😠 To snad není ani možný... 😝
A jak se to tedy bude řěšit? Úplně jsem to nepochopila, to se ještě může spravit samo? 😕

meleri
5. nov 2010

čaute holky,
dobré ráno, já tady snídám a užívám si trochu klidu než to zase za čne. včera jsme měli fajn den, v kroužku Samson poprvé maloval na zed, bylo to hezké, byli jsme tam oba tentokrát fakt štastni, příští týden je to zas tak se fakt těším.

Finfrle,
ono to přejde, měj ji co nejvíc u sebe, fakt s ní klidně i spi, at si říká každý co chce, tak všecka mláďata s matkami spí jen lidi si to takhle komplikujou, určitě ze zalehnutí nemusíš mít strach, tvůj mozek si to naprogramuje a bude dávat pozor i ve spánku! 😅

no už jsem dosnídala tak jdu poskládat plínky, co mi uschly a pak se vrhnout na vaření polívky at už mám klid a potom můžem ještě dopoledne nachvíli ven.. 🙂

mirusch
5. nov 2010

Dobre rano. Stihla som vas rychlo precitat, ale teraz mam par dni fakt rusnych, tak nestiham pisat. Ale hlasim sa, ze zijem 😉 Vcera som zapla pocitac az vecer o osmej, uf.
Babulky, myslite na mojho manzelika, dnes ma operaciu, nic extra vazneho, ale aj tak, narkoza a pod. .... 😒 Hadam vsetko dobre dopadne. Pojdem za nim az neskor poobede.
Ok, frcim dalej...

mirusch
5. nov 2010

Babule, mne to tu neukazuje ako predtym, ze Posli IP - tie ikonky. Vam ano?

meleri
5. nov 2010

Mirusch,

to jsem ráda že píšeš. tak at to dobře dopadne s manželem, ano ta narkoza je fakt nic moc! ☹ ale určitě se z toho rychle probere!
ne mi to taky neukazuje!

tak polívka se vaří tak je to ok...ještě aby se Samson probudil! dneska si nějak pospává to zas bude přehozený celý den.....

meleri
5. nov 2010

ted se dívám že mi dokonce vzali fotku!! 😠 kterou jsem už měla sto let. fakt nechápu!

janulka04
5. nov 2010

dobre ranko, kocky..konecne vytuzeny piatok
😵
Dnes ma nasa Stelli 5. mesiacov aa 😕 😵 ,
Paaani, ako to zbehlo...a to som sa jej nevedela dockat, pamatate? Jasne, ze pamatate!
😀 😀 😀
...a mne zacina byt smutno za tehu...ja som strasne precitlivela osoba....ale uvedomujem si, ako mi ten cas leti....ako mi dievcatka rastu pred ocami a trosku mi je aj smutno 😔
inac pekny dnik vsetkym, dnes tu ma byt teplucko, tak upracem, navarim sosovicovu s parkom a pojdem von, kedze dnes je skolka len do druhej
a tu foto z rana nasej oslavenkyne ...
takto na mna moja najmladsia vykuka, ked sa zobudi , laska moja 😀