Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
1. okt 2008

Meleri, hezky 😕 😠 Je tu pod psa. A este horsie. My tu v strede DE mame strasne nanic pocasie, velmi porovnatelne s UK. Leto ma len malo teplych dni a ked, tak su strasne horuce, to tiez nie je dobre a zvysok prsi. Teraz tu je tma cely den, leje, je kosa a strasne fuka. Tak sa mi cudujes, ked by som najradsej zaliezla a kaslala na cely svet? 😅
A ty myslis pozitivne, ako sme ti kazali? Haaa?

ivana98
autor
1. okt 2008

ahojte dievcata, ja vas len rychlo pozdravim, boli sme s muzikom na veceri a sme totalne prezrati 😀 masom 😅 ale to je vynimka len kvoli tomu, ze sme boli u madarov, inak na maso tiez moc nie som...
inak len par noviniek, muzik je odvcera konecne dostudovany a ja som so sefom predlzila tu zmluvu... takze vlastne vsetko fajn 😅
dobru noc vsetkym 🙂

josefka
1. okt 2008

ahojte holky.

Mirusch - jsi obdivuhodna, jak to beres. Preju ti mooooc stesticka do zivota.

Ja jsem ted na sluzebni ceste na Malte. Pocasi je prijemny - zadny horko, lehce pod mrakem, takze parada pocasi pro me, spousta ovoce ..... jen kdybych nemusela pracovat 😒. Nedovedu si predstavit, az se vratim do Irska ☹ .... dest, dest a zase dest.

meleri
2. okt 2008

Mirusch,

no ja bych to pocasi radsi vymenila s tim vasim! Kdyby bylo tady porad skarede,tak jsem rada, ze lezim v posteli, ale tady je porad krasne, a ja mam z toho prave depku, ze nemuzu nikam na kolo, ani na kopec...stromy uz zacinaji pomalicku zloutnout, ale furt je krasne ach jo....kdyby radsi prselo.
no pozitivne myslim jak kdy....nejhorsi je, kdyz vstanu, pak si uvedomim, ze fakt nic nezvladam....hned mam bricho jako kamen, do toho navic nejaka infekce, asi kvasinky....

Ivco,

gratuluju, manzel musi byt asi stastny! takze zustanete v nemecku uz naporad? U madaru jsem jeste nejedla, to musi byt strasne dobre, ne. sama paprika atd..mnam...no vcera manza koupil to maso tak jsme ho snedli a pak nas do rana palela zaha...tak uz na to kaslu....zase o vikendu..

Josefko,

hm no ja radsi to Irsko nez tu Maltu, i kdyz krasne je vsude, to je pravda. tak snad si jeste i zaplaves? nekdy se to jeste da i v tom octobre.....

ivana98
autor
2. okt 2008

Meleri, moj manzel je Nemec, takze nad stahovanim do inej krajiny momentalne neuvazujeme..Mozno neskor, ak by sa vyskytla nejaka naozaj dobra prilezitost 😉 U madara bolo super, skoro ako od babicky 😵 (mala som madarsku babicku 😀 ) nastastie nas zaha obisla, v tehu je to ale vraj bezne...
mam este jednu otazku, ake byva v polovici/koncom zari pocasie u vas? Vy zijete niekde pri Lyone, vsak? Planujeme totiz tu dovcu niekde okolo Genevy a manzel ma strasil, ze co ked bude snezit 😕 😕 nejako sa mi to nechce verit 😀

Josefko, uzi si to na Malte, uprimne ti zavidime 😉 my tu sice dnes mame slniecko, ale len nejakych 13 stupnov, takze.. 😅

mirusch
2. okt 2008

Ivus, takze madari...hm, my tu nemame ziadnych. teda restiku, madarov ano 😀 Aj nas domaci je polovicny madar, jeho mama je rodena madarka a ked sa hadaju, tak po madarsky 😀 Joj istenem.

Josefka, dakujem ti 😵
Malta...ach jo. Tak rada by som sa teraz nachadzala na akejkolvek Malte, Mallorce alebo cojaviemcom, len nie tu 😝 My tu mame vsetko len nie slnko a ostane tak az do buduceho leta. Uf, uf.

violoncielka
2. okt 2008

Do kelu,zase mi to neodoslalo odpoved ☹ .A pritom som stale prihlasena...nerozumiem 😠
Takze v rychlosti:mam 6 folikulov (12mm).Nie je to vela,ale doki povedala,ze radsej nech ich je menej a su kvalitne.teraz budem cakat ako budu dalej rast. 🙂

Meleri 😖 ,ale predstav si aka to bude nadhera,ked sa uz budes cochvila prechadzat s kocikom.Jeeeej

Josefka aj mna zober,mne je tu v Italy nejak zima 😉 . 😀 Uzi si to

meleri
2. okt 2008

Ivco,
sorry spletla jsem si te s tou druhou holcinou co tu kdysi psala jeji manzel byl prave cech. ta co delala ty statnice, zapomnela jsem jeji prezdivku. ona uz tu nechodi?

