Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mmmk
4. apr 2008

Neee, to jsem netusila, ale i kdybych zustala v CR, pripadalo mi, ze umet anglicky a nemecky je malo, ze krom toho musim umet jeste neco jineho. A vzhledem k tomu, ze jsem uz rok pred vysokou brigadnicila na uverech, ekonomka byla docela logicka volba. I navzdory moji debilite na matiku 😎 😀

meleri
4. apr 2008

Aha, tak to já jsem pravý opak..čísla kalkulace atd fakt nesnáším, takže do toho by mě nikdo nedostal..stačila mi obchodní akademie.. 😠
Já jsem na matiku super debilní.! 😀

mmmk
4. apr 2008

Me se tu matematickou debilitu podarilo tak nejak prekonat 😀 Jenze jsem si naivne myslela, ze jak prekonam matiku, mam pokoj. Jenze pak dosla statistika a matematicke modelovani. Ale nejak jsem to zvladla, dodnes nechapu 😀

K tematu - jak se dneska citis?

meleri
4. apr 2008

Fakt, statistiku jsem zažila poslední dva roky na obchodce..STRAŠNE...ty vzorce..a to byly jenom ty základy..

jak se cítím...pod psa...:( zítra je to týden...vleče se to..

pořád na to myslím...snad se zítra nějak odreaguju...a pak v pondělí do práce..tak snad na to nebudu myslet..ale pamatuju že minule jsem v té práci jen seděla a nemohla se na nic soustředit...je to fakt naprd..

mmmk
4. apr 2008

A co delas za praci? Snad ne nic fyzickeho, bud na sebe opatrna. 😉

meleri
4. apr 2008

né, dělám pomocnou sekretářku, navíc jen na půl úvazek a k tomu občas nějaké brigádky, ale tedkom nic....ne dávám si ted pozor. 🙂

mmmk
6. apr 2008

Ahojky, tak kdepak jste vsechny?

Mel, jak se citis? Mas uz nejake priznaky?

meleri
7. apr 2008

Ahoj Mmmk,

příznaky žádné...mám jít v pátek na krev..už tomu ale nevěřím, že to vyšlo. co se dá dělat...my to nevzdáme..zkusíme to příště zas...) a jak ty, jak se vede?
už se mi tu moc nechce psát, protože z toho fakt depkařím.
měj se zatím pěkně

mmmk
7. apr 2008

Meli, ja to chapu ☹ Mate to docela fajn, ze to nestoji tolik penez. Ale pokud nedorazila mrcha, jeste to neni ztraceno, ne? Ja se ve stredu dozvim, co ze mi to vlastne je a pak dr. zahaji lecbu.
Momentalne toho mam do skoly tolik, ze konik je vitane rozptyleni. I kdyz tahle temata me ted tolik neberou 🙄

mirusch
7. apr 2008

Meleri, čo blbneš, ešte nemáš výsledok, nie? Ale potom prosím informuj, ako si dopadla, oki? Sme zvedavé a stále ti držíme palce!

Mmmk, uf, škola, tak tej mám už fakt plné zuby, ale minulý rok som sa rozhodla, že už som múdra dosť a už nikam nechodím 😀 Lebo po vysokej som sa učila v Londýne angličtinu s počítačmi, teraz v DE nemčinu...uf, teraz už budem pekne len to, čo pôvodne som - učiteľka a budem ja trápiť ostatných 😀 😀

mmmk
7. apr 2008

Mirusch, to by me zajimalo, koho bych tak mohla trapit ja jako ekonomka 😀 😀 😀

meleri
7. apr 2008

No já to vidím tak, že Rotte tante si už balí kufry a v pátek dorazí..a místo krve půjdu kupovat vložky....

