Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
2. júl 2008

No, tak ako vidim, tiez si si toho prezila dost 😔 A jasne, ze to je snazenie, ved sa predsa snazite o mimi, nie? Je nas tu takych viacej, ja tiez idem na IVF, uz sme mali zacat, ale sa nam brutalne zhorsil spg, takze cakame na zazrak...A su tu aj ine babenky, co maju problemy, dve su uz tehulky po IVF 😉 Len neviem, kde sa teraz flakaju 😀
Ja som v DE, mam manzela Nemca, ty to mas pestrejsie 😀 My tiez dovolenkujeme obycajne v SR, co je na jednej strane super, ze sa jemu tam tak paci, uz mame zbehany asi kazdy hrad na Slovensku, ale na druhej strane pre mna to nejaka extra dovolenka nie je, ved to je doma, takze som trosku frustrovana a aspon si vymyslam predlzene vikendy hore-dolu po Europe, uz sme pochodili celkom dost. Ale na takej riadnej dovolenke pri mori sme boli tiez len v Grecku 😵 , mame tu greckych kamosov, co vlastnia restiku - super kombinacia - tak nas to inspirovalo. Ale boli sme zaciatkom oktobra a pocasie bolo sice slnecne, ale chladne, cize sme si zaplavali len 3 dni a potom uz nic moc. Takze planujem sa niekedy odtrhnut a ist k moru uprostred augusta - tento rok uz nie - ale bez manzelika, on neznesie horucavy.

Ak mas este otazky, sem s nimi. A vy kedy planujete IVF?

downhamka
2. júl 2008

V Podoli v caru, musim mi dat trochu casu nez si proctu ten tvuj zajimavy pribeh 😉

downhamka
2. júl 2008

Jo to muj manza taky nemuze mit moc horko, proto jsme jeli v tom kvetnu. Tak ty jsi nemka. Co tam vlastne delas, vim ze snad i v tom Nemecku musime mit jeste porad prac. povoleni. Ja jsem si loni primo vyrvala to francouzske, vubec mi ho nechteli dat! No pak jsem se nedivila, ponevadz ta moje franina nebyla jeste nic moc. predtim jsme totiz s manzou pobivali na 4roky v Italii, ja pri skole u nas v cr, takze kdyz on dostal tuhle sanci ve Francii, moc jsem nadsena nebyla. Ucit se novy jazyk a prijit mezi cizi lidi, to byl pro mne konec. Ted uz jsem si zvykla a mozna ze tam i nakonec zustaneme.

downhamka
2. júl 2008

Kam pujdes na IVF ty a jak se vy dlouho snazite. Ten spatny spermiogram, to je blby, manza se musi snazit zit zdrave 🙂

downhamka
2. júl 2008

jo ted jsem si uvedomila, ze kdyz jses vlastne provdana za Nemce, tak bys zadny problem s praci nemela mit. ja jsem vsude jinde nez v Anglii, tak je to tezsi.

mirusch
2. júl 2008

Ja som dostala pracovne povolenie hned po svadbe za 5 minut, ani som nevedela nemecky 😀 Som tu uz 4 a pol roka, nemecky uz viem, dokonca mam aj nemecke (aj slovenske) obcianstvo. Ale pracu zatial nemam, chcem ucit, na statnej nemozem, sukromne nemaju miesto, ale teraz ani nehladam, kedze ideme na IVF.
Ja som bola 3 roky v Londyne, cize najst si chlapa v Nemecku bolo pre mna tiez trosku od veci, ale nakoniec aj jazyk sa zvladol, aj som rada, lebo Nemecko ma blizsie k SR nielen poctom km, ale aj celkovo, systemom. Anglicko mi sice velmi prirastlo k srdcu, ale je uplne od veci co sa systemu z pohladu ostatnej Europy tyka. nakoniec mozes byt rada, ze tam nie si, ale co sa tyka zdravotnictva, isto vies, ako to tam strasne hapruje, uz sme sa tu o tom bavili a mam aj mnozstvo osobnych skusenosti. Tam radsej nechaju cloveka zomriet, ako by pohli zadkom.
My na IVF ideme v DE, teda, dufam, ze to nakoniec predsa len klapne, aby sme nemuseli cestovat hore - dole. Snazime sa uz 3 roky, z toho 2 roky sme v CAR. Co sa tyka spg, to nie je v zdravej vyzive, on to ma vrodene, zhorsilo sa to prave vtedy, ked som mu zacala davat vitaminy. A on berie aj ine lieky, co tiez mozu mat vplyv, ale tie vysadit nemoze. 😔 Vy kedy idete na IVF?