Jinak jo, my jsme teda jeste sto km jizne od Lyonu a september a oktober je tady jeste teply, tak 20-15 stupnu, v noci je chladneji. pak v novembri uz se ochladi. nekdy tady ale hodne prsi a to je pak zima. vetsinou je ale slunecno. Zeneva, to uz jsou alpy tam bude urcite chladneji, a na vrcholcich Alp byva snih. tady ale snezi malokdy, skoro vubec.

Violoncielko,

jo, no taky jsem se strasne tesila, ale nejak me v te porodnici opustily vsechny moje romanticke predstavy o porodu a materstvi..byla bych radsi kdybych to nikdy nevidela...ale co se da delat, to uz je zivot.

violoncielka
2. okt 2008

Ahoj Meleri,mas na mysli asi mmmk.No uz tu dlhsie nezavitala,asi je zaneprazdnena 🙂

Ja sa tesim,ked budem tehotna,ze sa konecne pustim do malovania obrazov ....Ked som sa v septembri stretla smojou najlepsiou kamoskou (bude rodit zaciatkom novembra) ,tak som jej ale nezavidela to velikanske brucho,opuchnute nohy a dychavicnost.Ale hned by som si to aj tak s nou vymenila.

blackie26
2. okt 2008

shoj violoncelko jak se mas'?ja jsem jeste porad na dovoleneale uz se nam to krati...coje u tebe noveho'

ivana98
autor
2. okt 2008

Violoncielka, 6 folikov je dobry zaklad, oni este porastu a mozno vzniknu aj dalsie 😉 ved mas este cas..
haha, uz ta vidim, ako budes pocas tehu komunikovat iba so zachodovou misou a na malovanie si ani nespomenies 😀 myslim to v dobrom!! 😀

Meleri, mmmka uz tiez dostatnicovala a uspesne dokoncila studium 😉 obcas sem nakukne... ja som s nou v kontakte. S tou dovcou....sakris, asi by sa viac oplatilo potiahnut do az do F, ze? Jesen tam u vas musi byt nadherna.... ale je to prilis daleko, na par dni a este k tomu autom... 😒

meleri
2. okt 2008

Ivco,

od Genevy je dalnice az do Fr. neni to tak hrozne, je to asi 300 km. tady je podzim krasny, ale v cesku jeste krasnejsi, je tam vic lesu. tady jsou krasne ty vinice jak zcervenaji..a pak na horach...jo jo, uz se me to chyta..no pristi podzim uz budu hekat do kopce s deckem na zadech... 😅 Geneva je krasna, videla jsem ji jen prave z dalnice, je tam krasne jezero a ty hory..

Jo Mmmk se jmenovala. Jo to jeste vim ze odstatnicovala, tak snad se ma dobre.

Violoncielko,

no treba zvracet nebudes, ja taky vubec nezvracela. spis ta unava. me v tehotenstvi strasne chytl uklid, porad jsem uklizela, kupovala veci, planovala az az, no a ted tu lezim... 😅 treba si telo reklo:uz me sere jak porad lita, ja chci mit pohov a sup, uz lezim....

violoncielka
2. okt 2008

Ahoj ivus, ved to clovek si planuje a nakoniec aj tak musi robit to co zivot prinesie 🙂 .Ale snivajte s nami 🙂

No Ivi Svajciarsko je sice krasne,ale dost studene a je tam draho.Ale Zeneva je krasna a aj Zurich.Nepozerala si na nete hostely alebo bed and breakfast? My sme raz za jednu noc (v hroznom penzione) platili 40euro na osobu!!!!
Z Talianska(ale aj z rakuska) existuju nocne vlaky (aj s lehatkom) z benatok do Pariza za smart price 35 euro. Inac sa mi zda,ze aj do Zurichu je taky nocny vlak.Ale to sa musi strasne dlho dopredu objednavat.
Svajciarsko nie je zle.hlavne ak to mate blizko,tak sa urcite oplati kuknut aj tam.Hlavne je tam dobry vzuch a budete mat trosku zmenu.