Mmmk, tak ti přeju at ti nic není a at je všechno v pořádku! 🙂 a dík moc za povzbuzení.

holky, mi se nechce tak nic dělat, je to strašné...:(

Mirusch, a co chceš učit? Asi ty jazyky? Já dodnes lituju, že jsem místo toho cestovního ruchu nestudovala vychovatelství...ale co se dá dělat..pozdě na rozhovor... 🙂

mmmk
7. apr 2008

Mirusch, ja mam zrovna tedka takove choutky podat si prihlasku na Uni Tübingen, tak na italstinu a neco k tomu, patrne anglictinu, i kdyz ta me teda nebavi ani trochu a manza mi zatrhl slavistiku 😀 A navic me spis tlaci na University Reutlingen - vsecko v anglictine 😝 ... to bych nedala, ani kdybych anglicky umela fakt dobre 😅 😀

Meleriiiiiiii, neprivolavej tu protivnou cervenou tetku 😀 😎 Treba se ji cestou neco stane a ona nedorazi 😀

Je zvlastni, ze uz zase premyslim o dalsi skole, pritom se nemuzu dockat, az skoncim tohle peklo 🙄

meleri
7. apr 2008

Mmmk, já mám ještě dodnes někdy noční můry o státnicích...a to to tříleté studium bylo lehčí než magisterské...tak tě fakt obdivuju, že se ti ještě chce! ale zase je super ten studentský život člověk furt potkává nějaké nové lidi, a tak...kdežto v práci už je to pak na pi...u, prominte mi ten výraz...

Jinak proč ti manža zatrhl slavistiku? Možná je pravda,,že učit se to je naprd, ale zase jsou to ty nejkrásnější řeči..italština , no nevím, k čemu to pak využiješ..

No já ji nepřivolávám, já mám spíš pocit, že ona si mě brzy zavolá! 🙂)

Je to v pytli..

mmmk
7. apr 2008

Mel, heled, kdyz rote Tante dojede, tak ji proste na tom nadrazi nevyzvedavej a zcela ji ignoruj. A ona se ve Francii nedomluvi, takze k tobe nedorazi 😀 Drzim pesti i nadale ;)

Studium - slavistika - neni prakticka, italstina - vzhledem k poctu italskych firem v okoli se mi to hodi asi nejvic 🙂 Ale porad vaham. Nesnasim teorii jazyka 🙄 Jako ruzne fonetiky, morfologie atd.

jarka007
7. apr 2008

Chcela by som vam len dodat trochu povzbudenia.
My mame 2 deti, obe z IVF (dievca 4 chlapec 1), presne vypocitane, rozdiel 3 roky, ako psychologovia radia 😀 . Na Slovensku som pri prvom vysetreni zazila sok, ked mi doktor sokovou terapiou oznamil, ze od mojho muza nebudem mat v ziadnom pripade prirodzenym sposobom deti a ci som uz uvazovala o darovani spermii od niekoho ineho. Dost dlho som sa z toho spamatavala. Ked si to tak vypocitam tak sme sa snazili cca 4 roky mozno aj viac, obe IVF-ka sme mali potom v Nemecku, kde sme zakotvili. Tu mi zistili endometriozu a v podstate nam odporucili IVF. Pri detoch som sa akosi dostala aj na cestu homeopatie a dala som si liecit afty, ktore ma trapili od detstva. Asi po 3 mesiacoch liecenia som este stale nedostala menz., co som najprv prisudzovala kojeniu, ale ked mi rano prislo od kavy zle, robila som si test, ktory vysiel pozitivne. Bol to poriadny sok, pretoze nam nikto nedaval sancu. Moj zensky tomu hovori zazrak resp. "Natur". Ako je to mozne nikto nevie, ale vraj sa to stava. Ja verim na homeopatiu, manzel na sport (uz rok chodi do roboty na bicykli -Schwarzwald).
Takze prajem Vam vsetkym vela stastia a ziadny stres.

meleri
8. apr 2008

Jarko,

to je moc krásný příběh, skoro neuvěřitelný, je to super, když se člověk takhle dozví že to i funguje!

Jenže já patřím mezi ty smolaře, kterým se zázraky vyhýbají, takže musím na všechno znova a znova...

MMMk,

tak to jo. Jo mě toto zas bavilo, studovat jazyk,ale praxe je fakt lepší, člověk se to rychleji naučí..Italština je krásná..

