Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
14. jan 2010

Tak hezkou dobrou noc holky, taky už půjdu....

emily, to bohužel z určitých důvodů nejde, nemůžu si to dovolit.... 😔

emily327
14. jan 2010

blondy, to ma mrzi 😢 skoda, rada by som ta videla ako osobku 🙂

blondynka400
14. jan 2010

emily, bohužel je to veřejný web a prostě moje identita nemůže být prozrazena, už takhle to píšu víc než dost 😀
Ale holky mě na fotce viděly, tak dkyž budš hodná, možná ti časem taky nějakou pošlu 😀

lubinka9
15. jan 2010

caute,
vy ste zasa popisali.. 😝

blondy a ja ze som tajomna co? hmm to len zvysuje moju zvedavost preco asi.. 😉
no a clovece 39tt, fuuuha 🙂

no veru fesak to bol, myslim, ze drahy nevie posudit ci je chlap pekny alebo nie. To by mi bolo divne.. 😀
no aj majitel bytu je fesak, skoda, ze nechodi castejsie 😀 😀 No cooo tehu hormony 😀 😝

a co vase plany na vikend?

blondynka400
15. jan 2010

lubi, já ale narozdíl od tebe albíčko mám 😀
To víš no, letí to..... 😅

Já bych řekla, že spoustu chlapů hodnotí chlapi blbě, prsotě neumí zhodnotit, co je pro ženskou opravdu pžitažlivé 😝 😀

schnucki
15. jan 2010

dobre ranko,
tak tu dumam nad snidani .... znate ty pomazankovy syry miree? muzu ho vubec?? .... to je hruza jak clovek nad vsim premejsli 😀

blondy to mas pravdu, chlapi si kolikrat myslej ze neskodny, ale mi se rozplivame 😵

my mame o vikend navstevu, se cela tresu 😝

schnucki
15. jan 2010

a gouda syr??

lubinka9
15. jan 2010

schnucki, ja tie syry poznam. Je tam frisch Käse, ja som to na zaciatku vyradila, tusim aj Philadelphiu. Ale neskor som to uz jedla. Hlavne netreba tie plesnove, zrejuce syry, udeniny. No ved na nete je toho kopec 😉

blondynka400
15. jan 2010

schnucki, goudu si klidně dej, všechny tvrdé sýry jsou bez omezení. Ten pomazánkový sýr neznám, to je asi něco německého ne? 😕 Ale jestli tam není žádná plíseň (jako hermelín, niva) a je to prodávané normáně v obchodě (bude to z pasterizovaného mléka), klidně si ho dej 😉

blondynka400
15. jan 2010

lubi, ty jsi vyřadila philadelphii? 😕 Tam nic být nemůže.... A v uzeninách taky ne.... To zas schnucki neděs 😀

schnucki, spíš se určitě vyhnout kupovanýcm bagetám a v podstatě veškerému rychlému občerstvení 😉

schnucki
15. jan 2010

dekuju holky,
jste super .... nasla jsem tabulku kde jsou jidla srovnana, nalevo co se muze a napravo co ne, a stoji tam, ze kdyz je to jak pise blondy, velkovyroba (nebo jak se to preklada) normalne v krame, tak se muze 😀

teda ale je to prace na vsechno koukat co v tom je ... ani radeji nedumam co jsem vsechno do sebe napraskala kdyz jsem to nevedela, chudak mrne 😀

a co me jeste napadlo, jestli vas muzu otravovat 😅 nekdy si delam doma koktejli, nejvis banan s mlikem, to muzu ne ....

a jak se jinak dneska mate?? co je v planu?? ....

schnucki
15. jan 2010

no ja chtela kdyz jsme jeli po silvestru do nasich do mekace, jeste ze jsem si to nevydupala 😀

lubinka9
15. jan 2010

hej vyradila, je tam tiez cerstvy syr ci jak to mam prelozit, nieco ako bryndza a ja som bola na zaciatku tehu jar leto, tak som neriskovala.
Ale ked sa clovek stravuje s mierou.. No a udeniny, jednak je tam zbytocne vela soli a nevies jak to bolo spracovane. A nemci maju strasne vela udenin.
No ja som bola hodne ostrazita 😒 Ale tak bol dovod.

ale je kopec veci co sa moze a chuti 🙂 Mne tych par veci nechybalo 😉

lubinka9
15. jan 2010

domace kokteily su super. A vies co tam mas. 🙂 Ak mas mlieko pasterizovane vse OK.