Inak Meleri je vo Francuzsku, ta je prave tehu po IVF, neviem kde teraz je, videla som ju ale v inych temach, napis jej IP ak chces.

downhamka
2. júl 2008

No teda ty se tady teda vyznas, je videt ze jsi tu casteji. To s tim zdravotnictvim mas pravdu, u nas je to mnohem lepsi! Ja uz si budu pichat injekce za 14dni, tak uvidime jak to dopadne. diky za kontakt na tu meleri. Taky je mi lito tveho manzi, ze to ma takhle. To je uplne neco jineho nez u nas. tady je chyba ve me. 😒 drzim vam pesticky at vam to vyjde 😵

mirusch
2. júl 2008

Dakujem, hadam do tretice uz konecne budeme moct stimulovat 😉 Ty to mas za par. Ani sa nenazdas a budes mamina 😵
Vies, ja tu oxidujem uz rok, takze trosku sa uz vyznam. Ale je pravda, ze tu na konikovi som sa dozvedela strasne vela veci ohladom IVF a otehotnenia, co som predtym vobec netusila. a su tu babenky, ktore podrzia, ked je cloveku nanic a tesia sa, ked je super. Inak, mozes nas prist kuknut aj do temy "Bezime IVF maraton...", a ak kuknes do mojho albumu, tam su tabulky ako to s nami vyzera. Zacinaju pribudat prve IVF babatka a tento mesiac to pojde ako na beziacom pase, v oktobri sme mali velmi vela IVF tehuliek.
Drzim vam tiez palce!!!

downhamka
2. júl 2008

diky moc, mej se krasne a ja se zase ozvu 🙂 , a davej porad vedet jak to s tebou vypada. papa 😅

mirusch
2. júl 2008

Jasne, isto sa ozvi tiez. 😉

schnucki
3. júl 2008

Ahoj holky,
Downhamka - vitej mezi nami 🙂 Takze ty jsi ve Francii? Tam je to prej moc hezky, a francouzstina zni tak .. hezky .... drzim palecky aby se vam to konecne povedlo 🙂
ja byla taky jednou v Recku a je fakt ze ty lidicky jsou tam opravdu strasne mili.

My jsme v balicim zapalu, stale nachazim neco co nam jeste chybi. Zitra si jdu vyzvednout pas s vizem a v sobotu huraaaaa.

Mirusch, prijde ti ze jsou tu doktori dobry? Mam konecne termin, na 15.srpna, tak jsem zvedava co mi rekne.

preju hezky vecer

mirusch
4. júl 2008

Schnucki, tak prijemnu dovolenku 😵 A nezabudni na muslu alebo piesok 😀
Ci su lekari dobri? No, ak sa pytas na CAR, tak v tom nasom sa mi zdaju profesionali, nestazujem sa, fakt. Jedine, co ma trosku mrzi, ze v Nemecku su lekari obmedzeni zakonami. Napr. tu nemozu robit PiGD - prenatalnu diagnostiku embria, nemozu sa darovat vajicka, nemoze sa to alebo hento. Proste Nemci su pokakani a nielen v tejto oblasti. Ale lekari vedia co robia. Len ma teraz stve, ze sa mi nikto z centra neozyva, neviem ci tam maju dovolenky a malo ludi ci co. Asi tam musim ist, potrebujem vymenit lieky, co stracaju platnost. A do ktoreho centra idete? Teda ak som dobre pochopila, ze idete do CAR. Napis IP ak nechces sem.
Pa pa. 😉