No s tou rotte tante-začala jsem se zas strašně nafukovat..příklad-včera jsem vypila dva půllitry vody večer, a vyčůrala jsem tak tři deci..břicho jak balon, zas to bolí..tak prostě musím zase přestat pít, ach jo už mě to fakt nebaví..a je to teprv 10 den, tak nevím...

ivana98
autor
8. apr 2008

ahojte. uz som zase tu 🙂
meleri, vydrz, uz len par dni....s bruchom ti neporadim ale podla mna si statocna a coskoro ta z cakania urcite vyslobodi pozitivny testik 😉

jarka, krasny pribeh 😵 prajem vsetko dobre!
mmka, slavistiku prenechaj nemcom, radsej studuj taliancinu 😉 ale na tvojom mieste na studium par rokov prdim. ved to studium (ciste teoreticky) mozes zacat aj o par rokov, nie? 🙂
mirusch, idem ti konecne odpisat IP 😝

ivana98
autor
8. apr 2008

ozaj, len taka malickost - keby sa nas naaahodou raz mala tykat IVF - tak ma pekne stve ten nemecky zakon o zakaze predlzenej kultivacie embrii. podla mna to s etickou opatrnostou trochu prehanaju, nemyslite? 😕

mmmk
8. apr 2008

Ahoj Ivi, taky si myslim, ze je to prehnane. Vzydyt ta kultivace je dobra a vlastne se tim zvysi sance na uspech, ne? Ale z pohledu te jejich etiky je to spis o tahani penez z lidi ☹

mirusch
8. apr 2008

Ahojte 😉
Jarka, nádhera. V toto ja tak tajne dúfam, že motyka strelí 😀 Aj keď na dúfanie mám už len 2 mesiace, keď nie, tak to už nechám na IVF 😵 Ale je super počuť takéto príbehy...

Meleri, no, ja som už učila v SR, ale len na jazykovke. Síce pôvodne mám vyštudované niečo iné, nejdem sem písať čo, ale bola som niekoľko rokov v Londýne, urobila som si skúšky a tak som mohla učiť aj angličtinu. Teraz zatiaľ len tak súkromne, ale už som rozposlala prihlášky všade možne. Zatiaľ ma nechcú ale to isto pre to, lebo ma teraz čaká niečo iné 😀
Inak, ak sa cítiš na mrchu, to nemusí znamenať, že ju dostaneš - jeden z príznakov tehotenstva sú mrchovské bolesti 😵 Stále ti držím palce.

Ivanka, stále čakám na IP 😀 Inak, neviem o tom, že tu nedovolia PK...Lebo mne hovorili, že je tu taká možnosť, ale že ju neodporúčajú. Viem, že je v DE zakázané PiGD - genetika embrijka. Čo je blbosť, lebo ľuďom s genetickou poruchou by tak vylúčili chorobu dieťaťa. Inak o PK som uvažovala, ale aj tak by som ju nechcela, lebo niekedy je aj tak, že embrijko by sa uchytilo v maternici, ale PK neprežije.

meleri
8. apr 2008

Ivčo, já si myslím, že té prodloužené kultivace nebude třeba, když jsi v pořádku, a vůbec, proč na to myslíš, určitě se jen zbytečně trápíš! nakonec IVF ani nebudeš potřebovat! Teda ti moc přeju aby se ti to povedlo normálně!

Jinak je fakt, že ten zákon je teda divný....mi to trochu smrdí náboženstvím..němci jsou asi dost věřící, ne...věřící -katolíci i protestanti -po staletí ve jménu Krista upalovali, mučili a vraždili jo a tedkom je štve, že se zavedlo umělé oplodnění, že jsou povolené potraty....fakt to nechápu.. no za tento názor mě ale neukamenujte, jestli jste tu některá věřící! ale přijde mi to trapné že do toho takhle někdo strká nos...asi jim přijde etické radši děti nemít..

Mmmk, třeba si na rok odpočin od studia, tak nejlíp zjistíš co by tě bavilo, někdy to člověku dojde až za delší dobu a je někdy lepší tomu dát volný průběh než se do něčeho tlačit...hele nebo zkus franinu jako já 🙂 jestli si chceš zauzlit jazyk a vychrchlat krk.... 😝 😅

ivana98
autor
8. apr 2008

ahojte,
ja viem, sorry, nestiham 😅
meleri, nieee, ja to nestudujem nato aby som zistovala co ma caka (alebo necaka), to som len naahodou niekde citala clanok o tom, ze vela nemcov chodi na IVF do Ceska alebo Polska (nielen) kvoli financiam, ale kvoli tak trochu svihnutym nemeckym zakonom. Oni sa tvaria, ze tym chrania "zivot" oplodneneho vajicka.. uz to chceli novelizovat, akurat ze sa teda nevedia dohodnut ako.. 🤐 Mirusch, ale ked to teda nie je PK, tak co presne? len ta genetika? Ziadne ine? 😅

inak Meleri, tiez si myslim ze (hociktore) nabozenstvo a nabozenska etika nemaju v zakonoch co hladat! a uz vobec nie v modernej medicine!!