blondynka400
15. jan 2010

schnucki, tak zrovna do mekáče můžeš, tam dodržují takové standarty, že bych se toho nebála, ale třeba KFC bych vynechala, tam občas mají problémy s dostatečnou tepelnou úpravou...
Základ je, že všechno musí být z pasterizovaného mléka, ale v obchodě nic jiného nekoupíš, je to zakázané...

lubi, no jo, ty jsi byla hodně opatrná, ale nedivím se ti....
Tak uzeniny, záleží na tom, co si vybereš a kolik toho sníš. Když si vybereš kvalitní a nejíš to na kila, osobně v tom nevidím nic špatného... Ale je pravda, že němci mají spoust různých párků a takových těch tučných tvrdých salámu a abych pravdu řekla moc mi to nechutná, je to většinu jak píšeš hodně slané.... To v čechách nebo it takhle slané uzeniny nejsou...

schnucki
15. jan 2010

my kupujeme mliko 1,5% tuku a stoji tam, ze je ultrahochgehitzt ... takze asi extra hodne ztepelnene 😀

ja salami stejne moc nejim, ani moc maso, spis kureci, a jediny co si dam z masa je mlety maso, na panvicce osmazeny, to muzu nebo ne .... samo ho predem neochutnavam, to jsem ani nikdy nedelala

blondynka400
15. jan 2010

schnucki, aby jsi koupila v dnešní době nepasterizované mléko, musela by si ho koupit přímo někde na farmě 😀
K tomu masu, jakmile je tepelně zpracované, tak úplně bez problémů (zvlášť když si ho děláš sama 😀 ). Ale nezapomeň na to, že budeš teď potřebovat víc bílkovin, takže by jsi ěmla maso zařadit do jídelníčku častěji 😉

meleri
15. jan 2010

caute holky

teda vy jste toh onapsaly! já byla ráno v knihovně na čtení dětem a bylo to fajn, akorát tam byli taky všichni teda zdechlí...já už mám veget, kašlu a mám rýmu takže to už bude pryč..Samson to samé..

Schnucki,

ahoj jak se cítíš? co nevolnosti? aha už ti řekli o listerioze a tak...🙂jo je to trochu pakec člověk musí dávat bacha na to co jí, ale jestli pak budeš kojit tak je to trošku podobné..

no tak dneska ráno mi ta poslední kamarádka řekla, že jí šéf řekl že musí do práce dřív, tak je to v pytli tak od března je konec, ona bude daleko dojíždět, tak se asi už skoro neuvidíme..je to v pytli zas tu budu jak kůl v plotě..:( mám ještě jednu známou jsme si celkem blízké, ale to jsem tu už asi psala že jí stačí když mě vidí tak jednou za měsíc...což je pro mě málo....navíc je mi líto Samsonka, dost si na ně zvykl...musím se konečně poptat po nějakých těch aktivitách pro děti ale je toho tady žalostně málo...prý ho mám dát do jeslí mi řekli...no svůj názor na jesle jsem si radši nechala pro sebe..

schnucki
15. jan 2010

jooo, s tim masem budu muset neco udelat, normalne ho totiz skoro vubec nejim 😝

ahoj meleri .... je, to muselo bejt fajn v ty knihovne 🙂 ... ja jsem si to nasla na netu, protoze jsem u nasich jedla tatarak a uplne jsem se zhrozila .... spatne mi covece zatim neni, jen parkrat jsem myslela ze pujdu mluvit s misou, ale nic .... jedine co pozoruju je, ze je mi stale zima, chodim tu nabalena jak pumpa a furt mrznu 🙄

treba by nejaky ty krouzky pomohli, tam budou i jine maminky 🙂

meleri
15. jan 2010

Ahoj Schnucki,

jo tak to jsem měla jak ty, já moc maso nemusím, takže tě chápu, no zkus se pak přinutit aspon 3x za týden..já v těhotenství nemohla ryby, jinak jsem taky nezvracela, třeba tě to obejde! 🙂

Jo bylo to fajn,ale místo abych si to užila tak jsem z toho měla depku, takový aktivity by měly být akždý týden a ne jednou za měsíc, prostě je to tu na hovno...prý jak chcu aktivity tak ho mám dát do jeslí...ale seru na to jak se oteplí vypadnu do kopců každý den, a bude to jedno jestli jsme sami, malý bude rád že je furt venku..