schnucki
4. júl 2008

ahojik holky,
tak ja se na 14 dni loucim, jedem k mori a notebook nechavame doma, takze se ozvu az se vratime 😀
Mirusch - neboj, propasuju nakou tu musli, ci pisek 😎

mejte se vsecky kraaaaaaasne a preju slunecny dny 😎

papa

mirusch
7. júl 2008

Baby, kde ste? ☹ Vobec nemate chut o nicom pisat? Alebo ste na dovolenkach? 😕

violoncielka
7. júl 2008

Ahoj Mirusch,ja som aj zacala dnes pisat,ale nedopisala som musela som sa odpojit.Ako sa mas? Je Ti smutno?
Mne aj trosku hej,lebo kazdy den leje ako z krhly (sice iba 2 hodiny) ale vzdy je predtym tak dusno podmrakom,ze sa cloveku az hlava toci.
Ja zajtra idem na krv a mozno sa nam podari ist na IVF v oktobri. 🙂 .nechcem sa este velmi tesit a preto o tom ani nepisem.....budem pisat na konci septembra,ked to uz bude iste.
je mi luto,ze este musis trosku cakat,ale asi to ma tak byt 😒 Ja viem,je to hrozne,clovek sa uz pripravuje a zase to musi odlozit 😠 .
inac co porabas cez dni?Ja som zacala trochu behat,chodim plavat a snazim sa nejak zaplnit ten den.No a dufam,ze od septembra budem znovu ucit aspon tych 6 celistiek.Kazdy den cakam,ci ma nahodou nezavolaju do Verony (kde som urobila konkurz) zalezi to,kolko ciel potrebuju a ak by nahodou niekto ochorel z tych stalych tak nas zavolaju ...snad....bolo by to supeeer.
No Miri,som tu a slubujem,ze uz sa polepsim v pisani

mirusch
7. júl 2008

Joj, Violoncielka, ty si moja zachrana 😵 Uz som to tu chcela vzdat...
No, nam sa tiez pokazilo pocasie, je fakt, ze nemusia byt horucavy, ale zase ani prsat a zima nemusi byt 😅
Ja ani neviem, cim si vyplnam dni, sa mi zda, ze som kedysi zvladla viac, nejako sa poflakujem, aj by som sla k vode, ale mam iba bicykel a zase sama...uf, hadam bude v SR pekne - ideme v auguste - tak sa tam niekde vyvalim. Som zacala uvazovat, ze ak to IVF nakoniec nevyjde, tak sa zapisem zase do fitneska na cely rok, lebo ako nechodim, tak ma zase zacina boliet chrbat a vsetko mozne, presne vidim, ako mi to cvicenie robilo dobre. Ani hladat robotu, ani nic, no hroza a strach. A o chvilu leto fuc. Ale venujem sa zase trosku servitkovej technike, citam knihy a tak.
Drzim ti palce, nech ti teda zavolaju do Verony alebo nech najdes nieco este lepsie 😉 Nech je proste tak, ako ma byt, ale nech je isto len dobre.

ivana98
autor
7. júl 2008

ahojte 🙂
ja nejako nemam chut pisat... ale snad coskoro, ak/ked sa vykrystalizuje par veci 🙂

Violka, jeeej, IVF v oktobri? uz sa potichucky tesis? 😵
Mirusch, u nas je teraz tiez take divne pocasie a dost prsi... taky nejaky divny jul.. ale uz si ani nepamatam, kedy bolo "poriadne leto". alebo sa mi to len zda? 😅

mirusch
7. júl 2008

Ahoj Ivus, ved ani ja nemam sto chuti pisat, ale nechat zaniknut taku peknu temu, to je skoda, nie?
Nuz, ved jul iba zacal, tak hadam sa polepsi, ved jun bol horuci... Minuly rok bolo absolutne nanic leto, to si velmi dobre pamatam, rok predtym bol iba august horuci...No, mam taky dojem, ze v DE vie byt len bud zima alebo horuco, prijemne pocasie je zriedkave. Dnes som bola vo Frankfurte s Tlapickou, tak bolo ako-tak, len dost fukalo.
Potom napis IP, ako ti to vyzera s tymi vecami, ok?
Dobru noc vsetkym. 😉