Blackie,tebe je fajn na tej Sardinii.Urcite tam nemate take zamracene a studene pocasie ako tu.Brrrr.Ked sa vratis tak sa skontaktujeme.Ja som bola nedavno s orchestrom blizko vas v peruggi (nadherne mestecko) Ak budes mat niekedy cas tak tam zajdite.

kitten
2. okt 2008

ahoj devcata! Zdravim vas po dlouhe odmlce, zatim jsem vas nedocetla ale doufam, ze vse je ok. 😀My tu mame desne destive a zimu a ja snad konecne prekonala tehu nevolnost 😝
Koukam, ze meleri bude mit chlapecka - fakt perfektni vanocni darecek (jake mu date jmeno?Bude s vanocni tematikou).
Violoncelko - to je super ze uz stimulujes a folici rostou. Kdy mas odber? Hlavne odpocivej a moc nesportuj - a jez zdravou vyvazenou stravu s hode bilkovinami - nemusi to byt maso, muzes i lusteniny apod.
Mirusch-. Jak jde tvuj telocvicny program? Hledas nejakou pracicku?
Ivi, gratuluji tvemu manzovi! Odmenite se nejak za tu akademickou pili? 😉 tu madarskou bastu zavidim, hned bych si dala nejaky ten gulasek. 🙂

josefka
2. okt 2008

meleri, ty ted zijes ve Francii? A mas manzela Cecha a nebo Francouze?
No, ja bych se ted klidne na Maltu prestehovala a vydrzela bych tu do cervna pristiho roku, pak tady zacina byt nesnesitelne horko, takze bych na leto letela zpatky do Irska 🙂 Jinak s tim masem bych to neprehanela, pokud ti nechutna ..... stejne bys ryby v tehotenstvi nemela jsit vubec, protoze muzou obsahovat tezke kovy, kurata jsou spis kvuli bilkovine a hovezi kvuli zelezu, ale ja osobne budu radsi zobat zelezo v pilulich nez jist hovezi 😝 a bilkoviny dostanes treba i z lustenin a vajicek a treba ovesne kase, quinoy .....

mirusch, me zacina clenstvi v posilce ted od rijna, tak jsem na sebe taky zvedava 🙂 - nebyla jsem tam skoro 4 mesice - dva mi propadly kvuli sluzebkam, jeden jsem prokaucovala kvuli zkouskam a dovolene a dalsi jsem radsi uz nezaplatila a posunula si to .... au au, to zase bude bolet cele telo 😕

meleri
2. okt 2008

Je, ahoj Kitten,

to uz je doba....a vidim, ze ty jsi uz v dvacatem druhem! tak to je super, to uz ti bude snad lip a lip a nevolnost ti da pokoj.
jinak jmeno nevime jeste, pracovne mu rikame Samson, protoze je silak a vsechno prezil. taky se nam lidi smali, at ho pojmenujem Jezis..

Jo dobra je i ta kyselina listova, hlavne pred a po IVf.

No ja pojedla cokoladu a Samson sebou sije jako pominuty. asi mu to chutna..tohle mi dela i kdyz pojim ovoce...myslim ze mu ovoce chutna..

Josefko,

jo, manzel je francouz. tady je v lete taky nekdy nesnesitelne, mi stejne nejlip vyhovuje cesko. v zime snih, v lete teplo ale ne zas moc.

kitten
2. okt 2008

Meleri - Musim se priznat ze Jesus me taky napadl 😉 se mnou pracoval kluk narozeny na stedry den a jmenoval se Noel 😎 My nevime pro jake jmeno se rozhodnout - zatim mu rikame pracovne Vincent nebo Mildred 😀 zalezi co si zrovna myslime ze to bude.Uz jsi neco zacala nakupovat? Me z tech vsech veci jde hlava kolem a hlavne z kocarku...

Josefko ty se mas ze jsi v teploucku, hned bych si to dala libit. 🙂 Tady zas bude prset az do kvetna ...

meleri
2. okt 2008

kitten,

jo nakoupili jsme vetsinu v cesku a hodne veci mi poslala i mamka, ted mi chybi spis veci na kojeni a pak vanicka atd..je toho dost, je dobre sehnat si od nekoho spolehlivy seznam ceho je treba...ja ti ho klidne muzu napsat jestli chces, na tvoji IP.