jo tak já už sem stará i když zas budu sama tak to nějak přežiju, ale malého je mi fakt líto, ale máš pravdu byla bych vděčná za nějaký kontakt..jako jediná šance je že ta kamarádka chce mít 4 děti a nechce dlouho čekat, takže by mohla být zase brzo těhotná, ale jako učitelé je zase můžou někde přestěhovat, a bude to stejně v prdeli..

omlouvám se za sprostá slova, fakt je mi celkem smutno.

meleri
15. jan 2010

smutno je slabé slovo, je mi z toho nanic, asi se z toho zhroutím když si uvědomím že obden jsem byla s holkama a ted brzo zas budu úplně sama.. 😒

blondynka400
15. jan 2010

meleri, hm, tak to máš blbý, ono když se nemáš s kým sejít a pokecat.... Znám to. V It bohužel v podsatě taky nikho nemám, a co mám, tak jsou cizinky, ale to prostě není ono.... Uvidíš, třeba se brzy najde někdo nový 😵

schnucki, bílkoviny jsou fakt hodně podstatné. Chce to maso, ryby, vajíčka, luštěniny. A minimálně jednu pořádnou porci denně, prostě se musaíš přinutit. Já taky nejsem žádná masožravec, ale nic jiného mi nezbylo... I když teď se přiznám, že to zas toršku flákám 😝

kkatka78
15. jan 2010

Meleri nevesaj hlavu,ja som v takej istej situacii,ja tu tiez nemam kamosky, najblizsia je 1 a pol hod. autom odo mna...a tiez mi je niekedy z toho na prasky...nemam s kym pokecat.

Inak dostala som ,,jahody,, takze tento mesiac zase ziadne bambino ☹ Skoda...ale pokracujeme dalej...

mirusch
15. jan 2010

Ahojte, no tak ja som sa dnes trosku flakala... Ale pojdeme na cintorin zapalit svokre sviecku, dnes by mala 90 rokov 😔

Tak vy ste tu riesili vek... Tak ako pisala Blondy, co som potom prosim pekne ja? O 2 mesiace 37? Haaaaa? Jednou nohou v hrobe ci co 😕 😀

Schnucki, nuz a to si nevedela, ze ked sa snazis, tak mozes byt kedykolvek tehu a teda by si uz vtedy mala trosku kukat na to, co do seba pchas? 😀 😝 A uz si zlikvidovala tu plesen v byte?! A vela zeleniny a ovocia!

Meleri, fuuu, tak to mi je luto, ze ta takto opustaju... Ja ten pocit poznam, je to naprd. Ved ani teraz tu nemam okolo seba mraky ludi. Ked sa to tak vezme, tak tu kde byvame nemam vlastne ziadnu kamaratku, taku naozajstnu, ktorej ked zavolas, ze neviemco, tak hned prileti a utesi ta a pod. Mam tu take, ze obcas na kavu, obcas pokecat. Schnucki je trochu dalej, s tou nemozem kvoli vzdialenosti, to vzdy treba trosku naplanovat. A potom mam vas tu a ludi v SR, ale to je tiez na dialku... Ach jo. A nemate vedla seba nejake vacsie mesto, kde by sa toho dialo viac? Alebo si daj inzerat, ze hladas tiez mamu na pokec...

Tak ja dnes radsej nehovorim, lebo vydavam len take zvlastne zvuky. Ale inak sa da, uvidime ako bude dalej s chorobou.

mirusch
15. jan 2010

Katka, aj ja som dnes dostala MS. No ale ja som ani nic ine necakala, vsakze. Ale do toho choroba, proste zazitok 😠 Ty sa netrap, ked ti MS oslabi, zacnes merat BT, podla pokynov - vies uz ako? A chod na fertilityfriend.com a tam si zapisuj hodnoty, bude ti to vykreslovat graf a pripadnu ovulku.

kkatka78
15. jan 2010

Hej uz mam asi predstavu ako sa meria ta BT 😉 no zacnem pekne postupne...Je ti lepsie Mirusch,dufam,ze sa rychlo vyliecis...