ivana98
autor
7. júl 2008

Mirusch, no stale nic ☹ napinaju ma ako gumicku na trakoch 😝 a to by som najradsej momentalnemu sefovi prastila vypoved, ale zatial si to nemozem dovolit...
praveze si pamatam, ze pred 2 rokmi bol jul horuci a august nie, vtedy som pracovala ako casnicka a v juli sme mali Biergarten plny a v auguste sme nic nezarobili 😅 😅

ale sak to je jedno. tento stvrtok male ale firemny Sommerfest a bolo by skoda, ak by prsalo, chceli sme oslavovat vonku na dvore... 🙂
ako sa ma Tlapicka?

mirusch
8. júl 2008

Ivus, tak stale drzim palce 😵
Aha, tak som si to pomylila s tym pocasim... to je jedno, v kazdom pripade je to nic moc 😀 Dufam, ze vam teda vo stvrtok prsat nebude, ale slubit ti to nemozem, ked tak kukam na tu predpoved. Ach jo.
Tlapicka ok, tiez ju to uz doma niekedy nebavi, ale myslim si, ze jej malá ju celkom dobre zamestnava 😀 Minuly tyzden mala malá styridsiatky horucky, ale uz je ok, podla toho jej vysmiateho ksichtiku istotne 😵

violoncielka
8. júl 2008

Ahojte babenky,tento rok je to zabava s pocasim...uz som 5 krat (aj s dnesnym dnom) zmokla na bicykli 🙂,ale ked mame iba jedno auto...tak ja musim pouzivat bicykel.je to super,ja sa tesim,lebo mam taky holandsky typ bicykla do mesta(mozem si na nom odviest aj nakupy) a po celom meste su cyklisticke chodniky...takze pristup do mesta je uplne super......az na ten dazd 😀 .Takze dnes som sa sprchovala uz 2 krat.
Normalne nasim to vyslo s pocasim boli tu od 17.6 do 1.7 ,takze sme chodili k moru skoro kazdy den 😵 .

Nuz dufam,ze leto nebude taketo dazdive stale.mirusch..aj my sa chystame v auguste na SK.

Ivanka...si robila aj ako casnicka? Mna take nieco tiez napada,ale velmi sa mi do toho nechce...mozno od septembra skusim baby siter na doobedie,neviem co by ma okrem hudby bavilo.....nuz skusim nieco vymysliet.
Mozno pojdem nieco studovat....bavilo by ma designerstvo,alebo fyzioterapia,alebo praca v materskej skolke....
no ale vsetko sa uvidi az po oktobri... 🙂

ivana98
autor
8. júl 2008

Mirusch, vo stvrtok ma prsat 😀 😀 ale vsak co, nech si kolegovia lamu hlavu, ja sa budem tvarit ako host 😝
a neplanuje Tlapicka nahodou dalsie mimco?

Violka, ano popri studiu som pracovala vselijako, aj ako casnicka (v jednej ceskej krcme). Inak to vtedy neslo a sem-tam som mavala aj svetle momenty, ked ma to bavilo. Mozno by si to mala skusit, najma na leto potrebuju vzdy vypomoc. A prastit s tym mozes kedykolvek 😀 (nie ako ja momentalne 😝 )

kitten
8. júl 2008

Cauky devcata, zdravim vas vsechny po kratke odmlce a doufam, ze se vsem dari dobre. Byli jsme minuly tyden v lake district - konecne prvni poradny vylet po 3 mesicich sezeni doma 😉 My tu mame stale stridave oblacno - hned bych brala nejake to teploucko 😉 Mirusch - jak to ted u tebe vypada? Kdy mate dalsi testy?Ivi - zacinas tedy v nove praci ci co? 😉 Viol - definitivne si neco v Italii vystuduj - prece jen si rozsirs obzor - i kdyz asi se nic nevyrovna hudbe 🙂 Treba nekde ve skole hudebni vychovu apod - tady maji pozici teaching assisstant - a na to nemusi byt zadne vzdelani.nebo hudbni therapie.Ja bych se na servirku asi taky moc necitila...Hlidani deti je ok ale prece jen mas zodpovednost za cizi deti... 😉 Doufam, ze neva ze radim 😉