mmmk
8. apr 2008

Osobne si myslim, ze jak IVF, IUI, tak i umele preruseni tehotenstvi jsou veci kazde ZENY, nikoli CIRKVE! Chodila jsem na gympl ve meste u slovenskych hranic, silne verici oblast. A asi 5 mych spoluzacek, co kazaly nejvic o spatnosti predmanzelskeho sexu, bylo na potratu jeste pred 18. rokem 😎 Coz je myslim priklad dostatecny 🙄
Hlavne me neprestane fascinovat, ze se do toho sroubuji v Cechach lidovci! 😠

mirusch
9. apr 2008

Jojo, toto je na dlhsiu diskusiu...Radsej nejdem ani zacinat, lebo sa zase tak strasne rozculim... 😠 Ach jaj.

Ivus, no pokial viem, tak v Nemecku nie je mozna predimplatacna genetika - teda skumanie chromozomov embrijka. PiGD. Proti PK nemaju co mat, sa mi zda, ze to nie je problem. A viem, ze dokina hovorila, ze sa da, ale ze neodporuca. A tiez hlboko nechapem, ze spermije sa v DE darovat daju, ale vajicka nie. A teraz nech mi niekto toto vysvetli, ze preco???!!!! 😠 A zrejme ani embrija sa potom darovat nedaju...Su mi to veci, tiez mi to zavana nabozenstvom. Ale co uz. Tu genetiku by sme aj tak nechceli, by som sa bala, ze ked odoberu embrijku bunku, ze sa mu tym nieco poskodi ... Uf.

meleri
9. apr 2008

Ahoj holky,

s tím náboženstvím je to marné...církev vždycky ovládala, a vždycky ovládat bude..přitom si sami dělají co chtějí...je to mafie. Já jsem ráda, že ve Francii do zákonů nemá církev co kecat..tady to celkem upadá... 🙂 tak aspon nemají jak manipulovat.
Snad nejsou všichni takoví, ale ti co jsou na špici tak jo..blbě kecají, ohánějí se biblí, ale že podle ní by měli žít v chudobě - to neplatí..všichni ti ve Vatikánu mají peněz jak želez!! A ti protestanti nejsou o moc lepší!
Jo já o tom radši taky nepíšu, protože bych se asi fakt strašně rozčílila... 😠 . Snesu všechno, ale církev fakt ne..

kitten
9. apr 2008

Ahoj vsem 🙂 teda Jarko to je pozitivni a povzbuzujici pribeh !!! Jak je meleri? Zacinam stimulovat uz v utery, tak drzte palce at mi rostou ty folikuly 😉 Na kdy to mate vy mirusch?mmk - samozrejme je jednodussi pokracovat dal ve studiu neceho, ale kdyz zkusis nejakou praci mozna zjistis ze te zajima neco jineho. (cim dele jsi v praci - tim tezsi je akademicka prace- ja uz si neumim predstavit ze bych splacla nejakou esej 😎 )

mirusch
9. apr 2008

Kitten, tak to už máš za pár... 😵 Tak držíme palčeky! My by sme mali začať koncom júna (červen). Potom isto informuj ako pokračuješ.

ivana98
autor
10. apr 2008

ahojte 🙂
no ved minule sa niekto v Spiegeli rozculoval, ze sa oplodnene vajicka urcene na ET musia vybrat uz den po oplodneni a nie neskor (co by zarucovalo lepsi vyber v pripade, ze sa niektore prestanu vyvijat atd.) alebo som to zle pochopila tu PK, no nevadi.
kitten, drzim palce nech pekne rastu! bude to urcite pekna uroda 😀

meleri, tak akooo? som nervozna aj za teba. zajtra ides na krv? 😵

mmmk
10. apr 2008

Holky, tak po vcerejsim pohovoru u doktorky se zase stimulace clomikem odklada. Manza v norme, u me hormonalni koktejl v nespravnem pomeru 😎 Poslala me na vysetreni pruchodnosti, bakterio atd., takze zase dalsi cyklus nic! 😨 Asi to nechame az po lete, jak si najdu nejakeho noveho lekare v novem bydlisti. Uz toho kolotoce zacinam mit plne zuby 😅