Jo ja mela znameho Jesuse, byl z jizni ameriky, oni tam takove jmena davaji, pry i ve spanelsku. no je to nezvyk. mi se libi samuel ale manzel to nechce. pak jeste tristan, ale to zas znamena smutny. takze to je taky blbe....

kitten
2. okt 2008

Definitivne mi seznam preposli, budu moc rada - ja mam jen ten co je v katalogu Mothercare - to je uK obchod pro mimina a maminky. Co kocarek? Pro jaky jste se rozhodli?Samuel je moc pekne jmeno, nezni to moc rancouzsky. U nas to je podobne co se libi mne nelibi se manzovi a vice versa. Jeho rodice navrhuji rodinna jmena, nad kterymi obcas kroutime hlavou oba 😵

meleri
2. okt 2008

jo napisu ti to na to IP, jo?

kocarek my koupili Chicco trio, nebyl tak drahy a je jako sportak, autosedacka a korba, takze to mame uz v jednom. jinak my to moc nestudovali, vybrali jsme pomerne rychle, tak snad bude v poho.

no prave manzovi se to nelibi rekl ze je to zidovske jmeno.

ja koncim, jdu ti napsat ten seznam, a pak uz pujdu jist.

mirusch
2. okt 2008

Ahojte, ale ste pokecali 😉
No Kitten, hura, hura, uz som si robila starosti. To je fajn, ze si ok. Nuz, uz som tu popisala, do fitneska mozem od vcera a podklady na hladanie prace tiez mam, uz len poslat.

Josefka, nuz, ja som chcela ist dnes prvykrat, ale tak brutal ma bolelo rameno a vobec neviem z coho, ze som sa nechcela dorazit. Nejakym zazrakom mi pomohol slovensky Emoxen gel od Walmarku, vobec som necakala, ze tak fajn ucinkuje. a navyse zase hlava ma trochu trapi, uvidime, ci z toho bude migrena alebo nie. Zajtra je sviatok, tak hadam v sobotu budem ok. Nuz, ja sa svalovice nebojim, nemala som ju ani predtym, pretoze ja zacinam fakt pomaly a na nizsich vahach. Nerobim to, aby som sa znicila, ale aby som si pomohla, cize pomaly a postupne zvysujem zataz. A kedze mam zmluvu na rok, tak aj poplatky za mesiac su nizsie a navyse si mozem vybrat 2 mesiace pauzy, aj postupne, napr. ked budem na dovolenke alebo chora, co je uplne super, neprepadne mi to.

violoncielka
3. okt 2008

jej baby ahoj.Vy sa mate,ze mozete chodit do fitnes.Ja som na SK strasne rada chodila,ale aj na aerobic.teraz tu iba kysnem.V taliansku (teda aspon v nasom meste) su fitneska hrozne drahe a hlavne musim mat kazdy rok odporucanie od lekara (35 euro) 😠 .Tak som radsej minuly rok investovala do polrocnej permanentky na plavaren.
(tam nemusi byt povolenie ) a kupila si kolieskove korcule.
Josefka to mas super,mas aj trenera,alebo treningovy plan?
Mirusch tak uz posielaj CV 😠

Kitten ahoooj.Aj mne sa pacia kociare Chicco ako Meleri a teraz som objavila uzasny obchodik s vecami pre deticky vola sa IANA (ako ja hihihi),tak ked su vypredaje tak kupujem ako sialena (este,ze mam komu 😀 )
Kitten,neviem kedy mam odber (teraz maju folici 12 mm,zajtra idem na dalsie sono tak uvidim) mozno uz na dalsi tyzden.No snazim sa byt v klude,lebo aj statie a chodenie sposobuje,ze ma uz druhy den bolia hrozne krize a celkovo sa citim ako balon.
nech uz to je cim skor...
Konecne tu vyslo po tyzdni,prave v tento moment slnko.Jeej...tak to je vyzva na prechadzku.Pa

mirusch
3. okt 2008

Bre rano. My tu mame sviatok, hi 😀 Vcera sme si pozicali zase po case s manzelikom 4 filmy, tak mame co do zajtra robit. Aj Juno som si pozicala, minule ste to tu spominali.

To fakt Violoncielka, ze musis mat od lekara do fitneska? Tu to musia len starsi ludia. Ja ked som tam sla, tak ma kukol fyzioterapeut a bolo. Povedala som si, co chcem, chrbticu a tak podobne a trener mi zostavil speci program. Trener tam je stale, aj sauna sa moze pozivat, tak si hovorim, ze to stoji za tie peniaze, aj ked sa mi to zda dost drahe. Ale co uz. Sa mi paci, ako tam vsetci chodia s papiermi a cucia do toho, ze co a kolko maju cvicit. ja uz som bola po 2 mesiacoch macherka, uz som lajster nepotrebovala 😉

mirusch
3. okt 2008

Ozi, este som chcela Violoncielka, ze 6 folikulov je fajn, mne Dr. kedysi povedala, ze v DE je ciel 5-10. Cize nie az tolko ako v SR, myslim, ze sa snazia tym zabranit hyperstimulaku. Takze nech ti pekne rastu, daj vediet, kedy bude odber a aj ET. 😵