violoncielka
8. júl 2008

Kitten super,ze radis
To s hud.vychovou ma tiez napadlo,ale zial je tu velky zaujem o to.Ale zapisem sa do poradovnika a musim si urobit aj jazykovy certifikat....ale ten si chcem urobit tak ci tak.
Ved ja viem,ze baby siter je zodpovednost....asi len tak strielam,co ma napadne.Nie je to sranda,ked som 10 rokov hrala v orchestri a teraz musim zacat rozmyslat nad niecim inym...(teda nemusim,lebo manzel je zivitel,ale ja sa tiez chcem realizovat.)

Musim sa vam priznat,ze ja na SK som bola workoholik....a teraz som pani v domacnosti s prilezitostnymi pracami.
A najviac co michyba su ludia,lebo ja som spolocensky typ.Este stastie,ze mam kurzy talianciny a ine drobne aktivity a stastie ze taliani su ukecani narod,tak si mozem aj v obchodaku s niekym pokecat 😀

Ale napriek vsetkemu som stastna a dufam,ze budem este stasnejsia 😵 😵 😵

kitten
8. júl 2008

Spokojenost je to nejdulezitejsi 🙂 Co treba nejaka materska skolka ?Pujdete na IVF na slovensku?

ivana98
autor
8. júl 2008

ahoj Kitten, ako pokracujes...v ktorom si tyzdni? 😵
u mna nic nove, zatial nemam nic iste, takze cakam dalej.

violka, s babysittingom by nebolo zle to skusit 😉 akurat ze vobec ti neviem poradit, kde take nieco zhanat...v nejakej agenture? 😕 alebo cez znamych? ja by som nevedela, kde zacat, ale kamoska v DE tak pracuje a je spokojna... 🙂

violoncielka
8. júl 2008

Ivi,aspon ma clovek kontakt s detickami,vsak?

Ozaj Kitten,ty si ako na tom.Uz je to kolky tyzden?
Ako sa citis? V poho?
My sme zapisani v poradovniku tu v Italy.Tak je to lepsie,lebo manzel si nemoze hocikedy zobrat volno.A aj ja budem s nim tu,sice musim dochadzat 60km....ale to ise by som dochadzala z Prievidze do Martina.

ivana98
autor
8. júl 2008

presne tak. 😵 ale premysli si, ci ta to nebude deptat....starat sa o cudzie deticky, ked (zatial) vlastne nemate...
ale to sa samozrejme moze rychlo zmenit, ze? 🙂

mirusch
8. júl 2008

Ahojte, teda, ale ste sa rozbehli zrazu 😀 😀
Violoncielka, hm, ja tiez rozmyslam, ze co so sebou, co sa prace tyka. Inak, na tvojom mieste by som si naozaj pripadne doplnila vzdelanie nejakym kurzom...ucenie hudby by v tvojom pripade bolo asi idealne - neskusala si nejake sukromne skoly? Opytaj sa. A babysitting...hm, tu v DE maju Tagesmutter, cize opatrovatelka deti pocas dna, ale na to treba kurz a mat papier, ze si sposobila to robit...zisti si, ci nemaju aj u vas nieco obdobne, oficialne. Opytaj sa na pracovnom urade asi.
Kitten, zlatusik, ved si zmen v pase tu snazilku na nejake krasne tehu "tt" 😀
Ivus, bude dobre, neboj. Tlapicka planuje druhe mimi, ale nemyslim, ze uz sa snazia naplno, vidis, ani som sa nespytala, ale mozem sa 😀 V kazdom pripade si uz hlada porodnicu... 😀

ivana98
autor
8. júl 2008

Mirusch, ty by si chcela robit Tagesmutti? 😕 nato tu urcite treba papier a musis byt k dispozicii kazdy den 😝 to uz radsej nieco ako Hanulee - chodit priamo k rodinke do bytu a postrazit par hodin ked treba... aj za to su peniazky 🙂

slubujes ze bude dobre? nejako sa mi vsetko kazi a zamotava.... 😖 ☹