Hej zivot je smutnejsi a komplikovanejsi bez spriaznenych dusi naokolo. Moje su jedna na SK a druha v DE a tretia a ta najvacsia je so mnou tu a je to moj priatel...i ked mi niekedy povie,aby som uz zavrela drsku,tak sa s nim da prakticky rozpravat o vsetkom...a to je fajn. 🙂

kkatka78
15. jan 2010

Holky letim do prace, stretneme sa tu vecer 😉

lubinka9
15. jan 2010

caute,
ja som tusim dostala spavu nemoc 😖 Som stale tak hrozne unavena, niekedy mam pocit, ze ak si hned nelahnem, ze zaspim postojacky.
Dr. mi dal zelezo, ze z nedostatku mozem byt aj stale unavena na co som sa posledne stazovala a odkedy ho beriem som jak mechom udreta a chce sa mi spat este viac 😀 😀 Tak neviem..

inak dnes sme s drahym zistili, ze je jedinecny nakolko jeho obaja rodicia maju Rh faktor pozit. a on ma minus. Rodicia aj on si dali robit testy niekolkokrat, vzdy s rovnakym vysledkom. Najprv sa chudak bal ci ho v porodnici nevymenili ale jeho mama dnes hovorila s nejakou hematologickou a vraj existuju ojedinele pripady kedy Rh faktor sa dedi po starych rodicoch. Ja som sa s takym niecim sice nestretla ani som to nepocula ale ta hematologicka vraj ano. Sranda nie? 😕 🙂

no a dnes som tu mala zasa Hebamme, tak sme pokecali, doniesli mi nejake zoznamy co na kliniku a tak.. No a kopec vzoriek, dokonca plienky a cumlik a novorodenecku ciapocku, vzorky kozmetiky pre babatka, olejcek, kremy, cistiaci gel a neviem co vsetko este. Tak som rada, kozmetiku som sice ani neplanovala kupovat, najlepsie na zaciatku asi bez ale tak aspon takto budem mat nieco v zalohe. 😵

no miri ved niekto poznamenal, ze stara korcula, nie? 😀 😝

a meleri, hlavu hore, vyjdi do ulic, na ihriska detske, do nejakeho nakupneho strediska a tak. A v teme Francuzsko si neskusala?
ja tu tiez nikoho nemam.. Okrem draheho, jeho 1 kolegu s manzelkou a detmi a moja ucitelka. Ale sem tam nejaka zmena, ked pride fesny robotnik a tak. 😀 No a s touto Hebamme si docela rozumiem, tusim vek jak ja. Ale to bude asi take pracovne a chvilkove, ktovie.
Mozno aj mna to chyti ked sa s mrnavym nejak ustalime, bude mi smutno.

blondynka400
15. jan 2010

katka, tak příští cyklus 😵

mirusch, a jak i dnes je? 😕 Už je to lepší?

lubi, možné to je.... Ono dokonc jak tvrdí, že z některých krevních skupin nějaká krevní skupina vzniknout nemůže, tak to není pravda. V ojedinělých případech se to prý nějak stát může....
Já beru železo přes dva týdny a žádnou změnu na sobě tedy nepozoruju 😉

mirusch
15. jan 2010

Lubi, fiii, ale ta zasobila. Ved vsak dobre, nie? A robili tomu tvojmu a jeho rodicom aj nejaku genetiku, ci to fakt je ich syn 😕 😝 Ale verim, ze sa da dedit po starych rodicoch, my sme to mali aj na biologii, ze sme vypocitavali pravdepodobnost a tak, ze kludne rodicia blondaci a dieta tmave po starych rodicoch. Alebo jeden stary rodic cernoch, dieta biele a vnuk cierny...

Blondy, no, lepsie este nema preco byt, kedze som len 2. den chora, ale praveze sa cudujem, ze nie je ani horsie, to nechapem. Normalne by som uz mala mat spustenu hroznu nadchu, zatial len kde tu obcas... No, uvidime zajtra. Ale hrdlo ma este boli a aj hlas je o nicom.

Manzel prave postavil ten novy stolik do obyvacky, mam zmiesane pocity, lebo az taky kvalitny vyrobok to nie je, ale sme si povedali, ze kaslat na to, ze aj tak budeme kupovat novu obyvackovu stenu, tak kupime potom vsetko nove. Zatial sme nenamontovali kolieska, lebo mame drevenu podlahu, tak bud to nechame bez alebo kupime este koberec pod to 😝 Tak tymto sa zabavame.

A boli sme na hrobe svokry, lebo by mala narodky. Sme tak hodili kratku rec s manzelom, lebo aj otca tam ma predsa v tom hrobe. Ze u neho to neznasal tak zle, lebo nebol pri tom, ako umieral a umrel. A u mamy bol. Vyzera to tak, ze ma z toho stale traumu. Hm, neviem ako mu pomoct, asi len vypocut, ked ma chut hovorit, aj minule sa len tak z nicoho nic rozhovoril na tuto temu 😔