kitten
3. okt 2008

ahoj devcata! Mirusch - at ti ta cilevedomost s cvicenim vydrzi!Prozradis na jakou praci budes aplikovat? 😀
Viol - vsadim se ze uz pujdes na odber pristi tyden - folici musi mit 18mm a stena delohy kolem 8 mm(pry rostou tak 2 mm za den 😉 😝 Pokud te boli bricho ci zada - nahrej si to takovym tim ryzovym balickem co se hodi do mikrovlnky. Ja mela 5 foliku pri odberu, takze si definitivne nedelej starost s poctem.

mirusch
5. okt 2008

Ahojte. A kdeze ste? 😕
Kitten, dakujem, nuz dufam. Zatial som ani nezacala 😠 Trapila som sa s migrenou, esteze existuju triptany, ale aj tak. Len dufam, ze zajtra mozem nabehnut.
Praca? Nuz rada by som ucila, co tu nemam velmi sancu, momentalne sa orientujem na pracu v muzeu, tam sa da aplikovat aj moje pedagogicke vzdelanie. Tak som zvedava, ci to je spravna cesta.

violoncielka
5. okt 2008

Ahojte babenky tak uz mam 10 folikulov a pekne mi narastli najvacsii uz ma 18mm.Takze vyzera to asi na stredu.
Ale som trosku nanic,uz treti den mam vysoke teploty,volala som lekarke ona povedala,ze to je v pohode,ze to nesuvisi s gonalom a mozem si dat aspirin. No neviem,podla mna to suvisi s gonalom,lebo okrem teploty a toho,ze do seba nedostanem nic na jedenie,nemam ziadne priznaky.No a cele doobedie mam teplotu 36.2.Pride 1.00 hodina a ja dostanem zimnicu a uz mam vyse 38 a vcera som mala 39.2..Jemineee.Dufam,ze mi to nenerusi celeIVF.Tak takto valcim.Teraz mam uz 37.6 tak trosku konikujem

mirusch
5. okt 2008

Violoncielka, super parada, tolko folikulov. nuz, vela babeniek, co poznam, boli pocas IVF prechladnute, tak ktovie ci si nieco chytila alebo to je liekmi, v kazdom pripade ak by sa ti nieco nezdalo, tak na pohotovost. A zatial si mozes dal Paralen, Acylpyrin by som nebrala, ten riedi krv a moze vyvolat krvacanie. Pozor na to. Paralen (Paracetamol) to isti. Po ET uz pozor na lieky!!!
Drzim palceky.

violoncielka
5. okt 2008

Ahoj Mirusch,davam si tachipirin (neviem ci je to nas acylpirin),je to jedine co mame doma a volala som lekarke,ona povedala,ze to si mozem dat.Je to otras,lebo ja nikdy nemavam teploty a teraz take vysoke. 😒 Aj dnes mi stupla vecer na 38.5,ale uz som ju znizila,aj som do seba natlacila kusok kuracich prs. No uvidime ako to bude pokracovat.
Si zlata,ze si mi odpisala.Teraz je vsade vela chripky,tak dufam,ze som ju nedostala.Ale ked nemam teplotu,tak sa citim uplne super.
Vdaka

mirusch
5. okt 2008

Hm, si proste vynimocna 😀 Kukni do letacika, aku ucinnu latku ma ten liek. Lebo viem, ze ja som mala zakazane pred operaciou cokolvek, co riedi krv a ty operaciu mat budes - odber. Ale hadam lekarka vie, co robi. Inak, Paracetamol je jediny liek, co sa moze v tehu a aj to iba jeden denne max. Uf, ale ja som iba taka teoreticka 😅 Pokial sa ti nezlepsi stav do zajtra vecera, tak chod v utorok k obvodnemu lekarovi, ci ti netreba antibiotika-ak je to virus, tak nie, len ak zapal. Radsej. Vela bab cez IVF bralo a boli ok, aj deti. Vies, radsej s kazdou malickostou k lekarovi, aby clovek nedopadol ako jedna babula, co ju poznam aj osobne. Pred par dnami sa zacala v 23 tt otvarat a aj porodila, babatko umrelo. A moze za to zapal v jej tele a lekarka, co ho podcenila. Neskoro ju dali na antibiotika a gynekologicka ju potom ignorovala. 😔 Tymto ta nechcem strasit, len ta upozornit, ze radsej 10x k lekarovi ako raz to zanedbat.
skore uzdravenie. davaj si studene obklady na lytka. A vela pi.